NAŽIVO

Nórsky minister zahraničných vecí Espen Barth Eide čelí kritike pre stáž svojho syna na veľvyslanectve v Paríži. Podľa médií ministerstvo o žiadosti o takúto stáž neinformoval, hoci to bola jeho povinnosť.

14:59

Volker Türk povedal, že plány Izraela na posilnenie kontroly nad okupovaným Západným brehom Jordánu a pripravenie pôdy pre ďalšie osady na tomto území sú krokom smerom k upevneniu nelegálnej anexie.

14:49

Nemecký súd odsúdil na dva roky a osem mesiacov väzenia občana USA, ktorý poskytoval citlivé informácie Číne v čase, keď pracoval ako civilný dodávateľ na americkej vojenskej základni v Nemecku.

14:12

Európske letecké spoločnosti upozornili, že nový systém vstupu do schengenského priestoru spôsobí počas letnej sezóny „vážne narušenia“ prevádzky na letiskách.

14:11

NATO spustilo svoju novú misiu Arktická stráž, zameranú na posilnenie svojej prítomnosti v arktickej oblasti vrátane Grónska. Jej cieľom je okrem zvýšenia monitorovania a vojenských kapacít v tomto regióne aj oslabiť argumenty USA, že bezpečnosť v tejto oblasti nie je dostatočne zaručená.

14:10

Tropický cyklón Gezani, ktorý v utorok zasiahol Madagaskar, si vyžiadal na životoch najmenej 20 obetí. Úrady evidujú aj 15 nezvestných a najmenej 33 zranených.

14:09

Ozbrojeného mladíka, ktorý spustil paľbu v škole v thajskom meste Hat Yai, zastrelila polícia. Všetkých rukojemníkov oslobodili bezpečnostné zložky.

14:07

Európska komisia predstavila súbor opatrení zameraných na prevenciu bezpečnostných incidentov súvisiacich s bezpilotnými lietadlami. Opatrenia zahŕňajú sprísnenie registrácie dronov, vytvorenie bezletových zón či zlepšenie ich detekcie v okolí kritických miest, ako sú letiská či jadrové elektrárne.

14:06

Tusk uviedol, že Poľsko sa za súčasných okolností nepripojí k Rade mieru, situáciu však bude celý čas analyzovať.

14:06

WHO uviedla, že počet zaznamenaných prípadov osýpok v Európe a strednej Ázii počas uplynulého roka výrazne klesol.

14:04

Zdroj z prostredia zdravotníctva uviedol, že dronový útok sudánskych polovojenských jednotiek Síl rýchlej podpory zabil dve deti a spôsobil zranenia 12 ďalším v meste ar-Rahad.

14:04

Fiala poprel, že by sa na jeseň chystal kandidovať do Senátu alebo že by sa o dva roky uchádzal o prezidentskú funkciu. Oznámil, že založil think-tank Politické fórum, pomocou ktorého chce najmä medzi mladými rozvíjať a popularizovať myšlienky slobody a demokracie.

14:03

Milióny ľudí vyšli do ulíc Iránu, aby si pripomenuli výročie islamskej revolúcie z roku 1979.

14:02

Nemecká hospodárska iniciatíva nazvaná Made for Germany žiada, aby sa v Európe znížila byrokracia a uskutočnili hlboké reformy. Aliancia poukazuje na to, že priemyselná základňa Európy je vystavená obrovskému tlaku.

14:01

Náčelník generálneho štábu poľskej armády Wieslaw Kukula informoval, že novým veliteľom spoločného štábu NATO pre strednú a severnú Európu v Brunssume bude poľský generál.

14:00

Polícia obvinila podozrivého z útoku na komentátora denníka SME Petra Schutza. Vedie trestné stíhanie vo veci ublíženia na zdraví v súbehu s prečinom výtržníctva.

K útoku došlo 10. januára v košickom Auparku, novinár musel absolvovať operáciu stehennej kosti.

Peter Schutz
Na snímke Peter Schutz / Foto: Facebook
12:46
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Spojená škola v Kysuckom Novom Meste vznikla pred 65 rokmi

Vyššia priemyselná škola strojnícka v Kysuckom Novom Meste, predchodkyňa dnešnej Spojenej školy, vznikla pred 65 rokmi pre nedostatok kvalifikovaných odborníkov pre rozvíjajúcu sa industrializáciu, predovšetkým strojárskeho charakteru v regióne Kysúc a Žiliny.

❚❚
.

Riaditeľ Spojenej školy Milan Valek podotkol, že začiatky boli veľmi ťažké. “Ale mali sme šťastie na šikovných pedagógov, ktorí vysokou odbornosťou, obetavosťou a oduševneným vzťahom k práci, ako aj úzkou spoluprácou so strojárskymi podnikmi, posúvali školu dopredu. A zmenili ju v danom období na jednu z vlajkových lodí v oblasti stredoškolského odborného vzdelávania,” povedal Valek.

Doplnil, že so zmenou industrializácie regiónu Kysúc a Žiliny sa menilo aj zameranie školy. “V roku 1984 sme otvorili štúdium v odbore elektrotechnika so zameraním predovšetkým na automatizačnú techniku. S príchodom výpočtovej techniky sme toto štúdium rozšírili na elektronické počítačové systémy. Po roku 1990, kedy sa priemysel rýchlo menil, musela škola rýchlo reagovať na požiadavky trhu. Experimentálne sme začali overovať študijný odbor mechatronika, študijný odbor technické lýceum a študijný odbor technické a informatické služby. Niektoré už zanikli, ale v danom období splnili svoj cieľ a vychovali odborníkov, ktorých priemysel potreboval,” uviedol riaditeľ Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste.

V roku 1998 otvorili v priestoroch školy obchodnú akadémiu. “Naším cieľom, a súčasne aj hlavným pozitívom existencie dvoch škôl v jednom priestore, je neustála konfrontácia žiakov s odbornou zložkou výroby, ale aj jej ekonomickou stránkou, čím sa adaptácia na podmienky praxe zefektívňuje. O kvalite vzdelávania svedčí aj fakt, že jej absolventi pôsobia vo významných riadiacich pozíciách veľkých podnikov a pracovali aj ako ministri vo vláde,” zdôraznil Valek.

.

 

Spojená škola v Kysuckom Novom Meste je najväčšou strednou odbornou školou v Žilinskom samosprávnom kraji

Spojená škola v Kysuckom Novom Meste, ktorá má 820 žiakov denného štúdia, je najväčšou strednou odbornou školou v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK).

Na snímke riaditeľ Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste Milan Valek
Na snímke riaditeľ Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste Milan Valek

Podľa jej riaditeľa Milana Valeka prijme v budúcom školskom do prvého ročníka celkovo 218 študentov v odboroch informačné a sieťové technológie, elektrotechnika – priemyselná informatika, mechatronika, strojárstvo so zameraním na automobilový priemysel a grafické systémy, logistika, technické lýceum so zameraním na informatiku, ekonomiku a strojárstvo.

“Najväčší záujem je momentálne o informačné a sieťové technológie. Týmto odborom konkurujeme aj gymnáziám a hlásia sa nám vynikajúci žiaci. Dobré výsledky dosahujú počas celého štúdia a takmer 90 percent z nich odchádza na vysoké školy. Predovšetkým na Žilinskú univerzitu, Fakultu riadenia a informatiky alebo Ostravskú univerzitu v Ostrave,” povedal Valek.

.

Doplnil, že študijný odbor informačné a sieťové technológie otvorili na základe požiadaviek firiem z IT priemyslu a experimentálne ho overovali ako jedna z piatich škôl na Slovensku. “Duálne vzdelávanie ide do popredia, ale naša škola má študijné osnovy zamerané predovšetkým na teoretické vzdelávanie a nemôže sa do tohto vzdelávania zapojiť. Preto sa snažíme úzko spolupracovať s firmami, aby nám pomáhali zmeniť učebné osnovy a žiak sa naučil v škole to, čo firmy potrebujú. Spolupracujeme predovšetkým so združením firiem IT priemyslu v žilinskom regióne IT klaster, kde sme jedným z jeho členov,” podotkol riaditeľ Spojenej školy v Kysuckom Novom Meste.

Študenti majú podľa neho k dispozícii pavilóny všeobecných aj odborných učební. “V pavilóne všeobecných učební sa vyučuje slovenčina a cudzie jazyky, na ktoré kladieme veľký dôraz. Sú veľmi potrebné, aby naši študenti získali dobré zamestnanie. Pretože, väčšina z nich neostáva na Slovensku, ale ak majú možnosť, snažia sa vycestovať. V pavilóne odborných učební máme zapojených do počítačovej siete zhruba 500 počítačov, z toho 450 je priamo vo výchovno-vzdelávacom procese. Každý učiteľ má svoj počítač, máme zavedenú elektronickú žiacku knižku a elektronickú triednu knihu,” uviedol Valek.

Spojená škola v Kysuckom Novom Meste spolupracuje aj s viacerými firmami v regióne a jej študenti sa zapájajú do rôznych súťaží. “Spolupracujeme s firmou Kia Motors Slovakia, ktorá každý rok organizuje súťaž Kia Award inovation a naši študenti sa vždy umiestňujú na popredných miestach. O súťaž je veľký záujem, pretože je veľmi dobre honorovaná. Takisto sa zapájajú do súťaží, ktoré organizuje firma Siemens. Konkrétne Siemens Young Generation Award, kde takisto dosahujú veľmi dobré výsledky a firma Siemens na oplátku podporuje rozvoj škôl,” dodal riaditeľ školy.

V plánoch Spojenej školy je zateplenie internátu, modernizácia dielní, napríklad s učebňami CNC strojov či sieťových technológií s najmodernejšími zariadeniami. “Chceme aj pracovisko s priemyselným robotom. Pretože o týchto študentov je v súčasnosti veľký záujem a robotizácia a automatizácia v priemysle ide míľovými krokmi dopredu. Vybudovať chceme aj moderné učebne elektroniky, návrhu plošných spojov, obvodov, elektrotechnických meraní a meraní z oblasti elektroniky používanej v automobilovom priemysle,” uzavrel Valek.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

Holandská vláda chce pripraviť Maďarsko a Slovensko o právo veta a fondy EÚ

Nová  progresívna holandská vláda má vo svojej koaličnej zmluve pasáž, v ktorej hovorí, že chce zbaviť európskych fondov a hlasovacích…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Ústavný súd pozastavil účinnosť zmeny Trestného poriadku o kajúcnikoch

Ústavný súd SR pozastavil účinnosť zmeny Trestného poriadku, týkajúcej sa nepoužiteľnosti dôkazov získaných od spolupracujúcej osoby. Návrhu na pozastavenie účinnosti…

11. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Aký je názor lídrov EÚ na priame rokovania s Putinom?

Mala by Európska únia zdvihnúť telefón, zavolať Vladimirovi Putinovi a požiadať ho o rokovania? Záleží na tom, koho sa pýtate,…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Orbán: Brusel a Kyjev vyhlásili Maďarsku vojnu

Maďarský premiér Viktor Orbán tvrdí, že Brusel a Kyjev „vyhlásili Maďarsku vojnu“. Reagoval tak na článok portálu Politico o plánoch…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Študent „Muro“ má konkurenciu v Modre

Vyzerá to tak, že opozícia na čele s Progresívnym Slovenskom siahla na dno –  v protivládnej kampani im neostáva nič iné, ako…

11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

V prípade napadnutia komentátora denníka SME obvinila polícia konkrétnu osobu

V prípade napadnutia komentátora denníka SME Petra Schutza z 10. januára v Košiciach policajný vyšetrovateľ obvinil jednu konkrétnu osobu z…

11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pravda o pôvode Slovanov

Nie desiatky, ale stovky historikov si kládli a kladú stále otázku, aký je pôvod Európanov? Vôbec to nie je také…

11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Szalay prezradil za aké výroky je obvinený Kotlár

Vládny splnomocnenec pre prešetrenie manažmentu pandémie COVID-19 Peter Kotlár bol obvinený zo šírenia poplašnej správy pre tvrdenia o toxicite a…

11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia kauza pre SFZ, zväz mal ručiť celým majetkom. Huliak sa pýta, či sa z neho stane mobilný operátor alebo zriaďuje call centrum

Minulý týždeň obleteli slovenským internetom informácie o údajnom zapletení sa Slovenského futbalového zväzu v kauze s mobilnými telefónmi Prezident zväzu…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Merz odmietol Macronovu výzvu

Vláda nemeckého kancelára Friedricha Merza odmietla výzvu francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona na emitovanie spoločných dlhopisov. Informuje web Politico

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matematická výzva: Dokážete nájsť konečnú hodnotu rovnice?

Matematická výzva s časovým limitom 11 sekúnd preverí, ako rýchlo dokáže váš mozog analyzovať čísla a hľadať skryté vzorce. Nejde…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Kaja Kallas má pre Rusko tvrdé podmienky

Kaja Kallas má v úmysle požadovať od Ruska zníženie počtu vojakov v rámci urovnania situácie na Ukrajine, informuje agentúra Reuters

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Minúty hanby. Biatlonista po zisku bronzu na ZOH využil mediálny priestor a urobil veľké priznanie

Namiesto osláv veľkého športového úspechu zostali včera nórskemu reprezentantovi v biatlone Sturlovi Holm Laegreidovi oči pre plač. Rozhodol sa totiž…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Skončí Zelenskyj? Podľa FT sa niečo chystá, a to už koncom februára

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj môže oznámiť konanie prezidentských volieb a referenda 24. februára – v deň štvrtého výročia začiatku vojny…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jediný systém protivzdušnej obrany ktorý dokáže zostreliť balistické rakety s doletom až 2500 km

Rijád, 11. februára 2026 - Ruská skupina Almaz-Antey predstavila v Rijáde modely zbraní protivzdušného obranného systému Antej-4000, ktorý je navrhnutý na boj…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské bezpilotné lietadlá zničili hlavný závod vyrábajúci bezpilotné lietadlá Lasar’s Group

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj komentuje zákaz prilby s mŕtvymi Ukrajincami

Skeletonista Vladyslav Heraskevyč uviedol, že nebude rešpektovať zákaz olympijského výboru a prilbu s vyobrazením tvárí obetí vojny na Ukrajine si…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Čo hľadá pro-ukrajinská propaganda na STVR?

Vedomá a inteligentná manipulácia más je súčasťou demokratického zriadenia – toto napísal Edward L. Bernays vo svojej legendárne knihe o…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Premena starého haraburdia na umenie

Premena starých, zdanlivo bezcenných predmetov je dôkazom, že kreativita často začína tam, kde iní vidia len haraburdie. Hromada vecí v…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Mohlo to skončiť tragicky. Kramár by si mal upratať doma, kým začne znovu vyzývať študentov na protesty

Herecké remeslo predpokladá jeden kľúčový talent: dokázať sa tváriť, že ste niekto iný. Napríklad niekto, kto je lepší, než tí…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Po valentínskom víkende očakáva Slovensko vzácnu návštevu

Minister zahraničných vecí USA Marco Rubio cez víkend navštívi Budapešť a Bratislavu, informuje Hungary Today. Americký minister sa plánuje venovať…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zmena kurzu? Von der Leyenová: EÚ musí „zbúrať bariéry“, ak sa chce stať globálnym ekonomickým gigantom

Európska únia sa musí zbaviť vnútorných bariér, ktoré brzdia jej hospodársky rozvoj, aby sa mohla stať skutočným globálnym ekonomickým hráčom.…

11. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov: Mávajú nejakým “dokumentom” s 20 bodmi, ktorý nám nikto oficiálne ani neoficiálne neposlal

Rusko stále nedostalo návrh mierového plánu s 20 bodmi – ani oficiálnymi, ani neoficiálnymi kanálmi, povedal ruský minister zahraničných vecí…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bezzásahovosť skončila. Takto vyzerá „volebný režim“ podľa DSA v praxi

Exhibit 7 odhaľuje spúšťače a pravidlá, ktoré sa zapínajú pred voľbami. Má Slovensko vôbec páky na obranu férovosti predvolebnej diskusie?

11. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Raketa Iskander s kazetovou hlavicou zasiahla výrobu dronov v oblasti Chersonu

Ukrajina, 10. februára 2026 - Ruské ozbrojené sily zničili výrobu útočných dronov v oblasti Cherson. Podľa ruských zdrojov raketa Iskander-M…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Zrýchlený vstup Ukrajiny do EÚ? Maďarsko hovorí rázne „nie“

Plán Európskej únie na urýchlené riešenie situácie na Ukrajine vyvolal ostrý konflikt s jedným z členských štátov –  Maďarskom. Brusel je totiž…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Foreign Policy: Kurz generálneho tajomníka vedie NATO k strategickému kolapsu

Americký časopis „Foreign Policy“ publikuje ostrú kritiku generálneho tajomníka NATO Marka Rutteho a obviňuje ho zo strategickej nekompetentnosti

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Návrh zákona o umelej inteligencii

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR predložilo 27. januára 2026 do pripomienkového konania návrh zákona o umelej inteligencii a…

11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Európa nemá vlastný platobný systém?

Rusko aj Čína už dávno pochopili riziko absencie národného platobného systému, zatiaľ čo vazalská Európska komisia sa zaoberala sebazničujúcou zelenou…

11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Nórsky minister zahraničných vecí Espen Barth Eide čelí kritike pre stáž svojho syna na veľvyslanectve v Paríži. Podľa médií ministerstvo o žiadosti o takúto stáž neinformoval, hoci to bola jeho povinnosť.

14:59

Volker Türk povedal, že plány Izraela na posilnenie kontroly nad okupovaným Západným brehom Jordánu a pripravenie pôdy pre ďalšie osady na tomto území sú krokom smerom k upevneniu nelegálnej anexie.

14:49

.

Trump pripravuje rozsiahle preteky v jadrovom zbrojení

New York Times naznačuje, že po vystúpení z dohody START III sa Trump pripravuje na rozsiahly pretek v jadrovom zbrojení

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Teplá voda ako luxus? Nie, to je zlyhanie systému

Slovensko má tichý, ale vážny problém: teplá voda sa v mnohých bytových domoch stáva luxusom. Domácnosti dnes často platia za…

11. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spoločnosť Nike predmetom vyšetrovania. Politikou DEI diskriminovala bielych zamestnancov

Gigant Nike, ktorý podniká v oblasti športovej obuvi, módy a doplnkov,  čelí obvineniam zo systémovej rasovej diskriminácie – spoločnosť mala diskriminovať bielych…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pivovarnícky gigant Heineken plánuje za dva roky prepustiť až 6 000 zamestnancov

Holandský pivovarnícky gigant Heineken v stredu oznámil, že v nasledujúcich dvoch rokoch zruší 5- až 6-tisíc pracovných miest. Rozhodnutie zdôvodňuje…

11. 02. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rusko zaútočilo na najväčšiu rozvodňu na Ukrajine

Rusko v noci zaútočilo na veľkú rozvodňu vo Ľvovskej oblasti

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov