NAŽIVO

Berlinale otvoria drámou o kameramanke pracujúcej v Afganistane. Predsedom poroty počas desaťdňového festivalu, ktorý patrí medzi najprestížnejšie v Európe, bude nemecký režisér Wim Wenders.

08:08

Samit o konkurencieschopnosti má preorientovať hospodársku politiku EÚ. Lídri členských krajín EÚ sa vo štvrtok stretnú v Belgicku na zámku Alden Biesen na neformálnom samite o konkurencieschopnosti.

08:07

Zisk firmy McDonald’s vo štvrtom kvartáli vzrástol o 7 %. Na americkom trhu tržby na tomto základe stúpli o 6,8 %.

08:06

Súd nariadil odškodné za prekrúcanie faktov o povstaní v Kwangdžu. Najvyšší súd Južnej Kórey rozhodol, že rodina zosnulého prezidenta Čon Du-hwana musí zaplatiť odškodné za skreslenie faktov v jeho pamätiach o prodemokratickom povstaní v meste Kwangdžu z mája 1980.

08:06

Počet obetí potlačenia protestov v Iráne presiahol hranicu 7000. Mnohé osoby sú stále nezvestné alebo sú obavy, že sú po smrti.

08:05

Šéf Instagramu popiera zámerné vytváranie závislosti mladých od sietí. Mosseri takto vypovedal v prelomovom súdnom procese v Kalifornii, ktorý má posúdiť, či jeho spoločnosť vedome vytvárala závislosť detí od svojej platformy s cieľom dosiahnuť zisk.

08:04

Trump nariadil Pentagónu nakupovať elektrinu z uhlia. Ide o Trumpovo najnovšie rozhodnutie na podporu odvetvia, ktoré výrazne prispieva k zmene klímy, informovala agentúra AFP.

08:03

Po ruských útokoch na Dnipro, Kyjev a Odesu hlásia zranených. Primátor Kyjeva Vitalij Kličko oznámil, že ruská armáda zaútočila na hlavné mesto balistickými raketami.

08:03

Waltz: USA začnú čoskoro splácať svoje podlžnosti voči OSN. Generálny tajomník OSN António Guterres na konci januára varoval, že neplatenie členských príspevkov krajín dostalo OSN na pokraj finančného kolapsu.

08:02

Snemovňa reprezentantov schválila zrušenie Trumpových ciel na Kanadu. Ide o zriedkavé vyjadrenie nesúhlasu s prezidentom USA Donaldom Trumpom a lídrami Republikánskej strany.

08:01

Babiš a Macron hovorili o povolenkách, pláne „buy european“ a Ukrajine. Francúzsky prezident Emmanuel Macron prijal v stredu večer v Elyzejskom paláci v Paríži českého premiéra Andreja Babiša.

08:00

Nobelov výbor je zhrozený z fyzických útokov na Mohammadíovú v Iráne. Iránske orgány uväznili 53-ročnú ľudskoprávnu aktivistku 12. decembra 2025 po proteste vo východoiránskom meste Mašhad spolu s ďalšími demonštrantmi.

07:59

Kosovský parlament zvolil Kurtiho za predsedu vlády. Týmto krokom sa zároveň ukončila takmer rok trvajúca politická patová situácia v krajine.

07:58

Talianska vláda chce presadiť tvrdšie pravidlá proti migrantom. Zákon umožní za určitých podmienok zakázať vstup lodí s migrantmi do teritoriálnych vôd Talianska, prípadne zaviesť tzv. námornú blokádu.

07:58

Zomrel významný holandský spisovateľ Cees Nooteboom. Vo veku 92 rokov zomrel v stredu holandský spisovateľ Cees Nooteboom, ktorého romány, cestopisy a preklady z neho urobili významnú literárnu osobnosť v povojnovej Európe.

07:57

Požiar výškovej budovy v Berlíne si vyžiadal život dieťaťa a zranených. Požiar zachvátil výškovú budovu vo štvrti Friedrichsfelde.

07:56

Laj Čching-te: Taiwanom by sa expanzívne ambície Číny nezastavili. Taiwanský prezident Laj Čching-te vyzval Európu, aby s Taiwanom posilnila spoluprácu v oblasti obrany a umelej inteligencie.

07:56

Meta: Rusko sa pokúsilo zablokovať aplikáciu WhatsApp na svojom území. Tento krok by mohol zasiahnuť až 100 miliónov používateľov.

07:53

Zelenskyj povedal, že Ukrajina usporiada voľby až po potvrdení bezpečnostných záruk a prímeria s Ruskom.

Včera 20:20

Americký minister energetiky Chris Wright pricestoval do Venezuely na rokovania s dočasnou prezidentkou Delcy Rodriguezovou a predstaviteľmi ropného priemyslu o využívaní zásob ropy vo Venezuele.

Včera 20:08

Spotová cena zlata dosiahla do 16.15 h SEČ 5067,93 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to predstavuje zvýšenie o 0,9 %.

Včera 19:41
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Prezentácia Košickej eparchie v talianskej diecéze Casale Monferrato

Košická eparchia sa predstavila v talianskom biskupstve Casale Monferrato. Prišli na pozvanie tamojšieho biskupa Mons. Alceste Catella. Táto prezentácia prebiehala v rámci pastoračného programu talianskej diecézy, ktorý okrem iného chce predstaviť aj mnohotvárnosť Katolíckej cirkvi. Tá sa odzrkadľuje v rôznorodosti jej liturgických tradicií

❚❚
.

Do biskupstva prišli niekoľkí slovenskí kňazi pod vedením vladyku Milana Chautura, košického eparchu. Prezentácia prebiehala v piatok na biskupskom úrade za účasti domáceho biskupa i mnohých kňazov a laikov. Program obohacovala svojimi vstupmi vo forme spevu liturgických hymien i časť miešaného Katedrálneho zboru sv. Cyrila a Metoda z Košíc pod vedením dirigentky Lucie Lovašovej.

Po úvodných slovách Martin Mráz, duchovný správca pre vysokoškolákov, uviedol prítomných do všeobecnej problematiky východných cirkví. V druhej časti svojej prezentácie priblížil históriu Gréckokatolíckej cirkvi na Slovensku a v rámci nej predstavil aj Gréckokatolícku eparchiu Košice. Tému Biblickej tradície v liturgickom živote byzantskej cirkvi rozobral Róbert Jáger, sekretár vladyku Milana a hovorca Košickej eparchie, v ktorej upozornil na výzvu pre modliaceho sa vstúpiť do skúsenosti biblickej udalosti.

Dojmy večera charakterizoval miestny biskup, ktorý v závere povedal: „Slovo, ktorým chcem vyjadriť svoje pocity z dnešného večera je krása. Nie krása povrchná, ale niečo čo vychádza z vnútra. Z vnútra Vašej cirkvi, ktorú ochraňoval Boh aj v tých najťažších časoch komunistického prenasledovania.“

.

Program druhého dňa prezentácie slovenskej gréckokatolíckej cirkvi v diecéze Casale Monferrato začal svätou liturgiou v miestnej katedrále pri hrobe patróna a prvého biskupa tejto diecézy sv. hieromučeníka Evázia.

Ďalej pokračoval stretnutím vladyku Milana Chautura CSsR, košického eparchu, s primátorkou spomenutého mesta Concettou Palazzetti. Všetkých hostí zo Slovenska, ktorí prišli spolu s vladykom Milanom, osobne previedla budovou magistrátu a priblížila historickú a spoločenskú situáciu mesta.

“Modlitbová podpora je to, čo človek dnes najviac potrebuje. Zvlášť je to potrebné pre kresťana v tejto komplikovanej modernej spoločnosti, kedy je vystavený mnohým prekážkam často aj diskriminácii. Duchovné spoločenstvo je to, čím sa vzájomne podporujeme, aby sme obstáli vo výzvach a ostali verní Kristovi”, dodala primátorka.

V poobedňajších hodinách sa v starobylej diecéznej knižnici koncertom predstavili členovia košického miešaného Katedrálneho zboru sv. Cyrila a Metoda, ktorých dirigovala Lucia Lovašová. Zazneli vybrané spevy byzantsko-slovanskej tradície, ktoré najviac prezentujú hĺbku a bohatstvo liturgie a najdôležitejšie obdobia liturgického roka Východnej cirkvi. Koncert uviedol Mons. Francesco Mancinelli, rektor Baziliky minor Santuario di Crea, ktorý je hlavný organizátor návštevy vladyku Milana v tejto diecéze.

Počas koncertu Martin Mráz, duchovný správca pre vysokoškolákov, niekoľkými vstupmi v krátkosti predstavil históriu i pôsobenie zboru, ako aj minulosť a súčasnosť Košickej eparchie. Poukázal na fakt, že hlavnou myšlienkou koncertu bolo skrze krásu východného liturgického spevu poukázať na slová pápeža sv. Jána Pavla II, ktoré počas svojho pontifikátu niekoľkokrát zdôraznil: Katolícka cirkev musí dýchať oboma stranami pľúc – východnou i západnou. Na záver sa prítomným prihovoril vladyka Milan a poďakoval za rodinné stretnutie, keďže, ako zdôraznil, Cirkev je vlastne jedná veľká rodina, v ktorej je mnoho obradov, v čom sa len násobí jej krása ako krása lúky pokrytá mnohorakými kvetmi.

.

Počiatok chrámového zborového spevu v košickej farnosti zaznamenáva kronika z roku 1851. Na dlhú tradíciu tohto chrámového zborového spevu nadväzuje aj zbor sv. Cyrila a Metoda, ktorý založil v roku 1984 vtedajší kaplán farnosti Narodenia Presvätej Bohorodičky Vojtech Boháč. Od roku 1991 bol dirigentom zboru Šimon Marinčák a od roku 1996 doteraz je dirigentkou Lucia Lovašová.

Repertoár zboru tvoria liturgické a iné sakrálne skladby v cirkevnoslovanskom a slovenskom jazyku. V poslednom čase sa zbor venuje aj ľudovému cirkevnému spevu – prostopíniju. Hlavným poslaním zboru je služba katedrálnemu chrámu pri bohoslužbách a rôznych slávnostiach, ktoré sa konajú po založení Košického exarchátu.

Vyvrcholením prezentácie Východnej cirkvi v diecéze Casale Moferrato bola nedeľná archijerejská svätá liturgia v Bazilike minor Santuario di Crea. Liturgickému zhromaždeniu predsedal vladyka Milan za účasti miestneho biskupa Mons. Alcesteho Catellu a niekoľkých, aj domácich kňazov. Spevom liturgické slávenie sprevádzali členovia miešaného katedrálneho zboru sv. Cyrila a Metoda z Košíc, ktorý viedla dirigentka Lucia Lovašová.

Hneď v úvode sa prihovoril domáci biskup, ktorý vyjadril svoju radosť z účasti na slávení eucharistie v slovansko-byzantskom obrade. Ako zdôraznil, rôznorodosť cirkvi sa spája práve v skutočnosti Eucharistie, ktorá je zdrojom jej jednoty.

Vladyka Milan Chautur vo svojej kázni poukázal na nebo, ako na cieľ ľudského života, na ktorý sa však človek málo zameriava. To však dáva do pozornosti Presvätá Bohorodička, keď sa zjavuje vo Fatime a tak veľmi zdôrazňuje pokánie. Ako vladyka vysvetlil, pokánie nie je len prísť od chrámu, či z času na čas sa vyspovedať, ale zmeniť zmýšľanie, sústrediť sa nie na pozemské, ale na večné hodnoty. Toto vyzvanie zavŕšil vladyka Milan slovami prosby k Bohorodičke: „Daj aby sme hľadali nebeské radosti.

.

Slávenie liturgie za účasti plnej Baziliky minor dalo veriacim možnosť prakticky zakúsiť teoretické poznatky, ktoré mohli spoznať v predchádzajúcich dňoch. Hlavným organizátorom tejto návštevy bol Mons. Francesco Mancinelli, rektor Baziliky minor Santuario di Crea.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

Drogy alebo ropa? Dilema USA s Venezuelou vyriešená?

Napriek tomu, že situácia vo Venezuele ja stále nie celkom jasná, dnes sa zdá, že Washington dostal tamojšiu vládu pod…

12. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Europoslanci za SMER-SSD pripomínajú EÚ jej korupčné kauzy

Ťažká debata a kritická výmena názorov. Včerajšej  europarlamentnej diskusii dominovala debata o stave právneho štátu a neobišla sa ani téma Benešových dekrétov. Europoslanci…

12. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ostrá debata v EP: „Zlodej kričí: Chyťte zlodeja!“

Počas včerajšej europarlamentnej rozpravy dostal slovo aj zástupca hnutia Republika Milan Uhrík . Počas svojho minútového prejavu nezostal progresívcom nič…

12. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tuskova popularita v Poľsku slabne

Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Social Changes, ktorý agentúra pripravila pre televíziu wPolsce24, je viac ako polovica Poliakov nespokojná s činnosťou…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrobári Európskej Únie

V poslednej dobe silnejú tendencie spochybňovať význam európskej integrácie. My starší si pamätáme, že v deväťdesiatych rokoch minulého storočia bolo…

12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Green Deal v praxi: Povinné parkovanie bicyklov v nových bytovkách

Povinnosť je v zákone, priestor v projekte a náklad v cene bývania. Ako to dopadne na bežných ľudí?

12. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Španielski farmári zaplavili Madrid traktormi na protest proti dohode s Mercosurom

Stovky traktorov v stredu vtrhli do centra Madridu, keď španielski poľnohospodári zorganizovali veľký protest proti obchodnej dohode Európskej únie s…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia oznamuje celoeurópsky „akčný plán“ na boj proti kyberšikane

Európska komisia podporí zavedenie online bezpečnostnej aplikácie vo všetkých členských štátoch EÚ, ktorá deťom a mladým ľuďom umožní jednoducho nahlásiť…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Chcete chrániť mozog pred demenciou? Osvojte si tento rituál

Podľa novej štúdie je mierna denná konzumácia kofeínu spojená s nižším rizikom demencie a pomalším kognitívnym poklesom, uvádza spravodajský portál…

12. 02. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

VIDEO: "Slaf" pred zámorskými novinármi vychválil brankára Hlavaja do nebies

O hráčov nášho tímu mali po víťaznom zápase s Fínskom v rámci Zimných olympijských hier 2026 v Miláne záujem aj…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Naozaj spáchal Kurt Cobain samovraždu? Nová expertíza vzbudzuje pochybnosti

Forenzní lekári spochybnili samovraždu Kurta Cobaina,  speváka kultovej kapely Nirvana. Ich analýza  sa opiera o podrobné preskúmanie pôvodnej pitevnej správy…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Halinárová otvorene o zlej forme biatlonistiek: "Dostávať na kole skoro minútu nie je hodné olympiády..."

Slovenské reprezentantky Paulína Bátovská Fialková a Anastasia Kuzminová majú za sebou vytrvalostné preteky na 15 kilometrov na zimných olympijských hrách…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

NATO poprelo tvrdenia Zelenského o raketách Patriot

NATO poprelo tvrdenie Zelenského, že Ukrajina v januári zostala bez amerických rakiet Patriot kvôli oneskoreným platbám zo strany Európy, v…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kariéra bývalého anglického reprezentanta narazila na tvrdé dno. V kasíne nechal 150-tisíc

Anglický futbalista Dele Alli prehral za pár dní takmer 150-tisíc libier počas pokrových hier o druhej ráno v londýnskom kasíne.…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Holandská vláda chce pripraviť Maďarsko a Slovensko o právo veta a fondy EÚ

Nová  progresívna holandská vláda má vo svojej koaličnej zmluve pasáž, v ktorej hovorí, že chce zbaviť európskych fondov a hlasovacích…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko dodá Azerbajdžanu 300 ťažkých samohybných mínometov

Slovensko, 11. februára 2026 - Azerbajdžan si objednal 96 automatických samohybných mínometov SAM120 kalibru 120 mm na základe zmluvy v…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Ústavný súd pozastavil účinnosť zmeny Trestného poriadku o kajúcnikoch

Ústavný súd SR pozastavil účinnosť zmeny Trestného poriadku, týkajúcej sa nepoužiteľnosti dôkazov získaných od spolupracujúcej osoby. Návrhu na pozastavenie účinnosti…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Američania predstavili podvodné bojové plavidlá - prísavky

USA, 11. februára 2026 - Spoločnosť Lockheed Martin predstavila nové bezpilotné podvodné zariadenie s názvom Lamprey , určené na presun…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Streľba v škole v Rusku si vyžiadala jednu obeť, traja sú zranení

Pri streľbe v technickej škole v ruskom meste Anapa na juhu krajiny prišiel v stredu o život bezpečnostný pracovník a…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozdiely, ktoré potrápia váš mozog: Nájdete 3 detaily v kúpeľni za 27 sekúnd?

Rozdiely ukryté v zdanlivo identických scénach sú obľúbeným spôsobom, ako si otestovať vizuálne schopnosti a rýchlosť myslenia. Tento typ hlavolamu…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Aký je názor lídrov EÚ na priame rokovania s Putinom?

Mala by Európska únia zdvihnúť telefón, zavolať Vladimirovi Putinovi a požiadať ho o rokovania? Záleží na tom, koho sa pýtate,…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Fascinujúce veci, ktoré nevidíte každý deň: 15 dôkazov, že svet je plný prekvapení

Fascinujúce veci nemusia pochádzať z inej planéty ani z vedeckého laboratória, aby nás ohromili. Často ich míňame každý deň bez…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Pravda o pôvode Slovanov

Nie desiatky, ale stovky historikov si kládli a kladú stále otázku, aký je pôvod Európanov? Vôbec to nie je také…

11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zvrat v kauze darovaných Migov: kto nám tu klamal do očí?

Politici niekedy nehovoria pravdu – stáva sa to aj novinárom, ale prokuratúre by sa to stávať nemalo, upozorňuje Robert Kaliňák

11. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Orbán: Brusel a Kyjev vyhlásili Maďarsku vojnu

Maďarský premiér Viktor Orbán tvrdí, že Brusel a Kyjev „vyhlásili Maďarsku vojnu“. Reagoval tak na článok portálu Politico o plánoch…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské bezpilotné lietadlá zničili hlavný závod vyrábajúci bezpilotné lietadlá Lasar’s Group

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Študent „Muro“ má konkurenciu v Modre

Vyzerá to tak, že opozícia na čele s Progresívnym Slovenskom siahla na dno –  v protivládnej kampani im neostáva nič iné, ako…

11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V prípade napadnutia komentátora denníka SME obvinila polícia konkrétnu osobu

V prípade napadnutia komentátora denníka SME Petra Schutza z 10. januára v Košiciach policajný vyšetrovateľ obvinil jednu konkrétnu osobu z…

11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Berlinale otvoria drámou o kameramanke pracujúcej v Afganistane. Predsedom poroty počas desaťdňového festivalu, ktorý patrí medzi najprestížnejšie v Európe, bude nemecký režisér Wim Wenders.

08:08

Samit o konkurencieschopnosti má preorientovať hospodársku politiku EÚ. Lídri členských krajín EÚ sa vo štvrtok stretnú v Belgicku na zámku Alden Biesen na neformálnom samite o konkurencieschopnosti.

08:07

Zisk firmy McDonald’s vo štvrtom kvartáli vzrástol o 7 %. Na americkom trhu tržby na tomto základe stúpli o 6,8 %.

08:06

Súd nariadil odškodné za prekrúcanie faktov o povstaní v Kwangdžu. Najvyšší súd Južnej Kórey rozhodol, že rodina zosnulého prezidenta Čon Du-hwana musí zaplatiť odškodné za skreslenie faktov v jeho pamätiach o prodemokratickom povstaní v meste Kwangdžu z mája 1980.

08:06

Počet obetí potlačenia protestov v Iráne presiahol hranicu 7000. Mnohé osoby sú stále nezvestné alebo sú obavy, že sú po smrti.

08:05

.

Szalay prezradil za aké výroky je obvinený Kotlár

Vládny splnomocnenec pre prešetrenie manažmentu pandémie COVID-19 Peter Kotlár bol obvinený zo šírenia poplašnej správy pre tvrdenia o toxicite a…

11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Merz odmietol Macronovu výzvu

Vláda nemeckého kancelára Friedricha Merza odmietla výzvu francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona na emitovanie spoločných dlhopisov. Informuje web Politico

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaja Kallas má pre Rusko tvrdé podmienky

Kaja Kallas má v úmysle požadovať od Ruska zníženie počtu vojakov v rámci urovnania situácie na Ukrajine, informuje agentúra Reuters

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Skončí Zelenskyj? Podľa FT sa niečo chystá, a to už koncom februára

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj môže oznámiť konanie prezidentských volieb a referenda 24. februára – v deň štvrtého výročia začiatku vojny…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Čo hľadá pro-ukrajinská propaganda na STVR?

Vedomá a inteligentná manipulácia más je súčasťou demokratického zriadenia – toto napísal Edward L. Bernays vo svojej legendárne knihe o…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov