Uviedol to na tlačovom brífingu v stredu. Zákon podľa Rašiho v praxi znamená, že „Slovákom sa berie, cestovkám sa dáva“. Poslanci strany Smer-SD navrhujú, aby vláda tento návrh zákona stiahla a prepracovala. Rovnako navrhujú podporiť cestovné kancelárie radšej priamo.
„Vláda zachraňuje tým, že občania platia,“ dodal Raši s tým, že podľa v súčasnosti platnej legislatívy, ak človek nepocestuje na dovolenku, tak mu musí cestovná kancelária v odôvodnených prípadoch vrátiť peniaze do 14 dní.
„Podľa tohto návrhu zákona, ktorý teraz je v parlamente, cestovná kancelária bude vracať peniaze až 14. septembra 2021, teda o 482 dní,“ upozornil Raši. Problémom je podľa neho aj fakt, že týmto zákonom vládna garnitúra porušuje právo Európskej únie. „Už teraz je avizované, že tento zákon bude Európskou komisiou napadnutý tak, ako aj v iných krajinách, v ktorých sa pokúšajú takéto opatrenie urobiť,“ dodal poslanec.
Raši nazval pomoc cestovným kanceláriám podobným „podvodom“, aký sa konal pri odklade splátok úverov. „Aj tu vláda s veľkou pompou predstavovala pomoc so splácaním hypoték, nakoniec sa však ukázalo, že iba sme posunuli splácanie toho, čo nás neminie, a aj za tú dobu, kým sa nesplácajú hypotéky a rôzne pôžičky, musíme splácať úroky,“ dodal Raši.
Poslanec NR SR za Smer-SD Ladislav Kamenický kritizuje tiež využitie skráteného legislatívneho konania. „Opäť vidíme, že je to narýchlo prijímaná legislatíva, ktorú sme v podstate veľmi narýchlo museli aj naštudovať,“ dodal Kamenický. Zdôrazňuje, že dohoda medzi klientom a cestovnou kanceláriou by mala byť rozhodne na báze dobrovoľnosti tak, ako to je v zahraničí.