Podnikanie vs. Zamestnanie?

Bratislava 19. novembra 2017 (HSP/Foto: Facebook)

 

Nikde nie je napísané že jediná možnosť je stáť za pásom. To sú len sprostosti ktoré decká učia doma rodičia a na ktoré ich následne pripraví školský systém. Netreba sa však vyhovárať na školy. Zamestnancov či podnikateľov, dobrákov aj svine, každého vychovali RODIČIA

Ilustračné foto

Povaha sa vytvára do siedmeho roku života pokiaľ viem, potom už sú to obvykle už len kozmetické úpravy, česť výnimkám…

Nikto nemusí byť zamestnanec ale nemusí byť zato ani samozamestnanec a ani zamestnávateľ.
Vysvetlím prečo, ale najskôr musím vysvetliť ako definujem základné pojmy, aby zase nedošlo k nedorozumeniu:

 

Zamestnanec:

-Niekto kto príde na pracovisko kde určený čas vykonáva činnosť za dohodnutú odmenu.

-Tento človek NEMÁ zodpovednosť a preto ANI VPLYV na činnosť celej firmy.

-Jeho akákoľvek angažovanosť je nežiaduca a nemá žiadny reálny vplyv na celú firmu ani na výšku jeho odmeny či spoločenské postavenie.

-Vypracovať sa v Slovenskom prostredí je takmer nemožné, nakoľko rozvoj firiem je pomalý, nové kádre sa takmer vždy hľadajú vonku.

-Z týchto dôvodov je motivácia vykonávať úlohu s plným nasadením nulová, často prináša opačný efekt. Vedie k zníženiu tarifnej odmeny, kto maká lebo ho to baví je ostatnými považovaný za debila.. .

-Z dlhodobého hľadiska je miera rizika vysoká (strata zamestnania vo vyššom veku je v podstate tragická).

-Sloboda v rozhodovaní je nízka.

Zamestnávateľ:

-Človek ktorý sám zodpovedá za podnikateľský zámer a jeho realizáciu.

-Investuje svoj čas, peniaze, vedomosti na to aby vytvoril zisk. Zisk samozrejme nie je zaručený, miera rizika sa líši podľa schopnosti podnikateľa predvídať budúci vývoj trhu.

-Snaží sa maximalizovať zisky a hodnotu svojej firmy, kde je neobmedzeným pánom a vládcom.

-Delegovať časť práce sa zamestnávatelia pokúšajú svojim zamestnancom s rozdielnou mierou úspešnosti.

-Úspech či neúspech firmy je daný okrem iného aj schopnosťou a ochotou zamestnávateľa nájsť a motivovať vhodného zamestnanca.(*)

-Zamestnávateľ považuje zamestnancov za podriadených, tí nemajú prístup ku všetkým informáciám a teda ich poradný hlas nemôže byť plnohodnotný, zamestnávateľ deleguje len prácu nie však aj primeranú mieru zodpovednosti/zisku/moci, kde dôvody môžu byť rôzne.

-Z dlhodobého hľadiska je miera rizika nižšia než u zamestnanca.

-Sloboda v rozhodovaní je vysoká.

Táto štruktúra je klasická PYRAMÍDA, v ničom sa nelíši od pyramídových hier a to do posledných dôsledkov.

 

Samozamestnávateľ:

-Príkladom je klasický živnostník, sám nesie všetky riziká aj celý podiel zisku.

-Stráca výhody zamestnávateľa

-Stráca výhody zamestnanca

-Riziko je extrémne

-Sloboda v rozhodovaní je vysoká

-Až na výnimky je to celé je to na prd, nemá zmysel ďalej rozoberať.

Samozrejme v praxi úspešne existuje forma podnikania, ktorá je vo svojej podstate demokratická:

 

Družstevné podnikanie:

-Samo o sebe má v sebe prvky priamej demokracie, minimálny počet členov je 5 (určuje zákon).

-Členovia majú rovnaké práva aj zodpovednosť (**)

-Zodpovednosť za každé rozhodnutie leží na každom členovi družstva. Strata družstva vplyvom zlého rozhodnutia sa stáva stratou každého člena .(***)

-Prínos pre družstvo vplyvom kvalitnej práce a dobrých rozhodnutí sa stáva prínosom pre každého člena.

-Z dlhodobého hľadiska je miera rizika nižšia než u zamestnanca alebo zamestnávateľa.

-Na nájdenie správnych riešení je team motivovaných ľudí, nie jedinec a halda otrokov, dôsledky sú jasné.

-Zisk aj zodpovednosť za straty sú v rovnováhe a priamo úmerné výkonom členov družstva.

-Miera slobody je na úrovni medzi zamestnancom a zamestnávateľom. Nikto nie je neobmedzeným vládcom, každé rozhodnutie je výsledkom konsenzu.

-Každý z členov družstva má rovnakú váhu hlasu. (**)

 

Táto štruktúra je vo svojej podstate KRUH.

Nebudem tu ďalej rozoberať detaily ako dedičstvo podielov etc, pretože všetky práva a povinnosti zakotvené v zmluvách sú závislé výhradne od dohody jednotlivých členov družstva.
O výhodách vyplývajúcich z kooperácií, rozdieloch medzi hospodárením v družstve prípadne v klasickom pomere zamestnanec/zamestnávateľ musí každý popremýšľať sám.

CELÝ TENTO PRÍSPEVOK BERTE PROSÍM LEN AKO DROBNÉ ZAMYSLENIE nad vetami typu „Nie každý môže podnikať“ alebo „Niekto musí byť aj zamestnanec“… Skromne podotknem že jeden aj druhý výrok je škodlivý vzorec správania a vo svojej podstate kravina…

 

Nikto z vás sa nenarodil ako otrok.

*(K motivácii zamestnanca treba podotknúť, že nie vždy sú to peniaze a zriedka je to šíkana tak ako si to predstavujú podaktorí zamestnávatelia. Naopak uznanie, možnosť realizovať svoju kreativity, rozvíjať sa často odzrkadlí na výkone zamestnanca. Ten maká, pokiaľ sú jeho výkony naozaj nadštandardné má zamestnávateľ dve možnosti. Buď ho povýši a lepšie zaplatí čím motivuje k vyšším výkonom aj ostatných.
Druhá možnosť, častejšia je že ho nechá na pozícii kde je pri rovnakom plate, zvýši požiadavky aj na ostatných zamestnancov pri nezmenenom plate a nasleduje situácia „To je debil…“)

**(pokiaľ nie je vopred dohodnuté inak na základe výšky kapitálového vkladu, poskytnutého know-how, poskytnutého hnuteľného či nehnuteľného majetku etc.)

***(pokiaľ na základe spoločnej zmluvy a dohodnutých kompetenciách nie je dohodnuté inak)

 

Evolučné podnikanie

Všetci vieme, že jedným z najväčších problémov  krajiny je odliv kapitálu, čo sa deje cez daňové úľavy a offshore firmy v daňových rajoch.
Bežný človek ak podniká, daňové úľavy nedostane, ale nikto mu nemôže zákonne brániť v založení offshore firmy, všakže.

Na báze družstevného podnikania je možné založiť firmu, združenie vybudovať ju na princípoch Priamej Demokracie a rovnako môže mať sídlo v daňovom raji.
Čo tým získame?

Dane štátu nebudú odvádzané úplne legálne, zato je možné túto sumu priamo venovať komu uznáme za vhodné, vložiť do verejnoprospešných projektov atď.

Účel na ktorý budú získané prostriedky využívané bude mať možnosť ovplyvniť každý z členov tejto firmy.

Základom bude Etický kódex vytvorený na základe konsenzu tak ako všetko… Taká malá ústava…

Každý kto sa bude chcieť stať členom spoločenstva, bude musieť podľa svojich možností prispieť,
v opačnom prípade by nastúpil bankrot.

Nikto sa však nebude môcť vyhovárať na vládu ani na kohokoľvek iného, tak ako som vysvetlil v stati o družstevnom podnikaní.

Odtrhnutie sa od systému, sebestačnosť nesie nielen slobodu, ale aj zodpovednosť za seba a za spoločnosť.
Je celkom ľahké chcieť dostávať, mať niečo zadarmo, v realite je to však vždy niečo za niečo. Chcieť narábať s tým čo vyprodukoval niekto iný je lákavé, avšak krajne neetické.
Áno, súhlasím so solidaritou, sociálnym systémom, ale nie s rozkrádaním. Toto je jedna s ciest ako ukázať že to ide aj inak.

Pozrime sa do histórie, ako je možné že z malého Rádu Templárskych rytierov sa stala najmocnejšia organizácia svojej doby?

-Boli ekonomicky nezávislí od štátu

-Poskytovali služby verejnosti, za ktoré si ľudia radi zaplatili (prevozy majetku, ochrana ciest v období keď polícia neexistovala a feudáli chránili len seba a svoj majetok a podobne…)

-Nikto s členov nebol vlastníkom, majetok spravovali v prospech rádu, každý člen mal zabezpečené svoje potreby a v tomto smere vládla rovnosť.

Toto sú princípy ktoré (na základe konsenzu) môžu byť uplatnené aj v Evolučnom podnikaní.

Samozrejme že organizácia Templárov bola pyramída, doktrína bola náboženská, ale to sú pre náš príklad nepodstatné veci, pre nás je podstatné vedieť aké dôsledky mala nezávislosť od štátu a hospodárenie v prospech celku.

Pokiaľ bude spoločenstvo vybudované na hore uvedených princípoch, úspech je zaručený.

Čo nám potom bude brániť v tom, aby sme v rámci združenia, pre všetkých členov zaviedli
nepodmienený príjem alebo čokoľvek iné, k čomu dospejeme dohodou všetkých zúčastnených?

S ekonomickou slobodou prichádza ruku v ruke všetko ostatné.

Miroslav Galko

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Pfizer vakcína má slabú účinnosť u obéznych, ale aj pre nové varianty koronavírusu, ktoré prevládajú

0 icon

Bratislava 2. marca 2021 (HSP/CBR Europe/Foto:TASR/AP-Boris Grdanoski)   Obézni majú o 50% vyššie riziko úmrtia na COVID-19 a o 113% vyššiu pravdepodobnosť hospitalizácie, hovorí štúdia. Vakcína mala byť ich záchrana, no nový výskum vrhá pochybnosti. Čo by mohlo byť skutočnou pomocou? Nová štúdia z Talianska na 248 zdravotných pracovníkoch ukázala,…

Peking zatiaľ nie je pripravený povoliť lietanie Boeingov 737 Max

0 icon

Peking 1. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Ted S. Warren)   Čína nie je pripravená napodobniť krok Európy a Spojených štátov amerických v súvislosti s udelením povolenia pre opätovné vzlietnutie lietadiel Boeing 737 Max Uvedené stroje po celom svete uzemnili po tom, ako dve smrteľné nehody odhalili ich konštrukčné chyby. Aby sa mohli…

Maďarsko upravilo pravidlá pre vakcínové pasy

0 icon

Budapešť 1. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Zoltan Balogh/MTI via AP)   Maďarsko zmenilo protokoly pre vydávanie takzvaných „vakcínových pasov“, aby sa tam neuvádzal typ použitej vakcíny proti koronavírusu. Vláda zverejnila upravené pravidlá a tie vyžadujú, aby bolo na dokumente, ktorý má potvrdiť imunitu proti ochoreniu COVID-19, uvedené meno osoby, číslo občianskeho preukazu…

Republika srbská získala ďalších 20-tisíc ruských vakcín

0 icon

Banja Luka 1. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Khalil Hamra)   Srbská časť Bosny a Hercegoviny v pondelok získala 20-tisíc kusov ruskej vakcíny Sputnik V. Republika srbská začala vlastnú vakcinačnú kampaň nezávisle od zvyšku balkánskej krajiny. Bosnianskosrbská entita, ktorá má úzke vzťahy v Moskvou, prijala z Ruska už druhú zásielku vakcín. Premiér Republiky…

Čína chce do júna zaočkovať 40 % populácie, život by sa mohol vrátiť do normálu v lete 2022

0 icon

Tchaj-pej 1. marca 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Zhang Yuwei/Xinhua via AP)   Čína plánuje do júna zaočkovať proti koronavírusu 40 % zo svojej 1,4-miliardovej populácie. Uviedli to v pondelok tamojší zdravotnícki experti Najľudnatejšia krajina sveta, odkiaľ sa ochorenia COVID-19 koncom predvlaňajška začalo šíriť do celého sveta, má pandémiu koronavírusu relatívne pod kontrolou. V…

„Tajné vojenské lety. Neoverené ruské vakcíny. Záhadný sprostredkovateľ blízky Vladimírovi Putinovi.“ Valášek odchádza z koalície, dôvodom sú okolnosti nákupu vakcíny Sputnik V

0 icon

Bratislava 1. marca 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Poslanec Národnej rady (NR) SR Tomáš Valášek (Za ľudí) odchádza z vládnej koalície a vzdáva sa postu predsedu Výboru NR SR pre európske záležitosti. Oznámil to na sociálnej sieti Dôvodom sú okolnosti nákupu vakcíny Sputnik V. Valášek tvrdí, že premiér Igor Matovič…

Komisárka žiada RTVS, aby nevymáhala od zdravotne postihnutých staré pohľadávky

0 icon

Bratislava 1. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím Zuzana Stavrovská vyzvala verejnoprávny RTVS na okamžité zastavenie vymáhania niekoľkoročných pohľadávok z neuhradených koncesionárskych poplatkov od osôb so zdravotným postihnutím RTVS argumentuje, že striktne dodržiava zákon, podľa ktorého pohľadávky vymáhať musí. Zároveň pripomína, že títo platitelia majú…

Korčok: Účasť Matoviča pri prílete Sputniku V na Slovensko bola nevhodná. „Nikto z nás americkú vakcínu tak nevítal“

0 icon

Bratislava 1. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) nepovažuje účasť premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) pri prílete Sputniku V na Slovensko za vhodnú. Korčok to uviedol vo svojom profile na sociálnej sieti „Ani mňa, ani nikoho z vlády totiž nenapadlo vítať vakcíny, ktoré k nám…

Johnson: Vláda zvažuje prísnejšie tresty pre pašerákov migrantov

0 icon

Londýn 1. marca 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Stefan Rousseau)   Britská vláda zvažuje, že zavedie oveľa prísnejšie tresty pre pašerákov, ktorí cez Lamanšský prieliv prevážajú migrantov bez potrebných dokumentov. V pondelok to uviedol britský premiér Boris Johnson, ktorého citovala agentúra DPA "Je poburujúce, že títo gangstri, prevádzači ľudí, násilníci, stále ohrozujú životy ľudí…

Vedenie Slovan Bratislava poprelo, že je blízko dohody s Hamšíkom. Viceprezidenta klubu Kmotríka taká špekulácia prekvapila

0 icon

Bratislava 1. marca 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Edmund Örzsik,SITA-Alexandra Čunderlíková)   Vedenie futbalového Slovana Bratislava poprelo dohady o tom, že na spadnutie je dohoda obhajcu slovenského titulu a lídra fortunaligovej tabuľky s kapitánom slovenskej reprezentácie Marekom Hamšíkom "Viete predsa, že na Slovensku sa skončilo prestupové obdobie. Niekto mi poslal, že sa takáto správa…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Jana Tutková

Nestali sa povinné rúška našim prekliatím? V čom sú nezmyselné podľa medzinárodných odporúčaní?

0icon

Pozrime sa aj na preventívne opatrenia, ako boli efektívne nastavené naším odborníkmi. Stále počujeme len, že ľudia sú na vine za úmrtnosť, lebo ich nedodržiavajú. Naozaj nepotrebujú revíziu? Nedodržiavajú ich ľudia aj preto, že niektoré z nich sú dosť nezmyselné, azda dokonca aj škodlivé alebo nerealistické? Chceli sme byť “pápežskejší”…

Ivan Štubňa

SPUTNIK V SCHVÁLENÝ NA POUŽITIE NA SLOVENSKU

0icon

Ruskej vakcíne bol v Európskej únii udelený druhý súhlas Moskva 1. marca 2021 - Ruský fond priamych investícií (RDIF, ruský fond priamych investícií) oznamuje registráciu ruskej vakcíny Sputnik V proti koronavírusom v Slovenskej republike. Slovensko sa tak stalo 39. krajinou na svete a druhou krajinou Európskej únie, ktorá povolila použitie lieku…

Ladislav Kováčik

Liberálna "demokracia" na Slovensku

0icon

Za socializmu okrem komunistickej strany existovali aj menšie strany, ktoré mali vytvárať akési zdanie plurality v štáte. Bola tu trebárs Československá strana lidová, ktorá akože zastupovala aj záujmy veriacich ľudí. Samozrejme, v praxi plnila len pokyny komunistov.

Andrej Sablič

Kolektívna zodpovednosť?!

0icon

K názoru: „Právny štát môže prekvitať jedine v krajine, ktorej obyvatelia cítia kolektívnu zodpovednosť ako integrálnu súčasť ich vlastnej právnej, politickej a sociálnej kultúry“ – Benátska komisia (TU). Ďalší alibizmus vládcov a palica na občana

Gustáv Murín

VÝZVA členom Komisie NEvyšetrujúcej smrť generála Lučanského

0icon

Vyzývam zástupcov opozície, a hlavne pani Sakovú – odíďte z tej Komisie, ktorá nemá ani poriadne meno. Veď nemá ani poriadne zadanie – nemá ani možnosť vyšetrovať. Tak načo ste tam?   Neuveriteľné v arogantnom prevedení    Každého slušného občana tejto krajiny musí urážať tá fraška, ktorú tu s nami hrá…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

TOP10: Ľudia, ktorých deň sa jednoducho nevydaril

0 icon

Aj tebe sa občas stane, že si myslíš, že tvoj deň už nemohol byť horším? Ľudia, ktorých sa týkajú tieto fotografie, by s tebou určite nesúhlasili. Každý deň sa stretávame so situáciami, ktoré nás dokážu priviesť na pokraj nervového zrútenia. Väčšinou pomáha hlboké dýchanie, chvíľa ticha, či počítanie do desať.…

Takto znížiš krvný tlak za 10 minút a bez liekov!

0 icon

Ak máte ťažké bolesti hlavy, únava, nepravidelný srdcový tep a bolesť na hrudníku, pravdepodobne trpíte hypertenziou, teda vysokým krvným tlakom. Tento stav môže byť spôsobený stresom, nedostatkom spánku, obezitou alebo inými základnými ochoreniami a niekedy majú zvýšený tlak aj zdraví ľudia. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých techník, ktoré ti pomôžu uvoľniť krvné cievy…

Mesto Salem a hon na čarodejnice (2. časť)

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o skutočných udalostiach, ktoré sa stali v 17. storočí v mestečku Salem v Massachusetts. Aby sme vás ďalej nenapínali, poďme rovno do deja. Okrem služby tmavej pleti boli obvinené z bosoráctva ďalšie dve žeby: chudobná a duševne postihnutá Sarah Goodová, ktorá zvykla fajčiť fajku, a telesne postihnutá Sarah Osborneová, ktorá žila s chlapom v jednej…

Život občas prináša aj netradičné situácie

0 icon

Život je plný zaujímavých momentov, pri ktorých sa nestačíme čudovať. Nasledujúce fotografie ti ukážu iba zlomok toho, s čím netradičným sa môžeš stretnúť. Život nám každý deň ukazuje svoju rozmanitosť. Je jedno, akým smerom sa pozrieme, v každej veci v našom okolí môžeme zbadať, že rozmanitosť je to, čo robí…

Kreativita týchto ľudí je priam neuveriteľná

0 icon

Hovorí sa, že ľudská kreativita nemá hranice. Nasledujúce fotografie ti ukážu, ako to dopadne, ak sú ľudia ochotní venovať niečomu dostatok svojho času. Kreativita je jedným zo základov dobrého umenia. V dnešnom svete je však dosť obtiažne byť umelcom. Hlavne, ak túžiš byť za svoju prácu aj adekvátne odmenený. Jedným…

Vo svete IT

Zeblaze Ares – športové inteligentné hodinky s vodotesnosťou do 30 metrov aktuálne so šialene nízkou cenou

0 icon

Pokukávaš po vhodných inteligentných hodinkách, ktoré by dokonalo sadli ku tvojmu „športovému ja“? Inteligentné hodinky Zeblaze Ares s naozaj parádnym športovým dizajnom, špičkovou konektivitou a vodotesnosťou až do 30 metrov aktuálne kúpiš už za 18,69 eur s bezplatným doručením.  Hodinky Zeblaze Ares za skvelých 18,69 eur nájdeš na TomTop.com Štýlový…

Skončí takto aj naša Zem? Vedci objavili pozostatky skalnatých planét v atmosférach štyroch nových hviezd

0 icon

Astronómom sa podarilo objaviť stopy planetárnych kôr, ktoré sa nachádzajú v atmosférach štyroch blízkych bielych trpaslíkov. Kôry mohli patriť planétam, ktoré sa podobajú na našu Zem. Vedci tvrdia, že vďaka týmto hodnotným pozorovaniam môžu tvrdiť, že planéty podobné Zemi, či Marsu, vznikajú približne rovnako v rôznych častiach galaxie, píše portál…

Aký tvar má vesmír, v ktorom žijeme?

0 icon

Teória všeobecnej relativity tvrdí, že vesmír sa môže zakriviť. Lenže aký má vlastne tvar? Vďaka tejto teórii by mohol mať vesmír jeden z troch tvarov. Mohol by byť rovný ako list papiera, uzavretý ako guľa, alebo by mohol mať tvar sedla, píše portál Astronomy. Lenže geometria vesmíru nie je jednoduchá…

Nájdete na nových záberoch rover Perseverance? Sonda TGO priniesla zábery z obežnej dráhy

0 icon

Okolo roveru Perseverance bolo v posledných dňoch veľké haló. Sledovať ste mohli priamy prenos s pristávania a neskôr americká NASA zverejnila aj prvé fotografie, či dramatické zábery z pristávania. Následne sa roveru podarilo zachytiť prvú nahrávku zvuku z inej planéty. Objavil sa aj ďalší fascinujúci záber, tentokrát zo sondy TGO (pozn.…

Čo si myslí Bill Gates o investovaní do Bitcoinu?

0 icon

Bitcoiny, či digitálne zlato, ako sú vo všeobecnosti virtuálne meny označované, v posledných mesiacoch zažívajú doslova ošiaľ. Postarala sa o to séria viacerých udalostí. Od statusov Elona Muska, až po neustále posilňujúci sa Bitcoin, ktorý za posledný rok podrástol o viac ako 400%. Inými slovami, o virtuálnych menách sa v poslednej…

Armádny Magazín

Čínske lode sa priblížili k sporným ostrovom Senkaku. V minulom roku boli ich návštevy rekordné

0 icon

Japonsko, 1.marec 2021 (AM) - Čínske lode sa znovu plavia v okolí ostrovov Senkaku. Správu zverejnila agentúra Kjódó s odkazom na japon

Ruské ministerstvo obrany: Vrtuľník ruských vzdušných síl pristál núdzovo v Sýrii

0 icon

Sýria, 1.marca 2021 (AM) - Vrtuľník ruských vzdušných síl Mi-35 musel núdzovo pristáť v Sýrii. Informáciu uviedlo ruské ministerstvo obrany, príčinou boli technické problémy. "28. februára 2021 musel núdzovo pristáť z technických dôvodov vrtuľník Mi-35

Plukovník Švec: Útok ohňom bol vždy dôležitá súčasť vojenskej stratégie

0 icon

Slovensko, 1.marec 2021 (AM) - Pokračujem 12. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun. Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetk

Viete, že Američania po prvýkrát zaútočili proti Sovietom už 7. 11. 1944? A že z Červenej armády cez vojnu dezertovalo 1 220 224 vojakov?

0 icon

Rusko, 1.marec 2021 (AM) - Takže, viete, že...? ...na otázku, koho vojenská prilba je lepšia, nemecká alebo sovietska, dala odpoveď správa sovietskej intendantskej komisie už v januári-februári 1943? Na začiatku vojny na východe mala sovietska armáda jeden druh prilby, nemecká ni

Prečo Rusi automat Kalašnikova "prispôsobujú" pre muníciu NATO?

0 icon

Rusko, 1.marec 2021 (AM) - Jeden odiózny politík (Vladimir Žirinovskij) hovoril, že nemáme učiť deti hovoriť po anglicky, ale zaobchádzať s automatom Kalašnikova, potom začne celý svet čoskoro hovoriť po rusky. Dá sa povedať, že je to neohrabaný militarizmus. Dá sa ale tiež poved

Svetlo sveta

25 tajomstiev boja proti diablovi od Ježiša

0 icon

2 júna 1938 Ježiš požiadal rehoľnú sestru Faustínu Kowalskú, aby sa na tri dni venovala duchovnej obnove. V tomto čase dostala od Boha 25 rád, ako sa človek s Božou pomocou môže uchrániť pred útokmi diabla. Tieto inštrukcie sa stali nástrojmi sestry Faustíny pri dobrom boji. Ježiš Faustíne povedal: “Dcéra…

Ján Vojtaššák (14.11.1977-4.8.1965) – spišský biskup a podpredseda Štátnej rady prvej Slovenskej republiky

0 icon

Narodil sa v oravskej obci Zákamenné v chudobnej rodine. Bol jedným zo signatárov Martinskej deklarácie. Keď sa dozvedel o skutočnom údele deportovaných Židov na základe anonymného spisu, ktorý mu bol poslaný poštou z Obišoviec, hneď napísal ministrovi vnútra Alexandrovi Machovi list. Požiadal svojho profesora zo spišskom seminára Ladislava Hanusa, aby…

Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

0 icon

„Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

0 icon

Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

V Devíne sme si uctili svätých Cyrila a Metoda

0 icon

V nedeľu 14. februára 2021 uplynulo 1152 rokov od smrti Konštantína – sv. Cyrila. Riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave Inna V. Kuznecova, predsedníčka občianskeho združenia Cyrilometodiada Daniela Suchá spolu s Mons. Mariánom Gavendom si uctili svätých solúnskych bratov položením kvetov k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali