To najdôležitejšie z Ukrajiny — Šéf Pentagónu odporučil Ukrajine, aby namiesto ruských ropných rafinérií útočila na iné ciele

To najdôležitejšie z Ukrajiny — Šéf Pentagónu odporučil Ukrajine, aby namiesto ruských ropných rafinérií útočila na iné ciele

Kyjev 10. apríla 2024 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Efrem Lukatsky, Telegram)

Aktualizované 10. apríla 2024

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Vojna na Ukrajine
Ilustračné foto

19:29 – 75 percent Poliakov je proti vyslaniu poľských jednotiek a jednotiek NATO na Ukrajinu.

Reklama

Informoval o tom portál Euroactiv s odvolaním sa na prieskum poľského štatistického úradu (CBOS).

Zároveň na otázku, či by Ukrajina mala byť “okamžite pozvaná do NATO”, boli Poliaci rozdelení: 47,7 % by bolo proti, zatiaľ čo 40 % tento krok podporuje.

Reklama

 

18:04 – Švajčiarsko pozvalo Rusko na konferenciu o riešení situácie na Ukrajine.

Informoval o tom švajčiarsky denník NZZ s odvolaním sa na vyhlásenie prezidentky krajiny Violy Amerdovej a federálneho radcu Ignazia Cassisa.

Pozvánky budú všetkým rozoslané v najbližších dňoch, spresnila Amerdová. Podľa publikácie by sa na podujatí mal okrem iných zúčastniť aj americký prezident Joe Biden. Jeho účasť v americkej delegácii pritom v súčasnosti nie je potvrdená, uviedla hovorkyňa veľvyslanectva USA v Berne.

“Úspech alebo neúspech takejto konferencie bude závisieť od jej účastníkov, najmä od krajín ako Čína, ktorá je najdôležitejším partnerom Ruska,” napísal NZZ.

Reklama

Jedným z cieľov konferencie je vypracovať “konkrétny plán účasti Ruska na mierovom procese”.

 

17:30 – Ďalšie vyhlásenie USA, že Ukrajina by nemala útočiť na ropné rafinérie.

“Ruská ropná a plynová infraštruktúra je civilnou infraštruktúrou,” povedala námestníčka amerického ministra obrany Wallanderová.

 

Reklama

17:00 – USA budú brať Čínu na zodpovednosť za postup ruskej armády na Ukrajine, uviedol námestník ministra zahraničných vecí USA Kurt Campbell.

Podľa Campbella Washington nebude považovať ruské ťaženia za “jedinečné ruské akcie”, ale za “jednotný súbor akcií podporovaných Čínou a Severnou Kóreou”, uviedol DW.

Spojené štáty sa domnievajú, že ruské územné zábery by mohli zmeniť rovnováhu síl v Európe, preto Washington “výslovne povedal Číne, že ak to bude pokračovať, ovplyvní to americko-čínske vzťahy”.

Campbell tiež uviedol, že USA vopred varovali Čínu pred pripravovanou ruskou inváziou na Ukrajinu, ale Peking “nechcel zmenu režimu” Putina a snažil sa obnoviť “celý rad schopností” Moskvy.

 

16:00 – Scholz nepresunie Taurus na Ukrajinu kvôli Putinovým jadrovým hrozbám, povedal Zelenskyj v rozhovore pre Bild.

Na otázku novinára, či odmietnutie Nemecka dodať tieto rakety dlhého doletu súvisí s Putinovými jadrovými hrozbami, ukrajinský prezident odpovedal:

“Má. Ale nemyslím si, že to ochráni svet pred jadrovou hrozbou zo strany Ruska.”

Zelenskyj zároveň uviedol, že sám Scholz vyslovil iný dôvod odmietnutia dodávok.

“Pokiaľ som pochopil, kancelár hovorí, že Nemecko nie je jadrová veľmoc a že toto je najsilnejší zbraňový systém v Nemecku a on nemôže nechať svoju krajinu bez tohto zbraňového systému,” povedal prezident.

Reklama

 

13:25 – V blízkosti Charkova došlo k útokom v Lipcoch a Malej Danilovke, informuje OVA.

“Horí obchod a lekáreň. Predbežne: pod troskami môžu byť ľudia,” – uvádza sa v správe.

 

12:30 – Nemecko oznámilo nový balík vojenskej pomoci Ukrajine.

Reklama

Zahŕňa:

– 6 000 nábojov kalibru 155 mm;
– pásové terénne vozidlo Warthog (veliteľské vozidlo);
– 2 odmínovacie vozidlá WISENT 1;
– 16 prieskumných bezpilotných lietadiel Vector;
– 30 prieskumných bezpilotných lietadiel RQ-35 Heidrun;
– 30 súprav protiopatrení UAV;
– 11 mobilných odmínovacích systémov;
– 3 mínové vlečné siete;
– 70 infračervených kamier;
– 680 útočných pušiek Haenel MK556;
– 120 pušiek Haenel CR308;
– 50 odstreľovacích pušiek Haenel HLR338;
– jeden milión nábojov do ručných zbraní;
– 5 000 rozbušiek.1

 

11:45 – Vrtuľník Mi-24 sa zrútil okolo 6.00 h ráno neďaleko západného pobrežia Krymu, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

Predbežnou príčinou nehody je porucha zariadenia.

Reklama

Deň predtým Zelenskyj povedal, že Ukrajina už vypracovala plán novej protiofenzívy.

 

11:25 – Nová ukrajinská protiofenzíva bude úspešnejšia ako tá predchádzajúca, povedal Zelenskyj.

V rozhovore pre Politico priznal, že pokus o ofenzívu ukrajinských ozbrojených síl v lete 2023 “nebol až taký úspešný”.

“Bez toho, aby zachádzal do podrobností, Zelenskyj naznačil, že Ukrajina bola počas poslednej ofenzívy sabotovaná zvnútra, pričom poznamenal, že “Rusi vedeli, kde sa chystáme zaútočiť”, a sľúbil, že “história ukáže”, ako to vedeli,” napísala publikácia.

Ďalšia ukrajinská protiofenzíva, povedal Zelenskyj, “by nám mala priniesť nejaké výsledky”. Poznamenal však, že Západ by nemal “ustupovať od svojich záväzkov vo vojnovom úsilí”.

Deň predtým Zelenskyj povedal, že Ukrajina už vypracovala plán novej protiofenzívy.

Reklama

 

11:00 – Putin bude 11. a 12. apríla rokovať s Lukašenkom, ktorý pricestuje do Ruska na pracovnú návštevu, uviedol Kremeľ.

 

10:35 – Zdá sa, že zostrelený ruský vrtuľník nad Krymom nebol zostrelený.

Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že vrtuľník Mi-24 spadol pri západnom pobreží. Ako príčinu však uvádza poruchu zariadenia.

Hovorca ukrajinského námorníctva Pletenčuk uviedol, že došlo k výbuchu vrtuľníka vo vzduchu, ale príčiny zatiaľ nie sú známe.

 

Reklama

10:10 – Zelenskyj označil Trumpov mierový plán za “primitívny”, ak sa schyľuje k tomu, že sa Ukrajina vzdá svojich území výmenou za mier.

“Ak sa to zúži len na vzdanie sa našich území, a ak je to táto myšlienka, potom je táto myšlienka veľmi primitívna. Myslím si, že ak má Trump naozaj svoj vlastný prístup k rýchlemu ukončeniu vojny, potom by som si túto myšlienku veľmi rád vypočul. Potrebujeme však silný argument. Nepotrebujeme fantazijnú myšlienku, potrebujeme skutočnú myšlienku. Hovoríme o ľudských životoch, nemôžeme žartovať a nemôžeme riskovať,” povedal ukrajinský prezident v rozhovore pre Bild.

Zelenskyj povedal, že jeho tím pozval Trumpa na Ukrajinu a on sám je pripravený sa s ním stretnúť. Trump odpovedal, že sa chce stretnúť, ale nevie, kedy to bude možné.

Pripomeňme, že Trump chce v prípade svojho víťazstva vo voľbách primäť Ukrajinu k územným ústupkom, napísal The Washington Post. Trump to označil za “falošnú správu” a povedal, že pred svojím zvolením nebude mať konkrétny plán.

 

09:55 – Ruská federácia útočí na Odeskú oblasť rôznymi typmi rakiet, uvádza AFU. Pôsobí protivzdušná obrana.

 

Reklama

09:25 – Americký minister obrany neodpovedal na otázku senátora, či by Ukrajina mala vrátiť Krym, aby ukončila vojnu.

Na otázku republikána Erica Schmitta: “Ako vyzerá víťazstvo Ukrajiny?” odpovedal: “Áno. Austin odpovedal, že Ukrajina musí byť “demokratickou a nezávislou krajinou”, ktorá “dokáže brániť svoje suverénne územie a odraziť agresiu”.

Schmitt spresnil: znamená to, že Ukrajina by mala kontrolovať Krym.

“Krym je súčasťou Ukrajiny,” odpovedal Austin.

“Ale aby sa vojna skončila, musí Ukrajina kontrolovať Krym?” zopakoval senátor otázku.

“Pokiaľ ide o plynulú situáciu, ako sa bude vyvíjať, nechcel by som predpovedať, ako sa rozhodne prezident Zelenskyj,” odpovedal Austin vyhýbavo.

Na to Schmitt povedal, že Bidenova administratíva nenaznačila ciele a stratégiu ukončenia vojny.

Reklama

 

08:50 – Dôsledky nočného ostreľovania Konstantinovky.

Konstantinovka
Situácia v Konstantinovke

 

08:37 – Americké bezpilotné lietadlá na Ukrajine nefungujú “tak dobre” ako iné zbraňové systémy, tvrdí Wall Street Journal.

Problém spočíva v ruskom vybavení na elektronický boj – publikácia tvrdí, že americké drony nedokážu prekonať rušenie.

 

08:20 – Ukrajinské námorníctvo tvrdí, že nad Krymom bol zostrelený ruský vrtuľník Ka-27.

Reklama

Kto a ako zostrelil lietadlo, sa neuvádza. Zatiaľ nie je k dispozícii ani potvrdenie na videozázname.

 

08:00 – Britský minister zahraničných vecí Cameron sa v USA stretol s Trumpom, ale zdá sa, že sa mu nepodarilo bývalého prezidenta presvedčiť, aby odblokoval pomoc Ukrajine.

“Britskému ministrovi zahraničných vecí nebolo umožnené ani stretnutie s predsedom Kongresu Mikom Johnsonom, ktorý by teoreticky mohol dať o balíku [pomoci Ukrajine] hlasovať,” uvádza The Guardian.

Cameron “dúfal, že Trump naznačí zmenu kurzu a aspoň si uľahčí cestu k stretnutiu s Johnsonom,” ale nestalo sa tak.

Reklama

“Cameronove argumenty – racionálne aj emocionálne – zrejme narazili na prebiehajúci boj o moc v Republikánskej strane. Stúpenci tvrdej línie, ktorých ochladila ďalšia finančná podpora pre Ukrajinu, hrozia, že Johnsona zosadia, ak dá o balíku pomoci hlasovať, keď sa Kongres vráti z dvojtýždňových prázdnin,” uvádza sa v článku.

 

07:55 – Ruské ozbrojené sily zasiahli stanovište AFU na pobreží Očakova, kde sa nachádzalo približne 300 príslušníkov armády, uviedol Sergej Lebedev.

 

07:30 – Hladina vody v rieke Ural v Orenburgu sa v noci zvýšila o takmer 50 cm na 965 cm. Zaplavených bolo viac ako 300 domácností, 10 obyvateľov bolo evakuovaných, uviedli predstavitelia mesta.

Hydrológovia predpokladajú, že v nasledujúcich 24 hodinách sa hladina vody zvýši o 30 až 70 cm a zaplavených môže byť ďalších viac ako 200 domov.

Ural v Orenburgu
Na snímke hladina rieky Ural v Orenburgu

 

07:28 – Spojené štáty predajú Ukrajine vybavenie v hodnote 138 miliónov dolárov na údržbu a modernizáciu systémov SAM Hawk, uviedol predstaviteľ ministerstva zahraničných vecí pre agentúru Reuters.

 

07:25 – Ukrajina má plán novej protiofenzívy, povedal Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre Bild. Zdôraznil však, že na to sú potrebné zbrane, a to aj zo Spojených štátov.

Ukrajinský prezident už koncom februára povedal, že AFU sa pripravuje na novú ofenzívu na juhu a v Čiernom mori. Naposledy ukrajinské sily uskutočnili protiofenzívu v lete 2023, pričom ruské úrady uviedli, že zlyhala.

 

07:22 – útoky AFU na ruské ropné rafinérie predstavujú hrozbu pre globálny palivový a energetický komplex, uviedol šéf Pentagónu Lloyd Austin.

 

07:18 – Podpredseda Európskej komisie uviedol, že EÚ začala pracovať na 14. balíku sankcií voči Rusku a očakáva, že sa na ňom dohodne na jar.

Reklama

14. balík sankcií EÚ voči Rusku bude zahŕňať opatrenia proti obchádzaniu obmedzení vrátane stropu na ceny ruskej ropy, dodal podpredseda Európskej komisie.

 

07:08 – Vojna na Ukrajine 9. apríla 2024. Najdôležitejšie udalosti dňa z pohľadu ruskej strany:

– Koordinátor nikolajevského podzemia Lebedev uviedol, že ruské ozbrojené sily zasiahli vojenský prístav Očakov v Nikolajevskej oblasti.

– Uviedol tiež, že bolo zničené stanovište AFU v centre Poltavy, pričom do mesta v noci prišli tri jednotky. Zasiahnutá bola aj energetická sústava Dneprodzeržinska v Dnepropetrovskej oblasti, mesto má veľké problémy s elektrinou.

– Rosaviacia odporučila leteckým spoločnostiam a prevádzkovateľom letísk, aby uprednostnili služby pre účastníkov ŠWO počas odbavenia, kontrol a meškaní, píše RBC s odvolaním sa na telegram agentúry.

– Nad vodami Čierneho mora bola zničená ukrajinská protilodná raketa Neptun, uviedlo ministerstvo obrany.

– AFU zaútočila dronom na budovu výcvikového strediska Záporožskej jadrovej elektrárne, uviedla tlačová služba stanice. Lietadlo dopadlo na strechu, k obetiam nedošlo.

– Velitelia operačných veliteľstiev AFU “Juh” a “Západ” boli odvolaní zo svojich funkcií, uviedol poslanec Rady Gončarenko. Podľa neho to nie je posledná personálna zmena.

– Ministerstvo obrany uviedlo, že v priebehu dňa bolo nad Belgorodskou oblasťou zničených šesť ukrajinských dronov.

– Podľa súhrnu ruského ministerstva obrany ukrajinské jednotky stratili za deň na všetkých smeroch celkovo až 930 ľudí. Ruská armáda zaujala výhodnejšie línie na doneckom smere, taktické postavenie sa zlepšilo na smere Avdejevka a na juhodoneckom smere sa zlepšilo postavenie na frontovej línii. V priebehu dňa bolo zostrelených 236 ukrajinských bezpilotných lietadiel a protilodná strela Neptun.

 

06:58 – Armáda potvrdila nočné prílety do Odeskej a Mikolajevskej oblasti.

V Mikolajevskej oblasti úder zasiahol energetické zariadenie a vypukol požiar.

Trosky zo zostrelených dronov spôsobili požiar v rekreačnom zariadení pri Očakove.

Reklama

V Odeskej oblasti došlo ráno k raketovému útoku na kritickú a dopravnú a logistickú infraštruktúru. Je známe o dvoch zranených pracovníkoch dopravného podniku.

Poškodené bolo aj energetické zariadenie, súkromný dom a niekoľko áut, informovali Južné obranné sily.

 

06:45 – Poslanec Záporožskej oblastnej rady Lyšenko povedal, že Rusi vstúpili do Rabotina.

Povedal to vo vysielaní televízneho kanálu “Espresso”.

“Nepriateľovi sa už podarilo preraziť do Rabotina, boje pokračujú v samotnej lokalite. Aj zo strany Verbového sa demarkačná čiara mierne posunula naším smerom. Nepriateľ sa postupne zatláča a znovu získava to, čo sa mu podarilo vytlačiť počas protiofenzívy AFU,” povedal Lyšenko.

Južné obranné sily však toto vyhlásenie popreli.

Rabotino
Vstup do Rabotina

 

06:38 – Šéf Pentagónu odporučil Ukrajine, aby namiesto ruských ropných rafinérií útočila na iné ciele.

Vyhlásenie šéfa Pentagónu citovala agentúra Bloomberg.

Americký minister obrany Lloyd Austin sa domnieva, že ukrajinské údery na ruské ropné rafinérie môžu mať dôsledky na globálnu situáciu v energetickom sektore. Podľa jeho slov je pre Ukrajinu “výhodnejšie” útočiť na iné ciele.

“Tieto údery (na ruské rafinérie – pozn. red.) môžu mať dôsledky pre globálnu situáciu v energetike. Pre Ukrajinu je výhodnejšie útočiť na taktické a operačné ciele, ktoré môžu priamo ovplyvniť súčasný boj,” povedal Austin počas zasadnutia senátneho výboru pre ozbrojené sily.

 

06:30 – Ukrajina vypracovala plán novej protiofenzívy, povedal Volodymyr Zelenskyj v rozhovore pre Bild.

Hlavné body:

Reklama

1. O pokračovaní bojových akcií: “Áno, máme plán protiofenzívy. Určite zvíťazíme. Nemáme žiadnu alternatívu. Nemôžem to však sľúbiť a uviesť dátum.”

Podľa neho AFU na to potrebuje zbrane, a to aj z USA.

“Áno, Rusko má viac ľudí, viac zbraní. Ale zjednotený Západ má moderné zbraňové systémy. Takže určité technológie dostaneme. A ak budeme naďalej zvyšovať výrobu, ak dostaneme licencie od našich partnerov, nie je to o počte ľudí. Je to o kvalite zbraní.

2 O možných rokovaniach: “Tu máme do činenia s Putinom. Všetko, čo doteraz povedal – potom sa správal inak. Nemôžeme mu veriť… Môžeme sa dohodnúť na všetkom, ale otázka je, či to bude dodržiavať.”

3. O výzvach na zmrazenie konfliktu – podľa Zelenského Putin zmrazenie vojny využíva len na prípravu nového útoku: “Samozrejme, niektorí ľudia budú spokojní. Svet si povie: ‘Áno, podarilo sa nám zmraziť konflikt, rakety nelietajú’.” Ale to len dovtedy, kým Rusko nezvýši výrobu a zásoby vojenskej techniky, rakiet, dronov a neanalyzuje všetky chyby, ktoré urobilo na začiatku”.

4. O bitke o Charkov: “Putin, samozrejme, chcel dobyť Charkov, pretože je to pre neho veľký symbol. Charkov je jedným z hlavných miest Ukrajiny, má veľkú symbolickú hodnotu… Robíme všetko pre to, aby sme tomu zabránili.” Aj podľa Zelenského “ľudia z Charkova neutečú” a pri jeho prepadnutí môžu byť “státisíce obetí”.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
Reklama

Odporúčame

Reklama

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

13:41

Mobilný operátor Slovak Telekom rozšíril pokrytie 5G sieťou na 62 % populácie. O takmer dve percentá sa rozšírilo aj pokrytie 4G sieťou, ktoré je aktuálne na úrovni 96,6 %. Pokrytie sieťami od Telekomu možno sledovať v novej mape pokrytia. V piatok o tom informoval hovorca Slovak Telekomu Michal Korec.

13:40

Európska komisia (EK) v piatok spustila takzvanú Európsku solárnu akadémiu, prvú zo série akadémií Európskej únie (EÚ), ktoré sa majú zriadiť v rámci zákona o emisne neutrálnom priemysle. Komisia v správe pre médiá pripomenula, že úlohou akadémií pôsobiacich v rámci zákona o emisne neutrálnom priemysle je rozvíjať vzdelávací obsah a programy spolu s týmto odvetvím priemyslu s cieľom zabezpečiť dostatočné zručnosti a pracovnú silu v celom hodnotovom reťazci.

13:39

Britský štátny dlh krátko pred parlamentnými voľbami vzrástol na najvyššiu úroveň za viac ako 60 rokov. TASR o tom informuje na základe správy agentúry Reuters, ktorá sa odvolala na údaje britského štatistického úradu (ONS).

13:38

Petrochemická spoločnosť Slovnaft začala využívať na svojich čerpacích staniciach solárnu energiu. V pilotnej fáze projektu nainštalovala fotovoltické elektrárne na 20 čerpacích staníc. Sumárny inštalovaný výkon je zhruba 200 kilowattov (kW) a celková očakávaná ročná úspora energií je 220 megawatthodín (MWh), čo predstavuje ročné úspory nákladov vo výške 50.000 eur. Informovala o tom v piatok spoločnosť Slovnaft.

13:37

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) pripomína prijímateľom priamych podpôr, že podmienkou vyplatenia schválenej sumy je prevzatie rozhodnutia o priznaní tejto podpory. Rozhodnutia nájdu prijímatelia vo svojich elektronických schránkach Ústredného portálu verejnej správy.

13:34

Rozsiahly útok ukrajinských dronov s dlhým doletom v piatok skoro ráno zasiahol štyri ruské ropné rafinérie, niekoľko radarových staníc a ďalšie ciele na území Ruska. Ukrajina považuje ropné zariadenia za legitímne vojenské ciele, pretože zásobujú vojská počas už vyše dva roky trvajúcej invázie.

13:34

Výstavba rýchlostnej cesty R2 medzi Trenčínom a Žiarom nad Hronom je zatiaľ v nedohľadne a ťažko povedať, kedy sa začne. Prípravne procesy výstavby vyše 100-kilometrového úseku s tromi tunelmi sú totiž v rôznom štádiu pripravenosti, niektoré boli pre nedostatok financií aj pozastavené. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti minister dopravy Jozef Ráž (nominant Smeru-SD).

13:29

Vo francúzskom meste Saint-Étienne vo štvrtok počas kampane pred predčasnými parlamentnými voľbami napadli zamaskovaní útočníci Hervého Breuila, kandidáta za Národné združenie (RN). TASR sa odvoláva na agentúru Reuters.

Breuila po napadnutí hospitalizovali, avšak čoskoro by ho mali prepustiť, uviedli tamojšie úrady. Prípad vyšetruje polícia. Ide o ďalší prípad násilia voči politikom v európskych krajinách, píše Reuters.

12:40

Hasiči aktuálne zasahujú pri dopravnej nehode osobného motorového vozidla a dvoch nákladných vozidiel medzi Giraltovcami a Francovcami v okrese Svidník.

Ako pre TASR uviedol operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, pri nehode sa zranila jedna osoba.

12:31

Slovensko by mohlo využiť 1500 ton vyhoretého jadrového paliva aj vďaka malým modulárnym reaktorom. Cieľom je posilniť energetickú udržateľnosť a nezávislosť opätovným využitím vyhoretého jadrového paliva v pokročilých reaktoroch štvrtej generácie. V piatok o tom na tlačovej konferencii informovali zástupcovia Francúzsko-slovenskej obchodnej komory (FSOK).

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE


Reklama

NAJNOVŠIE


Reklama
Reklama

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

NAJNOVŠIE ROZHOVORY

NAJNOVŠIE Z DOMOVA

NAJNOVŠIE ZO ZAHRANIČIA

NAJNOVŠIE ZO ŠPORTU

NAJNOVŠIE ZO SVETONÁZORU

FOTO DŇA

Rys španielsky (Lynx pardinus) kráča so zajacom v papuli po tom, ako ho chytil v okolí národného parku v španielskom Aznalcazare

Autor: TASR/AP-Antonio Pizarro

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Reklama
Reklama

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Gustáv Murín

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Milan Šupa

Michal Durila

Reklama
Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali