Vojna na Ukrajine

NAŽIVO

Šéf newyorskej pobočky Fedu John Williams počíta s ďalším znížením úrokových sadzieb v prípade, že sa inflačné tlaky v súlade s očakávaniami zmiernia.

19:44

Iránsky generál Sardar Ebráhím Džabbárí povedal, že ak budú pokračovať americko-izraelské útoky, tak zaútočia na všetky ekonomické centrá Blízkeho východu.

19:42

Pochovali drogového bosa El Mencho, ktorý zomrel počas operácie armády.

19:31

Izrael pri útoku v libanonskom meste Saidá zasiahol sídlo strany Džamá islámíja, ktorá je spojencom Hamasu a Hizballáhu.

19:00

Trump tvrdí, že keby nepodnikli USA a Izrael útok na Irán, tak by zaútočil ako prvý.

18:44

Rezá Pahlaví vyzval etnické menšiny v Iráne na jednotu. Takisto to uviedla aj vdova po poslednom iránskom šachovi Farah Pahlavíová.

17:56

Starmer uviedol, že Británia vysiela na Cyprus vrtuľníky a nasadzuje aj torpédoborec HMS Dragon.

17:46

Izrael sa nabúral dodopravných kamier v Teheráne a sledoval tak ochrankárov ajatolláha Alího Chameneího a ďalších funkcionárov.

17:38

V budove ministerstva životného prostredia ČR zasahuje kvôli podozrivému balíku polícia.

17:36

Erdogan tvrdí, že Turecko vyvíja diplomatické úsilie na ukončenie konfliktu na Blízkom východe.

17:35

Podľa Petra Pavla má konflikt na Blízkom východe potenciál sa rozhorieť. Zdôraznil, že situácia ovplyvní bezpečnosť aj prosperitu ČR.

17:05

Čínsky minister zahraničia Wang I uviedol, že Peking je proti vojenským úderom na Irán.

17:04

Minister obrany Talianska je kritizovaný za svoju dovolenkovú cestu do Dubaja, ktorá sa časovo zhodovala so začiatkom útokov na Irán.

17:03

Nemecký rezort diplomacie si predvolal iránskeho veľvyslanca Madžída Nílího Ahmadabádího kvôli útokom Teheránu na Izrael a ďalšie krajiny.

17:00
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Britské ozbrojené sily prišli o celý arzenál zbraní vrátane samopalov, útočných pušiek, raketometov a tisícov nábojov

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií

Vojna na Ukrajine
Ilustračné foto
❚❚
.

15:05 – Železnica, ktorú Rusko už viac ako rok buduje pozdĺž Azovského mora na zabratom ukrajinskom území, môže byť vážnym problémom, uviedol šéf GUR Kirill Budanov.

“Proces výstavby je takmer ukončený a to by pre nás mohlo predstavovať vážny problém,” povedal Budanov a dal najavo, že ukrajinská armáda sa už pripravuje na úder na železnicu.

“Máme s tým skúsenosti a je to oveľa jednoduchšie ako otázka krymského mosta,” povedal Budanov.

.
zeleznica
Trasa železnice

14:20 – Šéf vyšetrovacieho výboru Bastrykin dal pokyn na preskúmanie prepojení všetkých obvinených v prípade teroristického útoku s cieľom identifikovať organizátorov a objednávateľov zločinu.

Dnes skontroloval prácu vyšetrovateľov, kriminalistov a expertov na mieste tragédie v Crocuse, informoval Vyšetrovací výbor

 

13:45 – Pri ostreľovaní dediny Dunajka v Belgorodskej oblasti zo strany AFU zahynula jedna žena, uviedol gubernátor Vjačeslav Gladkov.

vojna
Následky ostreľovania

13:05 – Vyhlásenia hlavného veliteľa AFU Oleksandra Syrského, že počet pozícií, ktoré Ukrajina v poslednom čase vrátila, prevyšuje počet stratených pozícií, nezodpovedajú skutočnosti.

.

Uviedol to šéfredaktor webovej stránky Cenzor Jurij Butusov.

Pripomeňme, že Syrskyj to povedal AFU “počet nami vrátených pozícií prevyšuje počet stratených pozícií. Nepriateľovi sa nepodarilo dosiahnuť výrazný pokrok na strategických smeroch, jeho prípadné územné zisky majú taktický význam”.

“Veta, že počet nami vrátených pozícií prevyšuje počet stratených pozícií, nezodpovedá skutočnosti. Fráza, že nepriateľ nedokázal výrazne postúpiť na strategických smeroch, žiaľ, tiež nezodpovedá skutočnosti. Podľa všetkých údajov nepriateľ postupuje a obsadil významné územie,” povedal Butusov.

Takéto vyhlásenia považuje za chybu Syrského.

“Dúfam, že sa na svoj rozhovor pozrie kriticky a nasledujúce vyhlásenia budú zodpovedať situácii,” povedal Butusov.

.

 

12:10 – Britská spravodajská služba píše, že Rusko používa člny na ochranu Čiernomorskej flotily pred útokmi z Ukrajiny.

Analýzou snímok spravodajská agentúra zistila, že štyri člny sa nachádzajú pri vstupe do zariadenia ruskej Čiernomorskej flotily v námornom prístave Novorossijsk.

“Ide o pokus posilniť obranu prístavu pred útokmi ukrajinských hladinových lodí bez posádky,” tvrdí britská spravodajská služba.

V správe sa uvádza, že prístav Novorossijsk pre Rusko v súčasnosti zohráva kľúčovú úlohu pri ukrývaní najcennejších lodí Čiernomorskej flotily.

Rozviedka pripomína rezignáciu po porážke niekoľkých ruských lodí veliteľa Čiernomorskej flotily Viktora Sokolova, ktorý túto funkciu zastával od septembra 2022.

 

11:25 – Ruské vzdušné sily podnikli skupinový útok s použitím presných zbraní dlhého dosahu a bezpilotných lietadiel na ukrajinskú energetickú infraštruktúru a zariadenia na ťažbu plynu, uviedlo ruské ministerstvo obrany.

“V dôsledku úderu bola narušená činnosť podnikov obranného priemyslu na výrobu a opravu zbraní, vojenského vybavenia a munície. Všetky ciele úderu boli dosiahnuté. Určené zariadenia boli zasiahnuté,” uviedlo ministerstvo.

 

.

10:35 – Dnes v noci bolo napadnuté jedno z plynových zariadení v Ľvovskej oblasti. Informovalo o tom ministerstvo energetiky.

Predtým bolo toto zariadenie napadnuté dvakrát.

Súdiac podľa toho, že v noci bolo v okrese Stryj počuť výbuchy, možno ide o najväčšie ukrajinské podzemné zásobníky plynu (čo však nebolo oficiálne potvrdené).

 

10:00 – V Charkove dnes prvýkrát od 22. marca nie je výpadok elektriny.

.

Informovalo o tom ukrajinské ministerstvo energetiky.

Podľa jeho údajov dnes v meste nedošlo k žiadnemu obmedzeniu osvetlenia.

Pripomeňme, že po útoku v Charkove a oblasti 22. marca bol v oblasti centra výpadok elektriny.

 

9:05 – Nad Belgorodom a Belgorodskou oblasťou pôsobil systém protivzdušnej obrany – 10 vzdušných cieľov bolo zostrelených, keď sa približovali k mestu, uviedol gubernátor Vjačeslav Gladkov.

.

Poškodených bolo aj osemnásť súkromných obydlí, z ktorých dve začali horieť. Tri autá zasiahli črepiny.

vojna
Následky útoku

8:20 – Rakety dnes v noci zaútočili na rovnakú infraštruktúru vo Ľvovskej oblasti ako počas náletov 24. a 29. marca.

Informoval o tom gubernátor Maksym Kozickij.

Došlo k obetiam na životoch. Administratívna budova bola zničená, došlo k požiaru.

“Teraz záchranári rozoberajú trosky. Pod nimi sa môžu nachádzať ďalší ľudia,” – povedal šéf OBA.

 

7:30 – V Belgorode došlo ráno k útoku na súkromný dom.

.

Ruské ministerstvo obrany tvrdilo, že zachytilo desať rakiet MLRS.

 

7:25 – Guvernér Sinegubov potvrdil, že Charkov bol včera večer zasiahnutý opravenou leteckou bombou (CAB).

Podľa posledných údajov bolo v dôsledku ostreľovania poškodených osem stavieb a domov. Prvýkrát bola KAB na Charkov použitá 27. marca. Okrem toho bola použitá nová bomba, ktorú možno odpáliť zo vzdialenosti 90 kilometrov.

 

7:20 – Francúzsko do roka odovzdá Ukrajine stovky starých obrnených transportérov VAB. Namiesto toho Paríž dodá svojej armáde novšie obrnené vozidlá Griffon, povedal minister obrany Sebastien Lecornu pre denník La Tribune.

Kyjev dostane obrnené transportéry od roku 2024 do začiatku roku 2025. Napriek tomu, že niektoré z obrnených transportérov majú viac ako 40 rokov, sú “stále v pohybe”, vysvetlil minister.

.

Lecornu okrem toho uviedol, že má v úmysle dodať Ukrajine ďalšie protilietadlové rakety Aster 30 pre francúzsky systém protivzdušnej obrany SAMP/T.

 

7:15 – V Odeskej oblasti spadli trosky dronu na energetické zariadenie, informujú Južné obranné sily.

“V dôsledku čoho došlo k odpojeniu niekoľkých osád od elektrickej energie. Požiar bol zlikvidovaný. Ľudia nie sú zranení” – dodala armáda.

Pripomeňme, že svetlo v noci zmizlo aj v niektorých častiach Odesy.

 

7:00 – Túto noc Rusi zaútočili 14 raketami Ch-101/Ch-555 (9 zostrelených), 11 Šáhidmi (9 zostrelených), balistickou raketou Iskander-M z Krymu a leteckou raketou Ch-59.

.

Celkovo bolo zostrelených 9 zo 16 rakiet.

 

6:35 – Britské ozbrojené sily prišli o celý arzenál zbraní vrátane samopalov, útočných pušiek, raketometov a tisícov nábojov.

Ako píše The Telegraph, od roku 2018 sa tiež stratilo 1,4 tisíc počítačov, 100 notebookov a približne 300 pamäťových kariet, na ktorých mohli byť uložené citlivé údaje.

Vojenskí experti upozorňujú, že obrovský počet strát médií predstavuje potenciálnu hrozbu pre bezpečnosť ozbrojených síl.

 

6:30 – Vojna na Ukrajine 30. marca 2024. Najdôležitejšie udalosti dňa z pohľadu ruskej strany

.

– Ruské ozbrojené sily v priebehu týždňa uskutočnili 58 úderov vysoko presnými zbraňami vrátane hypersonických rakiet Zirkon a aerobalistických rakiet Kinžal, ako aj bezpilotnými lietadlami proti ukrajinským vojenským zariadeniam a infraštruktúre, ktorá ich podporuje, uviedlo ruské ministerstvo obrany;

– Šojgu skontroloval priebeh plnenia štátnej objednávky na obranu podnikmi vojensko-priemyselného komplexu v Altajskom kraji a vyzval ich, aby “orali na tri zmeny”, uviedlo ministerstvo obrany. Šéf podniku ministrovi oznámil, že od roku 2022 sa objem výroby v závode zvýšil 3,5-krát. Šojgu žiadal doriešiť problémy s rekonštrukciou obranných podnikov v Altajskom kraji a vyvodiť zodpovednosť voči organizáciám, ktoré nedodržiavajú termíny;

– Ruské systémy protivzdušnej obrany počas dňa zničili niekoľko ukrajinských dronov nad Belgorodskou oblasťou. Gubernátor Gladkov uviedol, že AFU zaútočili na Belgorodskú oblasť viac ako 50-krát za 24 hodín, jeden civilista bol zabitý a 4 ľudia boli zranení vrátane dieťaťa;

– Ruské ozbrojené sily zničili miesto rozmiestnenia ukrajinských vojakov v Charkovskej oblasti úderom dvoch rakiet Iskander;

– Zelenskyj uviedol, že americké rakety dlhého doletu ATACMS “zatiaľ nie sú na ukrajinskom území”, ale chcel by ich použiť na úder na letiská na Kryme;

– Zelenskyj po prvýkrát umožnil rozhovory s Ruskom bez toho, aby sa Ukrajina stiahla k hraniciam z roku 1991. Povedal, že Rusko by bolo “pripravené na dialóg”, ak by sa Ukrajina stiahla k hraniciam z roku 2022 pred špeciálnou vojenskou operáciou;

– Peskov uviedol, že hranice Ruska a Ukrajiny sa zmenili a všetci budú musieť počítať s tým, že Ruská federácia má štyri nové subjekty.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

.
.

Európe hrozí hospodárska kríza, ak vojna na Blízkom východe potrvá dlhšie ako mesiac

Európe hrozí hospodárska kríza, ak vojna na Blízkom východe potrvá dlhšie ako mesiac, píše Bloomberg

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Orbán vyzval Európsku komisiu, aby prinútila Ukrajinu dodávať jeho krajine ruskú ropu

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval Európsku komisiu, aby prinútila Ukrajinu dodávať jeho krajine ruskú ropu

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Putin je „jediným zjavným víťazom vojny s Iránom”

Putin je „jediným zjavným víťazom vojny s Iránom“, píše komentátor Bloombergu

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Veľká razia: Inšpekcia zatýka čurillovcov a prokurátora Šúreka. “Prišla armáda kukláčov,” tvrdí Kubina

Policajná inšpekcia dnes ráno rozbehla veľkú akciu. Zadržala viacero policajtov bývalej NAKA. Podľa zistení Aktuality.sk by medzi nimi mali byť…

03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Jedným z dôvodov začatia amerických útokov na Irán boli kroky Izraela

Aj dnes sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na Irán

03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko mení taktiku. Ukrajina hľadá odpoveď

Rusko začalo používať „Šahídy“ v extrémne nízkych výškach, informoval veliteľ Syrskyj

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Blíži sa akcia ku Dňu žien: Získajte Office 2021 Pro za zvýhodnenú cenu 30,25€ a Windows 11 Pro za 13,25€!

Godeal24 spustil kampaň ku Dňu žien – Women’s Day Sale – so zľavou až 180€ na MS Office, pričom sa…

03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump na pozadí vojny v Iráne vyhlásil, že USA premrhali svoje zbrane pre Ukrajinu a posmešne sa vyjadril o Zelenskom

„Spiaci Joe Biden premrhal všetok čas a peniaze našej krajiny, keď dal všetko P. T. Barnumovi z Ukrajiny – stovky…

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto sa snaží zatiahnuť do vojny arabských susedov Iránu?

Píše o tom exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti. Jeho status vám prinášame v plnom znení 

03. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Opozícia panikári. Boja sa o čurillovcov a odplaty

V súvislosti so zadržaním viacerých policajtov z tímu okolo Jána Čurillu, ako aj prokurátora Michala Šúreka je potrebné všimnúť si…

03. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Jeremyho farma nejen zvířat – až prasata budou lítat

Kniha „Jeremyho farma nejen zvířat – až prasata budou lítat“ od britského autora Jeremy Clarkson prináša vtipný a zároveň realistický…

03. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – V Dnepre sa pripravujú na útok

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Glück a Melicher pre HS: Niekto klame. Prokurátor nie je hospodársky audítor. Má skúmať, či bol porušený zákon

Minulý piatok v NR SR zasadal brannobezpečnostný výbor, ktorý sa zaoberal zastavením trestného stíhania v prípade darovania našej obrannej techniky…

03. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
.

Všetko je inak. Orbán vytiahol satelitné snímky

Maďarský premiér Viktor Orbán zverejnil satelitné snímky prečerpávacej stanice ropy Brody, ktoré podľa jeho názoru naznačujú prevádzkyschopnosť ropovodu Družba

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruská hviezda označila olympiádu v Miláne za "cirkus". Nóri odpovedali

Trojnásobný olympijský víťaz Alexander Boľšunov sa nemohol zúčastniť športového sviatku v Taliansku, preto rozhorčene rozprával o tom, čo si myslí…

03. 03. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina sa správa nečestne a my máme právo cítiť sa oklamaní

V diskusnej relácii Téma na TA3 s opozičným poslancom Jurajom Krúpom Marián Kéry (Smer-SSD) jasne pomenoval fakty, ktoré sa niekomu…

03. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vždy sa nájde niekto, kto to "urobí lacnejšie"

Urobí lacnejšie je spojenie slov, ktoré znie lákavo najmä vtedy, keď sa rozpočet na rekonštrukciu nebezpečne nafukuje. Mnohí majitelia domov…

03. 03. 2026 | 0 komentárov

.

Zelenskyj povedal, že Fico súhlasil s príchodom na Ukrajinu. A potom zrazu hovoril o stretnutí v EÚ

Slovenský premiér Robert Fico údajne súhlasil s príchodom na rokovania na Ukrajinu, hoci neskôr uviedol, že súhlasil so stretnutím v…

03. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pre Američanov to bude katastrofa. Prečo sa Irán zameriava na zničenie základne piatej flotily v Bahrajne?

Irán, 3. marca 2026 - Rýchlosť zasahovania cieľa iránskymi raketami sa stali celosvetovou témou. Kým Irán doteraz míňal staré zásoby…

03. 03. 2026 | 0 komentárov

Vláde už nič nedarujú. Opozícia po víkende prešla do veľkého protiútoku

Víkendový úder západnej koalície na Irán možno v očiach verejnosti zatienil tlačovku SMERu na tému požadovaných zmien v inštitúte kajúcnika,…

03. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Výfuk a banán: Čo by sa naozaj stalo, keby ste ho dali do výfuku auta

Výfuk auta je už desaťročia terčom jedného z najznámejších filmových žartov. Výfuk s banánom má podľa filmov zastaviť auto, zneškodniť…

03. 03. 2026 | 0 komentárov

Putin telefonoval s Orbánom, pochválil ho za principiálny postoj k Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin a maďarský premiér Viktor Orbán spolu v utorok telefonovali o Ukrajine, zajatých etnických Maďaroch, ako aj…

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia fáza operácie USA proti Iránu bude ešte ničivejšia, vyhlásil Rubio

Ďalšia fáza operácie USA proti Iránu bude ešte ničivejšia, vyhlásil minister zahraničných vecí Rubio

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Cristiano Ronaldo aj s rodinou odletel z Rijádu

Portugalský futbalista Cristiano Ronaldo podľa informácií webu euronews.com odletel zo saudskoarabského Rijádu do Madridu. Stalo sa tak po útokoch dronov…

03. 03. 2026 | 0 komentárov

Ruský expert: Prvé kolo obchodnej súťaže medzi Amerikou a Čínou Trump jednoznačne prehral

USA, 3. marca 2026 - Dvojité štandardy medzinárodných finančných organizácií.   V mojom nedávnom článku „Medzinárodný obchod v roku 2025:…

03. 03. 2026 | 0 komentárov

Európa na uterák alebo keď sa amatéri zahrávajú s ohňom

Sledujeme v priamom prenose totálnu stratu kontaktu s realitou. Vyhlásenie predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej, ktorá sa nekriticky…

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Leerdamová vydražila dres zo ZOH. Víťaz neváhal zaplatiť astronomickú sumu

Dres, ktorý nosila olympijská rýchlokorčuliarska hrdinka Jutta Leerdamová na ZOH 2026, sa predal za závratných 194 646 eur. Holandská kráska…

03. 03. 2026 | 0 komentárov

Servírovanie bez rozumu: 15 reštaurácií, ktoré robia všetko okrem dobrého jedla

Servírovanie sa v posledných rokoch stalo dôležitejším než samotná chuť jedla. Namiesto pohodlného stolovania vznikli reštaurácie, ktoré sa snažia zaujať…

03. 03. 2026 | 0 komentárov

Minimálna mzda by v budúcom roku mala stúpnuť. Je známa aj suma

Minimálna mzda v roku 2027 bude na úrovni 972 eur, ak sa sociálni partneri nedohodnú inak. V roku 2028 by…

03. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Šéf newyorskej pobočky Fedu John Williams počíta s ďalším znížením úrokových sadzieb v prípade, že sa inflačné tlaky v súlade s očakávaniami zmiernia.

19:44

Iránsky generál Sardar Ebráhím Džabbárí povedal, že ak budú pokračovať americko-izraelské útoky, tak zaútočia na všetky ekonomické centrá Blízkeho východu.

19:42

Pochovali drogového bosa El Mencho, ktorý zomrel počas operácie armády.

19:31

.

Šutaj Eštok: Zodpovednosť za pochybenia musí niesť každý bez ohľadu na postavenie

Ak sa potvrdí, že niekto zneužil uniformu, svoju právomoc alebo dôveru štátu, musí niesť plnú zodpovednosť bez ohľadu na svoje…

03. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

O pozemnej operácii USA v Iráne – Trump a jeho jasný blaf

Včera americký prezident Donald Trump pripustil, že ak to bude potrebné, USA môžu pristúpiť k pozemnej operácii v Iráne

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

“Americké lietadlá doslova strieľajú spojencov Ameriky,” reaguje guvernér na agresiu USA a Izraela

Guvernér Kalifornie, demokrat Gavin Newsom, kritizoval vojenskú operáciu USA proti Iránu a najmä útok na základnú školu pre dievčatá, kde…

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bioetická komise UNESCO: “Přehodnocení náhradního mateřství: filozofické, psychologické a biomedicínské pohledy”

Zástupci Aliance pro rodinu se v sobotu 28. února 2026 zúčastnili webináře pod záštitou Bioetické komise UNESCO, která s odborníky z…

03. 03. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ukrajina udrela na čiernomorský ropný terminál napriek výstrahe USA

Ukrajina v pondelok nadránom zasiahla ropný terminál v juhoruskom prístave Novorossijsk, oznámila ukrajinská armáda. Útok prišiel niekoľko dní po tom,…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov