Chrolenko konkrétne uvádza, že africký mor prasiat bol zistený u 165 ošípaných v Lotyšsku, následkom čoho bolo zlikvidovaných 20-tisíc ošípaných. Podľa údajov lotyšskej verzie Sputnika išlo už 41. výbuch nákazy.
Ďalej Chrolenko poukazuje na to, že takéto epicentrá nákazy sú „veľmi paradoxné“, pretože vírus prasacieho moru nebýva v takýchto severných šírkach príliš stabilný. A teda jeho stabilita sa nemohla objaviť za také krátke obdobie a len tak. Autor článku prichádza k záveru, že nákaza bola stvorená laboratórne.
Výbuchy nákazy sa naraz objavili aj v rade iných štátov, vrátane Gruzínska, Ukrajiny, Moldavska, Poľska a pobaltských štátov. Chrolenko je presvedčený, že tento paradox má súvislosť s objavením sa širokej siete biologických laboratórií Pentagonu práve v štátoch východnej Európy. Spojené štáty študujú vplyv najnovších vírusov na ľuďoch v rôznych regiónoch – priamo alebo sprostredkovane, cestou prasacieho moru a podkopávaním národnej potravinovej bezpečnosti, píše autor článku.
O finálnych výsledkoch biologických výskumov Pentagonu úrady daných štátov možno ani nevedia, veď výskumy sú rozmiestnené po mnohých štátoch a rôznych laboratóriách a kompletný tvar sa sformuje v centre biologických výskumov Pentagonu vo Fort-Detricku na území USA, konštatuje autor článku.
Okrem toho, na územiach Spoločenstva nezávislých štátov prechádzajú na americké štandardy národné systémy epidemiologického dozoru a všetky správy o podozrivých prípadoch ochorení sa posielajú do USA, hovorí sa v článku.
Časom vraj bude intenzita a nebezpečenstvo biologických incidentov rásť, nakoľko takéto biotechnológie umožňujú maximálne zlacnieť proces očisty životného priestoru, zjednodušiť boj o prírodné zdroje planéty, nehovoriac o ziskoch pre tvorcov tejto nákazy, uzatvára Alexander Chrolenko.
V auguste minulého rok ukrajinská hackerská skupina KyberBerkt uverejnila materiály vyšetrovania, v ktorých sa hovorí o ukrajinskej sieti biologických laboratórií amerických špeciálnych služieb. A noviny Vzgljad písali ako sú Ukrajinci využívaní na biomolekulárne experimenty.
Podľa vz.ru, srspol