Boje v Kurskej oblasti na území Ruska

NAŽIVO

Hovorkyňa francúzskej vlády Maud Bregeonová vyhlásila, že obchodná dohoda medzi EÚ a Mercosur stále nie je pre Francúzsko prijateľná v jej súčasnej podobe.

Včera 20:21

Orbán v reakcii na opozičné výzvy na zmenu postoja k prisťahovalectvu uviedol, že v otázke migrácie neexistuje v Maďarsku žiadny kompromis.

Včera 20:13

Kallasová vyhlásila, že hybridné útoky predstavujú pre EÚ mimoriadne nebezpečenstvo. Po sérii incidentov v Poľsku vyzvala na jednotu eurobloku.

Včera 18:54

Päť jemenských zdrojov z prostredia vlády informovalo agentúru AFP, že USA požiadali Jemen, aby sa pripojil k medzinárodným silám, ktoré by sa podľa Trumpovho mierového plánu mali nasadiť v Pásme Gazy.

Včera 18:06

Nemecká vláda podporila legislatívu, ktorá by armáde umožnila reagovať na neoprávnený pohyb dronov vo vnútroštátnom vzdušnom priestore, a to aj zostrelením.

Včera 17:59

Erdogan sa v Ankare stretol so Zelenským. Vyzval na obnovenie rokovaní medzi Ruskom a Ukrajinou v Istanbule, avšak v „komplexnejšom rámci“.

Včera 17:59

Server hvg.hu uviedol, že maďarské verejnoprávne médiá sa chystajú osloviť kandidátov na primárne voľby strany TISZA sériou otázok ladených na vládnu propagandu.

Včera 17:57

Prezident Poľska pripravuje pôdu pre vystúpenie krajiny z EÚ — šéf poľského ministerstva zahraničných vecí Sikorski.

„Naznačovať, že európska integrácia je sprisahaním proti Poľsku, nepomáhate ani EÚ, ani Poľsku. Pripravujete psychologickú a politickú pôdu pre vystúpenie z Európskej únie“, — vyhlásil, keď sa obracal na prezidenta Navrockého.

Včera 17:40

Kosovský parlament nezvolil za premiéra Glauka Konjufcu, ktorého do funkcie navrhla strana Sebaurčenie.

Včera 17:03

Agentúra Reuters potvrdzuje, že zajtra vysokopostavení americkí vojaci oznámia Zelenskému v Kyjeve mierový plán, ktorý USA diskutovali s Ruskom.

Stane sa tak na stretnutí Zelenského s ministrom armády USA Danielom Driscollom a náčelníkom štábu Randym Georgom. Obaja už dnes pricestovali do hlavného mesta Ukrajiny.

Včera 17:02

Francúzska ministerka Monique Barbutová vyhlásila, že vlády krajín sveta sú stále ďaleko od dosiahnutia dohody v rámci klimatických rokovaní COP30 v Brazílii.

Včera 16:46

Dopravu na výjazde z Bratislavy do Senca v stredu popoludní komplikovala nehoda na diaľnici D1. V ľavom pruhu sa tam zrazili tri autá. Vodiči sa napriek odstráneniu nehody zdržia približne hodinu. Na sociálnej sieti o tom informovala Zelená vlna STVR. „Na výjazde z Bratislavy do Bernolákova po starej Seneckej ceste zdržanie hodinu a pol,“ upozornil dopravný servis.

Včera 16:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Biden nepovolí Kyjevu zasiahnuť hlboko do Ruskej federácie, kým mu Zelenskyj nepredloží svoj „plán víťazstva“

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Boje v Kurskej oblasti na území Ruska
Na snímke z videa, ktoré zverejnilo ruské ministerstvo obrany v nedeľu 8. septembra 2024, tank ruskej armády v Kurskej oblasti na území Ruska
❚❚
.

20:00 – Ruské ozbrojené sily vyčistili od ukrajinských formácií obec Borki v Suzhanskom okrese Kurskej oblasti. Veliteľ špeciálnych jednotiek Achmat Apti Alaudinov uviedol, že niekoľko bojovníkov AFU bolo zajatých.

 

19:45 – Nadchádzajúca zima sa môže pre Ukrajinu ukázať ako kľúčová vzhľadom na riziko straty jadrovej energie, uviedol americký časopis Politico.

.

Rusi prispôsobujú taktiku leteckých úderov a dodávka iránskych balistických rakiet Fatah-360 do Ruska im v tom pomôže, uvádza sa v článku.

Ukrajinskí predstavitelia očakávajú, že Rusko použije tieto rakety, ktoré majú dolet 120 kilometrov, okrem plánovaných bombardovacích útokov v blízkom tyle AFU.

„To zasa umožní Rusku zamerať svoje rakety dlhšieho doletu na civilnú infraštruktúru, najmä energetický systém, v snahe rozbiť ho,“ uviedla ukrajinská vláda.

Podľa novín sú na muške kľúčové rozvodne zásobujúce ukrajinské jadrové elektrárne v Rivne, Chmeľnickom a Južnoukrajinskom. Podľa energetického experta Mychajla Gončara, ak budú vyradené z prevádzky, reaktory sa budú musieť rýchlo odstaviť, inak vybuchnú.

Odstavenie troch jadrových elektrární by znížilo bojaschopnosť Ukrajiny, podkopalo jej ekonomiku a oslabilo jej pozíciu v prípade začatia mierových rokovaní.

.

Predstavitelia v Kyjeve tvrdia, že obavy z toho boli jedným z faktorov, ktoré viedli Bidenovu administratívu k prehodnoteniu obmedzenia diaľkových úderov proti Ruskej federácii.

„Ukrajinskí predstavitelia dúfajú, že perspektíva kolapsu energetickej siete nakoniec preváži nad obavami Washingtonu z eskalácie“, napísala publikácia.

 

18:10 – Úradníci z Londýna budú v najbližších dňoch rokovať so svojimi parížskymi a berlínskymi kolegami o pláne Kyjeva zasiahnuť západné rakety hlboko na ruskom území s využitím navigačných údajov z USA, uvádza agentúra Bloomberg

 

.

14:40 – Starosta Charkova Terekhov informuje o zásahu na viacposchodový bytový dom.

„Požiar, ničenie,“ napísal starosta.

Šéf OVA Sinegubov píše o škodách na civilnej infraštruktúre v mestskej časti Nemyšlanskij.

„V súčasnosti – traja zranení,“ píše Sinegubov.

 

13:00 – Hlavné body vyhlásenia ruského ministerstva obrany o situácii v oblasti Kurska:

– AFU stratila za deň viac ako 300 ľudí;

– Šesť pokusov AFU o prerazenie ruskej hranice do Kurskej oblasti bolo odrazených, nepriateľ stratil až 60 ľudí a tri tanky;

– Za posledných 24 hodín sa v Kurskej oblasti vzdalo sedem príslušníkov AFU;

– Letecké a raketové sily zasiahli zálohy siedmich ukrajinských brigád v 13 lokalitách Sumskej oblasti;

.

– Päť príslušníkov AFU sa vzdalo v dôsledku neúspešných útokov v kurskom smere;

– Ruské ozbrojené sily porazili šesť ukrajinských brigád v Kurskej oblasti.

 

12:45 – Zelenského poradca poprel informácie o pripravenosti Ukrajiny zmraziť konflikt. Správu, ktorú zverejnilo vydanie denníka BILD, označil Dmytro Litvin za podvrh. Podľa neho prezident vezme do Washingtonu práve „plán víťazstva“ a nie kapituláciu.

 

.

12:35 – Biden nepovolí Kyjevu zasiahnuť hlboko do Ruskej federácie, kým mu Zelenskyj nepredloží svoj „plán víťazstva“, uviedol denník The Sunday Times.

Očakáva sa, že ukrajinský prezident predloží dokument na Valnom zhromaždení OSN koncom septembra, ale predtým ho prerokuje s americkou administratívou.

 

11:15 – To hlavné z brífingu ruského ministerstva obrany:

– Ruské ozbrojené sily v priebehu dňa zostrelili dve ukrajinské stíhačky Su-27 a stíhačku MiG-29;

.

– Ruské ozbrojené sily zasiahli železničný vlak so zahraničnými zbraňami, ako aj sklady lodí bez posádky;

– Ruské ozbrojené sily zasiahli sklad raketovo-delostreleckých zbraní a dielňu na výrobu komponentov pre operačno-taktické rakety;

– Sily protivzdušnej obrany zostrelili počas noci 55 bezpilotných lietadiel;

– Skupina vojsk Stred pokračovala v postupe do hĺbky obrany AFU a odrazila 10 protiútokov, nepriateľ stratil až 545 vojakov;

– Skupina vojsk „Východ“ obsadila výhodnejšie pozície a odrazila jeden protiútok AFU, nepriateľ stratil až 110 vojakov;

– AFU stratila v oblasti zodpovednosti skupiny „Sever“ do 150 vojakov;

– Skupina „Západ“ zlepšila svoje taktické postavenie, AFU stratila až 570 vojakov;

.

– Skupina síl „Juh“ zaujala výhodnejšie pozície a odrazila tri protiútoky, nepriateľ stratil až 765 vojakov;

– Skupina vojsk „Dnipro“ zabila do 75 vojakov AFU a spôsobila aj palebné škody na útvaroch troch brigád Ozbrojených síl Ukrajiny.

 

10:00 – Zelenskyj osobne požiada amerického prezidenta, aby zrušil obmedzenia pre údery západných zbraní hlboko v Rusku. V najbližších týždňoch ukrajinský prezident odcestuje do USA a predstaví svoju stratégiu Joeovi Bidenovi a jeho možným nástupcom Kamale Harrisovej a Donaldovi Trumpovi, napísal Bild.

Britské Timesy medzitým uvádzajú, že ukrajinskí spojenci neurobia žiadne rozhodnutie, kým Zelenskyj nepredstaví svoj „plán víťazstva“. Zatiaľ je známe len to, že zahŕňa ochotu kyjevského režimu akceptovať lokálne prímerie na niektorých častiach frontu a dočasné zmrazenie konfliktu.

 

09:15 – Denník Times uverejňuje mapu cieľov na ruskom území, ktoré môžu byť zasiahnuté britskými raketami Storm Shadow.

.

Dosah týchto rakiet – 250 kilometrov – zahŕňa 14 letísk a letísk, jednu ropnú rafinériu a veliteľstvo Južného vojenského okruhu v Rostove na Done, odkiaľ ruská armáda pravdepodobne riadi boje na Ukrajine.

Západní predstavitelia zároveň už skôr uviedli, že Rusi presunuli svoje lietadlá mimo dosahu nielen Storm Shadow, ale aj ATACMS.

Práve ruské letectvo, ako tvrdí Ukrajina, spôsobuje v súčasnosti hlavné škody AFU, keďže masívne používa navádzané bomby.

Západné – vrátane britských – médiá zároveň tvrdia, že povolenie úderov Storm Shadow proti Rusku situáciu na fronte ako celku radikálne nezmení.

crucial - ciele na ruskom území
Na mape ciele na ruskom území zasiahnuteľné raketami Storm Shadow

 

08:45 – Rusi niekoľkokrát zvýšili výrobu riadených leteckých bômb, uviedol šéf ukrajinskej štátnej spravodajskej služby Kyrylo Budanov.

Podľa neho to predstavuje pre AFU obrovskú hrozbu, pretože to Rusom umožňuje zasiahnuť pozície hlboko v ukrajinskej obrane.

.

Budanov sa domnieva, že letecké bomby predstavujú väčšie nebezpečenstvo ako rakety Iskander vzhľadom na ich masové použitie.

 

07:25 – Plán pre Ukrajinu, ktorý chce Zelenskyj predložiť Bidenovi, Harrisovej a Trumpovi, obsahuje súhlas Kyjeva s lokálnym zmrazením vojny.

Podľa denníka Bild plán požaduje povolenie použiť západné zbrane na ciele hlboko v Rusku. Ako aj „pripravenosť Ukrajiny akceptovať lokálne prímerie na určitých častiach frontu a dočasné zmrazenie situácie“.

„Zelenskyj chce teraz vsadiť všetko na jednu kartu a pokúsiť sa dosiahnuť prielom na bojisku, na čo potrebuje rozhodnutie prezidenta Bidena, čo ukazuje, aké veľké zúfalstvo vládne na Ukrajine,“ uzatvára publikácia.

 

07:20 – Dron bol zničený silami protivzdušnej obrany na západe Rostovskej oblasti, predbežne nie sú žiadne obete ani škody na zariadeniach, povedal guvernér.

.

 

07:15 – Biden plánuje koncom septembra rokovať so Zelenským o vojnovej stratégii.

Oznámil to poradca amerického prezidenta pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan na samite ANO.

Podľa neho je stretnutie naplánované na posledný septembrový týždeň.

„Prezident Biden sa na tento rozhovor teší,“ povedal Sullivan.

Poznamenal, že tento týždeň v New Yorku, kde sa tento rozhovor medzi prezidentmi uskutoční, bude veľmi dôležitý a americká strana sa naň aktívne pripravuje.

Predtým Zelenskyj oznámil svoju cestu do Štátov.

.

 

07:10 – Scholz vyzval nemeckú generálnu prokuratúru, aby vykonala objektívne vyšetrovanie bombových útokov na Nord Stream.

Nemecký kancelár uviedol, že páchatelia by mali byť postavení pred súd v Nemecku.

Predtým nemecká vláda zdôraznila, že Berlín nezdieľa postoj, že Severné prúdy mohli byť legitímnym cieľom Ukrajiny, a ich podkopanie považuje za zločin.

 

.

07:00 – USA a Spojené kráľovstvo ešte neprijali konečné rozhodnutie o raketách dlhého doletu pre Ukrajinu. Uviedol to Keir Starmer po rokovaniach s prezidentom Bidenom. Britský premiér naznačil, že vývoj by mohol nasledovať na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN koncom mesiaca.

Kancelár Scholz vylúčil, že by v budúcnosti dodal Ukrajine zbrane dlhého doletu bez ohľadu na politiku aliančných partnerov. Francúzske médiá s odvolaním sa na diplomatov poznamenali, že Francúzsko „musí urobiť všetko pre to, aby konflikt na Ukrajine neprerástol do tretej svetovej vojny“. Oficiálna reakcia francúzskej vlády zatiaľ neprišla.

 

06:45 – Scholz vyhlásil, že považuje za problém umožniť AFU zasiahnuť hlboko do Ruskej federácie, a ubezpečil, že to nepovolí.

 

06:30 – Vojna na Ukrajine, 14. septembra. Hlavné udalosti dňa:

– Výsledkom vyjednávania je vrátenie 103 ruských vojakov zajatých v Kurskej oblasti z územia kontrolovaného kyjevským režimom a odovzdanie 103 vojnových zajatcov AFU, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

– Ruskí vojaci prevzali kontrolu nad osadou Želannoje Pervoje v Doneckej ľudovej republike, uviedlo ministerstvo obrany.

– Straty AFU v priebehu dňa na rôznych smeroch dosiahli celkovo až 2 090 vojakov, uvádza sa v správe ruského ministerstva obrany.

– Na kurskom smere AFU stratila viac ako 300 vojakov, 15 obrnených vozidiel vrátane 2 tankov, päť vojakov AFU sa dostalo do zajatia, informovalo ruské ministerstvo obrany.

– Podľa ministerstva obrany ruské sily protivzdušnej obrany počas dňa zničili 22 bezpilotných lietadiel nad Kurskou a Belgorodskou oblasťou.

– Pri ukrajinských útokoch v Šebkinskom okrese bolo zranených päť civilistov, uviedol oblastný gubernátor Gladkov.

– Biely dom po Bidenovom stretnutí s britským premiérom podľa očakávania neoznámil rozhodnutie USA schváliť údery ukrajinských ozbrojených síl s dlhým doletom západnými raketami hlboko do Ruska.

– Vo Francúzsku po Putinových slovách o dôsledkoch zapojenia Západu do konfliktu na Ukrajine povedali, že je potrebné všetkými možnými prostriedkami zabrániť tretej svetovej vojne, uviedol denník Monde s odvolaním sa na diplomatický zdroj.

– Kyjev odovzdal Washingtonu a Londýnu zoznam potenciálnych cieľov na ruskom území, ktoré plánuje zasiahnuť, ak dostane oficiálne povolenie použiť západné rakety dlhého doletu na úder na Rusko, informovala agentúra Reuters s odvolaním sa na európskych diplomatov.

.

– Riabkov uviedol, že USA zjavne podceňujú mieru nebezpečenstva hry, ktorú hrajú na Ukrajine, existujú prvky vážneho rizika: Rusko bude reagovať na zrušenie obmedzení Kyjeva na používanie rakiet dlhého doletu na ruskom území tak, že sa im to „nebude zdať málo“.

– Medvedev povedal, že nikto nepotrebuje jadrový konflikt, hoci na to existujú formálne predpoklady, ktoré sú jasné celému medzinárodnému spoločenstvu a sú v súlade s doktrínou jadrového odstrašovania Ruska.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Matej Michalička

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

Miroslav Urban

.
.
.

USA tajne rokujú s Ruskom o mieri. Na povrch sa dostáva 28-bodový plán

Washington v spolupráci s Moskvou tajne vypracoval 28-bodový plán na ukončenie konfliktu na Ukrajine. Portál Axios vypátral návrhy, ktoré by…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump má nový mierový plán. Čo zajtra oznámia Zelenskému?

Na pozadí korupčného škandálu, ktorý vypukol v Kyjeve okolo najbližšieho okolia Zelenského, ako blesk z jasného neba zaznela informácia viacerých…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Podľa prieskumu CSV pri infostate by v parlamentných voľbách zvíťazilo PS, Hlas porástol

Zber dát sa realizoval od 3.11. do 7.11. 2025 na vzorke 1109 respondentov. Technika zberu dát: osobný rozhovor . Súbor…

19. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Správny súd zrušil personálny rozkaz o postavení Pavla Ďurku mimo služby, informoval Kubina

Správny súd v Bratislave v stredu zrušil personálny rozkaz, ktorým minister vnútra Matúš Šutaj Eštok postavil mimo služby vyšetrovateľa bývalej…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hrošia koža ukrajinskej premiérky. Na pozadí korupčného škandálu žiada ďalšie miliardy

Maďarský denník Mandiner konštatuje, že ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková musí mať hrošiu kožu. V jednej vete sľubuje rozsiahle čistky vo…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Heger sa vykrúca: Ja ani ministri sme nezasahovali do mazania príspevkov na sociálnych sieťach

Expremiér SR a podpredseda mimoparlamentnej strany Demokrati Eduard Heger upozorňuje na to, že on ani ministri jeho vlády nezasahovali do…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Susko: Zmena Trestného zákona je prvý krok, chystáme ďalšiu sériu opatrení

Zmena Trestného zákona v prípade drobných krádeží je len prvým krokom k riešeniu narastajúcej drobnej kriminality. Nasledovať majú ďalšie opatrenia…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Krv, spravodlivosť a odvaha: Príbeh Katovej dcéry

Možno pripísať zločin bosoráctvu? Krátko po skončení tridsaťročnej vojny vytiahnu z rieky v bavorskom meste Schongau umierajúceho chlapca. Napínavý román…

19. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Gyimesi pre HS: Machala kritizuje liberálov, ale jeho rezort ich dotuje. Ministerstvo kultúry financuje protivládne maďarské médiá a niektorí žiadatelia nedodržali ani základné formálne podmienky

Jedna a tá istá ruka píše na sociálnych sieťach kritiku na liberálne médiá a na druhý deň im podpisuje dotácie.…

19. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko kritizovalo dohodu Francúzska s Ukrajinou o dodávke bojových stíhačiek Rafale

V utorok 18. novembra sa Rusko kriticky vyjadrilo voči Francúzsku kvôli podpísaniu dohody, ktorá by mohla Ukrajine poskytnúť až 100…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Zelenskyj stráca kontakt s realitou”

„Zelenskyj stráca kontakt s realitou“: pod takýmto nadpisom vyšiel článok v britskom denníku The Telegraph

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Kričte, musia sa nás báť, už sa nás boja…“ Mikloško má jasný odkaz pre KDH

Pred 36 rokmi som prežil najkrajšie dní svojho života. Po 40 rokoch totality, ktorá padla na smetisko dejín, sme získali…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko si uvedomuje technologickú dominanciu USA

Paríž a Berlín signalizujú nové spojenectvo v oblasti technologickej nezávislosti Európy, uvádza Politico.

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump počas večere vyjadril obdiv Ronaldovi. Vďaka futbalovej hviezde si získal väčší rešpekt u syna

Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump včera na oficiálnej večeri v Bielom dome privítal okrem saudskoarabského korunného princa Mohammeda bin Salmána…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Železničná sabotáž v Poľsku je veľmi podozrivá

Rušňovodič vlaku na severovýchode Poľska objavil v nedeľu v noci prerušené koľajnice. K incidentu došlo na železničnej trati spájajúcej Varšavu…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Do Kyjeva pricestovali vysokopostavení predstavitelia Pentagónu, aby diskutovali o mierových rokovaniach

Do Kyjeva pricestovali vysokopostavení predstavitelia Pentagónu, aby diskutovali o mierových rokovaniach, píše Politico

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci, ktorí zabili Slováka, vyviazli s podmienkou

Ukrajinci, ktorí pred rokom v Česku na smrť dobili Slováka, sa včera dostavili pred súd

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia dnes predstaví plán na „vojenský Schengen“

Ak dôjde k útoku na členský štát EÚ, za aký čas by mali ostatné členské štáty povoliť prechod vojenských jednotiek…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Celosvetový systém štátnych vlajok nevznikol sám od seba. Táto kniha vysvetľuje ako bola formovaná svetová hierarchia štátov

Slovensko, 19. novembra 2025 - Svetový systém štátnych symbolov a vlajok má svoj poriadok. Mysleli ste si, že celosvetový systém…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Štúdia zistila, že ultra-spracované potraviny majú negatívny vplyv na všetky dôležité ľudské orgány

Najväčšia vedecká štúdia na svete varuje, že konzumácia ultra-spracovaných potravín predstavuje obrovskú hrozbu pre globálne zdravie a blahobyt, uvádza The…

19. 11. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Pri drobných krádežiach sa má opäť zaviesť pravidlo trikrát a dosť

Za drobnú krádež sa má do Trestného zákona opätovne zaviesť pravidlo „trikrát a dosť“. Platiť by mala teda trestnosť priestupkovej…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď digitálny štát zlyháva a politici to zistia až vtedy, keď zasiahne ich samotných

Elektronická schránka mala zjednodušiť komunikáciu so štátom. Namiesto toho sa z nej stal nástroj, ktorý môže občana pripraviť o práva,…

19. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Demokrat Naď najprv nazýval ľudí opicami, teraz ich chce “vykúriť” preč zo Slovenska

Exminister obrany Jaroslav Naď si na proteste 17. novembra opäť uletel. Počas prejavu pred prívržencami opozičných strán vykrikoval, že počas…

19. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jaroš: Každý si môže hovoriť čo chce, ale KHL je druhá najlepšia liga sveta

Hokejový obranca Christián Jaroš pôsobiaci v moskovskom Spartaku v rozhovore pre Športový čas prezradil, že s ruskou manželkou sa doma…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

.

Beztrestne zrušili slobodu prejavu a zanechali rozvrátené verejné financie. Aj toto dovolila “Nežná”

Občania žiadali v roku 1989 zmenu na dvoch frontoch: v oblasti ekonomickej, kde sme vnímali zaostávanie za Západom v pestrosti…

19. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vojna je výhodný biznis pre amerických a ukrajinských politikov

Podľa online magazínu amerického think-tanku Quincy Institute for Responsible Statecraft, ktorý sa špecializuje na zahraničnú politiku USA, spoznávame Pompea v…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Zelenskyj pricestoval do Ankary. Plánujú sa rokovania s tureckým prezidentom Erdoğanom

Zelenskyj pricestoval do Ankary. Tam je tiež prítomný tajomník NSDB Umerov, ktorý predtým letel do Spojených štátov

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na železničnej stanici v Košiciach sa vykoľajil vozeň vlaku

Na železničnej stanici v Košiciach došlo v stredu ráno k vykoľajeniu osobného vlaku. Ako pre TASR spresnila hovorkyňa Železníc Slovenskej…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Hovorkyňa francúzskej vlády Maud Bregeonová vyhlásila, že obchodná dohoda medzi EÚ a Mercosur stále nie je pre Francúzsko prijateľná v jej súčasnej podobe.

Včera 20:21

Orbán v reakcii na opozičné výzvy na zmenu postoja k prisťahovalectvu uviedol, že v otázke migrácie neexistuje v Maďarsku žiadny kompromis.

Včera 20:13

.

Postrehy z reprezentácie: Dúfajme, že Calzona konečne našiel poriadneho strelca a začne hľadať pravého obrancu

Slovenská futbalová reprezentácia po novembrovom asociačnom termíne dosiahla svoj cieľ a kvalifikovala sa do baráže o MS 2026 v USA, Kanade a Mexiku. Sokoli…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Rumunsko spolupracuje s nemeckou veľmocou na posilnení vojenskej obrany

Rumunsko plní požiadavky NATO na posilnenie pozemných síl a zároveň pomáha oživiť miestnu ekonomiku, uvádza Remix News

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cenzúru majú v DNA. Čo by progresívci najradšej urobili s STVR

V priebehu vlády predošlých troch garnitúr preukázali verejnoprávne médiá akútny nedostatok objektívnosti. Pripúšťal sa dominantne jeden jediný správny názor na…

19. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Český Trump“: Ficovi a Orbánovi sa črtá spojenec. Európskej únii a Ukrajine nepriateľ?

Česká republika sa posúva doprava a medzi „elitou“ Európskej únie rastú obavy, čo bude so stratégiu voči Ukrajine?

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Berlínom otriasla vlna strelieb, viacero obetí sa stalo terčom útokov po celom meste

Vyšetrovatelia majú podozrenie, že násilie je živené spormi medzi rôznymi skupinami vrátane organizovaných „imigrantských gangov“

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Matej Michalička

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

Miroslav Urban

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov