Black Lives Matter

NAŽIVO

Američania vyhrávajú zlato na ZOH v Miláne. O výsledku zápasu sa rozhodlo v predĺžení počas hry troch proti trom. USA vyhráva zlato so skóre 2:1.

17:01

V Lotyšsku zachránili dvoch ľudí z ľadovej kryhy v Baltskom mori. Obaja sa prechádzali po čiastočne zamrznutom mori neďaleko obce Plienciems.

16:25

Americká tajná služba zastrelila muža, ktorý vstúpil do bezpečnostného perimetra areálu Mar-a-Lago. Trump bol v tom čase v Bielom dome.

15:33

Federálny úrad pre letectvo oznámil, že v súvislosti s dronovými útokmi na Moskvu obmedzili  štyri letiská v Moskve z bezpečnostných dôvodov prevádzku.

15:31

Netanjahu vyzdvihol posilňovanie vzťahov medzi Indiou a Izraelom. Podľa Netanjahua sa vzťahy Indie a Izraela posilnili a Módí navštívi Izrael, aby vzťahy medzi krajinami ešte viac upevnili.

14:48

Úrad šerifky uviedol, že záchranári našli telo posledného lyžiara, ktorý bol nezvestný po páde lavíny v Kalifornii.

14:47

Pápež uviedol, že mier na Ukrajine je naliehavou nevyhnutnosťou.

14:45

Podľa Zelenského zabránili ukrajinské orgány viacerým pokusom o atentáty na popredné ukrajinské osobnosti.

13:41

V Ústí nad Labem zničil neznámy páchateľ maketu dronu Šáhid. Model tam bolo iba niekoľko hodín.

13:33

Francúzska polícia uviedla, že približne 2000 ľudí sa zhromaždilo v uliciach Paríža, aby vyjadrilo svoju podporu Ukrajine.

13:04

Podľa britského ministra obrany Johna Healeyho sa v roku 2026 musí vojna na Ukrajine skončiť. Vyjadril tiež nádej, že vyšle britské vojská na Ukrajinu.

12:32

Szijjártó uviedol, že Maďarsko bude blokovať prijatie 20. balíka sankcií EÚ proti Rusku. Nepodporí ho, kým Ukrajina neobnoví tranzit ropy cez ropovod Družba.

11:49
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Putin: Black Lives Matter v Rusku nechceme. Vyjadril sa aj k Navaľnému, Ukrajine a jadrovým zbraniam

Ruský prezident Vladimir Putin v komentári k vystúpeniu hnutia Black Lives Matter v Spojených štátoch uviedol, že Rusko súcití s obyvateľmi Spojených štátov, ale nechce, aby sa niečo podobné dialo na jeho území, a nedovolí to

Black Lives Matter
Ilustračné foto
❚❚
.

Amerika úplne nedávno čelila veľmi ťažkým následkom po známych udalostiach, po vražde Afroameričana a vytvoreniu celého hnutia Black Lives Matter. Nebudem sa k tomu teraz vyjadrovať, chcem len povedať, že to, čo sme videli pogromy, to, že sme videli porušovanie zákona a tak ďalej, a tak ďalej. Súcitíme s Američanmi a americkým ľuďom, ale nechceme, aby sa to dialo na našom území. A urobíme všetko pre to, aby sme tomu zabránili, vyhlásil Putin na tlačovej konferencii po ruskoamerickom samite v Ženeve.

Pripomenul tiež, že po zvolení prezidenta USA vošli do Kongresu USA ľudia s politickými požiadavkami, jedna z účastníčok bola policajtom na mieste zastrelená, hoci policajtovi nehrozila zbraňou.

Bolo začaté trestné stíhanie 400 ľudí, ktorým hrozí trest odňatia slobody na 20, a možno až na 25 rokov. vyhlásení za vnútorných teroristov, obvinení z radu ďalších trestných činov. Sedemdesiat ľudí bolo zatknutých okamžite a 30 z nich je stále vo väzbe. Nie je tiež jasné, na základe čoho, pretože žiadny z oficiálnych orgánov Štátov nás o tom neinformuje,dodal Putin

.

Nepokoje vo Washingtone vypukli 6. januára, kedy stúpenci vtedajšieho prezidenta Donalda Trumpa vtrhli do budovy Kongresu, aby sa pokúsili americkým zákonodarcom zmariť oficiálne ohlásiť víťazom prezidentských volieb Joe Bidena. Podľa Trumpa totiž voľby mohli byť sfalšované.

Následne bol vo Washingtone vyhlásený zákaz vychádzania a do mesta zamierila Národná garda. Ku pokoju vyzval aj prezident Trump, ktorý chcel, aby sa ľudia vrátili domov. Joe Biden útok pred Kapitolom odsúdil a dav protestujúcich vyzval, aby sa stiahol. Čoskoro na to najväčší prevádzkovatelia sociálnych sietí zablokovali profil Donalda Trumpa.

Pripomeňme, že vlani v Minnesote a niekoľkých ďalších amerických štátoch vypukli protesty a nepokoje. Dôvodom je úmrtie Afroameričana George Floyda, ktorému pri zadržaní jeden z príslušníkov polície kľačal na krku nehľadiac na jeho výkriky, že nemôže dýchať. Floyd následne zomrel v jednej z nemocníc. Policajt, ktorý kľačal na Flodovom krku bol uznaný vinným z vraždy.

 

Putin: Navaľnyj vedel, že ho zadržia po návrate do Ruska, USA u nás podporujú politické organizácie

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že opozičný aktivista Alexej Navaľnyj vedel, že porušuje ruské zákony a že ho hneď zadržia, ako sa vráti do Ruska

.
ruský prezident Vladimir Putin
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Putin okomentoval zadržanie ruského opozičného aktivistu Alexeja Navlaného po skončení rokovaní s americkým prezidentom Bidenom. Podľa Putina Navalnyj opustil územie Ruska, ignoroval ruskej zákony a nenahlásil sa v príslušných orgánoch kvôli dvom podmienečným trestom. Týmto vedome porušoval zákon.

“Čo sa týka našej nesystémovej opozície a občana, ktorého ste spomenuli …” začal odpovedať Putin na otázku novinárov o Navaľnom. “Po prvé tento človek vedel, že porušuje zákony platné v Rusku. Musel sa hlásiť čoby osoba, ktorá je podmienečne odsúdená. Chcem zdôrazniť, že to robil vedome a ignoroval požiadavky zákona. Tento pán odišiel do zahraničia na liečenie, v tom čase príslušné orgány od neho nepožadovali registráciu. Akonáhle opustil nemocnicu a publikoval svoje videá na internete, táto požiadavka vznikla,” uviedol Putin.

Putin ďalej obvinil USA z toho, že podporujú organizácie v Rusku, ktorých cieľom je zdržiavanie Ruskej federácie a podporujú americkú politiku.

“Spojené štáty označili Rusko svojim nepriateľom a protivníkom. Kongres tak urobil v roku 2017 a do legislatívy Spojených štátov zahrnuli stanovy, podľa ktorých USA majú podporovať demokratický poriadok v našej krajine a podporovať politické organizácie v našej krajine. To je v americkom zákone. Teraz si položme otázku: ak je Rusko nepriateľ, aké organizácie bude podporovať Amerika v Rusku? Myslím si, že nie tie, ktoré upevňujú Rusko, ale tie, ktoré ho zdržiavajú. To je cieľ Spojených štátov, ktorý je verejne deklarovaný,” oznámil Putin novinárom.

Navaľnyj
Na snímke ruský opozičný líder Alexej Navaľnyj

 

.
Putin: Biden súhlasil s riešením ukrajinského konfliktu na základe minských dohôd

Ruský prezident Vladimir Putin povedal, že verí, že jeho americký náprotivok Joe Biden súhlasí s tým, že Minské dohody sú cestou pre riešenie konfliktu na východe Ukrajiny. Vyhlásil to na tlačovej konferencii po skončení rokovaní v Ženeve

Joe Biden, Vladimir Putin
Na snímke Joe Biden a Vladimir Putin

“Čo sa týka Ukrajiny, tak áno, tejto témy sme sa dotkli. Nemôžem však povedať, že príliš podrobne. Ak správne chápem prezidenta Bidena, súhlasí s tým, že základom riešenia (konfliktu, pozn. red.) Na východe Ukrajiny musia byť Minské dohody,” poznamenal Putin.

Otázku vstupu Ukrajiny do Severoatlantickej aliancie podľa slov Putina prerokovali len zbežne.

“Tu pravdepodobne nie je o čom rokovať”.

Na summite NATO v Bruseli 14. júna vydali prehlásenie, v ktorom sa uvádzalo, že Ukrajina a Gruzínsko sa v budúcnosti môžu stať členmi aliancie. Avšak nestanovili žiadne lehoty. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v posledných niekoľkých mesiacoch vyhlasoval, že by rád dosiahol v tejto otázke pokrok.

Volodymyr Zelenskyj
Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj

Pripomeňme, že Zelenskyj v decembri minulého roka uviedol, že by chcel vystúpiť z minských dohôd.

“Ako som povedal na jednom z brífingov, myslím si, že z minských dohôd len tak odstúpiť nemôžeme. Pretože Európania môžu zrušiť sankcie proti Rusku a zástupcom samostatných oblastí Doneckej a Luhanskej oblasti. Ale ja osobne by som vystúpil,” uviedol.

Podľa jeho slov totiž nikto nechce ukončiť vojnu na Donbase “okrem Ukrajiny a európskych partnerov”.

Minské dohody o riešení situácie na východe Ukrajiny stanovujú prímerie, stiahnutie ťažkých zbraní z kontaktnej línie, rovnako tak i ústavnú reformu, ktorej kľúčovým elementom by mala byť decentralizácia a prijatie osobitného postavenia Donbasu. Tento plán však doteraz nie je splnený, keďže ukrajinskí politici neustále zdržujú jeho realizáciu a dokonca uvádza, že nemá záväzný, ale iba odporúčací charakter.

Pozícia RF tkvie v tom, že Minské dohody alternatívu nemajú. Prezident Vladimir Putin uviedol, že dokument podpísaný ako zástupcami Kyjeva, tak i Donecka a Luhanska, potvrdili v súlade s rezolúciou Bezpečnostnej rady OSN a získal silu medzinárodného zákona, preto nie je možné ho jednostranne revidovať.

Putin: Vykonávame vojenské cvičenia na svojom území a “neťaháme” svoju techniku ​​k hraniciam USA

Ruský prezident Vladimir Putin poukázal na to, že Rusko aj USA vykonávajú vojenské cvičenia. Avšak Rusko tak robí na svojom území a svoju vojenskú techniku ​​”neťahá” k americkým hraniciam

.
Joe Biden, Vladimír Putin
Na snímke zľava americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin

Rusko nevykonáva vojenské cvičenia v blízkosti hraníc USA, ale Američania to robia na ruských hraniciach práve teraz.

“Čo sa týka vojenských cvičení: vykonávame cvičenie na našom území, rovnako ako Spojené štáty uskutočňujú mnohé cvičenia na svojom území. Ale nerobíme cvičenia a neťaháme svoju techniku ​​a vojakov k štátnym hraniciam Spojených štátov amerických,” vyhlásil prezident RF.

“Bohužiaľ, naši americkí partneri to robia práve teraz,” dodal ruský prezident.

Putin: Sme zodpovední za strategickú stabilitu vo svete

Spojené štáty a Rusko sú obzvlášť zodpovedné za strategickú stabilitu vo svete, oznámil ďalej novinárom ruský prezident Vladimir Putin po rusko-americkom summite v Ženeve.

Vladimir Putin
Ruský prezident Vladimir Putin

“Spojené štáty americké a Ruská federácia majú osobitnú zodpovednosť za strategickú stabilitu vo svete, a to prinajmenšom na základe skutočnosti, že sme dve najväčšie jadrové mocnosti, a to tak z hľadiska množstva munície, bojových hlavíc a počtu dopravujúcich prostriedkov, ale aj pokiaľ ide o úroveň, kvalitu moderných jadrových zbraní,” odpovedal Putin na otázku médií. “Sme si vedomí tejto zodpovednosti.”

.

“Myslím si, že je všetkým jasné, že prezident (Joe) Biden urobil zodpovedné a podľa nášho názoru absolútne včasné rozhodnutie predĺžiť zmluvu START III (Nový START, pozn. red.) Na päť rokov,” dodal.

Putin tiež informoval o dohode s americkou stranou o multisektorových konzultáciách pod záštitou ruského a amerického ministerstva zahraničných vecí o strategickej stabilite a kontrole zbrojenia.

“Samozrejme existuje otázka, čo bude ďalej. Dohodli sme sa, že sa začnú konzultácie na medzirezortnej úrovni pod záštitou amerického a ruského ministerstva zahraničných vecí. Kolegovia na pracovnej úrovni určia zloženie delegácií a miesto práce, a tiež frekvenciu týchto stretnutí,” povedal ruský prezident.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

.
.

Maďarsko napokon nezastaví dodávky elektriny na Ukrajinu. Szijjártó prezradil stanovisko k 20. balíku sankcií

Maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó vyhlásil, že Maďarsko napokon nezastaví dodávky elektriny na Ukrajinu, ako to krajina pôvodne zamýšľala.…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Americký hrdina Jack Hughes! Američania vyhrali olympijský turnaj desaťročia

Hokejisti USA sa stali víťazmi olympijského turnaja mužov v Miláne. V očakávanom finále zámorských gigantov Američania zdolali Kanaďanov 2:1 po…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Macron osobným listom požiadal Trumpa o zrušenie sankcií proti viacerým európskym predstaviteľom

Francúzsky prezident Emmanuel Macron nedávno listom požiadal amerického prezidenta Donalda Trumpa o zrušenie sankcií, ktoré Washington uvalil na viacerých európskych…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

EÚ chce nafukovať svoj rozpočet, zatiaľ čo my musíme šetriť

Európska únia plánuje v dlhodobom výhľade navýšiť vlastný rozpočet. Na tom by možno nebolo nič zlé, keby tie peniaze išli…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

USA zverejnili termín pre rokovania s Iránom

USA sú pripravené uskutočniť nové kolo rokovaní s Iránom 27. februára, ale pod podmienkou, že Teherán do 48 hodín predloží…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ďalší pokus o atentát na Trumpa? Svedkom streľby bol ukrajinský podnikateľ

Trumpova ochranka zastrelila ozbrojeného muža, ktorý sa pokúsil vniknúť do rezidencie Mar-a-Lago, kde sa nachádza sídlo amerického prezidenta. Podľa správ…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajine chýba najmenej štvrť milióna vojakov, aby prelomila situáciu na fronte

Ukrajina musí zmobilizovať minimálne 250-tisíc dodatočných vojakov a zabezpečiť omnoho viac zbraní, aby mohla zmeniť situáciu na fronte

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Trh s ropnými produktmi na Slovensku nie je ohrozený

Trh s ropnými produktmi na Slovensku nie je ohrozený. Ropa začne do krajiny prúdiť v najbližších dňoch. V diskusnej relácii…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Objavte cestu k trvalému šťastiu a slobode

Táto kniha odhaľuje, ako prevziať kontrolu nad svojím životom a prekonať strach zo zmeny. Nájdete ju TU

22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Sú známe nové podrobnosti dohody o vzácnych surovinách medzi Ukrajinou a USA

Ukrajinský kabinet ministrov stanovil mechanizmus rozdeľovania peňazí z dohody s USA o vzácnych zdrojoch. V čom spočíva podstata?

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Čo sme si mohli dovoliť za pomoc venovanú Ukrajine?

Ukrajine sme poskytli pomoc v neuveriteľnej hodnote. Ako prejav vďaky nám zastavili kohútik ropovodu Družba. Občiansky aktivista Miroslav Heredoš sa…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj v panike: Odvetu Slovenska a Maďarska nečakal

„Ultimáta by mali byť adresované Kremľu, nie Kyjevu,“ uviedlo ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí vo svojom vyhlásení, ktorým reagovalo na hrozby…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vo Washingtone sa v otázke operácie v Iráne vytvorili dve vetvy

Naďalej prichádzajú veľmi protichodné informácie o plánoch Washingtonu vo vzťahu k Iránu

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán ráta s útokom USA. Chámeneí vypracoval plán pre prípad jeho zabitia

Irán sa pripravuje na odrazenie útoku zo strany USA, vychádzajúc z toho, že údery sú nevyhnutné, píše The New York…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Z rozsudku v kauze Mýtnik podľa ministra vyplýva, že nevznikla žiadna škoda

Z rozsudku v kauze Mýtnik vyplýva, že štátu nevznikla žiadna škoda a IT tendre na finančnej správe neboli predražené. V…

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajinu v noci napadlo takmer 300 úderných dronov a 50 rakiet

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Korčok proti Slovensku

Bývalý poslanec György Gyimesi si posvietil na to, ako Ivan Korčok v politike prezlieka kabáty

22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Uhrík: Hnutie Republika konštruktívne komunikuje s viacerými politickými stranami

Mimoparlamentná strana Republika rokuje o úzkej spolupráci v komunálnych voľbách s koaličnou SNS. Vládny Smer-SSD nie je pre Republiku „vysnívaným…

22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Aktualizované 22. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Orbán pomenoval, prečo konflikt na Ukrajine pretrváva

Maďarský premiér Viktor Orbán obvinil Ukrajinu z toho, že nemá v pláne ukončiť konflikt – kvôli financiám plynúcim zo Západu

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Podivná Majerského hra

Šéf kresťanských demokratov vysiela do éteru protichodné signály…

22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Má Irán šancu v boji proti USA?

Podľa celého radu indícií sa príprava USA na útok na Irán dostala do záverečnej fázy a nevyprovokovaná agresia USA a…

22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Trump chce začleniť Čínu do vznikajúcej bezpečnostnej architektúry obmedzenia jadrových zbraní

USA, 22. februára 2026 - Po vypršaní zmluvy New START sa svet ocitol bez záväzných limitov medzi dvoma najväčšími jadrovými…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Švajčiarsko chce v referende hlasovať za obmedzenie počtu obyvateľov na 10 miliónov

Švajčiarska ľudová strana nazbierala dostatočný počet podpisov, aby vynútila referendum na 14. júna 2026, keďže cudzinci tvoria v súčasnosti 27…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Witkoff prezradil možný termín stretnutia Putin/Zelenskyj. Akceptuje stanovisko ruského prezidenta

Americký vyjednávač Steve Witkoff pripustil, že o tri týždne by sa mohlo uskutočniť stretnutie ukrajinského a ruského prezidenta, Volodymyra Zelenského…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zamotá sa boj o titul? Manchester City znížil stratu na Arsenal, Guardiola chválil hráčov

Tréner Manchestru City Pep Guardiola označil víťazstvo nad Newcastlom 2:1 za \"obrovský\" moment v boji o titul v Premier League.…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Ofenzíva Tet

Co se změnilo volbami? Střízlivě vzato, nic moc. Ano, máme novou vládu, ano, ta se hlásí k Trumpovi, ale to…

22. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Rusi spustili vlny kombinovaných útokov po celej Ukrajine: protivzdušné systémy sú preťažené

Ukrajina, 22. februára 2026 - V noci 22. februára ruské jednotky spustili masívny útok na ciele na územiach ovládaných Ukrajincami.…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Trumpova FDA zamietla žiadosť spoločnosti Moderna o registráciu vakcíny proti chrípke na báze mRNA

Trumpova administratíva vyhlásila, že sa vzhľadom na nedostatok dôvery verejnosti vzdáva kontroverznej a nebezpečnej technológie mRNA

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

To štvrté miesto hrozne se***

Vysokú sobotnú prehru s Fínskom 1:6 v dueli o bronzovú priečku na ZOH 2026 v Miláne hodnotili aj Dalibor Dvorský…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Američania vyhrávajú zlato na ZOH v Miláne. O výsledku zápasu sa rozhodlo v predĺžení počas hry troch proti trom. USA vyhráva zlato so skóre 2:1.

17:01

V Lotyšsku zachránili dvoch ľudí z ľadovej kryhy v Baltskom mori. Obaja sa prechádzali po čiastočne zamrznutom mori neďaleko obce Plienciems.

16:25

.

Čokoládová rieka: Fascinujúci príbeh prírodného úkazu z Kanady

Čokoládová rieka v Kanade je jedným z najneobyčajnejších prírodných úkazov Severnej Ameriky. Na prvý pohľad vyzerá, akoby ňou tieklo husté…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

USA a Irán môžu obnoviť rokovania už čoskoro

USA a Irán môžu obnoviť rokovania začiatkom marca. Obidve strany budú diskutovať o zrušení sankcií a môže byť uzavretá dočasná…

22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pomelo – jeho účinky na zdravie sú na nezaplatenie

Pomelo patrí medzi najväčšie citrusové plody a je bohaté na vitamíny i minerály. Obsahuje najmä vysoké množstvo vitamínu C, ale…

22. 02. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 02. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Video: Hŕstka ľudí si v Košiciach pripomenula smrť novinára

Slovensko, 21. februára 2026 - \"Prešlo 8 rokov od protivládneho prevratu, ktorý spustil na Slovensku majdan s ľudovým hanlivým označením…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Ruttem

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj rokoval s generálnym tajomníkom NATO Markom Ruttem

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

15 fotiek, ktoré dokazujú, že zdravý rozum nie je samozrejmosť

Zdravý rozum by mal byť naším každodenným kompasom, no niekedy si zdravý rozum zrejme vezme neplánovanú dovolenku. Každému sa občas…

22. 02. 2026 | 0 komentárov

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine

Ukrajina čelí narastajúcim problémom ako na fronte, tak aj v krajine, píše komentátor denníka The Times Mark Bennetts

21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
21. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Marek Brna

Miroslav Urban

Marián Tkáč

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov