Vojna na Ukrajine ruskí vojaci

NAŽIVO

Do Moskvy pricestovala sýrska vládna delegácia. Podľa agentúry SANA by sýrsky minister zahraničných vecí Asad Šajbání a minister obrany Murhaf abú Kasra mali s ruskými predstaviteľmi rokovať o otázkach spoločného záujmu.

Včera 19:52

Časti južného Francúzska postihli rozsiahle záplavy. V departemente Hérault v okolí mesta Montpellier sa z brehov na mnohých miestach vyliala rovnomenná rieka.

Včera 19:38

Pred nemecký súd sa postavil muž, ktorého zadržali vo Švajčiarsku pre údajný plán podpaľačstva a útokov pomocou výbušnín na nákladnú dopravu v Nemecku. Nemecká spolková prokuratúra uviedla, že sudca umiestnil muža do väzby z dôvodu podozrenia zo špionáže pre Rusko.

Včera 19:27

Volker Türk upozornil na to, že v Mjanmarsku narastá pred nadchádzajúcimi voľbami násilie. Civilisti sú podľa neho taktiež vystavení vyhrážkam ozbrojených povstaleckých skupín, ktoré sú proti konaniu volieb.

Včera 19:07

Komunistická strana Vietnamu podporila návrh, aby generálny tajomník To Lam zostal v tejto vrcholnej funkcii ďalších päť rokov.

Včera 19:03

Generálny štáb ukrajinskej armády oznámil, že ukrajinské jednotky sa stiahli z mesta Siversk v Doneckej oblasti, kde má Rusko značnú prevahu v ľudskej sile a technike a pokračuje v ofenzíve.

Včera 18:27

Palestínska samospráva odsúdila izraelský plán zriadiť na okupovanom Západnom brehu Jordánu ďalších 19 osád a obvinila ho zo sprísnenia kontroly nad palestínskym územím.

Včera 18:21

Britský súd uznal dvoch mužov za vinných z plánovania teroristického útoku v štýle atentátov spáchaných Islamským štátom. Cieľom mala byť židovská komunita v Anglicku.

Včera 17:58

Putin odvolal veľvyslanca Ruskej federácie v Českej republike Alexandra Zmejevského. Novou veľvyslankyňou bude Anna Ponomarjovová.

Včera 17:37

Nemeckí vyšetrovatelia sa domnievajú, že šofér zodpovedný za pondelkovú nehodu v meste Giessen, pri ktorej utrpelo zranenia niekoľko ľudí, zrejme trpí duševnou chorobou.

Včera 17:36

Vyše 400 významných žien a viacero bývalých prezidentov a premiérov vyzvalo Irán, aby okamžite prepustil inžinierku a aktivistku Zahru Tabaríovú, ktorej údajne hrozí poprava.

Včera 17:25

Rusko o polnoci z utorka na stredu 24. decembra zatvorí svoj posledný konzulát v Poľsku, budovu od toho dňa prestane monitorovať aj polícia.

Včera 17:24

Volker Türk vyzval húsíov, aby prepustili desiatky pracovníkov agentúr OSN, ktorých zadržiavajú.

Včera 17:02

Cena zlata dosiahla okolo 14.00 h SEČ 4486,34 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to predstavuje zvýšenie o 0,9 %.

Včera 16:35

Sýria zadržala významného amerického islamistického novinára, ktorý kritizoval novú sýrsku vládu a jej vznikajúce partnerstvo s USA.

Včera 16:13

Jisrael Kac vyhlásil, že izraelská armáda sa z bezpečnostných dôvodov nikdy úplne nestiahne z Pásma Gazy. Podľa neho bude v palestínskej enkláve zriadená civilno-vojenská armádna jednotka.

Včera 16:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kyjev mal plán, ako si vziať späť Krym

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Vojna na Ukrajine ruskí vojaci
Na videosnímke ruskí vojaci obsadzujú bašty ukrajinskej armády na neznámom mieste na Ukrajine
❚❚
.

19:13 – To najdôležitejšie z večerného prejavu Zelenského

1. Povedal o vojenskej správe o práci protivzdušnej obrany a nasadení Patriotov na Ukrajine.

2. Informoval o správe šéfa SVR Ivaščenka o nadchádzajúcich udalostiach.

.

3. Vyjadril sa k návšteve Kulebu v Číne: je to jasný signál, že Peking podporuje územnú celistvosť Ukrajiny a nebude dodávať zbrane Ruskej federácii.

 

18:54 – Česká republika v rámci svojej iniciatívy dodá Ukrajine do konca roka 2024 približne 500 tisíc kusov munície.

Oznámil to predseda vlády Českej republiky Petr Fiala v rozhovore pre ukrajinské médiá.

„Dodávky budú pokračovať predvídateľným tempom aj v nasledujúcich mesiacoch, do konca roka bude ukrajinskej armáde dodaných približne 500 tisíc kusov munície kalibru 155 mm,“ – uviedol Fiala.

.

Pripomeňme, že v marci sa objavila informácia, že Česká republika už súhlasila s nákupom 800 tisíc kusov nábojov pre Ukrajinu.

 

18:46 – Fotografiu následkov zásahu v Charkove zverejnila regionálna prokuratúra.

Podľa jej údajov bol okolo 16:45 vykonaný letecký útok na súkromný sektor v Ševčenkovskom okrese mesta.

Zranené boli tri osoby: dvaja muži a 45-ročná žena. Poškodených bolo najmenej šesť obytných domov, päť garáží a tri hospodárske budovy. Zničené boli tri autá.

.

Podľa predbežných údajov prokuratúry úder prišiel z územia Belgorodskej oblasti Ruska.

Následky zásahu v Charkove

 

16:59 – Ukrajina má v dôsledku vojny najväčší rozpočtový deficit na svete, uviedol člen rozpočtového výboru Rady Pavlo Frolov.

Výdavky krajiny sú dvakrát vyššie ako jej príjmy.

Tento rok 40 miliárd dolárov z deficitu pokrývajú západní partneri.

V budúcom roku „je situácia oveľa horšia“, preto Kyjev žiada svojich partnerov, aby svoju podporu neznižovali.

 

16:23 – Ruský Su-27 sprevádzal prieskumné lietadlo RC-135 a dve stíhačky britského letectva Typhoon nad Čiernym morom.

K narušeniu štátnej hranice nedošlo, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

 

.

15:47 – Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí spresnilo, že minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba počas návštevy Číny hovoril o rokovaniach s Ruskom.

„Dmytro Kuleba potvrdil konzistentný postoj Ukrajiny, ktorým je pripravenosť rokovať s ruskou stranou v určitej fáze, keď bude Rusko pripravené rokovať virtuálne, ale zdôraznil, že takáto pripravenosť z ruskej strany zatiaľ nebola zaznamenaná,“ uviedlo ministerstvo.

 

15:44 – V Charkovskej oblasti došlo k útoku na infraštruktúrne zariadenie v Lozovej, informovala OBA.

Spod trosiek vytiahli telo muža. Štyria boli zranení, po dvoch sa stále pátra.

.

 

15:04 – Ruská armáda podnikla útok Iskanderom na veliteľské stanovište 63. brigády AFU v Krasnom Limane, informovalo ministerstvo obrany.

Zničené bolo veliteľské stanovište s operačným štábom, dve veliteľské a štábne vozidlá, 10 bezpilotných lietadiel a viac ako 300 FPV dronov.

 

12:00 – Čínske ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo tlačovú správu o výsledkoch rozhovorov medzi Kulebom a čínskym ministrom zahraničných vecí Wangom I.

.

Vojna na Ukrajine má podľa Pekingu hrozbu eskalácie a rozšírenia. Čína uprednostňuje politické riešenie za rokovacím stolom. Konštatuje sa, že Ukrajina a Rusko nedávno „vyslali signály o svojej ochote rokovať v rôznej miere“.

„Hoci neexistuje dohoda o podmienkach a načasovaní takýchto rozhovorov, podporujeme všetky snahy, ktoré podporujú mier, a sme pripravení naďalej zohrávať konštruktívnu úlohu pri dosahovaní prímeria a obnovení mierových rozhovorov,“ uvádza sa vo vyhlásení čínskeho ministerstva zahraničných vecí.

Kuleba podľa vyhlásenia čínskeho ministerstva zahraničných vecí tiež zrejme povedal, že Ukrajina „pozorne preštudovala“ čínsko-brazílske vyhlásenie, ktoré vyzýva na zvolanie mierovej konferencie o Ukrajine za účasti Ruska.

„Ukrajina prikladá veľký význam názorom Číny a pozorne si preštudovala „šesťbodový konsenzus“, ktorý dosiahli Čína a Brazília o politickom riešení ukrajinskej krízy. Ukrajina je ochotná a pripravená zúčastniť sa na dialógu a rokovaniach s Ruskom. Samozrejme, rozhovory by mali byť rozumné a vecné, zamerané na dosiahnutie spravodlivého a trvalého mieru,“ citoval Peking z Kulebovho stanoviska vo vyhlásení.

 

10:35 – Kuleba v Číne povedal, že Ukrajina je pripravená rokovať s Ruskou federáciou.

„Rokovania by však mali byť racionálne a mali by mať praktický význam zameraný na dosiahnutie spravodlivého a pevného mieru,“ citoval ministra hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Mao Ning.

.

Na videozázname je zachytené stretnutie Kulebu s čínskym ministrom zahraničných vecí Wangom I.

 

09:20 – Syrskyj poskytol rozhovor denníku The Guardian. Kľúčové výroky:

– „Viem, že vyhráme – a ako.“

– Generál vie, kedy priletia stíhačky F-16, ale nechce to povedať. K frontu sa nedostanú bližšie ako 40 kilometrov, aby ich nezostrelili;

– RF napadla so 100-tisícovými silami, teraz sa ich počet zvýšil na 520-tisíc a do konca roka 2024 sa plánuje zvýšiť na 690-tisíc;

– RF má výhodu 1:2 alebo 1:3 vo vybavení. Od roku 2022 sa počet ruských tankov „zdvojnásobil“ z 1 700 na 3 500, obrnených transportérov zo 4 500 na 8 900 a počet delostreleckých systémov sa strojnásobil;

.

– Ruskú ofenzívu možno zastaviť, „závisí to od našich statočných vojakov, našich dôstojníkov“. Úspechy RF sú „taktické“, nedošlo k operačnému prelomu. „V zásade nepriateľ neurobil výrazný pokrok“.

– RF sa pokúsila dobyť Charkov a susednú Sumskú oblasť, ale tento pokus „zlyhal“;

– Ak RF pripravuje ofenzívu na juhu Záporožskej oblasti, „budeme im môcť dať dobrú odpoveď“;

– „Je pre nás veľmi dôležité zachovať životy našich vojakov. Nebránime ruiny na smrť“ a nevrháme našich mužov do ‚zbytočných mäsiarskych útokov‘.

– Kyjev mal plán, ako si vziať späť Krym. „Je to realistické. Samozrejme, je to veľké vojenské tajomstvo. Urobíme všetko pre to, aby sme dosiahli medzinárodne uznané hranice z roku 1991.“

 

07:50 – Ruské jednotky obsadili Pesčanoje v Charkovskej oblasti a postupujú smerom k rieke Oskol, informovala vojenská webová stránka Deep State.

.

Ruské ministerstvo obrany predtým uviedlo, že Pesčanoje bolo dobyté.

Do najbližšej obce Kolesnikovka je to viac ako šesť kilometrov a do Oskolu približne osem kilometrov.

Ruské jednotky tiež postupujú v Pokrovskom smere – pri obci Volchye, kde Rusi rozvíjajú ofenzívu po dobytí Pokroku.

Severne od Progresu sa Ruská federácia snaží obkľúčiť časť skupiny AFU pri Lozovatskoje (vyznačené na mape) a prebojovať sa k Ivanovskoje. Neexistuje žiadny rozkaz na ústup, píše Deep State s odkazom na bojovníkov 31. brigády, ktorí sa ocitli prakticky v obkľúčení.

„Južne od Lozovatského nepriateľ vytvoril šiju, cez ktorú musíme držať niekoľko pozícií západne od výšky 236,9 … Vedenie brigády chce, aby bojovníci pokračovali v obkľúčení – do posledného vojaka. Riadenie rôt prakticky absentuje, pretože ich velitelia sú zranení alebo mŕtvi,“ – informuje spravodajský kanál.

Kolesnikovka
Na mape obec Kolesnikovka

 

Oskol
Na mape obec Lozovatskoje

 

.

07:00 – Ukrajina nevstúpi do EÚ, kým úrady v Kyjeve nevyriešia otázky volynského masakru.

Toto vyhlásenie predniesol šéf poľského ministerstva obrany Vladyslav Kosyniak-Kamyš vo vysielaní televízneho kanála Polsat.

„Musíme jasne povedať: ak sa nevyrieši otázka volynského masakru, k vstupu Ukrajiny do EÚ nedôjde,“ – povedal politik.

Vysvetlil, že Varšava by nemala vyvíjať nátlak na Kyjev tým, že by otázku exhumácie tiel obetí volynského masakru podmieňovala poskytnutím vojenskej pomoci. Napriek tomu by ukrajinské orgány mali pochopiť, že ďalšie európske vyhliadky Ukrajiny budú závisieť od splnenia poľských požiadaviek v tejto otázke.

 

06:30 –  V Španielsku dostal dôchodca, ktorý poslal list s výbušninou na ukrajinské veľvyslanectvo, 18 rokov väzenia.

Ako píše agentúra Reuters, Najvyšší súd Španielska odsúdil 74-ročného muža na 18 rokov odňatia slobody za to, že koncom roka 2022 poslal 6 balíkov s výbušninami veľvyslanectvu Ukrajiny a ďalším úradom v Španielsku.

.

Okrem ukrajinského veľvyslanectva dostala v Španielsku obálku s výbušninami zbrojárska spoločnosť, ktorá vyrábala zbrane pre Ukrajinu, úrad predsedu španielskej vlády, ministerstvo obrany, letecká základňa Torrejon de Ardos a veľvyslanectvo USA v Španielsku.

Väčšinu balíkov sa podarilo včas zneškodniť, ale pracovník ukrajinského veľvyslanectva Mykola Veličko bol ľahko zranený.

Súd uviedol, že Pascual konal „s cieľom vyvolať veľké znepokojenie v španielskej spoločnosti, aby vyvinul tlak na španielsku vládu a vládu USA, aby prestali podporovať Ukrajinu v jej vojne proti Rusku“.

Súd Pascualovi udelil 10 rokov väzenia za terorizmus a 8 rokov za výrobu výbušnín.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Vo Veľkých Kapušanoch sa zrútila strecha. Traja mŕtvi

Vo Veľkých Kapušanoch v Košickom kraji sa zrútila časť strechy v areáli jednej z firiem, kde podľa prvotných informácií prebiehali…

23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ďalší úder na ochranný kryt Černobyľu: Nech to Boh nedopustí

Sarkofág černobyľskej jadrovej elektrárne sa môže zrútiť v prípade nového úderu – na to nie je potrebný ani priamy zásah…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Grónsku a Európe sa nepáčia plány amerického prezidenta na zabratie ostrova

Grónsky premiér Jens-Frederik Nielsen v utorok vyhlásil, že rozhodnutia o budúcnosti autonómneho územia Dánska sa budú prijímať na ostrove po…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair dostala v Taliansku obrovskú pokutu

Taliansky úrad pre hospodársku súťaž v utorok oznámil, že udelil nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair pokutu vo výške viac ako 255…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Český premiér Andrej Babiš musel do nemocnice

Český premiér musel ísť na zákrok do nemocnice. Nemalo ísť o vážny zákrok, jeho výsledky však môžu mať do budúcna…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Mal chuť na sex. Nakoniec ho zbili a olúpili

Kriminalistom z Topoľčian sa podarilo vypátrať skupinu mladých páchateľov, ktorí mali olúpiť a zbiť muža. Z päťčlennej partie boli štyria…

23. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump dokazeteľne lietal Epsteinovým lietadlom

Dokumenty, ktoré americké ministerstvo spravodlivosti zverejnilo v súvislosti s prípadom amerického finančníka Jeffreyho Epsteina, svedčia o tom, že Donald Trump…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zaplaťte raz a používajte už navždy! MS Office 2021 Pro za 30,25€ a Windows s 90% zľavou! Godeal24 – oslávte Vianoce s lacnými kľúčmi!

Ak potrebujete vo svojej práci program Publisher, je múdre a predvídavé zabezpečiť si verziu, ktorá ho obsahuje – a to…

23. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kolaps 200-ročnej britskej hrádze. Kanál sa prepadol, lode skončili na dne aj v poli

Na kanáli Llangollen v britskom Shropshire bol vyhlásený vážny incident po tom, čo sa na ňom objavila obrovská diera, ktorá…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Európania majú plné ústa sankcií a ruských rýb

Európska únia minulý rok nakúpila od Ruska ryby v hodnote 709 miliónov eur, informuje Euroactiv

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V dome Karlosa Vémolu zasahovala polícia

České médiá v utorok informovali, že v dome známeho českého zápasníka MMA Karolsa \"Terminátora\" Vémolu prebehol policajný zásah, ktorý údajne…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusi definitívne dobyli Seversk

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | | 7 min. čítania | 0 komentárov

Vo vlaku smerujúcom do Bratislavy napadol cestujúci manažéra palubného personálu

Agresívny cestujúci napadol v utorok popoludní v osobnom vlaku smerujúcom z Dunajskej Stredy do Bratislavy manažéra palubného personálu. TASR to…

23. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Dolárová dilema krajín BRICS

Skupina BRICS+ v žiadnom prípade nechce ohroziť dolár:  „Mnohí sa pýtajú, či bude americký dolár nahradený. Nikto to neplánuje. Spojené…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Španielska polícia obkľúčila zabarikádovaných podozrivých po tom, ako dvaja Nemci zahynuli pri brutálnom napadnutí

Španielska polícia pokračuje v obliehaní domu v Elche, kde sa po brutálnom napadnutí, pri ktorom zahynuli dvaja Nemci a tretí…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína uvalila clá na mliečne výrobky z krajín Európskej únie, zamerala sa na Poľsko, čo niektorí označujú za „odvetné“ opatrenie

Čína „sa pomaly snaží izolovať od medzinárodných trhov“ a „preukázať svoju odolnosť“, tvrdí jeden z odborníkov. Informuje o tom spravodajský…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kéry: Načo je dobrý politický aktivizmus ústavných sudcov?

Ústavný súd Slovenskej republiky expresne rýchlo pozastavil účinnosť novely zákona, ktorou sa ruší Úrad na ochranu oznamovateľov a nahrádza ju…

23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Aktualizované 23. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Zakladateľ Telegramu sľubuje preplatiť umelé oplodnenie všetkým ženám, ktoré použijú jeho spermie

Zakladateľ Telegramu Pavel Durov je pripravený uhradiť náklady na umelé oplodnenie všetkým slobodným ženám mladším ako 38 rokov, ktoré chcú…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Experti upozorňujú na novú ruskú muníciu, ktorá zasiahla Kremenčuk zo vzdialenosti 200 km

Ukrajina, 23. decembra 2025 - Dnes prebieha masívny útok: nad Ukrajinou je 130 bezpilotných lietadiel, do Čierneho mora vyplávali nosiče…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Predvianočná nenávisť progresívcov

Ani tesne pred Vianocami, kresťanskými sviatkami nádeje a zmierenia, opozícia a jej spriaznené médiá nedokážu udržať svoju zlobu a nenávisť…

23. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kľúčové pre Slovákov budú zápasy proti Nemcom a Švajčiarom, tvrdí NHL.com

Slovensko to nebude mať ľahké v konkurencii USA, Švédska, Švajčiarska a Nemecka, ale postup do štvrťfinále nie je vylúčený. Oficiálny…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Ministerstvo spravodlivosti zverejnilo doposiaľ najväčší súbor dokumentov z prípadu Epstein

Americké ministerstvo spravodlivosti zverejnilo v utorok na svojej webovej stránke viac ako osemtisíc nových dokumentov súvisiacich s prípadom odsúdeného sexuálneho…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako to nazvať

Historik Anton Hrnko komentuje vo svojom príspevku otvorenie tunela Višňové terajšou vládou. Väčšina verejnosti sa teší, že konečne, po dlhých…

23. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Hrôzostrašná dopravná nehoda Messiho sestry. Pre viacnásobné zlomeniny odložila svadbu

María Sol Messiová musí na istý čas odložiť plánovanie svadby po tom, čo sa zranila pri vážnej dopravnej nehode v…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Mladí Európania sa búria proti povinnej vojenskej službe

Ostré varovania, že Európania sa možno nebudú môcť vyhnúť povinnej vojenskej službe, začali vyvolávať prvé známky otvoreného odporu na celom…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Retro darčeky, ktoré potešia každú dušu

Retro darčeky dokazujú, že nie všetko staré patrí do múzea a že minulosť má stále čo ponúknuť. Mnohí ľudia dodnes…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Trumpova ministerka chce zosadiť prezidenta Venezuely: „Maduro musí odísť“

USA sa snažia presadiť zmenu moci vo Venezuele. Prezident Donald Trump to už dal najavo a zvýšil tlak na hlavu…

23. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tisza je strana maďarských klaunov

Na túto skutočnosť upozornil Máté Kocsis, predseda poslaneckého klubu Fideszu, ktorý poukázal na to, že Péter Magyar počas uplynulého týždňa…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Uhrík to vysvetlil: Brusel nenávidí suverénne vlády a využíva povojnové dekréty na rozdelenie Slovákov a Maďarov. PS to použilo ako pascu

Europoslanec Milan Uhrík v exkluzívnom rozhovore pre denník Hungary Today poskytol svoje stanovisko k diskutovanej téme Benešových dekrétov, hovoril o tom, čo stojí…

23. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

.


.

O práve vojny a mieru 1625 -2025

Slovensko, 23. decembra 2025 - Pred 400 rokmi vyšla v Paríži kniha, ktorej základné koncepty boli neskôr zakotvené v Charte…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Gyimesi v súvislosti s Benešovými dekrétmi posiela otvorený list prezidentovi

Bývalý poslanec maďarskej národnosti a súčasný poradca na rezorte životného prostredia György Gyimesi v otvorenom liste žiada prezidenta Petra Pellegriniho,…

23. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bizárne fotografie: 15 momentov, kde nikto nepoužil zdravý rozum

Bizárne fotografie zachytávajú ľudí v momentoch, keď sebavedomie úplne prevalcovalo zdravý rozum. Niektorí ľudia veria, že im optimizmus a odvaha…

23. 12. 2025 | 0 komentárov

Pistorius vyhlásil, že neverí v scenár rozsiahlej vojny medzi Ruskom a NATO

Nemecký minister obrany Boris Pistorius vyhlásil, že neverí v scenár rozsiahlej vojny medzi Ruskom a NATO, informuje Die Zeit

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Orbán: Zabavením ruských aktív by Európa vyhlásila Rusku vojnu

Viktor Orbán ocenil belgického premiéra v jeho neochvejnom postoji pri zmrazených ruských aktívach. Zabavenie majetku jednej z bojujúcich strán a jeho…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov