Podľa doterajšieho vyšetrovania dopravnej nehody mladá vodička pravdepodobne neprispôsobila pri prejazde ostrej ľavotočivej zákruty rýchlosť jazdy svojim schopnostiam. Následkom toho dostala v nasledujúcej pravotočivej zákrute šmyk, prešla do protismeru, kde narazila do oproti idúceho vozidla.
“Pri nehode utrpela mladá vodička vážne zranenia, ktorým podľahla. Zranení boli aj v Škode Octavia – 55-ročný vodič a jeho 51-ročná spolujazdkyňa,” informovala banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.
Ako ďalej uviedla, alkohol u vodiča škodovky zistený nebol a u nebohej bude zisťovaný pri súdnej pitve. V súvislosti tragickou nehodou sa začalo trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia a prečinu ublíženia na zdraví. “Do vyšetrovania boli pribratí aj znalci z odboru súdneho lekárstva, ako aj z odboru dopravy. Príčina nehody je v súčasnosti v štádiu vyšetrovania,” dodala hovorkyňa.