Bejrút 24. júla (TASR) – Sýrsky prezident Bašár Asad vymenoval dnes nových šéfov tajných služieb v snahe skonsolidovať okruh svojich najbližších spolupracovníkov, zdecimovaný minulotýždňovým bombovým útokom v Damasku. Oznámila to agentúra Reuters s odvolaním sa na bezpečnostné zdroje z Libanonu.
Alí Mamlúk nahradil na čele sýrskych tajných služieb Hišáma Bachtjára, ktorý zomrel na následky zranení zo stredajšieho výbuchu. Jeho zástupcom sa stal doterajší šéf vojenskej rozviedky Abdal-Fattáh Kudsíja.
Vedenie vojenskej rozviedky po ňom prevzal Alí Júnis, blízky spolupracovník Asadovho švagra Ásifa Šaukata, taktiež zabitého pri minulotýždňovom útoku. O život vtedy prišiel aj minister obrany Dáúd Rádžha, ktorého nástupcu vymenoval prezident ihneď po útoku, ako aj skúsený generál Hasan Turkmání.