NAŽIVO

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa vo štvrtok o 19.04 h SEČ predával po 59,81 USD. To bolo o 86 centov alebo 1,49 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 74 centov alebo 1,18 % na 63,41 USD za barel.

20:21

Organizátori rozhodli, že Izrael sa bude môcť zúčastniť na Eurovízii v roku 2026.

20:17

V poľskom a litovskom parlamente sa v decembri bude hlasovať o zákonoch, ktoré podľa organizácie Reportéri bez hraníc oslabia tamojšie verejnoprávne médiá. RSF vyzvala obe krajiny na dodržiavanie nariadenia EÚ o slobode médií.

19:40

Babiš sa rozhodol vzdať sa svojho holdingu Agrofert a tým vyriešiť konflikt záujmov. Akcie spoločnosti bude spravovať nezávislý správca a on už firmu nikdy vlastniť nebude. Po jeho smrti ju prevezmú jeho deti.

19:39

Vrchný veliteľ spojeneckých síl NATO v Európe Alexus Grynkewich povedal, že NATO integruje všetky severoeurópske krajiny pod Spoločné veliteľstvo síl v americkom Norfolku. Cieľom je zvýšiť transatlantickú bezpečnosť a posilniť pozíciu aliancie na ďalekom severe.

19:37

Štátny tajomník ministerstva dopravy Igor Choma uviedol, že plánovaný termín dokončenia druhej etapy severného obchvatu Prešova na rýchlostnej ceste R4 v novembri 2027 sa zatiaľ nemení.

18:54

Zástupca ministra energetiky Ahmet Berat Conkar uviedol, že Turecko predĺžilo o jeden rok dve zmluvy s Gazpromom o dodávkach zemného plynu.

18:53

V Úradnom vestníku EÚ sa uvádza, že Európska komisia začala prehodnocovať antisubvenčné clá na elektromobily skupiny Volkswagen vyrobené v Číne.

18:51

Denník The New York Times podal žalobu na Pentagón, pretože považuje za protiústavnú jeho novú obmedzujúcu mediálnu politiku. Súd zároveň požiadal, aby zablokoval jej uplatňovanie.

18:40

Merz odložil svoju návštevu Nórska a namiesto toho zamieri do Bruselu na rokovania o využití zmrazených ruských aktív na pomoc Ukrajine.

17:28

Rusko zaznamenalo prudký nárast leteckých incidentov, pretože pre západné sankcie má obmedzený prístup k náhradným dielom pre lietadlá zahraničnej výroby. Ruské letecké spoločnosti nahlásili od januára do konca novembra viac ako 800 porúch, ktoré viedli ku zrušeniu letov alebo núdzovým pristátiam.

17:17

Velenie ukrajinskej armády odmieta tvrdenia Ruska o údajom dobytí mesta Pokrovsk a mesta Vovčansk. Moskva to oznámila tento týždeň.

17:12

Armáda Izraela oznámila, že jej jednotky zabili približne 40 členov Hamasu, ktorí sa ocitli v pasci v tuneloch pod mestom Rafah na juhu Pásma Gazy.

17:11

Viacero ministrov zahraničných vecí členských štátov organizácie pre agentúru DPA uviedlo, že OBSE je pripravená monitorovať prípadné prímerie na Ukrajine.

17:10
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pellegrini k účelovému vyťahovanie časti dôkazov: Podľa čoho vyberá konkrétna redaktorka slovnú exhibíciu nejakého pána s čiernovlasou dámou?

Predseda vlády SR a podpredseda strany Smer-SD Peter Pellegrini vyvrátil, že je na odchode zo Smeru-SD. “Ja som podpredsedom Smeru a je mojou povinnosťou, aby som urobil všetko pre to, aby strana, ktorá prezentuje politiku sociálnej demokracie, naďalej dosahovala dobré výsledky. Sociálna demokracia totiž patrí do nášho každodenného života,” povedal dnes po rokovaní vlády Pellegrini

❚❚
.

Demisiu sa podať nechystá a bude robiť všetko pre to, aby ako predseda vlády SR doviedol Slovensko k riadnym parlamentným voľbám.

Premiér Pellegrini zároveň uviedol, že nehovoril s Tomášom Druckerom o jeho politickom projekte, o ich spolupráci ani o svojom odchode k nemu.

Tvrdí, že jediné diskusie, ktoré vedie, sú s predsedom Smeru-SD Robertom Fico a kolegami v Smere-SD, aby urobili dobrý volebný výsledok strany. Drucker zakladá politickú stranu Dobrá voľba.

.

 

Kandidátka Smeru-SD

Premiér Pellegrini sa vyjadril aj ku kandidátke Smeru-SD, keďže portál Aktuality.sk včera zverejnil informáciu, že si dal podmienku, aby sa na nej nenachádzali Robert Kaliňák, Ľuboš Blaha a dokonca aj Robert Fico.

“Ja som sa k pánu Blahovi a jeho účasti na kandidačnej listine nevyjadril a ani nemám dôvod sa k nemu momentálne vyjadrovať. Pomenoval som len veľmi jasný postoj na toho druhého pána,” vysvetlil čím myslel bývalého policajného prezidenta Tibora Gašpara.

 

.

Účelové vyťahovanie časti dôkazov

“Pamätám si, keď som tu pred vami stál a bola zverejnená komunikácie slávnej čiernovlasej dámy, ktorá si písala s kade kým, o hoci čom. Dnes, samozrejme, obsah správ je iný. Kým prvé boli viac intímneho charakteru, tieto sú už iné,” uviedol premiér na úvod k téme Threemy.

Pripomenul, že správ je niekoľko desiatok tisíc a zistili sa aj ďalšie trestné činnosti. “Zverejňované sú konkrétne útržky pod nejakou zámienkou, že treba vytvárať verejný tlak, aby ich nikto žiadnym spôsobom nemohol ututlať,” uviedol a dodal, že všetci majú jeho plnú podporu a zároveň je rád, že nikto z nich nevystúpil a neavizoval, že niekto na nich tlačil, alebo žiadal niečo zatutlať.

Na druhej strane však tvrdí, že dôkazy sú na to, aby sa nimi zaoberali vyšetrovatelia, prokurátori a na základe týchto dôkazov rozhodli spravodlivo súdy. “Nemyslím si, že dôkazy by mali byť využívané aj na niečo, čo mi už zaváňa aj politickým bojom, nielen snahou vyšetriť vraždu,” upozornil.

Dodal, že dané správy by mali čítať, tí, ktorí ich čítať majú. “Nemôžeme skĺznuť k tomu, že slovnú exhibíciu nejakého pána, ktorý si píše s dotyčnou dámou, kade čo rozpráva, aby sme to brali ako merný dôkaz. Keď to polícia dokáže, riešme to,” vysvetlil a dodal:

.

“Neviem, čo ten pán narozprával a o kom všetkom narozprával. Pre mňa je rozhodujúce, že kým niektorí predstavitelia politických strán chodili k dotyčnému pánovi na raňajky, za mojej vlády je vo väzbe. Je vyšetrovaný a čelí rôznym trestným oznámeniam. Je to rozdiel, ktorý ja vnímam.”

“Neskúšajme na Slovensku zavádzať spôsob účelového vyťahovania časti dôkazov a nejakým spôsobom využívali len tie pasáže, ktoré teraz vyhovujú v predvolebnom období,” vyzval a vysvetlil, že keďže k ním nemá prístup nevie, či sa v nich nespomína aj OĽaNO. “Keby sme si to všetko prečítali, tak zistíme, že ten pán narozprával veľmi veľa a o kade kom.”

“Dnes preto nevyvodzujem žiadne konkrétne závery voči ľuďom, o ktorých on hovoril… Mňa by aj zaujímalo, na základe čoho to konkrétna redaktorka alebo denník si vyberie. Dnes pustím to, budúcu nedeľu toto a do stredy máme o čom rozprávať,” vysvetlil svoje chápania publikovania časti Threemy.

Pellegrini zároveň položil otázku, ktorú sa pýtajú mnohí: Prečo nie je obsah komunikácie Threema publikovaný naraz, ak to už chce niekto zverejniť?

 

Kočner a televízna obrazovka

Pellegrini sa tiež vyjadril televíznej prezentácii Kočnera v minulosti. “Hovoríme o človeku, ktorého ja už veľmi dlho vnímam z televíznych obrazoviek. Bol to človek, ktorý každú chvíľu vystupoval aj v spoločenských reláciách a okolo neho za stolom sedelo obrovské množstvo ľudí,” vysvetlil a pripomenul, že v jeho blízkosti sedela aj bývalá premiérka Iveta Radičová.

Trestať niekoho za to, či sa s Kočnerom stretol, je preto podľa premiéra veľmi problematické, keďže nie je verejne známe, o čom sa bavil aj s niektorými redaktormi televízií off record. Preto podľa vlastných slov nemá dôvod z uvedenej komunikácie vyvodzovať závery voči svojim kolegom.

“Pokiaľ to nie je komplex, ktorý by potvrdzoval to, o čom sa tam hovorí, nikdy neskĺznem na takúto vlnu. Neurobil som to predtým a neurobím to ani teraz,” vysvetlil a dodal, aby si vyšetrovatelia i prokurátori robili svoju prácu v medziach zákona a rozhodnutia súdov nech sú spravodlivé.

 

.

 

 

Kočnerova Threema a mediálna intepretácia

Médiá – predovšetkým Denník N a Aktuality.sk – minulý začali so zverejňovaním políciou získanej komunikácie z mobilného telefónu Mariana Kočnera, ktorý polícii odovzdal Peter Tóth.

.

Najskôr sa objavili údajné správy o predstaviteľoch Smeru-SD, Andrejovi Dankovi z SNS či Bélovi Bugárovi z Mostu-Híd či ĽSNS. Ešte predtým médiá zverejnili časti komunikácie Kočnera s podnikateľom Norbertom Bödörom, kde sa spomínali politici, sudcovia, prokurátori a údajne aj súčasný policajný prezident Lučanský.

 

Fico uviedol, že niektoré médiá vedú proti Smeru džihád

Predseda Smeru-SD Robert Fico odmieta, že by sa niekedy s obvineným Marianom K. stretol tak, ako je to opísané v uniknutej komunikácii z aplikácie Threema.

“Čokoľvek povie Marian K. na svoju obhajobu, je nezmysel. S jedinou výnimkou – ak je to proti Smeru. Vtedy, ak je to aj neoverené, je to podľa vás pravda,” vyčítal médiám predseda Smeru.

.

Kritizoval “verejné zneužívanie neoverenej SMS komunikácie pána Mariana K.” médiami. Tie podľa neho vedú proti Smeru džihád.

Na snímke predseda strany Smer-SD Robert Fico

„Čo je horšie pre opozíciu a médiá ktoré nás nenávidia je, že z nádejného kandidáta na premiéra sa stal narkoman a drogový díler, z prezidenta Kisku sa stal daňový a pozemkový podvodník. Trošku to odľahčím a poviem, že tento človek keby podnikal v pohrebníctve, tak mŕtvemu aj ponožky ukradne. Toto je obraz tých nových lídrov slovenskej opozície. Tá obsesia ktorú cítiť v niektorých médiách proti Smeru sa mení na akýsi džihád a príkladom je verejné zneužívanie neoverenej SMS komunikácie obvineného pána Kočnera. Vyzývam ministerku vnútra pani Sakovú a volám ju k politickej zodpovednosti ako predseda strany ktorý ju nominoval za ministerku vnútra. Vyzývam predsedu vlády Petra Pelegríniho, ktorý bol mnou nominovaný na post predsedu vlády, vyzývam generálneho prokurátora pána Čižnára a vyzývam prezidenta policajného zboru pána Lučanského aby urobili poriadok, pokiaľ ide o orgány činné v trestnom konaní.“

Pri otázke, či sa s Marianom K. stretol pri inej príležitosti, ako je uvádzané v článku Denníka N, Fico uviedol, že sa s ním stretával predovšetkým na rôznych spoločenských akciách, kde Marianovi K. venovali veľkú pozornosť kamery TV Markíza. „Popieram však, že by sme sa spolu rozprávali o strane Smer-SD. Marian K. totiž nebol žiaden môj poradca a preto som na to nemal najmenší dôvod,” dodal Fico.

 

Kaliňák: Zjavne sa nedovolal

Exminister vnútra Robert Kaliňák popiera, že informácie, ktoré o ňom Marian K. písal Alene Zs., sa zakladajú na pravde. Pre denník Pravda tvrdí, že spolu nikdy netelefonovali.

Určite nie a keďže tá strana nebola zaregistrovaná, zjavne sa mi nedovolal ani on. Nemôžem za to, že niekto niekde o mne rozpráva, že ma videl, pozná a chodil so mnou na ryby, tomu asi človek nevie zabrániť. To, že niekto niečo takéto rozpráva, čo ste to nikdy nezažili, že niekto machruje pred nejakou babou, s tým ja nič neurobím. Ale fakty hovoria jasnou rečou. Platí, že jediný, s kým sa stretával aktívne, a sú o tom dôkazy, bola opozícia, proste pán Sulík,” dodal pre Pravdu Kaliňák (viac v článku).

.

 

Danko: Vylučujem akékoľvek podklady, akúkoľvek snahu aj z jeho strany využiť moju funkciu

Predseda Národnej rady SR a SNS Andrej Danko priznal, že sa v roku 2014 jediný raz stretol s Marianom K., ktorý je obvinený z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Vyhlásil to Danko na štvrtkovom brífingu v Bratislave. Odvtedy nemal s Marianom K. žiadne osobné stretnutie, ani si s ním netyká.

“Dostal som od neho ponuky od modrého z neba po financie a rôzne výhody. Môže to potvrdiť aj Boris Kollár, Marian K. a aj ďalší, že som na žiadne ich žúrky, oslavy a iné výhody nenabehol,” povedal Danko.

Na snímke Andrej Danko

Od roku 2014 sa s Marianom K. podľa jeho slov osobne nestretol, vnímal však, že ho podceňuje. “Vylučujem akékoľvek podklady, akúkoľvek snahu aj z jeho strany využiť moju funkciu a za tým si stojím,” poznamenal predseda parlamentu. Ako doplnil, stretnutie s Marianom K. trvalo dve hodiny. Danko povedal, že v trezore Mariana K. ani nikoho iného nemôžu byť žiadne nahrávky obdobné niektorým opozičným lídrom.

Podotkol, že s nikým z obvinených z vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nemá nič spoločné. “Nespájajte meno SNS a mňa s tými ľuďmi, žiadne výhody sme im neposkytovali. Čas ukáže, v akom rozsahu a čoho bol (Marian K. – poznámka TASR) schopný, keď som ho odmietol,” povedal.

Danko potvrdil, že mu meno Alena Zs. nič nehovorí. “Neviem, či mi niekto písal alebo ma kontaktoval,” povedal. Na Silvestra, keď si mal podľa Threemy s Alenou Zs. písať, mu vraj chodia tisícky správ a zo slušnosti odpisuje takmer každému.

.

 

Bugár považuje Kočnera za zlo

V úvode tlačovej besedy šéf Mostu-Híd povedal, že Mariana Kočnera “považuje za zlo”. “Fakt vás prosím, naozaj vás prosím, aby ste ma nespájali s pánom Kočnerom,” vyhlásil Béla Bugár.

Vysvetlil, že Kočnera nepozná, nestretával sa s ním “ako niektorí súčasní opoziční” napríklad pri voľbe generálneho prokurátora počas vlády Ivety Radičovej alebo v diskusiách o vstupe Mariana Kočnera do niektorej z politických strán.

“Nepísal som si s ním, netelefonoval som s ním, nič som s ním nemal. Áno prvý a posledný krát som ho stretol na dovolenke na Maldivách, kde som bol so svojou manželkou, čo sme si zaplatili sami.”

Bugár upozornil, že médiá podsúvajú verejnosti neoverenú komunikáciu Kočnera, ktorý nie je dôveryhodnou osobou.“Prekvapuje ma, že dnes sa považuje za pravdu to, čo človek podozrivý z objednania vraždy a z falšovania listín píše svojej volavke. Tridsať rokov som pred očami verejnosti. nemal som a nemám čo skrývať. A len preto, že som v tejto koalícii veríte všetkému?” Spýtal sa prítomných zástupcov médií (viac v článku).

 

.

ĽSNS odmieta, že Kočner pre stranu niečo vybavoval

Podpredseda ĽSNS Martin Beluský tvrdí, že nikto z vedenia strany nemá s Marianom K. žiadny vzťah a považujú ho za mafiána a zločinca.

Na snímke Martin Beluský

Podľa Beluského slov s Marianom K. nikdy nikto z vedenia strany nekomunikoval a odmieta, že by pre stranu niečo vybavil. „Súdny proces bol ukončený vyhlásením rozsudku v mene Slovenskej republiky. Údajne mal Marian K. tvrdiť, že vybaví, aby sa tento podnet dal do stratena, respektíve sa odmietne. Všetci vedia, že podnet nebol odmietnutý, a preto sa toto tvrdenie nemôže zakladať na pravde. Celú túto vymyslenú kauzu vnímame ako umelý pokus vtiahnuť ĽS Naše Slovensko do škandálu, s ktorým nemáme absolútne nič spoločné,“ hovorí Beluský.

Podpredseda strany poukazuje na to, že pri hlasovaní o programovom vyhlásení vlády nepodporili tak vládu Roberta Fica, ako ani kabinet Petra Pellegriniho.

 

Lučanský zverejnil jasné stanovisko

Ku komunikácii sa začiatkom augusta vyjadril aj policajný prezident Milan Lučanský, ktorý uviedol, že ak by takáto spomínaná dohoda existovala, podnikateľ Kočner by v súčasnosti nebol vo väzbe, keďže polícia ho zaistila práve po nástupe Lučanského do funkcie.

.

“K týmto SMS môžem povedať len jedno: Ak by som bol ja Milan, o ktorom sa rozprávajú a ak by k takej dohode došlo, tak by teraz nebol M.K vo väzbe a obvinený vo viacerých závažných prípadoch a obžalovaný v prípade zmeniek,” vysvetlil v stanovisku, ktoré zverejnila polícia.

“Môžem s čistým svedomím povedať, že nikdy som sa na ničom so spomínanými osobami nedohadoval, nestretával som sa s nimi a nebol som s nimi v žiadnom kontakte,” dodal (viac v článku).

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

.
.
.

Hlavné posolstvá z rozhovoru ruského prezidenta pre India Today

Indický televízny kanál India Today uverejnil rozhovor s Vladimirom Putinom. Hlavné vyhlásenia prezidenta

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Americké ministerstvo financií čiastočne zrušilo sankcie uvalené na ruský Lukoil

Ministerstvo financií Spojených štátov predĺžilo vo štvrtok povolenie na pokračovanie prevádzky čerpacích staníc značky Lukoil mimo Ruska a pozastavilo niektoré…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hrnko: Korupcia ako spôsob realizácie politiky

Keď sa pozerám, ako okolo nás vybuchuje jeden korupčný škandál za druhým, nevdojak si spomínam na minulý režim. Aj ten…

04. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Europoslankyňa: „Drahá EÚ, naše deti potrebujú bezpečný internet a nie „veľkého brata“ v telefóne!“

Katarína Roth Neveďalová v Európskom parlamente navrhla tri spôsoby ako chrániť naše deti pred škodlivým obsahom v digitálnom priestore

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rezort reaguje na vyjadrenia exministerky Milanovej o nehospodárnych nákupoch v Budmerickom kaštieli, považuje ich za účelové a pokrytecké

Ministerstvo kultúry SR reaguje na vyjadrenia exministerky Natálie Milanovej o nehospodárnych nákupoch v Budmerickom kaštieli, považuje ich za účelové a…

04. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Orbán oznamuje výrazné zvýšenie minimálnej mzdy, zatiaľ čo sa opozícia zmieta v problémoch

Tento krok prichádza v nadväznosti na únik informácií o prísnych úsporných opatreniach, ktoré údajne plánuje opozičná strana, informuje spravodajský portál…

04. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Darček pre mamku, babku, sestru, kamarátku? S týmto určite zabodujete

Nemáte ešte darček pre svoju nežnú polovičku, mamku či sestru. Mohli by vás zaujať tieto knižné kombinácie, ktoré sú len…

04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Belgicko je odhodlané vzdorovať plánom siahnuť na ruské aktíva: „Nebudeme sa zadlžovať. Ani dnes, ani zajtra, nikdy“

Belgicko tvrdí, že Európska únia presadila plán využiť zmrazené ruské aktíva bez toho, aby riadne zohľadnila finančné a právne riziká…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Zelenskyj by mal byť „v najbližších dňoch mimoriadne opatrný“

Noviny Der Spiegel uverejňujú vyhlásenia európskych lídrov, ktoré zazneli v pondelok počas telefonického rozhovoru so Zelenským

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Je to potvrdené: špičky EÚ sa kompletne zbláznili“

Exminister školstva Juraj Draxler vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti rozoberá plány Európskej komisie na financovanie Ukrajiny, pričom uvádza,…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Robiť sa im neoplatí, žiť zo štátnych dávok im vyhovuje. Nezamestnaní v Nemecku si prácu ani nehľadajú

Väčšina nezamestnaných v Nemecku, ktorí poberajú sociálny príspevok Bürgergeld , si prácu ani nehľadá. Vyplýva to z novej štúdie, ktorú…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Machala: Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku, cieľom je dať viac váhy slovenčine

Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku. V relácii spravodajskej televízie TA3 to uviedol generálny tajomník služobného úradu Ministerstva kultúry…

04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

V dôsledku úniku neznámej látky v Žiline evidujú tri zranené osoby

V dôsledku úniku neznámej látky v Žiline evidujú tri zranené osoby, ktoré boli prevezené do nemocnice. Situácia je aktuálne podľa…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlas-SD chce zosúladiť fungovanie nového úradu s európskou smernicou

Poslanci Národnej rady SR z Hlasu-SD chcú zosúladiť legislatívu o úrade, ktorý nahradí Úrad na ochranu oznamovateľov s európskou smernicou.…

04. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami

Dmitrij Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami v prípade konfiškácie zmrazených aktív Ruskej federácie

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Druhá egyptská rana z Bruselu: zásah do bývania, o ktorom sa na Slovensku mlčí

Francúzsko zakázalo prenájmy. Pôjde Slovensko rovnakou cestou?

04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Blaha sa vyjadril ku krokom SAV: Za kritiku poprava

V liberálne naladenej Slovenskej akadémii vied prebiehajú čistky. Riaditeľ SAV Martin Venhart sa prekecol, že využije reštrukturalizáciu – v hľadáčiku je hlavne…

04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

V USA zadržali muža, ktorý v roku 2021 položil bomby pred sídla amerických demokratov a republikánov

Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie zadržali vo štvrtok muža, ktorý je údajne zodpovedný za nastraženie rúrkových bômb v blízkosti…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Greif reaguje a uzatvára reprezentačnú kapitolu. Zostal v úžase z argumentov, ktoré vytiahol Calzona

Slovenská futbalová reprezentácia zažila rozpačitý rok 2025. Najskôr sa síce nedostala do B-divízie Ligy národov, no na jeseň si napravila…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Lekára z Los Angeles, ktorý predal hercovi Matthew Perrymu ketamín, odsúdili na trest odňatia slobody

Salvador Plasencia sa priznal k podaniu ketamínu hercovi v mesiaci pred jeho smrťou na predávkovanie v Los Angeles v roku…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Dizajnérske zlyhania, ktoré u vás vyvolajú množstvo otázok

Dizajnérske zlyhania nám pripomínajú, že aj profesionáli sa niekedy nechajú uniesť nápadom, ktorý síce vyzerá originálne, no v praxi absolútne…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Mladí Nemci sú hnaní do vojny. Študenti sa búria proti povinnej vojenskej službe a zvolávajú štrajk

Nemeckí študenti sa spojili a vyhlasujú štrajk: Zajtra sa namiesto školy vyberú do ulíc protestovať proti povinnej vojenskej službe, o…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Komentátor Ďuriš prekvapil spájaním Weissa ml. s reprezentáciou. Fanúšikovia dali najavo, čo si o tom myslia

Po skončení kvalifikačnej skupiny o postup na MS, v ktorej Slováci skončili druhí za Nemeckom a zabezpečili si postup do…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Progresívne Slovensko je podľa Barteka „nacucnuté“ na štátne peniaze, Kmec im prekazil biznis za stovky miliónov

Progresívne Slovensko je podľa Hlasu-SD „nacucnuté“ na štátne peniaze, Kmec im vraj prekazil biznis za stovky miliónov. Uviedol to poslanec…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Pri piatkovom žrebe MS 2026 budú asistovať aj legendy zámorského športu

Legendy zámorských profilíg v americkom futbale, ľadovom hokeji, basketbale a bejzbale budú medzi osobnosťami, ktoré sa v piatok v americkom…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Učiteľ nazval Ukrajincov svoločou, načo ich Poliaci napadli a zbili

V Poľsku učiteľ nazval ukrajinských teenagerov „svoločou“, načo poľskí školáci na nich zaútočili priamo pred školou

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsky vojak: "Ak nás pošlú na Ukrajinu, bude to masaker!“

Francúzsko, 4. decembra 2025 -  „Francúzsko sa nemôže dočkať, kedy pošle svojich vojakov na Ukrajinu,“ vyhlásilo tlačové oddelenie Ruskej zahraničnej…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

O nás bez nás: Brusel by obišiel slovenské a maďarské veto

Európska únia plánuje dotovať Ukrajinu zmrazenými ruskými aktívami stoj čo stoj. Ako ďaleko sú bruselskí úradníci skutočne ochotní zájsť?

04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Barel ľahkej ropy WTI s dodávkou v januári sa vo štvrtok o 19.04 h SEČ predával po 59,81 USD. To bolo o 86 centov alebo 1,49 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Cena februárového kontraktu na ropnú zmes Brent vzrástla o 74 centov alebo 1,18 % na 63,41 USD za barel.

20:21

Organizátori rozhodli, že Izrael sa bude môcť zúčastniť na Eurovízii v roku 2026.

20:17

V poľskom a litovskom parlamente sa v decembri bude hlasovať o zákonoch, ktoré podľa organizácie Reportéri bez hraníc oslabia tamojšie verejnoprávne médiá. RSF vyzvala obe krajiny na dodržiavanie nariadenia EÚ o slobode médií.

19:40

.

Británia objavila dvoch ruských špiónov, komplikáciou je, že ich najali Ukrajinci

Londýn, 4. decembra 2025 - Dnes všetci v Británii citujú noviny i Paper, ktoré odhalili diverziu Ruska. Ukázalo sa, že…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Pri tragickej nehode auto narazilo do mosta, vodič zhorel v aute

Záchranné zložky zasahovali v noci zo stredy na štvrtok pri tragickej dopravnej nehode. Došlo k nej neďaleko obce Kolíňany v…

04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rodinné archívy, ktoré dokazujú, že život píše tie najlepšie príbehy

Rodinné archívy sú pokladnicou okamihov, ktoré zachytávajú to najkrajšie z ľudského života - lásku, sny, úspechy, priateľstvá aj drobné, no…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

„Ryba smrdí od hlavy“

Jednou z hlavných tém pravicovej konferencie tink tanku MCC Burssels s názvom Battle for the Soul of Europe (Bitka o dušu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zelenského protiútok nebude. Stráca pôdu pod nohami

Oslobodenie detektíva NABU Magamedrasulova znamená faktický krach projektu úradu prezidenta na protiútok proti protikorupčným orgánom

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Dušan Hirjak

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov