Miroslav Radačovský

NAŽIVO

Letecká spoločnosť Gulf Air veľkú časť svojej flotily premiestnila na letiská v Saudskej Arábii.  Spravili tak v utorok, keď sa na chvíľu otvoril vzdušný priestor Bahrajnu.

13:22

Námorníctvo Spojených štátov nemá v Perzskom zálive žiadne špecializované odmínovacie plavidlá. Ak Irán naozaj začal so zamínovaním Hormuzského prielivu je otázne, ako bude USA túto situáciu riešiť.

13:18

Pokračovanie projektu vysokorýchlostnej trate (VRT) na území Slovenska bude záležať od rozhodnutia vlády. Ministerstvo dopravy SR predloží materiál o splnení úlohy na vyhotovenie národnej štúdie uskutočniteľnosti VRT V4.

13:10

Na pražskom Malostranskom námestí dnes dopoludnia protestovali študenti umeleckých odborov. Protest bol namierený proti ministrovi kultúry Otovi Klempířovi. Dôvodom je návrh rozpočtu na kultúru pre tento rok.

13:03

Maďarská delegácia na čele so zástupcom ministra energetiky a štátnym tajomníkom Gáborom Czepekom odchádza na Ukrajinu.  Hlavným cieľom návštevy je riešenie otázky okolo ropovodu Družba.

12:39

Rusko tvrdí, že naďalej pokračuje v dialógu s predstaviteľmi Iránu. Putin v telefonickom rozhovore poznamenal, že situáciu na Blízkom východe treba vyriešiť najideálnejšie prostredníctvom politických prostriedkov.

12:33

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj oznámil, že ukrajinské sily zaútočili na závod Kremnij El v ruskom meste Briansk.  Ten sa zaoberá výrobou riadiacich systémov pre ruské rakety.

12:29

Kremeľ v stredu oznámil, že výpadky mobilného internetu v Rusku potrvajú tak dlho, ako bude „nevyhnutné“ na zaistenie bezpečnosti obyvateľov.

Zároveň obvinil Ukrajinu z používania „čoraz sofistikovanejších útočných metód“, na ktorých odrazenie sú potrebné „technologicky pokročilejšie protiopatrenia“.

12:25

Vážska cyklomagistrála Ladce – Dubnica nad Váhom bude dokončená na jeseň takmer na 90%. 

Poslednou časťou stokilometrovej cyklotrasy je úsek Nosická priehrada – Milochov – Považská Bystrica. Tá je ešte v procese majetkovoprávneho vysporiadania pozemkov.

12:20

Spoločnosť Antolin Trnava, ktorá sa venuje najmä výrobe interiérových dielov a ďalších komponentov pre automobilky, plánuje postupne ukončiť svoju činnosť v Trnave. V závode aktuálne pracuje 55 – 99 zamestnancov.

12:18

Čína zaznamenala pokles predaja osobných áut na domácom trhu. V krajine sa minulý mesiac predalo iba 950 000 osobných automobilov. Jedným z dôvodov nízkeho dopytu je rušenie dotácií na nákup elektromobilov.

12:12
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Radačovský: Ako som sa stal najnebezpečnejším slovenským europoslancom pre celú Európu

Skupina europoslancov z cudzích štátov, medzi nimi aj slovenský europoslanec Vladimír Bilčík, vypracovala dňa 05.02.2024 pod č. B-0130/2024 návrh rezolúcie, s tým, aby táto bola zaradená do uznesenia o Russiagate, o ktorom sa hlasovalo v EP vo štvrtok, 08.02.2024. K obsahu sa vyjadril europoslanec Miroslav Radačovský (Predseda politickej strany Slovenský PATRIOT). Jeho vyjadrenie, ktoré zdieľal v statuse, prinášame v plnom znení

Miroslav Radačovský
Na snímke europoslanec Miroslav Radačovský
❚❚
.

V tomto dokumente sa spomína množstvo osôb, europoslancov, politikov, ale aj organizácií, ktoré sú nebezpečné pre EÚ, majú kontakty na Rusko, sú upodozrievaní zo špionáže, často len na základe domnienok, a pod. Meccarthizmus ako v 50-tych rokoch v USA.

V recitáli pod písm. o) návrhu tejto rezolúcie sa uvádza, že poslanec Miroslav Radačovský predstavuje hrozbu pre Európu, pretože mu ruské zdroje zaplatili za pozorovanie parlamentných volieb v Rusku v r. 2021 a v januári 2024 vyzval na zničenie Európy a v recitáli pod písm. p) sa potom konštatuje, že takíto europoslanci, teda aj ja, pracujú pre Putina. Teda jednoznačná snaha zaradiť ma do európskej rezolúcie ako poslanca nebezpečného pre Európu a spolupracovníka Kremľa.

Po mojej stručnej písomnej argumentácii bol tento vyfabrikovaný konšpiračný nezmysel, týkajúci sa mojej osoby nakoniec z návrhu rezolúcie odstránený. Asi sa niekto „pomýlil“. Avšak veľa osôb a subjektov v tomto dokumente honu na čarodejnice zostalo.

.

Otázka znie, prečo si silní Európy pred eurovoľbami vybrali europoslancov a politikov, ktorých zaradili do rezolúcie Russiagate, s označením, že sú nebezpeční pre EÚ, teda že do europarlamentu nepatria a dokonca naznačujú, aby sa nimi zaoberali príslušné orgány EÚ, ale aj orgány domovských štátov.

Moja otázka znie: Prečo si silný Brusel so silným spojencom USA vybral spomedzi 15 slovenských europoslancov práve mňa a ostatní ho v podstate nezaujímajú. Nie som predsedom vlády, neuchádzam sa o post prezidenta, nie som predsedom silnej politickej strany, nevystupujem v médiách, ani v tých alternatívnych, nikoho neohrozujem v eurovoľbách, nikdy som nepotreboval a ani v súčasnosti nepotrebujem živiť sa politikou, cestu do Moskvy alebo inde si môžem zaplatiť aj 20-krát a dokonca objednať aj 100 l vodky, celý profesionálny život som slúžil štátu.

Všetkému predchádzalo súdenie bývalého prezidenta Kisku a tým vyvolaná voči mne nenávisť zo strany jemu blízkych pohrobkov strany Za ľudí, rôznych politológov, majúcich pôvod v Rusku, ktorí nepochopili, že nerozhodoval som sám za seba, ale v mene Slovenskej republiky.

17.-19. septembra 2021, ešte pred vojnou na Ukrajine z dôvodu, že v EP som členom delegácie pri parlamentnom Výbore pre spoluprácu EÚ – Rusko, Moldavsko, som sa v Moskve zúčastnil Medzinárodnej vedeckej konferencie „Role of the Civil Society in Securing Demokratics standards of Elections“, na ktorú bola pozvaná stovka zahraničných hostí od USA až po Južnú Afriku a neskôr neoficiálne na voľbách v Baškirskej federatívnej republike v meste Ufa, čo som riadne deklaroval po návrate do Bruselu.

To bolo v septembri v r. 2021.

.

24.02.2022 začala vojna na Ukrajine a 04.03.2022 mi bolo doručené rozhodnutie, že som zaradený na „Black List EP“ (Čiernu listinu EP), za to, že som v septembri 2021 bol v Moskve a Ufe. Začal sa hon na čarodejnice.

To, že som bol predtým na obdobnom medzinárodnom podujatí na Ukrajine, v Moldavsku, ani to, že som bol pozvaný na odbornú konferenciu do USA do Washingtonu, to nikoho nezaujímalo, toto problém nie je.

Som prvý slovenský europoslanec v dejinách EÚ, zaradený na Čiernu listinu EP a ani neviem prečo.

V marci 2022 ako jediný slovenský europoslanec som sa obrátil na EK v súvislosti so zablokovaním web stránok alternatívnych médií Hlavné správy a Hlavný denník s tým, že som vyslovil názor, že konanie vtedajšej vlády a NBÚ považujem za protiprávne. A odvtedy som v EÚ spájaný s týmito médiami, označovanými ako konšpiratívne a vraj šíriace proruskú propagandu a ani sám neviem prečo. Ja som len vyjadril právny a nie politický názor.

V r. 2021 ako právny zástupca rodiny Lučanských som vyjadril kritický postoj k záverom „Výboru EP pre občianske slobody a spravodlivosť (LIBE)“, kedy p. europoslanec Bilčík informoval a publikoval správu o tom, že gen. Lučanský si poranenia a smrť spôsobil sám a to pred skončením vyšetrovania, čo je v rozpore so zákonom. Informoval som o tom dňa 07.02.2021 Európsku komisiu, odpoveď som nedostal žiadnu, ale ani to mi niekto určite nemôže zabudnúť a tiež ani sám neviem prečo. Ja som len právne argumentoval.

.

Dňa 02.02.2023 som vystúpil v EP s výzvou, aby sa prestalo s dodávaním zbraní na Ukrajinu, aby neumierali Ukrajinci a Rusi, aby sa začalo rokovať o mieri a použil som výraz „lebo sa raz tou slovanskou krvou udusíte“. A toto už vojnuchtivých Európanov a transatlantického spojenca skutočne vytočilo. Môj priateľ, europoslanec iného štátu mi vtedy povedal: „Miroslav, zahrávaš sa s ohňom, prestaň!“.

Mne sa však prestať nepodarilo a, pravdupovediac, ani prestať nechce.

Preto som v januári 2024 vystúpil v pléne EP a použil výroky: „Prestaňme posielať zbrane na Ukrajinu, prestaňme podporovať zabíjanie Slovanov, pretože sa môže stať, že Slovania sa spoja, brat s bratom, a zo západnej Európy urobíme trávnik a to nikto z nás nechce.“ Ukončil som to slovami: „Prestaňme so zabíjaním ľudí!“

A toto moje vystúpenie už „vytočilo“ západnú Európu a EÚ do nepríčetnosti. Bolo to publikované v mnohých médiách, a, samozrejme, vytrhnuté z kontextu. Boli vynechané výrazy „prestaňme podporovať zabíjanie Slovanov“, vynechaný výraz „pretože sa môže stať“, vynechaný výraz „a to nikto z nás nechce“, ale aj záver „prestaňme so zabíjaním ľudí“.

Z vlastných poznatkov z EP viem, že tzv. Európanov najviac nazlostili pojmy „prestaňme podporovať zabíjanie Slovanov“ a slovné spojenie „Slovania sa spoja, brat s bratom“.

Nakoniec bola dňa 08.02., vo štvrtok, rezolúcia Russiagate hlasovaním europoslancov prijatá. Ja tam síce už uvedený nie som, ale je tam veľa iných a väčšina z nich len na základe domnienok, neoverených informácií a udaní. Avšak až taký výrazný úspech táto rezolúcia (č. 2024/2548(RSP) nedosiahla. Zo 705 europoslancov 403 hlasovali za, 56 proti, 18 sa hlasovania zdržalo a zvyšok nehlasoval. Pravdepodobne vytiahli hlasovaciu kartu alebo sa tohto hlasovania nezúčastnili.

Toto je moja stručná rekapitulácia dôvodov, pre ktoré sa EÚ za pomoci aj slovenského europoslanca snažila dostať ma do rezolúcie EP ako najnebezpečnejšieho Slováka pre Európu a spojenca Kremľa.

Potešilo by ma, aby tento môj status prečítalo čo najviac sledovateľov a to aj tých, ktorí sú nenávistní, plní závisti, aby bolo zrejmé, čo sa v súčasnej dobe v EÚ deje.

Pretože inú možnosť, ako to takto publikovať, nemám.

A úplne na záver by som chcel uviesť, že už dopredu som oznámil, že v máji tohto roka zúčastním sa na Červenom námestí v Moskve na pozvanie veteránov pochodu v Nesmrteľnom pluku s obrazom svojho nebohého otca a manželkinho strýka. A z dôvodu, že Michal Radačovský, hovorca strany Slovenský PATRIOT bol v minulom roku z toho istého dôvodu na Červenom námestí a bol tiež na území bojujúceho Donbasu a na Kryme, vyfotili sme sa v EP a položartom si povedali, že je to možno posledná fotografia z EP, lebo sa môže stať, že pre nás príde CIA a postavia nás pred vojenský tribunál v Haagu. Avšak to je len žart.
11.02.2024

.

europoslanec a predseda strany Slovenský PATRIOT, JUDr. Miroslav Radačovský

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Letecké spoločnosti zasiahli dôsledky vojny na Blízkom východe

Letecké spoločnosti na celom svete čelia dôsledkom vojny na Blízkom východe, ktorá vyvolala prudký rast cien energií a zároveň prinútila…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví chce tlačiť na zmeny v energetike, opiera sa aj o spoluprácu s českým ERÚ

Úrad pre reguláciu sieťových odvetví obnovuje intenzívnu spoluprácu s českým Energetickým regulačným úradom a v najbližších mesiacoch chce hľadať ďalších…

11. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Majetok najbohatších ľudí sveta dosahuje rekordných 20,1 bilióna dolárov, rebríčku kraľuje Elon Musk

Majetok najbohatších ľudí sveta dosahuje rekordných 20,1 bilióna dolárov. Rebríčku najbohatších ľudí sveta, ktorý zostavuje magazín Forbes, kraľuje aj v…

11. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

V spore Blaha vs. Eset bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu

Krajský súd v Bratislave zrušil ako nesprávny a nezákonný rozsudok Mestského súdu Bratislava IV, ktorým ten zamietol žalobu spoločnosti Eset…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kažimír varuje pred návratom inflácie. Európska centrálna banka môže zdvihnúť sadzby skôr, než čakajú trhy

Guvernér Národnej banky Slovenska a člen Rady guvernérov Európskej centrálnej banky (ECB) Peter Kažimír pripustil, že menová politika v eurozóne…

11. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov


.

ĎALŠIE Z HS













.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.

Ak naša a maďarská vláda zablokujú 90 miliárd pre Kyjev, pobaltské a škandinávske štáty sa zariadia inak

Ak Maďarsko a Slovensko budú naďalej blokovať 90-miliárdovú pôžičku Ukrajine, Európa bude môcť prideliť tretinu tejto sumy

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

V spore Blaha vs. Eset bude musieť mestský súd rozhodnúť znovu

Krajský súd v Bratislave zrušil ako nesprávny a nezákonný rozsudok Mestského súdu Bratislava IV, ktorým ten zamietol žalobu spoločnosti Eset…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Irán bol na vojnu pripravený lepšie, ako čakala Trumpova administratíva

Podľa denníka The New York Times bolo vo vojne s Iránom poškodených najmenej 17 amerických zariadení na Blízkom východe

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Gedra pre HS: Skončila sa vláda mimovládok. A my sa tohto hesla držíme

Ústavný súd koncom minulého roka stopol zákon, ktorý novelizoval právnu úpravu mimovládnych organizácií. Vláda to rešpektuje, ale nesúhlasí s tým

11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

Médiá tvrdia, že Kremeľ mal zosnovať plán na udržanie Orbána pri moci

Kremeľ mohol schváliť plán dezinformačnej kampane, ktorá má pomôcť maďarskému premiérovi Viktorovi Orbánovi udržať sa pri moci. S odvolaním sa…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako nestarnúť. Vedecké poznatky o starnutí a chronických ochoreniach, ktoré vám zlepšia život

Keď sa Dr. Michael Greger, medzinárodne uznávaný lekár, odborník na výživu, zakladateľ NutritionFacts.org a autor bestsellerov Ako nezomrieť a Ako…

11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Irán predložil USA tri požiadavky na rokovania

Teherán predložil Washingtonu tri požiadavky na obnovenie rokovaní, informoval Al Mayadeen

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

K možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne: „Som vystrašený ako nikdy predtým,“ reagujú senátori

„Som vystrašený ako nikdy predtým“: úplný komentár demokratického senátora Blumentala k možnému nasadeniu pozemných síl USA v Iráne po brífingu…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Politico: V europarlamente stúpa averzia voči von der Leyenovej

V Európskom parlamente rastie nespokojnosť s Ursulou von der Leyenovej, ktorá by mohla viesť k jej rezignácii, informuje Politico s…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán vedie takmer vzorovú asymetrickú vojnu

Irán, 11. marca 2026 - V komentári ku včerajším vyhláseniam Hegsetha, ktorý hrozí zintenzívnením útokov na Irán, brazílska vojenská analytička…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Lesk a bieda…. a čo ďalej?

Po uverejnení môjho posledného príspevku sa objavili komentáre, že zase mlátim prázdnu slamu, že popisujem veci, ale nepredkladám žiadne riešenia.…

11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Vojna sa pre kaviareň nezačína prvou bombou, ale prvým zrušeným letom

Príbeh jednej pokazenej dovolenky ukázal selektívny súcit, slepotu voči príčinám vojny. Rozbil ilúziu, že americká ochrana prináša len bezpečie, nie…

11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Šok z okolia Trnavy. Trénera malých futbalistov obvinili zo sexuálneho zneužívania

Televízia Markíza dnes informovala, že trénera futbalovej školy vo Vlčkovciach pri Trnave zadržala polícia po tom, čo mal byť prichytený…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Erdogan: Vojnu treba zastaviť, skôr než spáli celý Blízky východ

Vojnu, ktorá zachvátila veľkú časť Blízkeho východu, treba zastaviť, skôr než zasiahne celý región a ešte viac poškodí svetovú ekonomiku,…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na zmene voľby zo zahraničia ešte nie je v koalícii dohoda, pripravujú ju v Smere

Na zmene spôsobu hlasovania zo zahraničia pri voľbách do Národnej rady SR zatiaľ v koalícii nie je oficiálna dohoda. Povedal…

11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fínsky útočník čelí kritike za odmietnutie dúhového LGBTI dresu. Ako jediný si ho neobliekol

Koncom minulého roka sme informovali o ruskej hviezde Alexovi Ovečkinovi, ktorý v NHL odmietol LGBT akciu svojho klubu Washington Capitals…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

.

Špecializovaný trestný súd sa neobráti v kauze Kuciak s prejudiciálnou otázkou na Súdny dvor EÚ

Špecializovaný trestný súd v Pezinku sa neobráti na Súdny dvor EÚ s prejudiciálnou otázkou súvisiacou s prípustnosťou dôkazov extrahovaných zo…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Deravé rešeto namiesto štítu: Západné systémy protivzdušnej obrany neochránia pred rojom lacných dronov

USA, 11. marca 2026 - Americký bezpečnostný dáždnik na Blízkom východe sa zrazu stal deravým ako rešeto. Zatiaľ čo Pentagon…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Na Ukrajine sa má „deanonymizovať“ Telegram

Najvyššia rada zajtra prerokuje návrh zákona o deanonymizácii telegramových kanálov, oznámila poslankyňa Iryna Heraščenko po príslušnom rozhodnutí zmierovacej rady

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Grendel robí poplach: Čaká nás stav ohrozenia?

Opozícia tvrdo reaguje na vystúpenie prezidenta s ministrom obrany a náčelníkom generálneho štábu. Kto však reálne maľuje čerta na stenu?

11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nielen Slovensko. Česká vláda pripravuje zákon proti mimovládkam

Progresívne médiá v Česku tento týždeň priniesli správy plné obáv z toho, že tamojšia vládna koalícia na čele s hnutím…

11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hraničná liberalizácia Ukrajincov – sobáše mužov sú budúcnosť?

Ideologický boj importovaný z krajín kolektívneho Západu si vypýtal ďalšiu obeť na starom kontinente. Prvá LGBTi svadobná lastovička v Ukrajine…

11. 03. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Aktualizované 11. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Co už nepůjde vzít zpět…

Velký oranžový otec ve Washingtonu dal v pondělí rozhovor, kterým si koupil pár dní času. Řekl v něm, že válka…

11. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Momenty, kedy jedno rozhodnutie mohlo všetko ukončiť

Rozhodnutie jediného človeka alebo malej skupiny ľudí môže niekedy zmeniť smer celých dejín. História je plná momentov, keď jedno rozhodnutie…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Slovensko hrozí blokovaním predĺženia sankcií EÚ voči Rusku

Slovensko pohrozilo zablokovaním predĺženia sankcií Európskej únie voči viac než 2600 ruským jednotlivcom a subjektom o ďalších šesť mesiacov, uviedli…

11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chutí vám ryža? Táto krajina je jej najväčším spotrebiteľom

Ryža patrí medzi najdôležitejšie základné potraviny na svete a denne ju konzumujú miliardy ľudí. Táto obilnina zohráva zásadnú úlohu najmä…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Ukrajina môže čeliť oslabeniu protivzdušnej obrany

Totiž, vojna s Iránom vyčerpáva svetové zásoby systémov Patriot, informuje agentúra Bloomberg

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lezie Taraba Huliakovi do kapusty? Rezort životného prostredia dá 3,4 milióna na hokejový štadión v Bratislave

Minister životného prostredia Tomáš Taraba na utorkovej tlačovej konferencii svojho rezortu informoval o tom, že na modernizáciu Zimného štadióna Vladimíra…

11. 03. 2026 | 0 komentárov

Sú známe výsledky rokovaní premiéra Fica s predsedníčkou EK. Ako dopadnú dodávky ropy pre Slovensko?

Premiér Robert Fico po stretnutí s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou vyhlásil, že sa dohodli na obnovení tranzitu…

10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľsko si povedie lepšie ako zvyšok sveta, tvrdí poľský ekonóm v súvislosti s rastom cien ropy

Napriek masívnemu nárastu cien pohonných hmôt spôsobenému útokmi Spojených štátov a Izraela na Irán, poľský ekonóm profesor Marcin Piątkowski verí,…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj: Nové kolo mierových rokovaní s Moskvou by sa mohlo konať budúci týždeň

Spojené štáty navrhli ďalšie kolo rokovaní medzi Moskvou a Kyjevom o ukončení vojny na Ukrajine, ktoré by sa mohlo konať…

10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS













.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Iliaš

Erik Majercak

Rastislav Vasilišin

Michal Durila

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov