NAŽIVO

Trump vyhlásil, že nie je nadšený spôsobom, akým Irán vyjednáva. Očakáva ešte v priebehu dňa ďalšie rokovania o jeho jadrovom programe.

Včera 20:07

Jean-Noël Barrot vyhlásil, že Paríž nemá žiadne dôkazy o tom, že dron, ktorý sa objavil blízko lietadlovej lode Charles de Gaulle, patrí Rusku.

Včera 18:58

Český rezort diplomacie vyzval občanov ČR v Izraeli na zvýšenú opatrnosť kvôli možnej eskalácii konfliktu medzi USA a Iránom.

Včera 18:50

Švédsky premiér odmietol možnosť umiestnenia francúzskych jadrových zbraní vo Švédsku v čase mieru.

Včera 18:48

Magazín Politico s odvolaním sa na dva diplomatické zdroje napísal, že Maďarsko zablokovalo sankcie EÚ s cieľom vytvoriť tlak na Európsku komisiu, aby schválila jeho žiadosť o obrannú pôžičku.

Včera 17:29

Bundestag schválil návrh zákona o sprísnení azylových predpisov a zároveň uľahčenie prístupu žiadateľov o azyl na trh práce.

Včera 17:28

Peskov potvrdil plány na pokračovanie rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine. Ďalšie informácie oznámia, keď sa dohodnú o termíne a mieste.

Včera 17:13

Francúzsko začína s námornými skúškami jadrovej útočnej ponorky De Grasse, ktorú uviedlo do služby v Cherbourgu.

Včera 16:53

Hovorkyňa Európskej komisie Anna-Kaisa Itkonenová uviedla, že je na rozhodnutí Chorvátska, či cez ropovod Adria povolí prepravu ruskej ropy.

Včera 16:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Štrbské Presso: slovenská káva, namiešaná z ôsmich krajín a troch svetadielov

Dnešnej modernej dobe dávame množstvo rôznych prívlastkov. Málokomu ju však napadne pomenovanie “doba kávová” – a pritom je mimoriadne výstižné. Káva sa stala neodmysliteľnou súčasťou života mnohých z nás a je veľa takých, čo si ho bez nej nedokážu predstaviť

❚❚
.

Dokonca existuje aj rovnomenná pieseň speváčky Mirky Brezovskej z 80-tych rokov. V texte sa spieva, že “jej sláva večne potrvá”. Čas dal piesni zapravdu; popularita kávy neklesá, skôr naopak. Ak pozývate známych či blízkych na posedenie, najčastejšie poviete: “Poď na kávu”.

 

Hostia nesmú byť len číslo stola

.

Okolo kávy sa krúti aj svet sympatickej Bratislavčanky, ktorá svoje posledné roky života zasvätila tomuto obľúbenému nápoju. So spomenutou slovenskou speváčkou ju okrem náklonnosti ku káve spája aj krstné meno.

Miroslavu Držkovú, ktorá prevádzkuje v hlavnom meste Slovenska tri štýlové kaviarne, ponúkajúce originálnu slovenskú kávu značky Štrbské Presso, sme navštívili v jej “domovskej” prevádzke v bratislavskej mestskej časti Rača. Kaviareň Coffee & Bar na Alstrovej ulici Miroslava otvorila ako prvú kaviareň na Slovensku, kde sa podáva výlučne káva pôvodnej slovenskej značky Štrbské Presso.

Ako sa vlastne dostala ku „kávovému biznisu”? “Pred štyrmi rokmi som dostala ponuku prevádzkovať kaviarenskú sieť. Koncept sa mi veľmi páčil, preto som podala výpoveď v práci a dala som sa na tento druh podnikania. Zakladateľ značky Štrbské Presso Michal Pollák totiž hľadal človeka, čo by mal záujem otvoriť a prevádzkovať kaviareň tohto mena.

Zo začiatku to pre mňa bolo veľké dobrodružstvo, ale dnes určite neľutujem,” hovorí o svojom podnikateľskom príbehu Miroslava.
Priznáva, že predtým nemala ku káve špecifický vzťah, aj keď ju, ako väčšina ľudí, pila rada. Oslovilo ju však prepojenie tohto biznisu s prácou s ľuďmi. “Káva sa mi spájala s príjemnými vecami a preto som nechcela prevádzku, ktorá by bola aj o alkohole, ale iba čisto o káve, kde by sa stretávali rodiny, priatelia a známi, rozprávali by sa a cítili by sa fajn, akoby sedeli doma v obývačke.

Inak povedané, hostia nesmú byť len ‘číslo stola’. Pokiaľ ide o ponuku, nechcela som príliš široký sortiment, ale to, aby bol kvalitný. Skrátka, dobrá kávička, štrúdľa, domáca atmosféra…”

.
Na snímke Śtrbské presso

 

Horec, škorica a kardamón – jedinečná trojkombinácia

A ako kaviareň vznikala? Miroslava sa rozhodla, že ju umiestni vo vyše 250-ročnom vinohradníckom dome starých rodičov, stojacom na historickej ulici v Rači. “Je síce zrekonštruovaný, ale je to stará račianska stavba. V podzemí je obrovská pivnica, kde sa kedysi degustovali vína. Ľudia toto miesto poznali, pretože v dome sa roky verejne podnikalo – predtým tu bolo kaderníctvo, zelovoc, predávala sa tu elektronika a podobne.

Bavilo ma zariaďovanie interiéru. Tým, že ponúkam túto značku, musela som dodržať dizajn manuál – vnútorné zariadenie a celkový vzhľad kaviarne. Všetko robil firemný stolár, čo mi prácu uľahčovalo. A keď bolo všetko hotové, mohla som sa konečne sústrediť na to, ako do kaviarne prilákať návštevníkov,” spomína Miroslava.

Dodáva, že v okolí je niekoľko reštaurácií, kde si popri jedle mohli dať hostia aj kávu, ale tá zvyčajne nebola taká kvalitná ako u nich. A tak si ľudia na novú kaviareň rýchlo zvykli, pričom početnou klientelou sa stali mamičky s deťmi a mladé rodiny. Z tohto dôvodu pribudol detský kútik a miesto sa stalo “rodinnou kaviarničkou”.

.

Postupne sa dostávame k najpodstatnejšej téme – samotnej káve. “Ponúkame výlučne značku Štrbské Presso. Vyvinul ju Michal Pollák a predáva sa od roku 2014. Značku tvoria zmesové kávy z ôsmich krajín a troch svetadielov.

Káva sa praží v tradičnej pražiarni v talianskom Terste, ktorá má 150-ročnú tradíciu.
Kávové zrná sa privezú z krajiny pôvodu do terstského prístavu a hneď sa pražia. Na zmesi týchto káv má pán Pollák vlastnú receptúru a podľa nej sa miešajú a pražia,”  približuje Miroslava. Zdôrazňuje, že vďaka triedenej frakcie zŕn ide o mimoriadne kvalitnú kávu, ktorá je rovnovážne pražená.

A čím je Štrbské Presso jedinečné? Vlastnou zmesou korenia podľa originálneho receptu, ktorá sa pridáva do kávy. Ide o o zmes s horcom (ten je aj v logu značky), škoricou a kardamónom.

“Je to výlučne naša špecialita, nikde inde takéto niečo nenájdete. Naša káva je chutná a zdravá. Vďaka horcu, škorici a kardamónu má naša káva aj blahodarné účinky na ľudský organizmus a táto trojkombinácia dokonca eleminuje aj nežiaduce účinky kávy,” zdôrazňuje Miroslava.

Na snímke interiér kaviarne

 

Od Dunaja k Tatrám?

Zaujíma nás, ktorá káva je medzi návštevníkmi najobľúbenejšia. “Zmes Violet, tvoriacu 80 percent Arabicy a 20 percent Robusty. Zmesi však striedame. Zvyčajne dvakrát do týždňa vymeníme 100-percentnú arabiku za zmes 50 na 50,” odpovedá a dodáva, že ak hosťom kávička zachutí, môžu si ju kúpiť aj domov – niekoľko druhov balenej kávy totiž v kaviarni predávajú ako doplnkový sortiment.

“Popritom ponúkame aj krásne keramické šálky, ktoré sú pre túto značku typické. Môžete si k nim kúpiť aj lyžičky a podšálky.” Tiež predávame aj tunajšie fľaškové vínka od lokálnych výrobcov… Zostali sme tak verní aj račianskym vinárskym tradíciám.

Račiansku kaviarničku však ľudia radi navštevujú aj vďaka pravým domácim štrúdľam.
“Ľudia ich milujú. Pečú sa priamo v Rači podľa tradičnej receptúry. Hitom je miestna špecialita – ťahaná štrúdľa s makom a hroznom z frankovky. To je naozaj veľké lákadlo. Aj týmto spôsobom nadväzujeme na tradície a spájame ich s našou slovenskou kávou.”

Každý rok bývajú v Rači mimoriadne obľúbené hody a vinobranie, kde sa “premelú” desaťtisíce ľudí z Bratislavy, ale aj iných kútov Slovenska. Aj vďaka nim vie o útulnej račianskej kaviarni, chutnej káve a pečeným pochúťkam, ktoré ponúka, veľké množstvo ľudí. “Tunajšie štrúdle nedostanú ku kávičke v centre mesta a ani v inej časti Bratislavy, iba u nás, takže sú vítaní!” pozýva do Rače všetky mlsné jazyky.

.

Sieť kaviarní Štrbské Presso Coffee-Bar sa pod vedením Miroslavy rozrastá – okrem račianskej už v Bratislave pribudli ďalšie dve. Rada by však so svojou sieťou prekročila hranice Bratislavy. “Už z názvu Štrbské Presso je jasné, že takáto kaviareň patrí aj do Tatier. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť,” hovorí a nevylučuje ani neskoršie rozšírenie značky do iných častí Slovenska.

“Stále v sebe hľadám nejaké manažérske schopnosti, snažím sa zlepšovať, práca s ľuďmi je veľmi ťažká, ale mám ju rada. Prináša mi to stresujúce, ale aj veľmi pekné momenty. Ako celok ma to veľmi napĺňa a som vďačná za to, že to môžem robiť,” vyznáva sa Miroslava. A my sa tešíme na stretnutie s ňou v ďalších jej bratislavských kaviarňach v Ružinove a Petržalke. Tie spolu navštívime nabudúce.

Článok pôvodne vyšiel na portáli napalete.sk

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

Rastislav Vasilišin

.
.

Premiér žiada vytvoriť skupinu na posúdenie stavu ropovodu Družba

Predseda vlády SR Robert Fico v piatok v telefonáte oznámil ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému, že spoločne s maďarským premiérom Viktorom…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Prieskum: Voľby by vo februári vyhralo PS, nasleduje SMER-SSD a Hnutie Slovensko

Voľby do Národnej rady SR by vo februári vyhralo hnutie PS so ziskom 20,6 percenta. Druhá by skončila strana SMER-SSD…

27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Demagógia ako vyšitá

Od svojho nie celkom cieleného vstupu do politiky roku 1990 som mal vždy problém s politickými špičkami strany, v ktorej…

27. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

AfD sa vyhla okamžitému zákazu

Nemecký správny súd v Kolíne včera rozhodol, že vnútroštátna spravodajská služba nemôže klasifikovať pravicovú stranu Alternatíva pre Nemecko ako „pravicovú…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj pozval Fica na Ukrajinu, aby prediskutovali „všetky existujúce otázky“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v piatkovom telefonáte pozval predsedu vlády SR Roberta Fica na Ukrajinu, aby prediskutovali „všetky existujúce otázky.“…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Veľké slovanské dobytie sveta. Všetko bolo inak…

Napadlo vám niekedy, že svetové dejiny v skutočnosti mohli byť celkom iné, ako sa to učíme v škole? Keď začneme…

27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko sa zhodli: Na Ukrajinu bude vyslaná spoločná inšpekcia

Premiér Robert Fico a maďarský premiér sa rozhodli : Na Ukrajinu bude vyslaná spoločná vyšetrovacia inšpekcia. Slovensko a Maďarsko podniknú spoločnú akciu,…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Maďarsko a Slovensko chcú vyslať komisiu na Ukrajinu, aby preverila stav ropovodu Družba

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Je tu zásadný rozpor medzi NKÚ a prokuratúrou. Žilinka výbor opustil predčasne

Koalícia trvá na tom, že darovaním techniky Ukrajine bola zásadne ohrozená obranyschopnosť Slovenska. Po piatkovom rokovaní Výboru Národnej rady SR…

27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Európska únia si urýchleným procesom ukrajinského členstva píli konár pod nohami

Predseda maďarského parlamentu ostro kritizoval kroky Európskej únie, ktorá tlačí na urýchlený prístup Ukrajiny do bloku. Varoval, že Európska komisia…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán hovorí o „dobrom pokroku“ po ukončení rokovaní s USA

Rokovania sprostredkované Ománom nasledovali po opakovaných hrozbách amerického prezidenta Donalda Trumpa, že zaútočí na Irán, pričom americký prezident minulý štvrtok…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Huliak hovorí o katastrofe pre slovenský futbal

Minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak vo videu na sociálnej sieti zareagoval na dnešné znovu-zvolenie Jána Kováčika do funkcie…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Technologický gigant Samsung Electronics potvrdil, že končí s výrobou televízorov na Slovensku

Spoločnosť Samsung Electronics potvrdila ukončenie výroby televízorov na Slovensku, ktoré bude znamenať veľké prepúšťanie vo výrobnom závode v Galante. Dotknutým…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Napätie eskaluje. Žilinka na výbore k technike pre Ukrajinu vzdoroval, zasadnutie napokon opustil

Zvolanie zasadnutia brannobezpečnostného výboru Národnej rady SR k rozhodnutiam prokuratúry vo veci darovania vojenskej techniky Ukrajine považuje generálny prokurátor Maroš…

27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Aktualizované 27. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Najvyššia americká elita. Podarilo sa odtajniť mená záhadného klubu Bohemian Grove

Nezávislému novinárovi sa podarilo získať zoznam členov prestížneho súkromného pánskeho spolku Bohemian Grove. Medzi členmi je najvyššia americká elita

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Blanár pre HS: Zelenskyj si nenašiel ani päť minút na Ficov telefonát, ale nás vyzýva, aby sme zastavili odber ruskej ropy. Stačilo zdvihnúť telefón a povedať – máte moje slovo

Minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár prišiel na rozhovor do štúdia Hlavných správ v deň, keď k nám mala opäť…

27. 02. 2026 | Rozhovory | 21 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Rozhovory | 21 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka povedal kravinu roka

Politická komentátorka a bývalá poslankyňa parlamentu Anna Belousovová vo videu na YouTube nešetrila kritikou na adresu slovenskej opozície a zvlášť predsedu Progresívneho…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Gašpar: Návrh na zrušenie voľby poštou zo zahraničia príde na aprílovú schôdzu

Návrh zrušiť hlasovanie poštou zo zahraničia v parlamentných voľbách príde na rokovanie na najbližšiu schôdzu Národnej rady SR, ktorá sa…

27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Chodí štát po domoch kvôli kúreniu?

SIŽP robí stovky kontrol na ovzduší, no verejné výkazy nepovedia, koľko z nich bolo v domácnostiach. Ľudia medzitým nesú riziko…

27. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Británia ide ku dnu. Ani kráľ, ani Johnson nebudú pre Pakistáncov potrební

Veľká Británia, 27. februára 2026 - Sir Winston Leonard Spencer Churchill je jedným z najviac propagovaných politických činiteľov v dejinách…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Heredoš sa s Púchovským nebabre. Podáva trestné oznámenie

Občiansky aktivista Miroslav Heredoš podáva trestné oznámenie na presláveného „krotiteľa hoaxov“ Davida Púchovského

27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľská olympionička na krátkej dráhe takmer prišla o oko. Toto ju zachránilo od celoživotnej pohromy

Rýchlokorčuliarka na krátkej dráhe Kamila Sellierová z Poľska zažila v piatok 20. februára na zimných olympijských hrách nepríjemný incident, ktorý…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Nemecká spravodajská služba musí pozastaviť označovanie AfD za extrémistickú stranu. Prečo je pozastavenie dôležité?

Spravodajské služby tvrdia, že AfD je protidemokratická, strana tvrdí, že je nespravodlivo terčom útokov

27. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slováci majú amerického rozohrávača. Chcú aj po 5 rokoch vyhrať v Kosove

V prvej fáze predkvalifikácie ME 2029 v basketbale majú slovenskí reprezentanti zatiaľ na konte jedno víťazstvo z rovnakého počtu zápasov.…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Miroslav Suja reaguje na podanie trestného oznámenia primátorom zo Šurian kvôli výstavbe baterkárne

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom príspevku na sociálnej sieti zdôrazňuje, že liberálne média doteraz o baterkárni nepísali absolútne…

27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Američania zatkli bývalého pilota F-35 za výcvik čínskych pilotov

USA, 27. februára 2026 - Bývalý pilot amerických vzdušných síl bol zatknutý za „pomoc Číne“.   Bývalý pilot amerických vzdušných…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Podľa Orbánovej kancelárie Ukrajina chce „peniaze a zbrane“ za obnovenie dodávok cez Družbu

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó uviedol, že Ukrajina údajne sľúbila zástupcovi krajiny obnovenie tranzitu ruskej ropy cez ropovod Družba…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lenivosť bez hraníc. Títo ľudia ju posunuli na úplne novú úroveň

Lenivosť je stav, ktorý poznáme všetci a občas si ho aj radi doprajeme bez výčitiek. Sú dni, keď sa aj…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

Záhadné predmety, ktoré odhalili internetoví detektívi

Záhadné predmety dokážu ľudí poriadne potrápiť, najmä keď sa objavia na tých najneočakávanejších miestach a nikto netuší, na čo vlastne…

27. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Trump vyhlásil, že nie je nadšený spôsobom, akým Irán vyjednáva. Očakáva ešte v priebehu dňa ďalšie rokovania o jeho jadrovom programe.

Včera 20:07

.

Gedra poskytol ďalšie dôkazy toho, kto na Slovensku robí politiku

Preukázateľne existuje jasná a nepopierateľná previazanosť medzi vybranými novinármi, ambasádami a mimovládkami, ktoré na Slovensku robia politiku. Tvrdí to šéf…

27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nemecký automobilový priemysel by mohol do roku 2030 zaniknúť

Vedúci nemeckí výrobcovia automobilov – BMW, Mercedes a Volkswagen – sú na pokraji zániku, povedal pre ARD Moritz Schularik, riaditeľ…

27. 02. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Auto-Moto | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pakistan bombardoval Kábul, minister hovorí o „otvorenej vojne“ s Talibanom

Pakistan v piatok bombardoval viacero miest v Afganistane vrátane hlavného mesta Kábul, pričom minister obrany vyhlásil, že medzi oboma krajinami…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Technický zázrak plný srač…

Jestli něco dokonale ilustruje současný Západ, je to americká letadlová loď Gerald R. Ford. Jaderný pohon, elektromagnetické katapulty, má všechno…

27. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Polovica „neplnoletých migrantov“ testovaných na Kanárskych ostrovoch boli dospelí

Misia Európskeho parlamentu zistila, že detské centrá sú preplnené, deportácie sa vykonávajú len zriedka a vyšetrovania prípadov príchodu migrantov na…

27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

Rastislav Vasilišin

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov