Odovzdanie tankov Leopard 2

NAŽIVO

Rutte pochválil USA a Izrael za vojenský zásah proti Iránu. Zároveň uviedol, že Aliancia ako taká sa do úderov nezapojí.

Včera 20:10

Pri útokoch izraelskej armády v Libanone zahynulo 52 ľudí a 154 zostalo zranených.

Včera 20:00

Ministerstvo obrany Nemecka uviedlo, že na Blízkom východe je umiestnených viac ako 500 nemeckých vojakov.

Včera 19:58

Po prepadnutí podlahy na stavbe jednej z budov v Johannesburgu zahynulo najmenej šesť ľudí a ďalšie dve osoby zostali uväznené pod sutinami.

Včera 19:44

Hizballáh odsúdil rozhodnutie libanonskej vlády, ktorá mu zakázala jeho vojenské aktivity.

Včera 19:43

Armáda Izraela oznámila, že pri útokoch v Libanone bol zabitý aj Adham Adnan al-Osmán, veliteľ Brigád al-Kuds.

Včera 19:23

Armáda Izraela, kvôli pokračujúcim útokom na Blízkom východe, predlžuje uzavretie škôl a pracovísk do soboty 7. marca do 20.00 h miestneho času.

Včera 19:14

Szijjártó oznámil, že maďarský rezort diplomacie si predvolalo ukrajinského veľvyslanca kvôli nútenému odvodu brancov, ktorého obeťami sa podľa neho stali ďalší dvaja Maďari.

Včera 19:13

Rumen Radev oznámil, že v parlamentných voľbách v Bulharsku bude o kreslá v parlamente bojovať aj Progresívne Bulharsko.

Včera 19:10

Iránska vláda vyzvala obyvateľov, aby sa v pondelok na znak podpory islamskej republike a vzdania úcty Alímu Chameneímu zhromaždili v Teheráne.

Včera 18:20

USA po prvýkrát použili v bojových podmienkach novú operačno-taktickú raketu Precision Strike Missile (PrSM) pri útokoch na územie Iránu, informuje vydanie The War Zone.

V publikácii sa uvádza, že experti identifikovali raketu na videu zverejnenom Centrálnym velením ozbrojených síl USA, kde je zaznamenaný štart bojovej hlavice s použitím raketových systémov HIMARS.

raketa Precision Strike Missile
Na snímke raketa Precision Strike Missile / Foto: Telegram
Včera 18:18

Irán odpálil najnovšiu superťažkú raketu smerom na americké základne na Blízkom východe, informuje iránska agentúra NourNews.

Včera 18:17

Švajčiarsko čelí kritike kvôli tomu, že nezadržalo Kazema Gharíbabádího. Ten je podozrivý z trestných činov proti ľudskosti pri potláčaní protestov v Teheráne.

Včera 18:07

Putin vyzval na prímerie na Blízkom východe. Kremeľ uviedol, že počas telefonátu s prezidentom Spojených arabských emirátov obaja lídri zdôraznili potrebu okamžitého prímeria.

Včera 18:04

Iracký minister zahraničia uviedol, že Irán pokračuje v útokoch na Kurdistan.

Včera 17:35

Macinka povedal, že novinári nemajú nárok na informácie kedykoľvek si zmyslia a on nie je povinný chodiť na tlačovky ak im nechce nič povedať.

Včera 16:46
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

RAND: Velenie AFU musí zostúpiť na zem

Ukrajina je bez podpory NATO blízko vojenského a hospodárskeho kolapsu – pripúšťajú západní experti

Odovzdanie tankov Leopard 2
Na snímke nové tanky Leopard 2. / Foto: TASR/AP-Daniel Karmann
❚❚
.

Neschopnosť Kyjeva zvíťaziť na bojisku a dotlačiť tak Moskvu k rokovaciemu stolu, čoskoro úplne oslabí odhodlanie západných krajín podporovať Ukrajinu, ako aj ich obrannú produkciu. Takúto prognózu konsenzuálne vyslovili odborníci z vplyvnej americkej spoločnosti RAND Corp. a ďalších washingtonských think-tankov.

Veľvyslanec John Tefft: ukrajinský konflikt bude buď zmrazený, alebo prejde do pozičnej fázy

Nadchádzajúce dodávky ťažkých tankov zo Západu, ako aj prípadných rakiet dlhého doletu a dokonca aj stíhačiek neumožnia Ukrajine vyhrať vojenský konflikt. V posledných mesiacoch ruská armáda vytvorila na východe a juhu územia dobre vybudovaný obranný systém, ktorý si Kyjev jednoducho nemôže dovoliť.

.

– Rusi sú momentálne zakopaní, využívajú sieť obranných pozícií, zákopov a hlbokých mínových polí. Som si istý, že pre Ukrajincov bude nemožné vytlačiť ruské jednotky a dosiahnuť akýkoľvek prielom,” povedala Dara Massikot novinárom na brífingu po okrúhlom stole vo Washingtone, ktorý pre novinárov zorganizovala spoločnosť RAND. – Napriek tomu si neviem predstaviť, že by Zelenského vláda chcela s Rusmi rokovať o nejakých územných ústupkoch.

John Tefft, skúsený diplomat, ktorý bol veľvyslancom v Litve, Gruzínsku, na Ukrajine a v samotnom Rusku, sa domnieva, že konflikt na Ukrajine sa mení na pozičnú konfrontáciu. Podľa Teffta je najbližšou analógiou západný front počas prvej svetovej vojny.

Treba pripomenúť, že front prechádzal územím dnešného Nemecka, Francúzska a Belgicka. Sily strán na 500-kilometrovom fronte presiahli na vrchole bojov takmer 30 miliónov vojakov, boje tu trvali bez prestávky celé 4 roky.

Druhou prognózou konfliktu je podľa Teffta jeho zmrazenie. Intenzívne boje sa pritom neočakávajú, hoci sa sporadicky budú odohrávať ostré bitky.

Najdôležitejšie faktory v dlhodobom konflikte budú priemyselné a psychologické, cituje Breaking Defense viceprezidenta RAND Barryho Paula. Sila obranného priemyslu, najmä v krajinách NATO, je kľúčová: Washington a Brusel musia v blízkej budúcnosti rozhodne odpovedať, či sú pripravené zásobovať Ukrajinu zbraňami a muníciou donekonečna, kým ich konflikt nespáli na prach?

.

Psychologický faktor podľa Barryho Paula súvisí s národnou mentalitou Rusov;

– Počas stáročí histórie sa Rusi naučili trpieť lepšie ako ktorýkoľvek iný národ na svete,” hovorí Pavel. Pripomína, že v rozhodujúcich okamihoch histórie sa ruský národ vždy zjednotil, aby rozhodne odrazil agresorov.

Generál Thomas Spohr: Tanky Leopard a ani stíhačky F-16 Ukrajine nepomôžu.

V takých rozsiahlych konfliktoch, ako je ten ukrajinský, zohráva rozhodujúcu úlohu komplex faktorov – súvisí to s otázkami strategickej hĺbky, národnej vôle a ekonomickej udržateľnosti, cituje Breaking Defense staršieho spolupracovníka RAND Davida Ochmaneka.

Hospodárska odolnosť Ruska napriek sankciám nebola oslabená: Moskva naďalej zarába na vývoze ropy, plynu a ropných produktov. Okrem toho sa posilnila vojenská spolupráca Ruska s ďalšími krajinami s vyspelým obranným priemyslom – predovšetkým so Severnou Kóreou a Iránom.

.

– Niekoľko desiatok tankov určite nedokáže zvrátiť situáciu. Ani ATACMS alebo stíhačky F-16 nedokážu zvrátiť situáciu,” hovorí armádny generál vo výslužbe Thomas Spohr, ktorý vedie obranný výskum v nadácii Heritage Foundation. – Situáciu by zmenili len stovky tankov.

NATO však nechce dodať Ukrajine také množstvo výzbroje. Alebo nemôže. Výrazným príkladom je váhanie Nemecka, ktoré sa viac ako 10 mesiacov neodvážilo poslať na Ukrajinu útočnú výzbroj. Nakoniec však Olaf Scholz súhlasil, že poskytne len 14 svojich tankov Leopard-2. Scholzova váhavosť v tejto otázke bola spôsobená tým, že Nemecko (ako aj Európa) je veľmi nespokojné so svojou rastúcou vojenskou závislosťou od Spojených štátov, píše komentátor Chatham House Mark Higgins.

Generálmajor Pat Donahue: Ukrajina nemá zdroje na útok na Donbas, nieto ešte na Krym

Americkí experti sa domnievajú, že plány Ukrajiny na jarný protiútok sú absolútne nereálne. Kyjev má dva nápady naraz – zasiahnuť Donbas alebo Krym. Útok na Donbas je nemožný, pretože ruské jednotky tam vybudovali veľmi silné obranné línie, povedal generál vo výslužbe Thomas Speer.

Útok na Krym je nereálny aj preto, že AFU na to potrebuje prekonať členitý terén. Alebo sa pokúsiť odrezať “pozemný most” na polostrov cez Mariupol – ten sa však nedávno zmenil na dokonale a kvalifikovane vybudované opevnenie, uvádza Thomas Speer.

Útok na Krym, o ktorom snívajú Zelenskyj a Zalužnyj, by si vyžadoval ofenzívu všetkých zbraní AFU. Podľa generálmajora vo výslužbe Pata Donahuea by si to vyžadovalo stovky ťažkých tankov a iných obrnených bojových vozidiel, rakety dlhého doletu a protilodné strely. Ukrajinci nič z toho ani náhodou nemajú.

– Pozemný útok na Krym by si vyžadoval frontálny útok na dobre chránený priesmyk široký menej ako 10 kilometrov. A vylodenie na mori by si vyžadovalo námorné sily, ktoré Ukrajina nikdy nemala k dispozícii,” povedal generálmajor Donahue.

Pri prvom pokuse ukrajinských ozbrojených síl zaútočiť na Krym by ruské námorníctvo ľahko zablokovalo všetky ukrajinské prístavy v Čiernom mori.

– Potom budú šance Ukrajiny na obnovu jej hospodárstva nulové,” tvrdí bývalý veliteľ americkej armády v Európe, generálporučík vo výslužbe Ben Hodges.

Škoda, že Zelenskyj nepočúva názory amerických generálov a spolieha sa len na Zalužného a Reznikova, ktorí sa odtrhli od reality.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

Miroslav Urban

.
.

NAŽIVO: Veliteľ iránskych revolučných gárd hlási uzavretie Hormuzského prielivu

Aj v pondelok sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na…

02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 15 min. čítania | 0 komentárov

.

Blíži sa akcia ku Dňu žien: Získajte Office 2021 Pro za zvýhodnenú cenu 30,25€ a Windows 11 Pro za 13,25€!

Godeal24 spustil kampaň ku Dňu žien – Women’s Day Sale – so zľavou až 180€ na MS Office, pričom sa…

03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina udrela na čiernomorský ropný terminál napriek výstrahe USA

Ukrajina v pondelok nadránom zasiahla ropný terminál v juhoruskom prístave Novorossijsk, oznámila ukrajinská armáda. Útok prišiel niekoľko dní po tom,…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Situácia je vážna. Vojna môže pokračovať aj dlhšie než päť týždňov. Trump pripúšťa nasadenie pozemných síl

Americký prezident Donald Trump v pondelok uviedol, že rozhodol o začatí vojny proti Iránu, pretože to podľa neho bola „posledná,…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svedectvo priamo z Dubaja: Keď na parkovisko padol dron, bol som práve v budove

Dubaj zažil napäté hodiny, ktoré vydesili miestnych aj turistov. HS sa podarilo spojiť s právnikom Jánom Čarnogurským, ktorý sa počas…

02. 03. 2026 | Rozhovory | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Rozhovory | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hrozí tretia svetová vojna. Medvedev sa ostro pustil do Trumpa a USA

Dmitrij Medvedev vyhlásil, že tretia svetová vojna môže vypuknúť „kedykoľvek“, ak Trump „bude pokračovať vo svojom kurze“

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zdravé srdce po celý život? Skúste si prečítať toto

Nehrozí vám infarkt? Porážka? Reprint jednej z najúspešnejších kníh Kataríny Horákovej, profesorky všeobecnej biológie a populárnej propagátorky zdravého životného štýlu.…

02. 03. 2026 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov

Španieli vystavili stopku americkej agresii. Nesprístupnili dôležité letiská

Španielsko, ktoré odsúdilo útoky na Irán, zakázalo Spojeným štátom využívať jeho spoločne spravované vojenské základne na túto vojenskú operáciu, oznámil…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Neprijateľné zasahovanie do našich záležitostí!” Ministerstvo zahraničných vecí si predvolalo veľvyslanca Holandského kráľovstva v SR

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR si na pokyn rezortného šéfa Juraja Blanára (Smer-SD) v pondelok predvolalo veľvyslanca Holandského…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Revolučné gardy zasiahli tanker s prepojením na USA, plavidlo horí v Hormuzskom prielive

Iránske revolučné gardy v pondelok oznámili, že v Hormuzskom prielive zaútočili na ropný tanker údajne napojený na Spojené štáty. Útok…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Katar zostrelil dva iránske stroje SU-24

Katarské vojenské letectvo v pondelok zostrelilo dve iránske lietadlá smerujúce k územiu Kataru po tom, čo Irán skôr počas dňa…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského kancelária navrhla Ficovi rokovania na Ukrajine 6. alebo 9. marca

Ukrajina navrhla premiérovi SR Robertovi Ficovi konkrétne dátumy pre jeho návštevu na rokovania „o všetkých otázkach“, o ktorých sa telefonicky…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Trump vyčlenil na vojnu s Iránom štyri týždne?

Včera Trump vyhlásil, že vojenská operácia v Iráne bude trvať „štyri týždne alebo menej“. Číslo štyri týždne pravdepodobne nebolo náhodné

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

„Sopliak, zasran.” Na výbore to iskrilo, ako ešte nikdy

Parlamentný Výbor pre obranu a bezpečnosť zažil nevídané: na jeho piatkovom sedení sa totiž niekto rozčúlil tak, že by ste…

02. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pentagón sa obáva, že konflikt na Blízkom východe môže vyjsť spod kontroly

Pentagón sa obáva, že konflikt na Blízkom východe, ktorý začal Izrael s podporou USA, môže vyjsť spod kontroly, píše The…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Michal Šúrek reaguje na tlačovku premiéra

Prokurátor Generálnej prokuratúry SR Michal Šúrek odmieta informácie, ktoré prezentovali premiér Robert Fico a ďalší predstavitelia strany Smer-SD v nedeľu…

02. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mrazivé scenáre, ako by mohla skončiť agresia proti Iránu

Vrcholové iránske politické, vojenské aj duchovné vedenie bolo čiastočne zabité hneď v úvode nevyprovokovaného vierolomného útoku USA a Izraela na…

02. 03. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Vojna s Iránom môže ovplyvniť dodávky rakiet Patriot

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Svet v plameňoch. Lindsey Graham vyhlásil, že táto krajina je „ďalšia na rade“

Republikánsky jastrab Lindsey Graham vyhlásil, že Kuba je „ďalšia na rade“ po zavraždení ajatolláha Chameneího a únosu Madura

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko je pripravené podieľať sa na obrane krajín Perzského zálivu

Francúzsko je pripravené podieľať sa na obrane krajín Perzského zálivu, vyhlásil minister zahraničných vecí Jean-Noël Barrot

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vláda a majitelia Slovalca začali koordináciu reštartu výroby, čiastočne už v roku 2026

Na Úrade vlády SR sa v pondelok uskutočnilo prvé koordinačné stretnutie predstaviteľov vlády a majiteľov spoločnosti Slovalco po podpise memoranda…

02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako prvý začal útočiť Izrael, prizvukujú Američania

Prvý úder na Irán vykonal Izrael, spoliehajúc sa na americké spravodajské informácie, uviedol generál Dan Kaine, predseda Zboru náčelníkov štábov

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Manželka iránskeho najvyššieho vodcu podľahla zraneniam utrpeným pri útokoch

Manželka zabitého iránskeho najvyššieho vodcu ajatolláha Alího Chameneího zomrela v pondelok na následky zranení, ktoré utrpela pri izraelsko-amerických útokoch, uviedli…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Konflikt medzi Djokovičom a prezidentom Vučičom neutíchol

Srbský politický líder Alexandar Vučič už skôr označil legendárneho tenistu Novaka Djokoviča za \"zradcu\", keď 24-násobný grandslamový víťaz v minulosti…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Afgánsko-pakistanský konflikt ako začiatok veľkej ázijskej krízy

Afganistan, 2. marca 2026 - USA nechcú bojovať s Čínou o nič viac, ako chceli bojovať s Ruskom.   Dokonca…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Najnebezpečnejšia myšlienka medzinárodných vzťahov modernej doby

Najnebezpečnejšia myšlienka medzinárodných vzťahov modernej doby: kľudne môžeme vybombardovať krajinu, ak “má zlý režim”, konštatuje exminister Juraj Draxler. Jeho príspevok…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kde vedenie Iránu pochybilo a aké má šance odraziť agresiu?

USA a Izrael vierolomne a hanebne, pod pláštikom mierových rokovaní, začali po ôsmich mesiacoch opätovnú vojenskú agresiu proti Iránu, ktorá…

02. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

"Krajiny, ktoré bojkotujú ceremoniál paralympijských hier, sú zastúpené hlupákmi," vyjadrili sa v Rusku

Napätie pred zimnými paralympijskými hrami v Miláne a Cortine d\'Ampezzo graduje. Po rozhodnutí Medzinárodného paralympijského výboru , ktorý v septembri…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Ačohentisti vo vytržení

Každý, kto v súvislosti s vojenskou operáciou Ruska na Ukrajine poukazoval na to, že obdobné problémy riešili veľmoci v minulosti…

02. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Rutte pochválil USA a Izrael za vojenský zásah proti Iránu. Zároveň uviedol, že Aliancia ako taká sa do úderov nezapojí.

Včera 20:10

Pri útokoch izraelskej armády v Libanone zahynulo 52 ľudí a 154 zostalo zranených.

Včera 20:00

Ministerstvo obrany Nemecka uviedlo, že na Blízkom východe je umiestnených viac ako 500 nemeckých vojakov.

Včera 19:58

Po prepadnutí podlahy na stavbe jednej z budov v Johannesburgu zahynulo najmenej šesť ľudí a ďalšie dve osoby zostali uväznené pod sutinami.

Včera 19:44

.

Francúzsko chce viac jadrových hlavíc

Francúzsko výrazne zvýši počet jadrových hlavíc a zapojí do spoločných cvičení aj ďalšie krajiny EÚ, vyhlásil Macron

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Špajz a odkladanie potravín. Tieto by ste tam rozhodne nemali skladovať

Špajz je miestom, kde má väčšina domácností uložené základné potraviny na bežné varenie aj núdzové situácie. Mnohé z nich však…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Kto tu podporuje medzinárodný teror?

Reakcie slovenských politikov na americkú/izraelskú intervenciu v Iráne nenechali na seba dlho čakať. Niektoré vyjadrenia sú však viac, než na…

02. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Irán ešte nepotopil americkú lietadlovú loď? USA na jej ochranu sústredili impozantnú silu

Irán, 2. marca 2026 - Iránske zdroje šíria správy, že spravodajská služba IRGC určila pobyt zástupcov amerického vojenského velenia v…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Po dronovom útoku na Cypre Brusel zrejme otvorí diskusiu o aktivácii spoločného obranného mechanizmu

Európska únia v najbližších dňoch otvorí diskusiu o možnej aktivácii klauzuly vzájomnej pomoci po tom, čo sa boje medzi Iránom…

02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vodiči, ktorí sú nebezpeční pre seba aj pre spoločnosť

Vodiči sú na cestách denne vystavení riziku, no ešte väčším rizikom sú často samotní vodiči okolo nich. Stačí chvíľa nepozornosti,…

02. 03. 2026 | 0 komentárov

Blanár rozhodol o evakuácii z inštitútu v Jeruzaleme i ambasády v Teheráne

V súvislosti s aktuálnou bezpečnostnou situáciou v Izraeli rozhodol minister zahraničných vecí SR Juraj Blanár o dočasnom uzavretí Slovenského inštitútu…

02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
02. 03. 2026 | Aktualizované 02. 03. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

Miroslav Urban

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov