Slovensko – Wales 1:1, Dúbravka: “Mohli sme dosiahnuť viac”

Trnava 11. októbra 2019 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj,Martin Baumann)

Slovenskí futbaloví reprezentanti remizovali vo štvrtkovom kvalifikačnom zápase EURO 2020 s Walesom v Trnave 1:1. Zverenci trénera Pavla Hapala sa najbližšie predstavia v nedeľu na Tehelnom poli v príprave proti Paraguaju, kvalifikačnú E-skupinu dohrajú v novembrovom termíne v Chorvátsku a doma s Azerbajdžanom

Na snímke vpravo hráč Slovenska Milan Škriniar a hráč Walesu Gareth Bale v zápase 7. kola skupiny E kvalifikácie EURO 2020 Slovensko – Wales

Skóre na ŠAM otvoril v 25. minúte hlavou útočník Walesu Kieffer Moore, v 53. minúte vyrovnal strelou z voleja Juraj Kucka.

Slováci sú po šiestich odohraných dueloch v tabuľke na druhom mieste s 10 bodmi za vedúcim Chorvátskom, ktoré zdolalo doma Maďarsko a má pred SR trojbodový náskok. Wales má sedem bodov a päť odohraných zápasov, so Slovenskom bude mať v prípade rovnosti bodov lepšiu bilanciu, keďže ho v marci v Cardiffe zdolal 1:0.

7. kolo kvalifikácie EURO 2020, E-skupina:

Slovensko – Wales 1:1 (0:1)

Góly: 53. Kucka – 25. Moore, ŽK: Gyömbér – Bale, Ampadu, J. Williams, James, ČK: 88. Gyömbér (SR) po 2. ŽK, rozhodovali: Del Cerro Grande – Yuste, Alonso (všetci Šp.), 18.071 divákov.

SR: Dúbravka – Pekarík, Gyömbér, Škriniar, Hancko – Kucka, Lobotka – Rusnák, Hamšík, Mak (79. Haraslín) – Boženík (86. Šafranko)

Wales: Hennessey – Roberts, Rodon, Lockyer, Davies – Allen, Ampadu (58. Morrell) – Bale, J. Williams (66. Wilson), James – Moore

Na snímke slovenskí fanúšikovia

Hostia začali odvážne, nepripustili žiadny tlak Slovákov a boli aktívni smerom dopredu. Postupne sa však domáci dostávali do hry a otvoriť skóre mohol v 11. minúte Mak. Boženík získal dobrým napádaním loptu, Hamšík prihral Makovi, ktorý si chcel ešte vylepšiť pozíciu, ale jeho strelu obrana zblokovala. “Draci” boli stále nebezpeční, v 24. minúte sa po centri z pravej strany dostal hlavou do zakončenia Bale a lopta trafila brvno Dúbravkovej brány. Hostí to ale dlho mrzieť nemuselo, pretože otvorili skóre už o minútu. James odcentroval na ľavej strane cez Pekaríka a vysoký Moore z druhej vlny úplne osamotený hlavou zakončil presne k tyčke. Slováci sa snažili vyrovnať a v 36. minúte predviedli peknú postupnú akciu, keď sa lopta cez Lobotku a Hamšíka opäť dostala k Makovi, ten však vystrelil iba do náručia brankára Hennesseyho. O pár okamihov to skúsil Kucka, no pomerne nepresne. Ten istý hráč sa dostal do šance aj v nadstavenom čase, ale opäť minul.

Druhý polčas sa začal bez zmien v zostavách, opäť s aktivitou na kopačkách Walesu. V 52. minúte jeho hráči dostali loptu do siete druhýkrát, ale pískal sa faul na Dúbravku. A tak udrelo na druhej strane, keď Lobotka založil akciu cez Pekaríka, jeho center obrana odvrátila, ale iba ku Kuckovi, ktorý umiestnenou strelou ľavačkou z prvej vyrovnal. V 57. minúte sa do zakončenia vo vnútri šestnástky dostal Mak, ale obrana ho zblokovala. V týchto fázach “sokoli” jasne dominovali, v 63. minúte vypálil nebezpečne Rusnák a Hennessey sa poriadne zapotil, aby jeho pokus vyrazil. Vzápätí nebezpečne vystrelil opäť Kucka, no nepresne. Hral sa zaujímavý futbal stále vo vysokom tempe, v 68. minúte mohol zmraziť domácich Moore, ale jeho pokus pätičkou po strieľanom centri Dúbravka reflexívne vyrazil na roh. V 78. minúte po centri z priameho kopu nebezpečne hlavičkoval Rodon, ale Gyömbér v poslednej chvíli hlavou odvrátil nad. V 88. minúte dostal po faule Gyömbér po druhej žltej karte aj červenú a hneď z následnej štandardky to mohol využiť Rodon, ale nožničkami minul. A tak si v Trnave obaja súperi body podelili.

Na snímke hráči Slovenska ďakujú divákom po remíze 1:1 v zápase 7. kola skupiny E kvalifikácie EURO 2020 Slovensko – Wales

Reakcie po zápase /RTVS, TASR/:

Ryan Giggs, tréner Walesu: “Teraz máme lepšie vzájomné zápasy so Slovenskom. Bol to pekný duel pre divákov, hralo sa hore-dolu. Vytvorili sme si lepšie šance, mohol ale vyhrať aj súper. Som spokojný s remízou, pretože sme boli dlhší čas pod tlakom. Mohli vyhrať Slováci, aj my. Plnili sme si defenzívne úlohy najmú v prvom polčase, keď sme držali loptu, ale v druhom polčase sme sa dostali pod tlak. Podržal nás brankár viacerými dobrými zákrokmi. Kvalifikační debutanti Moore a Lockyer hrali výborne. Lockyer je v životnej forme a gól bol pre Moorea čerešničkou na torte.”

Pavel Hapal, tréner SR: “Remíza je smutná. Odohrali sme veľmi dobré stretnutie. Mali sme kopu šancí, ale nepremenili ich. Súper sa snažil dostávať do brejkových situácií a v nich bol nebezpečný. Chlapci ukázali veľkú morálku. Publikum ich vytlieskalo, ale chceli sme zvíťaziť. Gyömbér za prvý zákrok nemusel dostať žltú kartu, inak hral výborne. Wales odohral o zápas menej, ale stále tie svoje body nezískal. Stále sme blízko k EURU, rovnako ako ďalšie dva tímy pod nami.”

Marek Hamšík, kapitán SR: “Okrem výsledku to bol dnes od nás veľmi dobý zápas a výkon. Bojovný, aktívny, behavý, no mali sme tú jednu šancu navyše využiť. Čakajú nás ešte dva ťažké zápasy, je to všetko otvorené, dúfame, že sa Maďari vo Walese pobijú a pomôžu nám.”

Juraj Kucka, stredopoliar a strelec vyrovnávajúceho gólu SR: “Snažili sme sa o víťazstvo, celé mužstvo podalo dobrý výkon, ale nakoniec z toho bola remíza. Ešte nás čakajú dva zápasy a musíme do toho dať všetko. Je to v našich silách, máme na to, aby sme to dokázali.”

Norbert Gyömbér, obranca SR, dostal ČK: “Škoda toho výsledku, myslím si, že najmä v prvom polčase sme mali veľa vyložených šancí, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. Naopak, inkasovali sme dosť lacný gól. Remíza sa nám možno máli, ale musíme ju zobrať. Celý zápas sme zvádzali s útočníkom tieto súboje, v prvom polčase som dostal asi päť, šesť lakťov. Rozhodca to neposudzoval a za moje fauly dal hneď dve žlté karty. Čo sa dá robiť.”

Róbert Mak, krídelník SR: “Pri tej prvej šanci som si to chcel ešte posunúť, ale ten druhý hráč mi to zblokoval. V prvom polčase sme mali dosť šancí, ale bohužiaľ sme nevyužili ani jednu. Aj v druhom ich bolo dosť, ale dnes sme nemali toľko šťastia, ako v Maďarsku.”

Milan Škriniar, obranca SR: “Škoda, že sme dali len jeden gól, pretože si myslím, že sme mali dostatok šancí na zlomenie zápasu na našu stranu. Najmä v prvom polčase boli veľmi dobré situácie, ktoré sme mohli pretlačiť do gólu. V druhom polčase sa mi zdalo, že Wales chcel ustrážiť výsledok. Veľmi dobre sme zareagovali, vyrovnali sme na 1:1, žiaľ, potom sa nám to nepodarilo dotiahnuť do víťazného konca.”

Martin Dúbravka, brankár SR: “Nie sme spokojní, cítili sme, že v tomto zápase sme mohli dosiahnuť viac. Z futbalovej stránky sme boli lepším mužstvom, je len škoda, že sme sa nedokázali viac presadiť. Pred gólom vidieť, že sa tlačia do šestnástky, bola to predzvesť, že si treba dávať pozor. Reakcia chalanov bola výborná, najmä v druhom polčase sme držali loptu a držali sme súpera na dištanc. Cítime sa sklamane.”

Róbert Boženík, útočník SR: “Bol to náročný zápas, vedeli sme, že najsilnejšia stránka Walesu je súbojovosť. Aj napriek tomu sme si vypracovali dostatok šancí, ktoré sme, žiaľ, nepremenili. Získali sme bod a musíme sa pozerať dopredu.”

Včera 20:16

Fínski hokejoví reprezentanti zvíťazili v piatkovom prípravnom zápase pred MS 2024 nad Švédskom 2:1 po predĺžení. O ich triumfe rozhodol v 65. minúte Ahti Oksanen. Suomi odplatili súperovi štvrtkovú prehru 0:4. Švédi budú na šampionáte súpermi Slovákov v základnej B-skupine.

Včera 19:39

Ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch (HRW) v piatok vyzvala parlament v Gambii, aby zamietol návrh zákona, ktorého cieľom je zrušiť zákaz mrzačenia ženských pohlavných orgánov.

Včera 19:39

Bývalý ruský bankár a expremiér vlády Náhorného Karabachu Ruben Vardanjan, ktorý je zadržiavaný v Azerbajdžane, vyhlásil vo väzení v Baku hladovku.

Včera 19:38

Pokiaľ bude mať Maďarsko národnú vládu, nepodporí žiadnu zo strán rusko-ukrajinskej vojny. Na oficiálnom otvorení kampane vládnucej aliancie Fidesz-KDNP pred júnovými voľbami do Európskeho parlamentu to v piatok v Budapešti povedal maďarský premiér Viktor Orbán.

Včera 19:15

Argentínsky tenista Tomas Martin Etcheverry postúpil do semifinále dvojhry na antukovom turnaji ATP v Barcelone. Trinásty nasadený hráč vyradil vo štvrťfinále Brita Camerona Norrieho 7:6 (4), 7:6 (1). Trojka “pavúka” Casper Ruud si poradil s Matteom Arnaldim z Talianska 6:4, 6:3.

Včera 18:59

Počas záplav v Spojených arabských emirátoch (SAE) prišli o život traja pracovní migranti z Filipín. Dve ženy sa počas záplav udusili vo svojom vozidle a jeden muž utrpel zranenia s následkom smrti, keď jeho vozidlo spadlo do priehlbiny, uviedlo vo vyhlásení filipínske ministerstvo pre migrujúcich pracovníkov.

Včera 18:33

Polícia v piatok vo švédskom meste Vasteras postrelila a zadržala muža, ktorý vraj s pomocou ostrého objektu spôsobil zranenia trom starším ženám.

Včera 18:28

Americká tenistka Sloane Stephensová postúpila na antukovom turnaji WTA v Rouene do semifinále. V pozícii nasadenej šestky vyhrala vo štvrťfinále nad štvorkou podujatia Jüan Jüe z Číny 6:2, 6:2.

Včera 18:27

Kazašská tenistka Jelena Rybakinová postúpila do semifinále dvojhry na antukovom turnaji WTA v Stuttgarte. Ako štvrtá nasadená zdolala vo štvrťfinále Jasmine Paoliniovú z Talianska 6:3, 5:7 a 6:3. Češka Markéta Vondroušová vyradila druhú nasadenú Arinu Sobolenkovú z Bieloruska 3:6, 6:3, 7:5. Medzi elitné kvarteto ide Poľka Iga Swiateková, turnajová jednotka vyhrala nad Britkou Emmou Raducanuovou 7:6 (2), 6:3.

Včera 18:25

Taliansko a Francúzsko by mali svoje výdavky redukovať výraznejšie, než momentálne plánujú, naopak Nemecko by malo ísť opačným smerom a objem výdavkov zvýšiť. Uviedol to v piatok Medzinárodný menový fond (MMF).

Včera 18:24

Hlavný ukazovateľ nezamestnanosti PDU v marci dosiahol úroveň 3,88 %, čo je o 0,04 percentuálneho bodu (p. b.) menej ako vo februári. Medziročne klesol o 0,41 p. b. Počet nezamestnaných evidovaných na úradoch práce v marci tohto roka dosiahol najnižšiu úroveň od konca roka 2019. Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR o tom v piatok informovalo na svojej internetovej stránke.

Včera 18:23

V Poľsku zadržali Bielorusa, ktorý údajne nariadil marcový útok na ruského opozičného politika Leonida Volkova v litovskom Vilniuse. Oznámil to v piatok poľský premiér Donald Tusk. Litovský prezident Gitanas Nauséda krátko predtým informoval, že v Poľsku zadržali aj dve osoby podozrivé zo spáchania zmieneného útoku.