KORONAVÍRUS NA SLOVENSKU

Prípadov

Úmrtí

Chorých

Vyliečených

Posledná aktualizácia:

Submisívny Pellegrini. Toto je predseda vlády SR?

Bratislava 9. januára 2020 (HSP/Foto:SITA-Úrad vlády SR)

 

Predseda vlády Pellegrini začal tlačovku s predsedom Európskej rady familiárnym oslovením „milý Charles“ a okamžite nediplomaticky prešiel do typického submisívneho spôsobu mediálnej komunikácie s predstaviteľmi európskych inštitúcií, ktoré je tak typické pre slovenských politikov, že ho mnohí ani nepostrehnú. Je otázkou, čo tento tradičný submisívny spôsob klaňania sa európskym politikom znamená, ak ide o slovenské záujmy v európskom priestore

Na snímke zľava predseda Európskej rady Charles Michel a predseda vlády SR Peter Pellegrini

Ďakovanie predstaviteľovi európskych štruktúr, že navštívil ako prvé Slovensko, vyznievalo ako prehnane pokorné prekročilo zvyčajný rámec diplomatickej úcty, ktorá sa prejavuje pri podobných príležitostiach. Vyjadril totiž potešenie z jeho návštevy ako veľkého gesta voči SR, za čo sa mu opakovane poďakoval.

Pellegrini vyjadril presvedčenie, že európske inštitúcie sú ochotné načúvať slovenskému hlasu. Je však nejasné odkiaľ sa v Pellegrinim berie toto presvedčenie, ak sa vezmú do úvahy viaceré a opakované nediplomatické vyjadrenia európskych úradníkov a predstaviteľov, ktoré hraničia s vydieraním v prípadoch, keď niektoré členské štáty EU odmietajú migráciu a nechcú prijímať migrantov z Afriky a Ázie.

Podľa predsedu vlády SR sú asi najdôležitejšími témami nadchádzajúce výzvy ako európsky rozpočet, digitálna revolúcia, klimatická zmena, bezpečnosť, migrácia a najmä znižovanie regionálnych rozdielov. Je však otázkou, aký postoj zaujal Pellegrini, ako predseda vlády SR, k týmto problémom? Slovenskí občania to majú právo vedieť a premiér je povinný oboznámiť verejnosť aké postoje k týmto otázkam prezentoval v mene SR. Mnohé z týchto problémov znepokojujú občanov SR a k mnohým majú jednoznačne odmietavý postoj (migrácia). Treba upozorniť, že opakujúce sa floskuly o klimatických zmenách u slovenských politikov, sú unavujúce a len vyplnia priestor, ak politik nemá čo povedať. Je zrejmé, že zodpovedný postoj k životnému prostrediu by mal byť automatický, ale neustále všeobecné spomínanie tohto nového posvätného grálu európskej a svetovej politiky vyznieva ideologicky.

Predseda vlády SR začal pokorne ubezpečovať predsedu Európskej rady o tom, že Slovensko bude ako vždy, veľmi konštruktívne, a že bude spoľahlivým a predvídateľným partnerom. Ak to má byť ako doteraz, že SR vôbec nepresadila svojej najdôležitejšie záujmy v EU, tak jeho vyhlásenie možno chápať ako programovú rezignáciu zastupovať záujmy slovenských občanov na európskej úrovni. Ba čo viac, stavia SR do polohy služobného mechanického kolieska v hodinárskom strojčeku, ktorý akosi prestáva fungovať ako celok.

Pellegrini vyjadril pochopenie k istým ústupkom, ale žiaľ nepovedal, o aké ústupky zo strany SR sa jedná. Dokonca sa vyjadril, že tieto ústupky sú nevyhnutné, ale ktoré ústupky tým myslel, už občanom z istých (voličom neznámych) dôvodov nepovedal. Pred voľbami je to z jeho strany strategický politický ťah, ktorý nemožno nazvať diplomaciou ale až zbabelosťou. Voliči a sympatizanti Smeru SD teda nevedia pred voľbami, aké postoje má táto politická strana vo veľmi vážnych oblastiach slovenskej zahraničnej politiky. Toto je veľmi znepokojivé, lebo ak deklaroval ochotu Slovenska robiť ústupky v témach, o ktorých sa rokovalo, tak by jednoznačne mal občanom SR vyjasniť, čo tým konkrétne myslí. Inak voči Smeru SD majú v tejto strane zosobnenie mačky vo vreci.

Pellegrini, vyjadrujúci sa príťažlivým jazykom, poukázal, že je záujmom SR aby sa ambiciózny rozpočet EU naplnil. Vyjadril, presvedčenie, že rozpočet EU má byť spravodlivý, bez zbytočných úľav a malo by sa do rozpočtu prispievať podľa ekonomickej sily. Akosi zabudol konštatovať, že rozpočet EU bol voči SR a štátom bývalého socialistického bloku, vždy nespravodlivý, a takým aj je a s vysokou pravdepodobnosťou aj bude. Týmto vyhlásením sa Pellegrini zaradil do dlhého zoznamu slovenských nekritických uctievačov EU, ktorí sú ochotní zostať v submisívnom a nedôstojnom postavení voči západným členským štátom.

Doslova infantilné presvedčenie predsedu vlády SR, že prostriedky ktoré od EU nakoniec získame (v skutočnosti dane slovenských občanov, ktoré do Bruselu SR posiela a potom ťažko získava späť), budeme môcť flexibilne využívať. Reálne doterajšie skúsenosti SR v EU, okrem korupcie, hovoria o presne o opaku. Jeden príklad za všetky: to, čo ťaží SR je napr. absencia diaľničnej siete a siete rýchlostných ciest (toto bráni regionálnemu rozvoju, o ktorom blúzni každý politik) a neschopnosť technologického servisu pre jestvujúcu cestnú infraštruktúru, ktorá sa napríklad pri mostoch doslova rozpadá pred očami. Ťarbavý a zo svojej podstaty korupčný systém presúvania slovenských daní (do Bruselu) a prideľovania eurodotácií (z Bruselu) je jednoznačne neefektívny a zbytočný. Zabezpečuje len jeden jediný cieľ: presun daní občanov, cez Bruselské medzipristátie (glorifikácia EU a objektivizácia vybraných regionálnych investícii ako nezištná pomoc EU), na účty tých vyvolených súkromných konglomerátov a oligarchie.

Predseda vlády SR vkladá veľkú nádej do osoby predsedu Európskej rady pri hľadaní kompromisu 27-čky. Pellegrini začal hovoriť aj o tzv. klimatickej neutralite, ktorú chceme vraj dosiahnuť v horizonte 30 rokov. Odhliadnuc od toho, že klimatická neutralita je pri súčasných energetických technológiách nevedecký blud, je to nič iné len budúci prameň nesmiernych ziskov dopredu vybraných finančných subjektov s nadnárodným pozadím, ktorým budú submisívne sekundovať domáci oligarchovia. To si vyžiada veľké náklady v oblasti priemyslu a ekonomickej transformácie, ktoré s radosťou opäť na svojich pleciach (ako všetky doterajšie politicko-ekonomické zločiny za posledných 30 rokov) ponesú slovenskí občania, ktorí sú z hľadiska finančnej sily, európskymi žobrákmi. Za toto raz Slováci iste Pellegrinimu a Smeru poďakujú ale už bude neskoro, lebo toto poďakovanie bude s vysokou pravdepodobnosťou pri pive v krčme a nie pri volebnej urne. Reálnym enviromentálnym výsledkom bude, podobne ako za posledných 30 rokov, veľké nič. Avšak ideologická úloha zjazdu európskych byrokratov bude splnená, lebo téza o globálnom otepľovaní bola spomenutá.

Geopolitický pokus Pellegriniho o pozitívnejšom prístupe EU voči krajinám západného Bálkánu bol veľmi nesmelým vyjadrením o jeho predstavách, že i táto časť Európy bude súčasťou toho (nech každý predstaví čo chce), kde sa teraz nachádza SR. Treba vyslať jasný signál, že reformy, ktoré podstupujú (čiže vypredaj strategického národného majetku a privatizácia monopolov do rúk západných strategických investorov) raz prinesú ovocie v podobe členstva v EU. Toto občanov dotknutých krajín skutočne poteší, ak sa dozvedia, ako predsedovi vlády SR leží na srdci osud občanov týchto krajín.

Submisívne postoje Pellegriniho prejavu vyvrcholili v opätovnom ďakovaní a uisťovaní nemenného slovenského spoľahlivého podriadeného postoja voči EU, ako aj v tom, že SR v budúcnosti nevidí inú cestu a iný životný priestor pre Slovensko, ako je EU a NATO.

V závere opäť uistil spojencov, že SR ako malý štát bude naďalej plniť svoje záväzky, že bude predvídateľné…atď. Teda presne rovnako ako komunisti pred rokom 1989 nevideli svetlú budúcnosť ako v RVHP a Varšavskej zmluve. Predseda Európskej rady Michel musel byť radosťou celý bez seba, že „rokoval“ s takýmto verným „partnerom“, ktorý sa nespráva ako predseda vlády SR, ale ako ponížený služobník, plniaci všetko, čo vidí svojmu pánovi na očiach. Žiadať od Pellegriniho svojprávny  štátnický postoj je naivné až odvážne, ale mohol by mu niekto na úrade vlády poradiť, aby zmenil aspoň rétoriku poníženého služobníka za diplomatický jazyk, predstierajúci autonómnosť myslenia.

René Balák

 

POTREBUJEME VAŠU POMOC
Všetci sme dnes kvôli koronavírusu v zlej situácii.
Hlavným správam
zásadným spôsobom klesli príjmy z reklamy.
O to viac preto dnes potrebujeme Vašu podporu.
Bez vašej pomoci nedokážeme prekonať toto obdobie.


č. účtu: SK15 0900 0000 0005 7106 3662

Pošlite nám tip

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

Vybrali sme

Konajú sa španielske regionálne voľby, vylúčili z nich 500 nakazených

Madrid 12. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Regionálne voľby poznačené koronavírusovou pandémiou sa v nedeľu konajú v severošpanielskych autonómnych regiónoch Baskicko a Galícia. Voliči musia vo volebných miestnostiach dodržiavať odstupy, nosiť rúška a nehlasujú za klasickými plentami, uviedla agentúra DPA Napriek týmto opatreniam existujú obavy, že účasť na voľbách v Baskicku…

Viacerí hokejisti odmietli návrat na ľad v bojoch o Stanleyho pohár

New York 12. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-David Zalubowski)   V pondelok 13. júla sa síce v zámorskej hokejovej NHL začne tretia fáza procesu reštartu sezóny 2019/2020, niektorí hráči však už potvrdili, že sa vo vyraďovacej časti nepredstavia aj keď ich tímy budú bojovať o Stanleyho pohár. Návrat na ľad odmietli aj…

Nezávislosť súdnictva je na historicky najnižšom hodnotení,ohrozuje to SR, tvrdí predseda Súdnej rady Mazák

Bratislava 12. júla (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Nezávislosť slovenského súdnictva je na historicky najnižšom hodnotení. Vo svojom vyhlásení k porovnávaciemu prehľadu EÚ v oblasti justície z roku 2020 na to upozornil predseda Súdnej rady SR Ján Mazák. Poznamenal zároveň, že ide o neradostné čítanie a nenapadnuteľné fakty, ktoré je potrebné prijať…

USA ohlásili clá na francúzske tovary za 1,3 mld. USD

Washington 12. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpa ohlásila plán uvalenia ciel v hodnote 1,3 mld. USD na dovoz francúzskych tovarov v odvete za francúzsku daň z digitálnych služieb, ktorá sa dotýka amerických technologických gigantov. Úrad splnomocnenca USA pre obchod však uviedol, že účinnosť ciel sa odkladá…

Spôsob menovania členov Rady Úradu pre verejné obstarávanie treba zmeniť, tvrdí analytik

Bratislava 12. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Spôsob menovania členov Rady Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) je potrebné zmeniť. Myslí si to analytik Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy (INEKO) Ján Kovalčík. V súčasnosti šiestich z deviatich členov druhostupňového odvolacieho orgánu úradu totiž menuje a odvoláva Vláda SR "Nie je…

Chorvátsko a Bulharsko vstúpili do čakárne pre prijatie eura

Frankfurt 12. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Chorvátsko a Bulharsko urobili dôležitý krok smerom k prijatiu spoločnej európskej meny. Ministri financií 19 členských krajín eurozóny a šéfka Európskej centrálnej banky (ECB) Christine Lagardová v piatok odsúhlasili prijatie týchto dvoch členských krajín Európskej únie do systému výmenných kurzov ERM II, čiže do…

Za zostrelenie ukrajinského lietadla môže „chybné nastavenie radaru“, oznámil Irán

Teherán 12. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:wikipedia)   Irán v nedeľu oznámil, že dôvodom zostrelenia ukrajinského dopravného lietadla, ku ktorému došlo v januári pri Teheráne, bolo chybné nastavenie radaru protivzdušnej obrany. Informovala o tom agentúra AFP K zlyhaniu došlo "v dôsledku ľudskej chyby" v postupe pre nastavovanie radaru, uvádza sa v správe…

Komisia pre reformu verejnej správy by mala byť zostavená v septembri

Bratislava 12. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Komisia pre reformu verejnej správy by mala byť oficiálne zostavená v septembri. Pre agentúru SITA to uviedol predseda Výboru Národnej rady (NR) SR pre verejnú správu a regionálny rozvoj Jozef Lukáč (Sme rodina), ktorý bol zostavením komisie poverený. Podľa predbežnej dohody by mal…

Právnu pomoc počas pandémie potrebovali ľudia najmä pre stratu zamestnania, bývania či insolventnosť

Bratislava 12. júla 2020 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Počas pandémie koronavírusu potrebovali ľudia najčastejšie právnu pomoc v súvislosti so stratou zamestnania a bývania, úpravou pracovného času či s insolventnosťou. Agentúru SITA o tom informovala vedúca kancelárie riaditeľky Centra právnej pomoci Daniela Romanová. Ako ďalej uviedla, v období od marca do apríla zaznamenali…

Maďarská vláda opäť zavádza niektoré cestovné obmedzenia

Budapešť 12. júla 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR-Ladislav Vallach)   Maďarská vláda v nedeľu oznámila, že opäť zavedie niektoré cestovné obmedzenia v súvislosti so šírením nového koronavírusu. "Vidíme znepokojujúce náznaky nárastu počtu nakazených v susedných krajinách, Európe a po celom svete," vyjadril sa šéf úradu vlády Gergely Gulyás Objasnil, že z krajín z…

Pripravuje Západ Mníchovskú zradu II? Škandalózne vyjadrenia najvyššieho diplomata EÚ indikujú, že tentoraz má byť obeťou Grécko a Cyprus

Bratislava 12. júla 2020 (HSP/Foto:TASR/AP-Virginia Mayo)   Pred 82 rokmi západné veľmoci hanebne zradili vtedajšiu ČSR, keď zbabelo a podlo odovzdali agresorovi územie, ktoré im nepatrí. Dnešné bruselské vedenie ukázalo, že jeho prezieravosť a morálka sa od tých čias nezmenila: naznačuje, že Turecko smie expandovať na úkor členských štátov EÚ!…

Srbsko a Kosovo spolu rokovali o usporiadaní vzťahov

Brusel 12. júla 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP/Sputnik, Kremlin-Mikhail Klimentyev)   Srbský prezident Aleksandar Vučič a kosovský premiér Avdullah Hoti absolvovali v nedeľu prostredníctvom telemostu prvé kolo rokovaní o usporiadaní vzťahov medzi oboma krajinami. Informovala o tom agentúra AFP Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell, ktorý spolu osobitným predstaviteľom EÚ pre dialóg medzi Belehradom…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Liberálne šialenstvo , alebo likvidácia bielej rasy napreduje a zrýchľuje . Toto chceme aj u nás ?

Británia : Vrcholný anglikánsky arcibiskup tvrdí, že Ježiš bol černoch. Podľa nového arcibiskupa z Yorku je Anglická cirkev "príliš biela," zatiaľ čo "Ježiš bol černoch."Stephen Cottrell v rozhovore pre Sunday Times pochválil hnutie - Na čiernych životoch záleží (BLM) - a povedal, že jeho inaugurácia tento týždeň ako belocha nahrádzajúceho…

Ostrieľaní petíciami v Nitre škrtíme HAZARD už na celoštátnej úrovni.

Povedomie o negatívnych dopadoch hazardu sa našťastie zlepšuje. Je známe, že patologické hráčstvo má zničujúci dôsledok na osobnosť hráča i jeho rodinu. Hranie hazardu už po niekoľkých epizódach spôsobuje nelátkovú závislosť podobnú drogovej - i s následným kriminálnym získavaním peňazí na hru. Takýchto hráčov je potrebné liečiť v špecializovaných zariadeniach,…

Buď nám EÚ slúži, alebo nám chce vládnuť. Na to, aby nám EÚ vládla, ju nepotrebujeme.

Rovnako to platí pre NATO. Buď nám slúži, alebo nám diktuje, vynucuje si rozhodnutia v záujme veľkých členov. Vtedy nám vládne. Platí to isté, čo je v nadpise pre EÚ. V skutočnosti nám cez EÚ vládne nadnárodná oligarchia, euroúradníci sú len vykonávatelia záujmov nadnárodnej oligarchie, mafie. Už som v minulosti napísal, že najviac ľudského…

Čaká nás Jalta 2 a Norimberg 2 po víťazstve sveta nad liberalizmom?

Po výhre Trumpa v USA 11/2020 dôjde k totálnej porážke liberalizmu. Kreditno-finančná globalizácia skončí a bude nutné nastoliť nový svetový poriadok na nasledujúcich pár desiatok rokov. Za stôl Jalta 2 si sadnú víťazi a budú mať morálne právo sa vysporiadať s tým čo nás čaká. Budú to tí čo sa vysporiadajú s liberálno-fašistickou svoločou a sú…

Pán premiér Matovič používate svoj rozum alebo niekoho iného?...

Z nejakého neidentifikovateľného dôvodu nám stúpajú počty nakazených na Covid 19. Ozaj,  je to náhoda alebo zámerný plán? Prikláňam sa k tomu, že nejde o náhodu, ale o plánované obmedzovanie občanov z dôvodu plánovaného vyhlásenia druhej vlny tzv. pandémie. Premiér Matovič po svojom predchodcovi Pellegrinim dostal do vienka veľmi solídny základ pre boj s Covidom 19.…

O ponižovaní žien emancipáciou

Žena nie je len vzhľadom, ale aj podstatou svojho vnútorného nastavenia úplné iná, než muž. Je jemnejšia a citlivejšia. A práve v tom je jej sila a veľkosť, pretože prostredníctvom svojej jemnosti a citlivosti je schopná vnímať realitu oveľa jemnejšieho charakteru, než dokáže muž.  

TopDesat

Magnetické pole Zeme sa môže posúvať 10-krát rýchlejšie, ako sme si mysleli

0

Magnetické pole Zeme alebo zemská magnetosféra je magnetické pole okolo Zeme, v ktorom pôsobí magnetická sila. Siaha do vzdialenosti mnoho tisíc až stotisíc kilometrov. Je dôležitým ochranným faktorom pre biosféru. Vieme, že póly sa neustále pohybujú a že Zem dokáže dokonca zvrátiť svoju polaritu, ale tieto procesy stále obklopuje mnoho neznámych. Nová séria simulácií ukazuje, že magnetické pole…

Ako sa chráni lietajúci hmyz pred dažďovými kvapkami?

0

Možno aj tebe sa to už stalo - kráčaš si po meste alebo vychádzaš z obchodu a v tom modrá obloha obšťastní všetkých dažďovými kvapkami. Keď tu zrazu tebe jedna či dve vpália priamo do oka. Keď prežívaš takú bolesť ty, ako sa musí cítiť hmyz? Nový publikovaný výskum z Národnej…

Shakespeare: Chudobný a málovzdelaný géniom? 2. časť

0

Kto bol v skutočnosti William Shakespeare? Naozaj mohol človek, ktorý pochádzal z chudobných pomerov a s takým nízkym vzdelaním, napísať majstrovské diela súvekej literatúry? Záhada s názvom William Shakespeare pokračuje aj po vyše 400 rokoch od jeho smrti. Práve v súvislosti s týmto celosvetovo známym autorom sme si pripravili sadu článkov. Pokračujeme druhou časťou článku o ikone svetovej…

Štúdia odhaľuje, ako šťastné páry „bojujú“, aby udržali vzťah

0

Štatistiky hovoria, že 40-50% manželských párov v USA skončí s rozvodu alebo rozchodom. Preto by bolo dobré vedieť, aká je tajná receptúra na ​​udržiavania šťastnej a veľkej rodiny. Vedci sa pokúsili odpovedať na túto otázku a zistili, že všetky páry bojujú, ale šťastné to robia špeciálnym spôsobom.   Sú

Akú farbu má Slnko pri západe z pohľadu ostatných planét vo vesmíre?

0

Pohľad na zapadajúcu ohnivú guľu na nebi je jedinečným pôžitkom našej existencie na Zemi. Aké farby sa ale objavujú na iných planétach v slnečnej sústave pri západe Slnka? Odpoveď závisí od planéty. Na takom Marse slnečné lúče vychádzajú a zapadajú s modrou žiarou. Podľa vedcov sa pri západe slnka mení obloha…

Rastliny dokážu absorbovať malé kúsky plastov prostredníctvom koreňov

0

Problémami plastického znečistenia netrpí iba morský život. Nový výskum zdôraznil, že nanoplasty môžu byť absorbované a internalizované rastlinnými bunkami prostredníctvom koreňov. Aj keď stále nie je jasné, či to má vplyv na úrodu plodín alebo bezpečnosť potravín, preukázalo sa, že absorbcia nanoplastických častíc znižuje biomasu rastliny. To znamená, že zdravie rastlín…

Vo svete IT

Používatelia iPhone telefónov s verziou iOS 13.5.1 hlásia závažný problém. Patríte medzi nich aj Vy?

0

iPhone zariadenia vo všeobecnosti patria medzi smartfóny so skvele optimalizovaným operačným systémom, ktorý je plynulý, rýchly a prehľadný. Nie však vždy, všetko funguje tak ako má. Portál macrumors.com poukazuje na softvérovú chybu smartfónov iPhone, ktoré bežia na operačnom systéme iOS 13.5.1. Problémy s batériou sú na dennom poriadku Portál píše,…

Xiaomi sa nepoučilo. Údajne sa chystá predstaviť ešte drahší smartfón ako je Mi 10 Pro

0

Xiaomi je bezpochyby výrobcom, ktorý vo svete smartfónov a technológií vo všeobecnosti získal veľkú popularitu medzi ľuďmi. Dôvodom prečo tomu tak je, je bezpochyby cena v kombinácii s atraktívnymi špecifikáciami. Kde je však cenová hranica, pri ktorej ľudia začínajú dávať od smartfónov Xiaomi ruky preč, hoci aj špecifikácie sú v…

Špecifikácie nepredstaveného zariadenia OnePlus Nord vyplávali na povrch

0

Len pred niekoľkými dňami spoločnosť OnePlus oficiálne prezradila dátum predstavenie dostupnejšieho smartfónu, pričom sa s nami podelila aj o názov zariadenia. OnePlus Nord má byť smartfón, ktorý sa má cenovo približovať k modelom strednej triedy a zároveň má ponúknuť  nadpriemerné špecifikácie. Poznáme kompletné špecifikácie zariadenia Nord Známy leaker informácií, ktorý…

Hlasy fanúšikov Samsungu volajúce po procesoroch Qualcomm pravdepodobne opäť nebudú vypočuté

0

Predstavenie nových vlajkových smartfónov zo série Galaxy Note 20 od spoločnosti Samsung je už naozaj za rohom. Predstavenie očakávame už o necelý mesiac, no niektoré zásadné informácie o smartfóne sa dozvedáme už vopred. Najnovšie uniknuté informácie však zrejme veľkú časť fanúšikov spoločnosti Samsung nepotešia. Samsung neupúšťa od procesoru Exynos na…

Vedci mali možnosť po prvýkrát zistiť, čo sa ukrýva v jadre našej galaxie

0

Stred našej galaxie je pre astronómov jedným z najzáhadnejších miest vo vesmíre. Na to, aby mohli vidieť ako vyzerá, sa musia dostať cez hrubú vrstvu vesmírnych plynov. Je zaujímavé, že astronómovia dokážu zistiť viac informácií o vzdialených galaxiách, ako o tej našej. Posledné roky preskúmali jadrá iných galaxií a energiu,…

Existuje Planéta 9? Vedci prichádzajú s možným riešením, ako vyriešiť túto hádanku raz a navždy

0

Vedci z Harvardskej univerzity a Black Hole Initiative prišli na novú metódu, ako odhaliť potenciálnu čiernu dieru na okraji našej Slnečnej sústavy. Ich cieľom je definitívne vyjasniť záhadu Deviatej planéty. Nová štúdia vyzdvihuje potenciál misie Legacy Survey of Space and Time (pozn. redakcie: LSST), ktorá bude hľadať stopy po akrečných…

KAMzaKRÁSOU

Ako si doplniť energiu a odstrániť vyčerpanie? Pomôže ajurvédska bylina!

0

Ako si doplniť energiu, eliminovať vyčerpanie, nervozitu alebo nadmerný stres. Všetko zvládne ajurvédska bylina Ašvaganda. Zistite o nej viac v našom článku!

Kde sa okúpať na východnom Slovensku? Inšpirujte sa našimi tipmi

0

Nemusíte cestovať do zahraničia, aby ste si užili to pravé leto.  Kde sa okúpať na východnom Slovensku? Letné kúpaliská, aquaparky - stačí si vybrať.

TEST: Gosh Catchy Eyes Drama maskara pre nádherné mihalnice

0

Ako dosiahnuť dlhšie, objemnejšie a hlavne krajšie mihalnice, Gosh Catchy Eyes Drama vám poskytne to, po čom ste vždy túžili. Aké táto riasenka je?

Vyberavosť v jedle u detí: Čo s ňou robiť podľa nových štúdií?

0

Ani vaše dieťa nezje všetko, čo mu naložíte na tanier? Vyberavosť v jedle u detí riešia mnohí rodičia, a preto sa ňou zaoberajú aj odborníci. Čo zistili?

Kde sa okúpať na strednom Slovensku? Máme pre vás niekoľko tipov!

0

Kde sa okúpať na strednom Slovensku? Možností je naozaj veľa. Aquaparky, kúpaliská a nezaostávajú tiež jazerá, rekreačné strediská. A aké sú ceny?

Najväčšie beauty a módne prešľapy: Pozor na tieto FAUX PAS!

0

Čo môžeme považovať za najväčšie beauty a módne prešľapy v tejto dobe? Čo si iný všímajú najviac a na čo si dávať veľký pozor? Zistite to!

Svetlo sveta

Z globálneho otepľovania sa stalo falošné náboženstvo. Svetoznámy aktivista sa ospravedlnil.

0

Popredný svetový aktivista v boji proti globálnemu otepľovaniu sa ospravedlnil svetovej verejnosti “za paniku, ktorú za posledné rokoy tejto oblasti enviroaktivisti spôsobil.” Týmito slovami Michael Shellenberger charakterizoval to, čo sa v tejto oblasti deje. Shellenberger poukázal na obrovské finančné zdroje, ktoré sa dostávajú enviroaktivistom a medzičasom jeho článok bol z…

Svätý Otec František v júlovom úmysle pozýva k modlitbe za rodiny

0

Modlime sa, „aby bolo dosť ľudí, ktorí budú s láskou, úctou a dobrými radami sprevádzať rodiny“. To je modlitbový úmysel pápeža Františka na mesiac júl. Svätý Otec zároveň upozorňuje, že rodiny potrebujú osobitnú ochranu zo strany štátov. V krátkom videu Apoštolátu modlitby Svätý Otec v španielčine hovorí: „Rodina potrebuje byť chránená. Je mnoho…

Kardinál Pell sa rozhodol vydať knihu zo súdneho procesu

0

Kardinál Pell sa rozhodol uverejniť knihu myšlienok a spomienok, ktorá vznikla počas jeho 13 mesačného väzenia. Kardinál Pell sa stal obeťou vyfabulovaného procesu zneužívania. Proces bol pozorovateľmi definovaný ako nespravodlivý. V roku 2017 mala byť zaznamenaná výpoveď, podľa ktorej údajne arcibiskup Pell v katedrále Melbourne mal zneužiť chlapca v sakristii kým celý kostol bol…

V Spišskej Kapitule vysvätili nového pomocného biskupa Jána Kuboša

0

Spišská diecéza má nového pomocného biskupa. Stal sa ním rodák z Nižnej na Orave, doterajší farár a dekan v Kežmarku Mons. Ján Kuboš, ktorého do funkcie menoval v marci Svätý Otec František (25. 3. 2020). Vysvätili ho dnes vkladaním rúk a konsekračnou modlitbou v Katedrále sv. Martina v Spišskej Kapitule.…

Nemecko 30 rokov financovalo pedofilný projekt na zneužívanie detí

0

Systematicky organizovaný pedofílny projekt, kedy deti bez domova boli dávané do domácnosti pedofilov, ktorí ich mali vychovávať a sexuálne zneužívať ako súčasť údajného výskumu, len dokazuje legalizáciu pedofílie v kruhu svetových elít. Diabolský experiment, ako ho v súčasnosti nazývajú, sa začal realizovať v roku 1970 tzv. Kentlerov projekt, ktorý mal dokázať, že aj pedofilní…

Predstaviteľ Black lives matter vyzval na zhodenie sôch Ježiša Krista

0

Hnutie Black lives matter naberá čoraz silnejšie kontúry rasistického hnutie, ktoré nenávidí ľudí bielej farby pleti. Vo Francúszku dokonca likvidujú sochy vojnového hrdinu a zakladateľa Piatej francúzskej republiky Charlesa de Gaulla s označením, že je rasista. Bol to práve de Gaulle, na ktorého bolo spáchaných osem atentátov z radov stúpencov kolonializmu a de Gaulla…

Armádny Magazín

Ruský krížnik Peter Veľký strieľa v Barentsovom mori - video

0

Rusko, 12. júl 2020 (AM) - Námorná skupina z ruskej severnej flotily vedená jadrovým raketovým krížnikom Peter Veľký vystrelila rakety na skupinu konvenčných nepriateľov v Barentsovom mori. Video uverejnil televízny kanál Zvezda.   Televízia Zvezda vydala video o cvičeniach ruskej severnej flotily v Barentsovom mori. Na videu vidieť, ako jadrový krížnik…

Ruská obrana vyslala dve stíhačky, aby zachytili prieskumné lietadlo USA nad Japonským morom.

0

Rusko, 12. júl 2020 (AM) - 11. júla Rusko nasadilo stíhačky Su-35 a MiG-31, aby zachytili prieskumné lietadlo USA RC-135 nad Japonským morom. Po tom, čo sa spomínaný americký stroj vzdialil od hranice, sa obe lietadlá vrátili na letisko, uviedla Ruská obrana.   Ruská protivzdušná obrana zaznamenala prieskumné lietadlo americk

Irackí militanti podpálili konvoj kamiónov prepravujúcich palivo pre americkú armádu. Video

0

Irak, 12. júl 2020 (AM) - Pri útoku, ku ktorému došlo v sobotu o 22:00 (miestneho času), boli údajne zničené najmenej tri vozidlá konvoja. Podľa agentúry Al Mayadeena neznámy útočníci zastavili konvoj a nariadili vodičom opustiť autá a potom ich zapálili. Podľa neoficiálnych informácií Irackí ozbrojenci zaútočili na konvoj troch ka

Skúsený americký výsadkár spáchal samovraždu pred očami svojej ženy

0

USA, 12. júl 2020 (AM) - Andrew Christian Marckesano, nadrotmajster zvláštnej jednotky 82. výsadkovej divízie Armády Spojených štátov, spáchal samovraždu pred očami svojej ženy. Informuje o tom Fox News.   Muž bol šesťkrát na misiách v 

Štúdium na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši úspešne ukončilo 115 študentov

0

Slovensko, 12. júl 2020 (AM, MO SR) - Slávnostnými promóciami na Akadémii ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši úspešne ukončilo bakalárske štúdium 62 študentov v hodnosti vojak I. stupňa. V akademickom roku 2019/2020 úspešne absolvovalo magisterské a inžinierske štúdium aj 53 študentov v hodnosti poručík. V zmysle platných…

Nemecko nakupuje nové špionážne lietadlá ako náhradu za zrušený projekt Triton

0

Nemecko, 11. júl 2020 (AM) - Nemecká vláda schválila finančné prostriedky vo výške 847 miliónov dolárov na obstaranie troch lietadiel Bombardier Global 6000, ktoré sa použijú na spravodajské, dozorné a prieskumné služby (ISR) - uviedol Scramble Magazine.   Rozhodnutie o kúpe nového lietadla Global 6000 prichádza potom

Tvoja Svadba

Tipy, ako zvládnuť letné horúčavy na svadbe: Čo pripraviť hosťom?

0

Plánujete svadbu v mesiacoch júl a august, no neviete, ako zvládnuť letné horúčavy na svadbe? Poradíme vám, na čo by ste nemali zabudnúť!

Metalické doplnky vo svadobnej výzdobe: Stavíš aj ty na tento trend?

0

Nesmieme zabudnúť na sladký vrchol vášho veľkého dňa – svadobnú tortu. Správnou kombináciu farieb a ozdôb môžete dosiahnuť priam majstrovské dielo. Metalické torty sú veľmi elegantné a zaujmú na prvý pohľad. Ak nie ste zástancom klasiky a hľadáte niečo modernejšie, určite vsaďte na svadobnú tortu so zlatými pásmi, s rôznymi…

Neónové nápisy na svadbe: Horúci trend, ktorý musíš mať aj ty!

0

Neónové nápisy sú jedným z najhorúcejších svadobných trendov tohto roku. Dokážu krásne oživiť každú svadobnú výzdobu. Necháte sa aj vy inšpirovať?

Ako využiť jutovinu na svadbe? Inšpiruj sa tými najlepšími nápadmi!

0

Je to najhorúcejší trend, ktorý je v kurze už nejaký ten rok. Ako využiť jutovinu na svadbe a mať dokonalú rustikálnu svadbu? Inšpirujte sa skvelými nápadmi!

TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou: Bez tohto sa nezaobídeš!

0

Posledná možnosť, ako sa pred svadbou odreagovať a užiť si ten najlepší večer. Pred opicou vás zachráni táto TOP vychytávka na rozlúčku so slobodou!

Tmavá svadobná výzdoba: Necháš sa zlákať týmto svadobným trendom?

0

Neexistuje žiadna elegantnejšia farba ako čierna. Ak chcete pridať vášmu svadobnému dňu nádych sofistikovanosti, potom táto farba, ale i tmavé odtiene, sú tým najlepším riešením. Samozrejme, nemusíte mať čiernu farbu vo všetkých aspektoch vašej svadby, nie sme si istí, či by aj niekto chcel mať čierne kvety a i rúž na perách, stuhy na stoličkách a ešte aj…

Tvoje Zdravie

Správny pitný režim počas leta: Čo by sme mali vedieť a dodržiavať?

0

Základnou otázkou pravdepodobne je, koľko tých tekutín by sme vlastne počas dňa mali vypiť. Vo všeobecnosti sa hovorí o priemernom objeme okolo 2 až 2,5 litra na dospelého človeka, môže však ísť aj o 1,5 až 3 litre tekutín denne. Spravidla sa počíta s objemom 20 až 40 ml tekutín na…

Otrava slnkom verzus spálenie: Ako ich rozoznať a ako sa im vyhnúť?

0

Príliš dlhý a nechránený pobyt na slnku môže vyvolať oveľa viac ako len obyčajné spálenie pokožky. Otrava slnkom je totiž úplne reálna. Ako sa prejavuje?

Trápi ťa alergia na prací prostriedok? Možno robíš túto chybu!

0

Ako sa prejavuje alergia na prací prostriedok? Prečo k nej dochádza a ako jej predísť? Zistite všetko dôležité o praní a pracích prípravkoch v článku!

Čím nahradiť maslo? Čo použiť pri pečení a čo natrieť na chlieb?

0

Čím nahradiť maslo v rôznych receptoch a pokrmoch? Čo si okrem neho natrieť na chlieb? V článku si predstavíme rozličné zdravšie náhrady klasického masla.

Ako ušetriť na vitamínoch a ako si ich vybrať správne?

0

Niektorí ich užívajú preventívne a niektorí ich užívajú pre podporu zdravia alebo krásy. Ako ušetriť na vitamínoch a výživových doplnkoch a znížiť tak nálady?

TOP 7 dôvodov, prečo jesť egreše: Rastú aj vo vašej záhradke?

0

Viete, prečo jesť egreše? Aké vitamíny či živiny obsahujú a na ktoré systémy ľudského tela majú blahodarný vplyv? Objavte jedinečné účinky chutných egrešov!