Mikulec

NAŽIVO

Generálny tajomník OSN António Guterres usúdil, že situácia, ktorá sa odohráva na Blízkom východe, sa môže kedykoľvek vymknúť spod kontroly. 

Včera 19:58

Francúzska obojživelná vrtuľníková loď Tonnerre sa už nachádza v oblasti Stredozemného mora. Má za úlohu posilniť prítomnosť francúzskych ozbrojených síl.

Do tejto chvíle bola nasadená v rámci misie NATO na severe Európy.

Včera 19:55

Iracký premiér Muhammad Šijá Súdání a prezident autonómneho Kurdistanu v Iraku Nečirvan Barzání zastávajú rovnaký názor. Podľa nich by iracké územie nemalo byť použité ako spúšťač útokov proti susedným štátom.

Včera 19:51

Vyše 300 ľudí bolo v piatok unesených ozbrojenými militantmi. Útok sa odohral v severovýchodnej Nigérii v meste Ngoshe.

Včera 19:47

Vo Francúzsku by sa mali 15. a 22. marca uskutočniť komunálne voľby. Francúzi však upodozrievajú Rusko z pokusu zasahovať do týchto volieb.

Včera 19:42

Ruské spoločnosti v najbližšej dobe presmerujú časť dodávok LNG z Európy do priateľských krajín, bez čakania na ďalšie obmedzenia zo strany EÚ, vyhlásil ruský vicepremiér Novak.

Podľa jeho slov sa do zoznamu krajín dostanú okrem iného Čína, India, Thajsko a Filipíny.

Včera 19:21

Američania v piatok popreli informácie o tom, že lietadlovú loď USS Abraham Lincoln zasiahli iránske drony. Reagovali tak na tvrdenia iránskej štátnej televízie, ktorá tvrdila opak.

 

Včera 18:32

„Nepriateľské lietadlá uskutočnili nálet na štvrť so starovekými zrúcaniami v meste Súr,“ informovala libanonská národná tlačová agentúra.

Včera 18:30

Španielsky premiér Pedro Sánchez v piatok povedal, že vo vzťahoch s USA by mala prevládať „lojálna spolupráca“ nad „konfrontáciou“. 

Včera 18:12

Trump vyhlásil, že Kuba „čoskoro padne“.

„Chcú uzavrieť dohodu, preto tam pošlem Marca (Rubia) a uvidíme, čo z toho bude. Mimochodom, Kuba čoskoro padne, to s tým nesúvisí, ale Kuba tiež padne. Tak veľmi chcú uzavrieť dohodu,“ vyhlásil Trump.

Včera 18:11

Americký minister zahraničných vecí informoval ministrov zahraničných vecí arabských krajín, že vojenská operácia proti Iránu môže trvať ešte niekoľko týždňov, informuje Axios s odvolaním sa na zdroje.

Podľa nich Marco Rubio zdôraznil, že súčasný vojenský záujem USA sa zameriava na iránske raketové odpalovacie zariadenia, ich zásoby a výrobné zariadenia.

Arabským ministrom tiež povedal, že oficiálnym cieľom USA nie je zmena režimu v Iráne, ale dal najavo, že Washington by chcel vidieť pri moci iných ľudí.

Včera 18:09

Šéf maďarskej diplomacie Péter Szijjártó vystúpil na proteste občianskej iniciatívy Hnutie národného odporu, ktoré sa uskutočnilo pred sídlom veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti. Vyjadril sa, že Brusel posiela Ukrajine viac peňazí, než dokáže Ukrajina vygenerovať v čase mieru. 

S prijatím Ukrajiny do EÚ sa obáva, že Maďarsko bude zatiahnuté do vojny.

Včera 18:04

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj absolvoval návštevy viacerých ukrajinských jednotiek v Doneckej oblasti. Vybraným vojakom udelil štátne vyznamenanie.

Včera 17:58
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Poslanci sa dnes venujú zálohovaniu jednorazových obalov i “Orbánovmu” zákonu o LGBTI. Hodina otázok a odpovedí ma hodinový sklz. Neprišiel premiér

Poslanci Národnej rady SR sa budú počas dnešného rokovacieho dňa venovať v prvom čítaní novele zákona o zálohovaní jednorazových obalov na nápoje. Podľa návrhu distribútori v prevádzkach pod 300 m2 nebudú musieť za odovzdané obaly vyplatiť hotovosť. Môžu sa rozhodnúť pre kupóny na nákup tovaru alebo priamo odpočítajú hodnotu zálohy z uskutočneného nákupu. Poslancov dnes po hlasovaní po 17:00 čaká mimoriadna schôdza o odvolávaní Romana Mikulca (OĽaNO) z funkcie ministra vnútra

Mikulec
Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO)
❚❚
.

Návrh predložila opozičná strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD). Predchádzajúce tri pokusy Smeru-SD boli neúspešné pre obštrukciu koalície. Schôdza nemohla pokračovať, pretože parlament nebol uznášaniaschopný.

Orgány štátnej správy nebudú môcť od januára 2022 kupovať nápoje v jednorazových obaloch. Vyplýva to z novely zákona o odpadoch a zákona o zálohovaní jednorazových obalov na nápoje, ktoré parlament dnes prerokuje v prvom čítaní. Návrh obsahuje tiež súhrn opatrení, ktoré majú viesť k znižovaniu spotreby určitých jednorazových plastových výrobkov, ako je napríklad poskytovanie jednorazových plastových výrobkov len za odplatu alebo povinnosti organizátorov verejného podujatia zabezpečiť poskytovanie vhodných alternatív. Novela špecifikuje, čo je považované za výrobok z plastu, kto je výrobcom takýchto výrobkov a čo sú biodegradovateľné plasty.

 

.
V pléne chýbali poslanci, viacero zákonov prepadlo na záver schôdze

V rokovacej sále Národnej rady (NR) SR sedelo v ranných hodinách len okolo desať poslancov. Keďže v pléne chýbali viacerí navrhovatelia zákonov, ich body prepadli a presunuli sa na záver schôdze. Podpredseda parlamentu Milan Laurenčík (SaS) preto viackrát prerušil rokovanie, kým prídu ďalší predkladatelia. Plénum nemalo o čom rokovať, keďže viaceré body programu 40. schôdze sú naplánované na neskôr.

Milan Laurenčík
Na snímke Milan Laurenčík (SaS)

Medzi presunutými bodmi je napríklad novela Zákonníka práce z dielne nezaradených poslancov Martina Čepčeka, Jána Podmanického a Filipa Kuffu. Novelou chceli docieliť zákaz nedeľného predaja.

Presunuli sa i viaceré návrhy Tomáša Valáška (nezaradený). Navrhoval napríklad zákonom definovať životné partnerstvo, ktoré má byť prístupné pre všetky páry bez ohľadu na pohlavie osôb, ktoré pár tvoria. Na záver schôdze sa mu presunuli i novely zákona o sociálnom poistení či Zákonníka práce.

Okrem toho sa presunuli i koaličné návrhy Jaromíra Šíbla (OĽANO) a ďalších koaličných poslancov na zmenu legislatívy, týkajúcej sa niektorých opatrení na úseku environmentálnej záťaže či novela zákona o životnom prostredí.

 

.
Plénum vrátilo na dopracovanie návrh, ktorého vzorom je “Orbánov zákon”

Plénum Národnej rady (NR) SR vo štvrtok vrátilo na dopracovanie novelu zákona o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele, ktorej vzorom bol tzv. “Orbánov zákon”. Dopracovanie navrhla poslankyňa Katarína Hatráková (OĽANO). Právnu normu predložil nezaradený poslanec Miroslav Urban, odídenec z ĽSNS

Miroslav Urban
Na snímke poslanec Miroslav Urban (ĽSNS)

Zákon sa okrem iného týka toho, aby na školách, v škôlkach či v zariadeniach sociálnej starostlivosti nemohla byť neplnoletým osobám prezentovaná LGBT ideológia.

Zámerom návrhu je tiež to, aby médiá a iní poskytovatelia audiovizuálneho obsahu nemohli reklamovať ani vysielať obsah dostupný neplnoletým osobám, ktorý by mohol narúšať ich duševný a morálny vývoj. Podľa návrhu to má zahŕňať pornografiu, zmeny pohlavia, homosexualitu či prehnané násilie.

Sociálnych pracovníkov či učiteľov by podľa návrhu zákona nemohli robiť osoby, ktoré boli odsúdené za pedofíliu či iné závažné trestné činy proti morálke. Predkladateľ chce zároveň zabezpečiť, aby štát, rodičia a každý, kto sa podieľa na výchove, povinne chránil “právo detí na vlastnú rodovú identitu podľa ich pohlavia pri narodení”.

Vzorom pre návrh zákona bol podľa dôvodovej správy tzv. “Orbánov zákon”, ktorý bol prijatý v Maďarsku. Cieľom tejto novely zákona má byť zlepšenie ochrany detí a neplnoletých osôb “pred hrozbou pedofílie a čoraz agresívnejšej LGBTI propagandy”.

.

 

Hodina otázok sa nezačala načas, chýbal premiér, vláda i väčšina poslancov

Podpredseda Národnej rady (NR) SR Juraj Blanár (Smer-SD) posunul tradičnú Hodinu otázok. V pléne totiž pri jej začatí nebol premiér Eduard Heger (OĽANO). Okrem odpovedí na otázky by mal predseda vlády tiež informovať o tom, kto bude odpovedať za ostatných členov vlády. Chýbali i viacerí ministri, ako aj väčšina poslancov.

Juraj Blanár
Na snímke poslanec NR SR Juraj Blanár (Smer-SD)

Premiér spolu s ministrami Romanom Mikulcom a Igorom Matovičom i poslancami za OĽANO mali totiž v čase začiatku Hodiny otázok tlačovú konferenciu.
Hodina otázok sa začína podľa rokovacieho poriadku vo štvrtok o 14.00 h.

Na Hodine otázok musia byť prítomní všetci členovia vlády. Ak sa bude na Hodine otázok diskutovať len o určitom probléme, stačí, ak bude prítomný príslušný člen vlády. V odôvodnených prípadoch môže predseda vlády určiť, ktorý člen vlády bude za neprítomného člena vlády na otázky odpovedať, alebo oznámi, že bude na ne odpovedať sám,” píše sa v rokovacom poriadku NR SR.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Peňaženky plné mať nebudeme. Koľko ešte občan vydrží?

Minister Erik Tomáš ohlásil rast minimálnej mzdy k hranici tisíc eur. Lenže v spojení s aktuálnym odvodovým zaťažením, infláciou a…

07. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Trump má Starmera opäť v zuboch

Po nedávnych komentároch, že britský premiér Keir Starmer zo seba nemá robiť Winstona Churchilla, si americký prezident Donald Trump opäť…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čína stavia prvý dron s prelomovou technológiou – z bambusu

Výskumníkom z Číny sa podarilo zostrojiť dron s krídlami z bambusu. Prototyp má byť ľahší a výrazne lacnejší ako modely z…

07. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pre Tunisko platí naďalej druhý stupeň cestovného odporúčania

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR pripomína, že pre Tunisko platí naďalej druhý stupeň cestovného odporúčania, teda zvážiť nevyhnutnosť…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini aj Raši odcestujú do Talianska, osobne podporia športovcov so zdravotným znevýhodnením pred zimnou paralympiádou

Prezident odcestuje do Talianska, kde sa zúčastní na slávnostnom otvorení zimných paralympijských hier. Kancelária prezidenta SR priblížila, že Slovensko po…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

.
.

Európska komisia prelomila mlčanie a vyjadrila sa k Zelenského brutálnym vyhrážkam Orbánovi

Európska komisia označila Zelenského vyhrážky voči Orbánovi za „neprijateľné“

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Peňaženky plné mať nebudeme. Koľko ešte občan vydrží?

Minister Erik Tomáš ohlásil rast minimálnej mzdy k hranici tisíc eur. Lenže v spojení s aktuálnym odvodovým zaťažením, infláciou a…

07. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Trump má Starmera opäť v zuboch

Po nedávnych komentároch, že britský premiér Keir Starmer zo seba nemá robiť Winstona Churchilla, si americký prezident Donald Trump opäť…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čína stavia prvý dron s prelomovou technológiou – z bambusu

Výskumníkom z Číny sa podarilo zostrojiť dron s krídlami z bambusu. Prototyp má byť ľahší a výrazne lacnejší ako modely z…

07. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 03. 2026 | Zaujímavosti | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hlavný problém USA vo vojne s Iránom

Od začiatku týždňa USA aktívne presviedčajú krajiny Blízkeho východu, aby sa pripojili k útoku na Irán

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukradnutá miliarda dolárov: Maďarsko vyhlásilo Ukrajine vojnu a odhalilo korupčné praktiky Zelenského

Ukrajinský minister zahraničných vecí Andrij Sybiha obvinil v piatok Maďarsko, že v Budapešti zadržalo skupinu zamestnancov ukrajinskej banky, ktorí údajne…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Syn nebohého gen. Milana Lučanského zaslal na Európsky súd pre ľudské práva reakciu na intervenciu Verejného ochrancu práv

V súvislosti s intervenciou Verejného ochrancu práv k podmienkam kolúznej väzby a k okolnostiam úmrtia generála Milana Lučanského predložil jeho…

06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump vyhlásil, že neplánuje pozemnú operáciu v Iráne

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Miliónár, ktorý našiel cestu von z matrixu

Cesta von z matrixu je otvorená pre každého, ale nie každý je pripravený po nej vykročiť. Knihu nájdete tu

06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump má vážny problém

Vplyvný miliardár zo Spojených arabských emirátov Khalaf Ahmad Al Habtoor, ktorý vedie Dubajskú národnú poisťovňu, obvinil Trumpa z vtiahnutia Blízkeho…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev má tri dni na to, aby spustil ropovod Družba

V prípade, že Kyjev neobnoví dodávky ropy do troch pracovných dní, Maďarsko vytvorilo päťčlennú delegáciu, ktorá preskúma stav ropovodu Družba,…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Minister Susko považuje mainstream za fabriku na polopravdy

Podľa ministra spravodlivosti Borisa Suska sa stalo „módnym trendom“, že mainstreamové médiá sa hrajú na jediných arbitrov pravdy. Týmito slovami reaguje…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Krajčovič pre HS: Tento rok bude pre obchod, ale aj spotrebiteľov jedným z najťažších

Slovenský spotrebiteľ je unavený. Päť rokov kríz zmenilo spôsob, akým nakupujeme. Maslo, káva, ale aj mäso sa dnes predávajú už…

06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
.

Slovnaft prešiel na obmedzený režim

Rafinéria Slovnaft už 39 dní nedostáva ropu cez ropovod Družba a prešla na obmedzený režim výroby. V najbližších dňoch začne…

06. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Púchovský sa vzdáva. Čo sa mohlo odohrať v zákulisí?

Známe meno v oblasti samozvaných bojovníkov proti takzvaným „hoaxom” končí v čele vlastného vlajkového projektu

06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Kremeľ vyzýva Maďarsko, aby aktivovalo článok 5 NATO kvôli hrozbám Zelenského

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Aktualizované 06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Europarlamentní Patrioti označili výroky Zelenského voči Orbánovi za „neprijateľné“. Premiéra sa zastala dokonca aj opozícia

Europarlamentná frakcia Patrioti pre Európu odsúdila výroky ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, ktoré sú podľa nej evidentnými vyhrážkami voči premiérovi Viktorovi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Kto bude ďalší, ktorému sa bude prezident Zelenský takto vyhrážať?

Sociálne siete vyhrážkami Zelenského na Orbánovu adresu ožili. Niektorí slovenskí politici zaujali tvrdý postoj. Zhrnuli sme stanoviská niektorých z nich…

06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Prezident: Vnímam veľmi negatívne, že vláda a jej splnomocnenec dodnes nedali ľuďom odpoveď na otázky, kto pri riadení pandémie zlyhal

Šieste výročie prvého prípadu ochorenia COVID-19 na Slovensku má byť pripomienkou, že zdravie je pre ľudí najvyššou prioritou a pri…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovná prestrelka Trumpa s Carlsonom: Kritika Iránu vyvolala ostrú reakciu

Novinár Tucker Carlson, ktorý predtým podporoval Trumpa, kritizoval útok USA na Irán a nazval ho „absolútne odpornou zlomyseľnou vojnou“. Trump…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prešiel takmer deň od zverejnenia videa, v ktorom sa Zelenský vyhrážal Orbánovi. A médiá? Tie zaryto mlčia

Šéf Úradu vlády Juraj Gedra zverejnil kritické stanovisko ku včerajšiemu vyjadreniu prezidenta Ukrajiny Volodymyra Zelenského na adresu Viktora Orbána, maďarského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico po výrokoch ukrajinského prezidenta vyjadril solidaritu Orbánovi

Premiér SR Robert Fico vyjadril vo štvrtok plnú solidaritu predsedovi maďarskej vlády Viktorovi Orbánovi v súvislosti s predchádzajúcimi vyjadreniami ukrajinského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vyvolení, očista, stopka z Bruselu. Ochrana zostáva, ale po starom

Reforma mala vyčistiť „hniezdo“. Po zásahu ÚS a signáli z Bruselu sa systém vracia do starých koľají

06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Zločinecká organizácia? Huliak podáva trestné oznámenie pre 30-miliónovú kauzu SFZ

Minister cestovného ruchu a športu oznámil podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa pre podozrenie zo zosnovania zločineckej skupiny v súvislosti…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Syn generála Lučanského odovzdal pamätnú uniformu a dostal dar

Na policajnom prezídiu sa pripravuje umiestnenie busty generála Milana Lučanského, ktorý v decembri 2020 skonal za podivných okolností vo väzbe. Jeho…

06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj sa vyhrážal Orbánovi likvidáciou. Szijjártó reagoval

Zelenskyj sa dnes pred médiami nepriamo vyhrážal, že môže dať Orbána zabiť. Naznačil, že s Orbánom môže komunikovať “armáda ich…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť kritizoval Zelenského

Trump opäť kritizoval Zelenského a nazval ho prekážkou ukončenia vojny, píše denník Politico

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Huliakovci sa pustili do Dankových rezortov

Poslancom za Stranu vidieka, vrátane ministra športu Rudolfa Huliaka, stiekla trpezlivosť s ich niekdajším partnerom, podpredsedom Národnej rady SR Andrejom…

06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko „zvíťazí silou“ a prinúti Ukrajinu odblokovať tranzit ropy cez „Družbu“

Maďarsko „zvíťazí silou“ a prinúti Ukrajinu odblokovať tranzit ropy cez „Družbu“, vyhlásil Orbán

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Generálny tajomník OSN António Guterres usúdil, že situácia, ktorá sa odohráva na Blízkom východe, sa môže kedykoľvek vymknúť spod kontroly. 

Včera 19:58

Francúzska obojživelná vrtuľníková loď Tonnerre sa už nachádza v oblasti Stredozemného mora. Má za úlohu posilniť prítomnosť francúzskych ozbrojených síl.

Do tejto chvíle bola nasadená v rámci misie NATO na severe Európy.

Včera 19:55

Iracký premiér Muhammad Šijá Súdání a prezident autonómneho Kurdistanu v Iraku Nečirvan Barzání zastávajú rovnaký názor. Podľa nich by iracké územie nemalo byť použité ako spúšťač útokov proti susedným štátom.

Včera 19:51

.

„Kuba tiež padne“: Trump v rozhovore pre Politico predpovedal pád komunistického režimu

Predpokladal, že zhoršenie situácie na ostrove je čiastočne výsledkom tlaku zo strany USA, vrátane zastavenia dodávok venezuelskej ropy, ktorá kedysi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bátovská Fialková dosiahla obrovský úspech vo vytrvalostných pretekoch v Kontiolahti

Biatlonistka Paulína Bátovská Fialková, ktorá len nedávno oznámila, že po sezóne skončí s kariérou, obsadila fantastické tretie miesto vo vytrvalostných…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

Když válka stojí všechno…

Válka ještě netrvá ani týden a už v podstatě pohřbila poslední žalostné zbytky západní legitimity. Za pět dní stála válka…

06. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Réway priblížil, prečo neodišiel do Ameriky, ako avizoval po škandále a vyhadzove v Liptovskom Mikuláši

Bývalý veľký talent slovenského hokeja Martin Réway, ktorý bol draftovaný Montrealom Canadiens, no v zámorskej profilige sa nepresadil, bol v…

06. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Fínska vláda chce zrušiť zákaz rozmiestňovania jadrových zbraní na svojom území

Fínsko plánuje zrušiť obmedzenia, ktoré zakazujú prítomnosť jadrových zbraní na jeho území, aby zosúladilo svoju legislatívu s politikou jadrového odstrašovania…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó si šiel do Moskvy potvrdiť záruky dodávok ruskej ropy

Maďarský minister zahraničných vecí hľadal v Moskve záruky pre dodávky ruskej ropy, píše Hungary Today. Chcel zabezpečiť, aby aj napriek…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Rastislav Vasilišin

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov