Barcelona 22. augusta (TASR) – Pätnásť ľudí sa dnes zranilo pri zrážke turistami vyhľadávanej historickej električky Tramvia Blau (čo v katalánčine znamená Modrá električka) a nákladného vozidla v španielskej Barcelone. Vodič storočnej električky a jeden z pasažierov utrpeli ťažké zranenia.
Príčiny kolízie, ani štátna príslušnosť zranených osôb predbežne nie sú známe, informoval miestny dopravný podnik TMB.
Vagóny električky, ktoré pochádzajú zo začiatku minulého storočia, majú typickú modrú farbu a premávajú v katalánskej metropole medzi tamojšou linkou metra L7 a stanicou lanovky vedúcej na vrch Tibidabo nad Barcelonou.
Reklama
Varovanie
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.