NAŽIVO

Netanjahu tvrdí, že rezidencia Chameneího bola zničená a „existuje mnoho náznakov“ smrti najvyššieho vodcu Iránu.

20:15

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súvislosti s iránskymi odvetnými útokmi upozorňuje na zhoršenú bezpečnostnú situáciu v regióne Blízkeho východu a s tým súvisiacu zmenu cestovného odporúčania na tretí stupeň pre Bahrajn, Katar, Kuvajt a Saudskú Arábiu. Informovalo o tom v sobotu na sociálnej sieti.

19:24

Taliansky minister obrany Guido Crosetto nemôže odletieť z Dubaja do Ríma kvôli iránskym leteckým útokom, píše denník Fatto Quotidiano.

Podľa informácií tohto vydania Crosetto pricestoval do Dubaja ako turista civilným letom, aby strávil čas so svojou rodinou. Vzhľadom na situáciu v regióne je jeho odlet do Talianska zatiaľ nemožný.

19:19

Ozbrojené sily (OS) Slovenskej republiky dlhodobo pozorne monitorujú situáciu na Blízkom východe tak ako všetky ohniská napätia, ktoré môžu mať vplyv na ich činnosť. Pre TASR to uviedol hovorca OS SR Štefan Zemanovič v reakcii na sobotnú situáciu na Blízkom východe.

„Vzhľadom na globálnu bezpečnostnú situáciu sú dlhodobo prijaté opatrenia, ktoré z pochopiteľných dôvodov nešpecifikujeme,“ doplnil Zemanovič.

18:53

Ministerstvo dopravy USA vyzýva komerčné lode, aby sa vyhýbali Hormuzskému prielivu, Perzskému zálivu, Ománskemu zálivu a Arabskému moru.

18:44

Irak vstúpil do konfliktu. Ich protivzdušná obrana zasahuje proti izraelským raketám. A začali strieľať na samotný Izrael.

Američania teraz strieľajú aj na Irak. Vojna sa veľmi rýchlo vyostruje.

18:43

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavit:

Prezident Trump sledoval situáciu v noci v Mar-a-Lago spolu s členmi svojho tímu národnej bezpečnosti. Prezident telefonoval s premiérom Netanjahuom.

Pred incidentmi minister zahraničných vecí Rubio zavolal všetkým členom „gang osmičky“ (Gang of eight), aby odovzdal správu Kongresu, a podarilo sa mu spojiť a informovať siedmich z ôsmich členov.

Prezident a jeho tím národnej bezpečnosti budú počas celého dňa pozorne sledovať situáciu.

Izraelské vzdušné sily vykonávajú novú vlnu leteckých útokov na iránske odpaľovacie zariadenia balistických rakiet a systémy protivzdušnej obrany v centrálnej časti Iránu, informuje Izraelská obranná armáda.

18:27

Britská polícia obvinila muža z poškodzovania majetku po tom, čo v centre Londýna posprejoval sochu bývalého premiéra Winstona Churchilla propalestínskymi heslami. Incident sa stal v piatok nadránom na námestí Parliament Square.

Podľa Metropolitnej polície 38-ročného Caspara San Giorgia, ktorý nemá trvalú adresu, obvinili približne 24 hodín po jeho zatknutí. Policajti ho zadržali v priebehu niekoľkých minút od nahlásenia incidentu. Pred súd v Londýne sa mal postaviť ešte v sobotu.

17:22

Francúzsko, Nemecko a Veľká Británia sa dištancovali od útoku USA a Izraela na Irán. Vyhlásili, že sa nezúčastňujú na útokoch na Irán a vyzvali na obnovenie rokovaní. Uvádza sa to v spoločnom vyhlásení troch krajín.

16:34

Rusko a Čína požiadali o zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN k situácii okolo Iránu. Informuje o tom stála reprezentácia Ruska pri OSN.

Podľa jej údajov s iniciatívou zvolať mimoriadne zasadnutie vystúpili aj Francúzsko, Bahrajn a Kolumbia.

Čína už skôr odsúdila útok USA a Izraela na Irán.

15:30

Rusko odsúdilo útoky USA a Izraela na Irán ako premyslenú a nevyprovokovanú agresiu. Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že rozsiahle politicko‑vojenské prípravy a presun amerických síl do regiónu naznačujú vopred plánovanú operáciu. Moskva tvrdí, že ide o porušenie medzinárodného práva voči suverénnemu členskému štátu OSN.

15:01

Irán v sobotu odpovedal na americko‑izraelské útoky údermi na viaceré americké vojenské zariadenia na Blízkom východe, vrátane základne v Spojených arabských emirátoch. Svedkyňa zo Slovenska uviedla, že výbuch bolo počuť aj v okolí Dubaja.

15:00

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval na zvolanie mimoriadneho zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN v reakcii na eskaláciu na Blízkom východe.

Podľa nórskej diplomacie Izrael útokom na Irán porušil medzinárodné právo. Macron na sieti X upozornil, že hrozba vojny medzi USA, Izraelom a Iránom ohrozuje medzinárodnú bezpečnosť a eskalácia sa musí zastaviť.

Macron-jd2026021015
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron / Foto: TASR/AP-Thibault Camus
14:50

USA nikdy nečelili takému množstvu súčasných útokov na svoje zahraničné základne.

Píše o tom The Wall Street Journal s odvolaním sa na nemenovaného amerického úradníka. Časť rakiet bola však zachytená.

14:30

Ruské ministerstvo zahraničných vecí označilo útok USA a Izraela na Irán za „nevyprovokovanú bezohľadnú ozbrojenú agresiu“.

„USA a Izrael vrhajú Blízky východ do priepasti nekontrolovateľnej eskalácie a podnecujú krajiny, aby si zaobstarali vážne prostriedky proti hrozbám,“ vyhlásilo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie požaduje „okamžité návrat situácie okolo Iránu do koľají politicko-diplomatického urovnania“.

Vo vyhlásení sa tiež uvádza, že „USA a Izrael zaútočili na Irán pod rúškom obnoveného rokovacieho procesu“.

12:09

 

10:30

Masúd Pezeškiján, prezident Iránu, zostáva podľa štátnych médií v bezpečí napriek masívnym izraelsko-americkým útokom na sídla predstaviteľov režimu a armády. Agentúry IRNA a Tasním potvrdili, že je v poriadku. Izrael dal operácii názov Roaring Lion.

Masúd Pezeškiján
Na snímke iránsky prezident Masúd Pezeškiján / Foto: SITA/AP-Angelina Katsanis
10:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pročko otvorene: To, čo robí vláda tejto republiky, je genocída na vlastnom národe

Zabávača Joža Pročka poznajú ľudia na celom Slovensku. Účinkoval totiž vo verejnoprávnej televízii RTVS, ale aj v súkromných médiách, ako je TV Markíza či TV JOJ, v ktorých moderoval zábavné relácie “Je to možné?!”, “Slávici na ulici” či “Jožo Pročko pokúša”. Jeho popularita medzi Slovákmi mu priniesla päťnásobné ocenenie TOM a štvornásobné ocenenie OTO.

❚❚
.

 

.

Prezraďte našim čitateľom niečo z vášho súkromia. Čomu sa aktuálne profesne venujete?

Aktuálne budeme mať v stredu prvú čítaciu skúšku nového divadelného predstavenia v divadle Aréna. Je to taká tragikomédia o starnutí a má veľmi silný odkaz. Teším sa, verím, že to bude výborné predstavenie.

 

Ako trávite svoj voľný čas?

Mám rád ticho, les a prírodu.

.

 

Ktorú zo svojich relácií ste mali najradšej? Prečo?

Nikdy som žiadnu reláciu neuprednostňoval. STV, JOJ, Markíza a VTV, všade tam som nechal veľa energie, ale hlavne sme všetky veci robili úplné inak ako sa robia teraz. Čo som ako herec miloval boli začiatky v skrytej kamere v STV. Ja mám rád improvizáciu. Nie takú ako vidíme v TV dohovorenú a natrénovanú. Čistú improvizáciu, ako vie priniesť ulica.

 

Na čo rád spomínate z čias, kedy ste ešte pôsobili v televízii? Zažili ste nejaké vtipné situácie?

.

Najradšej spomínam na partie zvukárov, kameramanov, technikov, na štáby, ktoré so mnou spolupracovali. Najlepšie vtipne zážitky, žiaľ, nie sú na publikovanie. Bolo toho neúrekom. Natáčali sme na jednej dedine a ja som musel zostať skrytý na jednom dvore. Tak som sa zašil na “latrínu”, majiteľ domu dostal nutkanie a išiel na záchod. Keď otvoril dvere a videl ma sedieť oblečeného na doske, otočil sa a kričal do kuchyne: Mara kristušák, kto dal televízor na hajzel?

 

Pripravujete nejaký projekt, s ktorým by ste sa mohli vrátiť na televíznu obrazovku?

Mám ich niekoľko. Uvidíme.

 

Vy sám ste pracovali v médiách, takže ste zažili aj ich zákulisie. Aký je váš názor na publikovanie komunikácie a jej obsah medzi slovenskými novinármi a súčasným poslancom Gáborom Grendelom i Danielom Lipšicom?

Názor na publikovanie komunikácie – prepáčte, ak je to dôležité a novinári odhalia zlo , ktoré sa pácha poteší ma to. Ale ak sa zarába na senzáciách je to hyenizmus. Ale vy pracujete v médiách a žiaľ viete, že smrť najviac predáva čítanosť.

 

Máte dôveru v slovenské maistreamové médiá? Sledujete informácie aj v alternatívnych médiách?

Média akékoľvek vytvárajú mienku. Alternatívne médium je pre mňa terminus technicus neznámy. Alternujú čo, pravdu alebo lož. Viete, najmä internetové stránky sú dobrý biznis a zarábajú na ľudskej dôvere a ľudskom sociálnom cítení. Dôverujem pri čítaní akéhokoľvek článku sebe a svojej intuícii. Ale aj ja som ovplyvniteľný. Žiaľ je tomu tak.

.

 

Čo si myslíte o dokumente Cooltúra? Považuje ho za autentické zobrazenie slovenskej kultúry?

(Smiech) Už chápem prečo som dostal ponuku na rozhovor. Vy ste niekde na Facebooku čítali môj názor na tento dokument. Film Cooltúra som si pozrel, a je to subjektívne vyjadrenie vzťahu autora k jednotlivým ľuďom, skupinám a tvorbe. Ak by som bol autor toho dokumentu a nemám rád Pročka, tak z Pročka urobím kultúrnu žumpu, čo behala po námestiach a dávala ľuďom peniaze za to, že si nechali ostrihať hlavu do hola.

Ak by som bol Pročkov kamoš a mal rád Pročka ako autor Cooltúry, tak z neho urobím citlivého človeka, ktorý nemá problém moderovať charitatívne podujatia. Autor Cooltúry natáčal ľudí v určitom čase počas ich tvorby a sú to len časové krátke úseky života ľudí. Žiadna analýza, žiadne genézy a deduktívne spracovanie. Mne napríklad veľmi neobjektívna a až zavadzajúca príde scéna, kde natáčal autor mladých ľudí na nejakom kresťanskom koncerte. Urobil z nich dobre že nie náboženskú sektu. Veľmi necitlivo získavali napríklad materiál, natáčali ľudí pri prací a “servilným” spôsobom komunikovali s nimi, tvárili sa na kamošov, a tak ľudia rozprávali veci, ktoré vytrhnuté z kontextu autor použil.

 

.

Zväz obchodu a cestovného ruchu SR začiatkom tohto mesiaca opäť otvoril tému gastrolístkov. Aký je váš postoj ako majiteľa reštaurácie ku gastrolístkom? Prináša vám ich prijímanie nejaký prospech?

(Smiech) Vidím že môj Facebook čítate dokonale… Gastrolistky sú slušne povedané oklam na ľuďoch. Namiesto peňazí ako zamestnávateľ dávam ľuďom gastrolistky, na ktorých gastrofirma na jednom zarobí až 10 percent. Úžasný biznis , ktorý jedným berie a druhým dáva. Gastrolisky vymysleli mocní na zárobok. Zákony tohto štátu sú veľmi dobre vymyslené pre politikov, ktorí si ich schvália. Pre obyčajných ľudí nie.

 

Podnikatelia ohodnotili vývoj podnikateľského prostredia na Slovensku v treťom štvrťroku 2016 opäť negatívnejšie. Ide o najhoršie hodnotenie za posledné 3 roky. Ako vy, z pozície podnikateľa, nazeráte na podnikanie na Slovensku? V čom vidíte podstatné nedostatky?

Štát je najväčší výpalník a zlodej. Nepomáha živnostníkom a podnikateľom. Pravé naopak, každoročne zavádza nové poplatky, pokuty a povinnosti, ktoré oberajú firmy o peniaze, a tým aj ich zamestnancov na platoch a štátu prinášajú nemalé zisky. To by bolo možno aj v poriadku, ak by tie poplatky a dane štát na jednej strane vyberal a dával na sociálne potrebne veci. Ale štát ich jednou rukou vyberá a druhou ich dáva firmám ktoré sú klientelisticky a korupčne spojene s tou prvou rukou. To, čo robí vláda tejto republiky, je genocída na vlastnom národe.

.

 

Aký je váš názor na výsledky prezidentských volieb v USA? Kto bol vašim favoritom?

Mojim favoritom bol človek rétorický zdatný, človek morálne stojaci na pevných základoch, človek ktorý naozaj ako prezident najsilnejšieho štátu na svete, je čestný, spravodlivý, korektný a hlavne ľudský… ale myslím, že takého tohto roku nemali.

 

Ako nazeráte na výber poradcov, keďže hlavným stratégom Donalda Trumpa sa stal Steven Bannon, zakladateľ médiá, ktoré je označované za alternatívne?

Alternatívna je len medicína a aj tá nezaručí, že sa vyliečite. Donald Trump je nový americký prezident. Môj názor na jeho poradcov je nemenný. Nepoznám ich. Donald ma veľa peňazí, ak sú hlúpi, tak im určite zaplatí múdrych asistentov.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.

Vojna proti Iránu. Čo sa aktuálne deje

V tomto článku budeme v priebehu nasledujúcich hodín prinášať najčerstvejšie udalosti a informácie týkajúce konfliktu na Blízkom východe. Irán dnes…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

.

Americko-izraelsko-iránska vojna: perspektívy pre Irán…

V skutočnosti som dokonca trochu prekvapený tým, čo vidím, píše ruský vojenský analytik Jurij Podoljaka. Úplne bezzubá iránska vláda v…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér o Iráne, Samsungu a ďalších udalostiach

Prinášame vám video premiéra Roberta Fica v ktorom už tradične komentuje udalosti týždňa. Premiér sa venuje viacerým veľmi aktuálnym témam…

28. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko ako jedna z mála európskych krajín odsúdilo útok na Irán

V súvislosti s novou vojenskou eskaláciou medzi Izraelom a Iránom Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR s poľutovaním konštatuje,…

28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prívrženci MAGA kritizujú Trumpa za útoky na Irán

Bývalý poradca Trumpa Michael Flynn považuje za nesprávne, že vojna sa začala bez súhlasu Kongresu

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Útok na dievčenskú základnú školu na juhu krajiny zabil 85 žiačok

Päťdesiatjeden žiačok zahynulo pri údere, ktorý zasiahol školu v provincii Hormozgán na juhu Iránu. Informovala o tom iránska štátna televízia

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Taraba vidí svoju budúcnosť v SNS

V budúcich parlamentných voľbách sa súčasný podpredseda vlády a minister životného prostredia SR Tomáš Taraba chce uchádzať o hlasy ako…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prvý dôsledok útoku na Irán pre Ukrajinu

Vojna USA s Iránom môže spôsobiť nedostatok rakiet pre systémy protivzdušnej obrany, čo ovplyvní vojnu na Ukrajine

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podozrivý z lúpeže v Košiciach policajtom najprv ušiel, potom sa pred nimi skrýval pod posteľou

Podozrivý z lúpeže policajtom najprv ušiel, potom sa pred nimi skrýval pod posteľou. O prípade informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru…

28. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Útok na Irán. Izrael sa pokúsil zabiť iránskeho prezidenta. Irán sľubuje drvivú odpoveď

O pokuse o atentát na iránskeho prezidenta Masúda Pezeškjána počas izraelských útokov informuje Clash Report

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Kde vládol Mojmír sa kryštalizuje

Napriek tomu, že na českej Morave nie je ani jediné nálezisko z obdobia existencie takzvanej Veľkej Moravy, ktoré by zodpovedalo kritériám…

28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zaujímavosti | 9 min. čítania | 0 komentárov

Došlo k najrozsiahlejšiemu leteckému útoku v histórii izraelského letectva

Tlačový tajomník IDF: Došlo k najrozsiahlejšiemu leteckému útoku v histórii izraelského letectva: približne 200 bojových lietadiel vykonalo rozsiahly útok na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Snažíte sa zbohatnúť? Toto vám pomôže

To, aby ste boli úspešní, nie je nevyhnutne spojené s tým, čo viete. Je to skôr o tom, ako sa…

28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Hlavná otázka sú straty USA. Aký scenár bude mať nová vojna s Iránom

Takže USA a Izrael začali útok na Irán, o ktorom sa už dlho hovorilo

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia Slovana a Trnavy spoločne ostro vynadali Kováčikovi

Obrovskí rivali, no v otázke názoru na staro-nového prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika sa vzácne zhodli. Tribúnami Tehelného poľa…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Útok na Irán vystrelil ceny ropy, Wall Street aj európske burzy reagovali nervózne

Ceny ropy v piatok prudko vzrástli v dôsledku obáv z možného amerického útoku na Irán, zatiaľ čo akciové trhy na…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zlé znamenie pre Trumpa: „brilantný úspech“ amerických síl ruší bolestivejšia iránska odpoveď

USA, 28. februára 2026 - Zlé znamenia? Zdá sa, že práve na tomto pozadí Donald Trump zrušil svoje druhé plánované…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Voľby vyhrávajú naratívy. Takto fungujú tie najtvrdšie

V politike nestačí len charizma a kapitál. Tento základ vyžaduje ešte jednu vec: byť súčasťou „správneho“ naratívu…

28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Slováci sú v boji o ME 2029 stále stopercentní. DeJulius sa uviedol parádne, nestratili sa ani mladíci

Slovenská reprezentácia basketbalistov v boji o majstrovstvá Európy 2029 zatiaľ kráča bez zaváhania. Zverenci trénera Olivera Vidina po novembrovom domácom…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Lieky na benzínových pumpách? Taký cieľ avizuje Šaško

Ministerstvo zdravotníctva SR podľa šéfa rezortu Kamila Šaška (Hlas-SD) pracuje na sprístupnení liekov na benzínových pumpách. Vyplýva to z jeho…

28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Končí sa meteorologická zima, ojedinele sú prekonané teplotné rekordy, informujú meteorológovia

Sobotou sa končí meteorologická zima, ale počasie je už niekoľko dní vyslovene jarné. Popoludňajšia teplota pri slnečnom počasí dosahuje väčšinou…

28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

18 momentov, ktoré dokazujú, že vysokí ľudia to nemajú vždy jednoduché

Vysokí ľudia často počúvajú, aké majú šťastie, výhodu či „dar od prírody“, no realita vie byť podstatne menej pohodlná. Svet…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Epsteinovy čarodějnice

Epsteinova kauza je zajímavá až fascinující z mnoha aspektů. Třeba kvůli otázce, proč je mezi hodně mocnými lidmi tak obrovský…

28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Dmitrij Jevstafiev: O slabých úderoch na Irán

Izrael, 28. februára 2026 - Hodnotenie v Izraeli: \"výsledky prvých likvidácií vysokopostavených osôb v Iráne sú veľmi dobré\" - Iránske…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Pri voľbe poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania

Pri voľbách poštou sa nedá garantovať tajnosť hlasovania, preto sa dajú úspešne využívať v len krajinách s vysokou politickou kultúrou.…

28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Keď si zamestnanci povedali „Bude to v poriadku“, ale pravda bola opakom

Zamestnanci po celom svete denne nastupujú do práce s nádejou, že ich čaká pokojná smena bez stresu a nebezpečenstva. Realita…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Odsouzeni vyhrát…

Pravděpodobnost amerického útoku na Írán opět vzrostla. Většina států vydala varování pro své občany, aby opustili nejenom Írán, ale také…

28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Aktualizované 28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Košice chystajú formulár pre obyvateľov KVP, ktorí si kúpili parkovaciu kartu

Mesto Košice pripravuje formulár pre obyvateľov mestskej časti Sídlisko KVP, ktorí si už zakúpili parkovaciu kartu. Prostredníctvom neho si vyberú,…

28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Netanjahu tvrdí, že rezidencia Chameneího bola zničená a „existuje mnoho náznakov“ smrti najvyššieho vodcu Iránu.

20:15

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR v súvislosti s iránskymi odvetnými útokmi upozorňuje na zhoršenú bezpečnostnú situáciu v regióne Blízkeho východu a s tým súvisiacu zmenu cestovného odporúčania na tretí stupeň pre Bahrajn, Katar, Kuvajt a Saudskú Arábiu. Informovalo o tom v sobotu na sociálnej sieti.

19:24

Taliansky minister obrany Guido Crosetto nemôže odletieť z Dubaja do Ríma kvôli iránskym leteckým útokom, píše denník Fatto Quotidiano.

Podľa informácií tohto vydania Crosetto pricestoval do Dubaja ako turista civilným letom, aby strávil čas so svojou rodinou. Vzhľadom na situáciu v regióne je jeho odlet do Talianska zatiaľ nemožný.

19:19

.

Kováčik sa po voľbe cíti "dobre a zodpovedne". Kauzy SFZ už rieši polícia a prokuratúra

Médiá v piatok informovali, že polícia a prokuratúra sa už zaoberajú kauzou okolo sporných zmlúv na nákup desiatok tisíc mobilných…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

Clinton čelil výsluchu pre väzby na Epsteina, demokrati žiadajú vypočuť aj Trumpa

Bývalý prezident USA Bill Clinton v piatok pred kongresovým výborom poprel akékoľvek pochybenie v súvislosti so svojimi kontaktmi s odsúdeným…

28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na Spišskej Kapitule otvorili unikátnu výstavu vernej kópie Turínskeho plátna

V priestoroch Spišské diecézne múzeum na Spišská Kapitula slávnostne otvorili výstavu vernej kópie Turínskeho plátna, jednej z najznámejších relikvií kresťanskej…

28. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
28. 02. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko odhalilo svojim nepriateľom nepríjemné prekvapenie

Rusko, 28. februára 2026 - Posledné vyhlásenia a kroky ruských strategických protivníkov ukazujú, že sa nachádzajú v hlbokom, paralyzujúcom a…

28. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Prieskum: Voľby by vo februári vyhralo PS, nasleduje SMER-SSD a Hnutie Slovensko

Voľby do Národnej rady SR by vo februári vyhralo hnutie PS so ziskom 20,6 percenta. Druhá by skončila strana SMER-SSD…

27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľké slovanské dobytie sveta. Všetko bolo inak…

Napadlo vám niekedy, že svetové dejiny v skutočnosti mohli byť celkom iné, ako sa to učíme v škole? Keď začneme…

27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
27. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Miroslav Ondrej

Viktor Pondělík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov