NAŽIVO

Palestínske ministerstvo zahraničných vecí odsúdilo streľbu v Sydney. Rezort vyhlásil, že odmieta „všetky formy násilia a terorizmu“.

Včera 20:09

Pápež kritizoval preplnenosť väzníc a nedostatočné programy resocializácie väzňov, celebrujúc špeciálnu omšu pre väzňov, strážcov a ich rodiny.

Včera 20:08

Predseda nemeckej Slobodnej demokratickej strany Christian Dürr vyzval Európsku komisiu  na úplné zrušenie plánovaného zákazu spaľovacích motorov v EÚ.

Včera 18:23

Barel ropy WTI s dodávkou v januári uzavrel v piatok obchodovanie pri cene 57,44 USD. To bolo o 16 centov menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent klesla o 16 centov na 61,12 USD za barel. Za celý týždeň sa cena oboch kontraktov znížila o viac ako 4 %.

Včera 18:22

Rusko označilo stanicu Deutsche Welle za „nežiaducu organizáciu“, čím v podstate zakázalo jej činnosť v krajine. Podľa DW tento krok prišiel po odporúčaní ruskej Štátnej dumy.

Včera 18:21

Merz opustil rokovania Zelenského a Witkoffa v Berlíne, píše Die Welt.

Včera 18:20

Polícia zadržala muža podozrivého z unesenia a zadržiavania 12-ročného chlapca zo Zlínskeho kraja, ktorý bol od štvrtka nezvestný. Server Novinky.cz s odvolaním sa na svoj zdroj informoval, že chlapec bol zadržiavaný na chate v katastri obce Žlutava.

Včera 18:13

Pellegrini spolu s viacerými svetovými lídrami odsúdil nedeľnú streľbu na pláži Bondi v Sydney, ktorá si vyžiadala 12 obetí vrátane jedného zo strelcov. Pellegrini incident označil za „akt násilia, ktorý musí byť jednoznačne odsúdený“.

Včera 17:06

Netanjahu obvinil austrálsku vládu z podnecovania antisemitizmu v období pred nedeľňajšou streľbou v Sydney, ktorá bola zameraná na židovskú komunitu a pri ktorej zahynulo 11 ľudí.

Včera 17:05

Polícia v Rhode Islande v súvislosti so streľbou na Brownovej univerzite v meste Providence zadržala jednu podozrivú osobu.

Včera 15:58

Francúzsko naďalej odmieta dohodu o voľnom obchode medzi EÚ a združením Mercosur.

Včera 15:38

Orbán vyhlásil, že konfiškácia ruských aktív zmrazených na Západe by viedla k nepredvídateľným následkom pre EÚ.

Včera 15:37

Bardella podporil návrh na obnovenie verejných domov a v súvislosti so sexuálnou prácou odsúdil „pokrytectvo“ spoločnosti.

Včera 15:34

V izraelských médiách sa s odvolaním na zdroje v tajných službách aktívne šíri verzia, že za teroristickým útokom v Sydney stojí Irán.

Na to už reagovali v USA.

„Ak bol útok v Austrálii spáchaný na pokyn Iránu, Izrael má plnú legitimitu zo strany USA na úder proti Iránu,“ vyhlásil vysokopostavený americký zdroj pre televíznu stanicu Fox News.

Včera 14:29
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pri núdzovom pristátí lietadla v Moskve zahynulo 41 ľudí

Pri núdzovom pristátí lietadla Suchoj Superjet 100 na moskovskom letisku Šeremetievo zahynulo v nedeľu 41 ľudí. Oznámila to hovorkyňa Vyšetrovacieho výboru Ruskej federácie, informovali agentúry DPA a Interfax

❚❚
.

Vyšetrovací výbor krátko predtým oznámil, že podľa aktuálnych informácií tvrdé pristátie lietadla prevádzkovaného spoločnosťou Aeroflot na najrušnejšom letisku v Moskve, kde stroj zachvátili plamene, prežilo 37 zo 78 ľudí na palube.

Hovorkyňa výboru neskôr pred novinármi potvrdila: “Zomrelo 41 ľudí.” Medzi týmito obeťami je 40 pasažierov a jeden člen posádky.

V predošlom oznámení z nedeľňajšieho večera výbor uvádzal 13 potvrdených obetí vrátane dvoch detí. Ruské ministerstvo zdravotníctva vtedy oznámilo, že letecké nešťastie si vyžiadalo aj sedem zranených, stav dvoch z nich označovali lekári za vážny.

.

V dôsledku tejto tragédie, ktorá sa odohrala na letisku Šeremetievo, bolo na letiskách v Moskve zrušených alebo meškalo viac ako sto letov. Časť lietadiel, ktoré mali pristáť na letisku Šeremetievo, presmerovali na Vnukovo či Domodedovo.

Rozhlasová stanica Echo Moskvy informovala, že sústrasť pozostalým vyjadrili ruský prezident Vladimir Putin a premiér Dmitrij Medvedev, ktorý nariadil vznik vládnej vyšetrovacej komisie.

Lietadlo SSJ-100 štartovalo z Moskvy a malo letieť do Murmanska. Krátko po štarte však vyslalo núdzový signál a posádka sa začala pripravovať na núdzové pristátie.

To sa na prvýkrát nepodarilo. Na druhý pokus lietadlo narazilo na pristávaciu dráhu podvozkom, následne aj nosom. Podľa Echa Moskvy po pristátí začali lietadlu horieť motory. Stroj mal v čase tvrdého núdzového pristátia plné palivové nádrže.

Posádka podľa Echa Moskvy potvrdila, že lietadlo počas letu zasiahol blesk.

.

Spoločnosť Civilné lietadlá Suchého (GSS) v nedeľu informovala, že dané lietadlo prešlo plánovanou technickou kontrolou naposledy v apríli tohto roku.

 

Našli sa obe čierne skrinky lietadla Suchoj Superjet 100

Obe tzv. čierne skrinky lietadla Suchoj Superjet 100, ktoré v nedeľu pri tvrdom núdzovom pristátí v Moskve zachvátil požiar, sa našli na mieste tragédie. Odborníci začali skúmať ich technický stav. Podľa agentúry TASS to v pondelok potvrdil Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom).

Sledkom spresnil, že ako možné príčiny leteckého nešťastia sa zvažujú nedostatočná kvalifikácia pilotov, dispečerov a technického personálu, ako aj technická chyba či meteorologické podmienky.

.

Pri tragédii na moskovskom letisku Šeremetievo prišlo o život 41 ľudí vrátane jedného člena posádky a najmenej dvoch detí. Na palube sa nachádzalo 78 osôb.

V moskovských nemocniciach zostáva hospitalizovaných deväť zranených. Stav troch z nich je vážny. Zranenia zvyšných šiestich označili lekári za stredne vážne, uviedol TASS s odvolaním sa na ministerstvo zdravotníctva. Traja z hospitalizovaných boli členmi posádky havarovaného lietadla.

Ďalším 14 cestujúcim poskytli lekári ošetrenie ambulantne, dodal TASS.

Telá 41 obetí previezli do márnice a v dohľadnom čase sa začne s procesom ich identifikácie. TASS v tejto súvislosti citoval vyjadrenie nemenovaného predstaviteľa bezpečnostných zložiek, ktorý uviedol, že väčšina obetí, ktorým sa po núdzovom pristátí nepodarilo uniknúť z horiaceho lietadla, sa otrávila splodinami z horenia. Utrpeli aj rozsiahle popáleniny. Zdroj dodal, že presnú príčinu smrti určia pitvy a súdnolekárska expertíza.

Lietadlo Suchoj Superjet 100 (SSJ-100) smerujúce do Murmanska na severozápade Ruska bolo podľa Aeroflotu nútené vrátiť sa na letisko Šeremetievo krátko po štarte z “technických príčin”. Podľa ruských médií stroj vyslal núdzový signál a posádka sa začala pripravovať na núdzové pristátie.

Pri druhom pokuse zosadnúť na dráhu lietadlo narazilo na pristávaciu dráhu podvozkom, následne aj nosom, pričom začali horieť motory a plamene rýchlo pohltili celú zadnú časť. Stroj mal v čase tvrdého núdzového pristátia plné palivové nádrže. Podľa vyšetrovateľov sa jedna z nich pri dopade roztrhla.

Objavili sa aj správy, že lietadlo zasiahol blesk, čo podľa rozhlasovej stanice Echo Moskvy potvrdila posádka.

Väčšina obetí boli obyvatelia Murmanskej oblasti. V Murmansku spontánne vznikli pietne miesta, kam ľudia prinášajú kvety a hračky a zapaľujú sviečky. Podobné pietne miesto vytvorili aj na letisku Šeremetievo.

V chrámoch Murmanskej oblasti sa uskutočnia smútočné obrady za obete havárie a za uzdravenie zranených.

 

.

Aeroflot: Posádka urobila všetko, čo mohla, na záchranu pasažierov

Posádka lietadla spoločnosti Aeroflot, ktoré pri tvrdom núdzovom pristáti na letisku v Moskve zachvátil v nedeľu večer požiar, urobila všetko pre záchranu pasažierov. Po nehode, pri ktorej zahynulo 41 ľudí, to vo vyhlásení vydanom v noci na pondelok uviedli samotné aerolínie.

“Aeroflot vyjadruje najhlbšiu sústrasť rodinám a milovaným tých, ktorí prišli o život na lete SU1492 Moskva-Murmansk,” píše sa vo vyhlásení. “Posádka urobila všetko, čo bolo v jej silách, aby zachránila životy cestujúcich a poskytla núdzový pomoc dotknutým. Bohužiaľ, neboli schopní zachrániť všetkých na palube,” citovala leteckú spoločnosť agentúra DPA.

Lietadlo Suchoj Superjet 100 (SSJ-100) smerujúce do Murmanska na severozápade Ruska bolo podľa Aeroflotu nútené vrátiť sa na letisko Šeremetievo krátko po štarte z “technických príčin”. Podľa ruských médií vyslal stroj núdzový signál a posádka sa začala pripravovať na núdzové pristátie.

Pri druhom pokuse zosadnúť na dráhu lietadlo narazilo na pristávaciu dráhu podvozkom, následne aj nosom, pričom začali horieť motory a plamene rýchlo pohltili celú zadnú časť. Stroj mal v čase tvrdého núdzového pristátia plné palivové nádrže. Podľa vyšetrovateľov sa jedna z nich pri dopade roztrhla.

.

Objavili sa aj správy, že lietadlo zasiahol blesk, čo podľa rozhlasovej stanice Echo Moskvy potvrdila posádka.

O život pri tragédii prišlo 41 ľudí vrátane jedného člena posádky a najmenej dvoch detí.

Zo 78 osôb na palube prežilo 37 vrátane štyroch členov posádky. Viacerí ľudia utrpeli ťažké zranenia v dôsledku požiaru, uviedli záchranné zložky.

V lietadle vypukla panika, ukazujú videá zverejnené na internete, ktoré zachytávajú aj horiace pravé krídlo. Na miesto vyslali desiatky sanitiek a mnohých z ľudí, čo prežili, ošetrovali po nadýchaní sa dymu.

“Vyšetrovanie sa začalo a Aeroflot aktivoval svoj tím krízovej reakcie,” uviedla spoločnosť vo vyhlásení.

.

Aeroflot tiež zverejnil zoznam 33 ľudí, ktorí prežili, zahŕňajúci aj piatich hospitalizovaných. Aerolínie dodali, že tento zoznam je neúplný, pričom bude aktualizovaný na základe dostupných informácií.

V dôsledku tejto tragédie bolo na letiskách v Moskve zrušených alebo meškalo viac ako sto letov. Časť lietadiel, ktoré mali pristáť na letisku Šeremetievo, presmerovali na Vnukovo či Domodedovo.

Echo Moskvy informovalo, že sústrasť pozostalým vyjadrili ruský prezident Vladimir Putin a premiér Dmitrij Medvedev, ktorý nariadil vznik vládnej vyšetrovacej komisie.

 

Havária na letisku Šeremetievo podľa posádky súvisela s počasím

Členovia posádky ruského lietadla Suchoj Superjet 100 tvrdia, že núdzové pristátie ich stroja na moskovskom letisku Šeremetievo súviselo s nepriaznivým počasím. Lietadlo pri pristávaní zachvátil oheň, ktorý si vyžiadal životy 41 ľudí vrátane najmenej dvoch detí.

Kapitán posádky Denis Jevdokimov v ruských médiách informoval, že “v dôsledku blesku” lietadlo stratilo priame rádiové spojenie s riadiacou vežou, ktoré sa potom podarilo obnoviť cez záložnú frekvenciu rádiostanice určenú práve pre mimoriadne situácie. Toto spojenie však podľa jeho slov bolo krátkodobé a prerušované.

.

“Stihli sme povedať len pár slov a spojenie sa znova prerušilo,” uviedol Jevdokimov podľa denníka Komsomoľskaja pravda.

Kapitán nespresnil, či lietadlo blesk aj zasiahol, dodala agentúra AFP. Domnieva sa, že lietadlo začalo pri pristávaní horieť s najväčšou pravdepodobnosťou preto, že malo plné palivové nádrže.

Letuška Taťjana Kasatkinová vo vysielaní televízie Rossija-24 uviedla, že lietadlo sa po štarte z letiska Šeremetievo dostalo do oblaku a silného krupobitia. “Ozval sa zvláštny zvuk a po ňom prišiel záblesk, akoby elektrický výboj. Všetko to bolo veľmi rýchle,” dodala.

Podľa nej po tvrdom pristátí na letisku Šeremetievo “ľudia začali vyskakovať zo sedadiel a utekať smerom k východu, aj keď lietadlo sa ešte pohybovalo”. Kasatkinová uviedla, že ihneď po tom, ako stroj zastal, sa začala evakuácia. “Ja som cestujúcim pomáhala skĺznuť sa po nafukovacej kĺzačke,” ktorou sa dostali na letiskovú plochu, dodala letuška.

Podobne ako Jevdokimov, aj viacerí cestujúci sa domnievajú, že príčinou tragédie bol blesk.

Lietadlo prepravovalo 73 cestujúcich a piatich členov posádky. Z letiska Šeremetievo odštartovalo o 18.02 h miestneho času. Cieľom letu bolo mesto Murmansk. Krátko po štarte však posádka vyslala núdzový signál a lietadlo sa začalo vracať na Šeremetievo.

K tragédii došlo na záver predĺženého víkendu, ktorý bol v Rusku v súvislosti s prvomájovým Sviatkom práce.

.

V Murmanskej oblasti, odkiaľ pochádzala väčšina zo 41 obetí leteckého nešťastia, vyhlásili – počínajúc pondelkom – tri dni smútku.

Ruský národný letecký dopravca Aeroflot, ktorému havarované lietadlo patrilo, bol kedysi známy svojou nízkou úrovňou bezpečnosti, ale v posledných rokoch sa jeho povesť zlepšila a už viac ako desať rokov nemal žiadnu nehodu s obeťami na životoch.

Lietadlo ruskej výroby Suchoj Superjet 100 však od svojho uvedenia do prevádzky v roku 2011 prenasledujú problémy.

V roku 2012 pri predvádzacom lete v Indonézii narazilo lietadlo tohto typu do vrcholu neaktívnej sopky Salak, pričom zahynulo všetkých 45 ľudí na palube. Indonézske úrady vtedy uviedli, že nehodu zavinil pilot.

Technické problémy s lietadlom sa objavovali aj v ďalších rokoch, ale Rusko sa snažilo presvedčiť zahraničných dopravcov, aby si ho kúpili. Vláda dokonca ponúkla dotácie na podporu ruských leteckých spoločností, aby sa rozhodli pre lietadlá Suchoj Superjet. Ich hlavným prevádzkovateľom sa stala spoločnosť Aeroflot, ktorá ich podľa údajov zo septembra roku 2018 mala vo svojom lietadlovom parku 100.

 

Pri núdzovom pristátí lietadla v Moskve zahynulo najmenej 13 ľudí

.

Pri núdzovom pristátí lietadla Suchoj Superjet 100 (SSJ-100) na moskovskom letisku Šeremetievo zahynulo v nedeľu najmenej 13 ľudí. S odvolaním sa na lekárske zdroje o tom informovala agentúra TASS. Podľa nich zranenia utrpelo asi šesť ľudí.

Na palube lietadla sa podľa aktualizovaných informácií nachádzalo 73 cestujúcich a päť členov posádky.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie zatiaľ informuje len o “dvoch a viac obetiach”, uviedla agentúra Interfax.

Osud viacerých cestujúcich, ktorí sa nachádzali v zadnej časti lietadla, zatiaľ nie je známy, uviedol TASS. Echo Moskvy informovalo, že ide o 13 osôb.

Lietadlo SSJ-100 štartovalo z Moskvy a malo letieť do Murmanska. Lietadlo však krátko po štarte vyslalo núdzový signál a posádka sa začala pripravovať na núdzové pristátie.

To sa na prvýkrát nepodarilo. Na druhý pokus lietadlo narazilo na pristávaciu dráhu podvozkom, následne aj nosom. Podľa Echa Moskvy po pristátí začali lietadlu horieť motory.

Agentúra TASS informovala, že  požiar sa už medzičasom podarilo uhasiť.

.

Posádka podľa Echa Moskvy potvrdila, že lietadlo počas letu zasiahol blesk.

Letisko Šeremetievo dočasne obmedzilo svoju prevádzku – funguje len jedna z dvoch štartovacích a pristávacích dráh. Časť lietadiel, ktoré na tomto letisku mali pristáť, prebralo letisko Domodedovo.

Ruský premiér Dmitrij Medvedev nariadil vytvoriť vyšetrovaciu komisiu, ktorej úlohou bude stanoviť príčinu tragédie.

 

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

Marek Brna

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.
.

Čo očakáva Rusko do zajtrajšieho stretnutia USA – Ukrajina

Rusko a USA na stretnutiach v Moskve nediskutovali o „kórejskom variante“ riešenia územnej otázky na Ukrajine. Táto otázka sa vôbec…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Zoroslav Kollár: “Matovičova mafia sa vracia. Sulík a Cigániková v Sme rodina.” Obaja reagujú

Do hnutia Sme rodina má tento týždeň prestúpiť Jana Cigániková a následne aj Richard Sulík, tvrdí to vo svojom statuse…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľský a ukrajinský prezident sa pochytili okolo návštevy. Zelenskyj ustúpil

Ukrajinský prezident v piatok navštívi Poľsko. Prezident to oznámil novinárom. Bude to jeho prvá návšteva od víťazstva nového poľského prezidenta…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čím je pozoruhodný dnešný útok na Odesu

Dnešný útok na Odeskú oblasť je pozoruhodný tým, že Rusi po prvýkrát za dlhú dobu opäť použili na tento región…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák sa zastal svojho štátneho tajomníka

Minister obrany Robert Kaliňák sa zastal svojho štátneho tajomníka Igora Melichra, ktorý vyhlásil, že Ukrajina by mala byť celá po…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Keď sa brucho nadúva: Sprievodca pre brucho bez bublín a myseľ bez starostí

Čo majú spoločné lekárska ambulancia, kňazi v starom Egypte a črevný mikrobióm? Všetkých spája jeden nenápadný, no všadeprítomný jav –…

14. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Desať mŕtvych po streľbe počas osláv židovského sviatku na pláži v Sydney

Desať ľudí zomrelo po streľbe, ktorá sa v nedeľu odohrala na slávnej pláži Bondi v Sydney, informovala polícia agentúru AFP,…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Unikli detaily. Zelenského odpoveď na Trumpov mierový plán sa zhrňuje do formulky: „áno, ale…“

Ukrajina vo svojej verzii mierového plánu požaduje kontrolu nad Záporožskou jadrovou elektrárňou a zachovanie súčasného počtu vojakov Ukrajinskej národnej armády,…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šéf národniarov poprel, že by bol v parlamente opitý

Tvrdenia opozície, že predseda koaličnej Slovenskej národnej strany a podpredseda Národnej rady SR Andrej Danko bol v parlamente pod vplyvom…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Merz opustil rokovania Zelenského a Witkoffa

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov varuje pred tým, čo sa deje v Bosne a správaním Západu

V článku pre srbský denník Politika ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov obvinil Západ z rozpútania „viacúrovňovej kampane proti Srbom“,…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matovič pritvrdzuje a koaličné poslankyne primitívne uráža: Arogantné, skorumpované, falošné, klamárske fuchtle!

Namiesto ospravedlnenia ďalší primitívny útok. Igor Matovič si opäť kopol do koaličných poslankýň

14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hampl pre HS: Časť súčasných elít EÚ stratila schopnosť dohody aj diplomacie, správajú sa ako spoločenský odpad a viac už nemajú kam klesnúť

Vraj ak má človek v bežnom prejave slovník plný vulgarizmov rôzneho druhu, svedčí to o tom, že má skvelé rečnícke schopnosti.…

14. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
.

„Kreatívni“ európski úradníci našli dieru v zákone v snahe obísť veto

Krajiny EÚ schválili právny mechanizmus na neobmedzené zmrazenie zlatých a devízových rezerv Ruskej centrálnej banky v hodnote 210 miliárd eur.…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

Zomrel Jozef Gruska, zakladateľ slovenskej informatiky

Vo veku 92 rokov dnes zomrel zakladateľ slovenskej informatiky, profesor Jozef Gruska. Ako informovala jeho príbuzná Anna Grusková, do deväťdesiatky…

14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: V roku 2026 by sa mohli niektorým zamestnancom znížiť odvody

Budúci rok by sa mohli pri určitých kategóriách zamestnancov znížiť odvody. Muselo by to však byť spojené s nejakými opatreniami.…

14. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Saková: Slovensko zvažuje podanie žaloby pre zákaz ruského plynu

Slovensko zvažuje podanie žaloby pre zámer Európskej únie úplne sa odstrihnúť od dodávok ruského plynu. Uviedla to v diskusnej relácii…

14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Pes pustil býka a koňa do obývačky austrálskeho politika

Austrálsky zákonodarca zostal v úžase, keď prišiel domov a zistil, že jeho pes mu do obývačky vpustil býka a koňa.…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť 10 nových politických strán

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť desať nových politických strán. Oznámenia o zbere potrebných podpisov sú zverejnené na webstránke Ministerstva vnútra…

14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Triky malého podvodníka.” Zelenského „volebný“ ťah. O čo v skutočnosti ide

„Je zrejmé, že sa snaží vyhnúť Trumpovým požiadavkám, aby do 25. decembra podpísal dohodu o odstúpení určitých území a súhlasil…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dva vlastné góly zachránili Arsenal pred hanbou proti Wolves, Arteta priznal veľa práce

Futbalisti Arsenalu Londýn sa v sobotňajšom zápase Premier League 2025/2026 proti poslednému tímu tabuľky Wolverhamptonu Wanderers vyhli veľkej hanbe. Domácim…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Komisár pre deti kritizuje poslancov za roztržku v parlamente: Normalizujete násilie, legitimizujete nenávisť a vysielate deťom a mladým ľuďom mimoriadne nebezpečný signál

Komisár pre deti Jozef Mikloško vyjadril hlboké znepokojenie nad správaním, ktoré sprevádzalo poslednú schôdzu parlamentu. Ako uviedol vo výzve poslancom,…

14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina potvrdila kladenie protitankových mín PTM-3 z dronov Geraň

Ukrajina, 14. decembra 2025 - Záhada je prečo práve teraz. Najpravdepodobnejšie sú tri možnosti.  Jedna banálna, že na záznamový prostriedok…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Najnovší vývoj hovorí jasne: Novinárske akreditácie treba sprísniť

V rámci udržiavania zdravého ovzdušia vo verejnom priestore, ako aj dodržiavania dobrého tónu na tlačovkách štátnych zamestnancov je nevyhnutné, aby…

14. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Poľský generál chce „spáliť Kaliningrad“ z osobných dôvodov

Poľsko, 14. decembra 2025 - Poľsko a ďalšie krajiny NATO zvažujú možnosť útoku na Kaliningradskú oblasť, vyhlásil bývalý veliteľ Európskeho…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Zmatení jazyků…

Biblický příběh o Babylonské věži znáte, ne? Lid byl jednoho ducha a jedné mysli a pustili se do díla, které…

14. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Za čo vlastne bojujú progresívni aktivisti?

Liberálni aktivisti sa síce často stavajú do úlohy moderných mesiášov, no pravidelne v súvislosti s nimi prepukajú škandály, ktoré tento…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Polícia pátra po páchateľovi, ktorý zabil dvoch ľudí na univerzite v USA

Stovky policajtov v nedeľu pátrali po páchateľovi, ktorý na Brownovej univerzite v americkom Providence v štáte Rhode Island zastrelil dvoch…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fotografie, ktoré vám spôsobia neuveriteľnú bolesť

Bolesť nemusí vždy znamenať úraz alebo nehodu, niekedy ide o tie malé každodenné momenty, ktoré vám dokážu pokaziť náladu rýchlejšie…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

.


.

Daniel Lipšic sa má v stredu opäť postaviť pred disciplinárny súd

Bývalý a posledný šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic sa má v stredu (17. 12.) opäť postaviť pred disciplinárny súd.…

14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prečo je lev známy ako kráľ džungle?

Lev je už po stáročia považovaný za Kráľa džungle, hoci v skutočnosti žije najmä v afrických savanách. Tento majestátny predátor…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Fico vyzýva Žilinku: “Čo ešte preboha Lipšic robí na generálnej prokuratúre?”

Premiér Robert Fico vyhlásil, že vlastní voliči súčasnej vládnej koalície politikom pri moci najviac vyčítajú to, že “neurobili poriadok” s…

13. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Obyvatelia Skalice v miestnom referende odmietli výstavbu spaľovne komunálnych odpadov

Obyvatelia Skalice v miestnom referende odmietli výstavbu spaľovne komunálneho odpadu v katastrálnom území mesta. Referendum je platné, z 12 735…

14. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Alergická astma sa nedá vyliečiť. Pozor! Deťom do dvoch rokov by sa takéto lieky ani nemali dávať

Alergická astma sa vyliečiť nedá, cieľom pri liečbe je dosiahnuť, aby pacient bol bez príznakov, respektíve len s minimom prejavov.…

14. 12. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

Marek Brna

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov