Putin neveriacky: “Rusko opäť ohrozujú nemecké tanky.” Leopardy – začína byť jasné, ako budú Nemci bojovať na Ukrajine

Moskva 3. februára 2023 (HSP/svpressa/Foto:TASR/AP)

Nemecko je opäť zatiahnuté do boja s Ruskom konštatujú ruské noviny Svobodnaja Pressa

80. výročie sovietskeho víťazstva v bitke o Stalingrad
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Neuveriteľné, ale pravdivé, Rusku opäť hrozia nemecké tanky, vyhlásil 2. februára ruský prezident Vladimir Putin. Hlava štátu načrtla paralely s obdobím Veľkej vlasteneckej vojny.

“Je to neuveriteľné, ale je to pravda, opäť nás ohrozujú nemecké tanky Leopard s krížikmi na bokoch,” povedal prezident na slávnostnej ceremónii pri príležitosti 80. výročia bitky pri Stalingrade.

Podľa neho sa nepriatelia opäť chystajú na vojnu s Ruskom na ukrajinskej pôde “rukami Hitlerových potomkov, rukami banderovcov”.

“Teraz, žiaľ, vidíme, že ideológia nacizmu vo svojej modernej podobe, vo svojich moderných prejavoch, opäť vytvára priame hrozby pre bezpečnosť našej krajiny. Znovu a znovu sme nútení odrážať agresiu kolektívneho Západu,” povedal prezident Ruskej federácie.

Ruský líder tiež poznamenal, že tí, ktorí zatiahli Nemecko do novej vojny a očakávajú víťazstvo na bojisku, nechápu, že moderná vojna s Ruskom bude iná.

“Tí, ktorí vťahujú európske krajiny vrátane Nemecka do novej vojny s Ruskom, tí, ktorí očakávajú, že Rusko porazia na bojisku, zrejme nechápu, že moderná vojna s Ruskom bude pre nich úplne iná. Na ich hranice naše tanky neposielame, ale máme čim reagovať a použitím obrnených vozidiel to nekončí.

Putin tiež pripomenul, že napriek propagandistickým snahám západných elít, ktoré sú nepriateľsky naladené voči Rusku, má Moskva mnoho priateľov po celom svete vrátane Ameriky, Severnej Ameriky a Európy.

Nemecko sa teda rozhodlo poslať na Ukrajinu desať alebo pätnásť Leopardov.

Čo bude nasledovať? Obmedzí sa Nemecko na túto “tankovú tranžu”? A dostane šancu obmedziť sa na ňu? Bude sa musieť bezhlavo vrhnúť do víru tejto bitky? Bude musieť! A tu je dôvod.

Nemci už urobili prvý krok do priepasti, keď sa rozhodli – hoci pod tlakom – dodať Ukrajine tanky. Ale… Tanky potrebujú posádku. Ukrajinci nemajú vyškolené posádky na prácu na nemeckých “Leopardoch”. A trvá dlho, kým ich vyškolíte.

Moderný tank je pomerne komplikovaný stroj plný elektroniky. Nie je to jednoduché a nedá sa to rýchlo zvládnuť.

Skúsení vodiči tankov hovoria, že trvá rok nepretržitého výcviku, kým začnete cítiť tank. A to pri neustálom praktickom a teoretickom výcviku a pravidelných výjazdoch na cvičné strelnice, kde sa “pália ventily, škriabu pásy a brúsia hlavne”. Okrem toho musí byť každý tankista schopný opraviť tank v teréne. A odstrániť aspoň tie jednoduché poruchy, ktoré je reálne “odstrániť” ručne a v teréne. To si vyžaduje ďalšie vedomosti, ďalšie zručnosti a ďalšiu prax.

Preto bude potrebné do Leopardov posadiť skúsených a vycvičených nemeckých tankistov. To znamená, že osobná prítomnosť nemeckých “pravidelných” príslušníkov je už deklarovaná. A tomu sa nedá vyhnúť. Je to už viac ako sto mužov (pre pätnásť tankov). Plus traja alebo štyria vojenskí tlmočníci, aby korigovali činnosť tankov a prekladali im rozkazy, dokonca aj z angličtiny.

Za druhé. Tanky budú neustále potrebovať opravu. Časť z nich sa pokazí. Časť z nich bude zasiahnutá. Preto budú potrebovať opravárenskú základňu. Ide o samostatnú jednotku technickej podpory. Takzvané opravárenské prápory. Buď čisto opravárenské prápory na kolesách, alebo mobilné divízne (alebo brigádne) armádne opravovne. A môžu pracovať nielen v hlbokom zázemí, ale aj v poľných podmienkach.

A to je opäť ďalšie vybavenie. Ide o špeciálne vojenské ťahače (zasiahnutý tank s roztrhanými pásmi sám neopustí bojisko), žeriavy, husie krky, navijaky, nakladače atď. Je tu naozaj veľa všetkého – konštruktéri tankov to vedia. Ukrajinci si za chodu túto techniku nedokážu osvojiť. Aby ste mohli opravovať stroje, mali by ste to vedieť. A kto v ukrajinských plukoch pozná “Leopardy”? Takže bude na Ukrajinu vyslaná nová skupina nemeckého personálu.

Pokračujme ďalej. Tanky potrebujú náboje. Tieto náboje, rovnako ako náhradné diely, im musia byť pravidelne dodávané. V ideálnom prípade by to mali robiť špeciálne vyškolení príslušníci sprievodu, ktorí sú oboznámení so špecifikami prepravy, nakladania, vykladania, nabíjania a kompletizácie nábojov zo zásobovacej spoločnosti. To sú ďalšie dve alebo tri družstvá.

A celá táto skupina bude pravdepodobne potrebovať vlastného vojenského lekára. A niekoľko zdravotných sestier. Spolu s mobilnou zdravotníckou jednotkou. Čo ak Hansovi ublížia? Alebo ešte horšie, zhorí v tanku? Kto identifikuje mŕtvolu a pozbiera pozostatky do rakvy? Mimochodom, bolo by užitočné mať v tankovej jednotke aj kňaza, ktorý by slúžil pohrebné obrady.

A teraz to najzaujímavejšie.

Ak by tanky jednoducho útočili – bez podpory vrtuľníkov, letectva a delostrelectva -, boli by pomerne rýchlo zlikvidované aj vrtuľníkmi. A stíhačky ich jednoducho rozstrieľajú ako na strelnici – obloha v divadle vojenských operácií je za nami.

Preto sa v plnom prúde vynára otázka dodávok letectva a delostrelectva na podporu tankového útoku. A opäť sú to piloti, piloti vrtuľníkov, delostrelci, technici, náčelníci letov, “plniči” (špecialisti na plnenie paliva), prápor leteckej služby a ďalší personál. Zoznam je dlhý. Po tankoch nasledujú celé eskadry, batérie a prápory. A nakoniec to budú pluky. Alebo brigády.

Ako zvyčajne, “dovolenkári” sa do akcie pustia ako prví. A potom aj samotní regulárni vojaci. A bez veľkého skrývania. Šidlo v taške neskryješ.

To však nebude stačiť. Bojom skúšaná ruská armáda, dobrovoľníci a “hudobníci” budú aktívne “riediť” nemecké posily. Budú potrební noví muži. V tejto súvislosti začnú nemecké orgány chytať ukrajinských utečencov, ktorí sa usadili v Nemecku, a vracať ich do ich historickej vlasti. Navyše, sám pán Zelenskyj o to už dlho žiada. A sú ich tam státisíce. Nie je ich škoda.

Ale ani to nebude v bojoch stačiť. Áno, a strýko Sam nakopne celý nemecký politbomond – dáte nových Nemcov, aby priliali olej do ukrajinského ohňa!

A potom nemecké úrady zaregistrujú všetkých “spiacich” a aktívnych žoldnierov žijúcich v krajine. Takí samozrejme existujú. Nie je ich však veľa. Nemci nie sú najväčšími fanúšikmi žoldnierskej práce. Jednoducho to nie sú Briti a Američania. Ich krédom je “armee, ordnung und blitzkrieg”. V Nemecku je teda najviac desať alebo pätnásť tisíc “divých husí”. Opäť to nebude stačiť. Potom budú “škriabať po pokladni”. Začnú s niektorými záložníkmi. Prostredníctvom regrutačných úradov budú povolaní na určitý druh plánovanej vojenskej rekvalifikácie alebo ďalšieho výcviku vo vojenských poľných táboroch. Takéto trojmesačné kurzy sa v Nemecku konajú každé tri roky pre brancov. A z táborov, napodobňujúc nejaký druh výcviku, vás v noci potichu prevezú na Ukrajinu. Tam sa vycvičíte. Zároveň si zlepšíte svoje zručnosti. Samozrejme, ak prežijete.

Potom prídu na rad kombinované policajné jednotky. Sú to tiež muži v službe, ktorí rozumejú poriadku a ordnungu. Na Ukrajinu sa budú posielať na trojmesačný turnus. Jednotky budú vytvorené najmä z miestnych tureckých policajtov. Takýchto policajtov už má nemecká polícia. Prednedávnom boli naverbovaní najmä do hliadkovej a strážnej služby, aby pracovali v tureckých štvrtiach Kolína nad Rýnom a Hamburgu.

A potom Nemci pôjdu na miesta, ktoré nie sú až tak vzdialené. Teda väznice. Majú tam veľa ľudí.

Atď. až do vyčerpania.

Vojenský expert Vasilij Dandykin 28. januára predpovedal, že tanky Leopard 2 postihne osud Tigrov počas druhej svetovej vojny. Zdôraznil, že dodávky západných tankov na Ukrajinu, hoci predstavujú vážne riziko eskalácie konfliktu, pravdepodobne nepomôžu ukrajinským ozbrojeným silám (OSU).

Nemecká vláda 25. januára oznámila svoje rozhodnutie previesť tanky Leopard 2 na Ukrajinu. SRN je pripravená vytvoriť dva tankové prápory a Berlín v prvej fáze vyšle rotu so 14 tankami. Po rozhodnutí Nemecka Španielsko, Fínsko, Portugalsko, Holandsko a Nórsko oznámili svoje plány dodať Ukrajine tanky Leopard 2. Americký prezident Joe Biden zároveň oznámil dodávku 31 tankov M1 Abrams na Ukrajinu.

Moskva opakovane odsúdila dodávky zbraní na Ukrajinu. Napríklad sa konštatovalo, že tanky by ofenzíve nepomohli a boli by zničené.

Námestník ministra zahraničných vecí Sergej Riabkov 29. januára uviedol, že takýto krok amerických úradov, ako je dodávka tankov Kyjevu, je “mimoriadne deštruktívny”, a zdôraznil, že Biely dom sa nevzdáva svojich pokusov “realizovať na Ukrajine scenár výraznej eskalácie”.

Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov 26. januára uviedol, že Rusko vníma dodávky západných tankov na Ukrajinu ako účasť krajín NATO na konflikte proti Rusku.

Západné krajiny zvýšili vojenskú a finančnú podporu pre Ukrajinu v súvislosti so špeciálnou operáciou Ruska na ochranu Donbasu, ktorú ruské úrady oznámili po vyostrení situácie v regióne v dôsledku ukrajinského ostreľovania.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

09:15

Český dobrovoľník bojujúci na Ukrajine je nezvestný. Jeho kolegovia ho naposledy videli v blízkosti miest Sloviansk a Kramatorsk v Donbase.

08:59

Izraelský prezident Jicchak Herzgo v pondelok vyzval vládu, aby okamžite zastavila legislatívny proces súvisiaci so spornou reformou justície. “Celý národ je hlboko znepokojený. Bezpečnosť, hospodárstvo, spoločnosť – to všetko je ohrozené,” uviedol Herzog v pondelok ráno – po noci spontánnych masových protestov vyvolaných odvolaním ministra obrany Joava Galanta.

08:55

V pondelok má byť veterno na celom území Slovenska. V okresoch na severe očakávajú meteorológovia výskyt mimoriadne silného vetra na horách.

08:26

Po poklese v závere minulého týždňa zaznamenali ceny ropy mierny rast a cena Brentu sa vrátila nad 75 USD za barel (159 litrov). Trhy zareagovali na vyhlásenia ruského prezidenta Vladimira Putina počas víkendu o rozmiestňovaní jadrových zbraní, čo zvýšilo geopolitické napätie v Európe.

07:25

Rakúsky kancelár Karl Nehammer poprel v nedeľu dohady o plánoch na predčasné voľby. Podľa jeho slov sa nič nemení na riadnom termíne na jeseň budúceho roka.

07:21

Referendum o ambicióznejších klimatických cieľoch v nemeckej metropole Berlín nebolo v nedeľu úspešné. Po sčítaní  hlasov tábor stúpencov tesne viedol pred odporcami zmeny klimatického zákona, nebola však splnená ďalšia podmienka – aby za návrh hlasovalo najmenej 25 percent všetkých oprávnených voličov. Chýbalo okolo 185.000 hlasov.

07:15

V reakcii na odvolanie izraelského ministra obrany Joava Galanta premiérom Benjaminom Netanjahuom sa v nedeľu večer vo viacerých izraelských mestách konali spontánne masové demonštrácie.  Davy ľudí s izraelskými zástavami demonštrovali podľa polície na viac ako 150 miestach vrátane Tel Avivu, Jeruzalema, Beerševy a Haify, kde zablokovali cesty a križovatky.

07:12

Dvojnásobný držiteľ Oscara, režisér a scenárista, ale tiež herec Quentin Tarantino, bude mať v pondelok 27. marca 60 rokov. Narodil sa 27. marca 1963 v Knoxville v americkom štáte Tennessee 16-ročnej Connie a Tonymu. Jeho detstvo ovplyvňovala pop-kultúra: filmy, seriály, komiksy a hudba.

06:54

Ruské vojenské telegramové kanály informovali, že generál Muradov, ktorý okrem iného velil Ugledarskému smeru, bol odvolaný z funkcie veliteľa východného zoskupenia ruských vojsk na Ukrajine. Táto informácia nebola oficiálne potvrdená.

06:43

Francúzska premiérka Élisabeth Bornová sa začiatkom marca stretne s opozičnými lídrami a je otvorená rozhovorom s odborovými organizáciami.  Po týždňoch protestov proti dôchodkovej reforme to povedala v nedeľu.

06:10

Severná Kórea v pondelok odpálila dve balistické rakety krátkeho doletu smerom do Japonského mora. Oznámil to generálny štáb juhokórejskej armády, uviedli agentúry Jonhap.

06:00

Spojené štáty, blízky spojenec Izraela, sú znepokojené eskaláciou napätia v židovskom štáte v súvislosti so schvaľovaním reformy súdnictva. “Sme hlboko znepokojení súčasným vývojom v Izraeli, ktorý ešte viac zdôrazňuje naliehavú potrebu kompromisu,” píše sa vo vyhlásení hovorkyne Národnej bezpečnostnej rady (NSC) Bieleho domu.

05:03

Približne 200 barelov ropy (vyše 30.000 litrov) uniklo v nedeľu popoludní do mora z potrubia patriaceho spoločnosti Perenco v prístave Poole ležiacom na južnom pobreží Anglicka v grófstve Dorset. Únik sa medzičasom podarilo zastaviť.

Včera 19:47

Európska únia vyzvala v nedeľu Bielorusko, aby nesúhlasilo s umiestnením ruských jadrových zbraní na svojom území. Mohlo by v dôsledku toho čeliť ďalším sankciám, uviedol šéf zahraničnej politiky EÚ Josep Borrell.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Denník N straší verejnosť. Europoslankyňa: Nič ich neoprávňuje vypisovať takéto bludy

0 icon

Bratislava 27. marca 2023 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák )   Žiadna z relevantných strán si neželá vystúpenie z EÚ a NATO. Strašiť, že voľby budú o budúcnosti SR v týchto štruktúrach je podľa Moniky Beňovej od mainstreamu konšpiračná teória prevyšujúca súčasnou vládou zablokované weby Podobne ako to už dlhšie robí…

Video, z ktorého sa budete chytať za hlavu

0 icon

Bratislava 26. marca 2023 (HSP/Foto: Screesnhot)   "Na ktorej strane stojí Peter Pellegrini? Má zmysel ho pretiahnuť na svoju stranu?" pýta sa Marek Vagovič. Vzápätí si uvedomuje dvojzmysel a ospravedlňuje sa: "Pretiahnuť... Pardon!" Sulík sa však ochotne chytá: "Ja si nemyslím, že má zmysel pretiahnuť Petra Pellehriniho... Tie voľby sa…

Kam sa ukrajinské ozbrojené sily chystajú vrhnúť 200 000 svojich záložníkov

0 icon

Kyjev 27. marca 2023 (HSP/Svobodnaja Pressa/Foto:Screenshot)   Je hrozba ukrajinskej jarnej protiofenzívy reálna? Kyjevský režim sťahuje posily do aglomerácie Kramatorsk-Slavjansk. Vedenie skupiny Wagner odhaduje počet ukrajinských jednotiek sústredených v severovýchodnej časti Donbasu (okresy Bachmut, Konstantinovka, Slavjansk, Kramatorsk a Družkovka) na 80 000 vojakov a dôstojníkov. Bolo tam tiež nasadených približne…

Zverejnili šokujúci prieskum a ocitli sa v hľadáčiku Centra proti hybridným hrozbám MV ČR

0 icon

Bratislava 26. marca 2023 (HSP/Foto: Pixabay; Screenshot)   Médiá i politici sa všemožne snažia zjednodušiť vzťah medzi ľuďmi a informáciami a medzi informáciami navzájom. Médiá i politici majú niečo spoločné - ich postoje sú stranícke. Preto im vyhovuje zúžiť vnímanie informácií a vzťahu k nim na hybridnú vojnu. V mnohom…

Predpoveď počasia pre Slovensko na pondelok

0 icon

Do našej oblasti prúdi studený vzduch. Oblačno až zamračené, miestami dážď. Teploty 4 až 9 stupňov Celzia.

Matovič reaguje na známeho komentátora: Je mi na vracanie z takýchto ľudí

0 icon

Bratislava 27. marca 2023 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   “Vzťah Matoviča a Pellegriniho ku korupcii nie je veľmi odlišný,” nechal sa počuť Martin M. Šimečka, komentátor z Denníka N. Práve táto veta donútila jedného zo spomínaných aj reagovať "Je mi na vracanie z takýchto ľudí. V tomto prípade ide o…

Na ktorú stranu barikád sa po voľbách pridá vajatavý Pellegrini? Blízky spolupracovník našepkáva

0 icon

Bratislava 27. marca 2023 (HSP/Foto:TASR)   Do predčasných parlamentných volieb zostáva už len šesť mesiacov, no voliči stále nepoznajú odpoveď na zásadnú otázku, ktorý tábor bude preferovať dlhodobý líder prieskumov strana Hlas- SD Na otázku či by v prípade veľmi kľúčovej povolebnej pozície radšej preferoval radikálne proamerickú pravicovú koalíciu so…

Prieskum bojom: Rumunsko sa v rámci “zjednotenia s Moldavskom” pripravuje na anexiu časti Ukrajiny

0 icon

Bukurešť 27. marca 2023 (HSP/Foto:Twitter)   Odiózny ukrajinský web "Peacemaker" zaradil na čiernu listinu (https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/17366571) rumunskú senátorku Dianu Iovanovici Șoșoacă. Čo urobila, že vyvolala taký hnev v Kyjeve? A čo sa vlastne deje vo východoeurópskom priestore? Členovia NATO - východoeurópske krajiny - uvedomujúc si nevyhnutnú porážku AFU a podporujúc vlastné…

Na čo sa nás snažia pripraviť médiá v súvislosti s Veronikou Remišovou?

0 icon

Bratislava 26. marca 2023 (HSP/Foto: TASR-Jakub Kotian)   Večer Mareka Vagoviča, JoJ – Na hrane, RTVS – Sobotné dialógy, Ta3 – V politike. Veroniku Remišovú ste počas víkendu v médiách našli skoro všade Človek by si povedal, že za tým musí byť nejaký zámer. Remišová má svoj odborný názor na…

Prípravy na „deokupáciu“: Ukrajina nezabudla na pripojený Krym

0 icon

Kyjev 27. marca 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Pavel Golovkin)   Strategickým cieľom akejkoľvek ukrajinskej protiofenzívy na jar tohto roku je odrezať pozemný koridor na Krym, uviedla CNN s odvolaním sa na informácie ukrajinskej tajnej služby "Či sa ukrajinské jednotky pokúsia vstúpiť na Krym, zostáva otvorenou otázkou. Na veľkú nevôľu Kyjeva sú niektorí americkí…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Gustáv Murín

Spravodlivosť podľa Matoviča

0icon

V rovnomennej knihe opisujem ako vláda vedená pôvodne Igorom Matovičom prišla s ľúbivým sloganom o tom, že vďaka nej bude mať polícia „rozviazané ruky“. Nikto, okrem nich samých, netušil, že to bude znamenať bezuzdné porušovanie procesných úkonov i právnych základov spravodlivosti. Mentálne vyšinutý jedinec tak v 

Peter Poláček

René Pavlík

Bezpečnosť štátu

0icon

  Je otázkou času a zlovôle záujemcu, aby bezbranného obral o všetko čo sa mu páči. Je fuk, či oberá  dieťa, starčeka, alebo štát. Bezbranný je preto bezbranný, lebo nemá zbraň. Nemá sa čím brániť. Neviem to vysvetliť lepšie ako to dokázal Heger s protilátkami, alebo menšinovou vládou, napriek tomu…

Dušan Hirjak

Kto nesie vinu na vojnovom dianí na Ukrajine a ako rozpoznať pravdu od propagandy ? Časť IV.

0icon

Je mi veľmi ľúto a som sklamaný z toho, čo sa deje od roku 2014 na území nášho suseda – Ukrajiny. Po ôsmich rokoch vojnového diania na Ukrajine Rada federácie Ruska dala súhlas na nasadenie ozbrojených síl mimo územia Ruska a tým s

Erik Majercak

Ako definitívne odstrániť korupciu

0icon

Korupcia je politickým fenoménom už viac rokov. Ako sa s ňou dá popasovať a odstrániť? Prečo to tak dlho trvá ju odstrániť? Pre bežného človeka jednoduchá téma, veď väčšinou on nič nedáva a ani nič nedostáva. A tej telke a politici o tom stále dookola točia, dokonca posledné volebné obdobie bojovníci proti korupcii vyhrali voľby.

Armádny Magazín

Chceme na nich uvaliť sankcie? O sociálno-ekonomických perspektívach Strednej Ázie

0 icon

Moldavsko, 27. marec 2023 (AM) – "EÚ zvažuje uvalenie sankcií na stredoázijské krajiny za ich pomoc Rusku. Vedúci predstavitelia EÚ zaznamenali nárast vývozu do ázijských krajín. Európa sa obáva, že tieto technológie sa dostávajú do Ruska s cieľom obísť obmedzenia, ktoré naň boli uvalené. Vedúci predstavitelia EÚ plánujú upozorniť predstaviteľov strednej

"Červená" Amerika nechce žiť podľa zákonov "modrej" Ameriky. Normy Klausa Schwaba a rodové normy Ruskej banky

0 icon

USA, 27. marec 2023 (AM) – Nie je zriedkavosťou vidieť mapy USA namaľované tromi farbami: červenou, modrou a fialovou. Ide o volebné mapy. Štáty, ktorých obyvateľstvo prevažne podporuje Republikánsku stranu, sú označené červenou farbou, zatiaľ čo štáty, ktoré tradične volia demokratov, sú označené modrou farbou. Fialovou farbou sú označené "sporné" štáty.…

Myśl Polska: Anglosasi vyvolali jadrovú apokalypsu

0 icon

Slovensko, 27. marec 2023 (AM) – "Jedinou otázkou je, ako ďaleko pôjdu provojnoví jastrabi na Západe pri presadzovaní "červenej línie". "Je všeobecne známe, že Veľká Británia sa rozhodla poskytnúť Ukrajine 14 tankov Challenger 2 a 30 samohybných húfnic AS90 v rámci januárového balíka vojenskej pomoci. Zdá sa však, že v hre…

Zbrojársky expert o charakteristikách leteckej superbomby použitej pri Černigove

0 icon

Rusko, 27. marec 2023 (AM) –Ukrajinské zdroje v prvých marcových dňoch uviedli, že Rusko na ich území na Avdejevskom smere po prvýkrát testovalo poldruha tonovú (1525 kg) kĺzavú bombu, ktorá má názov UPAB-1500V (УПАБ-1500В). O jej „prvom“ nasadení a zničení

Kyjev ako potravu pre delá uprednostňuje rusky hovoriacich mobilizovaných. Rozhodujúci útok na Arťomovsk

0 icon

Rusko, 26. marec 2023 (AM) – Ukrajinské velenie cielene vrhá bezvýsledné útoky na pozície ruských jednotiek mobilizovaných z rusky hovoriacich oblastí Ukrajiny. Podľa ruskej strany sa v dokumentoch mŕtvych vojakov Ozbrojených síl Ukrajiny v poslednom čase uvádzajú iba ruské priezviská. A mobilizovaní ľudia prichádzajú z Odesy, Dnepropetrovska,

TopDesať

Iba pár ľudí dokáže v priebehu 7 sekúnd objaviť ukrytý citrón

0 icon

Optická ilúzia vďaka ktorej si otestuješ svoje IQ. Ľudia s vyšším IQ majú väčšiu pravdepodobnosť, že vyriešia túto hádanku. Iba zopár ľudí dokáže na obrázku za 7 sekúnd nájsť ukrytý citrón.   [the_ad id="80455"]   Táto optická ilúzia dokonale poslúži na otestovanie tvojho IQ. Ilúzie sú ohromujúce, hlboko fascinujúce, tvar meniace obrazy…

Prvé zviera, ktoré uvidíš na obrázku ti prezradí veľa o tvojej osobnosti

0 icon

Čo ti prvé napadlo pri pohľade na titulnú fotografiu článku? V dnešnom článku budeš mať za úlohu pozrieť sa na obrázok nižšie. Nachádza sa na ňom viacero zvierat. Prvé zviera, ktoré na obrázku uvidíš ti prezradí veľa o tvojej osobnosti. Obyčajné pričuchnutie k tričku je jedným zo spôsobov, ako zistiť…

Takto vyzerá väzenie vo svete. Ten kontrast je dychberúci!

0 icon

Veril by si, že niektoré väznice sveta vyzerajú lepšie ako slovenské nemocnice či hotely? A v niektorých krajinách sú podmienky vo väzenských celých horšie ako v tvojich najhorších snoch. Zaujíma ťa, ako vyzerá väzenie v rôznych krajinách? TOP10 ti to dnes ukáže. Stále viac ľudí je za mrežami. Podľa Inštitútu…

Ako trávili čas deti v dobe, keď telefóny ešte neexistovali? Rozhodne sa nenudili!

0 icon

Dnešným deťom sa asi ťažko bude veriť, že existovalo obdobie, kedy telefóny a smartfóny vôbec neboli. A že to bolo naozaj najlepšie detstvo, potvrdí každý, kto to zažil. Problém dnešných detí je v tom, že si deň bez mobilu a internetu ani nevedia predstaviť. Áno, dnešné chytré telefóny majú naozaj…

Historické fotografie, ktoré odkrývajú temnú stránku minulosti

0 icon

Dokonca aj 100 rokov stačí na to, aby sa niečo zmenilo a aby sa svet stal lepším miestom. Z hľadiska plaveckých kostýmov, zákonov a spoločenských organizácií musel svet podstúpiť veľa zmien, aby sa stal tou krajinou, v ktorej teraz žijeme. Stále je veľa vecí, ktoré je potrebné vylepšiť, ale dnes ti chceme ukázať…

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali