NAŽIVO

Zelenskyj informoval, že nové kolo rokovaní s USA o ukončení vojny by sa malo uskutočniť túto sobotu v USA.

Včera 20:28

Netanjahu uviedol, že Irán už nie je schopný obohacovať urán ani vyrábať balistické rakety.

Včera 20:26

Armáda Ukrajiny zaútočila na centrum inovácií ruskej spoločnosti Granit na Kryme.

Včera 19:49

Ministerstvo energetiky Izraela uviedla, že iránska armáda zasiahla ropné rafinérie v izraelskom meste Haifa. Úder však nespôsobil významné škody.

Včera 19:45

USA schválili predaj vojenského vybavenia pre Spojené arabské emiráty a Kuvajt. Trump uviedol, že do Iránu nevyšle americké pozemné jednotky.

Včera 19:42

Osobitný Trumpov vyslanec John Coale oznámil, že USA zrušia sankcie voči dvom bieloruským bankám a ministerstvu financií, ako aj proti trom firmám vyrábajúcim potaš.

Včera 19:28

Libanon oznámil, že útoky Izraela si už vyžiadali viac než 1000 obetí. Len za posledných 24 hodín bolo zabitých 33 ľudí.

Včera 19:00

Stanica CNN informovala, že Irán zrejme zasiahol a poškodil americkú stíhačku F-35. Tá musela núdzovo pristáť na americkej leteckej základni na Blízkom východe.

Včera 17:42

Copernicus Atmosphere Monitoring Service informoval, že kvôli nárastu mikroskopických znečisťujúcich častíc v ovzduší sa v niektorých častiach Európy v nasledujúcich dňoch zhorší kvalita ovzdušia.

Včera 17:41

Riaditeľ FSB Alexandr Bortnikov uviedol, že Rusko chce po sérii atentátov posilniť ochranu svojich vysokopostavených vojenských predstaviteľov.

Včera 17:39

Zo záverov verejného vyšetrovania vyplýva, že britská Národná zdravotná služba sa počas covidovej pandémie priblížila ku kolapsu.

Včera 17:11

Armáda Izraela oznámila, že zaútočila na iránske ciele v Kaspickom mori a zničila niekoľko lodí a veliteľstvo.

Včera 17:09

Generálna riaditeľka WTO Ngozi Okonjo-Iwealaová uviedla, že vojna na Blízkom východe predstavuje hrozbu pre globálnu potravinovú bezpečnosť.

Včera 17:08

Giorgia Meloniová a Mette Frederiksenová varovali pred možnou migračnou vlnou do Európy v prípade stupňovania konfliktu s Iránom.

Včera 17:04
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa redakčného tímu portálu Hlavné správy, ktorý denne oslovuje viac než 200 000 čitateľov, ide o jednu z najdiskutovanejších tém súčasného spoločenského a politického diania. Aktuálne informácie nájdete na hlavnespravy.sk

Stávkarská mafia vie, koho osloviť. Keď niečo nevyšlo, ďalší zápas sme “robili” zadarmo, vraví Hodúr

Niekdajší slovenský futbalista Ivan Hodúr sa pred niekoľkými rokmi neslávne zviditeľnil účasťou v korupčnej afére. Pomáhal manipulovať futbalové zápasy tímov FC Nitra a FC DAC 1904 Dunajská Streda v rokoch 2011, resp. 2013. Po prevalení škandálu dostal okrem podmienky aj zákaz činnosti vo futbale na 25 rokov

❚❚
.

V súčasnosti pracuje na stavbe a rozváža letáky pre obchodný reťazec. “Prvé tri roky som sa nevedel zaradiť do života. Bolo to veľmi ťažké. Chvalabohu, mám takých rodičov, akých mám. Stáli pri mne a pomohli mi pozviechať sa. Po troch rokoch za mnou prišiel kamarát, či nechcem ísť k nemu pracovať, tak som na túto ponuku prikývol,” vyhlásil 39-ročný rodák zo Serede v pondelňajšej diskusii na tému Korupcia v športe v bratislavskej Novej Cvernovke, kde dokorán otvoril svoju trinástu komnatu. Partnerom diskusie bol Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV) a pripravil ju Denník N.

 

Futbalisti sa po kariére nevedia zaradiť do bežného života

.

Podľa 12-násobného slovenského reprezentanta mnohí športovci nevedia, čo budú robiť po skončení kariéry. “Veľa z nich nemá vysokú školu alebo ani maturitu, preto sa nevedia zaradiť do života. Na Slovensku ani v Čechách sa futbalista nevie až tak zabezpečiť, aby po kariére nemusel pracovať. Nemal som šťastie, že by som sa dostal do nejakého väčšieho klubu,” doplnil.

Priznal, že už ako začínajúci mladík v FC Nitra dostával slušné peniaze. Tie sa však rozkotúľali hlavne na zábavu a hazard. “Chodili sme vtedy s chlapcami po diskotékach, po kasínach. Túlali sme sa po nociach a míňali sme, kde sa dalo. Mysleli sme si, že sme veľkí futbalisti a tým to všetko začalo. Peniaze nás pokazili,” poznamenal Hodúr.

 

Nesústredil sa na futbal, Poľsko mu pomohlo splatiť dlhy

Mladí hráči často napodobňujú tým starších, možno aj preto, aby lepšie zapadli do kolektívu. Takýmto spôsobom sa aj Hodúr prvýkrát dostal ku gamblingu. “Starší spoluhráči nás brávali do kasín, kde sme to vyskúšali. Niektorých nás to chytilo a potom to už išlo… Zo začiatku to bolo v menších sumách. Postupom času sa to však zväčšovalo, až ste si narobili dlhy a boli ste vo veľkých problémoch. Doma som vždy klamal a vymýšľal si, kde som bol. Nakoniec som si rozbil celú rodinu a stratil som všetko, čo som mal,” skonštatoval bývalý kreatívny stredopoliar, podľa ktorého sa tieto veci v slovenskom futbale dejú aj v súčasnosti, hlavne u mladých hráčov.

.

Hodúra hazardné hry pohltili natoľko, že sa už nesústredil na futbal. Prvoradé preňho boli iné veci. “Chodil som hrať preto, aby som si splatil dlhy, možno niečo vyhral. Vždy to však bolo horšie a horšie. Potom som sa dostal do takých situácií, že som nevedel, čo mám robiť. Myslel som iba na dlhy, požičiaval som si peniaze… Bohužiaľ, iba som padal do jamy,” vravel.

Počas hráčskej kariéry legionárčil v českom Slovane Liberec (2001-2008) či poľskom Zaglebí Lubin (2012). Aj keď druhý spomenutý angažmán trval iba niekoľko mesiacov, pomohol mu z pohľadu finančnej stability. “Poľsko mi pomohlo. Povyplácal som si dosť dlhov a trošku sa dostal do normálu,” prezradil Hodúr.

 

Stávkarská mafia veľmi dobre vie, ktorého hráča má osloviť

Začiatkom roka 2013 sa vrátil na Slovensko. Dohodol sa na kontrakte so Spartakom Trnava, kde sa mu však nedarilo, a tak odišiel do Dunajskej Stredy. Práve na Žitnom ostrove zažil ťažké časy, ktoré napomohli k tomu, že sa opäť ocitol na “šikmej ploche”. “Majitelia nasľubovali, že zarobíme veľké peniaze a za pol roka, čo som tam chodil, som dostal výplatu 300 alebo 500 eur. Bol som za toto obdobie dosť v mínuse,” vyhlásil.

.

Ďalej odhalil, čo ho motivovalo k tomu, že kývol na ponuku stávkarskej mafie: “Už v roku 2011 v Nitre to s peniazmi nebolo ružové a naskytla sa možnosť zarobiť si manipulovaním výsledkov prípravných duelov. Samozrejme, mysleli sme si, že z toho nič nebude a nikdy sa to nebude riešiť, že sú to ľahko zarobené peniaze, ktoré si môžeme užiť, ale, bohužiaľ, dopadlo to tak, ako to dopadlo.”

Podľa Hodúra stávkarské mafie veľmi dobre vedia, ktorého hráča by mali osloviť. Poznajú zázemie jednotlivých klubov, kde meškajú výplaty či ktorí futbalisti majú problémy s peniazmi. “Tí ľudia vedia o každom hráčovi. Majú pozisťované veci, kto hrával automaty alebo chodil do kasína. Oslovia konkrétnych hráčov a možno 80 % z nich sa na to chytí. Aj v Nitre aj v Dunajskej Strede som bol sprostredkovateľom hráčov. Vedel som, kto by do toho mohol ísť a za nimi som aj išiel. V Dunajskej Strede hráči poriadne nemali čo jesť, čiže vtedy by do toho išla asi väčšina.”

Na snímke zľava prezident Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) Anton Siekel, manažér integrity Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Peter Dedík a bývalý futbalista Ivan Hodúr počas verejnej diskusie na tému: Korupcia v športe

Človek na tribúne dal signál a zápas sa začal “robiť”

Hodúr následne poodhalil, ako ovplyvňovanie výsledku stretnutia vyzeralo v praxi: “Tí ľudia chceli, aby v zápase padol väčší počet gólov alebo aby sa napríklad prvý polčas skončil podľa ich predstáv. My sme to mali na ihrisku zariadiť, či už ´urobiť´ nejakú penaltu alebo nechať voľného hráča súpera tak, aby to dopadlo tak, ako chceli.”

Hráči zapletení do manipulovania v niektorých prípadoch ešte na začiatku zápasu nevedeli, že práve toto je duel, ktorý má byť ovplyvnený. “Vždy pred zápasom bola taká dohoda, že niekto z tribúny nám dá signál, buď si dá dole čapicu alebo niečo iné. Väčšinou sa tie zápasy ´robili´ v live stávkach po 20. min, keďže kurz vtedy narástol a vtedy sme vedeli, že ten zápas môžeme začať ´robiť´,” objasnil Hodúr.

Keďže však išlo o prípravné stretnutia, niekedy pod vplyvom hromadných striedaní došlo aj k tomu, že výsledok už na ihrisku nikto z “kompetentných” nemal ako ovplyvniť a nepodarilo sa tak splniť to, čo požadovala stávkarská mafia. “Stalo sa aj to. Skrátka, keď to nevyšlo podľa ich predstáv, v nasledujúcom zápase sa to muselo vrátiť. Jasné, že zadarmo a nedostali sme za to nič zaplatené. Keď v nejakom stretnutí prišli o vložené peniaze, chceli to dobehnúť v tom ďalšom s tým, že my z toho nebudeme mať nič. Keď sme boli proti, boli tam aj vyhrážky, ale to asi patrí k tomu, keď sa zamotáte s korupciou,” priblížil ďalšiu skutočnosť o systéme fungovania manipulácie zápasov.

Hráči väčšinou dostávali “na hlavu” 2500 – 3000 eur za “vydarený” zápas. “Peniaze sa odovzdávali vždy po ňom v dohodnutom čase na dohodnutom mieste. Väčšinou to bývalo na benzínových pumpách pri Dunajskej Strede alebo pri Bratislave,” prezradil.

 

Keď zbadal policajtov pri dverách, nemalo zmysel niečo zapierať

Dňa 11. septembra 2013 bol všetkému koniec. Skoro ráno mu na dvere zaklopali príslušníci zákona a predviedli ho na policajnú stanicu. “Prišli traja policajti a boli veľmi slušní. Keď som pozrel cez priezor a zbadal ich, vedel som, že je zle. Opýtali sa, či viem, prečo prišli, tak som odpovedal, že asi áno. Na policajnej stanici som vypovedal, prespal tam noc a takto sa skončila moja futbalová kariéra. Nemalo význam niečo zapierať, policajti mali dostatok informácií. Dopredu to bolo jasné, že to asi nebude ďalej pokračovať a zoberú nás všetkých,” zakončil Ivan Hodúr.

.

Aj keď mu plynie 25-ročný trest účinkovania vo futbale, stále sa nevzdal myšlienky, že sa raz k milovanému športu vráti. Prednedávnom zahájil osvetu v slovenských kluboch, kde sa snaží hráčom vštepiť, ako neprepadnúť hazardu, neskĺznuť k manipulovaniu zápasov a v predstihu premýšľať o bežnom živote po futbalovej kariére. Dúfa, že aj vďaka tejto činnosti mu Slovenský futbalový zväz (SFZ) skráti trest a bude sa môcť stať aspoň trénerom.

 

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechaj ujsť aj ďalší článok Na belgického premiéra sa za tvrdenia o potrebe obnovenia vzťahov s Ruskom zniesla tvrdá kritika , v ktorom sa venujeme úplne inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Ukrajina zaútočila na infraštruktúru plynovodov idúcich cez Turecko

Spoločnosť „Gazprom“ informovala o útokoch na infraštruktúru Turkish Stream a Blue Stream

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Obhajoba žiada o oslobodenie syna nórskej princeznej od obvinení zo znásilnenia

Obrancovia Marius Borg Hoibyho, 29-ročného syna nórskej korunné princeznej Mette-Marit, požiadali súd o oslobodenie od obvinení zo znásilnenia štyroch žien…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prechod cez Hormuzský prieliv výrazne kolabuje. Väčšina lodí je z Iránu, doprava klesla o 95 %

Námorná doprava cez Hormuzský prieliv sa po vypuknutí konfliktu na Blízkom východe dramaticky znížila. Podľa dát analytickej spoločnosti Kpler prešlo…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico sa vyjadril k tomu, či došlo k posunu v otázke opätovného spustenia ropovodu Družba

V úvodnej časti dnešného samitu Európskej rady v Bruseli sa premiéri a hlavy členských štátov Európskej únie zaoberali výlučne zablokovanou…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.
.
.
.

Šimečkova hlboká kríza sa odhalila v plnej nahote. Už ho nechcú ani vlastní

Progresívny trón sa trasie… Podľa februárového prieskumu verejnej mienky v réžii agentúry SCIO môže ďalšie zotrvanie Michala Šimečku v čele Progresívneho…

19. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajina zaútočila na infraštruktúru plynovodov idúcich cez Turecko

Spoločnosť „Gazprom“ informovala o útokoch na infraštruktúru Turkish Stream a Blue Stream

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35

Irán po prvýkrát zostrelil americkú stíhačku F-35, informuje CNN s odvolaním sa na zdroje

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prechod cez Hormuzský prieliv výrazne kolabuje. Väčšina lodí je z Iránu, doprava klesla o 95 %

Námorná doprava cez Hormuzský prieliv sa po vypuknutí konfliktu na Blízkom východe dramaticky znížila. Podľa dát analytickej spoločnosti Kpler prešlo…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico sa vyjadril k tomu, či došlo k posunu v otázke opätovného spustenia ropovodu Družba

V úvodnej časti dnešného samitu Európskej rady v Bruseli sa premiéri a hlavy členských štátov Európskej únie zaoberali výlučne zablokovanou…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Sparta – Príbeh hrdinov

Sparťania pretvorili za stáročia svoju domovinu na ojedinelú obec bojovníkov a ich jediným záujmom sa stalo umenie víťaziť. Knihu nájdete…

19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Operácia slepá zúrivosť“

The Economist predpovedá, že Trumpova „bezohľadná kampaň“ proti Iránu oslabí a rozzúri amerického prezidenta, čo ho urobí oveľa nebezpečnejším a…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ukrajine bolo za Bidenovej éry dodané príliš veľa zbraní, čo vyčerpalo zásoby Pentagónu

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovacie komisie: Má to však jeden háčik

Pani Milerová by opäť povedala: „Tak nám zriadili vyšetrovaciu komisiu”. Aj Európska komisia ustanovila komisiu, ktorá má zistiť, aký je…

19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovensko a Maďarsko kritizujú reakciu EÚ na krízu s ropovodom Družba, Ursule von der Leyenovej poslali list

Slovensko a Maďarsko sa sťažovali Ursule von der Leyenovej, že neboli vopred informované o expertnej misii Európskej únie na kontrolu…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je Ukrajinec viac ako Slovák? Pre primátora Bratislavy zrejme áno

Občiansky aktivista a kandidát na primátora Bratislavy Miroslav Heredoš upozornil na naozaj podivnú parkovaciu politiku, ktorú v hlavnom meste Slovenska zaviedol primátor…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA urobili obrovskú chybu, keď sa nechali vtiahnuť do vojny s Iránom, vyhlásil ománsky minister

USA urobili obrovskú chybu, keď sa nechali vtiahnuť do vojny s Iránom, vyhlásil ománsky minister zahraničných vecí Badr al-Busaidi v…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského obavy rastú: „Mám z toho veľmi zlý pocit“

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa kvôli vojne na Blízkom východe cíti pod tlakom. Počas svojho turné po Európe sa spojencom…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Irán zaútočil na izraelskú rafinériu

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Aktualizované 19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Stubb chce Trumpa „nalákať“ na dohodu: Spojenectvo výmenou za

Fínsky prezident Alexander Stubb nahlas uvažuje o dohode s Donaldom Trumpom. Európa by mohla pomôcť v Perzskom zálive, ak by USA…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Stav ropovodu Družba: Na Ukrajinu dorazili európski experti, potvrdil šéf Naftogaz

Na Ukrajine sa nachádzajú experti Európskej únie, ktorí majú skontrolovať ropovod Družba, potvrdila spoločnosť Naftogaz

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chromík pre HS o Občianskom zákonníku: Inštitút blízkej osoby môže otvoriť dvere registrovaným partnerstvám

Na jeseň bude v NR SR s veľkou pravdepodobnosťou schválený nový Občiansky zákonník. Ten aktuálny je tu už od roku…

19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.


Peking na pokraji vojny na Blízkom východe

Čína, 19. marca 2026 - Začiatok vojny USA a Izraela proti Iránu sa stal vážnou geopolitickou skúškou pre Čínsku ľudovú…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

V USA obvinili jedenásťročného chlapca z vraždy päťročného súrodenca

Len jedenásťročný chlapec čelí obvineniu z vraždy prvého stupňa za zabitie svojho päťročného brata v americkom štáte Colorado, informovali v…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovenskí hádzanári spravili prvý krok za vytúženým postupom na MS do Nemecka

Slovenská reprezentácia hádzanárov vstúpila úspešne do bojov o miestenku na najbližšie majstrovstvá sveta, ktoré sa v januári 2027 uskutočnia v…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Orbán v otázke pôžičky pre Ukrajinu neustúpi, kým ropa opäť nezačne prúdiť cez ropovod Družba

Maďarský premiér Viktor Orbán sa vyjadril, že v otázke týkajúcej sa poskytnutia pôžičky vo výške 90 miliárd eur z európskych zdrojov pre…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Világi hovorí, prečo to v DAC nevyšlo s angažovaním Weissa či Škrteľa

Majiteľ futbalového klubu DAC Dunajská Streda Oszkár Világi vysvetlil, prečo nebola úspešná jeho snaha o angažovanie trénera Vladimíra Weissa st. či…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Čoho sa bojí Michal Šimečka?

Líder progresívcov Michal Šimečka dlhodobo verejne prezentuje svoj proukrajinský postoj a neochvejnú podporu prezidentovi Zelenskému, zatiaľ čo za agresora označuje…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Taliansky generál svojím prejavom v EP rozdupal predsedníčku Európskej komisie

Europoslancom Milanovi Uhríkovi a Milanovi Mazurekovi prišla do europarlamentnej frakcie ESN nová posila, a to hneď veľkolepo. Taliansky europoslanec, generál…

19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pozor na rozdiely, nový rodičovský dôchodok môže byť výrazne nižší

Od roku 2026 čaká slovenský daňový systém významná zmena, ktorá zásadne mení spôsob prerozdeľovania časti zaplatenej dane. Tradičný mechanizmus poukazovania…

19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

NABU ako nástroj západného riadenia Ukrajiny. Zelenskyj kladie odpor

Ukrajina, 19. marca 2026 - Ukrajina dostala balík podmienok na vstup do EÚ, ktorý predpokladá posilnenie nezávislosti NABU a vyňatie…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Irán zaútočil na najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete

Irán zasiahol najväčší komplex na výrobu skvapalneného zemného plynu na svete v Katare

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Online nakupovanie, ktoré nás presvedčilo, že život je lotéria

Online nakupovanie prináša vzrušenie, očakávanie aj občasné sklamanie v jednom balíčku. Online nakupovanie nám často sľubuje dokonalé produkty za skvelé…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

Bývalý šéf protiteroristického centra, ktorý kritizoval Trumpa pre vojnu s Iránom, je podozrivý z úniku informácií. Vyšetruje ho FBI

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie vyšetruje vysokopostaveného amerického protiteroristického predstaviteľa Josepha Kenta pre údajné úniky utajovaných informácií. Kent v utorok…

19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zelenskyj informoval, že nové kolo rokovaní s USA o ukončení vojny by sa malo uskutočniť túto sobotu v USA.

Včera 20:28

Netanjahu uviedol, že Irán už nie je schopný obohacovať urán ani vyrábať balistické rakety.

Včera 20:26

Armáda Ukrajiny zaútočila na centrum inovácií ruskej spoločnosti Granit na Kryme.

Včera 19:49

Ministerstvo energetiky Izraela uviedla, že iránska armáda zasiahla ropné rafinérie v izraelskom meste Haifa. Úder však nespôsobil významné škody.

Včera 19:45

.

Cukor: Ktorá krajina je najväčším spotrebiteľom cukru na svete?

Cukor patrí medzi najviac konzumované potravinové zložky na svete a jeho spotreba neustále rastie. Tento článok vám prezradí, ktorá krajina…

19. 03. 2026 | 0 komentárov

„Páni“ klamári

Generálny riaditeľ Sekcie obrannej politiky Ministerstva obrany Slovenskej republiky Robert Bestro na základe štatistických údajov vyvracia opozičné klamstvá týkajúce sa…

19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ministri, haló: Dáme ďalšie státisíce na podporu LGBTi?

Ak ste sa nádejali, že s touto vládou skončí hromadné vyhadzovanie verejných financií na dúhové projekty, potom ste sa pomýlili…

19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Parlament schválil novelu Trestného zákona, ktorá zavádza samostatný trestný čin poškodzovania vojnových hrobov

Národná rada SR schválila v utorok novelu Trestného zákona, ktorá zavádza samostatný trestný čin poškodzovania vojnových hrobov, pamätníkov, pamätníkov holokaustu…

19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Dva naratívy alebo informačná hmla vojny

Termín „naratív“, ktorý sa prostredníctvom médií čoraz naliehavejšie tlačí do nášho slovníka,  je definovaný ako príbeh alebo interpretácia udalostí spájajúci…

19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov
19. 03. 2026 | Komentáre | 12 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Bielik

Rastislav Vasilišin

Marek Brna

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Anton Čapkovič

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov