Bratislava 17. júla (TASR) – Počas dnešnej osobitnej kontroly na D2 muži zákona za tri hodiny skontrolovali 47 vodičov. "Dovolenú rýchlosť prekročilo 17 vodičov, piatim vodičom boli zadržané vodičské preukazy, ďalším piatim vodičom bolo zadržané osvedčenie o evidencií vozidla," informovala hovorkyňa bratislavského Krajského riaditeľstva Policajného zboru Tatiana Kurucová.
NAŽIVO
Prezident SR Peter Pellegrini víta rozhodnutie vlády SR zrušiť zákon o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO) protispoločenskej činnosti na nový úrad. Hlava štátu pripomenula, že voči tomuto zákonu vyslovila vážne výhrady už v procese jeho prijímania a po jeho schválení Národnou radou SR uplatnila právo prezidentského veta. TASR o tom informoval odbor komunikácie Kancelárie prezidenta SR.
Čítať viac | 12:39Slovenská elektrizačná prenosová sústava vypovie Ukrajine zmluvu o poskytovaní havarijnej elektriny.
„SEPS od momentu oznámenia neposkytuje havarijnú výpomoc. Dnes na zasadnutí vlády bolo prijaté uznesenie, ktoré právne dokončuje celý tento proces. Slovenská elektrizačná prenosová sústava vypovie zmluvu s Ukrenergo o poskytovaní havarijnej výpomoci,“ uviedol generálny riaditeľ SEPS Martin Magáth.
12:36Preprava ropy cez ropovod Družba na územie Slovenskej republiky je naďalej prerušená. Napriek pôvodnému harmonogramu od ukrajinskej strany, ktorý počítal s obnovením toku k 4. marcu 2026, k dnešnému dňu k spusteniu tranzitu nedošlo. Informovalo o tom Ministerstvo hospodárstva SR.
Čítať viac | 12:32Vladimir Putin telefonoval s Viktorom Orbánom. Podľa dostupných informácií mu ponúkol prepustenie maďarských vojnových zajatcov.
12:25Koalícia sa dohodla na zrušení zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov (ÚOO) na nový úrad, ktorého účinnosť pozastavil Ústavný súd. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD).
Čítať viac | 12:03Izraelská stíhačka F-35 zostrelila nad Teheránom iránske výcvikové lietadlo Jak-130. Je to prvé zostrelenie lietadla s ľudskou posádkou týmto typom stíhačky.
11:55Fico podľa liberálov musí preplatiť cestu vládnym špeciálom na oslavy MDŽ zo svojho. Poslankyňa za stranu Sloboda a Solidarita (SaS) Martina Bajo Holečková zdôraznila, že premiér Robert Fico (Smer-SD) zneužil vládny špeciál na to, aby sa dostal na stranícku akciu na východe Slovenska.
Čítať viac | 11:45Slovensko v zastúpení konzorcia DARIAH-SK sa od februára 2026 oficiálne stalo členom európskej výskumnej infraštruktúry DARIAH ERIC. Ide o významný míľnik v oblasti digitálnych humanitných vied.
Čítať viac | 11:37V súvislosti s únikom čierneho lúhu v areáli Bukózy v obci Hencovce vykonal Hasičský a záchranný zbor spolu 11 zásahov. O aktuálnom stave súvisiacom s havarijnou situáciou informoval v stredu na vláde svojich kolegov minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).
Čítať viac | 11:31Ku koncu roka 2025 viedla Európska komisia (EK) vo vzťahu k SR 60 konaní o porušení zmlúv, najmä v súvislosti s nesprávnou transpozíciou alebo aplikáciou právne záväzných aktov Európskej únie (EÚ). Vyplýva to z výročnej správy o členstve SR v EÚ za rok 2025, ktorú v stredu schválila vláda.
Čítať viac | 11:28Na úhradu nákladov súvisiacich s riešením mimoriadnych udalostí poskytne štát 1.699.931 eur. Rozhodla o tom vláda na svojom stredajšom rokovaní.
Čítať viac | 11:25Do akčného plánu pre otvorenú vedu na roky 2026 – 2028 sa prenášajú aj štyri úlohy z predchádzajúceho zoznamu aktivít, ktoré ostali v štádiu rozpracovanosti. Vyplýva to z návrhu, ktorý v stredu schválila vláda.
Čítať viac | 11:22Štatút strategickej investície získa modernizácia 30-kilometrového traťového úseku Krompachy – Kysak na železničnej trati Žilina – Košice. Návrh ministra dopravy Jozefa Ráža dnes schválila vláda.
11:20Agentúra Reuters s odvolaním sa na svoje iránske zdroje uviedla, že syn iránskeho najvyššieho vodcu Alího Chameneího americko-izraelské útoky prežil.
11:17Z dôvodu aktuálnej bezpečnostnej situácie na Blízkom východe dochádza k rušeniu a presmerovaniu viacerých medzinárodných leteckých spojení medzi juhovýchodnou Áziou a Európou. Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na to upozornilo na webe.
Čítať viac | 11:11Pád betónového prístrešku na budove Klientskeho centra v Komárne, ku ktorému došlo minulý týždeň, má druhú obeť. Vo Fakultnej nemocnici v Nových Zámkoch zomrel v noci z utorka (3. 3.) na stredu 64-ročný muž, ktorý bol po tragickej udalosti prevezený do nemocnice v kritickom stave.
Čítať viac | 11:05Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), šéf rezortu spravodlivosti Boris Susko i minister pôdohospodárstva Richard Takáč (obaja Smer-SD) odmietajú, že by utorková (3. 3.) akcia Kajúcnik Úradu inšpekčnej služby (ÚIS), pri ktorej zadržali niektorých policajtov zo skupiny čurillovci a ďalšie osoby, bola spojená s politickými vyjadreniami vládnych predstaviteľov z uplynulého víkendu. Takáč si zároveň myslí, že týchto policajtov dobehla spravodlivosť. Politici to uviedli pred stredajším rokovaním vlády.
Čítať viac | 11:04Rusko oznámilo, že ukrajinský námorný dron zaútočil na ich loď, ktorá prepravovala skvapalnený zemný plyn (LNG) v Stredozemnom mori.
11:02Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí vyhlásil, že Trump zradil diplomaciu a Američanov, ktorý ho zvolili.
„Keď sa s komplexnými jadrovými rokovaniami zaobchádza ako s predajom nehnuteľností a keď veľké lži zatieňujú skutočnosť, nerealistické očakávania sa nikdy nedajú naplniť,“ napísal iránsky minister. „Výsledok? Bombardovanie rokovacieho stola zo zlomyseľnosti. Pán Trump zradil diplomaciu a Američanov, ktorí ho zvolili,“ doplnil.
10:58Koaličná strana Hlas-SD podporuje riešenie, ktoré umožní Slovákom v zahraničí voliť priamo v deň volieb na ambasádach či iných štátnych inštitúciách. Uviedol to líder strany Matúš Šutaj Eštok. Argumentuje, že pri voľbe poštou zo zahraničia sa nespĺňajú princípy všeobecnej, rovnej, priamej a tajnej voľby. Avizoval zároveň, že Hlas bude žiadať, aby sa hlasovanie zo zahraničia na ambasádach uplatnilo aj pri prezidentských voľbách.
Čítať viac | 10:53Kanadský premiér Mark Carney zdôraznil, že údery Izraela a USA na Irán predstavujú rozpor s medzinárodným právom.
10:50V Severnej Kórei bola odhalená prvá známa socha vodcu krajiny Kim Čong-una.
10:41V Bielom dome je v piatok naplánované stretnutie s vedúcimi pracovníkmi zbrojárskych firiem. Americká vláda chce s nimi prediskutovať zrýchlenie výroby zbraní.
10:36V Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) implantovali prvýkrát na Slovensku nový typ inovatívnej chlopne TAVI (transkatétrová implantácia aortálnej chlopne). Prvou pacientkou, ktorej tento moderný implantát pomohol, bola 54-ročná žena s kritickou aortálnou stenózou.
Čítať viac | 10:31Otvorený dialóg a hľadanie spoločných riešení sú dôležitým pilierom spolupráce Slovenskej republiky s Európskou komisiou. Na rokovaní na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR sa na tom v utorok 3. marca 2026 zhodli štátny tajomník slovenskej diplomacie Marek Eštok s vedúcim Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Petrom Stanom.
Čítať viac | 10:21



















