Peter Beňa

NAŽIVO

Viceprezident Spojených štátov amerických J. D. Vance vyhlásil, že Irán už nedokáže vyrobiť jadrovú zbraň po tom, ako americké bombardovanie poničilo jeho infraštruktúru.

06:58

Americký prezident Donald Trump o útokoch Iránu na americké vojenské základe v Katare a Iraku vyhlásil, že sa jednalo o „slabú odpoveď, ktorú Spojené štáty očakávali a veľmi efektívne odvrátili“. 

06:57

Francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal, že americké útoky na ciele v Iráne neboli legálne. Francúzsko však podľa neho podporuje zámer zabrániť Teheránu vo vývoji jadrových zbraní.

06:57

Irán nikomu neublížil, za žiadnych okolností však nebude akceptovať agresiu namierenú voči sebe. Na sociálnej sieti X to uviedol iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí. Vyjadril sa tak po tom, ako Teherán zaútočil na americkú leteckú základňu v Katare.

06:56

Izraelská armáda opakuje odpálenie rakiet z Iránu napriek Trumpom oznámenému prímeriu.

Izraelská armáda opakuje odpálenie rakiet z Iránu
Izraelská armáda opakuje odpálenie rakiet z Iránu / Foto: telegram
06:52

Rusko nemá v pláne dodať Iránu jadrové zbrane, uviedol bývalý prezident a súčasný podpredseda Rady bezpečnosti Ruskej federácie Dmitrij Medvedev. Na sieti X tak reagoval na príspevok prezidenta USA Donalda Trumpa, ktorý sa vyjadroval k predchádzajúcemu tvrdeniu Medvedeva, že viaceré krajiny sú pripravené priamo dodať Iránu vlastné jadrové hlavice. 

06:39

Izraelská armáda uviedla, že iránske odvetné útoky na americké základne v Katare dokázali, že Irán je hrozbou pre celý svet. Iránske útoky odsúdil aj francúzsky prezident Emmanuel Macron, ktorý vyzval na návrat k diplomacii. Saudská Arábia označila útok za „neospravedlniteľný“ a ponúkla nasadenie všetkých svojich kapacít na podporu Kataru.

06:38

Približne 84 percent Američanov sa obáva vo všeobecnosti rastúceho konfliktu s Iránom. Uviedli to v prieskume agentúr Reuters a Ipsos, ktorý zverejnili po amerických útokoch na Irán a pred odvetným úderom Teheránu na americkú základňu al-Udajd v Katare.

06:37

Iránske úrady zadržali občana niektorého z európskych štátov, ktorého podozrievajú zo špionáže pre Izrael. 

06:36

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí prostredníctvom sociálnej siete X vyhlásil, že Teherán s Izraelom dosiaľ neuzavrel žiadnu dohodu o prímerí tak, ako o tom informoval americký prezident Donald Trump. Pokiaľ by však Tel Aviv ukončil svoje útoky, Irán „nebude mať v úmysle pokračovať v reakcii“.

06:36

Prejavenie jednoty voči všetkým hrozbám, poskytnutie podpory Ukrajine a vyjadrenie odhodlania rozvíjať európske obranné kapacity prostredníctvom zvýšených výdavkov na obranu sú súčasťou tej istej rovnice. Napísali to francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký kancelár Friedrich Merz v spoločnom článku uverejnenom denníkom The Financial Times.

06:35

Americký prezident Donald Trump na sociálnej sieti Truth Social oznámil, že sa Irán a Izrael dohodli na „úplnom prímerí“. To má začať o niekoľko hodín, keď obe strany ukončia svoje prebiehajúce záverečné misie.

06:28

Francúzska polícia vzala do vyšetrovacej väzby dve osoby podozrivé v súvislosti so streľbou na svadobnej hostine v obci Goult. O život prišla 27-ročná nevesta a jeden z útočníkov.

Včera 20:15

Andrej Babiš je po verdikte Vrchného súdu v Prahe v kauze Čapí hnízdo presvedčený, že ide o politický proces. Predsedníčka súdneho senátu Eva Brázdilová je podľa neho zaujatá a jej zdôvodnenie rozsudku nedáva zmysel.

Včera 20:14

Cena nafty klesla pod 70 dolárov za barel. Je to dôsledok toho, že obchodníci dnešný útok Iránu vyhodnotili tak, že krajina nie je odhodlaná na skutočnú odpoveď USA za ich útok a preto nedôjde k eskalácii konfliktu a tým pádom nebudú prerušené dodávky ropy z krajín Blízkeho východu.

Cena nafty
Cena nafty / Foto: Screenshot
Včera 19:59

Jean-Noël Barrot po izraelskom útoku na väznicu v Teheráne, kde sa nachádzajú aj dvaja francúzski občania, obvinil Izrael z ohrozovania týchto väznených Francúzov. Podľa Barrota musia útoky prestať, aby sa otvorili dvere pre diplomaciu.

Včera 19:21

Katarské ministerstvo zahraničných vecí informovalo, že Katar v pondelok dočasne zatvoril svoj vzdušný priestor.

Včera 19:18

Podľa Fialu je stanovisko Vrchného súdu v Prahe v kauze Čapí hnízdo mimoriadne závažné. Na sociálnej sieti X tak reagoval na rozsudok, ktorým vrchný súd zrušil oslobodzujúci rozsudok mestského súdu a vec mu vrátil aj so záväzným stanoviskom o vine obžalovaných.

Včera 19:15

Včera 18:58

Irán pripravil raketové odpaľovacie zariadenia na útok na Katar, kde sa nachádzajú americké základne.

Informovali o tom americkí predstavitelia, píše WSJ.

Izraelské blogy uvádzajú, že úder sa už uskutočnil.

Včera 18:57
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Priama linka – Peter Beňa o ťažkej téme: Hazard a jeho vplyvy na spoločnosť. Pomohol by nórsky model?

Vláda v súlade s PVV pripravuje novú legislatívu na reguláciu hazardu. Cieľom plánovaných zmien okrem iného je zvýšiť príjmy zo štátneho rozpočtu z prevádzkovania hazardných hier aj v záujme pokrytia výdavkov na zabezpečenie spoločenskej kompenzácie negatívnych externalít vyplývajúcich z hrania hazardných hier a zvýšiť podiel účasti miest a obcí na príjmoch z hazardných hier.  Na verejnosť presiakli informácie, že by malo dôjsť k odobratiu kompetencie mestám rozhodovať o umiestnení prevádzok hazardnej činnosti v mestách. Ako sa na chystané zmeny pozerá iniciatíva Zastavme hazard? Do relácie Priama Linka prijal pozvanie jej zakladateľ, Peter Beňa

Peter Beňa
Na snímke Peter Beňa
❚❚
.

V rozhovore pán Beňa najskôr predstavil iniciatívu „Zastavme hazard“. Na silných príbehoch vo svojom okolí ozrejmil jeho motívy postaviť sa do čela boja s hazardom. Jemu a jeho spolubojovníkom nie je ľahostajné utrpenie rodín, v ktorých niekto podľahol hazardu, čo viedlo k zničeniu ich životov. S hazardom na Slovensku bojuje od roku 2015, keď sa pridal k petícii za zastavenie hazardu v Bratislave.

U nás je hazard regulovaný zákonom č. 30/2019 Z. z., Zákon o hazardných hrách a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Štát v roku 2019 pustil z rúk online hazard. Výsledkom je dnes jeho prudký nárast, ktorý bude vyžadovať štátnu reguláciu.

Aby sa hráčom hranie nevymklo spod kontroly, je potrebné hráčov registrovať a štátna lotériová spoločnosť registrovaným hráčom prideľuje limity, tak to majú nastavené v Nórsku. Chráni to samotných hráčov, aby neprehrali za jednu noc celú výplatu, čo má potom dopad aj na rodinu hráča.

.

Pomôcť môže aj sprísnenie reklamy, ktoré má vláda tiež v PVV. Najlákavejšie reklamy sú vysielané počas šampionátov ako sú napr. blížiace sa MS v hokeji. Na nich to bude vidieť ako to súčasná vláda vážne myslí s reguláciou reklamy na hazardné hry (stávkovanie).

Ďalej sme sa venovali dopadu chystaných mien, keď štát chce odobrať právomoc samosprávam regulovať počty a druhy prevádzkarní na území mesta. Mestá budú v takom prípade postavené do roly štatistov a ostalo by im na pleciach riešenie problémových hráčov a postihnutých rodín v meste. Miest a obcí, ktoré vydali VZN na zákaz herní a kasín na území mesta je dnes už 130. Sú medzi nimi Galanta, Nitra, Prešov, Trenčín,…

Samotný Úrad pre reguláciu hazardných hier neprejavuje príliš veľkú iniciatívu hazard v mestách regulovať. Vydáva licencie, vyberá odvody, kontroluje dodržiavanie pravidiel, ale právomoc regulovať hazard dnes právomoc nemá. Samosprávy dnes rozhodujú o tom, či na ich území herne, či kasína budú alebo nie. Online hazard momentálne nereguluje na Slovensku nikto.

V Banskej Bystrici sa podarilo rast počtu prevádzkarní zastaviť. Najskôr vyšlo nariadenie, že môžu byť vo vzdialenosti nad 500 m od školy. A keď si dotknuté prevádzkarne našli nové miesto, tak mesto zastavilo vydávanie nových licencií vôbec. No a následne sa dozvedeli, že sa chystá túto kompetenciu prebrať na seba štát a do bude znamenať zrušenie všetkých zákazov.

Štát sa zaviazal v PVV zväčšiť podiel na príjme z hazardu. Dnes štát ročne získa z hazardu cca 300 mil. EUR a obce odhadom 14 mil. EUR. Je to obrovský nepomer. A znamená to, že štát si dnes necháva peniaze a mestám problémových hráčov a ich rodiny. A tie sa pri takomto nastavení chcú hazardu vzdať

.

V Čechách robil štúdiu, kde zistili, že spoločenské náklady sú aj tak 3x až 4x vyššie ako príjmy z hazardu, nakoľko závislí hráči nevytvárajú také hodnoty ako nehráči. Navyše je to u susedov nastavené tak, že gro príjmu z hazardu zostáva obciam, aby tieto nemali tendenciu sa hazardu na území mesta vzdať.

Štát sa tým, že nastavil odvod zo stávok zo zisku a nie z obratu pripravil o cca 70 mil. EUR. Táto suma zostala prevádzkovateľom hazardu. V čase potreby konsolidácie verejných financií sa dá očakávať, že dôjde k zmene a že bude po novele štát požadovať odvody z vkladov (obratu). Štát nemôže konsolidovať na úkor rodín a nechávať zisk bohatým prevádzkovateľom hazardu.

Mesta, ktoré by sa radi zbavili legálneho hazardu, majú obavu, že sa im nekontrolovane rozšíri hazard nelegálny. Obava je neopodstatnená nakoľko z reprezentatívneho prieskumu vyšlo, že Iba menej ako 2% hráčov by hralo aj v prípade, že by to malo byť už len v nelegálnych herniach.

Peter Beňa zistil, že 73% stávok uzatvorených v slovenských kasínach pochádza z výherných prístrojov, to znamená, že hráči prehrajú 70%. Príjem kasín zo živých stolových hier tvorí výraznú menšinu.

Štát dnes nevedie štatistiky, koľko rodín sa rozpadlo kvôli hazardu, pričom tieto štatistiky vedieme u alkoholu. Dopady sa robia skôr počas rôznych prieskumov medzi hráčmi. Hráči sa často zadlžujú, dopadajú na nich exekúcie. Častejšie hrajú chudobní ľudia, ktorí žijú od výplaty k výplate. Hazard má dopad na kúpyschopnosť obyvateľstva. Mnohí hráči končia pri krádežiach a vo väzeniach. Medzi negatívne externality je možné zaradiť aj náklady spojené s nižšou produktivitou práce.

.

V roku 2019 vykazovalo v prieskume cca 170 000 hráčov príznaky, že nemajú hranie každý deň pod kontrolou a 86 000 vykazovalo vysokú mieru závislosti.

V Nórsku je hazard pod kontrolou štátneho monopolu. Všetci hráči sú registrovaní s povinnými limitmi.

Prenos tohto modelu na Slovensko by znamenalo, že by sa odobrala licencia všetkým súkromným prevádzkovateľom a celý hazardný priemysel by zabezpečovala štátna lotériová spoločnosť. Či ten fyzický ako aj online. Zisk súkromných prevádzkovateľov hazardných hier v roku 2022 činil okolo 200 mil. EUR. Toto by pripadlo štátu. Štát by mal v rukách optimalizáciu herní v mestách. Tým by dokázal hráčom nastaviť limity. A tým by dostal pod kontrolu aj negatívne externality.

Tento model by iniciatíva Zastavme hazard privítala.

Prečítajte si tiež:

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Zdeno Drdol

Milan Šupa

Miroslav Iliaš

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Dagmar Szabó

.
.
.

NAŽIVO: Trump oznámil dohodu o úplnom prímerí medzi Iránom a Izraelom. Rakety ale lietajú

Americký prezident Donald Trump v pondelok na sociálnej sieti Truth Social oznámil, že sa Irán a Izrael dohodli na „úplnom…

24. 06. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Západ vs. Rusko: kto stojí za podvratnou vojnou?

Stratégiou Západu je sabotážna vojna, jadrové zastrašovanie a NATO v tom hrá kľúčovú úlohu. Rusko čelí profesionálnym diverzantom a konflikt s…

24. 06. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
24. 06. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

A títo nám chcú vládnuť…

Rozprava k novele Ústavy v parlamente odhalila realitu slovenskej politiky v plnej nahote. Ba čo viac, nekompromisne poukázala na vzťahy…

24. 06. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 06. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Brusel nemá rád slobodných ľudí“ – Petr Bystroň predstavil v Bratislave knihu Make Europe Great Again

V reprezentatívnych priestoroch Pálfyho paláca sa 20. júna stretli priaznivci konzervatívneho myslenia na diskusnom večere s europoslancom Petrom Bystroňom .…

24. 06. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
24. 06. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Irán v pondelok zaútočil na americkú základňu. Trump okamžite reaguje

Iránska štátna televízia informovala o začatí operácie proti americkej základni Al-Udeid v Katare. Ide o najväčšiu americkú leteckú základňu na…

23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Divím se…

Ukrajina má právo vstupovat do NATO, pokud by chtěla atomovku, má na to taky právo a nějací blbí Rusáci do…

24. 06. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
24. 06. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ostrá reakcia Trumpa na slová Medvedeva

Trump komentoval Medvedevove slová o možnosti odovzdania jadrových zbraní Iránu

23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó a Blanár tvrdia niečo iné. Okolo 18. balíka sankcií voči Rusku sa to zamotáva

Maďarsko sa spolu so Slovenskou republikou rozhodlo nepodporiť návrh 18. balíka sankcií voči Rusku pre vojnu na Ukrajine. Na Facebooku…

23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Padne režim v Teheráne pod údermi Izraela a USA?

Dedič šacha, iránski liberáli a zjednocujúca sila IRGC. Padne režim v Teheráne pod údermi Izraela a USA?

23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Použijú vaše vlastné peniaze, aby vás zlomili

Najnovšia investigatíva nemeckého mediálneho startupu potvrdzuje podozrenia zo zasahovania mimovládok do politického boja. Niektoré zistenia vami môžu otriasť…

23. 06. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj prestal byť zaujímavý a tak straší Európu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil, že podľa informácií ukrajinských spravodajských služieb Rusko pripravuje nové vojenské operácie na európskom území

23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér Fico je z jednej veci natešený, na stole má Slovensko vynikajúci nápad

Nielen Slovensko, ale celý svet zažíva renesanciu jadra. Je o tom presvedčený slovenský premiér Robert Fico. „Teší ma to. V…

23. 06. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Progresivizmus dostal na frak. Moderátorka BBC hrdinka týchto dní, hrozí jej strata zamestnania

Moderátorka BBC počas čítania spravodajstva opravila text na čítačke. Výraz „tehotné osoby“ nahradila výrazom „tehotné ženy“ – čo však ide…

23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Obrovská tragédia: Muž dobodal ženu v areáli školy

Polícia vyšetruje tragickú udalosť v Rožňave, pri ktorej v pondelok popoludní prišla o život jedna žena. Podozrivý muž pri fyzickej…

23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Sybiha vymenoval tri kľúčové páky, ktoré údajne prinútia Rusko k mieru

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha uviedol, že existujú tri faktory, ktoré by mohli prinútiť Rusko k uzavretiu mieru. Ako…

23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák reaguje na Korčokove vyhlásenia o útoku USA na Irán: „Ľudsky zúrim“

Ivan Korčok včera obhajoval útok USA na iránske jadrové zriadenia. Europoslanec Erik Kaliňák takéto vyjadrenia z úst bývalého diplomata odsudzuje.…

23. 06. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Sudkyňa Záleská čelí disciplinárke

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR sa dnes začal disciplinárny proces so sudkyňou Špecializovaného trestného súdu Pamelou Záleskou. Disciplinárny návrh…

23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Divné praktiky na železniciach? Neplatí sa nám za odvedenú prácu, píšu odborári premiérovi Ficovi

Na železniciach sa možno schyľuje k explózii. Odborári začínajú upozorňovať na divné metódy a neférové praktiky pri výstavbe železničnej infraštruktúry

23. 06. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Zelenského chceli údajne zabiť v Poľsku

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Počujete to ticho?

Generál Jozef Viktorín sa na sociálnej sieti pýta, ako je možné, že na včerajšie útoky Spojených štátov na jadrové zariadenia…

23. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Európa sa pred samitom NATO snaží získať od Spojených štátov odpoveď na jednu otázku

Európa sa pred tohtotýždňovým samitom NATO snaží získať od Spojených štátov odpoveď na otázku, či sa plánuje stiahnutie amerických vojakov,…

23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko: Rodičia majú plné zuby presadzovania „woke“ ideológie na školách. Podávajú žalobu

Rodičia z nemeckého hlavného mesta nesúhlasia s propagovaním LGBT+ ideológie na školách a preto podali žalobu na odstránenie dúhových vlajok zo škôl. Rozsudok…

23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Moskva sa vyjadrila k vyhláseniam amerického viceprezidenta

Moskva kritizovala vyhlásenie amerického viceprezidenta Vancea, ktorý vyhlásil, že Rusko a Čína nemajú záujem na tom, aby Irán mal jadrové…

23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Výbuch v laboratóriu Gymnázia v Prievidzi zranil dve osoby

Šesť profesionálnych hasičov z Prievidze zasahovalo v budove Gymnázia v Prievidzi. Po výbuchu v chemickom laboratóriu utrpeli zranenia dve osoby. Informoval…

23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Aktualizované 23. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vyšetrovanie exministra obrany Naďa musí byť „rýchle, zákonné a efektívne“, vyjadril sa generál Ševčík

Generál Ivan Ševčík vyjadril svoj názor na postup pri vyšetrovaní exministra obrany Jaroslava Naďa v kauze, ktorá sa týka nákupu a darovania…

23. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

SAV prezradila, kedy plánuje ukončenie analýzy mRNA vakcín proti COVID-19

Ukončenie analýzy mRNA vakcín proti COVID-19 je plánované na koniec júla. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Slovenskej akadémie vied Monika…

23. 06. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Útok na Irán: „Čo je dovolené Bohovi, nie je dovolené volovi“

Keď Izrael napadne krajinu, ktorá nikoho neohrozuje a žije v mieri — všetko pod zámienkou neexistujúcej jadrovej hrozby — všetci…

23. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kliešťová sezóna je v plnom prúde, odborníci radia, ako sa chrániť

Prechádzka lesom či piknik na lúke patria medzi obľúbené aktivity počas leta. Spolu s príjemnými zážitkami si však môžeme domov…

23. 06. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Viceprezident Spojených štátov amerických J. D. Vance vyhlásil, že Irán už nedokáže vyrobiť jadrovú zbraň po tom, ako americké bombardovanie poničilo jeho infraštruktúru.

06:58

Americký prezident Donald Trump o útokoch Iránu na americké vojenské základe v Katare a Iraku vyhlásil, že sa jednalo o „slabú odpoveď, ktorú Spojené štáty očakávali a veľmi efektívne odvrátili“. 

06:57

Francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal, že americké útoky na ciele v Iráne neboli legálne. Francúzsko však podľa neho podporuje zámer zabrániť Teheránu vo vývoji jadrových zbraní.

06:57

Irán nikomu neublížil, za žiadnych okolností však nebude akceptovať agresiu namierenú voči sebe. Na sociálnej sieti X to uviedol iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí. Vyjadril sa tak po tom, ako Teherán zaútočil na americkú leteckú základňu v Katare.

06:56

Izraelská armáda opakuje odpálenie rakiet z Iránu napriek Trumpom oznámenému prímeriu.

Izraelská armáda opakuje odpálenie rakiet z Iránu
Izraelská armáda opakuje odpálenie rakiet z Iránu / Foto: telegram
06:52

.

Zákon o ukončení života prešiel britskou snemovňou. Katolíci a anglikáni sú proti

Katolícka a anglikánska cirkev vyjadrili nesúhlas so schválením zákona o asistovanej smrti, ktorý v piatok 20. júna v treťom čítaní…

23. 06. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Polročný výpredaj Godeal24 je konečne tu! Žiadne triky, žiadne falzifikáty! Len úspory pri nákupe MS Office a Windows!

Jún je už v polovici, pravdepodobne ste si už prezreli množstvo polročných ponúk.  Ak ste si aktualizovali počítač bez toho,…

17. 06. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 06. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

TOP 10 najhorších sériových vrahov

Niekto, kto sa dopustí dvoch alebo viacerých vrážd v určitom období, sa nazýva sériovým vrahom. Aspoň takto definuje sériového vraha FBI.…

23. 06. 2025 | 0 komentárov

Bůh má smysl pro ironii

Bůh má smysl pro ironii…. Americký útok na íránská jaderná zařízení přišel dvaadvacátého června. To je takové proslavené datum, kdy…

23. 06. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Pri útoku na svadobnú hostinu zastrelili nevestu, zranení sú aj dieťa a ženích

Dvadsaťsedemročná nevesta prišla o život pri streľbe na svadobnej hostine v dedine Goult na juhovýchode Francúzska. Podľa prokuratúry zomrel aj…

23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 06. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Zdeno Drdol

Milan Šupa

Miroslav Iliaš

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Dagmar Szabó

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov