Ukrajina Rusko Vojna

NAŽIVO

Indické úrady zadržali Slováka, ktorý sa pokúsil prekročiť hranicu do Mjanmarska a nemal pri sebe potrebné doklady.

16:29

Európska komisia oznámila, že spustila proces zameraný na to, aby sa EÚ stala zakladajúcim členom tribunálu pre zločin agresie voči Ukrajine.

16:28

Iránska štátna televízia Press TV uviedla, že Irán 15-bodový americký plán na ukončenie útokov. Namiesto neho predložil vlastný. V ňom požaduje vojnové reparácie a zvrchovanosť nad Hormuzským prielivom.

16:26

Novým generálnym riaditeľom BBC bude Matt Brittin. Brittin označil BBC za mimoriadny a jedinečný britský majetok.

16:24

Minister energetiky Ruska Sergej Civiľov potvrdil, že Rusko posiela na Kubu ropu.

15:52

Zástupcovia Rady EÚ a Európskeho parlamentu vybrali mesto Lille za sídlo Colného úradu EÚ. Bude koordinovať colné opatrenia a podporovať činnosti vnútroštátnych colných orgánov v EÚ.

15:31

Šéf Hizballáhu Naím Kásim považuje prípadné vyjednávanie s Izraelom pod pokračujúcou paľbou za kapituláciu celého Libanonu.

15:29

Z prieskumu agentúry AP a NORC vyplýva, že väčšina Američanov si myslí, že vojenský zásah USA proti Iránu zašiel priďaleko.

15:02

Izraelská polícia zastrelila Palestínčana. Ten sa údajne snažil získať zbraň policajta v utajení.

15:01

Veľká Británia a Francúzsko budú tento týždeň predsedať rokovaniam. Cieľom je zriadiť koaličnú misiu zameranú na znovuotvorenie Hormuzského prielivu.

14:59

Americká armáda uviedla, že Irán vystrelil rakety na USS Abraham Lincoln. Varovala, že znova zaútočí, keď budú lode útočnej flotily v dosahu.

14:55

Sidharto Reza Suryodipuro oznámil, že Rada OSN pre ľudské práva zvolala na tento týždeň druhé mimoriadne zasadnutie zamerané na útok na iránsku školu.

14:54
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi definitívne obsadili Ugledar

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Ukrajina Rusko Vojna
Ilustračné foto
❚❚
.

18:46 – Ukrajina dostane viac ako 1 mld. eur od americkej Agentúry pre medzinárodný rozvoj (USAID), uviedlo ministerstvo energetiky.

Z tejto sumy sa 825 mil. dolárov použije na podporu energetického systému na nadchádzajúcu zimu a 275 mil. dolárov sa použije na humanitárnu pomoc Ukrajine.

Agentúra tiež spustila päťročný rehabilitačný program pre Ukrajincov, na ktorý dostane 13 miliónov dolárov.

.

 

18:38 – Chorvátska armáda sa nebude podieľať na bezpečnostných a výcvikových aktivitách NATO na Ukrajine.

Povolenie nevydala hlava štátu Zoran Milanović, uviedla kancelária chorvátskeho prezidenta.

Podľa vyhlásenia Milanović odmietol, pretože „napriek obrovskej vojenskej pomoci, ktorú Ukrajina dostáva, nie je koniec vojny v dohľade, ale hrozí, že vojna presiahne hranice Ukrajiny“.

Kancelária chorvátskeho prezidenta svoje vyhlásenie odôvodnila tým, že Milanovićovou hlavnou úlohou je „chrániť Chorvátsko pred vojnou a prijať všetky opatrenia, aby sa Chorvátsko nezapojilo do vojenských konfliktov“.

.

 

14:37 – Putin podpísal zákon o oslobodení obvinených, ktorí vykonávajú vojenskú službu, od trestnej zodpovednosti.

 

14:36 – Maďarsko tvrdí, že EÚ sa chystá vyslať na Ukrajinu svojich vojenských inštruktorov, ale Budapešť to mieni zablokovať.

Minister zahraničných vecí Szijjártó uviedol, že dvojročný výcvikový program EÚ pre AFU sa čoskoro skončí a teraz sa diskutuje o možnosti nielen predĺžiť túto misiu, ale aj zmeniť jej formát, aby bolo možné vyslať európskych inštruktorov priamo na Ukrajinu.

.

Maďarsko sa však domnieva, že to predstavuje hrozbu vážnej eskalácie, a preto nedá svoj súhlas.

Pripomíname, že rozhodnutia v EÚ sa prijímajú jednomyseľne.

 

14:15 – AFU popiera, že by ruská armáda použila vo Volčansku leteckú bombu ODAB-9000, ako napísali ruské médiá.

„Použitie tejto munície si vyžaduje vhodný nosič, ktorým môže byť najmä strategický bombardér Tu-160, ale pohyb takéhoto lietadla nebol zaznamenaný,“ povedal predstaviteľ charkovskej skupiny Vitalij Sarancev.

 

13:46 – Pri útoku AFU na dedinu v Belgorode zahynul jeden človek a štyria boli zranení, uviedol guvernér.

 

12:37 – Násilná mobilizácia na Ukrajine je „mýtus“, povedal predstaviteľ TCK Charkov Serhij Romanenko.

„Poviem, že je to skôr mýtus, pretože aj ja sledujem klipy, ktoré sú na internete. Môžem všetkých ubezpečiť, že všetky RTCK konajú v súlade so zákonom. Komunikujú s ľuďmi, vysvetľujú a oznamujú na ulici. Pri všetkých predstaviteľoch je aj štátna polícia, ktorá nepripúšťa porušovanie legislatívnych aktov a verejného poriadku,“ povedal šéf mobilizačného oddelenia.

.

Podľa neho sú videá na internete „neúplné“ a kompromitujú vojenských komisárov.

 

11:45 – AFU oficiálne potvrdila stratu Ugledaru.

Velenie v Chortyci uvádza, že po ruských úderoch na boky, „ktoré vyčerpali obranu“ AFU, „hrozilo, že mesto bude obkľúčené“.

„Vrchné velenie udelilo povolenie na vykonanie manévru na stiahnutie jednotiek z Ugledaru s cieľom zachovať personál a bojovú techniku a zaujať pozície pre ďalšie akcie,“ uvádza sa vo vyhlásení.

.

 

11:33 – Kremeľ nedostal žiadnu žiadosť o telefonický rozhovor medzi Scholzom a Putinom, uviedol Peskov.

Tvrdí, že Putin je otvorený dialógu, hoci „momentálne všeobecne neexistujú žiadne spoločné témy rozhovorov medzi Moskvou a Berlínom“.

Deň predtým nemecké médiá napísali, že Scholz chce v najbližších týždňoch zavolať Putinovi – prvýkrát od invázie na Ukrajinu. Poznamenali však, že do Moskvy zatiaľ žiadna takáto žiadosť nebola zaslaná.

 

.

12:02 –  Ruské jednotky postupovali v auguste a septembri po Ukrajine tempom „nevídaným od roku 2022“, uviedol denník The Washington Post.

Obsadili 511 kilometrov štvorcových, najmä v oblasti od Bachmatu po Ugledar.

Pri analýze príčin tohto postupu WP uvádza niekoľko faktorov:

– Zlepšená taktika Ruska, ktorého jednotky idú do útoku v malých skupinách, čo minimalizuje ich odhalenie a sťažuje odvetnú paľbu, podporovaná vynikajúcim delostrelectvom a bezpilotnými lietadlami. Rusko tiež zlepšilo svoju komunikáciu na bojisku, čo pomáha koordinovať útoky. Ruské straty sú ohromujúce, ale Moskva ich zatiaľ dokázala nahradiť;

– Západná pomoc AFU je nedostatočná;

– Kurská ofenzíva natiahla front, znížila zdroje brigád na Donbase a prehĺbila nedostatok vojakov. Zahynuli skúsení bojovníci a na front boli poslaní zle vycvičení mobilizovaní muži.

Analytici sa domnievajú, že strategickou otázkou je, ktorá strana bude schopná vyrovnať sa so stratami dlhšie bez „politických problémov“.

.

 

11:08 – Vo Volčansku ruská armáda prvýkrát použila vákuovú bombu ODAB-9000, informovali ruské vojenské blogy.

Médiá túto bombu označujú za jednu z najsilnejších nejadrových munícií na svete.

Odhadovaná hmotnosť výbušniny je 7 100 kg. Hoci oficiálnych údajov o tejto munícii je málo.

 

11:03 – Francúzsko-nemecká obranná skupina KNDS, ktorá vyrába tanky Leopard a húfnice Caesar, otvorila v Kyjeve dcérsku spoločnosť.

Podľa spoločnosti bude dcérska spoločnosť podporovať spoluprácu medzi ukrajinskými vládnymi agentúrami, miestnym obranným priemyslom a KNDS.

.

Ukrajinský obranný priemysel začne vykonávať údržbu a opravy techniky, ako aj výrobu 155 mm delostreleckej munície.

Okrem tankov Leopard a Cézar vyrába KNDS aj ľahké tanky AMX-10 RC, pásové SAU PzH 2000 a samohybné protilietadlové delá Gepard.

 

10:27 – Agentúra Bloomberg označuje Ugledar, ktorý obsadilo Rusko, za „strategicky dôležité mesto“.

Uvádzané argumenty zahŕňajú:

– ťažba uhlia;

– výhodná poloha v predvečer zimy: výškové obytné budovy sa nachádzajú na vyvýšenine uprostred rovinatých polí;

.

– poloha niekoľko kilometrov od Ruskom kontrolovanej železnice z Donecka na Krym.

 

09:10 – Ruská armáda obsadila Ugledar, uvádza Deep State a zverejňuje aktualizovanú mapu.

Vojenský publicista konštatuje, že Ukrajina úplne stratila Volnovachovský okres Doneckej oblasti v jej starých hraniciach pred konsolidáciou.

Ugledar
Ugledar na mape Deep State

 

08:45 – Poručík AFU s volacím znakom Alex kritizuje velenie za neskoré stiahnutie jednotiek z Ugledaru.

Konštatuje, že ide o malé mesto, ktoré by bolo ťažké udržať dlhší čas, najmä keď Rusi obsadili boky.

.

„S Ugledarom sa stalo to, čo sa stalo, ešte pred týždňom a pol som písal, že bod, z ktorého niet návratu, bol prekročený a je to otázka času. Ak si všetci chlapci ľahnú na jedno miesto, keď je situácia kritická a nepriaznivá, tak ďalšie línie nebude mať kto udržať. Velitelia mali na Ugledar myslieť skôr, keď sa začal rozruch na krídlach,“ napísal vojenský dôstojník.

 

07:00 – Telo bývalého ministra palivového, energetického a uhoľného priemyslu LĽR Konstantina Zavizenova sa našlo v jeho vidieckom dome v Istrskom okrese Moskovskej oblasti.

Podľa predbežných informácií ruských médií Zavizenov spáchal samovraždu. V dome sa nachádzali lovecké pušky. Doma sa nachádzal aj Zavisenovov maloletý syn.

 

06:30 – 72. brigáda popiera úplné dobytie Ugledaru.

Zdroje v 72. samostatnej mechanizovanej brigáde Suspilnyj uviedli, že informácie o úplnej strate Ugledaru nezodpovedajú skutočnosti.

.

„Brigáda nedostala rozkaz stiahnuť sa z mesta,“ – povedal respondent publikácie.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok V liekovej politike bude posun v najbližších dňoch, ohlásil Šaško , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Medzi Kráľovským Chlmcom a Svätušami sa auto prevrátilo do priekopy

K vážnej dopravnej nehode došlo na ceste I/79 v okrese Trebišov. Vodič osobného motorového vozidla smeroval od Kráľovského Chlmca na…

25. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká vláda predstavila nový klimatický plán, kritici hovoria o klamstve

Nemecká vláda predstavila nový plán ochrany klímy, ktorým chce v najbližších rokoch výrazne znížiť emisie skleníkových plynov, no okamžite čelí…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Držte prsty Orbánovi: Nebudú peniaze, nebude vojna

Nielen v európskej, ale aj vo svetovej politike, platí jednoduchá logika: Nebudú peniaze, nebude vojna

25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinský dron narazil do elektrárne v Estónsku. A nebol jediný

Do komína elektrárne v Estónsku narazil ukrajinský dron, ktorý letel do Leningradskej oblasti Ruskej federácie, a nebol jediný

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák v Portugalsku podpísal dohodu o vojensko-technickej spolupráci

Slovenská republika a Portugalsko v utorok podpísali dohodu o vojensko-technickej spolupráci. Išlo o súčasť návštevy ministra obrany SR Roberta Kaliňáka…

25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

René Pavlík

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Miroslav Urban

.
.
.
.
.

Ferenčak prelomil mlčanie. Vyjadril sa k škandalóznemu videu s peniazmi

Zverejnenú videonahrávku o odovzdávaní finančnej hotovosti vysvetľuje poslanec Národnej rady SR a primátor Kežmarku Ján Ferenčák ako súčasť cielenej kriminalizácie…

25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Držte prsty Orbánovi: Nebudú peniaze, nebude vojna

Nielen v európskej, ale aj vo svetovej politike, platí jednoduchá logika: Nebudú peniaze, nebude vojna

25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinský dron narazil do elektrárne v Estónsku. A nebol jediný

Do komína elektrárne v Estónsku narazil ukrajinský dron, ktorý letel do Leningradskej oblasti Ruskej federácie, a nebol jediný

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Naď na tlačovke vystúpil ako „vidlák“. Zabudol čí je, aj odkiaľ pochádza

To, čo predviedol na svojej poslednej tlačovke J. Naď by bolo vhodné tak na vidiecke zhromaždenie okresného politického aktivistu niekde…

25. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Irán nebude rokovať s USA

Predstaviteľ iránskeho generálneho štábu sa kategoricky vyslovil proti rokovaniam a dohode s USA

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Dějiny Slovenska– kniha, ktorá oživuje minulosť

Ak vás zaujíma, odkiaľ pochádzame a ako sa formovala naša krajina, kniha Dějiny Slovenska od Jana Rychlíka a kolektívu je…

25. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vojna na Blízkom východe nečakane zasiahla nemecký automobilový priemysel

Eskalácia vojny s Iránom v oblasti Hormuzského prielivu nečakane zasiahla nemecký priemysel. Odkedy sa lodná doprava takmer zastavila, hélium, kľúčová…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Ferenčák má zrejme veľký problém. Zverejnili nahrávku s odovzdávaním peňazí v jeho garáži

Uprostred toho, že poslanec Hlasu-SD a primátor Kežmarku Ján Ferenčák pred týždňom vyhlásil, že už sa viac necíti viazaný koaličnou…

25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pentagón posiela tisíce výsadkárov na Blízky východ, konflikt s Iránom sa vyostruje

Americké ministerstvo obrany pripravuje nasadenie približne 3 000 vojakov z výsadkovej divízie americkej armády na Blízky východ, čím ďalej posilňuje…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Snaží sa Ukrajina ovplyvniť voľby v Maďarsku? Orbán v tom má jasno

Orbán obvinil ukrajinskú rozviedku z uskutočnenia „bezprecedentnej operácie“ v Maďarsku s cieľom zabezpečiť víťazstvo opozičnej strany „Tisza“ v nadchádzajúcich voľbách

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americká armáda výrazne zvyšuje vekovú hranicu a uvoľňuje pravidlá týkajúce sa marihuany

Americká armáda bude v budúcnosti prijímať podstatne starších regrútov. Zároveň uvoľňuje pravidlá týkajúce sa menších priestupkov súvisiacich s marihuanou, píše…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Posadnutý Káčer znovu pustil ústa na špacír

Exminister zahraničných vecí Rastislav Káčer označil Maďarsko za „neofašistický režim“, ktorý si „za pomoci Ruska brúsi zuby na územie Slovenska“.…

25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Odstrániť Sviridenkovú, obmedziť Zelenského právomoci. Kam smeruje politická kríza v ukrajinskom parlamente?

Dnes mal začať posledný týždeň zasadania ukrajinského parlamentu v marci. Poslanci sa však v utorok nakoniec nezišli a rozhodli sa…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská armáda postúpila v oblasti Ambarno v Charkovskej oblasti

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

USA zaslali Iránu 15-bodový plán na ukončenie vojny

USA zaslali Iránu 15-bodový plán na ukončenie vojny, píše The New York Times s odvolaním sa na zdroje

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Erdogan kritizoval vojnu proti Iránu

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Aktualizované 25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Blokáda nepoľavuje, psi štekajú, ale karavána ide zatiaľ ďalej…

Neustále sa opakujúce výpadky elektrickej energie na Kube v ostatných dňoch si vyžadujú hlbšie zhodnotenie príčin týchto javov, ktoré siahajú…

25. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.


Zlý muž NHL Gudas, ktorý ukončil sezónu Matthewsovi, s ním absolvoval ťažký telefonát

Český hokejový majster sveta Radko Gudas si už odpykal päťzápasový trest v NHL za faul na americkú hviezdu a kapitána…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Na Oravskom hrade zomrel po páde z balkóna 72-ročný poľský návštevník

Na Oravskom hrade v utorok zomrel 72-ročný poľský návštevník. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR…

25. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pri pokuse o prechod cez rieku Volča "zmizla" rota ukrajinskej 159. mechanizovanej brigády

Ukrajina, 25. marca 2026 - Divoké boje pokračujú smerom na Vovčansk, Kyjev sa snaží ruské jednotky zatlačiť späť cez rieku…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Médií je veľa. Vlastníkov podstatne menej

Slovenský mediálny priestor pôsobí pestro. Keď sa však značky oddelia od vlastníkov, ukáže sa užšia mapa vplyvu aj reklamných peňazí

25. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Salah po sezóne odíde z Liverpoolu, uzavrie deväťročnú éru na Merseyside

Egyptský futbalista Mohamed Salah oznámil, že po skončení aktuálnej sezóny opustí anglický klub FC Liverpool, čím uzavrie úspešnú deväťročnú kapitolu…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Kto vyvíja tlak na europoslancov? Korporátny lobing v EÚ sa týka aj vás

Kedysi platilo „za všetkým hľadaj ženu” – dnes sú to peniaze. Ovplyvňujú dokonca politické procesy

25. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA nikdy nebudú schopné odblokovať Hormuzský prieliv

USA, 25. marca 2026 - Ak by Trump chcel vieš ozajstné rokovania, nie vymyslené, tak Irán predložil Washingtonu rad požiadaviek…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Bílý koník, kam se podíváš…

Dnes začnu dobrou zprávou. Andrej Babiš se osobně přihlásil k tomu, že zákon o financování neziskovek je zapotřebí a odmítl…

25. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Medzi ktorými krajinami je najdlhšia hranica na svete?

Najdlhšia hranica na svete patrí medzi najzaujímavejšie geografické rekordy planéty. Najdlhšia hranica spája dve veľké krajiny Severnej Ameriky a prechádza…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Nemecký Volkswagen mení zameranie. Z automobilky sa stane výrobca zbrojného materiálu

Podľa medializovaných správ by sa automobilový závod Volkswagen v nemeckom meste Osnabrück mohol preorientovať na výrobu zbrojného materiálu

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

15 historických fotografií, ktoré rozprávajú hrozné príbehy

Hrozné príbehy ukryté za historickými fotografiami nám často odhaľujú realitu, ktorá je oveľa desivejšia než samotný obraz, pretože za každým…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

Šafran: Ktorá krajina je najväčším producentom na svete?

Šafran patrí medzi najvzácnejšie a najdrahšie koreniny na svete vďaka svojej intenzívnej aróme, výraznej farbe a jedinečnej chuti. Šafran sa…

25. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Indické úrady zadržali Slováka, ktorý sa pokúsil prekročiť hranicu do Mjanmarska a nemal pri sebe potrebné doklady.

16:29

Európska komisia oznámila, že spustila proces zameraný na to, aby sa EÚ stala zakladajúcim členom tribunálu pre zločin agresie voči Ukrajine.

16:28

Iránska štátna televízia Press TV uviedla, že Irán 15-bodový americký plán na ukončenie útokov. Namiesto neho predložil vlastný. V ňom požaduje vojnové reparácie a zvrchovanosť nad Hormuzským prielivom.

16:26

Novým generálnym riaditeľom BBC bude Matt Brittin. Brittin označil BBC za mimoriadny a jedinečný britský majetok.

16:24

.

CEDMO: Síť vlivu kolem Václava Moravce

Mnozí správně připomínají, že po odchodu Václava Moravce z ČT mu zůstává další zajímavé angažmá v projektu CEDMO

25. 03. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Erdogan kritizoval vojnu proti Iránu. Nenecháme sa do nej vtiahnuť, vyhlásil

„Posledných dvadsaťpäť dní nám ukázalo nasledovné: hoci je táto vojna vojnou Izraela, jej cenu platí celý svet. Táto vojna je…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Meta musí opäť platiť milióny

Gigant v oblasti sociálnych médií, spoločnosť Meta, musí zaplatiť pokutu vo výške 375 miliónov dolárov – platforma bola uznaná za…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyjadril Orbánovi pred voľbami totálnu podporu a vyzval Maďarov, aby si ho znovu zvolili

Americký prezident Donald Trump v utorok vyjadril „úplnú a totálnu podporu“ maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi a vyzval voličov, aby ho…

25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Pčolinský pre HS: PS vedelo o pochybnom pôvode Pekárových peňazí roky. Mám aj ďalšie informácie

Predseda mimoparlamentnej strany Bratia Slovenska Peter Pčolinský odštartoval minulý piatok kauzu, ktorá otriasa Progresívnym Slovenskom. Na sociálnej sieti zverejnil informáciu…

25. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
25. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Rastislav Vasilišin

René Pavlík

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Miroslav Urban

.
.
.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov