Ukrajina Rusko Vojna

NAŽIVO

Netanjahu tvrdí, že rezidencia Chameneího bola zničená a „existuje mnoho náznakov“ smrti najvyššieho vodcu Iránu.

20:15

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súvislosti s iránskymi odvetnými útokmi upozorňuje na zhoršenú bezpečnostnú situáciu v regióne Blízkeho východu a s tým súvisiacu zmenu cestovného odporúčania na tretí stupeň pre Bahrajn, Katar, Kuvajt a Saudskú Arábiu. Informovalo o tom v sobotu na sociálnej sieti.

19:24

Taliansky minister obrany Guido Crosetto nemôže odletieť z Dubaja do Ríma kvôli iránskym leteckým útokom, píše denník Fatto Quotidiano.

Podľa informácií tohto vydania Crosetto pricestoval do Dubaja ako turista civilným letom, aby strávil čas so svojou rodinou. Vzhľadom na situáciu v regióne je jeho odlet do Talianska zatiaľ nemožný.

19:19

Ozbrojené sily (OS) Slovenskej republiky dlhodobo pozorne monitorujú situáciu na Blízkom východe tak ako všetky ohniská napätia, ktoré môžu mať vplyv na ich činnosť. Pre TASR to uviedol hovorca OS SR Štefan Zemanovič v reakcii na sobotnú situáciu na Blízkom východe.

„Vzhľadom na globálnu bezpečnostnú situáciu sú dlhodobo prijaté opatrenia, ktoré z pochopiteľných dôvodov nešpecifikujeme,“ doplnil Zemanovič.

18:53

Ministerstvo dopravy USA vyzýva komerčné lode, aby sa vyhýbali Hormuzskému prielivu, Perzskému zálivu, Ománskemu zálivu a Arabskému moru.

18:44

Irak vstúpil do konfliktu. Ich protivzdušná obrana zasahuje proti izraelským raketám. A začali strieľať na samotný Izrael.

Američania teraz strieľajú aj na Irak. Vojna sa veľmi rýchlo vyostruje.

18:43

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavit:

Prezident Trump sledoval situáciu v noci v Mar-a-Lago spolu s členmi svojho tímu národnej bezpečnosti. Prezident telefonoval s premiérom Netanjahuom.

Pred incidentmi minister zahraničných vecí Rubio zavolal všetkým členom „gang osmičky“ (Gang of eight), aby odovzdal správu Kongresu, a podarilo sa mu spojiť a informovať siedmich z ôsmich členov.

Prezident a jeho tím národnej bezpečnosti budú počas celého dňa pozorne sledovať situáciu.

Izraelské vzdušné sily vykonávajú novú vlnu leteckých útokov na iránske odpaľovacie zariadenia balistických rakiet a systémy protivzdušnej obrany v centrálnej časti Iránu, informuje Izraelská obranná armáda.

18:27

Britská polícia obvinila muža z poškodzovania majetku po tom, čo v centre Londýna posprejoval sochu bývalého premiéra Winstona Churchilla propalestínskymi heslami. Incident sa stal v piatok nadránom na námestí Parliament Square.

Podľa Metropolitnej polície 38-ročného Caspara San Giorgia, ktorý nemá trvalú adresu, obvinili približne 24 hodín po jeho zatknutí. Policajti ho zadržali v priebehu niekoľkých minút od nahlásenia incidentu. Pred súd v Londýne sa mal postaviť ešte v sobotu.

17:22

Francúzsko, Nemecko a Veľká Británia sa dištancovali od útoku USA a Izraela na Irán. Vyhlásili, že sa nezúčastňujú na útokoch na Irán a vyzvali na obnovenie rokovaní. Uvádza sa to v spoločnom vyhlásení troch krajín.

16:34

Rusko a Čína požiadali o zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN k situácii okolo Iránu. Informuje o tom stála reprezentácia Ruska pri OSN.

Podľa jej údajov s iniciatívou zvolať mimoriadne zasadnutie vystúpili aj Francúzsko, Bahrajn a Kolumbia.

Čína už skôr odsúdila útok USA a Izraela na Irán.

15:30

Rusko odsúdilo útoky USA a Izraela na Irán ako premyslenú a nevyprovokovanú agresiu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že rozsiahle politicko‑vojenské prípravy a presun amerických síl do regiónu naznačujú vopred plánovanú operáciu. Moskva tvrdí, že ide o porušenie medzinárodného práva voči suverénnemu členskému štátu OSN.

15:01

Irán v sobotu odpovedal na americko‑izraelské útoky údermi na viaceré americké vojenské zariadenia na Blízkom východe, vrátane základne v Spojených arabských emirátoch. Svedkyňa zo Slovenska uviedla, že výbuch bolo počuť aj v okolí Dubaja.

15:00

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN v reakcii na eskaláciu na Blízkom východe.

Podľa nórskej diplomacie Izrael útokom na Irán porušil medzinárodné právo. Macron na sieti X upozornil, že hrozba vojny medzi USA, Izraelom a Iránom ohrozuje medzinárodnú bezpečnosť a eskalácia sa musí zastaviť.

Macron-jd2026021015
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Thibault Camus
14:50

USA nikdy nečelili takému množstvu súčasných útokov na svoje zahraničné základne.

Píše o tom The Wall Street Journal s odvolaním sa na nemenovaného amerického úradníka. Časť rakiet bola však zachytená.

14:30

Ruské ministerstvo zahraničných vecí označilo útok USA a Izraela na Irán za „nevyprovokovanú bezohľadnú ozbrojenú agresiu“.

„USA a Izrael vrhajú Blízky východ do priepasti nekontrolovateľnej eskalácie a podnecujú krajiny, aby si zaobstarali vážne prostriedky proti hrozbám,“ vyhlásilo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie požaduje „okamžité návrat situácie okolo Iránu do koľají politicko-diplomatického urovnania“.

Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že „USA a Izrael zaútočili na Irán pod rúškom obnoveného rokovacieho procesu“.

12:09

 

10:30

Masúd Pezeškiján, prezident Iránu, zostáva podľa štátnych médií v bezpečí napriek masívnym izraelsko-americkým útokom na sídla predstaviteľov režimu a armády. Agentúry IRNA a Tasním potvrdili, že je v poriadku. Izrael dal operácii názov Roaring Lion.

Masúd Pezeškiján
Na snímke iránsky prezident Masúd Pezeškiján / Foto: SITA/AP-Angelina Katsanis
10:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Ukrajina Rusko Vojna
Ilustračné foto
❚❚
.

18:20 – Experti NATO identifikovali viac ako tucet znakov, ktoré možno použiť na identifikáciu možnej „plnohodnotnej ruskej invázie“ vo fáze príprav, uvádza agentúra Reuters.

Vďaka tomu je možné buď reagovať na pohyby ruských vojsk, alebo sa okamžite zapojiť do boja. Aké presne sú tieto znaky, agentúra neuvádza.

Podľa zdroja musí byť Európa pripravená rýchlo presunúť jednotky k potenciálnej frontovej línii ako odstrašujúci prostriedok a zapojiť sa, ak by napätie prerástlo do vojny.

.

 

16:00 – „Povedal som Zelenskému, že túto vojnu musíme ukončiť.“

Uviedol to kandidát na prezidenta USA Donald Trump, keď komentoval svoj telefonický rozhovor s ukrajinským prezidentom.

„Prezident Zelenskyj mi zavolal a mali sme dobrý rozhovor. A ja som povedal, že musíme ukončiť túto vojnu. Táto (ruská armáda – pozn. red.) je vojnová mašinéria. Čelíte vojnovej mašinérii. To je to, čo robia – vedú vojny. Porazili Hitlera. Porazili Napoleona. A k jarnej ofenzíve nikdy nedošlo. A povedal som, že Rusi majú milióny mín a tisíce armádnych tankov. Povedal som, že musíme ukončiť túto vojnu. Zahynulo veľa Rusov, ale aj veľa Ukrajincov. Je to úplný neporiadok. Nemalo sa to stať,“ povedal Trump.

Za jedného z vinníkov vojny označil aj amerického prezidenta Bidena.

.

„Biden nemal dovoliť, aby sa to stalo. Dalo sa to ľahko zastaviť. Prezident Putin by to nikdy neurobil, nikdy, z dvoch dôvodov. Po prvé, ceny ropy boli za mojej vlády nízke. Udržiaval som ich na nízkej úrovni. Udržiaval som nízke ceny benzínu. Len čo nastúpila nová vláda, ropa stúpla takmer na 100 dolárov za barel, čo je dvakrát viac, ako by mala byť, a Rusko zrazu malo obrovské množstvo peňazí, ktoré nemalo. A tiež si myslím, že jedným z dôvodov, prečo do toho Putin išiel, je, že videl Afganistan, ako sme z neho vyšli. Putin to videl, čínsky prezident Si, silní chlapi, silní ľudia,“ povedal Trump.

 

14:55 – Rusko možno bude potrebovať päť rokov a stratu viac ako 1,5 milióna ľudí, aby sa úplne zmocnilo štyroch regiónov Ukrajiny, na ktoré si robí nárok. Tento názor vyjadril nový veliteľ britskej armády Roly Walker.

Ide o Chersonskú, Záporožskú, Doneckú a Luhanskú oblasť.

„Ak budú takto pokračovať, Rusom bude pravdepodobne trvať päť rokov, kým dosiahnu svoje minimálne ciele v týchto štyroch oblastiach. Pri súčasnom tempe úbytku zabitých a zranených to znamená, že na dosiahnutie tohto cieľa budú pravdepodobne potrebovať oveľa viac ako 1,5 milióna obetí, ako aj nevyčísliteľné miliardy v stratenom vybavení. Rusko by malo mať lepšie starosti ako stratiť najlepšiu časť z 1,5 až 1,8 milióna ľudí kvôli kúsku Ukrajiny,“ povedal Walker na konferencii Royal United Services Institute (RUSI).

.

Ako však vidíme, Walker svoj výpočet urobil na základe tempa súčasnej ruskej ofenzívy (ktoré sa môže zmeniť tak či onak, v závislosti od mnohých faktorov).

Sám Walker na to tiež prihliada. Podľa neho je veľkou otázkou pre Ukrajinu, či bude schopná naďalej udržať svoju obranu pri súčasnom priebehu udalostí na bojisku.

 

14:20 – Aktuálny vývoj bojov:

fronty
Aktuálny stav frontov

 

13:14 – Český prezident vyzval Rusko a Čínu, aby sa zapojili do mierových rokovaní o Ukrajine.

Zvlášť dôležité je zapojiť Čínu ako „významného globálneho hráča“, ktorý bude môcť ovplyvniť Moskvu, povedal Petr Pavel v rozhovore pre ČTK.

Ak Čína odmietne rokovať, Rusko „nebude cítiť vnútornú potrebu konať“ a „bude sa snažiť získať výhody pre seba“.

Pavel tiež očakáva „určitý posun“ vo vojne na Ukrajine koncom roka 2024 alebo začiatkom roka 2025 kvôli voľbám vo svete vrátane USA a „únave z vojny, ktorá postihne obe bojujúce strany“.

Súdiac podľa tejto vety, „posun“ by mal nastať ku koncu konfliktu.

.

 

12:47 – Ruská armáda obsadila Novoselovku Pervaja na Pokrovskom smere, uviedol vojenský pozorovateľ Bildu Julian Repke a zverejnil ruské video s vlajkou na západnom okraji dediny.

Dedinu nazýva „poslednou baštou ukrajinských vojsk pri Očeretine“.

„Bitka o strategicky dôležitú osadu trvala len dva týždne. Očakáva sa, že ukrajinské jednotky sa v oblasti stiahnu za rieku Volčju. Ruské jednotky sa teraz nachádzajú 22 kilometrov východne od Pokrovska. Pre porovnanie, začiatkom tohto roka to bolo 38 kilometrov,“ píše Repke.

Ukrajina stratu osady nepotvrdila. Na mape Deep State je väčšina dediny označená pod ruskou kontrolou, zatiaľ čo zvyšok je v šedej zóne.

.

 

12:07 – Fotografia požiaru z miesta útoku na infraštruktúrny objekt v Žitomírskej oblasti

Vidno hustý čierny dym. Požiar už bol uhasený, informuje štátna pohotovostná služba.

Zasiahnuté boli aj susedné súkromné domy.

Fotografia požiaru z miesta útoku na infraštruktúrny objekt v Žitomírskej oblasti

 

.

11:42 – V ruskej Kalužskej oblasti sa zrútil ruský vrtuľník Mi-28, ktorý zostreľoval drony. Zahynula dvojčlenná posádka.

Ruské ministerstvo obrany uvádza ako príčinu technickú poruchu.

Pred haváriou sa posádka vracala z bojovej misie na hraniciach s Brjanskou oblasťou.

Poznamenávame, že gubernátor Brjanska sa dnes prihlásil k útoku na administratívne centrum Suzemského okresu, kvôli ktorému bola prerušená dodávka elektrickej energie. Neupresnil, čím bol útok vykonaný.

 

10:53 – Operačno-taktický raketový systém Iskander-M uskutočnil skupinový raketový úder na objekty Charkovského obrneného závodu.

V dôsledku úderu boli zničené dve dielne na opravu a obnovu obrnených vozidiel. Obnova obrnených vozidiel AFU v dielňach závodu bola zastavená.

.

 

10:39 – Počas ostreľovania zo strany AFU bol v Šebekine zabitý jeden človek, uviedol gubernátor Belgorodu Gladkov. Ďalší dvaja civilisti boli zranení.

V jednom obytnom dome boli poškodené sklá a fasáda, v druhom bola v dôsledku priameho zásahu granátom prerazená strecha. Na území priemyselného podniku boli poškodené výrobné zariadenia. Na obchodnom objekte bola porezaná fasáda a poškodené jedno osobné auto.

Bytový dom

 

10:18 – Veliteľ Národnej gardy Oleksandr Pivnenko predpovedal, že o mesiac a pol ruské jednotky nebudú schopné viesť aktívne útoky na mnohých smeroch a prejdú do defenzívy.

Momentálne označil situáciu na fronte za „zložitú“.

„Útočné možnosti nepriateľa však nie sú neobmedzené a koľko strát utrpí….. myslím, ešte mesiac a pol – a nebudú schopní viesť aktívne útoky na mnohých smeroch naraz a v každom prípade sa dostanú do obrany. A počas tohto času musíme sformovať naše jednotky a pripraviť ich,“ povedal Pivnenko.

.

Ukrajina sa podľa neho musí „prispôsobiť, zmeniť model riadenia“ a vyskúšať rôzne prístupy.

 

09:35 – Lukašenko zamieril na návštevu Ruska a stretne sa s Putinom.

Lukašenko bude s Putinom diskutovať o pokroku v spojeneckých projektoch a regionálnej bezpečnosti.

 

08:58 – Prípravy na Putinovu návštevu Turecka aktívne prebiehajú, dátum ešte nebol stanovený, povedal Peskov.

 

.

08:24 – Putin sa v Moskve stretol so sýrskym prezidentom Asadom.

Situácia na Blízkom východe má tendenciu zhoršovať sa, a to aj v Sýrii, uviedol Putin na stretnutí s Asadom v Moskve.

 

07:52 – V identifikačnej zóne protivzdušnej obrany Aljašky boli zistené ruské a čínske vojenské lietadlá, uviedlo Severoamerické veliteľstvo protivzdušnej obrany (NORAD).

Podľa americkej armády dva ruské bombardéry Tu-95 a dva čínske H-6 zostali v medzinárodnom vzdušnom priestore a nevstúpili do suverénneho vzdušného priestoru USA alebo Kanady. NORAD poznamenalo, že ruská a čínska aktivita v tejto zóne sa nepovažuje za hrozbu.

 

07:26 – Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že nad ruskými regiónmi bolo v noci zničených 11 ukrajinských dronov. Štyri bezpilotné lietadlá boli zostrelené nad Kurskou oblasťou, tri nad Belgorodskou oblasťou a štyri nad Krymom.

.

Vo vodách Čierneho mora boli zničené aj dva člny bez posádky pohybujúce sa smerom na Krym.

 

07:07 – V Žizdrinskom okrese Kalužskej oblasti sa zrútil vrtuľník Mi-28, uviedol gubernátor Šapša.

Na mieste pracuje zásahová jednotka a záchranári.

 

07:01 – Fotografia požiaru po útoku na okupovanú Novú Kachovku v Chersonskej oblasti

Na sníme požiar po útoku na okupovanú Novú Kachovku v Chersonskej oblasti

 

.

06:59 – Peskov uviedol, že proces rokovaní o urovnaní na Ukrajine môže skomplikovať nelegitímnosť Volodymyra Zelenského a jeho dekrét o neprípustnosti rokovaní s Moskvou

Kremeľ dúfa, že v blízkej budúcnosti dostane vysvetlenia týkajúce sa vyhlásenia ukrajinského ministra zahraničných vecí Dmytra Kulebu o pripravenosti Kyjeva rokovať s Moskvou.

 

06:05 – Vojna na Ukrajine, 24. júla 2024. Najdôležitejšie udalosti dňa z pohľadu ruskej strany

– Podľa súhrnu ruského ministerstva obrany stratila AFU za 24 hodín až 2005 mužov.

.

– Ruská armáda zničila Iskanderom veliteľské stanovište 63. brigády AFU v Krasnom Limane, uviedlo ministerstvo obrany.

– Kyjev je pripravený rokovať s ruskou stranou, povedal Kuleba v rozhovore s čínskym ministrom zahraničných vecí.

– Odkaz, ktorý vyslovil ukrajinský minister zahraničných vecí o pripravenosti začať rokovania, ide v zhode s postojom Moskvy, dôležité sú však detaily, povedal Peskov.

– Po tom, ako Ukrajina prijala zákon o posilnení mobilizácie, sa výrazne zvýšil tok únikov, ktorí nelegálne opúšťajú jej územie, povedal pre RIA Novosti bývalý podplukovník SBU Vasilij Prozorov.

– Spoločnosť Rheinmetall uviedla, že od Ukrajiny dostala prvú objednávku na výstavbu závodu na výrobu munície.

– Veľvyslanci 27 členských štátov EÚ sa v stredu stretnú, aby prediskutovali návrh EK na znehybnenie aktív ruskej centrálnej banky na dobu neurčitú, informoval denník Financial Times.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.

Vojna proti Iránu. Čo sa aktuálne deje

V tomto článku budeme v priebehu nasledujúcich hodín prinášať najčerstvejšie udalosti a informácie týkajúce konfliktu na Blízkom východe. Irán dnes…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

Americko-izraelsko-iránska vojna: perspektívy pre Irán…

V skutočnosti som dokonca trochu prekvapený tým, čo vidím, píše ruský vojenský analytik Jurij Podoljaka. Úplne bezzubá iránska vláda v…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér o Iráne, Samsungu a ďalších udalostiach

Prinášame vám video premiéra Roberta Fica v ktorom už tradične komentuje udalosti týždňa. Premiér sa venuje viacerým veľmi aktuálnym témam…

28. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko ako jedna z mála európskych krajín odsúdilo útok na Irán

V súvislosti s novou vojenskou eskaláciou medzi Izraelom a Iránom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR s poľutovaním konštatuje,…

28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prívrženci MAGA kritizujú Trumpa za útoky na Irán

Bývalý poradca Trumpa Michael Flynn považuje za nesprávne, že vojna sa začala bez súhlasu Kongresu

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Útok na dievčenskú základnú školu na juhu krajiny zabil 85 žiačok

Päťdesiatjeden žiačok zahynulo pri údere, ktorý zasiahol školu v provincii Hormozgán na juhu Iránu. Informovala o tom iránska štátna televízia

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba vidí svoju budúcnosť v SNS

V budúcich parlamentných voľbách sa súčasný podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba chce uchádzať o hlasy ako…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prvý dôsledok útoku na Irán pre Ukrajinu

Vojna USA s Iránom môže spôsobiť nedostatok rakiet pre systémy protivzdušnej obrany, čo ovplyvní vojnu na Ukrajine

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podozrivý z lúpeže v Košiciach policajtom najprv ušiel, potom sa pred nimi skrýval pod posteľou

Podozrivý z lúpeže policajtom najprv ušiel, potom sa pred nimi skrýval pod posteľou. O prípade informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru…

28. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Útok na Irán. Izrael sa pokúsil zabiť iránskeho prezidenta. Irán sľubuje drvivú odpoveď

O pokuse o atentát na iránskeho prezidenta Masúda Pezeškjána počas izraelských útokov informuje Clash Report

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Kde vládol Mojmír sa kryštalizuje

Napriek tomu, že na českej Morave nie je ani jediné nálezisko z obdobia existencie takzvanej Veľkej Moravy, ktoré by zodpovedalo kritériám…

28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov

Došlo k najrozsiahlejšiemu leteckému útoku v histórii izraelského letectva

Tlačový tajomník IDF: Došlo k najrozsiahlejšiemu leteckému útoku v histórii izraelského letectva: približne 200 bojových lietadiel vykonalo rozsiahly útok na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Snažíte sa zbohatnúť? Toto vám pomôže

To, aby ste boli úspešní, nie je nevyhnutne spojené s tým, čo viete. Je to skôr o tom, ako sa…

28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hlavná otázka sú straty USA. Aký scenár bude mať nová vojna s Iránom

Takže USA a Izrael začali útok na Irán, o ktorom sa už dlho hovorilo

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia Slovana a Trnavy spoločne ostro vynadali Kováčikovi

Obrovskí rivali, no v otázke názoru na staro-nového prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika sa vzácne zhodli. Tribúnami Tehelného poľa…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Útok na Irán vystrelil ceny ropy, Wall Street aj európske burzy reagovali nervózne

Ceny ropy v piatok prudko vzrástli v dôsledku obáv z možného amerického útoku na Irán, zatiaľ čo akciové trhy na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zlé znamenie pre Trumpa: „brilantný úspech“ amerických síl ruší bolestivejšia iránska odpoveď

USA, 28. februára 2026 - Zlé znamenia? Zdá sa, že práve na tomto pozadí Donald Trump zrušil svoje druhé plánované…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Voľby vyhrávajú naratívy. Takto fungujú tie najtvrdšie

V politike nestačí len charizma a kapitál. Tento základ vyžaduje ešte jednu vec: byť súčasťou „správneho“ naratívu…

28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Slováci sú v boji o ME 2029 stále stopercentní. DeJulius sa uviedol parádne, nestratili sa ani mladíci

Slovenská reprezentácia basketbalistov v boji o majstrovstvá Európy 2029 zatiaľ kráča bez zaváhania. Zverenci trénera Olivera Vidina po novembrovom domácom…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Lieky na benzínových pumpách? Taký cieľ avizuje Šaško

Ministerstvo zdravotníctva SR podľa šéfa rezortu Kamila Šaška (Hlas-SD) pracuje na sprístupnení liekov na benzínových pumpách. Vyplýva to z jeho…

28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Končí sa meteorologická zima, ojedinele sú prekonané teplotné rekordy, informujú meteorológovia

Sobotou sa končí meteorologická zima, ale počasie je už niekoľko dní vyslovene jarné. Popoludňajšia teplota pri slnečnom počasí dosahuje väčšinou…

28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

18 momentov, ktoré dokazujú, že vysokí ľudia to nemajú vždy jednoduché

Vysokí ľudia často počúvajú, aké majú šťastie, výhodu či „dar od prírody“, no realita vie byť podstatne menej pohodlná. Svet…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Epsteinovy čarodějnice

Epsteinova kauza je zajímavá až fascinující z mnoha aspektů. Třeba kvůli otázce, proč je mezi hodně mocnými lidmi tak obrovský…

28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dmitrij Jevstafiev: O slabých úderoch na Irán

Izrael, 28. februára 2026 - Hodnotenie v Izraeli: \"výsledky prvých likvidácií vysokopostavených osôb v Iráne sú veľmi dobré\" - Iránske…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Pri voľbe poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania

Pri voľbách poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania, preto sa dajú úspešne využívať v len krajinách s vysokou politickou kultúrou.…

28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Keď si zamestnanci povedali „Bude to v poriadku“, ale pravda bola opakom

Zamestnanci po celom svete denne nastupujú do práce s nádejou, že ich čaká pokojná smena bez stresu a nebezpečenstva. Realita…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Odsouzeni vyhrát…

Pravděpodobnost amerického útoku na Írán opět vzrostla. Většina států vydala varování pro své občany, aby opustili nejenom Írán, ale také…

28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Košice chystajú formulár pre obyvateľov KVP, ktorí si kúpili parkovaciu kartu

Mesto Košice pripravuje formulár pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si už zakúpili parkovaciu kartu. Prostredníctvom neho si vyberú,…

28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Netanjahu tvrdí, že rezidencia Chameneího bola zničená a „existuje mnoho náznakov“ smrti najvyššieho vodcu Iránu.

20:15

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súvislosti s iránskymi odvetnými útokmi upozorňuje na zhoršenú bezpečnostnú situáciu v regióne Blízkeho východu a s tým súvisiacu zmenu cestovného odporúčania na tretí stupeň pre Bahrajn, Katar, Kuvajt a Saudskú Arábiu. Informovalo o tom v sobotu na sociálnej sieti.

19:24

Taliansky minister obrany Guido Crosetto nemôže odletieť z Dubaja do Ríma kvôli iránskym leteckým útokom, píše denník Fatto Quotidiano.

Podľa informácií tohto vydania Crosetto pricestoval do Dubaja ako turista civilným letom, aby strávil čas so svojou rodinou. Vzhľadom na situáciu v regióne je jeho odlet do Talianska zatiaľ nemožný.

19:19

.

Kováčik sa po voľbe cíti "dobre a zodpovedne". Kauzy SFZ už rieši polícia a prokuratúra

Médiá v piatok informovali, že polícia a prokuratúra sa už zaoberajú kauzou okolo sporných zmlúv na nákup desiatok tisíc mobilných…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Clinton čelil výsluchu pre väzby na Epsteina, demokrati žiadajú vypočuť aj Trumpa

Bývalý prezident USA Bill Clinton v piatok pred kongresovým výborom poprel akékoľvek pochybenie v súvislosti so svojimi kontaktmi s odsúdeným…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Spišskej Kapitule otvorili unikátnu výstavu vernej kópie Turínskeho plátna

V priestoroch Spišské diecézne múzeum na Spišská Kapitula slávnostne otvorili výstavu vernej kópie Turínskeho plátna, jednej z najznámejších relikvií kresťanskej…

28. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko odhalilo svojim nepriateľom nepríjemné prekvapenie

Rusko, 28. februára 2026 - Posledné vyhlásenia a kroky ruských strategických protivníkov ukazujú, že sa nachádzajú v hlbokom, paralyzujúcom a…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Prieskum: Voľby by vo februári vyhralo PS, nasleduje SMER-SSD a Hnutie Slovensko

Voľby do Národnej rady SR by vo februári vyhralo hnutie PS so ziskom 20,6 percenta. Druhá by skončila strana SMER-SSD…

27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľké slovanské dobytie sveta. Všetko bolo inak…

Napadlo vám niekedy, že svetové dejiny v skutočnosti mohli byť celkom iné, ako sa to učíme v škole? Keď začneme…

27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov