Predsedom bratislavského kraja by sa podľa prieskumu agentúry AKO mal stať Milan Ftáčnik, Kotleba čaká na výsledky mimo Bystrice, Raši v jednom z košických hotelov

Bratislava 4. novembra 2017 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)

 

Predsedom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) by sa mal stať Milan Ftáčnik so ziskom 23,50 percenta.

Na snímke Milan Ftáčnik

Za ním by mali v sobotných voľbách do vyšších územných celkov nasledovať Rudolf Kusý (20,7 percenta) a Pavol Frešo (13,3 percenta).

Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý realizovala už počas moratória na prieskumy, od 31. októbra do 2. novembra. Zverejnila ho televízia TA3.

 

Úradujúci šéf kraja Marian Kotleba čaká na výsledky volieb mimo Banskej Bystrice

Na snímke predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba

Úradujúci predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Marian Kotleba čaká na výsledky volieb v kraji so svojimi ľuďmi, členmi ĽS Naše Slovensko a sympatizantmi mimo Banskej Bystrice bez prítomnosti novinárov. Pre TASR to potvrdil riaditeľ Úradu BBSK Milan Uhrík. Pôvodne sa očakávalo, že bude v sídle ĽS Naše Slovensko v Banskej Bystrici.

Novinári sa v piatok (3.11.) nedozvedeli, v ktorom banskobystrickom okrsku bude v sobotu voliť a o koľkej hodine. Ako pre TASR reagoval Uhrík, „predseda chce sobotu absolvovať bez novinárov, ďakujeme za pochopenie“.

 

Vo volebnej centrále kandidátky Eriky Jurinovej vládne uvoľnená atmosféra

Na snímke kandidátka na županku ŽSK Erika Jurinová

Do volebnej centrály jednej z adeptiek na víťazstvo vo voľbách predsedu Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eriky Jurinovej (koalícia OĽaNO, SaS, KDH, NOVA a OKS) postupne počas večera prichádzajú kandidáti koalície na poslancov.

„Sme pripravení prijať aj jednu aj druhú správu,“ povedala Jurinová, ktorá má podľa prieskumov najväčšiu šancu vymeniť na poste predsedu Juraja Blanára. Dodala, že od piatka večera pociťuje napätie.

„Čo sa týka účasti v jednotlivých okrskoch, hlásili nám, že je určite vyššia ako bola v minulých voľbách,“ informovala. V niektorých obciach podľa jej slov dosiahla aj okolo 40-50 percent. „V štvrtok a piatok sme pociťovali, že sme mohli urobiť ešte nejakú kampaň, ale to, čo sme potrebovali odkomunikovať sme odkomunikovali a teraz už sme nechali taký voľný priestor, nech sa ľudia rozhodujú,“ uzavrela Jurinová.

 

Richard Raši: Až do prvých výsledkov je atmosféra napätá

Na snímke kandidát na predsedu VÚC Richard Raši

Kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Richard Raši (Smer-SD) čaká spolu so svojím tímom na výsledky sobotných volieb v jednom z košických hotelov.

„Atmosféra je výborná. Máme tu náš mladý tím, ktorý budete môcť vidieť aj vy potom, keď tam prídete, ľudí, ktorí mi pomáhali počas volieb, ktorí s nami držali. Atmosféra je zatiaľ výborná, ale je to až do prvých výsledkov, je to vždy napätie. Zatiaľ sú všetci spokojní, usmievaví a napätí, vrátane mňa,“ uviedol pred novinármi Raši.

Podporiť ho prišli počas volebnej noci europoslankyňa Monika Smolková či minister hospodárstva SR Peter Žiga a podľa jeho slov by mal prísť i súčasný predseda KSK Zdenko Trebuľa.

 

Pavol Frešo sa k svojmu volebnému tímu ešte nepripojil

Na snímke Pavol Frešo

Súčasný predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a kandidát na opätovné zvolenie za šéfa VÚC Pavol Frešo zatiaľ medzi členov svojho volebného tímu neprišiel. Do jednej z reštaurácií v bratislavskej Karlovej Vsi, kde bude očakávať výsledky sobotňajších volieb do orgánov samosprávnych krajov, má zavítať približne o 23.00 h.

Zatiaľ sa schádzajú na mieste členovia jeho volebného štábu i najbližší spolupracovníci z Úradu BSK. Prišiel napríklad riaditeľ úradu samosprávneho kraja Valerián Potičný či vedúci tlačového oddelenie BSK Lukáš Dobrocký. Atmosféra na mieste je neformálna.

Prvé neoficiálne výsledky dnešných volieb budú na webstránkach www.volbysr.sk a www.statistics.sk zverejňované po 23.15 h, keď sa zatvoria volebné miestnosti aj v niektorých okrskoch v Trenčianskom kraji, kde muselo byť konanie volieb predĺžené v dôsledku výpadku prúdu. Oficiálne výsledky by mali byť známe v nedeľu 5. novembra. Odobriť ich musí štátna volebná komisia.

 

Milan Majerský čaká na výsledky v Prešove, atmosféra v tíme je veselá

Na snímke primátor mesta Levoča, kandidát na predsedu Prešovského samosprávneho kraja (PSK) Milan Majerský

Volebné miestnosti sú uzavreté už aj v Prešovskom kraji, je teda rozhodnuté o tom, kto bude viesť vyšší územný celok najbližších päť rokov. Na výsledky so svojím tímom čaká aj kandidát Milan Majerský, ktorý mal podľa predvolebných preferencií najväčšiu šancu poraziť súčasného župana Petra Chudíka. „Rozhodnuté je, ale my nevieme, ako sa ľudia rozhodli, počkáme si na oficiálne výsledky. Sme v očakávaní a v nádeji, že to pre nás dobre dopadne,“ uviedol pre TASR Majerský, ktorý kandiduje s podporou koalície SaS, KDH, OĽaNO a NOVA.

Atmosféra v centrále KDH v Prešove, kde sa zišlo asi 50 ľudí, kandidátov na poslancov i podporovateľov Majerského, je veľmi veselá no zároveň je badať napätie z očakávaných výsledkov. „Som rád, že títo ľudia prišli, predovšetkým tí najaktívnejší mladí, ktorí boli počas kampane so mnou. Bola to kontaktná kampaň, vynechali sme kultúrne domy, kinosály, išli sme do ulíc, na sídliská a tam sme sa snažili komunikovať s ľuďmi a oni nás oboznámili s tým, čo ich trápi,“ konštatoval Majerský.

Verí, že účasť na voľbách bude vyššia ako pred piatimi rokmi a dosiahne aspoň 30 percent. Práve vyššia účasť by podľa neho mohla priniesť úspech práve jemu. Predpokladá, že najvyššiu podporu by mu mohli prejaviť skôr obyvatelia väčších miest v kraji ako Prešov či Poprad.

Majerský ďalej zdôraznil, že svoju kampaň sa snažil viesť neútočne, dať na okraj pozornosti všetkých ostatných kandidátov i súčasného predsedu Prešovského samosprávneho kraja a toho sa držal celý čas. „Bola to najnáročnejšia kampaň, akú som kedy absolvoval, trvala vyše troch mesiacov, snažil som sa prejsť po všetkých obciach a mestách, ale nedalo sa to, tých 665 obcí a 24 miest je nad ľudské úsilie. Ale prišiel som k tomu poznaniu, že ľudia chcú zmenu, či to tak bude aj v realite, uvidíme, keď budú spočítané všetky okrsky,“ uzavrel Majerský.

 

Jozef Viskupič: Trpím miernym optimizmom, počúvam čísla o vyššej účasti

Na snímke kandidát na predsedu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Jozef Viskupič

Podarilo sa urobiť dobrú mobilizačnú kampaň, volebná účasť v niektorých okrskoch Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) je nad 30 percentami. Pre TASR to po zatvorení volebných miestností povedal kandidát na trnavského župana Jozef Viskupič (OĽaNO, SaS, KDH, NOVA, OKS a Zmena zdola).

„Trpím miernym optimizmom vzhľadom na to, že počúvam čísla o účasti. Uvidíme, ako ľudia rozhodli, na toto ja nemám veľmi dobrý odhad,“ priznal.

Na margo najvážnejšieho volebného súpera, terajšieho šéfa TTSK Tibora Mikuša, Viskupič uviedol, že nesúperil priamo s ním, ale s témami, ktoré tu zanechal. „Záchrana Letiska Piešťany, problém s dopravou a konsolidácia krajských financií. S týmto som súperil, snažil som sa to pomenovať a ponúknuť riešenia,“ vysvetlil Viskupič s tým, že Mikuš mu nikdy nepodal ruku, ani ho nepozdravil.
Jozef Viskupič je zároveň poslancom NR SR a zopakoval, že ak v Trnavskom kraji uspeje, mandátu v parlamente sa vzdá. „Je to môj programový záväzok. Predpokladám, že v prípade úspechu bude rozpočtová schôdza NR SR moja posledná,“ dodal.

Poslanec OĽaNO si zriadil volebnú centrálu v jednej z trnavských kaviarní. Okrem novinárov Viskupič pozval rodinu, priateľov a kandidátov na župných poslancov za spomínanú pravicovú koalíciu.

 

Ján Greššo ocenil volebnú účasť v Nitrianskom kraji

Na snímke Ján Greššo

Kandidát na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Ján Greššo, ktorého podporuje pravicová koalícia zložená zo strán SaS, OĽaNO, KDH, NOVA, OKS, Šanca a DS, očakáva volebné výsledky aj so svojim štábom v kaviarni na Svätoplukovom námestí. Vo volebnej centrále sú už prítomní aj kandidáti pravicovej koalície na poslancov NSK, postupne sem prichádzajú aj Greššovi priatelia a sympatizanti.

„Veľmi ma teší, že v Nitrianskom kraji podľa predbežných informácií prišlo k volebným urnám podstatne viac ľudí ako v minulých voľbách. Uvidíme, v čí prospech sa táto vyššia volebná účasť prejaví. Ja verím, že v náš a nie v prospech extrémistických síl ani v prospech tých, čo nárast extrémizmu v spoločnosti spôsobili,“ povedal Greššo.

 

Peter Oremus je pripravený na dlhú volebnú noc

Na snímke kandidát na predsedu NSK Peter Oremus

Nezávislý kandidát na post predsedu NSK Peter Oremus sleduje predbežné výsledky volieb do vyšších územných celkov v spoločnosti ďalších nezávislých kandidátov na krajských poslancov, s ktorým spolupracoval počas predvolebnej kampane.

V jeho volebnej centrále vládne pokojná atmosféra, do reštaurácie na Nitrianskom hrade postupne prichádzajú Oremusovi sympatizanti a podporovatelia. „Teší ma, že volebná účasť v Nitrianskom kraji bola vyššia ako pred štyrmi rokmi. Sme pripravení na dlhú volebnú noc. V prípade víťazstva sa asi zdržíme naozaj dlho,“ povedal Oremus.

 

Juraj Blanár: Volebná účasť môže byť vyššia ako pred štyrmi rokmi

Na snímke predseda Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Juraj Blanár

Volebná účasť v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) môže byť podľa informácií z niektorých obcí vyššia ako pred štyrmi rokmi. V krajskej centrále Smeru-SD v Žiline to po uzavretí volebných miestností povedal predseda ŽSK Juraj Blanár.

„Účasti sú rôzne, ale máme obce, ktoré už hlásili viac ako 50-percentnú účasť. Je to na Kysuciach, rovnako to vyzerá, že v Žiline a aj v niektorých obciach na Orave. Vyzerá, že to bude naozaj rekordná účasť alebo aspoň vyššia ako pred štyrmi rokmi,“ povedal Blanár.

V krajskej centrále sa po uzavretí volebných miestností zišli jeho stranícki kolegovia a kandidáti na poslancov. „Robíme to tradične každé voľby a je to už taký náš rituál. Máme dobrú náladu a je množstvo informácií, ktoré si zdieľame z jednotlivých okrskových komisií,“ dodal.

 

Kandidát na šéfa KSK Rastislav Trnka prijme s pokorou akýkoľvek výsledok

Na snímke kandidát na funkciu predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka

Kandidát na predsedu Košického samosprávneho kraja (KSK) Rastislav Trnka prišiel do svojej volebnej centrály v jednej z košických reštaurácií po 22.00 h spolu s manželkou. „Ja mám dobré pocity, som vyrovnaný s osudom a uvidíme, čo príde,“ povedal pre novinárov.

Poďakoval sa zároveň všetkým voličom, ktorí prišli k voľbám a hlasovali. „Vyzerá to, že účasť bude vyššia ako minulých voľbách, čo som rád. Najviac ďakujem ľudom, ktorí hlasovali za rozhýbanie kraja. S pokorou prijmem akýkoľvek výsledok,“ dodal. Potvrdil, že jeho štáb má paralelné sčítavanie hlasov, čo je náročné na koordináciu.

Na volebnú noc prišli Trnkovi podporovatelia, členovia odborného tému či niektorí poslanci, s ktorými spolupracoval. Medzi nimi je aj poslanec NR SR Oto Žarnay, bývalý riaditeľ Košice IT Valley Jozef Ondáš alebo občiansky aktivista Ladislav Rovinský. Prítomní sledujú v uvoľnenej atmosfére v živom prenose televízne volebné spravodajstvo.

 

Ján Lunter by ako prvé po nástupe do funkcie „otvoril dvere a vyvetral“

Na snímke kandidát na post predsedu BBSK Ján Lunter

Kandidát na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter, ktorý bol podľa prieskumov najsilnejším vyzývateľom úradujúceho šéfa kraja Mariana Kotlebu, čaká na výsledky volieb v BBSK v reštauračno kaviarenskom zariadení v centre Banskej Bystrice. Okrem svojej rodiny má okolo seba svojich podporovateľov, kandidátov na poslancov krajského parlamentu a sympatizantov.

„Netrpezlivo čakáme na výsledky volieb a v tejto chvíli si užívame koniec volebnej kampane so všetkými našimi donormi a podporovateľmi v kampani, ako aj členmi tímu. Je tu zhruba 120 ľudí,“ konštatoval pre TASR manažér Lunterovej kampane a jeho syn Ondrej.

Ako dodal, pozvali všetkých zástupcov politických strán a hnutí, ktorí Luntera ako nezávislého kandidáta verejne podporili. Očakáva sa príchod podpredsedu vlády Petra Pellegriniho, ale i kandidátov na šéfa kraja, ktorí sa vzdali v jeho prospech, Martina Klusa a Stanislava Mičeva. Pre chvíľou sa medzi hosťami objavil aj slovenský hokejista, ktorý ho verejne podporoval, Michal Handzuš.

„Pevne verím, že bude, čo oslavovať,“ dodal pre TASR O. Lunter.

Pred malou chvíľou pred médiá predstúpil aj samotný kandidát Lunter.

„Otvorím dvere a vyvetrám,“ reagoval na otázku, čo urobí ako prvé po nástupe do funkcie predsedu BBSK a tiež, že „vyvesí vlajku Európskej únie na budovu úradu“. Voliči pricestovali aj z veľkej diaľky. Chce, aby „banskobystrická župa bola aktívna a župa, ktorá rastie“. Podľa jeho informácií z komisií v kraji bola volebná účasť v BBSK vysoká.

 

Tibor Mikuš čaká na výsledky volieb v úzkom rodinnom kruhu

Na snímke Tibor Mikuš

Nezávislý kandidát na predsedu Trnavského samosprávneho kraja, súčasný predseda Tibor Mikuš čaká na výsledky volieb v úzkom rodinnom kruhu v centre Trnavy. K voľbám sa rozhodol vyjadriť až po zverejnení výsledkov okolo polnoci. V prípade zvolenia by pôsobil vo funkcii už štvrté volebné obdobie.

„Nikdy som v takýchto chvíľach nerobil nejaké veľké stretnutia, chcem byť iba s najbližšími ľuďmi,“ povedal pre TASR. Pred štyrmi rokmi čakanie na výsledky spestrilo stretnutie so spolužiakmi zo strednej školy, avšak aj to skončilo pred tým, ako začal štatistický úrad so zverejňovaním prvých výsledkov.

Mikuš vo volebnej kampani stavil na kontinuitu. Jeho prioritou je pokračovať v rekonštrukcii ciest, v znižovaní investičného dlhu a modernizácii budov. Podľa neho je TTSK silný ekonomicky i ľudským potenciálom, je presvedčený, že región nastúpenú cestu potrebuje a je ochotný dať mu všetky svoje pracovné sily. Ako nezávislý mal podporu Smeru-SD a SNS.

 

Doteraz jediný predseda NSK Milan Belica zatiaľ do centrály neprišiel

Na snímke Milan Belica

Volebný štáb kandidáta na predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Milana Belicu, ktorého podporuje súčasná vládna koalícia Smer-SD, SNS a Most–Híd, očakáva volebné výsledky v reštaurácii v širšom centre Nitry. V centrále, ktorá je v uzavretej časti oddelená od priestoru pre novinárov, sú už prítomní viacerí politici vrátane krajského šéfa Smeru Tibora Glendu, samotný Belica však zatiaľ do centrály neprišiel.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

133. časť Neznáme slovenské dejiny: Po rozvode sa delí majetok

0 icon

Bratislava 7. marca 2021 (HSP/Foto:Marián Tkáč)   Slovenská vláda ma 6. októbra 1992 splnomocnila plniť úlohy súvisiace s delením majetku ŠBČS. Tento proces sa práve vtedy začínal a legislatívne vyvrcholil prijatím ústavného zákona federálnym zhromaždením. V zmysle neho sa súbežné uplatňovali dva princípy delenia, pomer 2 : 1, zodpovedajúci počtu…

Petra Vlhová v nedeľňajšom obrovskom slalome v Jasnej s trojkou

0 icon

Bratislava 6. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Slovenská reprezentantka Petra Vlhová bude mať štartové číslo 3 v nedeľňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej. Rozhodol o tom sobotňajší podvečerný žreb na stretnutí zástupcov tímov s organizátormi a predstaviteľmi Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) priamo v Jasnej Prvé…

Weiss strelil prvé ligové góly a sníva o ME: „Spravím maximum“

0 icon

Bratislava 6. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Vladimír Weiss v kútiku duše veril, že okrem víťazstva sa v sobotnom šlágri 22. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže proti DAC 1904 Dunajská Streda (viac aj TU) dočká aj prvého ligového gólu v drese bratislavského Slovana. Obe želania sa mu splnili, navyše góly…

Ibrahimovič sa údajne vracia do švédskej reprezentácie

0 icon

Štokholm 6. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Antonio Calanni)   Zlatan Ibrahimovič sa údajne vracia do švédskej futbalovej reprezentácie "Tréner Janne Andersson nominuje 39-ročného útočníka do najbližších kvalifikačných zápasov MS 2022," cituje agentúra dpa švédske médiá. Andersson sa so 116-násobným reprezentantom stretol v novembri. Útočník sa predtým v médiách vyjadril, že mu reprezentácia,…

Poetka z Bidenovej inaugurácie zažila rasistický incident

0 icon

New York 6. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Patrick Semansky, Pool)   Afroamerická poetka Amanda Gormanová, ktorá sa preslávila svojím vystúpením na januárovej inaugurácii nového prezidenta USA Joea Bidena, uviedla, že za "podozrivú" ju na základe jej rasy v piatok večer, keď sa vracala domov, označil ochrankár. Informovali o tom v sobotu agentúry…

Premiér vystúpil s vyhlásením k výročiu zistenia prvého prípadu COVID-19 na Slovensku: Musíme sa vrátiť k víťaznej stratégii v boji proti pandémii. Nasledujúce týždne budú rozhodujúce

0 icon

Bratislava 6. marca 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:Screenshot)   Kým v prvom polroku roka 2020 sme pandémiu zvládli, v druhom sa krajine nedarilo. Dôvodom je opustenie víťaznej stratégie a hľadanie rýchlych a ľahkých riešení. Najbližšie týždne budú preto rozhodujúce. Vo vyhlásení pri príležitosti prvého výročia od identifikovania prvého prípadu pozitívneho na nový…

Pápež sa stretol s najvyšším šiitským duchovným, veľkým ajatolláhom Sístáním

0 icon

Bagdad 6. marca 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP, TASR/AP-Andrew Medichini)   Pápež František sa v sobotu - druhý deň svojej historickej návštevy Iraku - stretol s najvyšším irackým šiitským duchovným, veľkým ajatolláhom Alím Sístáním Stretnutie sa uskutočnilo v Sístáního dome v posvätnom moslimskom meste Nadžaf a nieslo sa v duchu posolstva mierového…

Egyptský prezident vyzval Etiópiu, aby prestala napĺňať spornú priehradu na Níle

0 icon

Chartúm 6. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Michel Euler)   Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí počas sobotňajšej návštevy Sudánu vyzval Etiópiu, aby prestala napĺňať nádrž spornej priehrady vybudovanej na rieke Modrý Níl. Informovala o tom agentúra AFP Vodné dielo s názvom Priehrada veľkej etiópskej obrody (GERD) je predmetom sporov medzi Sudánom, Egyptom a…

Americký Senát schválil balík pandemickej pomoci vo výške 1,9 bilióna dolárov

0 icon

Washington 6. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Damian Dovarganes)   Americký Senát schválil v sobotu návrh zákona o pomoci pre podniky a občanov USA postihnutých koronavírusovou pandémiou vo výške 1,9 bilióna dolárov (1,6 bilióna eur). Informovala o tom agentúra AFP Senátori schválili návrh tesne po straníckej línii pomerom hlasov 50:49. Za hlasovali všetci…

Šéf úradu nemeckej kancelárky neočakáva voľné cestovanie počas Veľkej noci

0 icon

Berlín 6. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Sven Darmer/dpa via AP)   Riaditeľ úradu nemeckej kancelárky Helge Braun je „veľmi skeptický" v súvislosti s perspektívou, že by obyvatelia krajiny mohli cestovať počas veľkonočných sviatkov. Tohto roku bude Veľká noc počas prvého aprílového víkendu Braun však očakáva, že situácia sa zmení do konca mája.…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Kristian Keller

Vakcíny, PCR testy, Bill Gates, lockdowny a fakty o nich

0icon

Drzé klamanie o ľudoch proti covid hoaxu, manipulácia, nazývanie ľudí konšpirátormi, len preto, že poukazujú na holé fakty ohľadom nebezpečenstva vakcín, Billa Gatesa, nosenia masiek a chybovosti PCR a antigén testov, sú formy psychologickej manipulácie zo strany médií, štváčov, trollov a vedúcich politikov. V krátkosti: v tomto článku sa dozviete, že…

Boris Mesár

1. Kolaps Kalifornie , alebo čo nás čaká ako americkú kolóniu 2. Medzinárodná výstraha pred ochorením COVID-19. Medzinárodné vyhlásenie zdravotníckych pracovníkov, lekárov a vedcov zaslané vládam 30 krajín

0icon

1. Kalifornia teraz začala napĺňať víziu nočnej mory Fjodora Dostojevského vo svojom prorockom majstrovskom diele „Diablom posadnutí“ .Ak sa chce ,,vrátiť do normálu",  musí nevyhnutne urobiť  neobmedzený liberalizmus - zastaviť sa vo svojom postupe a vrátiť  sa späť. Tam, kam smeruje Kalifornia dnes, sa zvyšok Spojených štátov a veľká časť…

Peter Štrba

Jordan Peterson: Psychologická významnosť biblických príbehov – 15. prednáška

0icon

Prinášam 15. prednášku zo seriálu, v ktorom kanadský profesor Jordan Peterson vykladá biblické príbehy moderným jazykom psychológie. Ide o poslednú prednášku, v ktorej sa Peterson venuje knihe Genezis, zároveň je to však aj posledná verejná prednáška o Biblii ako takej, pretože potom už mal Peterson povinnosti v súvislosti s cestovaním…

Ivan Holek

Situácia je hrozná! Ale jej skutočné riešenie sa ignoruje!

0icon

Katastrofický duchovný stav ľudstva privodil katastrofu v podobe pandémie, ktorú v súčasnosti prežívame. A preto by sme mali popri všetkých opatreniach proti šíreniu vírusu myslieť aj na duchovné opatrenia, pretože len nimi môžeme eliminovať skutočné, vnútorné podhubie tejto epidémie. A len na základe toho potom začnú nevyhnutne poľavovať aj jej…

Marek Brna

Ivermectin má byť ľahko dostupný

0icon

Ak je Ivermectin najviac účinný v ranom štádiu ochorenia covid 19, tak je nezmyselné, ak sa momentálne u nás používa len v nemocniciach, kam sa zvážajú prakticky len pacienti v pokročilom štádiu ochorenia. Akékoľvek blokovanie tohto sľubného lieku vytvára podozrenie, že súčasný stav niekomu vyhovuje a nie je záujem, aby…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Sarajevský atentát: 5 vecí, ktoré si o ňom pravdepodobne nevedel

0 icon

Prinášame ti ďalší článok z edície x vecí, ktoré si pravdepodobne nevedel. Tentokrát je to práve Sarajevský atentát, ktorý odštartoval udalosti, ktoré sa skončili prvou svetovou vojnou. Ak ťa teda zaujíma história a fascinuje obdobie prvej svetovej vojny, si tu správne.  1. Sarajevský atentát Pri Sarajevskom atentáte prišli o život dvaja ľudia. Boli…

Takto cestovali deti lietadlom v 50. rokoch minulého storočia

0 icon

Vieš si predstaviť, že sú tvoje deti  počas letu v sieťke či kolíske, ktorá je upevnená nad tvojou hlavou? Niekedy sa letecké spoločnosti predbiehali v komforte, ktorý poskytnú svojim cestujúcim, a tak vznikali aj takéto riešenia. V dnešnej dobe sa kladie dôraz najmä na bezpečnosť. Či už cestujeme autom, lietadlom…

Tieto triky urobia tvoj život jednoduchším. Toto musíš skúsiť!

0 icon

Život by mal byť zábavný. Občas sa však vyskytnú problémy, ktoré ti môžu spôsobiť vrásky na čele. Namiesto toho, aby si sa trápil, môžeš to vyriešiť v priebehu niekoľkých sekúnd. Tieto triky ti v tom pomôžu. Ak ich raz skúsiš, už to nebudeš nikdy robiť inak. Tieto jednoduché triky totiž…

Libanon: Krajina zmietaná sýrskou vojnou tak, ako ju nepoznáte

0 icon

Pri slovnom spojení "Blízky východ" každému z nás napadne vojnový konflikt a kruté boje medzi tamojším obyvateľstvom v kontraste so zdanlivo nekonečným nerastným bohatstvom v podobe ropy. No často zabúdame na prekrásnu prírodu, ktorá sa skrýva na území medzi morom a nekonečnou púšťou. Napríklad Libanon má čo ponúknuť. :) Jednou z…

Opatrnosť na prvom mieste: Rady, ako chrániť svoj majetok

0 icon

Opatrnosť by pre nás mala byť prioritou na prvom mieste. Jedine takýmto spôsobom si dokážeme ochrániť svoj majetok. Nájde sa totižto mnoho zlomyseľných ľudí, ktorí vidia vidinu rýchleho zisku práve konaním trestnej činnosti a to vo forme rôznych menších, či dokonca aj väčších krádeží. Preto by sme sa mali starať o…

Vo svete IT

Astronómovia pozorovali, ako sa čierna diera v jadre našej galaxie „pohráva“ s obalom mladej hviezdy

0 icon

Tím astronómov sa dokázal pozrieť do jadra našej galaxie, kde sídli supermasívna čierna diera s názvom Sagittarius A*. Je to masívna čierna diera, ktorá dosahuje hmotnosť 4.6-miliónov našich Sĺnk, píše portál IFLScience. V jadre našej galaxie, v blízkosti Sagittarius A* sa nachádza množstvo mladých hviezd, ktoré obiehajú okolo čiernej diery.…

Exoplanéta LHS 3844 môže byť prvou objavenou planétou s tektonickou aktivitou

0 icon

Názov planéty LHS 3844 veľa nenapovedá, no ide o výnimočnú exoplanétu, píše portál Science AlertScience Alert. Ide totiž o prvú exoplanétu, pri ktorej vedci našli stopy tektonickej aktivity. Tieto stopy vyplývajú zo simulácií, ktoré boli spustené na základe dát, zozbieraných z niekoľkých pozorovaní. Má ísť o planétu, ktorá je len o trochu väčšia ako…

RECENZIA Samsung Galaxy S21 Ultra 5G: Smartfón bez kompromisov?

0 icon

Samsung Galaxy S21 Ultra 5G je aktuálne najvýkonnejším zariadením z kuchyne kórejského výrobcu smartfónov. Nám sa do rúk dostal približne 2-týždne dozadu a tak sme mali možnosť sa s ním celkom zblížiť. Poďme sa pozrieť na to, aké v nás zanechal pocity. Dizajn zariadenia a konštrukcie Vzhľad zariadenia mňa osobne…

Huaweiu tečie do topánok. V domácej Číne už nie je číslo 1. V januári ho predbehol tento výrobca!

0 icon

Sankcie zo strany amerických úradov vytvárajú na Huawei obrovský tlak. Ešte v druhej polovici minulého roka spoločnosť musela dokonca predať dcérsku značku Honor, aby zabezpečila jej prežitie. Posledný kvartál minulého roka rovnako priniesol viacero prekvapení, hoci mnohé z nich boli očakávané. Išlo konkrétne o významný pokles predaja smartfónov, a to…

Príchod Xiaomi Mi 11 Ultra je na spadnutie. Prechádza potrebnými certifikáciami

0 icon

Spoločnosť Xiaomi ešte koncom minulého roka stihla predstaviť svoj prvý model z novej vlajkovej série Xiaomi Mi 11. Prvým predstaviteľom z tohto modelového radu bol práve samotný základný model Mi 11, ktorý ešte stále čaká na predstavenie svojich „súrodencov“. Široká technologická verejnosť už v napätí očakáva príchod ďalších modelov ako…

Armádny Magazín

Tajná zbraň ruských stíhačiek Su-57

0 icon

Rusko, 6.marec 2021 (AM) – Analytici časopisu The National Interest ocenili silu palubného kanónu GŠ-30-1 ruskej stíhačky piatej generácie Su-57. Už skôr sa na internete objavilo video s pozemnými testami kanónu GŠ-30-1 stíhačky Su-57, na ktorom vidíme streľbu na cieľ .  

Poľský generál o obrane Baltiku: „Rusi si pôjdu, kam budú chcieť“

0 icon

Poľsko, 6.marec 2021 (AM) – V sovietskych časoch boli sily dislokované v Kaliningradskej oblasti určené na vylodenie vojsk na Jutskom polostrove, blokádu dánskych prielivov pre flotilu NATO, ako aj na pokrytie a podporu vykládok. V moderných realitách sú však smerované „do srdca Európy“.   "Kaliningradská opevnená oblasť vždy hrala kľúčovú úlo

Zacharovová: Nakoniec sa USA rozhodli správne

0 icon

Rusko, 6.marec 2021 (AM) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia sa domnieva, že Washington urobil správne rozhodnutie. "USA prijali správne rozhodnutie vyhlásením, že odmietajú násilne zavádzať demokraciu do zahraničia." Uviedla to v stredu oficiálna z

Holandsko bolo pristihnuté pri skrývaní dôležitých dokumentov z havárie lietadla MH17

0 icon

Holandsko, 6.marec 2021 (AM) – Holandské úrady odmietajú poskytnúť niekoľko dokumentov, ktoré by mohli objasniť príbeh havárie malajzijského boeingu na juhovýchode Ukrajiny. Píše o tom tlačová agentúra RTL News.   Nie je to tak dávno, čo holandskí novinári zaslali oficiálnu žiadosť holandskému ministerstvu spravodlivosti, aby im

Profesor z Harvardu: Čo môže vyvolať vojnu medzi USA a Čínou

0 icon

USA, 6.marec 2021 (AM ) – Thucydides vysvetlil vojnu, ktorá roztrieštila starogrécky svet, z dvoch dôvodov: vzostupu aténskej moci a strachu, ktorý to vyvolalo u vládnucej moci, Sparty. Aby sa zabránilo ďalšej „studenej“ alebo „horúcej“ vojne, musia sa USA a Čína vyhnúť prehnaným obavám a mylným predstavám o zmene r

Svetlo sveta

Kardinál Brandmüller: Tí čo opúšťajú Cirkev kvôli škandálom druhých, ohrozujú vlastnú spásu.

0 icon

Kardinál Walter Brandmüller vyslovil varovanie katolíkom, ktorí opúšťajú katolícku cirkev a to bez ohľadu na dôvody, že ohrozujú svoju vlastnú spásu, ak zomrú odlúčení od Cirkvi. Opustiť cirkev podľa kardinála Brandmüllera v skutočnosti znamená, že sa veriaci odreže od sviatostí potrebných na záchranu duše pred večným zatratením. Takýto veriaci “sa…

Mons. Karol Kmeťko (12.12.1875 – 22.12.1948) – biskup pre nitriansku diecézu.

0 icon

PRVÍ TRAJA SLOVENSKÍ BISKUPI VYSVÄTENÍ V NITRE 13.2.1921 Narodil v rodine obecného notára v Dolných Držkovciach, kde navštevoval základnú školu. Pochádzal z početnej rodiny, jeden brat bol kňazom, jedna sestra rehoľníčkou. 8-ročné gymnaziálne štúdium absolvoval na piaristickom gymnáziu v Nitre (1887-1895) a ako výborného študenta ho odporučili na štúdium teológie…

Prečo Cirkev počas pôstu nespieva Glória ani Aleluja?

0 icon

Katolícka Cirkev 40 dňovému pôstnemu obdobiu prispôsobuje aj liturgiu a vynecháva oslavné spevy Glória a Aleluja. Sláva Bohu je oslavný hymnus, ktorým anjeli ospevovali narodenie Ježiša Krista. Cirkev sa prostredníctvom pôstu vracia do času, kedy sa Boží ľud nachádzal v egyptskom zajatí čakajúc na Spasiteľa, ktorý ich vyslobodí a zachráni.…

25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

0 icon

2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

0 icon

Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali