NAŽIVO
Hovorca švédskej bezpečnostnej služby uviedol, že na žiadosť USA zadržali ruského občana. Muž je podozrivý z obchádzania amerických sankcií voči Moskve.
13:55Zelenskyj oznámil, že Ukrajina a Rusko na rokovaniach v Ženeve nedosiahli dohodu na kľúčových sporných bodoch.
Čítať viac | 13:54Americký minister energetiky Chris Wright uviedol, že USA odradia Irán od získania jadrových zbraní „tak či onak“.
13:52Rozsudkom v kauze mýtnik sa senát Špecializovaného trestného súdu na čele s Jánom Hrubalom zúfalo pokúsil zachrániť systém kajúcnikov. Po dnešnom rokovaní vlády to vyhlásil minister obrany Robert Kaliňák, ktorý bol istý čas v danej kauze v postavení obhajcu. Hrubalu pritom označil za aktivistického sudcu, ktorý „chodil na Pohodu“ a bol nominantom exministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej.
Čítať viac | 13:46Iliana Jotová oznámila, žepredčasné parlamentné voľby v Bulharsku sa uskutočnia 19. apríla.
13:40Iránske médiá informovali, že Rusko a Irán vo štvrtok usporiadajú spoločné námorné cvičenie v Ománskom zálive.
13:38Skončili sa trojstranné rokovania medzi Ukrajinou, Ruskom a USA o ukončení vojny. Medinskij pre agentúru TASS uviedol, že rokovania boli náročné, ale mali pracovný charakter.
13:34Peskov poprel tvrdenia USA, že Čína a Rusko vykonali v uplynulých rokoch tajné jadrové testy. USA obvinili Čínu z vykonania tajného jadrového testu v roku 2020 a vyzvali na uzavretie novej zmluvy o kontrole zbrojenia.
13:33Vláda SR vyhlásila stav ropnej núdze od 19. februára 2026 a uvoľní núdzové zásoby ropy pre rafinériu Slovnaft. Opatrenie má preklenúť výpadok dodávok cez ropovod Družba a udržať stabilné zásobovanie trhu palivami.
Čítať viac | 13:27Taliansko sa zúčastní ako „pozorovateľ“ na prvom zasadnutí Rady mieru amerického prezidenta Donalda Trumpa. Oznámil to v stredu taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani. Prvé stretnutie sa uskutoční vo štvrtok vo Washingtone.
„Pôjdem do Washingtonu, aby som ako pozorovateľ zastupoval Taliansko na prvej schôdzi Rady mieru a bol pri tom, keď sa budú viesť rokovania a prijímať rozhodnutia o obnove Gazy a budúcnosti Palestíny,“ povedal Tajani.
Čítať viac | 13:23Predseda vlády SR Róbert Fico uviedol, že preprava ropy cez ropovod Adria bude finančne náročná. Uvádza, že preprava bude viac ako päťnásobne drahšia v porovnaní s prepravou cez ropovod Družba a aj nakupovaná ropa bude mať vyššiu cenu.
13:09Poľský katolícky biskup Andrzej Jež sa v stredu postavil pred súd pre obvinenia, že kryl sexuálne zneužívanie detí kňazmi vo svojej diecéze. Ide o prvý prípad, keď člen cirkevnej hierarchie v silne katolíckom Poľsku čelí trestnému stíhaniu za nenahlásenie takýchto činov.
Prokuratúra tvrdí, že tarnovský biskup vedel minimálne o dvoch prípadoch zneužívania maloletých miništrantov, no neinformoval o nich príslušné orgány.
Čítať viac | 13:02Slovensko chce kúpiť od USA okrem ďalších štyroch stíhačiek F-16 aj strely dlhšieho doletu a raketové systémy Himars. Vojenskú techniku si podľa ministra obrany Roberta Kaliňáka (Smer-SD) vyžiadali Ozbrojené sily SR. Rokovania sa podľa neho iba začínajú a bližšie informácie by mohli byť známe v lete. Kaliňák to uviedol v reakcii na novinárske otázky po stredajšom rokovaní vlády.
Čítať viac | 13:02Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD) dnes cestuje do Washingtonu na prvé zasadnutie Rady mieru, ktorú len pred dvoma týždňami kritizoval. Poukazuje na to opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS) s tým, že vláda Roberta Fica po návšteve ministra zahraničných vecí USA Marca Rubia v Bratislave zrejme zmenila názor.
Čítať viac | 12:57V Antarktíde sa šíri nebezpečný typ vtáčej chrípky. Upozornili na to vedci s poznámkou, že novospozorovaný kmeň vírusu je podľa nich schopný zabiť takmer sto percent nakazených živočíchov.
12:53Ukrajinskí a ruskí vyjednávači v stredu ukončili druhý deň rokovaní sprostredkovaných Spojenými štátmi, ale ani jedna strana nenaznačila, že by sa priblížili k ukončeniu vojny na Ukrajine.
Stretnutie trvalo len dve hodiny, výrazne menej než utorkových šesť. O obsahu rokovaní delegácie nič neprezradili, ale priznali, že diskusie boli náročné. Šéf ruskej delegácie Vladimir Medinskij ich označil za „ťažké, ale vecné“. „Ďalšie stretnutie sa uskutoční v blízkej budúcnosti,“ povedal bez ďalších podrobností pre ruské štátne médiá po ich skončení.
Čítať viac | 12:30Polícia obvinila 25-ročného muža pre podvod na seniorke. Obeťou bola 85-ročná dôchodkyňa z obce Čakany v okrese Dunajská Streda. Polícia muža zadržala s taškou od seniorky, v ktorej bolo 250 eur a zlaté šperky v hodnote najmenej 3000 eur. Sudca rozhodol o jeho väzobnom stíhaní a obvinený sa ku skutku priznal.
Čítať viac | 12:29Pri kauze Mýtnik treba počkať na definitívne rozhodnutie súdu. Uviedol to premiér Robert Fico (Smer-SD) v reakcii na otázku, či by Radko K. po vydaní neprávoplatného rozsudku v kauze nemal skončiť v čele Slovenskej záručnej a rozvojovej banky. Poukázal pritom na prezumpciu neviny.
Čítať viac | 12:17Protest proti plánovanej diskusii predsedu vlády Roberta Fica so študentmi v Trnave organizujú v stredu 25. februára o 7:30 na Múzejnom námestí v Trnave študenti a občianski aktivisti. Diskusia sa má konať v tento deň o 8:00 v priestoroch Západoslovenského múzea.
Čítať viac | 12:05Ruský prezident Vladimir Putin sa v stredu v Moskve stretne s kubánskym ministrom zahraničných vecí Brunom Rodríguezom, oznámil Kremeľ počas prehlbujúcej sa energetickej krízy na ostrove spôsobenej americkým ropným embargom.
Čítať viac | 11:55V areáli bývalých Závodov ťažkého strojárstva spustí farmaceutická spoločnosť Helgeheim svoju výrobu. Výroba bude zameraná na sterilné injekčné farmaceutické produkty. Začať by mali v druhom kvartáli budúceho roka.
11:49Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Samuel Migaľ (nezávislý) a ministerka pre miestny rozvoj ČR Zuzana Mrázová sa zhodli na tom, že obe krajiny chcú viac spolupracovať v oblasti regionálneho rozvoja, verejnej správy, investícií, dostupného bývania aj informatizácie.
11:46
Z obavy, že palubné senzory vozidiel čínskej výroby by mohli byť použité na zber citlivých údajov, Poľsko zakázalo ich vstup do vojenských zariadení. Ide o preventívne opatrenie.
11:43Nemecký kancelár Merz sa vyjadril, že „Francúzi potrebujú v ďalšej generácii stíhačiek lietadlo schopné niesť jadrové zbrane a operovať z lietadlovej lode. To nie je to, čo momentálne potrebujeme v nemeckej armáde.“
11:41Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj je toho názoru, že iba jeho osobné stretnutie s Putinom dokáže priniesť posun v „v územnej otázke“. Ukrajinskej delegácii nariadil, aby počas práve prebiehajúcich rokovaní v Ženeve, nastolila otázku osobného stretnutia.
11:36






















