NAŽIVO

Čína vyhlásila, že USA by nemali využívať iné krajiny ako zámienku na presadzovanie svojich vlastných záujmov v Grónsku. Zároveň uviedla, že jej aktivity v Arktíde sú v súlade s medzinárodným právom.

15:42

Záujem o ruské zbrane a vojenskú výzbroj v zahraničí je na rekordnej úrovni, povedal podpredseda ruskej vlády Denis Manturov pri stretnutí s prezidentom Vladimirom Putinom. Zvýšený počet objednávok pripísal vojne na Ukrajine, ktorá sa už bezmála štyri roky bráni invázii nariadenej Putinom vo februári 2022.

15:40

Maďarsko nebude útočiskom zločincov, reagovala pre server telex.hu maďarská mimoparlamentná opozičná strana TISZA na skutočnosť, že vláda premiéra Viktora Orbána udelila politický azyl už aj bývalému poľskému ministrovi spravodlivosti Zbigniewovi Ziobrovi.

15:39

 Švajčiarsky súd poslal na tri mesiace do preventívnej väzby Jacquesa Morettiho, spolumajiteľa baru Le Constellation vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans-Montana, kde počas novoročných osláv pri požiari zahynulo 40 ľudí.

15:38

Eurokomisár pre obranu Andrius Kubilius súhlasí s výrokom dánskej premiérky Mette Frederiksenovej, že ak by USA obsadili Grónsko silou, znamenalo by to koniec Severoatlantickej aliancie (NATO). Povedal to pre agentúru Reuters. Zároveň zdôraznil, že členské štáty EÚ majú povinnosť prísť Dánsku na pomoc, ak by čelilo vojenskej agresii.

15:37

Pápež Lev XIV. vo Vatikáne prijal líderku venezuelskej opozície a laureátku Nobelovej ceny za mier Maríu Corinu Machadovú, oznámil Vatikán.

15:36

Ozbrojení útočníci počas uplynulého víkendu napadli rybársku loď pri pobreží Gabonu a uniesli z nej deväť námorníkov, informovalo tamojšie ministerstvo obrany.

15:36

Nemecký kancelár Friedrich Merz očakáva, že Spojené štáty budú pokračovať v ochrane Grónska spoločne s Dánskom. O presnej podobe takejto spolupráce, do ktorej chce Nemecko prispieť, rozhodnú podľa neho prebiehajúce rokovania. Merz to povedal počas návštevy Indie.

15:35

31. zjazd maďarskej vládnucej strany Fidesz nebol len začiatkom kampane pred aprílovými parlamentnými voľbami, ale aj významnou medzinárodnou demonštráciou sily. Vyplýva to z analýzy inštitútu Nézőpont, kým inštitút Republikon poukázal na to, že 41 nových kandidátov z celkových 106 v jednomandátových volebných obvodoch svedčí o nespokojnosti predsedu Fideszu a premiéra Viktora Orbána.

15:34

Šesť policajtov zahynulo pri výbuchu bomby umiestnenej na ceste na severozápade Pakistanu v provincii Chajbar Paštúnchwá hraničiacej s Afganistanom. Cieľom útoku bolo policajné vozidlo.

15:33

Parížske múzeum Louvre oznámilo, že v dôsledku štrajku zamestnancov je v pondelok výnimočne zatvorené. Personál vstúpil do štrajku niekoľkokrát počas uplynulých týždňov, pričom žiada zvýšenie miezd a zlepšenie pracovných podmienok. Osobám, ktoré si rezervovali na pondelok vstupenky do múzea, automaticky vrátia peniaze. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP.

13:29

Bangladéš vyhlásil „stav vysokej pohotovosti“ pozdĺž svojich hraníc s Mjanmarskom po tom, čo jeho zložky zadržali 53 členov Armády spásy arakanských Rohingov (ARSA) po prekročení bangladéšskeho územia, uviedli v pondelok predstavitelia polovojenských síl v Dháke. Informovala o tom správa agentúry AFP.

13:29

Šéfka zahraničnej politiky Európskej únie (EÚ) Kaja Kallasová plánuje navrhnúť nové sankcie voči Iránu po tom, čo si zásahy iránskych bezpečnostných zložiek proti demonštrantom v Iráne vyžiadali už stovky obetí. Informuje o tom magazín Politico s odvolaním sa na rozhovor Kallasovej, ktorý bol zverejnený v pondelok.

„EÚ už uvalila na Irán rozsiahle sankcie – na tých, ktorí sú zodpovední za porušovanie ľudských práv, aktivity v oblasti šírenia jadrových zbraní a podporu Teheránu pre ruskú vojnu na Ukrajine – a ja som pripravená navrhnúť ďalšie sankcie v reakcii na brutálne potláčanie demonštrantov (iránskym) režimom,“ povedala Kallasová pre Politico.

13:27

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) hodnotí pozitívne pokračovanie priaznivého trendu v administrácii priamych platieb Pôdohospodárskou platobnou agentúrou (PPA) za rok 2025, dokonca zvýšenie sumy vyplatenej na preddavkoch priamych platieb. Pozitívne je tiež vyrovnanie sa PPA s obrovským sklzom v implementácii projektových podpôr. Uviedla to pre TASR Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK.

13:26

Peking v pondelok vyhlásil, že dosiahol dohodu s Európskou úniou (EÚ) o vývoze elektrických vozidiel z Číny na európsky trh. Informuje o tom správa agentúry AP.

Čínske ministerstvo obchodu uviedlo, že EÚ vydá usmernenia týkajúce sa minimálnych cien pre čínskych vývozcov automobilov.

13:25

Trump opäť vyhlásil, že Zelenskyj nemá „žiadne karty (trumfy)“, ale má len jeho – Trumpa.

V rozhovore pre The New York Times mu pripomenuli tento jeho známy výrok, ktorý vyslovil počas hádky s ukrajinským prezidentom v Oválnej pracovni pred rokom.

„Je to pravda. No, nemá žiadne trumfy. Nemal ich – nemal žiadne trumfy od prvého dňa,“ odpovedal Trump.

Povedal, že Zelenskyj nemá karty ani teraz, ale má „len jedno – Donalda Trumpa“.

13:15

Čína odsúdila územné nároky USA na Grónsko.

Ministerstvo zahraničných vecí ČĽR vyhlásilo, že Washington „by nemal využívať iné krajiny ako zámienku na dosiahnutie svojich egoistických záujmov“.

Trump skôr vyhlásil, že ak USA neprevezmú kontrolu nad Grónskom, urobí to Rusko alebo Čína.

13:12

Dánsko reagovalo na obvinenie USA z „okupácie“ Grónska.

Dánsky veľvyslanec v USA Jesper Møller vyhlásil, že za status samosprávy v rámci kráľovstva hlasovali samotní obyvatelia Grónska a všetkých päť strán v parlamente ostrova minulý týždeň rozhodlo, že sa nechcú pripojiť k USA.

Vyzval USA, aby „riešili bezpečnostné problémy v Arktíde ako partneri a spojenci“.

13:06

V nasledujúcom období prírastok zahraničných návštevníkov bude výrazne dominovať nad domácim dopytom. Kľúčovým faktorom je rozdielny ekonomický vývoj v regióne. Uviedol to Tomáš Boháček, analytik 365.bank, v komentári k údajom o novembrovom cestovnom ruchu, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR.

12:33

Poľské energetické siete (PSE), ktoré spravujú prenosovú sústavu, zaznamenali vo štvrtok 9. januára rekordné zaťaženie elektroenergetickej sústavy, ktoré dosiahlo 29,2 gigawattu. Napriek pretrvávajúcim mrazom však podľa spoločnosti zostáva bezpečnosť dodávok elektriny neohrozená, informuje agentúra PAP.

12:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pri útoku na synagógu v blízkosti San Diega 19-ročný strelec zabil ženu. Obetí mohlo byť viac, zlyhala mu však zbraň

Pri sobotnej streľbe v synagóge pri San Diegu na juhu amerického štátu Kalifornia bola podľa informácií miestnych úradov smrteľne zranená jedna žena a tri ďalšie obete sú hospitalizované v stabilnom stave. Informovala o tom agentúra AP

❚❚
.

Šerif v San Diegu William Gore na tlačovej konferencii uviedol, že 19-ročný muž v sobotu vstúpil do synagógy a na veriacich, ktorí slávili posledný deň židovského sviatku Pesach, spustil paľbu. Okrem zabitej ženy postrelil malé dievča a dvoch mužov.

Šéf polície v San Diegu David Nisleit informoval, že strelec, hoci z miesta činu ušiel na aute, sa krátko nato sám polícii nahlásil a následne sa jej aj vzdal.

Podľa Gora motív zatiaľ nie je známy.

.

Americký prezident Donald Trump vyslovil svoju “najhlbšiu sústrasť rodinám postihnutých” streľbou v synagóge pri San Diegu. Uviedol, že streľba “vyzerala ako zločin z nenávisti” a dodal, že je tomu ťažko uveriť.

K najnovšej streľbe došlo presne šesť mesiacov po tom, ako ozbrojený muž usmrtil 11 ľudí v synagóge v pennsylvánskom meste Pittsburg. Išlo vtedy o najkrvavejší útok na židovskú obec v dejinách Spojených štátov.

 

V synagóge strieľal mladík, ktorý sa prihlásil aj k podpáleniu mešity

Podozrivým zo streľby v synagóge pri San Diegu na juhu amerického štátu Kalifornia, pri ktorej v sobotu zahynula jedna žena a traja ďalší ľudia utrpeli zranenia, je 19-ročný muž, vyšetrovaný aj v súvislosti s požiarom v mešite v neďalekom meste z minulého mesiaca. Oznámila to miestna polícia.

.

Mladík identifikovaný políciou ako John T. Earnest v sobotu vstúpil do synagógy v meste Poway blízko San Diega a spustil paľbu z útočnej pušky na približne 100 veriacich, ktorí slávili posledný deň židovského sviatku pesach.

O život pri streľbe prišla 60-ročná Lori Kayeová a zranenia utrpeli miestny rabín Yisroel Goldstein, ako aj osemročné dievča a 34-ročný muž, oznámil podľa agentúry AP líder ortodoxného hnutia Chabad v okrese San Diego, rabín Yonah Fradkin. Podľa polície boli títo traja zranení hospitalizovaní v stabilnom stave.

Páchateľ z miesta činu ušiel na aute, krátko nato sa však sám nahlásil polícii a následne sa jej aj vzdal.

Šerif okresu San Diego William Gore novinárom povedal, že strelcovi pravdepodobne počas útoku zlyhala zbraň. Keď zo synagógy utekal, strieľal naňho agent pohraničnej stráže, ktorý bol mimo služby a v čase útoku sa nachádzal v synagóge. Zasiahol však len jeho únikové vozidlo.

Earnest krátko po úteku telefonoval na tiesňovú linku, aby nahlásil streľbu, a keď sa k jeho autu priblížil policajt, “podozrivý zastavil, vyšiel z auta s rukami nad hlavou a okamžite ho vzali do väzby”, uviedol veliteľ polície San Diega David Nisleit.

.

Šerif Gore dodal, že Earnest nemal záznam v registri trestov, vyšetrovatelia však preverujú tvrdenie z jeho údajného internetového vyhlásenia o podpálení mešity v neďalekom meste Escondido. Tamojší požiar spôsobil v marci škody, nikoho však nezranil.

Útok v synagóge vyšetrujú ako možný trestný čin z nenávisti. Muž, ktorý sa predstavil ako John Earnest, zverejnil asi hodinu pred útokom na ultrapravicovom internetovom fóre protižidovský “otvorený list”. Autor v ňom napísal, že je študentom zdravotníckej školy, a chválil páchateľov krvavých útokov na mešity na Novom Zélande z minulého mesiaca i v synagóge v Pittsburghu z vlaňajšieho októbra.

K najnovšej streľbe došlo presne šesť mesiacov po tom, ako ozbrojený muž 27. októbra 2018 usmrtil 11 ľudí v synagóge v pennsylvánskom meste Pittsburgh. Išlo vtedy o najkrvavejší útok na židovskú obec v dejinách Spojených štátov.

V meste Christchurch na Novom Zélande útočil 15. marca v dvoch mešitách belošský rasista, ktorý zastrelil 50 ľudí a ďalších 50 zranil.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

.
.
.

Kéry k útoku na Schutza: „Zneužívanie incidentu na politické útoky neakceptujem“

Cez víkend sa dostala na verejnosť správa o útoku na Petra Schutza, politického komentátora známeho najmä v progresívnych kruhoch. Novinár…

12. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Ministerstvo obrany Ruskej federácie oznámilo, čo zasiahlo Orešnikom

Uvádza sa, že tam prebiehala oprava a údržba leteckej techniky Ukrajinských ozbrojených síl, vrátane lietadiel F-16 a MiG-29, a vyrábali…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svedok opisuje Trumpov zásah v Caracase. Amerika použila zvukové zbrane

„Ako keby mi mala explodovať hlava,“ hovorí svedok zásahu USA v Caracase. Spojené štáty použili pri zajatí venezuelského prezidenta Nicolása…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Eurokomisár pre obranu opäť pobavil: „Trúfne si“ Brusel na Moskvu s armádou 100-tisíc vojakov?

Podľa Andriusa Kubiliusa, eurokomisára pre obranu, by Európska únia  a jej členské štáty „mali zvážiť“ vytvorenie stálej armády so 100 000…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nespravodlivo stíhajú lekárov, ktorí „kladú pacientov na prvé miesto“. Kennedy otvára oči Nemecku

Americký minister zdravotníctva Robert F. Kennedy Jr. vzniesol jasné obvinenia voči nemeckému súdnictvu, vláde a zdravotníckemu systému krajiny v súvislosti s pandémiou COVID-19.…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ruskí sérioví vrahovia

Každý už pravdepodobne počul o Andrejovi Čikatilovi. Osudy „angarského maniaka“ Michaila Popkova alebo otravkyne detí Tamary Ivanutiny sú však málo…

12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Iránsky minister zahraničných vecí vysvetlil aktuálnu situáciu okolo protestov

Minister zahraničných vecí Iránu vyhlásil, že napriek pokračujúcim nepokojom majú iránske orgány situáciu s protestmi pod kontrolou

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Cukor mu už došiel. Bol to signál Trumpa Putinovi

Zmocnenie sa ropného tankera Marinera, ktorý plával pod ruskou vlajkou, bolo signálom Trumpa Putinovi, informuje The Telegraph s odvolaním sa…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ficov výrok o Kallasovej rezonuje v ruských médiách

Bývalá estónska premiérka Kaja Kallasová by mala byť nahradená na poste šéfky zahraničnej a bezpečnostnej politiky Európskej únie, vyhlásil v…

12. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Historik komentuje udalosti posledných dní. Výrok Štefanca ho šokoval: Keď Pán Boh chce niekoho potrestať, zoberie mu rozum

Cirka pred 2500 rokmi žil v starom Grécku bájkar Ezop. Satirickým spôsobom opisoval rôzne ľudské vlastnosti, ktoré pripisoval zvieratám. Jeho…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rusko môže zvýšiť dodávky ropy do Číny kvôli poklesu vývozu z Venezuely

Rusko môže zvýšiť dodávky ropy do Číny kvôli takmer úplnému zastaveniu vývozu z Venezuely do ČĽR, informuje denník Komersant

12. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Boris Susko podal dovolanie v prípade exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho

Minister spravodlivosti Boris Susko podal dovolanie v prípade exšéfa finančnej správy Františka Imreczeho, ktorého Špecializovaný trestný súd (ŠTS) odsúdil minulý…

12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brusel vyhlásil vojnu kresťanskej Európe

Viktor Orbán na kongrese Fideszu jasne odkázal: Brusel dnes nie je ochrancom Európy, ale nepriateľom európskej kresťanskej civilizácie. Bruselská elita…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruský protivzdušný raketový komplex S-300 zničil stíhačku F-16 ukrajinských ozbrojených síl

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 01. 2026 | Aktualizované 12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Aktualizované 12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pápež Lev XIV. ostro kritizoval Západ. Spomenul interrupcie, eutanáziu aj obmedzenie slobody prejavu

Pápež Lev XIV. počas svojho prvého novoročného príhovoru varoval pred stratou slobody prejavu, kritizoval súčasný vývoj vo svete a vyjadril obavy…

12. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

„Psie záprahy… Rusko, Čína… NATO.” Trump hrozí na všetky strany

Trump vyhlásil, že obrana Grónska „doslova pozostáva z dvoch psích záprahov“. Podľa neho sú v tejto oblasti prítomné ruské a…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Arktída sa stáva frontovou líniou,“ varuje popredný predstaviteľ NATO

Na bezpečnostnom fóre vo švédskom meste Sälen najvyšší vojenský veliteľ NATO pre Európu Alexus Grynkewich zdôraznil rastúci strategický význam Arktídy.…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Golonka opäť perlí: Slabá príprava pred ZOH. Országh nemá skúsenosti. Slafkovský ešte nie je kľúčová postava

Čerstvo 88-ročná legenda nášho hokeja Jozef Golonka je aj v komentároch o situácii v slovenskom hokeji vždy ostrý, ako bol…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Slovenský herec Milan Ondrík zožal veľký úspech, za svoj herecký výkon získal prestížnu medzinárodnú cenu

Slovenský herec Milan Ondrík zožal veľký úspech aj napriek obrovskej konkurencii. Producenti Veronika Pšteková a Anton Škérko priniesli z 37.…

12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dánsko má problém, podľa amerického vyslanca nezákonne okupuje Grónsko

USA, 12. januára 2026 - Dánsko okupovalo Grónsko v rozpore s normami OSN, vyhlásil osobitný vyslanec USA Jeff Landry. „História…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Riaditelia škôl hodnotia zákaz mobilných telefónov

Zákaz mobilných telefónov od 1. januára 2025 hodnotia riaditelia škôl veľmi pozitívne. Podľa ich spätnej väzby kolektívy začínajú viac žiť,…

12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vyrieši ruská lodná spoločnosť nové hrozby na mori?

Rusko, 12. januára 2026 - Súčasná fáza rozvoja Ruskej federácie a Európy má jednu spoločnú charakteristiku: všetci chápu, že predchádzajúci…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

„Irán má veľké problémy“ – Trump už zvažuje pozemnú inváziu

Americký prezident Donald Trump na palube Air Force One nešetril ostrými slovami: oznámil, že Teherán „prekročil červenú čiaru“ a môže…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zlé rozhodnutia zachytené objektívom. Tieto zlyhania sa nedali prehliadnuť

Zlé rozhodnutia sú niekedy také očividné, že ich nemožno prehliadnuť ani na prvý pohľad. Táto galéria je dôkazom zlého načasovania,…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Komentátora denníka SME Petra Schutza mali napadnúť v košickom Auparku, čaká na operáciu

Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu poobede v košickom nákupnom centre Aupark mal napadnúť neznámy muž. Ako informoval denník,…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Pellegrini vôbec nesúhlasí so Štefancom: Tak sa potom pýtam, nemajú ísť na olympiádu po aktivitách USA vo Venezuele ani hráči z NHL?

Pred pár dňami sme informovali o kontroverznom a militantnom stanovisku bývalého poslanca Európskeho parlamentu za KDH Ivana Štefanca, ktorý na…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Sociálne siete deformujú naše deti. Zákaz je cesta, domnieva sa Hlas

Matúš Šutaj Eštok sa vyjadril v prospech možnosti zákazu sociálnych sietí pre deti a mládež. Pozreli sme sa na názory…

11. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Malé rekonštrukcie, ktoré nemajú čo ponúknuť? Tieto projekty vás vyvedú z omylu

Malé rekonštrukcie dokážu zmeniť atmosféru domova viac, než by ste si na prvý pohľad mysleli. Aj drobné zásahy, trochu farby…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump vs. EÚ

Nemecko navrhne vytvorenie spoločnej misie NATO na monitorovanie a ochranu bezpečnostných záujmov v Arktíde, aby zmiernilo napätie so Spojenými štátmi…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Čína vyhlásila, že USA by nemali využívať iné krajiny ako zámienku na presadzovanie svojich vlastných záujmov v Grónsku. Zároveň uviedla, že jej aktivity v Arktíde sú v súlade s medzinárodným právom.

15:42

Záujem o ruské zbrane a vojenskú výzbroj v zahraničí je na rekordnej úrovni, povedal podpredseda ruskej vlády Denis Manturov pri stretnutí s prezidentom Vladimirom Putinom. Zvýšený počet objednávok pripísal vojne na Ukrajine, ktorá sa už bezmála štyri roky bráni invázii nariadenej Putinom vo februári 2022.

15:40

Maďarsko nebude útočiskom zločincov, reagovala pre server telex.hu maďarská mimoparlamentná opozičná strana TISZA na skutočnosť, že vláda premiéra Viktora Orbána udelila politický azyl už aj bývalému poľskému ministrovi spravodlivosti Zbigniewovi Ziobrovi.

15:39

 Švajčiarsky súd poslal na tri mesiace do preventívnej väzby Jacquesa Morettiho, spolumajiteľa baru Le Constellation vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans-Montana, kde počas novoročných osláv pri požiari zahynulo 40 ľudí.

15:38

Eurokomisár pre obranu Andrius Kubilius súhlasí s výrokom dánskej premiérky Mette Frederiksenovej, že ak by USA obsadili Grónsko silou, znamenalo by to koniec Severoatlantickej aliancie (NATO). Povedal to pre agentúru Reuters. Zároveň zdôraznil, že členské štáty EÚ majú povinnosť prísť Dánsku na pomoc, ak by čelilo vojenskej agresii.

15:37

.

Vyššie dôchodky od januára 2026. Kto si polepší a komu ich „zje“ exekúcia?

Sociálna poisťovňa vstupuje do roka 2026 s valorizáciou dôchodkových dávok, ktorá má zmierniť dosahy rastúcich životných nákladov, no zároveň prináša…

12. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Sto sedm pro důvěru vládě…

Zatímco svět je ve stavu pohotovosti, protože výsledek mocenské přetlačované v Íránu v podstatě určí velikost současné americké moci, vrátíme…

12. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

"Dokázať celému svetu, že som dobrý, že náš tím je dobrý!" Hviezda KHL Adam Ružička priblížil ambície na olympiáde a prehovoril o osobnej zmene

Slovenský hokejový útočník Adam Ružička pôsobiaci v Spartaku Moskva sa koncom minulého týždňa dozvedel, že bol nominovaný za Zimné olympijské…

12. 01. 2026 | 0 komentárov

Patrioti predkladajú návrh na ďalšie hlasovanie o nedôvere voči von der Leyenovej

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu predkladá ďalší návrh na vyslovenie nedôvery voči  Ursule von der Leyenovej a Európskej komisii pod jej…

12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zrážka auta s rušňom si vyžiadala dve obete

Dva ľudské životy si vyžiadala v nedeľu popoludní tragická dopravná nehoda v obci Dolné Naštice v okrese Bánovce nad Bebravou.…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Regióny | 6 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov