NAŽIVO

Irán i Izrael naďalej pokračujú v útokoch na nepriateľské ciele na Blízkom východe. V Libanone sa Izrael zameral na baštu Hizballáhu na južnom predmestí Bejrútu.

09:30

Čína je otvorená spolupráci s USA na zlepšení komunikácie na všetkých úrovniach. Zároveň uviedla, že nie je ochotná prekročiť svoje medze a neupustí od vlastných princípov.

09:27

Iránske útoky si vyžiadali v Kuvajte život len 11-ročného dievčaťa. Údaje z utorka 3. marca ukazujú, že v dôsledku iránskych útokov zomreli v Kuvajte tri osoby a viac ako 30 ďalších utrpelo poranenia.

09:13

Po eskalácii konfliktu medzi Izraelom a libanonským militantným hnutím Hizballáh posilňuje Sýria svoju prítomnosť na hraniciach s Libanonom.

09:11

Spojené štáty umožnili svojim zamestnancom, ktorých práca nie je nevyhnutná a rodinám diplomatov v Saudskej Arábii, Ománe a na Cypre opustiť dané krajiny.

08:51

V stredu večer sa začne posledná rozlúčka s najvyšším iránskym vodcom Alím Chameneím. Bude trvať 3 dni a uskutoční sa v teheránskej Mešite imáma Chomejního.

08:47

Kvôli narušeniu dodávok z Blízkeho východu ceny ropy v stredu opäť vzrástli.

08:31

Spojené štáty doposiaľ v boji proti Iránu zasiahli približne 2000 cieľov v krajine, pričom zničili 17 iránskych lodí vrátane ponorky.

08:21

V Libanone zahynulo najmenej šesť ľudí a ďalších osem utrpelo zranenia. Izraelská armáda zároveň vyzvala obyvateľov 16 miest a dedín na juhu Libanonu, aby odišli zo svojich domovov.

08:18

Izraelský minister obrany Jisrael Kac vyhlásil, že akýkoľvek nástupca Alího Chameního budete určený k eliminácii. 

08:13

Nemecký kancelár Friedrich Merz požiadal amerického prezidenta Donalda Trumpa o zvýšenie tlaku na Rusko s cieľom ukončiť vojnu na Ukrajine. Taktiež uviedol, že EÚ musí byť súčasťou mierových rokovaní.

07:57

Iránske Revolučné gardy oznámili, že Hormuzský prieliv je pod ich výlučnou kontrolou. Zároveň plavidlám, ktoré by chceli prejsť cez prieliv pohrozili poškodením.

07:39

Britská vláda sa rozhodla pozastaviť vydávanie študentských víz pre občanov Afganistanu, Kamerunu, Mjanmarska a Sudánu, ako aj pracovných víz pre Afgancov.

07:35

Najmenej deväť dronov a dve rakety vo svojom vzdušnom priestore zachytila a zároveň zničila  Saudská Arábia.

07:32

V stredu ráno vyslal Irán rakety na viaceré časti Izraela. Zatiaľ nie sú nahlásené žiadne úmrtia.

07:28

Charterové lety z Jordánska, Saudskej Arábie a Spojených arabských emirátov, ktoré zabezpečili Spojené štáty pre svojich občanov, už priviezli z Blízkeho východu vyše 9000 Američanov. 

07:25

Donald Trump vyhlásil, že v prípade potreby americké námorníctvo začne sprevádzať ropné tankery cez Hormuzský prieliv. Uviedol však, že v každom prípade zaručia voľný tok energetických surovín.

07:21

Francúzsky prezident Emmanuel Macron dal pokyn lietadlovej lodi Charles de Gaulle, aby nastavila kurz z Baltského mora do Stredozemného mora. 

Spravil to z dôvodu rozširujúceho sa konfliktu na Blízkom východe po americko-izraelských náletoch na Irán.

07:17

Eurokomisárka pre rovnosť, pripravenosť a krízové riadenie Hadja Lahbibová uviedla, že Európska únia je nápomocná členským štátom pri repatriácii svojich občanov uviaznutých na Blízkom východe v dôsledku vojny.

07:14

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó uviedol, že do aprílových parlamentných volieb v Maďarsku nenastane pokrok v obnovení ropovodu Družba. 

07:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Rakúsky vicekancelár Heinz-Christian Strache rezignoval. Vo Viedni začínajú demonštrácie. Kurz je za nové voľby

Šéf pravicovo-populistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christian Strache odstúpil v sobotu z funkcie vicekancelára. Stalo sa tak po zverejnení informácií, že ponúkal pred voľbami v krajine v roku 2017 vládne zákazky výmenou za politickú podporu, informovala agentúra DPA.

❚❚
.

Strache v televíznom vysielaní oznámil, že odstúpil z funkcie preto, aby zabránil rozpadu vládnej koalície konzervatívnej Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) kancelára Sebastiana Kurza a FPÖ.

“Ako vicekancelár som ponúkol svoju rezignáciu kancelárovi Kurzovi, ten prijal toto rozhodnutie,” citovala Stracheho agentúra AFP.

Strache ďalej uviedol, že neporušil žiaden zákon. Priznal však, že ide o “trápnu” záležitosť.

.

Nemecké médiá priniesli v piatok správy o tom, že rakúsky vicekancelár a šéf pravicovo-populistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christian Strache ponúkal pred voľbami v krajine v roku 2017 vládne zákazky výmenou za podporu údajnej bohatej ruskej darkyne.

Denník Süddeutsche Zeitung (SZ) a týždenník Der Spiegel zverejnili výňatky z videonahrávky, ktorá podľa nich zachytáva Stracheho stretnutie so ženou tvrdiacou, že má záujem investovať veľké sumy peňazí v Rakúsku.

Schôdzka prebehla v júli 2017 vo vile na španielskom ostrove Ibiza a nahrávka z nej bola zhotovená tajne a neskôr poskytnutá obom médiám, uviedli SZ a Der Spiegel. Konštatovali, že stretnutie bolo jasnou pascou zameranou na kompromitáciu Stracheho. Zúčastnil sa na nej aj súčasný predseda poslaneckého klubu FPÖ v rakúskej Národnej rade Johann Gudenus.

Údajná neter ruského oligarchu povedala, že chce v Rakúsku investovať štvrtinu miliardy eur. Strache jej navrhoval, aby kúpila denník Kronen Zeitung a následne jeho spravodajstvom pomohla FPÖ v predvolebnej kampani.

Žena opakovane naznačila, že by mohlo ísť o špinavé peniaze, uviedla agentúra DPA. Napriek tomu s ňou Strache a Gudenus strávili šesť hodín a diskutovali o investičných možnostiach. Strache podľa správ uviedol, že za podporu strany by bolo mysliteľné udelenie verejných zákaziek.

.

Strache na nahrávke hovorí aj o tom, že “niekoľko veľmi majetných” ľudí by malo poskytnúť FPÖ na kampaň sumy od 500.000 do dvoch miliónov eur, a to prostredníctvom verejnoprospešného združenia platbami, ktoré nebudú úradne nahlásené.

Na videu Strache tiež tvrdí, že by chce pretvoriť rakúsky mediálny systém po vzore Maďarska. Za vlády tamojšieho pravicovo-konzervatívneho premiéra Viktora Orbána bola sloboda tlače v krajine rozsiahlo obmedzená, uviedla rakúska verejnoprávna televízia ORF.

Zverejnenie nahrávky podľa nej vyvoláva mnoho otázok. Je napríklad nejasné, kto nastražil politikom pascu alebo kto poskytol materiál médiám. Der Spiegel a SZ sa odvolali na ochranu zdrojov. Rovnako nie je zatiaľ objasnené, prečo sa inkriminujúce video objavilo až teraz – týždeň pred voľbami do Európskeho parlamentu.

Strache v písomnom stanovisku pre Der Spiegel uviedol, že išlo o “čisto súkromné” stretnutie v “uvoľnenej, nenútenej a bujarej dovolenkovej atmosfére”, pričom na ňom opakovane “upozornil na relevantné zákonné predpisy a potrebu dodržiavania rakúskeho právneho poriadku” aj v prípade príspevkov pre stranu. Dodal, že on ani FPÖ od týchto osôb nikdy nedostali žiadne výhody ani im nič také neposkytli.

“Mimochodom, okrem skutočnosti, že počas večera sa podávalo mnoho alkoholu, tam bola aj vysoká jazyková bariéra,” doplnil Strache.

.

Šéfka opozičnej Sociálnodemokratickej strany Rakúska (SPÖ) Pamela Rendiová-Wagnerová v reakcii žiadala okamžité odstúpenie podpredsedu vlády Stracheho. Zodpovednosť musí podľa nej prevziať aj kancelár Sebastian Kurz, a to “ešte dnes”, keďže on sa rozhodol pre koalíciu svojich ľudovcov z ÖVP s FPÖ.

“Toto video ukazuje všetko, hovorí všetko a poskytuje hlboký pohľad. Cesta do neliberálnej demokracie – pre niektorých zjavne synonymum pre kleptokraciu – bola dlho plánovaná,” kritizovala Rendiová-Wagnerová v súvislosti s vyjadreniami Stracheho.

“Keď sa táto správa a toto video ukážu ako pravdivé, bude jedno jasné: Strache a Gudenus sú zrelí na odstúpenie. A rovnako jasné: táto vláda skončila, to musí vidieť aj Sebastian Kurz. Nové voľby už nemožno nijako obísť,” tvrdí šéfka liberálnej strany NEOS Beate Meinlová-Reisingerová.

Hovorca a hlavný kandidát zelených v eurovoľbách Werner Kogler položil vo vyhlásení otázku, či sa “zopakuje odveký kolobeh modrých (FPÖ) – opozičná lavica – vládna lavica – lavica obžalovaných”. Aj podľa neho musí kancelár Kurz konať, konkrétne ukončiť koalíciu so slobodnými. Kogler predpokladá, že prokuratúra rýchlo začne preverovať možný prípad korupcie.

 

Pred sídlom kancelára v centre Viedne demonštrujú tisíce ľudí

Tisíce ľudí demonštrujú v centre Viedne pred sídlom rakúskeho kancelára a žiadajú o vypísanie nových volieb. Na námestí Ballhausplatz sa zhromaždili v reakcii na korupčný škandál okolo šéfa pravicovo-populistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinza-Christiana Stracheho, ktorý v sobotu odstúpil z funkcie vicekancelára, informuje agentúra DPA.

Agentúra APA s odvolaním sa na viedenskú políciu uvádza, že do 15.00 h sa na námestí zhromaždilo približne 5000 ľudí. Podľa hovorcu polície Patricka Maierhofera bolo dosiaľ zhromaždenie “hlasné, ale pokojné”, pričom polícia dúfa, že to tak aj zostane.

Demonštráciu podnietili piatkové správy nemeckých médií –  denníka Süddeutsche Zeitung (SZ) a týždenníka Der Spiegel – o tom, že rakúsky vicekancelár a šéf pravicovo-populistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ) Heinz-Christian Strache ponúkal pred voľbami v krajine v roku 2017 vládne zákazky výmenou za podporu údajnej bohatej ruskej darkyne. Médiá priniesli výňatky z videonahrávky z tohto stretnutia.

Strache v reakcii na kauzu v sobotu odstúpil z funkcie rakúskeho vicekancelára. V televíznom vysielaní oznámil, že rezignoval preto, aby zabránil rozpadu vládnej koalície konzervatívnej Rakúskej ľudovej strany (ÖVP) kancelára Sebastiana Kurza a FPÖ. “Ako vicekancelár som ponúkol svoju rezignáciu kancelárovi Kurzovi, ten prijal toto rozhodnutie,” citovala Stracheho agentúra AFP.

.

Strache ďalej uviedol, že neporušil žiaden zákon. Priznal však, že ide o “trápnu” záležitosť, ktorá sa mu stala v stave opitosti, keď sa podľa vlastných slov “mačistickým správaním snažil čiastočne zapôsobiť na atraktívnu ženu”, ktorá sa vydávala za bohatú ruskú darkyňu. Strache sa ospravedlnil svojej manželke i prívržencom. “Správal som sa ako tínedžer,” dodal.

 

Kancelár Kurz po korupčnom škandále žiada nové voľby
Rakúsky kancelár Sebastian Kurz v sobotu oznámil, že prezidenta Alexandra Van der Bellena požiadal o čo najskoršie vypísanie nových volieb v reakcii na korupčný škandál, po ktorom odstúpil Heinz-Christian Strache z funkcie vicekancelára i postu predsedu koaličnej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ). Informovala o tom agentúra AFP.

“Navrhol som prezidentovi, aby sa nové voľby uskutočnili v najbližšom možnom termíne,” povedal Kurz.

Rakúsky vicekancelár rezignoval po zverejnení informácií, že pred voľbami v krajine v roku 2017 ponúkal vládne zákazky výmenou za politickú podporu. Nemecké médiá – denník Süddeutsche Zeitung (SZ) a týždenník Der Spiegel – zverejnili v piatok výňatky z videonahrávky, ktorá zachytáva Stracheho stretnutie so ženou tvrdiacou, že má záujem investovať veľké sumy peňazí v Rakúsku.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

.
.

Mikloško pre HS o zákaze sociálnych sieti a nevhodnej reklame

Sociálne siete v mozgu stimulujú tie isté dráhy a centrá, ako heroín. Sú dizajnované tak, aby nás pri ich používaní udržali…

04. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

.

Vojna na Ukrajine je „obchodný model“, tvrdí maďarský minister

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vníma vojnu na Ukrajine ako obchodný model, píše Mandiner

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Blanár má odpoveď na „tvrdé opatrenia“ holandskej vlády voči Slovensku

Nová ľavicová holandská vláda sľubuje „tvrdé opatrenia“ proti Maďarsku a Slovensku. Medzi nimi bolo aj obmedzenie práva veta pre „euroskeptické…

04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Izraelská armáda oznámila, že zasiahla tajný jadrový komplex neďaleko Teheránu

Aj dnes sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na Irán

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kajúcnici: zneužívaní alebo nie?

K horúcej téme dní sa vyjadril aj dekan právnickej fakulty UK, profesor Eduard Burda. Jeho odborný názor hovorí za veľa…

04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Ďalší strhujúci príbeh od najobľúbenejšej slovenskej autorky

Lucia je slobodná mamička, ktorej život poslal do cesty neseriózneho partnera. Mráčiky na oblohe však rozháňa malý syn, v práci…

04. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Sľub „do leta“ sa rozpadol. Hlas odložil lobing a dnes nemá nič

MNO zákon prešiel bez pravidiel vplyvu. ÚS dal brzdu. Audit ukázal dieru v krížovej kontrole

04. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Vučić predpovedal Európe „peklo“

Srbský prezident Aleksandar Vučić predpovedal Európe „peklo“ v oblasti energetiky, ak bude eskalácia na Blízkom východe pokračovať

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nový verejný konflikt medzi Kličkom a Zelenským

Prezident po zasadnutí Bezpečnostnej rady opäť obvinil primátora hlavného mesta z nedostatočnej prípravy na uplynulú zimu a zároveň vyhlásil, že…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Spojené arabské emiráty zvažujú možnosť vojenských akcií proti Iránu

Spojené arabské emiráty zvažujú možnosť vojenských akcií proti Iránu v reakcii na raketové a bezpilotné útoky, informuje Axios s odvolaním…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kubina si odmietol prevziať predvolanie na výsluch

Advokát Peter Kubina, zastupujúci policajtov známych ako čurillovci vo viacerých prípadoch, tvrdí, že v aktuálnom prípade vyšetrovatelia zadržaným a obvineným…

03. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrozí kolaps pracovného trhu. Navozí nám vláda Ázijcov?

Pokiaľ demografické faktory skutočne predurčujú budúcnosť, potom nás podľa čísiel nečaká nič dobré…

04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Huliak vysvetľuje, prečo SFZ odosiela milióny eur. "Alibaba a 57 delegátov zvíťazili..."

Minister cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak na sociálnej sieti poskytol odpovede na otázky ľudí, ktorých zaujímalo, prečo Slovenský futbalový…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Aktualizované 04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Niekoľko európskych krajín chce zrušiť prístup detí k sociálnym sieťam. Slovensko sa pridáva

Experti z krajín Európskej únie začínajú pracovať na potenciálnych vekových obmedzeniach pre sociálne médiá, píše TEC

04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Epický průser…

Pamatujete si, jak za první války v Zálivu střílel Shadám Husajn balistické rakety Scud na Izrael? Dělal to z jednoduchého…

04. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Aj Országh uviazol v Dubaji. Porozprával, ako cestovka vyriešila krízovú situáciu

Tréner slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Országh si po úspešnom účinkovaní na zimných olympijských hrách v Taliansku chcel vychutnať zaslúženú dovolenku.…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

.

Trump skritizoval Bidena za bezplatné dodanie zbraní Ukrajine

USA „hlúpo“ bezplatne darovali Ukrajine muníciu, ktorú mohol kúpiť Blízky východ, vyhlásil Trump počas stretnutia s nemeckým kancelárom Friedrichom Merzom…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenský naďalej klame o poruche ropovodu a zároveň odmieta k „Družbe“ vpustiť zástupcov EÚ

Citát dňa: „Zelenskyj včera odpovedal na naše požiadavky - a odpovedal cynicky. Vyzýva nás, aby sme boli vďační Ukrajine, zatiaľ…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Orbán vyzval Európsku komisiu, aby prinútila Ukrajinu dodávať jeho krajine ruskú ropu

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval Európsku komisiu, aby prinútila Ukrajinu dodávať jeho krajine ruskú ropu

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Amerických vojakov pripravovali na to, že vojna s Iránom je „Armagedon“ a „druhý príchod Ježiša“

USA, 3. marca 2026 - Odhaľujú sa veľmi zaujímavé detaily o tom, ako americké velenie motivovalo personál pred ďalšou vojenskou kampaňou na…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Putin je „jediným zjavným víťazom vojny s Iránom”

Putin je „jediným zjavným víťazom vojny s Iránom“, píše komentátor Bloombergu

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vtipné fotografie zachýtavajú ľudí, ktorí nezvládli svoju úlohu

Nezvládli svoju úlohu - presne tieto slová vám napadnú pri pohľade na nasledujúce situácie. Nezvládli svoju úlohu aj napriek tomu,…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Veľká razia: Inšpekcia zatýka čurillovcov a prokurátora Šúreka. “Prišla armáda kukláčov,” tvrdí Kubina

Policajná inšpekcia dnes ráno rozbehla veľkú akciu. Zadržala viacero policajtov bývalej NAKA. Podľa zistení Aktuality.sk by medzi nimi mali byť…

03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Chaos v praxi: 15 fotografií, kde sa zdravý rozum úplne vytratil

Chaos vzniká presne vtedy, keď sa ľudia rozhodnú ignorovať logiku a následky svojich činov. Tento chaos zachytáva 15 fotografií, ktoré…

04. 03. 2026 | 0 komentárov

Blíži sa akcia ku Dňu žien: Získajte Office 2021 Pro za zvýhodnenú cenu 30,25€ a Windows 11 Pro za 13,25€!

Godeal24 spustil kampaň ku Dňu žien – Women’s Day Sale – so zľavou až 180€ na MS Office, pričom sa…

03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Jedným z dôvodov začatia amerických útokov na Irán boli kroky Izraela

Aj dnes sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po sobote , kedy Spojené štáty americké a Izrael zaútočili na Irán

03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Rusko mení taktiku. Ukrajina hľadá odpoveď

Rusko začalo používať „Šahídy“ v extrémne nízkych výškach, informoval veliteľ Syrskyj

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump na pozadí vojny v Iráne vyhlásil, že USA premrhali svoje zbrane pre Ukrajinu a posmešne sa vyjadril o Zelenskom

„Spiaci Joe Biden premrhal všetok čas a peniaze našej krajiny, keď dal všetko P. T. Barnumovi z Ukrajiny – stovky…

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Irán i Izrael naďalej pokračujú v útokoch na nepriateľské ciele na Blízkom východe. V Libanone sa Izrael zameral na baštu Hizballáhu na južnom predmestí Bejrútu.

09:30

Čína je otvorená spolupráci s USA na zlepšení komunikácie na všetkých úrovniach. Zároveň uviedla, že nie je ochotná prekročiť svoje medze a neupustí od vlastných princípov.

09:27

Iránske útoky si vyžiadali v Kuvajte život len 11-ročného dievčaťa. Údaje z utorka 3. marca ukazujú, že v dôsledku iránskych útokov zomreli v Kuvajte tri osoby a viac ako 30 ďalších utrpelo poranenia.

09:13

Po eskalácii konfliktu medzi Izraelom a libanonským militantným hnutím Hizballáh posilňuje Sýria svoju prítomnosť na hraniciach s Libanonom.

09:11

.

Kto sa snaží zatiahnuť do vojny arabských susedov Iránu?

Píše o tom exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti. Jeho status vám prinášame v plnom znení 

03. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – V Dnepre sa pripravujú na útok

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Aktualizované 03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Opozícia panikári. Boja sa o čurillovcov a odplaty

V súvislosti so zadržaním viacerých policajtov z tímu okolo Jána Čurillu, ako aj prokurátora Michala Šúreka je potrebné všimnúť si…

03. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Glück a Melicher pre HS: Niekto klame. Prokurátor nie je hospodársky audítor. Má skúmať, či bol porušený zákon

Minulý piatok v NR SR zasadal brannobezpečnostný výbor, ktorý sa zaoberal zastavením trestného stíhania v prípade darovania našej obrannej techniky…

03. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Rozhovory | 14 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Všetko je inak. Orbán vytiahol satelitné snímky

Maďarský premiér Viktor Orbán zverejnil satelitné snímky prečerpávacej stanice ropy Brody, ktoré podľa jeho názoru naznačujú prevádzkyschopnosť ropovodu Družba

03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Matej Michalička

Rastislav Vasilišin

Gustáv Murín

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov