vojna

NAŽIVO

Szijjártó vyhlásil, že USA pozastavili sankcie na ruskú ropu, zatiaľ čo EÚ ich zachováva, čo spôsobuje drastický nárast cien pohonných látok.

Včera 20:18

Podľa najnovšieho prehľadu priemerných cien pohonných látok v členských štátoch patrí Slovensko medzi krajiny s najnižšími cenami pohonných látok.

Včera 20:05

Grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen oznámil, že grónska strana Siumu vystúpila z vládnej koalície.

Včera 20:02

Argentínska diplomatka Virginia Gambová vstúpila do súboja o post generálneho tajomníka OSN.

Včera 19:37

Ministerstvo spravodlivosti Ruska označilo pravnučku Nikitu Chruščova Ninu Chruščovovú za zahraničnú agentku.

Včera 19:15

Poškodený ruský tanker smeruje k Malte. Maltské námorné úrady varovali, že tanker môže predstavovať nebezpečenstvo pre ostatné plavidlá.

Včera 18:48

Pezeškiján obvinil USA a Izrael zo snahy vyvolať rozpad Iránu. Revolučné gardy oznámili, že s Hizballáhom podnikli raketové útoky na Izrael.

Včera 18:20

Ruský poslanec Igor Antropenko požiadal o obnovenie verejných telefónnych búdok. Vyhlásil, že obnovenie telefónnych búdok, ktoré by poskytli aj prístup na internet je nalihavé.

Včera 18:17

V Bolívii zadržali uruguajského narkobaróna Sebastiána Marseta. Marset je obvinený z porušenia zákonov o organizovanom zločine.

Včera 17:23

Jisrael Kac povedal, že Libanon bude mať čoraz väčšie škody na infraštruktúre počas útokov Izraela na Hizballáh.

Včera 16:48
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajina mala vyvinúť vlastnú presne navádzanú plánovaciu bombu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

vojna
Zničená bytovka po ruskom raketovom útoku v meste Pavlohrad na stredovýchode Ukrajiny 6. septembra 2024
❚❚
.

17:59 – Ukrajina vyvinula vlastnú presne navádzanú plánovaciu bombu, uviedol Forbes s odvolaním sa na nedávne videá a vyhlásenia vojenských zdrojov.

Nová bomba je zrejme vybavená raketovým nosičom a zaťahovacími krídlami, čo jej dáva schopnosť letu na veľkú vzdialenosť až 40 míľ (približne 65 kilometrov).

Publikácia sa domnieva, že to otvára nové taktické perspektívy pre ukrajinské letectvo. Nedávno zverejnené video ukázalo bombardér Su-24 s prototypom novej munície namontovaným pod krídlom.

.

 

17:56 – Novinár Volodymyr Bojko, ktorý v súčasnosti slúži v AFU, sa domnieva, že na Ukrajine je oveľa viac dezertérov, ako uvádzajú úrady.

Spochybňuje údaje poslanca Gorbenka o 80 000 dezertéroch a tvrdí, že ide len o počet otvorených trestných prípadov. A v skutočnosti tých, ktorí neoprávnene opustili miesto služby, je asi 200 tisíc.

 

16:44 – Ruská federácia by sa mala zúčastniť na ďalšej mierovej konferencii o Ukrajine, uviedol nemecký kancelár Scholz.

.

„Som presvedčený, že teraz je ten správny čas na diskusiu o tom, ako sa môžeme rýchlejšie dostať z tejto vojenskej situácie a dospieť k mieru,“ povedal v rozhovore pre televízny kanál ZDF.

Scholz spomenul aj svoj nedávny rozhovor so Zelenským, ktorý podľa kancelára súhlasil s tým, že Rusko by sa malo zúčastniť na ďalšej mierovej konferencii.

Predtým sa tak vyjadril aj samotný Zelenskyj.

Putin zároveň povedal, že Rusko nebude rokovať, kým Ukrajina nestiahne vojská z Kurskej oblasti.

 

.

15:48 – Iránsky poslanec potvrdil správy médií o dodávkach balistických rakiet do Ruska.

Ahmad Bachšáješ Ardestání, člen parlamentného výboru pre národnú bezpečnosť, potvrdil vojenskú pomoc Iránu Rusku.

„Musíme sa zapojiť do výmenného obchodu, aby sme uspokojili naše potreby vrátane dovozu sóje a pšenice. Časť barteru zahŕňa posielanie rakiet a druhá časť posielanie vojenských dronov do Ruska,“ povedal Ardestani v sobotu pre Didban Iran v rozhovore, z ktorého citovala agentúra Iran International.

Na otázku, či to môže viesť k ďalším sankciám voči Iránu, zákonodarca odpovedal: „Nemôže to byť horšie, ako je to teraz. Dávame rakety Hizballáhu, Hamasu a Hašd aš-Šaabí, tak prečo by sme ich nemohli dať Rusku?“

„Predávame zbrane a dostávame doláre. Obchádzame sankcie vďaka partnerstvu s Ruskom. Z Ruska dovážame sóju, kukuricu a ďalší tovar. Európania predávajú zbrane Ukrajine. NATO vstúpilo na Ukrajinu, tak prečo nepodporíme nášho spojenca tým, že pošleme rakety a drony do Ruska?“ – povedal Ardestani.

Pripomeňme, že oficiálne Irán dodávky rakiet do Ruska popiera.

 

14:30 – Poradca indického premiéra pre národnú bezpečnosť Adžit Doval navštívi tento týždeň Rusko, aby rokoval o mierových rozhovoroch o vojne na Ukrajine, uviedol televízny kanál India Today, ktorý citoval svoje zdroje.

Doval odcestuje do Moskvy od 10. do 11. septembra, kde sa stretne s Putinom a bude diskutovať o mierových snahách o ukončenie vojny na Ukrajine, uviedla India Today.

Zúčastní sa aj na stretnutí zástupcov krajín BRICS.

.

 

13:43 – Azerbajdžanský prezident Alijev uviedol, že Ukrajina, EÚ a Rusko ich požiadali, aby pomohli zachovať tranzit ruského plynu cez Ukrajinu.

„Teraz vlastne s pomocou Azerbajdžanu obe krajiny rokujú o pokračovaní tranzitu ruského plynu cez Ukrajinu a o dodávkach azerbajdžanského plynu cez Rusko a Ukrajinu do Európy,“ povedal Alijev na medzinárodnom fóre v talianskom meste Cernobbio.

Podľa neho Baku rokuje už niekoľko mesiacov.

Pripomeňme, že súčasná zmluva o tranzite ruského plynu cez Ukrajinu vyprší koncom tohto roka. Kyjev už vyhlásil, že nemá v úmysle predĺžiť zmluvu s Gazpromom. Ukrajinské orgány zároveň dali jasne najavo, že nebudú proti pokračovaniu tranzitu ruského plynu, ak ho budú realizovať európske spoločnosti, ktoré podpíšu zmluvu s Gazpromom.

.

 

11:36 – Ukrajinské jednotky vedú protiútok v Doneckej oblasti v New Yorku, tvrdí tamojšie velenie Azov a ukrajinská vojenská propaganda.

V piatok „Azov“ informoval o blokáde ukrajinských bojovníkov v oblasti fenolového závodu a o obsadení podniku. Zároveň sa uvádza, že bola zablokovaná cesta Rusov do Nelipovky.

Vojenský publicista Deep State včera uviedol, že AFU obsadila obilný výťah v centre Nového Mesta.

Niektoré ruské vojenské publicistiky potvrdzujú deblokaciu fenolového závodu na severe obce. Iné zároveň zverejňujú videá, na ktorých Rusi kontrolujú rôzne oblasti New Yorku.

.

Podľa Deep State väčšinu osady kontroluje Rusko. Ukrajinské ozbrojené sily získali späť len časť územia na severe.

 

11:23 – Zahraniční analytici naznačujú, že hlavná hrozba pre posádku ukrajinských ozbrojených síl v Selidove teraz neprichádza z frontu, ale z bokov.

Podľa ich názoru ruská armáda nebude bojovať priamo a v prípade potreby bude tlačiť z bokov a pokúsi sa obkľúčiť mesto pozdĺž železnice.

 

10:05 – Napriek zastaveniu ruskej ofenzívy pri Pokrovsku Rusi naďalej útočia a postupujú ďalej na juh, informoval denník New York Times.

Publikácia citovala ukrajinskú armádu, podľa ktorej Kyjev presunul jednotky 93. brigády AFU, ktoré bojovali južne od Bachmutu, na obranu Pokrovska.

.

Publikácia naznačuje, že tamojšia obrana môže byť teraz oslabená. Predtým ruská verejnosť tvrdila, že Rusi prerazili západne od Kleščevky (Ukrajina to nepotvrdila).

Ruská ofenzíva však pokračovala smerom na juh, kde ruská armáda takmer obkľúčila Ukrajinou ovládané územie medzi mestami Pokrovsk a Kurachovo, píše NYT.

 

08:15 – Najhoršia situácia s elektrinou bude túto zimu v Kyjeve, Odese a Charkove.

V hlavnom meste sa môže stať, že 16 hodín nebude vôbec žiadne svetlo, uviedol riaditeľ Výskumného centra energetiky Oleksandr Charčenko.

„Energetický systém na Ukrajine má niekoľko slabých miest. Sú to Kyjev, Odesa a Charkov, kde to teraz bude najhoršie. Sú to veľké mestá, Charkov je vo všeobecnosti pod priamou paľbou, tam môže byť kedykoľvek zničená akákoľvek rozvodňa a akákoľvek výrobná kapacita. Tam sú najvyššie vojenské riziká.

Kyjev a Odesa sú obrovské centrá spotreby a Odesa nemá takmer žiadnu vlastnú výrobu. Teraz sa tam inštalujú výrobné kapacity, ktoré, ak Boh dá, budú schopné zabezpečiť dodávky vody. Bude veľmi dobré, ak stihnú spustiť to, čo by malo zabezpečiť dodávky vody a aspoň polovicu dodávok tepla pre mesto.

.

Kyjev je mimoriadne deficitné mesto. Černobyľská elektráreň bola kedysi postavená pre Kyjev, vlastne preto, aby ho zásobovala energiou. V zime Kyjevu chýba 800 až 900 megawattov elektrickej energie, ktorá sa musí dovážať zvonka. Ak ich nebude odkiaľ doviesť, povedzme si úprimne, znamená to, že obyvatelia Kyjeva zostanú bez elektriny. To znamená, že ak bude Kyjev odrezaný od vonkajších dodávok energie, Kyjevčania budú sedieť bez elektriny 16 hodín denne, a to bude norma,“ povedal Charčenko.

 

07:54 – Situáciu pri Pokrovskom zatiaľ nemožno označiť za stabilizovanú, povedal Zelenskyj v Taliansku, kde sa stretol s premiérkou Giorgiou Meloniovou.

Podľa neho situácia na tomto úseku frontu „v žiadnom prípade nie je jednoduchá“.

„Nechcem hovoriť dopredu. Ak dokážeme byť chvíľu trpezliví, keď sa tam všetko úplne stabilizuje, potom o tom budeme hovoriť,“ povedal prezident.

Poznamenajme, že pred odchodom do Európy na stretnutie „Ramstein“ Zelenskyj povedal, že situácia pri Pokrovskom sa zlepšila. O stabilizácii tamojšieho frontu hovoril aj hlavný veliteľ Syrskij.

Ukrajinská armáda zároveň zlepšenie poprela.

.

 

06:52 – Rusi obsadili dedinu Nevelskoje severovýchodne od Krasnogorovky, uviedla ukrajinská vojenská webová stránka Deep State.

Mapa

 

06:43 – Zostrelenie ruských rakiet nad Ukrajinou prináša Západu „veľa rizík“ a „obmedzené výhody“, uviedol holandský minister obrany Ruben Brekelmans.

Podľa neho to nie je „najefektívnejší spôsob riešenia problému“.

„Ak umiestnite napríklad svoje systémy protivzdušnej obrany na hranici s Ukrajinou, budú pokrývať len relatívne malú oblasť. To by potom znamenalo, že na ochranu Ukrajiny by ste museli mať na oblohe lietadlá. Potom by, samozrejme, vzniklo riziko priameho stretu. medzi vzdušnými silami NATO a Ruskej federácie, čomu sa spojenci NATO snažia zabrániť,“ povedal pre Rádio Sloboda.

Podľa jeho názoru je odmietnutie NATO zostreliť rakety aj v prospech Ukrajiny, aby sa zabránilo eskalácii vojny.

.

 

06:32 – Kancelár Scholz vyzval ukrajinských utečencov, aby si čo najskôr našli prácu v Nemecku.

V tejto súvislosti vyzval na skoršie vydávanie pracovných povolení pre Ukrajincov, ktorí majú určité špecializácie, ale nemôžu ich v Nemecku potvrdiť kvôli byrokratickým prekážkam.

„Nemôže sa stať, že z 2 000 lekárov má povolenie len 120,“ povedal Scholz.

Dodal, že počet pracujúcich Ukrajincov sa vďaka zrýchleným postupom pri zamestnávaní zvýšil na viac ako 200 000. „Pribudlo však niekoľko stotisíc ďalších, ktorí prišli z Ukrajiny,“ povedal kancelár.

Vyzval Ukrajincov, aby sa rozhodli pre prácu na čiastočný úväzok alebo zníženie kvalifikácie, ak ešte nezískali doklady o povolení na hlavnú špecializáciu.

„Je prijateľné, ak nemôžete okamžite nastúpiť do práce, na ktorú máte nárok, alebo spočiatku môžete pracovať len na čiastočný úväzok. …. Osvedčenia je možné získať neskôr,“ povedal Scholz.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


My sme les upozorňuje na výrub stromov v biotope hlucháňa hôrneho v TANAP-e

Iniciatíva My sme les upozorňuje na výrub storočných stromov, ku ktorému má dochádzať v biotope hlucháňa hôrneho neďaleko Račkovej doliny…

13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zväz múzeí na Slovensku naďalej povedie Michaela Škodová z Novohradského múzea a galérie

Zväz múzeí na Slovensku povedie aj v nasledujúcich rokoch z pozície predsedníčky Michaela Škodová z Novohradského múzea a galérie (NMG)…

13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Členské štáty podporili zákaz deepfake obrázkov so sexuálnym obsahom

Členské štáty Európskej únie podporili v piatok zákaz systémov umelej inteligencie, ktoré vytvárajú sexualizované deepfake obrázky bez súhlasu dotknutých osôb.…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Požiare z vypaľovania trávy tvoria od roku 2010 takmer pätinu požiarov na Slovensku

Požiare spôsobené vypaľovaním trávy a suchých porastov tvoria od roku 2010 takmer pätinu zo všetkých požiarov na Slovensku. Upozornil na…

13. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pentagón a Biely dom tvrdo zaútočili na spravodajskú televíziu CNN pre správy o vojne s Iránom

Pentagón aj Biely dom v piatok ostro kritizovali televíziu CNN za jej spravodajstvo o vojne s Iránom. Americký minister obrany…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

.
.

Spišiak odhalil, ako by Progresívne Slovensko chcelo zneužiť moc

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok upozorňuje na to, ako opozičný poslanec Jaroslav Spišiak (PS) a bývalý policajný prezident povedal,…

13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump hrozí Iránu mimoriadne intenzívnym bombardovaním a zničením režimu

Americký prezident Donald Trump v rozhovore odvysielanom v piatok uviedol, že americké sily v najbližších dňoch zasiahnu iránske ciele „veľmi…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Srbsko oznámilo nákup nadzvukových balistických rakiet

Srbsko zakúpilo od Číny nadzvukové balistické rakety CM-400, potvrdil vo štvrtok večer srbský prezident Aleksandar Vučić v belehradskej verejnoprávnej televízii

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán tvrdí, že vyradil z prevádzky lietadlovú loď amerického námorníctva „Abraham Lincoln“

Iránske ozbrojené sily vyradili z prevádzky americkú lietadlovú loď „Abraham Lincoln“, tvrdí hovorca veliteľstva „Hátam al-Anbija“ Ebrahim Zolfaghari

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európske krajiny, vrátane Francúzska a Talianska, začali rokovania s Iránom

Európske krajiny, vrátane Francúzska a Talianska, začali rokovania s Iránom, aby im povolil prechod tankerov cez Hormuzský prieliv, informuje Financial…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko pohrozilo Parížu a Londýnu „zodpovednosťou za ďalšiu eskaláciu“

Ruské ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo veľvyslancov Veľkej Británie a Francúzska v súvislosti s útokom ukrajinských ozbrojených síl na mesto…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako sa z nenápadného dotazníka stane vstupenka do sekty? Vyrozprávala jedna z neviest

Keď mala Liz Cameronová osemnásť, v nákupnom centre v austrálskej Canberre ju oslovila neznáma žena s nenápadnou prosbou o vyplnenie…

13. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ruská armáda postúpila smerom na Sumy na severe Sumskej oblasti

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Falošnej Leyenovej odrazu jadro nesmrdí. Dobehne ju minulosť?

Šéfka Európskej komisie a propagátorka „zelenej dohody” Ursula von der Leyenová odrazu tvrdí, že jadrová energia bude predsa len potrebná.…

13. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Gedra pozýva Holečkovú na Úrad vlády, aby sa Slováci dozvedeli pravdu o jej príspevkoch

Šéf Úradu vlády SR Juraj Gedra prostredníctvom sociálnej siete reaguje na príspevok poslankyne NR SR Martiny Bajo Holečkovej , v…

13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj neprejavil ľútosť za slová o Orbánovej smrti

Ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského oslovil portál POLITICO ohľadne jeho sotva skrytej smrtiacej hrozby adresovanej maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi, v súvislosti…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér posiela otvorený list Zelenskému. Ako sa k nemu postaví opozícia?

Slovenský premiér Robert Fico posiela ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému otvorený list a vyzýva ostatné parlamentné strany, aby sa pod list…

13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Skupina G7 vyzvala Trumpa, aby urýchlene ukončil vojnu s Iránom a uvoľnil Hormuzský prieliv

Skupina G7 vyzvala amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby urýchlene ukončil vojnu s Iránom a uvoľnil Hormuzský prieliv

13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajina sa snaží prilákať mladých utečencov naspäť do krajiny

Ukrajina sa snaží prilákať späť mladých utečencov lákavou finančnou ponukou, píše denník Mandiner

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump plánuje „veľmi silný“ úder proti Iránu

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Aktualizované 13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

EÚ má plán na podporu Ukrajiny v prípade zablokovania 90-miliardovej pôžičky Slovenskom a Maďarskom

Ukrajina dostane peniaze od krajín Európskej únie na financovanie svojho vojenského úsilia, aj keď Maďarsko a Slovensko budú naďalej blokovať…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ komentoval dočasné zrušenie amerických sankcií na ruskú ropu

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vyhlásil, že záujmy Ruska a USA sa „situačne“ zhodujú

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Spor Vondra-Blaha nekončí: kto je tu „nácek“?

Či nakoniec padne trestné oznámenie alebo nie, na túto drámu na pokračovanie budeme ešte dlho spomínať…

13. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusko vďaka dobrým vzťahom pozýva Slovákov aj Maďarov na hokejový turnaj. SZĽH už reagoval

V Rusku hovoria o tom, že by chceli stredoeurópske krajiny Slovensko a Maďarsko vidieť na domácom hokejovom turnaji Ovečkin Cup.…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

Európsky súdny dvor rozhodol za nás. Zas a znova

V preukazoch totožnosti môžete mať uvedené, že ste žena, muž či transrodová osoba. Rozhodnutie ESD sa dotýka Slovenska 

13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vo štvorlístku semifinalistiek svieti aj Češka Nosková. Chýbajú Swiateková a Pegulová

Tenistky z takzvaného východného bloku to v Indian Wells poriadne rozbalili! Štvorlístok semifinalistiek dvojhry na štedro dotovanom podujatí WTA 1000…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj utrpel tvrdú ranu. USA čiastočne zrušili sankcie na predaj ruskej ropy

Ministerstvo financií USA vydalo licenciu, ktorá umožňuje dokončiť dodávky ruskej ropy a ropných produktov naložených na lode od 12. marca…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán zasiahol základňu Prince Sultan počas nakladania poškodeného amerického radaru

Irán, 13. marca 2026 - Bezpilotné lietadlá zasiahli americkú vojenskú základňu v Saudskej Arábii. Ide o základňu Prince Sultan, ktorá bola už…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump je “nadšený” myšlienkou bojovať s Iránom ešte minimálne 3–4 týždne

Americký prezident Donald Trump je “nadšený” myšlienkou bojovať s Iránom ešte minimálne 3–4 týždne. Informuje o tom portál Axios s…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Iránsky veliteľ: Konflikt s USA a Izraelom sa môže skončiť už o týždeň

USA, 13. marca 2026 - Konflikt Iránu s USA a Izraelom sa môže skončiť pred sviatkom Navruz, ktorý v roku…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

Europarlament prijal Správu o stratégii rozširovania EÚ, ktorá zahŕňa aj Ukrajinu

V najnovšej Správe o stratégii rozširovania EÚ sa uvádza,  že vzhľadom na súčasnú geopolitickú situáciu by pristúpenie kandidátskych krajín –…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prvá transplantácia obličky: Kto vykonal historický medicínsky zákrok

Prvá transplantácia obličky patrí medzi najvýznamnejšie momenty v dejinách modernej medicíny. Prvá transplantácia obličky dokázala, že ľudské orgány je možné…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

EP prikývol na AI dohovor. Hlasovali aj slovenskí europoslanci

Zástancovia dohovoru o umelej inteligencii hovoria o obrane človeka, demokracie a právneho štátu. Odporcovia za ním vidia viac zásahov a…

13. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

15 hlúpych chýb, ktoré urobili polovičky a zmenili obyčajný deň na komédiu

Polovičky dokážu do života priniesť množstvo lásky, radosti a nezabudnuteľných momentov. Niekedy však prinesú aj situácie, ktoré sa začnú úplne…

13. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Szijjártó vyhlásil, že USA pozastavili sankcie na ruskú ropu, zatiaľ čo EÚ ich zachováva, čo spôsobuje drastický nárast cien pohonných látok.

Včera 20:18

Podľa najnovšieho prehľadu priemerných cien pohonných látok v členských štátoch patrí Slovensko medzi krajiny s najnižšími cenami pohonných látok.

Včera 20:05

Grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen oznámil, že grónska strana Siumu vystúpila z vládnej koalície.

Včera 20:02

.

Rakúsky súd definitívne zamietol vydanie ukrajinského podnikateľa Dmytra Firtasha do USA

Rakúsky súd definitívne zamietol vydanie ukrajinského podnikateľa Dmytra Firtasha do USA. Informuje o tom rakúsky denník Die Presse s odvolaním sa…

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Koniec ilúzií o „konzervatívnej“ politike

Posledné dni nám v plnej nahote ukázali, kam smeruje slovenská parlamentná opozícia. Najväčším sklamaním je postoj KDH, poznamenáva generál Jozef…

13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Cez neoficiálne weby sa predalo za rok 2025 vyše milión diaľničných známok

Cez neoficiálne weby sa predalo za minulý rok dokopy viac ako milión diaľničných známok. Najväčší záujem bol o desaťdňové diaľničné…

13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Stále lákavější možnost…

Válka proti Íránu je už prakticky vyhraná, holedbal se několikrát Donald Trump. Vzápětí Íránci zapálili několik dalších tankerů, zasáhli další…

13. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump naznačil, že dnes môže dôjsť k útokom na iránske vedenie

Americký prezident Donald Trump naznačil, že dnes môže dôjsť k útokom na iránske vedenie

13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov