NAŽIVO

Údery USA proti Iránu schvaľuje iba každý štvrtý Američan. Súhlas s americkými útokmi, pri ktorých bol zabitý aj iránsky najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí a ďalší vysokopostavení predstavitelia, vyjadrilo približne 27 percent opýtaných

Včera 20:04

Venezuelská opozičná líderka Machadová sa čoskoro vráti do vlasti. Americký prezident Donald Trump však po januárovej intervencii podporil ako dočasnú hlavu štátu namiesto Machadovej bývalú viceprezidentku Rodríguezovú.

Včera 20:03

Merz vyzval Irán, aby ukončil útoky; predpokladá, že režim padne. Iránci si podľa Merza zaslúžia lepšiu budúcnosť a mnohým sa uľaví, keď uvidia koniec režimu.

Včera 19:09

Irán podľa Ománu volá po mieri; Arákčí zdôraznil právo na obranu. Omán bol jediným štátom Perzského zálivu, ktorý Irán v sobotu ušetril od svojich útokov.

Včera 19:05

Demonštranti protestne pochodovali k ambasádam USA a Izraela v Aténach. Grécko v sobotu v dôsledku americko-izraelských útokov a odvety Iránu sprísnilo bezpečnostné opatrenia na námornej základni Souda.

Včera 18:13

Trump tvrdí, že pri útoku na Irán už zahynulo 48 iránskych lídrov. V rozhovore pre časopis The Atlantic tiež prezradil, že súčasné velenie Iránu s ním chce hovoriť.

Včera 18:12

STREĽBA V AMERICKOM BARE: O život prišli traja, 14 zranených. Šéfka miestnej polície Lisa Davisová ozrejmila, že jednou z obetí je aj útočník, ktorého policajti zastrelili po príchode na miesto.

Včera 17:49

Izraelský premiér nariadil zintenzívniť údery na Teherán. Premiér pripustil, že Izrael v súčasnosti zažíva „bolestivé dni“.

Včera 17:49

Pri operácii Ohromujúca zúrivosť doteraz zomreli traja americkí vojaci. V nedeľu popoludní o tom na sociálnej sieti X informovalo Ústredné velenie ozbrojených síl USA (CENTCOM), píše TASR.

Včera 17:48

Necielime na krajiny v regióne, terčom sú americké základne. Irán v sobotu a nedeľu reagoval na vzdušné útoky Izraela a Spojených štátov odvetnými raketovými a dronovými údermi na ciele naprieč krajinami Blízkeho východu.

Včera 16:25

Pri operácii Ohromujúca zúrivosť doteraz zomreli traja americkí vojaci. V nedeľu popoludní o tom na sociálnej sieti X informovalo Ústredné velenie ozbrojených síl USA (CENTCOM), píše TASR.

Včera 16:24

Pre vojnu s Iránom varujú v Nemecku pred teroristickou hrozbou. Rovnako, predseda parlamentného kontrolného výboru Spolkového snemu (Bundestagu) pre dohľad nad spolkovými spravodajskými službami Marc Henrichmann vyzýva na ostražitosť.

Včera 16:11

Juhokórejský export vo februári stúpol o 29 %. Prebytok zahraničného obchodu Južnej Kórey vo februári prudko vzrástol na rekordných 15,51 miliardy USD zo 4,15 miliardy USD v rovnakom mesiaci minulého roka.

Včera 15:18

Iránske útoky si v SAE od soboty vyžiadali tri obete a 58 zranených. Abú Zabí 1. marca (TASR) – Traja ľudia zahynuli a 58 ďalších utrpelo poranenia v dôsledku odvetných útokov Iránu na území Spojených arabských emirátov (SAE), oznámilo tamojšie ministerstvo obrany. TASR o tom informuje podľa správ agentúr Reuters a AFP. SAE podľa vyhlásenia rezortu obrany zostrelili 152 zo 165 iránskych balistických rakiet, ako aj dve strely s plochou dráhou letu.

Včera 15:17

Chameneího smrť je podľa Kaca bodom zlomu, Francúzsko ju víta. Vojenská konfrontácia medzi Izraelom a Iránom je podľa Herzoga „historickou príležitosťou zmeniť trajektóriu Blízkeho východu smerom k inej budúcnosti, budúcnosti mieru“.

Včera 15:02

Polícia upozorňuje vodičov na úplnú uzáveru cesty III/1656 v obci Lúčnica nad Žitavou v okrese Nitra. Naplánovaná je od pondelka (2. 3.) od 8.30 h do polovice júla. Dôvodom je rekonštrukcia mosta ponad potok Lúžtek, ktorý je v havarijnom stave, informovala polícia.
„Vzhľadom na šírkové parametre cesty a technológiu stavby je nevyhnutné úsek cesty v rámci mosta úplne uzavrieť. Na obmedzenie bude upozorňovať dočasné dopravné značenie,“ priblížila polícia. Obchádzková trasa povedie cez mesto Vráble a po ceste II/511 v smere na Žitavce.

Včera 15:01

Šiesti mŕtvi po iránskom raketovom útoku na centrálny Izrael. Záchranári najprv informovali, že pri priamom zásahu v obytnej štvrti v meste Bejt Šemeš zomreli štyri ľudia a viac ako 20 ďalších utrpelo zranenia.

Včera 14:47

Vojna rozpútaná Ruskom proti Ukrajine má dve ďalšie civilné obete. Ďalšie ruské útoky hlásili z čiernomorského prístavného mesta Odesa a z Charkova na severovýchode Ukrajiny, kde si požiar spôsobený jedným z útokov vynútil evakuáciu ubytovne

Včera 14:46

KĽDR odsúdila americko-izraelské útoky, ukazujú gangsterskú náturu USA. Kim tento týždeň vyhlásil, že KĽDR a Spojené štáty by mohli spolu vychádzať, ak by Washington uznal Severnú Kóreu ako jadrovú mocnosť.

Včera 14:22

UNIQA predlžuje platné cestovné poistenie uviaznutým cestujúcim. Eskalácia napätia na Blízkom východe: UNIQA automaticky predlžuje platné cestovné poistenie uviaznutým cestujúcim až do návratu domov.

Včera 14:21

Irán sľubuje útoky, aké USA a Izrael doteraz nezažili. Larídžání na sociálnej sieti X uviedol, že Irán už v reakcii na sobotňajšie útoky odpálil rakety na izraelské ciele a americké základne v regióne a spôsobil im škody.

Včera 14:20

Pred Hormuzským prielivom čaká najmenej 150 tankerov. Cez Hormuzský prieliv, spájajúci Perzský záliv s Arabským morom, prechádza pätina celosvetových dodávok ropy a zemného plynu a jeho blokáda by pravdepodobne prudko zvýšila svetové ceny energií.

Včera 14:19

Konflikt na Blízkom východe môže zvýšiť cenu ropy nad 100 USD za barel. Ak by sa Iránu podarilo narušiť prepravu cez Hormuzský prieliv, mohlo by to ovplyvniť viac ako 20 % svetových tokov ropy a skvapalneného zemného plynu (LNG).

Včera 13:58

Pápež Lev XIV. vyzval na ukončenie špirály násilia na Blízkom východe. Hlava katolíckej cirkvi zároveň vyzvala Pakistan a Afganistan na urýchlený návrat k dialógu.

Včera 13:55

Smrť Chameneího vrátila iránskemu ľudu nádej. V priebehu nedele sa budú Iránom a udalosťami na Blízkom východe zaoberať šéfovia diplomacií členských štátov EÚ na mimoriadnom zasadnutí Rady pre zahraničné veci.

Včera 13:54
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Plazivá islamizácia Česka II.

Predpokladá sa, že teroristické útoky vo väčšom rozsahu na území Strednej Európy prebehnú v Čechách, konkrétne v Prahe. ČR má totiž „najlepšie“ podmienky pre zakotvenie a rast islamu, dokonca so štátnou podporou určitých kruhov.

❚❚
.

Vrátime sa k plazivej islamizácii v ČR. Skupovanie nehnuteľností Arabmi, ich následná oprava a prevádzkovanie prebieha po celej Európe, doteraz najmä západnej, ale v poslednom čase stále viac prisťahovalcov z Blízkeho východu pribúda aj v nových krajinách EÚ, v bývalom socialistickom bloku. Toto osídlenie územia sa často deje s finančnou pomocou z oblasti ropných emirátov z oblasti Perzského zálivu. Tak sa stáva, že investori nie sú zaťažení pôžičkami a nemôžu o nehnuteľnosť prísť. Komunikáciou s materskými krajinami sa zabezpečuje jednota konania a kontrola nad rôznymi názorovými prúdmi. Súčasné konanie mohamedánov v Česku pripomína scenáre odskúšaného v Beneluxe, Francúzsku a inde na Západe. Predstavujú prvú vlnu tzv. skautov, ktorá formuje na území bezvercov základy islamu.

Príklad z Nemecka: najviac legálnych islamských skautov pochádza z Kataru a zo Saudskej Arábie – teda z bohatých ropných štátov. Okrem mocenského dosahu im nahráva do karát aj finančná podpora. Osídlenie prebieha spravidla tak, že najprv príde do mesta podnikateľ, založí firmu a ponúkne mestu pomoc. Opraví chodník, namontuje lavičky a prispeje do pokladne. Magistrát tlieska, je znovu zvolený a proces pokračuje. Prisťahuje sa zopár moslimských rodín, kúpia domy na rovnakej ulici a sú nadmieru slušní (na rozdiel od ilegálov). Postupne vznikne arabská malá štvrť a jej predstaviteľ požiada o povolenie modlitebne bez minaretu. Akonáhle je ustanovená náboženská obec, Saudi preberajú kontrolu a financovanie a vyšlú imáma. Ten, šíriac wahábizmus, spustí druhú fázu, t.j. rozšírenie obce plodením a prisťahovaním. Narodené deti navštevujú školy, nerešpektujú pravidlá a vznášajú požiadavky. Školy sa prispôsobujú, výrastkovia v parku napádajú psíčkarov, obťažujú ženy a dokonca kšeftujú s drogami. Zakrátko nik nechodí do parku, ženy po zotmení von a kontrolu preberá agresívna menšina. Ďalej všetko pokračuje ako v Belgicku, Francúzsku, či v Anglicku. Ako prvé sa v Strednej Európe tomuto „štandardu“ čiastočne zodpovedajú české Teplice a Karlovy Vary, na Slovensku zatiaľ našťastie veľmi málo Piešťany.

Česko má oproti ostatným štátom Strednej a Východnej Európy zopár základných rozdielov, predurčujúcich ho na nie šťastný osud v danej enkláve. Obyvatelia ČR sú silní ateisti, nenávidia Rusov a majú mocnú slniečkársku lobby (vrátane periférnych oblastí štátu a Moravy). Preto občania necítia také ohrozenie islamom, hoci ho plošne pasívne odmietajú. Chýba historická skúsenosť ostatných štátov V4 s Osmanskou ríšou a jej „prínosom“ pre okupované územia po dobu 250 rokov, ktoré napríklad zažili Uhry a s nimi aj juh Slovenska.

.

Praha, ako európske centrum Židov, je často lakmusovým papierom skutočného stavu vecí, bublajúcich pod povrchom. Miestna Židovská náboženská obec má už asi dva roky nachystaný scenár, ako v priebehu cca 10 minút uzavrieť vlastnú štvrť legálne ozbrojenými členmi a brániť sa pred prípadným teroristickým útokom. Výsostne pragmatickí Židia nerobia nič nadarmo a mali by sme sa z ich iniciatívy poučiť.

Ďalšia zaujímavá aktivita, komentovaná svedkami na sociálnych sieťach, prebiehala na jar a v lete 2017 na území Prahy a čiastočne na iných, strategicky významných miestach našich západných susedov. Mladíci a muži „severoafrického a arabského vzhľadu“ sa vtedy pohybovali okolo ministerstiev, dôležitých vládnych a štátnych inštitúcií. Podľa svedkov, počas typického ničnerobenia programovo sledovali a študovali pohyb, všetko fotili a okamžite z mobilov kamsi posielali. Po množiacich sa sťažnostiach a upozorneniach pozorných obyvateľov previedla polícia niekoľko zásahov bez výsledku. Arabská činnosť koncom leta ustala. Médiá ničomu nevenovali pozornosť a slniečkári to komentovali ako „reakciu vystresovaného obyvateľstva na štvavé alternatívne weby, kŕmené ruskými financiami“.

BIS (Bezpečnostná informačná služba) ale niekoľko rokov predtým (2004) potvrdila kontakty teroristov pri útoku na školu v ruskom Beslane na osoby v Čechách. V tejto súvislosti vyšetrovali dagestanského podnikateľa Artura Mugadova z Ostravy, bez viditeľného výsledku. V tej dobe v Prahe fungovala sudánska vetva al-Kaidy (formou nadväzovania stykov). Toľko prepierané výcvikové tábory teroristov sa na území ČR nenašli, ani nepotvrdili.

Odmietavý postoj českej verejnosti k islamu je v protiklade s postojom časti inštitúcií, vrátane silových rezortov. Kladne vyčnieva v probléme prezident Miloš Zeman s vyhlásením že „ niečo ako umiernený moslim neexistuje, podobne ako umiernený nacista“.

Proimigračné prúdy v českej spoločnosti sa snažia pretlačiť náhubkovú novelu trestného zákona. Pojednáva o zákaze akéhokoľvek zberu informácií o migrantoch. To platí pre štátne inštitúcie aj pre nezávislých novinárov a tým padá investigatívna žurnalistika na celej čiare. Zároveň sa pripravuje obmedzenie (zakázanie) činnosti alternatívnych webov, pričom o probléme rozhodujú rovnako alternatívne, stojace na opačnej strane barikády. Napríklad neziskovka Pražský institut bezpečnostních studií usporiadala na Americkej ambasáde sériu prednášok, lobujúcich za danú novelu a napádajúcich všetko a všetkých, kto sa nevezie na ich vlne. Odkiaľ vietor fúka ja jasné.

.

Slováci by mali byť v strehu. Zostavený a pretláčaný Smatanov zoznam médií, označených za konšpiračné, priniesol menovaným v zozname pokles príjmov z reklám, pretože hlavne veľké spoločnosti si v atmosfére strachu a vydierania nedovolia využívať ich služby. Na druhej strane, ich sledovanosť stúpla a stále stúpa. Prehrešili sa tým, že píšu aj o islamizácii pravdivo a objektívne.

V Česku má cenzúra podstatne silnejšie parametre a dosah. Tablo prváčikov z ťažko skúšaných Teplíc, kde z 20 žiakov sú iba 3 českej národnosti, bolo jasným príkladom nakladania s faktami. Najprv fotografiu s menami odignorovali, potom napadli ako nekorektnú, ďalej rozostrili tváre a nakoniec celoplošne vymazali z médií. Pritom išlo o nenásilné upozornenie na problém bez komentárov a osočovania.

Kam dospeje vývoj v Čechách závisí od situácie v Západnej Európe. Či sú západní bratia už príliš prerastení metastázami islamu nevedno, ale je možné, že ich čaká „neveselá budúcnosť“.

Jaro Frank

 

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.
.

.

Blogy

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

USA potvrdili útok na lietadlovú loď USS Abraham Lincoln

Spojené štáty v nedeľu podvečer potvrdili útok na lietadlovú loď USS Abraham Lincoln, ktorá sa nachádza v Perzskom zálive. Uviedli…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

USA chcú rozdrviť iránsku obranu, skôr než im dôjdu rakety do Patriotov

Spojené štáty chcú zničiť iránske raketové a bezpilotné sily skôr, ako im dôjde munícia na boj s odvetnými útokmi Teheránu.…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Útok USA na Irán ešte viac posilní vzťahy Číny s Ruskom

Útok USA na Irán ešte viac posilní vzťahy Číny s Ruskom, píše agentúra Bloomberg. To umožní Si zabezpečiť dodávky ropy,…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO: Irán odvetnými údermi zasahoval americké základe. USA potvrdili tri svoje obete a 48 mŕtvych iránskych vodcov

Aj v nedeľu sledujeme aktuálnu situáciu na Blízkom východe po včerajšom prvom leteckom útoku Spojených štátov amerických a Izraela na…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 20 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 20 min. čítania | 0 komentárov

Najnebezpečnejšia kniha, aká kedy bola vydaná

Brilantné „povinné čítanie“ pre každého, kto chce nájsť pravdu. “Najnebezpečnejšia kniha, aká kedy bola vydaná” je o tom, čo sa…

01. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Porážka vo vojne s Iránom spustí proces nezvratného rozpadu USA

Cielené likvidácie iránskych vodcov neprinesú Washingtonu želanú výhru kvôli jedinečnému systému zdvojenia moci a ochote Pekingu financovať odpor, píše Ljubov…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Blanár: Apelujeme na zdržanlivosť a návrat k diplomatickým rokovaniam

Akékoľvek eskalácie v regióne Blízkeho východu môžu mať ďalekosiahle dôsledky. Vo výzve na zdržanlivosť v súvislosti s aktuálnym konfliktom to…

01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Američania naznačili, či príde aj pozemná operácia v Iráne

Trump v nedeľu vyhlásil, že neplánuje pozemné operácie v Iráne, povedal to pre kanál CBS News republikánsky predseda senátneho výboru…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Francúzi zastavili ďalší ruský tieňový tanker

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Čo je známe o dočasnom najvyššom vodcovi Iránu po smrti Chameneího

V Iráne došlo k zmene vedenia, píše Times of India. Dočasným najvyšším vodcom krajiny bol menovaný Alireza Arafí. Rozsiahle skúsenosti…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ropovod Družba nie je poškodený, máme fotodokumentáciu, zastavenie ropy je politické rozhodnutie Kyjeva

Ropovod Družba nie je poškodený, funguje a zastavenie dodávok ruskej ropy do strednej Európy je politickým rozhodnutím ukrajinského prezidenta Volodymyra…

01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán pripravuje „najsilnejšiu“ odpoveď

Irán pripravuje rozsiahle údery v reakcii na smrť ajatolláha Chameneího. Informovala o tom tlačová agentúra Fars, ktorá má blízko k…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér Fico komunikoval so Samsungom

Slovenský premiér Robert Fico aj ministerka hospodárstva Denisa Saková (Hlas-SD) komunikovali so spoločnosťou Samsung pred oznámením o ukončení jej výroby…

01. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Irán odpaľuje rakety na Jeruzalem vrátane miest zhromažďovania armádnych záložníkov

Irán, 1. marca 2026 - Iránske ozbrojené sily naďalej reagujú svojimi útokmi na nepriateľské útoky. Izraelské médiá uvádzajú, že dnešný útok…

01. 03. 2026 | 0 komentárov

Blízky východ v plameňoch, svet v napätí. Čo to spraví s cenami palív?

Vojenský úder Spojených štátov a Izraela na Irán z 28. februára posunul napätie na Blízkom východe do novej fázy a…

01. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa stane, ak Irán padne? Budeme už ale naozaj “v hajzli”, myslí si exminister

Bude to Irak 2.0, len vo väčšej škále. Tento predpoklad vyslovil exminister školstva a politický komentátor Juraj Draxler. Jeho status…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Budanov: Rusko súhlasilo s bezpečnostnými zárukami Američanov

Rusko súhlasilo s prijatím bezpečnostných záruk, ktoré Ukrajine ponúkli Spojené štáty, oznámil počas telefónu vedúci prezidentskej kancelárie Kirill Budanov

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

A nič iné ako vojna: od Mexika po Irán

Mexiko, 1. marca 2026 - Čo nás majú naučiť posledné svetové konflikty.   22. februára mexické ministerstvo obrany oznámilo likvidáciu…

01. 03. 2026 | 0 komentárov

Trump podľahol izraelskej lobby

Trump spustil kampaň proti Iránu po týždňoch lobovania zo strany Izraela a Saudskej Arábie, informoval denník Washington Post s odvolaním…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Začína sa nová éra Blízkeho Východu? Smrť iránskeho ajatolláha vyvolala búrlivé oslavy aj hnev

Svet sa v nedeľu ráno zobudil do správy, ktorá môže patriť medzi najzásadnejšie udalosti posledných desaťročí. Iránsky najvyšší vodca Alí…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico hovorí o absolútnom rozklade svetového poriadku

Premiér Robert Fico, podpredseda vlády a minister obrany Robert Kaliňák a podpredseda NR SR Tibor Gašpar zvolali na nedeľné ráno…

01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

KDH vyzýva vládu na zvolanie Bezpečnostnej rady pre situáciu na Blízkom východe

Opozičné KDH vyzýva vládu SR na bezodkladné zvolanie Bezpečnostnej rady SR v súvislosti s aktuálnou geopolitickou situáciou a eskalujúcimi nepokojmi…

01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia vojna na obzore? Britské koloniálne „dedičstvo“ na hranici Pakistanu a Afganistanu

V tieni útoku „mierotvorcu“ Trumpa riadeného izraelskou loby na Irán, hroziaceho jadrovou eskaláciou, sa odohráva ďalší nebezpečný konflikt s účasťou…

01. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

MZVEZ neeviduje nateraz žiadneho zraneného slovenského občana na Blízkom východe

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR neeviduje nateraz žiadneho zraneného slovenského občana na Blízkom východe. V stanovisku pre TASR…

01. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Premiér bude žiadať Žilinku o obnovu konania v súvislosti s Makóom. Tvrdí, že prokurátor Šurek zneužil svoje právomoci

Premiér Robert Fico bude žiadať generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby inicioval obnovu konania v súvislosti s kajúcnikom Ľudovítom Makóom. Ten…

01. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Doktor Goebbels a prezident Donald

USA, 28. februára 2026 - Ako inšpiratívne klamal Trump vo svojej výročnej správe Kongresu o stave USA! Ľudia, ktorí vo svojej dobe…

01. 03. 2026 | 0 komentárov

Ako sa budú vyvíjať udalosti v Iráne po smrti ajatolláha?

S potvrdením úmrtí Chameneího a ďalších vysokopostavených iránskych vodcov sa plán USA a Izraela stal všeobecne jasným. Pripomína to, čo…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rodičovský dôchodok sa zmenil na asignáciu podielu zaplatenej dane, Sociálna poisťovňa odpovedá na najčastejšie otázky

Deti môžu svojim rodičom, starobným dôchodcom, poukázať časť zo zaplatenej dane formou asignácie podielu zaplatenej dane. Tento spôsob nahradil takzvaný…

01. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Podľa Erika Tomáša je diskusia o zrušení voľby poštou zo zahraničia racionálna

Diskusia o zrušení voľby poštou zo zahraničia je racionálna. V nedeľnej diskusnej relácii O 5 minút 12 na STVR to…

01. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Údery USA proti Iránu schvaľuje iba každý štvrtý Američan. Súhlas s americkými útokmi, pri ktorých bol zabitý aj iránsky najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí a ďalší vysokopostavení predstavitelia, vyjadrilo približne 27 percent opýtaných

Včera 20:04

Venezuelská opozičná líderka Machadová sa čoskoro vráti do vlasti. Americký prezident Donald Trump však po januárovej intervencii podporil ako dočasnú hlavu štátu namiesto Machadovej bývalú viceprezidentku Rodríguezovú.

Včera 20:03

Merz vyzval Irán, aby ukončil útoky; predpokladá, že režim padne. Iránci si podľa Merza zaslúžia lepšiu budúcnosť a mnohým sa uľaví, keď uvidia koniec režimu.

Včera 19:09

Irán podľa Ománu volá po mieri; Arákčí zdôraznil právo na obranu. Omán bol jediným štátom Perzského zálivu, ktorý Irán v sobotu ušetril od svojich útokov.

Včera 19:05

Demonštranti protestne pochodovali k ambasádam USA a Izraela v Aténach. Grécko v sobotu v dôsledku americko-izraelských útokov a odvety Iránu sprísnilo bezpečnostné opatrenia na námornej základni Souda.

Včera 18:13

.

Danko: Pozvánku od Zelenského na Ukrajinu by mal premiér akceptovať

Ak predseda vlády SR Robert Fico dostal pozvánku na stretnutie s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským na pôde Ukrajiny, mal by…

01. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia implementuje dohodu s Mercosur pred rozhodnutím Súdneho dvora EÚ

Európska únia začne uplatňovať dohodu s Mercosur, kým čaká na rozhodnutie Európskeho súdneho dvora o jej zákonnosti, uviedla v piatok…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko má mládežnícku majsterku sveta v biatlone

Slovenská reprezentantka v biatlone Michaela Straková dosiahla v krátkom čase ďalší vynikajúci výsledok. V januári brala bronz vo vytrvalostných pretekoch…

01. 03. 2026 | 0 komentárov

Zlí vodiči na cestách, zachytení na tých najbizárnejších fotografiách

Zlí vodiči sú dôkazom, že samotné zloženie vodičského testu ešte neznamená bezpečnú jazdu v reálnom svete. Stačí chvíľa nepozornosti, preceňovanie…

01. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Počet obetí útoku na dievčenskú základnú školu stúpol na 108

Počet obetí sobotňajšieho útoku na dievčenskú základnú školu v okrese Mínáb na juhu Iránu stúpol na 108. Uviedol to v…

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Cudzinci majú vyriešiť problém s dezerciou a zlou mobilizáciou v AFU

Problém nedostatočnej mobilizácie a masovej dezercie sa bude riešiť náborom cudzincov do ukrajinských ozbrojených síl

01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Iliaš

Milan Šupa

Marek Brna

Miroslav Urban

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov