prasa

NAŽIVO

Pri nepokojoch v Balúčistane zomrelo 145 militantov. Pri útokoch bolo zabitých aj 17 príslušníkov bezpečnostných zložiek a 31 civilistov, dodal provinčný premiér.

11:47

Ajatolláh Chameneí varuje USA pred útokom na Irán. Irán nechce vojnu a nezačne ju, dodal iránsky vodca, ktorý má v Iráne posledné slovo pri rozhodovaní vo všetkých strategických otázkach.

11:47

Šiitská aliancia v Iraku podporila Málikího ako kandidáta na premiéra. Málikí je jediným irackým premiérom, ktorý vo funkcii pôsobil dve volebné obdobia, a to v rokoch 2006–14.

11:09

Tibeťania v exile volia zástupcov do parlamentu. Vo voľbách je registrovaných zhruba 91.000 voličov, z ktorých väčšina v Tibete nikdy nebola.

11:08

Letisko Poprad-Tatry upozorňuje, že v pondelok (2. 2.) môže verejnosť v blízkosti letiska a v jeho okolí v závislosti od poveternostných podmienok zaznamenať zvýšený pohyb dvoch vrtuľníkov Sikorsky UH-60 Black Hawk. Informuje o tom na sociálnej sieti.
Ako uvádza, prebiehať bude výcvik posádok a príprava leteckej techniky v súvislosti so zabezpečením pripravenosti na hasenie lesných požiarov.
„Ministerstvo vnútra SR získalo na túto službu grant z fondov Európskej únie, vďaka ktorému bude možné zabezpečiť rýchlejšiu a efektívnejšiu pomoc aj v ťažko dostupných terénoch,“ približuje letisko.

10:31

Život 54-ročného muža vyhasol v sobotu podvečer pri dopravnej nehode v okres Senec. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Katarína Bartošová, pri nehode na výjazde z obce Reca smerom na Veľký Grob zrazilo vozidlo Škoda Karoq 54-ročného chodca. „Chodec pri zrážke utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol,“ skonštatovala Bartošová.

Dodala, že vykonanou dychovou skúškou u vodiča alkohol zistený nebol. „Presné okolnosti, ako aj príčiny vzniku dopravnej nehody sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ dodala policajná hovorkyňa.

10:28

V lesnom poraste na Kĺzavej ulici v bratislavskej miestnej časti Kramáre našli v nedeľu ráno mŕtveho muža. Informuje o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Katarína Bartošová.
Oznámenie prijali na linku 158 krátko po 08.00 h, vyslaní policajti nález potvrdili. „Na mieste sa nachádzalo pri strome telo muža bez známok života so strelným poranením v oblasti hlavy. V blízkosti muža sa nachádzala aj strelná zbraň,“ dodala policajná hovorkyňa.
Okolnosti prípadu polícia vyšetruje.

10:27

Trump nariadil DHS nezasahovať v mestách vedených demokratmi. Toto Trumpovo vyhlásenie prišlo deň po tom, čo tisíce protestujúcich vyšli do ulíc v Minneapolise a ďalších mestách, aby požadovali odchod federálnych agentov zo štátu Minnesota.

10:24

Ruské útoky si na Ukrajine vyžiadali ďalšie civilné obete. Ruským dronovým útokom čelilo v noci na nedeľu aj okolie profrontového mesta Nikopol.

10:23

Izrael oznámil otvorenie hraničného priechodu Rafah. Hraničný priechod Rafah je jediným vstupným a výstupným bodom medzi Pásmom Gazy a vonkajším svetom, ktorý neprechádza cez Izrael.

10:17

Na diaľnici D1 došlo v nedeľu pred 4.00 h na 24. kilometri v smere do Bratislavy k nehode nákladného a osobného auta. Uzatvorený je preto pravý aj stredný jazdný pruh, premávka je vedená len v ľavom pruhu. Polícia vyzýva vodičov na zvýšenú opatrnosť pri prejazde týmto úsekom. K zraneniam osôb pri nehode nedošlo. TASR o tom informovala hovorkyňa bratislavskej krajskej polície Katarína Bartošová.
„Podľa doposiaľ zistených informácií narazilo nákladné motorové vozidlo do osobného motorového vozidla, ktoré bolo odstavené v pravom jazdnom pruhu. Následkom udalosti skončili obe vozidlá mimo vozovky, pričom nákladné motorové vozidlo zostalo zakliesnené medzi mostným pilierom a jeho konštrukciou,“ spresnila Bartošová.
Doplnila, že dychové skúšky u oboch vodičov skončili s negatívnym výsledkom.

10:07

Orbán sa stretol s bývalým prezidentom Republiky srbskej Dodikom. Dodik a Trišičová-Babičová sa v Budapešti zúčastnili na slávnostnej ceremónii pri príležitosti Dňa svätého Sávu.

08:30

Ukrajina podľa Zelenského očakáva schôdzku s Rusmi v budúcom týždni. Trump v piatok vyjadril presvedčenie, že dohoda o ukončení vojny na Ukrajine je blízko.

08:29

Trump: Irán s nami komunikuje, uvidíme, či s tým môžeme niečo spraviť. Šéf Bieleho domu ďalej uviedol, že spojenci USA v regióne Blízkeho východu nie sú z bezpečnostných dôvodov priebežne informovaní o amerických plánoch.

08:28

Americká chargée d’affaires pricestovala do Caracasu. Doguová, bývalá veľvyslankyňa Spojených štátov v Hondurase a Nikarague, na sociálnej sieti X napísala, že dorazila do Venezuely a jej tím je „pripravený pracovať“.

08:27

Irán považuje armády krajín EÚ za teroristické skupiny. Kálíbáf sa vo vyhlásení odvolal na zákon z roku 2019, ktorý Irán prijal po tom, ako Spojené štáty zaradili IRGC na zoznam teroristických skupín.

08:11

Tajomník iránskej Najvyššej rady národnej bezpečnosti Alí Larídžání vyhlásil, že prípravy na rokovania so Spojenými štátmi pokročili.

07:00

Americká federálna sudkyňa Katherine Menendezová odmietla žiadosť predstaviteľov Minnesoty, aby dočasne zablokovala protiimigračné zásahy, ktoré v štáte nariadila administratíva prezidenta Donalda Trumpa.

06:59

Tajomník iránskej Najvyššej rady národnej bezpečnosti Alí Larídžání uviedol, že prípravy na rokovania so Spojenými štátmi pokročili.

Americký prezident Donald Trump deň predtým vyjadril nádej, že Irán sa bude chcieť dohodnúť a odvrátiť tak možnú vojenskú konfrontáciu. Informuje agentúra AFP.

Včera 20:09
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Praktické pokyny k zabíjačce

Poslední týden chováme prase na čisté podestýlce. Krmíme ho vlákninou, aby mělo střeva v co nejlepším stavu. Zajistíme mu dostatek vody a co nejméně stresu. V den zabíjačky se ho snažíme co nejméně vyvést z míry neobvyklou činností a snažíme se, aby do poslední chvíle nevědělo, co přijde. Vykrvovací vpich provádíme bezprostředně po omráčení…

prasa
Ilustračné foto / Foto: Pixabay
❚❚
.

Tak tato řeznická doporučení jsme poněkud nesplnili. V posledním týdnu naopak udržujeme všechny poslance z Pětikolky v patřičném napětí. Všichni vědí, že bude volební zabíjačka a jsou patřičně nervózní, jak to dopadne. Výzva, nevolit kandidáty Pětikolky, je úplně všude. Vědí to. Teď už jen doufají, že dopad nebude zase tak velký.

Já vím, že mi to neuvěříte, ale dneska jsem mluvil s jedním místostarostou od STAN. Odkudsi ze západních Čech. Ptal se mě, zda bych o něm napsal článek, že se distancuje od své strany. Doufá, že by mu to mohlo zachránit místo na radnici. Je tam už tři volební období, lidi ho mají rádi, on sám čte dlouhodobě Kydy a ke Starostům se už dávno dostal jako slepý k houslím, kdy se ještě nevědělo, co jsou zač. Byl by ochoten se jednoznačně identifikovat.

Shodli jsme se na tom, že by jeho političtí kolegové řvali jak to píchlé prase a udělali by mu ze života peklo, ale nejspíš by neměl problém dostat nabídku od těch nových a mladých sekáčů. Za tu odvahu, říct na celou republiku, že jeho předseda je škůdce národa. Celkem logicky se rozhodl raději mlčet.

.

Vůbec se mu nedivím, my tady v té naší demogracyji máme tak vysokou politickou kulturu, že by mu něco takového mohlo zničit nejen politickou kariéru, ale také rodinu. Tohle by si užila i celá řada novinářských hyen a manuály, jak zlikvidovat člověka, ty se teď předvádějí na Vrábelovi. Takže si to nakonec rozmyslel. Je lepší přijít o místo na radnici, než si podělat život.

Ale Vítku… jsou tam… Vědí, že na ně dojde. Kvůli tobě!

Mňo a my si dneska dáme pokyny, jak se taková politická zabijačka v praxi udělá.

Zaprvé tak nějak předpokládám, že když čtete zde na Kydech moje sáhodlouhé výplody, komentujete je, dáváte jim lajky a sdílíte je, tak máte také přehled o situaci ve vaší obci, kde budete volit. U senátních obvodů to bude horší, protože volby do senátu jaksi nemívají hojnou účast. Ale obzvlášť vy, co jste v senátních obvodech, kde se letos volí, vy prostě volit musíte. Sestřelení senátoři je totiž budou bolet ještě mnohem víc. Do toho se dává dost peněz i času, také prebendy jsou podstatně větší a je to teplé místečko opravdu nadlouho. Za šest let v senátorském křesle dokážete třeba i zničit Škodovku v Číně. Zdravíme Vystrčila. Ten prostě nesmí obhájit za žádnou cenu.

Dávejte si pozor a řádně si to projděte – leckde se kandiduje za Pětikolku pod různými místními hlavičkami a zdánlivě neškodnými názvy. Ani tohle jim nesmí pomoci. Jakmile někde bude jen stín podezření na Modroptáky, lístek zmuchlat, zahodit, spálit.

.

Já ještě do pátku podpořím nějaká konkrétní jména, především pro volby do senátu, ale teď říkám rovnou, že vy jste tam doma a vy víte asi tak stokrát líp než Vidlák, jaké jsou šance kandidátů, tím pádem víte mnohem lépe než já, co je a co není reálné. Moje doporučení si přečtěte, ale zacházejte s ním velice opatrně.

Hlavní je, aby váš hlas v komunálkách nepropadl. Protože jinak je to stejné jako ve volbách do sněmovny – pokud zvolíte někoho, kdo se nedostane, o váš hlas se podělí ti, kteří se dostali. A pětikolka všude bude mít nějaké voličské jádro, které jim to hodí, i kdyby Fiala mluvil o demolici české státnosti na plnou hubu. Kandidátky pětikolky musejí být přečísleny jinými kandidátkami a tak je důležité, jim nepomáhat volbou stran, které nemají šanci uspět.

Hlavně nenechat propadnout hlas.

Obecně bych to viděl jednoduše – kde můžete, tam to hoďte SPD. Ti mají kandidátek hodně, leckde je mají dohromady i s Trikolorou a dalšími menšími stranami. SPD jsou zavedení, program mají pořád stejný, takřka každý, kdo v naší republice mezi politiky za něco stál, měl trochu odvahy a nesklonil koleno před EU, ten nakonec skončil u Okamury… to také o něčem svědčí. Volbou SPD se zároveň vyhnete volbě různých místních břídilů, kteří si udělali kandidátku a už se cítí být mistry světa.

Hele, jak se tváří Okamura, to všichni víte ne? Představte si ten jeho úsměv, jak bude chodit příští týden po sněmovně a vyjadřovat Fialovi upřímnou soustrast…

.

Kde není SPD nebo kde si nebudete jistí s preferencemi jiných stran, tam to hoďte hnutí ANO. Pochybuju, že by se kdekoliv v republice kandidátka ANO nedostala do zastupitelstva. Spolehlivě nepropadlý hlas. Já vím, že někomu se z toho budou prsty u nohou zatínat v pěst, že Veľkému Bociánovi to nelze hodit ani náhodou, ale nezapomeňte, že v těchto volbách máme jako hlavní úkol, k smrti vyděsit Fialu, Rakušana, Jurečku, Pekarovou a Bartoše. Máme za úkol jim vyrobit tisíce a tisíce naštvaných spolustraníků. To je nejdůležitější. A že ANO v komunálu přidáte pár procent? Co už… Navíc vidět Fialu, jak mu Babiš vyjadřuje soustrast hned po Okamurovi… to za to stojí ne? Berte to jako malou pomstu za ty televizní projevy, kde se nám derniér vysmívá do očí.

Jděte na jistotu, nenechte propadnout hlas a nevolte Pětikolku. Nezapomeňte, že starosta vám levnou energii nezařídí a pracovní místa vám také nezachrání. Maximálně vám lépe zorganizuje frontu na chudinskou polívku. A všichni ti pětikoaliční komunální kandidáti musejí vědět, že to projeli kvůli svým předsedům.

Stejně to musí dopadnout i ve všech sedmadvaceti senátních obvodech. Tady můžeme dosáhnout ještě mnohem většího triumfu, protože volební účast bývá ubohá. Pokud všichni přijdete i k senátním volbám, můžete úplně přeházet pořadí a z favoritů udělat nýmandy.

Ale specifika této volby si zaslouží svůj vlastní článek.

Zítra.

A teď si všichni vzpomeňte na nějakého dlouholetého nevoliče mezi svými kamarády, běžte za ním a dostaňte ho k volbám. Ať mu nepropadne hlas a ať nevolí pětikolku. Každý nevolič na naší straně, který teď volit půjde, je cenný. Ten mění celkovou bilanci. Každé procento vyšší volební účasti, které bude směřovat mimo Pětikolku, je důležité, protože sníží sílu tvrdého jádra jejich voličů.

Daniel Vidlák

Článok pôvodne vyšiel na portáli Vidlakovykydy

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

.
.

Raši pre HS: Psychotesty pre poslancov? Nedá sa to vyriešiť

Koncom minulého roka, pár dní pred Vianocami, sme mnohí iba v nemom úžase sledovali nechutné divadlo, ktoré sa odohralo v…

01. 02. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

.

Prezident požiadal Gašpara v rámci disciplinárky o vyjadrenie do 15 dní

Riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Pavlovi Gašparovi plynie 15-dňová lehota na vyjadrenie v súvislosti s disciplinárnym konaním, ktoré voči nemu vedie…

01. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Stretnutie Ukrajiny, Ruska a USA v Abú Zabí visí vo vzduchu

Stretnutie predstaviteľov Ukrajiny, Ruska a USA v Abú Zabí, ktoré bolo naplánované na nedeľu, sa zrejme neuskutoční

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo ste nepochopili? Visí nad nami politická smršť

Protivládne sily nepochopili kľúčové aspekty zahraničnej politiky SR. Alebo ich ani chápať nechcú…

01. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ruská federácia nezmenila svoj postoj proti umiestneniu západných vojsk na Ukrajine

„Vyhlásili sme, že je to neprijateľné, žiadne členstvo v NATO a žiadne zahraničné sily. Nezáleží na tom, či bude mať…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Generál je zhrozený z iniciatívy estónskeho ministra zahraničných vecí

Iniciatívu estónskeho ministra zahraničných vecí, ktorý navrhuje, aby ruskí vojaci, ktorí bojovali a bojujú na Ukrajine mali zakázaný vstup do…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Mágovia pre Jermaka zbierali vodu z mŕtvych tiel“

Bývalá tlačová tajomníčka Zelenského Julia Mendelová tvrdí, že bývalý šéf prezidentskej kancelárie Jermak sa niekoľko rokov uchyľoval k magickým a…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump vyhlásil, že Kuba uzavrie dohodu s Washingtonom

Trump vyhlásil, že Kuba uzavrie dohodu s Washingtonom kvôli ťažkej ekonomickej situácii na pozadí blokády dodávok ropy z Venezuely

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tento druh čaju pomáha v boji s obezitou a starnutím

Zelený čaj sa ukázal ako účinný v boji proti obezite a starnutiu

01. 02. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zaujímavosti | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Čo nové u Nera?

U Nera je nový – film! Príčetnejší ľudia v USA aj v Británii sa striedavo pochechtávajú a striedavo chytajú za…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Parlament označil armády európskych krajín za teroristické skupiny

Irán považuje armády európskych krajín za „teroristické skupiny“, uviedol v nedeľu predseda parlamentu. Ide o reakciu na rozhodnutie Európskej únie…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

SpaceX chce vybudovať vesmírnu sieť satelitných dátových centier pre AI výpočty

SpaceX plánuje vytvoriť vo vesmíre sieť dátových centier na vykonávanie zložitých výpočtov v oblasti umelej inteligencie

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Objavili sa nové informácie o dôvode zatknutia Ľuptáka a jeho syna. Osobu mali vyzliecť a napádať

Médiá včera popoludní priniesli správu, že majiteľ hokejového klubu HK 32 Liptovský Mikuláš Róbert Ľupták aj spolu so svojim synom…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

Európski lídri vypracovali tajný plán proti Trumpovi

Európski lídri na mimoriadnej večeri minulý týždeň vypracovali tajný plán proti Trumpovi, píše The New York Times s odvolaním sa…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Slafkovský úradoval v presilovke

Montreal Canadiens v noci prerušil päťzápasovú víťaznú šnúru Buffala Sabres aj zásluhou gólu slovenského 21-ročného strelca Juraja Slafkovského. Jeho tím…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

Je naozaj profesor? Český europoslanec odhaľuje, kto podal trestné oznámenie na Kotlára

Ako sme vás už v priebehu týždňa informovali, český vedec avizoval podanie trestného oznámenia na splnomocnenca vlády Petra Kotlára za…

31. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Skvelá iba 16-ročná skokanka na lyžiach Kapustíková ovládla preteky v Lillehammeri

Slovenská reprezentantka v skokoch na lyžiach Kira Mária Kapustíková zaznamenala veľký úspech, keď v sobotu ovládla preteky Interkontinentálneho pohára v…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

„Strategické prebudenie.” Fico sa vyjadril k rozhovoru s Macronom, ktorý vyvolal rozruch

Premiér SR Robert Fico odmieta interpretáciu správy francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o ich spoločnom stretnutí zo strany niektorých médií. Rozhovor,…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tajná zbraň

Prečo nás motivuje strata a nie zisk? Ako získať ľudí na svoju stranu? Odpoveď na tieto a ďalšie otázky nájdete…

31. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pápež Lev k mladým lídrom: “Najväčším ničiteľom mieru je potrat”

Pápež Lev XIV. prijal v sobotu v Apoštolskom paláci vo Vatikáne mladých politických lídrov z rôznych krajín sveta, ktorí sa…

31. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Japonskí architekti svoju prácu zvládajú dokonale

Japonskí architekti svoju prácu zvládajú dokonale, čo je viditeľné v každom detaile ich stavieb - od historických chrámov až po…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

Iránci, Číňania a Rusi začínajú spoločné námorné cvičenia pod nosom lietadlovej lode USA Abraham Lincoln

Každá náhodne vypálená raketa môže zničiť nielen Blízky východ, píše v článku v ruských novinách Svobodnaja Pressa Konstantin Olšankij

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Keď zdravý rozum prehráva: Fotografie, ktoré to dokazujú

Zdravý rozum je zvláštny druh luxusu - všetci predpokladáme, že ho majú ostatní, no realita nás pravidelne presviedča o opaku.…

01. 02. 2026 | 0 komentárov

Lajčák prehovoril. S odstupom času si komunikáciu nevybavuje

Poradca predsedu vlády SR a exminister zahraničných vecí Miroslav Lajčák odsudzuje zločiny zosnulého amerického finančníka Jeffreyho Epsteina. Lajčák zdôraznil, že…

31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – “Sme nadšení,” vyhlásil Witkoff po stretnutí s Dmitrijevom

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Aktualizované 31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tlak Západu? Putin má pre nás jasný odkaz

Tlak Západu na ruský zbrojársky priemysel nedokázal zastaviť náš vývoz obranných technológií, tvrdí ruský prezident Vladimir Putin

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nové odhalenia z Epsteinových spisov. Trump si vydýchol. Billa Gatesa spajajú s „ruskými dievčatami“ a pohlavnou chorobou

Včera mnoho verejných zdrojov informovalo o tom, že Trump figuruje v nových dokumentoch týkajúcich sa prípadu Epsteina, ktoré zverejnilo americké…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Teherán varoval USA a Izrael pred útokom, armáda je v plnej pohotovosti

Iránsky minister obrany Amir Hatamí v sobotu varoval Spojené štáty a Izrael pred prípadným útokom a vyhlásil, že ozbrojené sily…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Pri nepokojoch v Balúčistane zomrelo 145 militantov. Pri útokoch bolo zabitých aj 17 príslušníkov bezpečnostných zložiek a 31 civilistov, dodal provinčný premiér.

11:47

Ajatolláh Chameneí varuje USA pred útokom na Irán. Irán nechce vojnu a nezačne ju, dodal iránsky vodca, ktorý má v Iráne posledné slovo pri rozhodovaní vo všetkých strategických otázkach.

11:47

Šiitská aliancia v Iraku podporila Málikího ako kandidáta na premiéra. Málikí je jediným irackým premiérom, ktorý vo funkcii pôsobil dve volebné obdobia, a to v rokoch 2006–14.

11:09

Tibeťania v exile volia zástupcov do parlamentu. Vo voľbách je registrovaných zhruba 91.000 voličov, z ktorých väčšina v Tibete nikdy nebola.

11:08

Letisko Poprad-Tatry upozorňuje, že v pondelok (2. 2.) môže verejnosť v blízkosti letiska a v jeho okolí v závislosti od poveternostných podmienok zaznamenať zvýšený pohyb dvoch vrtuľníkov Sikorsky UH-60 Black Hawk. Informuje o tom na sociálnej sieti.
Ako uvádza, prebiehať bude výcvik posádok a príprava leteckej techniky v súvislosti so zabezpečením pripravenosti na hasenie lesných požiarov.
„Ministerstvo vnútra SR získalo na túto službu grant z fondov Európskej únie, vďaka ktorému bude možné zabezpečiť rýchlejšiu a efektívnejšiu pomoc aj v ťažko dostupných terénoch,“ približuje letisko.

10:31

.

Príliš mladé dievčatá a ich sestry. Lajčákovo meno sa objavilo v ďalších Epsteinových spisoch

Americké Ministerstvo spravodlivosti zverejnilo ďalšiu komunikáciu zosnulého miliardára a sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina. Dialógy, ktoré podľa materiálov mal viesť s…

31. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Polícia potvrdila vyšetrovanie, ktoré sa týka čias ministra vnútra Mikulca

Polícia i Európska prokuratúra potvrdili vyšetrovanie, týkajúce sa Ministerstva vnútra SR v období, keď bol šéfom rezortu Roman Mikulec (Slovensko-Za…

31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Zoberiem ťa so sebou.” Migrant z Južného Sudánu v Hamburgu stiahol dievča pod vlak. Oboch ich prešiel

Vo štvrtok večer zahynuli dve osoby na stanici metra Wandsbek Markt v Hamburgu po tom, ako mal 25-ročný muž z…

31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bober: Cirkev klope na dvere v súvislosti s prijatím zvyšných zmlúv s Vatikánom

Katolícka cirkev na Slovensku podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska Bernarda Bobera klope politikom na dvere v súvislosti s uzavretím zostávajúcich…

31. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zákon o mimovládkach je späť v parlamente. Čo ukazuje história peňazí v slovenskej občianskej spoločnosti

Historické dáta z rokov 2000–2020 ukazujú, kto formoval profesionálnu vrstvu slovenskej občianskej spoločnosti a prečo dnes funguje tak, ako funguje

31. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
31. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Erik Majercak

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov