Russia Ukraine War Doneck húfnica M-109 Paladin

NAŽIVO

Humanitárnu pomoc vo výške 81,2 milióna eur poskytne Európska únia ľuďom zasiahnutým pretrvávajúcim konfliktom na východe Konžskej demokratickej republiky.

20:28

Návšteva amerického ministra zahraničných vecí Marca Rubia v Maďarsku sa uskutočnila pred aprílovými parlamentnými voľbami, preto zahraničné média vyjadrili názor, že vyjadril svoju politickú podporu premiérovi Viktorovi Orbánovi.

 

20:23

Hormuzský prieliv, ktorý je významnou námornou trasou spájajúcou producentov ropy, Irán v utorok čiastočne uzavrel. Dôvodom by malo byť zabezpečenie bezpečnosť lodnej dopravy počas vojenského cvičenia.

19:19

Český prezident Petr Pavel informoval, že vo štvrtok sa stretne s novým kandidátom na ministra životného prostredia Igorom Červeným a následne ho v pondelok vymenuje do funkcie.

19:16

Stranu Alternatíva pre Nemecko Úrad na ochranu ústavy v nemeckej spolkovej krajine Dolné Sasko klasifikoval ako extrémistickú organizáciu. 

Po vlaňajších parlamentných voľbách sa strana stala najsilnejšou opozičnou stranou v Nemecku. Avšak stále bola obviňovaná z extrémistických postojov.

19:13

Rada mieru pre Gazu je súčasťou Trumpovho 20-bodového plánu na ukončenie vojny medzi Izraelom a Hamasom.

Palestínske militantné hnutie Hamas tvrdí, že novo vytvorená Rada mieru Donalda Trumpa by mala vyvíjať tlak na Izrael, aby prestal „porušovať prímerie v Pásme Gazy“.

19:09

Predstavitelia opozičného Progresívneho Slovenska sa na tlačovej konferencii vyjadrili, že premiér Robert Fico je v téme o dostupnom nájomnom bývaní stratený.  Podľa ich názoru nepriniesol žiadne riešenia k tejto tematike.

17:53

Internetového predajcu Shein začala vyšetrovať Európska komisia. Dôvodom má byť predaj nelegálnych produktov.

17:50

Prvý podpredseda vlády a minister priemyslu a obchodu Českej republiky Karel Havlíček sa chce inšpirovať projektom štátom podporovaného nájomného bývania na Slovensku. Výzvu vidí v zníženej päťpercentnej dani z pridanej hodnoty na byty.

17:47

Na Slovensko stále nebola obnovená dodávka ropy cez ropovod Družba.  Ako priblížil rezort hospodár hospodárstva, „ministerka hospodárstva SR Denisa Saková (Hlas-SD) a maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó zároveň podpísali spoločný list adresovaný chorvátskej strane s výzvou na umožnenie dodávok ruskej ropy prostredníctvom ropovodu Adria ako jednej z možných alternatívnych trás“ .

17:43

Podľa zverejnených údajov britského štatistického úradu ONS, o ktorých informovali portály RTTNews a tradingeconomics, miera nezamestnanosti v Británii vzrástla na najvyššiu úroveň za takmer päť rokov.

17:38

Prostredníctvom spoločnosti Artifex Systems, ktorá prevzala závod na výrobu autointeriérových systémov v automobilovom priemyselnom parku v Lozorne, oficiálne vstupuje na slovenský trh indická skupina Tata AutoComp.

17:36

19. – 20. marca v St. Gallene vo Švajčiarsku sa uskutoční START Summit 2026. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR preto vyhlásilo výzvu na podporu účasti slovenských firiem. Ministerstvo podporí účasť až ôsmich najlepších projektov z oblasti digitalizácie, inovácií a technologických riešení s medzinárodným rastovým potenciálom.

17:32

Pri požiari v obytnej budove v Katalánsku, ktorý vypukol v pondelok večer, zahynulo najmenej päť ľudí. Podľa doterajších zistení šlo o mladých ľudí vo veku 14 až 18 rokov. Prečo sa im nepodarili dostať von, nie je doposiaľ známe.

17:26

Na okraj rozhovorov s ruskými predstaviteľmi v Ženeve sa americká a ukrajinská delegácia v utorok stretnú aj s poradcami pre národnú bezpečnosť z Británie, Francúzska, Nemecka a Talianska.  Na programe sú bezpečnostné a humanitárne otázky.

17:24

Šéf iránskej diplomacie Abbás Arákč uviedol, že Irán a USA sa zhodli na základných princípoch možnej dohody. Následne budú strany pracovať na návrhoch textu dohody.

17:19

Kolumbia oznámila, že sa dohodla na obnove rokovaní s najväčším drogovým kartelom Clan del Golfo. Mierové rokovania boli prvotne pozastavené po tom, ako Kolumbia a Spojené štáty v januári oznámili spoluprácu v boji proti obchodovaniu s drogami v krajine.

17:16

Od 27. januára neprichádza do Maďarska a na Slovensko ropa cez ropovod Družba. Situácia je problematická. Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjár poznamenal, že je povinnosťou Chorvátska sprístupniť prepravu ruskej ropy Jadranským ropovodom.

17:09

Po takmer troch hodinách skončilo druhé kolo rokovaní medzi Spojenými štátmi a Iránom. Rokovanie bolo zamerané najmä na iránsky jadrový program a zrušenie sankcií.

16:13

Na pozvanie premiéra Naréndru Módího pricestoval na trojdňovú návštevu Indie francúzsky prezident Emmanuel Macron. Obaja vyzdvihli vzájomnú spoluprácu.

16:07

Rokovania v Ženeve medzi delegáciami Ruska, Ukrajiny a Spojených štátov o ukončení takmer štvorročnej vojny začali v utorok napoludnie. 

Predchádzajúce dve kolá mierových rokovaní sa konali 23. a 24. januára a 4. a 5. februára v Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

16:05
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské jednotky postúpili v New Yorku

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Russia Ukraine War Doneck húfnica M-109 Paladin
Na snímke vojaci 24. mechanizovanej brigády strieľajú zo 155 mm húfnice M-109 “Paladin” na ruské sily pri frontovom meste Chasiv Jar v Doneckej oblasti na Ukrajine
❚❚
.

18:35 – Aktuálna situácia na frontoch ukrajinskej vojny

 

 

.

18:26 – „Johnson koná výlučne z vlastnej iniciatívy”: podpredsedníčka vlády Olga Štefanišinová reagovala na ‚mierový plán‘ bývalého britského premiéra.

„Snažil sa vysvetliť situáciu na Ukrajine. Takýto hlas je veľmi cenný, pretože má autoritu, uznanie a komunikáciu s kolegami z republikánskej strany“, – povedala Štefanišinová.

Pripomenieme, že Boris Johnson ponúkol Donaldovi Trumpovi v prípade jeho víťazstva vo voľbách zvýšenie pomoci Ukrajine s cieľom dosiahnuť mier za podmienok vstupu Ukrajiny do NATO a hraníc z 24. februára 2022 výmenou za ochranu práv ruského jazyka a úplné obnovenie štatútu Ruskej federácie ako krajiny G8.

 

18:21 – Šéf Ukrenergo Volodymyr Kudrickij uviedol, že september a október môžu prejsť bez výpadkov.

.

Očakáva sa, že o niekoľko týždňov sa situácia v energetickej sústave zlepší, pretože ds ukončis opravy niektorých výrobných kapacít. To pomôže mierne znížiť deficit, vysvetlil Kudrickij.

„V septembri a októbri, ak nedôjde k novým rozsiahlym odstrelom, máme celkom dobrú šancu prejsť týmto obdobím buď bez výpadkov, alebo s radikálne menším počtom výpadkov ako teraz,“ povedal.

Kudrickij tiež pripomenul, že polovica generátorov, ktoré boli na Ukrajine začiatkom marca, bola poškodená alebo rozbitá.

 

17:48 – Ukrajinské jednotky boli opäť vytlačené z Hlubokovo na severe Charkovskej oblasti.

.

Píše o tom vojenský pozorovateľ denníka Bild Julian Röpcke s odvolaním sa na ruské zdroje a „vizuálne indície“

Podľa neho sa najbližšie pozície AFU „teraz nachádzajú 500 metrov južne od Rusmi obsadenej osady“.

Medzitým Deep State kanál na svojej mape označuje osadu sčasti pod ruskou kontrolou, sčasti v šedej zóne.

Glubokoje obsadila Ruská federácia ešte na jar, potom ukrajinské jednotky podnikli protiútok a podľa niektorých zdrojov opäť vstúpili do dediny, kde sa rozpútali boje.

 

14:23 – Vatikánsky sekretár Pietro Parolin pricestoval do Kyjeva. Prijal ho premiér Šmyhaľ.

„Diskutovali sme o nastolení spravodlivého mieru pre Ukrajinu, potravinovej bezpečnosti, návrate väzňov a ukrajinských detí,“ povedal.

Deň predtým bol Parolin v Odese.

 

14:06 – To hlavné z brífingu ruského ministerstva obrany:

.

– V zóne kontroly ruského zoskupenia „Juh“ stratila AFU až 620 vojenských a 2 tankové vozidlá;

– AFU stratila až 520 vojakov a tank Leopard v zóne zodpovednosti ruského zoskupenia „Západ“;

– Ruské sily protivzdušnej obrany zostrelili 163 ukrajinských bezpilotných lietadiel;

– AFU stratila až 335 vojakov v zóne zodpovednosti skupiny Stred;

– Skupina Dneper zasiahla tri ukrajinské brigády, AFU stratila vyše 115 vojakov;

.

– Skupina Východ v priebehu dňa zlepšila svoje taktické postavenie a odrazila jeden protiútok AFU;

– Skupina síl Sever porazila štyri brigády nepriateľa, ktoré stratili až 270 vojakov.

 

14:04 – Ukrajinci vykúpili všetky autá vystavené v showroomoch za niekoľko dní po tom, ako vláda predstavila návrh zákona o zavedení novej 15 % dane.

Informuje o tom AUTO-Consulting s odvolaním sa na generálneho riaditeľa VAAID Olega Nazarenka.

.

Pripomenieme, že vo štvrtok vláda predložila v Rade návrh zákona č. 11416, ktorý stanovuje zavedenie 15 % vojenského odvodu z nákupu (prvej registrácie) automobilov a ďalších dodatočných daní.

 

12:15 – Kremeľ Bidenovo odstúpenie z volebného súboja veľmi neprekvapilo, pretože sa už naučili, že ich v súvislosti s USA nesmie nič prekvapiť, vyhlásil hovorca Peskov.

Niekoľko ďalších Peskovových vyjadrení:

– Kremeľ neočakáva od odchádzajúcej administratívy USA nič dobré pre Rusko.

– Moskva zatiaľ nemôže hodnotiť americkú viceprezidentku Harrisovú a z jej strany nebol zaznamenaný žiadny prínos pre vzťahy s Ruskom. Zároveň boli Harrisovej vyhlásenia plné nepriateľskej rétoriky voči Rusku.

– Peskov označil budúcnosť rusko-amerických vzťahov za veľmi dôležitú pre Ruskú federáciu a poznamenal, že „teraz prechádzajú najhorším obdobím v histórii“.

.

– Podľa Kremľa je zrejmé, že USA budú naďalej pomáhať Ukrajine, ale s rastúcim finančným zaťažením Európy.

– Rusko považuje za neprijateľné, že Francúzsko odmietlo udeliť novinárom z Ruska právo pokrývať olympijské hry, Paríž tým porušuje svoje záväzky. Rusko očakáva, že na toto francúzske rozhodnutie zareagujú organizácie na ochranu ľudských práv.

 

12:00 – Ukrajina má nedostatok zamestnancov – potrebuje ďalších 4,5 milióna pracovníkov, aby do roku 2030 zabezpečila ročný rast WFP o 7 %, uviedla námestníčka ministra hospodárstva Tetjana Berežnaja na stretnutí so zástupcami MMF.

V dôsledku vojny a migrácie je nedostatok zamestnancov a štrukturálna nezamestnanosť. Kým v roku 2021 bolo na oficiálnom trhu práce 11,5 milióna pracovníkov, v roku 2023 tento počet klesol na 9 miliónov.

 

11:40 – Mnohé európske krajiny obnovili povinnú vojenskú službu alebo zvažujú jej obnovenie kvôli hrozbe konfliktu s Ruskom. Informovala o tom televízia CNN.

.

Podľa televíznej stanice medzi krajinami, ktoré už zaviedli brannú povinnosť, sú Lotyšsko a Nórsko.

 

10:00 – Minister zahraničných vecí Kuleba tento týždeň navštívi Čínu, kde bude rokovať s čínskym ministrom Wangom I o ukončení vojny.

Rozhovory inicioval Peking.

„Počas stretnutí a rokovaní si strany vymenia názory na súčasný stav a perspektívy rozvoja bilaterálnych vzťahov. Hlavnou témou rozhovorov bude hľadanie spôsobov zastavenia ruskej agresie a možná úloha Číny pri dosahovaní udržateľného a spravodlivého mieru,“ informoval hovorca.

Pripomeňme, že Orbán nedávno tiež navštívil Peking, sa na svojej mierovej ceste stretol so Zelenským, Putinom, Siom a potom s Trumpom.

 

.

07:55 – Zelenskyj označil Bidenovo rozhodnutie odstúpiť z volieb za „ťažké, ale silné“.

„Rešpektujeme jeho dnešné ťažké, ale silné rozhodnutie. Vždy budeme vďační za vodcovstvo prezidenta Bidena. Podporil našu krajinu v najdramatickejšej chvíli dejín a pomohol nám zabrániť Putinovej okupácii,“ napísal ukrajinský prezident v X.

Zároveň vyjadril nádej, že „pokračujúce silné americké vedenie zabráni ruskému zlu v úspechu alebo výsledkoch jeho agresie“.

 

07:30 – Sily protivzdušnej obrany zničili v noci nad ruskými regiónmi 75 bezpilotných lietadiel, uviedlo ministerstvo obrany.

Nad Rostovskou oblasťou bolo zostrelených 47 dronov, po jednom nad Belgorodskou, Voronežskou a Smolenskou oblasťou a ďalších osem nad Kubáňou. Nad vodami Čierneho a Azovského mora bolo zničených 17 bezpilotných lietadiel.

V Tuapse vypukol požiar na ploche 50 metrov štvorcových v oblasti rafinérie v dôsledku pádu trosiek bezpilotného lietadla, uviedol regionálny operačný štáb.

.

 

07:00 – Ruské jednotky postúpili v New Yorku a Južnoj na toreckom smere.

Informoval o tom ukrajinský vojenský kanál Deep State.

Vstúpili aj do obce Železnoje, za ktorou sa začína samotný Toreck.

Okrem toho Rusi postúpili v oblasti Kalinovka, severne od Časov Jaru.

 

06:30 – Na ukrajinských blogoch sa objavili fotografie balónov, ktoré údajne Rusi vypúšťajú na fronte – pravdepodobne na organizáciu rádiového spojenia.

.

Tieto balóny sú na pozíciách Rusov v špeciálnych výklenkoch, pripravené na vypustenie.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

.
.

Kyjev na pokraji katastrofy

Primátor Kyjeva oficiálne priznal, že Ukrajina môže byť na pokraji zániku a že je ohrozená samotná existencia krajiny

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Export ruskej ropy rastie už štvrtý týždeň po sebe

Export ruskej ropy rastie už štvrtý týždeň po sebe, píše Bloomberg. Publikácia konštatuje, že zvýšenie objemu dodávok v kombinácii s…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump čoskoro rozhodne o ďalších dodávkach zbraní pre Taiwan

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že v najbližšom čase rozhodne, či Spojené štáty pošlú Taiwanu ďalšie zbrane. Vyjadril sa tak,…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mimovládky si ešte nevydýchnu: premiér má plán

Neziskovky boli zhrozené, keď parlament prijal vládny návrh novely zákona o mimovládnych organizáciách . Malo sa tak – okrem iného…

17. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia ekonomicky degraduje

Tomáš Taraba, minister životného prostredia SR oceňuje, že ďalší premiér rozpráva o tom, že Európska únia ekonomicky absolútne degraduje

17. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Vojna na Ukrajine sa tento rok neskončí, vyhlásil generálny riaditeľ Rheinmetallu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Doživotná licencia MS Office 2021 Pro za 30€ a Win 11 Pro za 12€. Nakúpte lacné MS kľúče z Godeal24 Software Special Sale už dnes!

Internetový predajca špecializovaného softvéru Godeal24 nedávno spustil akčný výpredaj Software Special Sale, ktorý je príležitosťou na obnovenie vašich systémov a…

17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Ekonomika | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

Život v tieni smrti: Neuveriteľné príbehy matiek, ktoré odmietli prehrať

Kniha „Odsúdení prežiť“ od britskej autorky Wendy Holdenovej nám prináša silné a pravdivé svedectvo o ľudskej vôli prežiť aj v…

17. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ako bude Rusko riešiť blokovanie ruskej “tieňovej flotily”

Už viac ako rok sa neustále diskutuje o zadržiavaní lodí ruskej tieňovej flotily silami námorných síl krajín NATO. Až po…

17. 02. 2026 | | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Historická hanba. Hrbatý kritizoval to, že Slovensko nemá v rebríčku hráča či hráčku v Top 100

Bývalý slovenský tenista Dominik Hrbatý pozorne sleduje dianie svojho milovaného športu aj po ukončení kariéry. Naposledy sa pozrel na rebríčky…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Irán oznámil pokrok po dnešných rokovaniach s USA

„V porovnaní s predchádzajúcim stretnutím bol dosiahnutý dobrý pokrok a v tomto kole panovala konštruktívnejšia atmosféra,“ povedal minister zahraničných vecí…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Barcelona padla v katalánskom derby, na čele La Ligy ju vystriedal Real Madrid

Futbalisti FC Barcelona utrpeli v pondelok bolestivú prehru 1:2 na ihrisku FC Girona a v tabuľke španielskej La Ligy 2025/2026…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

V kauze Mýtnik ŠTS odsúdil Jozefa Brhela a jeho syna

Špecializovaný trestný súd , pracovisko Banská Bystrica, vyhlásil v utorok rozsudok v kauze Mýtnik, ktorá sa týka predražených IT tendrov…

17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Malinin čelí online šikane

Krasokorčuliarska hviezda Ilia Malinin prehovoril o svojom zlyhaní z olympijských hier a online útokoch, ktorým teraz čelí. Naznačil, že sa…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Vojna v opozícii: Toto už nerozchodia

Opozícia sa naďalej vnútorne sama rozbíja. Tentokrát na seba tvrdo narazili dvaja bývalí kolegovia…

17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prebiehajú rozsiahle útoky po celej Ukrajine. Iskander zničil základňu bezpilotných lietadiel v oblasti Konotopu

Kyjev, 17. februára 2026 - Včera večer v Konotope, v oblasti Sumy, bola 330 kW elektrická rozvodňa zasiahnutá balistickými raketami…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

„Vyrobené v Európe“ či „s Európou“? Spor o podporu domáceho priemyslu rozdeľuje EÚ

Európa sa zhoduje v tom, že Európska únia musí podporiť svoj priemysel, no členské štáty sa rozchádzajú v tom, do…

17. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Prelom pre kanón Seasnake: získal prvého NATO zákazníka

Nemecko, 17. februára 2026 - Najnovší člen NATO, Švédsko, poveril spoločnosť Rheinmetall dodávkou ôsmich zbraňových systémov Seasnake 30 pre švédske námorníctvo. Tieto…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Robia si z nás srandu? Uznanie rodovej identity má byť prioritou EÚ

Európsky parlament krátko pred Valentínom presadil progresívnu novinku : Aj „trans ženy“ sú ženy. Vyjadril sa k tomu aj podpredseda parlamentu…

17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Budanov tlačí na rýchlu mierovú dohodu s Ruskom, Jermakovo krídlo je proti

Budanov, ktorý sa stal fakticky novým vedúcim ukrajinskej delegácie na rokovaniach, sa zasadzuje za rýchle uzavretie mierovej dohody s Ruskom…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ľudia spozorovali zaujímavé veci a museli sa o ne podeliť

Zaujímavé veci nás dokážu prekvapiť práve vtedy, keď to najmenej čakáme. Niekedy ide o zvláštnu náhodu, inokedy o fascinujúci detail,…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Liberálny svet dostal českú facku: Clintonová neprešla Macinkovou bránou

Šéf českej diplomacie Petr Macinka sa na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii stretol v názorovom rozpore s Hillary Clintonovou. Táto modla globalistov-liberálov…

17. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Photoshop v hlavnej úlohe: Nečakané zábavné fotografie

Photoshop dokáže zachrániť pokazenú fotku, vymazať bývalého partnera zo záberu alebo zmeniť obyčajné pozadie na exotický raj. Internet je však…

17. 02. 2026 | 0 komentárov

Družba končí. Pomôžu nám Chorváti?

Keďže Ukrajina stále neobnovila tranzit cez ropovod Družba, Maďarsko a Slovensko sa obrátili na Chorvátsko, aby umožnilo dodávky ruskej ropy…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V USA vypukol nový konflikt medzi demokratmi a republikánmi: psy alebo moslimovia

Všetko začalo tým, že pro-palestínska aktivistka Nerdeen Kiswani napísala na X: „New York sa konečne obrátil k islamu. Psy majú…

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rubiovo blafovanie len posilnilo odhodlanie Indie obhájiť energetickú suverenitu

Zatiaľ čo Washington hlása diplomatické víťazstvo, India pokračuje v dovoze ropy z Ruska. Neuvážené vyhlásenia ministra Rubia zrejme len posilnia…

17. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Streľba na stredoškolskom hokeji: Útočníkom mala byť „transrodová osoba“

Muž, ktorý sa identifikoval ako transrodová osoba, spustil streľbu na hokejovom zápase v Rhode Islande a zabil dvoch ľudí

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čurilla, Černák, Danko a kyselinári

Poslankyňa Progresívneho Slovenska Zuzana Mesterová vo štvrtok naložila podpredsedovi parlamentu, keď ho spoločne s partnermi z koalície prirovnala k vrahom,…

17. 02. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mapa zásahov, mapa aktérov: Volebná moderácia v praxi

TikTok moderoval diskusiu pred voľbami 2023. Kto stál na migrácii, LGBT, vojne a Sorosovi, v boji o voliča ťahal za…

17. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Humanitárnu pomoc vo výške 81,2 milióna eur poskytne Európska únia ľuďom zasiahnutým pretrvávajúcim konfliktom na východe Konžskej demokratickej republiky.

20:28

Návšteva amerického ministra zahraničných vecí Marca Rubia v Maďarsku sa uskutočnila pred aprílovými parlamentnými voľbami, preto zahraničné média vyjadrili názor, že vyjadril svoju politickú podporu premiérovi Viktorovi Orbánovi.

 

20:23

Hormuzský prieliv, ktorý je významnou námornou trasou spájajúcou producentov ropy, Irán v utorok čiastočne uzavrel. Dôvodom by malo byť zabezpečenie bezpečnosť lodnej dopravy počas vojenského cvičenia.

19:19

Český prezident Petr Pavel informoval, že vo štvrtok sa stretne s novým kandidátom na ministra životného prostredia Igorom Červeným a následne ho v pondelok vymenuje do funkcie.

19:16

.

Uhrík: Dokedy sa budú „Naďovia“ vysmievať ľuďom do tváre? Máme toho už dosť!

Europoslanec Milan Uhrík sa pýta dokedy ešte sa budú títo ľudia  vysmievať ľuďom do tváre, máme toho už dosť a…

17. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruská delegácia do Ženevy poletí nad Európou. Čo sa stane?

Washington pomohol delegácii Ruskej federácie preletieť nad Európou, ktorá je pre ruské lietadlá uzavretá, aby sa mohla zúčastniť rokovaní v…

17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Aktualizované 17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Časť ukrajinských F-16 riadia americkí a holandskí piloti-veteráni

Časť ukrajinských F-16 riadia americkí a holandskí piloti-veteráni, informuje Intelligence Online

17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nezávislá Európa alebo centralizované impérium?

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová veľkolepo prehlásila, že Európa sa o svoju bezpečnosť musí postarať sama. Na prejav…

17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Gedra: Progresívny koncept postavený na nenávisti na všetky štyri svetové strany sa rozpadol

Mainstreamové médiá zámerne „cenzurujú“ diplomatické kroky slovenského premiéra Robert Fica. No schválne, zachytili ste na nich pozitívne ohlasy na jeho…

17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ivan Štubňa

Ján Droppa

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov