NAŽIVO

Tisíce turistov uviazli dnes v severnom Fínsku po tom, ako boli lety na medzinárodnom letisku Kittilä zrušené v dôsledku silných mrazov. Informuje agentúra AP.

Fínsko Počasie Zima Mrazy
Na snímke muž kráča okolo digitálneho displeja, ktorý ukazuje mínus 33 strupňov Celzia v obľúbenom lyžiarskom stredisku Ylläs v obci Kolari vo fínskom Lapónsku v piatok 9. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Satu Renko/Lehtikuva via AP
Včera 20:24

Izraelská armáda dnes zaútočila na infraštruktúru militantnej skupiny Hizballáh v južnom Libanone, uviedli libanonské štátne médiá. Pred útokom vydala armáda varovania a obyvateľov vyzvala na evakuáciu. Informuje agentúra AFP.

Libanon Izrael Hizballáh
Na snímke budova, ktorá sa stala terčom leteckého útoku izraelskej armády v dedine Kafr Hatta na juhu Libanonu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Mohammad Zaatari
Včera 20:22

V Berlín sa dnes konal pochod tisícok ľudí na pamiatku Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta, viac ako sto rokov po zavraždení týchto dvoch komunistických vodcov. Hovorca berlínskej polície Florian Nath uviedol, že na pochode sa zúčastnilo približne 8000 ľudí, ktorých monitorovalo 500 policajtov. Informuje agentúra DPA.

Berlín Pochod História
Na snímke ľudia zapaľujú svetlice počas pochodu na pamiatku dvoch zavraždených komunistických vodcov Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta v Berlíne v nedeľu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Christophe Gateau/dpa via AP
Včera 20:19

Pápež Lev XIV. si v nedeľu modlitbou pripomenul ľudí, ktorí zahynuli pri protestoch v Iráne a počas konfliktu v Sýrii.

Pápež tiež vyzval k dialógu a mieru na celom svete. Informuje agentúra AFP.

pápež Lev XIV.
Na snímke pápež Lev XIV. / Foto: TASR/AP-Gregorio Borgia
Včera 18:38

Vo veku 90 rokov zomrel švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken, oznámila jeho kancelária.

Von Däniken zomrel v sobotu po krátkom pobyte v nemocnici v Unterseene neďaleko švajčiarskeho hlavného mesta Bern. Informujú agentúry AP a DPA.

Erich von Däniken
Na archívnej snímke z 23. apríla 2003 švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken / Foto: TASR/AP-Gaetan Ball/Keystone via AP
Včera 18:36

Švédsko vynaloží 15 miliárd korún (1,6 miliardy dolárov) na protivzdušnú obranu zameranú predovšetkým na ochranu civilistov a civilnej infraštruktúry, uviedla švédska vláda. Informuje agentúra Reuters.

Včera 18:33

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes vyjadril nádej, že Irán sa čoskoro oslobodí od „tyranie“ v súvislosti s masovými protestami, ktoré sa v krajine v posledných dňoch konajú. Podľa neho by potom obe krajiny mohli spolu znovu spolupracovať. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:33

Argentína USA v plnom rozsahu splatila krátkodobú finančnú pomoc poskytnutú v amerických dolároch. Uviedol americký minister financií Scott Bessent. Informuje agentúra DPA.

Včera 18:31

Rakúske domácnosti budú môcť od pondelka 12. januára žiadať štátny príspevok na opravu elektrických a elektronických zariadení.

Ide o program pod názvom „Prémia za záchranu zariadenia“ (Geräte-Retter-Prämie), ktorý sa zameriava napríklad na práčky, chladničky, kávovary alebo vysávače. Okrem toho štát podporí aj zariadenia pre ošetrovanie chorých, akými sú invalidné vozíky, polohovateľné postele a dýchacie prístroje. Informuje agentúra APA.

Včera 18:30

Viac ako polovica pracujúcej populácie v Nemecku je otvorená prípadnej zmene zamestnania. Poukázal prieskum, ktorý sa uskutočnil v decembri 2025 na objednávku pracovného portálu Indeed na vzorke približne tisíc zamestnancov. Informuje agentúra DPA.

Včera 18:29

Nemecká priemyselná a obchodná komora vníma Indiu ako strategicky dôležitý budúci trh pre najväčšiu európsku ekonomiku. Vďaka svojej hospodárskej dynamike, mladému obyvateľstvu a rastúcej priemyselnej základni India rýchlo získava na význame pre nemecké spoločnosti, vyhlásil Volker Treier, vedúci sekcie zahraničného obchodu v DIHK. Informuje agentúra DPA.

Včera 18:28

Najväčšia španielska ropná a plynárenská spoločnosť Repsol je pripravená investovať vo Venezuele. Uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Josu Jon Imaz. Informuje agentúra DPA.

Včera 18:26

Po Vianociach a výpredajoch museli logistické firmy opäť zvládnuť aj spätnú, teda reverznú logistiku. Naspäť k obchodníkom totiž putujú nevhodné darčeky alebo nesprávne veľkosti výrobkov. Vratky môžu dosiahnuť aj vyše 30 % z celkového objemu logistických operácií, informovala spoločnosť Kuehne+Nagel Slovensko.

Včera 18:24

V severnej Európe popierajú nebezpečenstvo útoku Ruska na Grónsko, o čom nedávno vyhlásil Donald Trump, píše Financial Times.

Podľa zdrojov v oblasti bezpečnosti a obrany severských krajín sa ruské a čínske lode a ponorky neobjavujú pri brehoch Grónska.

„Je nesprávne domnievať sa, že pôsobia vo vodách okolo Grónska. Ich prítomnosť je v Arktíde, ale v ruskej zóne,“ píše FT.

Včera 16:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Podľa Kaliňáka nové pravidlá pre voľby ušetria v najbližších 2 rokoch 1,5 mil. eur

Kaliňáka prekvapila kritika zákona zo strany opozície

❚❚
.

Šéfa rezortu vnútra prekvapila kritika navrhovanej volebnej legislatívy zo strany opozičných politikov. Odkázal im, že mali na zmenu volebných zákon ideálne obdobie v rokoch 2010 – 2011, keď sa neblížili žiadne voľby.

V zákone počas najbližších týždňov nevylučuje aj vážnejšie zmeny. „Sme pripravení akceptovať všetky rozumné návrhy, ktoré zákon vylepšia, zabezpečia transparentnosť a korektnosť,“ podčiarkol. Tvrdí, že najväčšia debata o zákone sa bude konať ešte v parlamente. Niektoré zmeny oproti pôvodnému návrhu už budú aplikované v zákonoch, o ktorom bude v lete rokovať vláda.

.

 

Zákon by mal zjednotiť pravidlá pre všetky voľby

Podľa ministra sa zatiaľ nepodarilo dohodnúť na vytvorení nezávislého orgánu, ktorý by kontroloval financovanie politických strán, kampaní, ako aj ich priebeh. „Viacerí sme za, aby takáto inštitúcia existovala, ale pri niekoľkých stretnutiach s odborníkmi, organizáciami, nedošlo k jednotnému názoru, ako by to malo vyzerať. Tu objektívne priznávam, že máme svoju predstavu, ktorú sme do zákona nedali,“ povedal Kaliňák. Pred vznikom takéhoto orgánu musí podľa neho nastať celopolitický konsenzus v parlamente. Dodržiavanie pravidiel a prípadné ukladanie sankcií bude mať podľa nových navrhovaných pravidiel zrejme na starosti ministerstvo vnútra a financií. Kaliňákovi sa pozdáva aj možnosť, aby kontrolu mal na starosti niektorý z parlamentných výborov. Mimovládnym organizáciám sa však podľa neho nepáči, že kontrolu politikov by v rukách mali politici.

Tlačová konferencia podpredsedu vlády SR a ministra vnútra SR Roberta Kaliňáka a generálneho riaditeľa Sekcie verejnej správy Ministerstva vnútra SR Adriána Jenča na tému Zjednotenie volebnej legislatívy

Navrhovanou novinkou je aj povinnosť pre politické strany a hnutia, aby viedli peniaze určené na kampaň na osobitnom účte, a to pre každú volebnú kampaň samostatne. Takéto účty musia zobrazovať prehľad platobných transakcií a musia byť nepretržite prístupné tretím osobám. Zásadným pravidlom má byť, že volebnú kampaň bude možné financovať len z takéhoto účtu. Minister hovorí, že ak má mať transparentný účet zmysel, výdavky sa musia kontrolovať veľmi prísne. „Akonáhle je možné, aby ktokoľvek vykonal kampaň za politickú stranu, a za neho urobil nejaké akcie, bilbordy alebo video, ktoré bude prezentovať v televízii a bude sa k tomu priznávať nejaká právnická osoba, samozrejme, v tom prípade je transparentný účet zbytočný,“ vyhlásil minister. Po novom by tak mohli byť problematické bilbordové kampane médií pred voľbami. Médiá podľa Kaliňáka môžu svoj názor vyjadriť pred začiatkom 48-hodinového moratória na svojich stránkach či v éteri.

Nová volebná legislatíva navrhuje 48-hodinové moratórium pre všetky voľby, ak by prešla v súčasnej podobe, predvolebné prieskumy by sa nemohli zverejňovať 21 dní pred voľbami, namiesto súčasných 14. Kaliňák hovorí, že aj o tom je ochotný diskutovať, ale 21 dní považuje za lepší nápad. „Posledné prieskumy boli spochybňované. Prieskumy sa v posledných troch voľbách líšili zásadným spôsobom, boli to často dvojciferné čísla,“ podčiarkol minister.

.

Šéf rezortu vylučuje, že by nové zákony zvýhodňovali väčšie strany. To by mohlo podľa neho nastať v prípade, ak by vláda zmenila volebný systém.

Pravidlá v súvislosti s voľbami v súčasnosti upravuje šesť zákonov. Po novom by sa mali zjednotiť pravidlá pre všetky voľby. Rezort nové pravidlá navrhuje v zákone o podmienkach výkonu volebného práva a zákone o volebnej kampani. V rámci nich je novelizovaný aj zákon o politických stranách a politických hnutiach.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Komentátora denníka SME Petra Schutza mali napadnúť v košickom Auparku, čaká na operáciu

Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu poobede v košickom nákupnom centre Aupark mal napadnúť neznámy muž. Ako informoval denník,…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Zrážka auta s rušňom si vyžiadala dve obete

Dva ľudské životy si vyžiadala v nedeľu popoludní tragická dopravná nehoda v obci Dolné Naštice v okrese Bánovce nad Bebravou.…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Kým nie je neskoro!“ Trump hrozí Kube

Trump hrozí Kube, že Kubánci musia uzavrieť „dohodu“ so Spojenými štátmi, „kým nie je neskoro“

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri zatknutí Madura použili americké jednotky záhadnú zbraň

Počas operácie na zajatie Nicolasa Madura použili americkí vojaci silnú neznámu zbraň, ktorá zneškodnila venezuelských vojakov a techniku, píše denník…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najmodernejší nemecký systém PVO nedokáže Orešnik zachytiť

Nový systém protiraketovej obrany Arrow-3, nasadený v Nemecku, nie je pripravený na zachytenie rakety „Orešnik“, píše Die Welt

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Plán odplaty: Rusko, po incidente s tankerom Marinera, pripravuje pre USA prekvapenia

Rusko tak ľahko nezabudne na incident s tankerom Marinera. Pripravujú sa štyri varianty odplaty a to je len prvá fáza…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hnízdil pre HS: Kto cez covid hovoril o zdraví, bol dezinformátor. Kto teraz hovorí o mieri, je dezolát. Ako môžu žiť zdraví ľudia v atmosfére vojny, keď vojnová propaganda beží na plné obrátky?

Jan Hnízdil je známy český všeobecný a rehabilitačný lekár, zdravotný poradca, publicista, a je aj jedným z priekopníkov českej psychosomatickej…

11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja?

Bola Veľká Tartaria úmyselne vymazaná z oficiálnej historiografie? A keď, tak prečo? Kto boli jej obyvatelia? Neboli to dnešní Tatari?…

10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo

Na začiatku roka 2026 Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo „Geraň-5“

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Pellegrini prelomil mlčanie a prehovoril o vývoji strany Hlas

Prezident Peter Pellegrini je naďalej v kontakte s predstaviteľmi strany Hlas-SD, žiadnym spôsobom však neovplyvňuje procesy v strane

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Britský minister obrany zažil na Ukrajine reálne ostreľovanie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Výborný nápad ako urobiť z Kanady ďalší štát USA. Veľká Británia, Austrália a Kanada chcú zakázať X

Informuje o tom britské vydanie GBnews s odvolaním sa na vyhlásenia predstaviteľov oboch krajín. Austrálsky premiér Anthony Albanese kritizoval X…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Šialené a nezákonné.” Trump poveril velenie špeciálnych operácií, aby pripravilo plán invázie

V Trumpovom okolí sa diskutuje o možnosti vojenskej invázie na Grónsko. Ako píše The Mail on Sunday s odvolaním sa…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Šimečka opäť perlil. Generál si neodpustil reakciu

Ukázalo sa, že Šimečka pokračuje aj v roku 2026 bez okolkov. Falošný, nevýrazný, bezobsažný, ale zato prehnane ambiciózny. Uviedol v…

11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ako narábať správne s peniazmi a zvýšiť svoj príjem

Philipp J. Müller, finančný mentor a majiteľ najväčšej finančnej akadémie v Európe ponúka svoje skúsenosti a naučí vás pracovať s…

11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Nová jadrová elektráreň bude čisto štátna, prebiehajú diskusie o odkúpení podielu ČEZ v Jadrovej energetickej spoločnosti

Slovensko a Spojené štáty americké podpíšu dohodu o spolupráci v oblasti jadrovej energetiky. Podľa predsedu vlády Roberta Fica nepôjde len…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko v hľadáčiku Bruselu. EÚ hľadá cesty, ako obísť národné veto

Európska únia čoraz otvorenejšie hľadá spôsoby, ako obísť právo veta členských štátov – a Slovensko sa v tejto debate objavuje…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Je chyba ak vidíte len dve: Ruský analytik vymenoval súčasné západné skupiny ktoré proti sebe bojujú o svetovú moc

Rusko, 11. januára 2026 - Pri téme protikladu medzi Trumpom a „neoglobálnym Londýnom“ je hlavná chyba, že vidíme len dvoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Pustí sa EÚ do sporu s Trumpom? Pod rúškom misie pripravujú plán pre Grónsko

Európa zvažuje možnosť vyslania vojsk do Grónska pod rúškom misie NATO. Ak Trump odmietne, môžu byť uvalené sankcie na americké…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bizarné fotografie, pri ktorých si poviete: „Naozaj sa to deje?“

Bizarné fotografie zachytávajú ľudí, ktorí sa rozhodli ignorovať spoločenské pravidlá s absolútnou sebadôverou. Nejde o náhodu ani o zlý deň,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

“Vybral by som si Putina,” odpovedal britský minister obrany na otázku, ktorého svetového lídra by najradšej uniesol

Britský minister obrany John Healey vyhlásil, že by chcel uniesť Putina

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Analytik predpovedá plány vojnových štváčov na tento rok

USA, 11. januára 2026 - Po vyhlásení, že sa neriadi medzinárodným právom, ale vlastnou morálkou, Trump oznámil plány operácie v…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Zatváracie špendlíky majú detail, ktorý rozhoduje o ich sile

Zatváracie špendlíky sú jedným z najbežnejších predmetov v domácnosti, no len málokto sa zamyslí nad tým, ako vlastne fungujú. Zdanlivo…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Ďalší korupčný škandál otriasa ukrajinskými vojenskými nákupmi

Ukrajinský generálny prokurátor odhalil rozsiahly prípad úplatkov a podvodov, v ktorom súkromná spoločnosť dodávala na front nepoužiteľné míny a nebezpečnú…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Cloudflare hrozí stiahnutím služieb v Taliansku, postihnúť by to mohlo ZOH 2026

Americká internetová spoločnosť Cloudflare pohrozila, že ukončí svoje pôsobenie v Taliansku vrátane poskytovania služieb pre zimné olympijské hry, po tom,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Sýria v plameňoch. Americké bomby na IS, Kurdi opúšťajú Aleppo a hrozí regionálna eskalácia

Sýria zažíva jeden z najnapätejších momentov od pádu Baššára al-Asada. Spojené štáty spolu so spojencami oznámili „rozsiahle“ letecké údery proti…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

“Spojené štáty európske”? Federalisti znovu vystrkujú rožky

Bývalý poslanec NR SR Andrej Stančík sa svojich sledovateľov pýta, či by boli za „Spojené štáty európske”. Myslíte, že by…

11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší cieľ Donalda Trumpa

Kanada sa obáva, že by mohla byť ďalším cieľom prezidenta Trumpa po Venezuele a Grónsku, informuje agentúra Bloomberg

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský plyn: slovenská pasca, maďarská výhoda

Nové tarify za prepravu plynu vyhlásené na rok 2026 jasne ukazujú, kto sa dokázal prispôsobiť zmeneným podmienkam a kto sa…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Tisíce turistov uviazli dnes v severnom Fínsku po tom, ako boli lety na medzinárodnom letisku Kittilä zrušené v dôsledku silných mrazov. Informuje agentúra AP.

Fínsko Počasie Zima Mrazy
Na snímke muž kráča okolo digitálneho displeja, ktorý ukazuje mínus 33 strupňov Celzia v obľúbenom lyžiarskom stredisku Ylläs v obci Kolari vo fínskom Lapónsku v piatok 9. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Satu Renko/Lehtikuva via AP
Včera 20:24

Izraelská armáda dnes zaútočila na infraštruktúru militantnej skupiny Hizballáh v južnom Libanone, uviedli libanonské štátne médiá. Pred útokom vydala armáda varovania a obyvateľov vyzvala na evakuáciu. Informuje agentúra AFP.

Libanon Izrael Hizballáh
Na snímke budova, ktorá sa stala terčom leteckého útoku izraelskej armády v dedine Kafr Hatta na juhu Libanonu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Mohammad Zaatari
Včera 20:22

V Berlín sa dnes konal pochod tisícok ľudí na pamiatku Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta, viac ako sto rokov po zavraždení týchto dvoch komunistických vodcov. Hovorca berlínskej polície Florian Nath uviedol, že na pochode sa zúčastnilo približne 8000 ľudí, ktorých monitorovalo 500 policajtov. Informuje agentúra DPA.

Berlín Pochod História
Na snímke ľudia zapaľujú svetlice počas pochodu na pamiatku dvoch zavraždených komunistických vodcov Rosy Luxemburgovej a Karla Liebknechta v Berlíne v nedeľu 11. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Christophe Gateau/dpa via AP
Včera 20:19

.

Prezident udelil štátne vyznamenania 22 osobnostiam, z toho štyrom in memoriam

Prezident SR Peter Pellegrini ocenil v sobotu 22 osobností spoločenského, kultúrneho, vedeckého ako aj športového života, štyroch z nich in…

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nemala som šancu, tak som riskovala, vravela Vonnová po triumfe. V nedeľu už počasie nepustilo lyžiarky na trať

Americká lyžiarska legenda Lindsey Vonnová si v sobotňajšom zjazde v rakúskom Zauchensee pripísala na konto už 84. triumf v pretekoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

V Mýte pod Ďumbierom zrazil muža na detskom vleku sánkar

Horskí záchranári pomáhali v sobotu večer 55-ročnému mužovi, ktorého na detskom vleku v Mýte pod Ďumbierom zrazil sánkar. Horská záchranná…

11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Spěchá…

V Íránu se dál protestuje, ale ajatoláhové tam vypnuli internet, takže informací je málo. Občas se objeví obrázky hořících mešit…

11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Londýn vyčlenil 200 miliónov libier na prípravu nasadenia vojakov na Ukrajine

 Spojené kráľovstvo v piatok vyčlenilo 200 miliónov libier na prípravu britských vojakov, ktorí budú nasadení na Ukrajine ako súčasť „mnohonárodných“…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov