NAŽIVO

Ceny ropy stúpli, naďalej ich podporuje napätie medzi USA a Iránom. Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v apríli dosiahla do 7.13 h SEČ 69,18 USD (58,16 eura) za barel (159 litrov). Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 38 centov (0,55 %).

08:19

Zelenskyj plánuje oznámiť plán volieb 24. februára. Ukrajina začala plánovať prezidentské voľby spolu s referendom o potenciálnej mierovej dohode s Ruskom.

08:02

V Austrálii obvinili dvoch občanov Číny zo zahraničného zasahovania. Mužovi vo veku 25 rokov a 31-ročnej žene hrozí až 15 rokov väzenia.

08:01

Herzog dúfa, že rokovania s USA pomôžu v boji proti iránskej ríši zla. Netanjahu absolvuje už svoju šiestu návštevu Spojených štátov, odkedy sa Trump po druhý raz ujal úradu.

08:00

V jednej zo škôl v Kanade došlo k streľbe, pri ktorej zahynulo najmenej 10 ľudí. Medzi obeťami sú študenti aj dospelí. Asi 25 ľudí utrpelo zranenia rôzneho stupňa závažnosti.

Polícia informovala, že podozrivý strelec bol nájdený mŕtvy. Podľa predbežných informácií sa mohol zabiť. Uvádza sa, že mohlo ísť o ženu.

07:26

Britský minister obrany sľúbil významnú účasť na misii NATO v Arktíde. Misia je zameraná na posilnenie bezpečnosti v oblasti Arktídy zahŕňajúcej Grónsko po opakovaných vyhláseniach prezidenta USA Donalda Trumpa o tom, že chce získať tento ostrov.

07:25

Vláda sa má zaoberať prípravou programu čerpania eurofondov. Ministri majú odsúhlasiť aj návrh ďalšieho postupu v súvislosti s projektom Národného futbalového štadiónu.

07:25

V Sao Paulo bude možné pochovávať domáce zvieratá spolu s majiteľmi. Inšpiráciou pre zákon bol miestny pes Bob Coveiro, ktorý žil desať rokov na mestskom cintoríne po tom, ako tam pochovali jeho majiteľa.

07:24

V Charkovskej oblasti hlásia po ruskom útoku štyri obete. Ruské úrady medzitým uviedli, že protivzdušná obrana odrazila ukrajinský dronový útok na energetickú infraštruktúru a ďalšie ciele v meste Volžskij vo Volgogradskej oblasti v južnom Rusku.

07:23

USA pošlú do Nigérie 200 vojakov na pomoc v boji proti džihádistom. Napriek sporom obe krajiny zvyšujú vojenskú spoluprácu. USA v decembri podnikli pri spoločnej operácii s Nigériou vzdušný útok na militantov v štáte Sokoto na severozápade krajiny.

07:23

Trump zvažuje vyslať druhú loď pre prípad neúspechu rokovaní s Iránom. Spojené štáty a Irán vedú od minulého piatka opätovne rozhovory zamerané na jadrový program Teheránu, ktoré prerušili po 12-dňovej izraelsko-iránskej vojne z vlaňajšieho júna.

07:22

Pred voľbami v Kolumbii uniesli senátorku. Senátorku Aidu Quilcuéovú (53), domorodú aktivistku a držiteľku národnej ceny pre ľudské práva, uniesli okolo obeda neznámi ľudia v jej domovskom regióne Cauca.

07:22

Lietadlo s 55 ľuďmi nezastalo na pristávacej dráhe a skončilo vo vode. Na palube lietadla spoločnosti Starsky Aviation sa nachádzalo 50 pasažierov a päť členov posádky.

07:21

Anglický súd usvedčil Afganca zo znásilnenia 12-ročného dievčaťa. V Nuneatone prípad vyvolal rozsiahle protesty, pretože britské úrady neoznámili imigračný status a štátnu príslušnosť obvinených mužov.

07:20

VEĽKÁ TRAGÉDIA: Pri streľbe na škole a v dome zahynulo desať ľudí. Telo osoby podozrivej z útoku objavili tiež vnútri školy po zjavnej samovražde.

07:19

Spotová cena zlata dosiahla do 13.20 h SEČ 5042,63 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to predstavuje pokles o 0,4 %.

Včera 19:58

Pytliaci vlani v Krugerovom národnom parku zabili takmer dvojnásobne viac nosorožcov v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Situácia v tomto parku sa zhoršila napriek odstraňovaniu rohov živým zvieratám a testom na detektore lži pre strážcov parku.

Včera 19:46

Európsky parlament väčšinou hlasov zbavil imunity nemeckého europoslanca českého pôvodu Petra Bystroňa v súvislosti s vyšetrovaním možného podvodu. Europoslanca za AfD europoslanci zbavili imunity už tretíkrát v rámci viacerých obvinení.

Včera 19:35

Zdroj zo zdravotníctva pre agentúru TASS uviedol, že Vladimir Alexejev, ktorý bol zranený pri pokuse o atentát 6. februára, je v stabilizovanom stave.

Včera 19:23

Tajomník iránskej Najvyššej rady národnej bezpečnosti Alí Larídžání sa stretol s ománskym sultánom Hajthamom bin Tárikom Ál Saídom. Hovorili o „možnosti dosiahnutia vyváženej a spravodlivej dohody medzi oboma stranami a zdôraznili dôležitosť návratu k dialógu a rokovaniam“.

Včera 19:22
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

SaS o dvojakej kvalite podľa SNS klame, od začiatku tvrdila, že neexistuje

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) podľa Slovenskej národnej strany (SNS) pri dvojakej kvalite klame, keď tvrdí, že toho v oblasti dvojakej kvality urobila viac ako vláda a SNS. “Som v nemom úžase, čo predviedol v pondelok Richard Sulík a SaS. Nedokážem zniesť, ak niekto v priamom prenose klame. SaS predviedla nehorázne klamstvo a musím poprosiť média, aby si preštudovali to, čo SaS tvrdilo o dvojakej kvalite. SaS si prisvojuje tému, o ktorej od začiatku hovorila, že neexistuje a obhajovala pri nej záujmy obchodníkov,“ reagoval v pondelok predseda NR SR a SNS Andrej Danko

❚❚
.

Sloboda a Solidarita mala v minulosti pri otvorení témy dvojakej kvality na pôde EÚ podľa SNS ohovárať a kritizovať politikov, ktorí proti nej bojovali. “SaS tvrdila, že výsledky testovania dvojakej kvality sú zmanipulované, táto téma poškodzuje výrobcov, robí zo Slovenska iracionálneho partnera v EÚ. SaS tiež tvrdila, že politici nebudú schopní donútiť výrobcov dodávať rovnaký tovar a podobne,“ uviedol Danko.

Ministerka Gabriela Matečná podľa predsedu SNS za posledné obdobie vyčlenila pre farmárov 80 mil. eur a tému dvojakej kvality dostala na úroveň EÚ. “Ministerky Matečnej sa musím zastať. V EÚ hovorila o téme dvojakej kvality potravín a otvárala ju v rámci V4. Táto žena vybojovala 80 miliónov eur pre slovenských farmárov. Richard Sulík by mal mať v sebe trochu objektívnosti, no on namiesto uznania ministerku kritizuje. Dnes vyšla nová správa EÚ, že dvojaká kvalita existuje,“ pokračoval Danko.

Ak predseda SaS tvrdí, že za roky v Európskom parlamente urobil niečo pre slovenských farmárov, podľa SNS klame. “Jediné, čo urobil, tak loboval za zrušenie osobitného odvodu. Videli sme, že Brusel nás zrádza a ako predseda SNS som odvod zrušil. Nechcel som ďalšie mediálne klamstvo a to také, že odvod navýšil ceny potravín,“ dodal Danko. Predseda SNS zároveň vyzval predstaviteľov SaS, aby sa ospravedlnili strane SNS a ministerke Matečnej.

.

Strana SaS bola pri téme dvojakej kvality podľa SNS dva roky v kóme. “Doteraz hájila táto strana obchodníkov. Nikdy nebude bojovať za práva spotrebiteľov, ale za práva nadnárodných obchodných reťazcov. Dvojaká kvalita potravín je obrovským úspechom Slovenska, SNS a ostatných poškodených členských krajín EÚ. Na začiatku boli aj politici v EÚ ohľadom tejto témy skeptickí, no nám sa podarilo tento problém vyriešiť legislatívne,“ uviedla ministerka pôdohospodárstva SR Gabriela Matečná.

Ohľadom testovania a toho, že Slovensko nemá jeho metodiku Gabriela Matečná uviedla, že SaS nemá pravdu. „Metodika je a testovania na Slovensku boli a budú. Výsledky posledných kontrol z Európskej únie prídu na jeseň. Boj s dvojakou kvalitou sme dotiahli do konca. Národná smernica, ktorá bude implementovať tú z EÚ bude. Už teraz ju pripravujeme a prvotný nástrel bude k dispozícii možno už na jeseň tohto roka,“ uzavrela Gabriela Matečná.

Strana SaS vyzvala ministerku pôdohospodárstva SR Gabrielu Matečnú, aby odborne pretavila smernicu Európskeho parlamentu o nekalých obchodných praktikách do slovenskej legislatívy. “Smernica, ktorú Európsky parlament schválil, je dobrá správa. Dvojaká kvalita bude postihovateľná ako klamlivá obchodná praktika, ak sa tovar uvádza na trh v rôznych členských štátoch ako identický, ale má výrazne odlišné zloženie alebo vlastnosti – pokiaľ nie sú odôvodnené legitímnymi a objektívnymi faktormi. Stále však nemáme výsledky spoločného európskeho testovania potravín a nemáme ani definovanú samotnú dvojakú kvalitu potravín,“ konštatoval v pondelok predseda SaS Richard Sulík, ktorý bol tieňový spravodajca správy, ktorá spomínanej smernici predchádzala.

Richard Sulík sa podľa svojich slov tiež v marci minulého roka pokúsil listom získať informácie o tom, akým spôsobom sa platná európska legislatíva na Slovensku uplatňuje. Ministerka pôdohospodárstva Gabriela Matečná však odpovede na otázky SaS, podľa strany, nikdy neposlala. “Opozičná strana SaS spravila vo veci kvality a cien potravín omnoho viac ako ministerka Matečná alebo SNS, či vládna koalícia. Napríklad sme výrazne dopomohli k zrušeniu Dankovho 2,5-percentného odvodu,“ povedal Sulík. SaS od ministerky Matečnej zároveň očakáva, že vypracuje podrobné postupy, ako bude Slovensko dvojitú kvalitu potravín testovať a hlavne, ako bude Slovensko vymáhať novú európsku legislatívu tak, aby to pocítili všetci občania.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.

Bezzásahovosť skončila. Takto vyzerá „volebný režim“ podľa DSA v praxi

Exhibit 7 odhaľuje spúšťače a pravidlá, ktoré sa zapínajú pred voľbami. Má Slovensko vôbec páky na obranu férovosti predvolebnej diskusie?

11. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Skončí Zelenskyj? Podľa FT sa niečo chystá, a to už koncom februára

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj môže oznámiť konanie prezidentských volieb a referenda 24. februára – v deň štvrtého výročia začiatku vojny…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaja Kallas má pre Rusko tvrdé podmienky

Kaja Kallas má v úmysle požadovať od Ruska zníženie počtu vojakov v rámci urovnania situácie na Ukrajine, informuje agentúra Reuters

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo hľadá pro-ukrajinská propaganda na STVR?

Vedomá a inteligentná manipulácia más je súčasťou demokratického zriadenia – toto napísal Edward L. Bernays vo svojej legendárne knihe o…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mohlo to skončiť tragicky. Kramár by si mal upratať doma, kým začne znovu vyzývať študentov na protesty

Herecké remeslo predpokladá jeden kľúčový talent: dokázať sa tváriť, že ste niekto iný. Napríklad niekto, kto je lepší, než tí…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Pravda o pôvode Slovanov

Nie desiatky, ale stovky historikov si kládli a kladú stále otázku, aký je pôvod Európanov? Vôbec to nie je také…

11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Foreign Policy: Kurz generálneho tajomníka vedie NATO k strategickému kolapsu

Americký časopis „Foreign Policy“ publikuje ostrú kritiku generálneho tajomníka NATO Marka Rutteho a obviňuje ho zo strategickej nekompetentnosti

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Európa nemá vlastný platobný systém?

Rusko aj Čína už dávno pochopili riziko absencie národného platobného systému, zatiaľ čo vazalská Európska komisia sa zaoberala sebazničujúcou zelenou…

11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

Trump pripravuje rozsiahle preteky v jadrovom zbrojení

New York Times naznačuje, že po vystúpení z dohody START III sa Trump pripravuje na rozsiahly pretek v jadrovom zbrojení

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Spoločnosť Nike predmetom vyšetrovania. Politikou DEI diskriminovala bielych zamestnancov

Gigant Nike, ktorý podniká v oblasti športovej obuvi, módy a doplnkov,  čelí obvineniam zo systémovej rasovej diskriminácie – spoločnosť mala diskriminovať bielych…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rusko zaútočilo na najväčšiu rozvodňu na Ukrajine

Rusko v noci zaútočilo na veľkú rozvodňu vo Ľvovskej oblasti

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

A pak se dějí věci…

Tak nám nezaměstnanost vyskočila nad pět procent. Dokonce předčila očekávání analytiků, kteří zároveň rovnou hlásí, že bude hůř, bo naše…

11. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vlhovej brat otvorene: Urobili z nej princeznú... Už nie sme tak v kontakte

Brat Petry Vlhovej nefiguruje v jej tíme od roku 2022, venuje sa svojej pizzerii a manželke s dcérou. Pred štyrmi…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Matematická výzva: Dokážete nájsť konečnú hodnotu rovnice?

Matematická výzva s časovým limitom 11 sekúnd preverí, ako rýchlo dokáže váš mozog analyzovať čísla a hľadať skryté vzorce. Nejde…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

EÚ sprísňuje migračnú politiku. Slovenskí europoslanci prezradili viac

V  Európskom parlamente sa podarilo presadiť historický prvý návrh na sprísnenie migračnej politiky do EÚ. Novinku priblížili slovenskí europoslanci z hnutia…

11. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Raketa Iskander s kazetovou hlavicou zasiahla výrobu dronov v oblasti Chersonu

Ruské ozbrojené sily zničili výrobu útočných dronov v oblasti Cherson. Podľa ruských zdrojov raketa Iskander-M zasiahla identifikovaný cieľ.   Kyjev…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Pred obnovením kontaktov s Moskvou musí Únia podľa Kallasovej vedieť, čo od nej bude požadovať

Európska únia by si mala ešte pred začiatkom akýchkoľvek rozhovorov s Kremľom ujasniť, aké ústupky bude od Moskvy požadovať na…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premena starého haraburdia na umenie

Premena starých, zdanlivo bezcenných predmetov je dôkazom, že kreativita často začína tam, kde iní vidia len haraburdie. Hromada vecí v…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Súd odmietol obžalobu na skupinu takzvaných čurillovcov a prípad vrátil prokuratúre

Mestský súd Bratislava I odmietol obžalobu na policajtov okolo Jána Čurillu, takzvaných „čurillovcov“, a prípad vrátil prokuratúre. Informuje o tom…

10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Kuzminovej sa dostalo ohromnej podpory zo Slovenska

Anastasia Kuzminová je aktuálne v Miláne už na svojej štvrtej olympiáde, pričom v minulosti získala šesť medailí na ZOH vrátane…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Európe hrozí občianska vojna

Profesor David Betz z King’s College London o hroziacej občianskej vojne v Európe

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Huliakova veľká reforma: Menej peňazí zväzom, viac peňazí deťom a rodičom

Ministerstvo cestovného ruchu a športu plánuje významnú zmenu vo financovaní športu s pracovným názvom Menej peňazí zväzom, viac peňazí deťom…

10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výborný výkon Hagaru. Slovenský tínedžer postupuje do voľných jázd a prepisuje históriu

Mladý slovenský krasokorčuliar Adam Hagara má za sebou úspešný vstup do zimných olympijských hier v Miláne a Cortine d\'Ampezzo. Mladý…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Hlas-SD a SNS pri hlasovaní Migaľa nepodporili

Poslanci koaličných strán Hlas-SD a SNS sa pri hlasovaní v Národnej rade SR o návrhu na odvolanie ministra investícií, regionálneho…

10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európsky parlament schválil dve kľúčové reformy, ktoré sprísňujú migračnú politiku EÚ

Európsky parlament v utorok schválil dva hlavné texty, ktorých cieľom je sprísniť migračnú politiku Európskej únie a uľahčiť členským štátom…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ponorte sa do napínavého príbehu. Nová kriminálna záhada Sherlocka Holmesa je tu!

Patríte medzi fanúšikov detektívnych záhada legendárneho Sherlocka Holmesa? Máme pre vás dobrú správu! Novinka plná záhad, zvratov a profesora Moriarty…

10. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér privítal na úrade vlády rakúskeho spolkového kancelára Christiana Stockera, pridal sa k nim aj Babiš

Predseda vlády Robert Fico privítal rakúskeho spolkového kancelára Christiana Stockera na Úrade vlády SR v Bratislave. Rokovanie s rakúskym kancelárom…

10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Moskva obvinila Kyjev z poškodenia jadrovej elektrárne v Záporoží

Útok ukrajinskej armády v utorok poškodil Záporožskú jadrovú elektráreň vrátane dvoch externých elektrických napájacích vedení a hlavnej tepelnej prípojky, informoval…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ceny ropy stúpli, naďalej ich podporuje napätie medzi USA a Iránom. Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v apríli dosiahla do 7.13 h SEČ 69,18 USD (58,16 eura) za barel (159 litrov). Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 38 centov (0,55 %).

08:19

Zelenskyj plánuje oznámiť plán volieb 24. februára. Ukrajina začala plánovať prezidentské voľby spolu s referendom o potenciálnej mierovej dohode s Ruskom.

08:02

V Austrálii obvinili dvoch občanov Číny zo zahraničného zasahovania. Mužovi vo veku 25 rokov a 31-ročnej žene hrozí až 15 rokov väzenia.

08:01

Herzog dúfa, že rokovania s USA pomôžu v boji proti iránskej ríši zla. Netanjahu absolvuje už svoju šiestu návštevu Spojených štátov, odkedy sa Trump po druhý raz ujal úradu.

08:00

V jednej zo škôl v Kanade došlo k streľbe, pri ktorej zahynulo najmenej 10 ľudí. Medzi obeťami sú študenti aj dospelí. Asi 25 ľudí utrpelo zranenia rôzneho stupňa závažnosti.

Polícia informovala, že podozrivý strelec bol nájdený mŕtvy. Podľa predbežných informácií sa mohol zabiť. Uvádza sa, že mohlo ísť o ženu.

07:26

.

Takáč pre HS: Šimečková fakturovala trikrát to isté, účtovníctvo jej robila poslankyňa PS Jaurová. Zastavme korupciu je čisto politická organizácia, nahrádzajú prácu opozície

Minister pôdohospodárstva Richard Takáč v rozhovore pre Hlavné správy komentuje výsledky auditu mimovládok. OZ matky predsedu PS podľa neho triplicitne…

10. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou podal ústavnú sťažnosť pre rozhodnutia o záchrankovom tendri

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou podal 6. februára ústavnú sťažnosť proti postupu a rozhodnutiam Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO)…

10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Aktualizované 10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Matovič chváli Žilinku: Je ako vymenený

Generálny prokurátor Maroš Žilinka je za posledného pol roka ako vymenený a začína hájiť verejný záujem. Povedal to líder opozičného…

10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

"Môžeme zničiť celý Kaliningrad": poľský papierový generál chváli silu delostrelectva

Poľsko, 10. februára 2026 - Poľsko sa pripravuje na inváziu Ruskej federácie: v krajine sa pripravuje rezerva zvýšenej pohotovosti na…

10. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Público: Podiel dolára na globálnych rezervách dosiahol historické minimum

Dedolarizácia prestala byť abstraktnou myšlienkou a stala sa praktickou reakciou mnohých krajín na ich závislosť od menového systému kontrolovaného USA

10. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

5 bodov pre vstup Ukrajiny do EÚ. Budapešť reaguje

Brusel vypracoval 5-bodový pán pre vstup Ukrajiny do EÚ. Zároveň siaha na právo veta členských štátov. Bližší pohľad na túto tému…

10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov