NAŽIVO

Indonézske pátracie tímy objavili viacero úlomkov, ktoré pravdepodobne pochádzajú z malého osobného lietadla, ktoré deň predtým stratilo kontakt s leteckými dispečermi pri indonézskom meste Makassar.

09:37

Guatemalskí predstavitelia oznámili, že väzni v troch väzniciach v Guatemale zadržiavajú niekoľko desiatok strážcov ako rukojemníkov po zrejme koordinovaných nepokojoch.

07:28

NASA pred začiatkom prvého letu k Mesiacu s posádkou za viac ako polstoročie prepravila obrovský raketový systém misie Artemis 2 na štartovaciu rampu.

07:27

V časti Záporožskej oblasti, ktorú obsadilo Rusko došlo po ukrajinských dronových útokoch k výpadkom elektriny, oznámili v sobotu tamojšie úrady.

07:25

Armáda USA oznámila, že pri operácii v Sýrii zabila militanta spojeného so smrtiacim útokom na troch Američanov z decembra minulého roka.

07:19

Grónska ministerka Naaja Nathanielsenová ocenila reakciu európskych krajín, ktorým Trump pohrozil novými clami v súvislosti s budúcnosťou Grónska.

07:19

Európska filmová akadémia oznámila, že dráma Citová hodnota získala európsku filmovú cenu za najlepší film.

07:13

Rakúska polícia oznámila, že pri lavíne v oblasti Murtal v rakúskej spolkovej krajine Štajersko prišli o život traja českí skialpinisti.

07:05

Kallasová uviedla, že clá uvalené USA na európskych spojencov v súvislosti so snahou Washingtonu získať Grónsko oslabujú prosperitu na oboch stranách Atlantiku a nahrávajú Číne a Rusku.

07:04

Vo vyjadrení pre portál Politico Trump vyzval na ukončenie vlády ajatolláha Alího Chameneího v Iráne.

06:56

Predstavitelia európskych krajín odmietli Trumpove vyhrážky zavedením ciel voči ôsmim európskym krajinám, ak sa nevyrieši otázka získania Grónska Spojenými štátmi. EÚ podľa ostu na ne dôrazne odpovie.

06:34

Úrady v Indonézii pátrajú po malom osobnom lietadle, s ktorým v sobotu stratili kontakt. Na jeho palube sa nachádzalo desať ľudí.

06:31

V troch severných okresoch Žilinského kraja sa môže tvoriť hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Ide o okresy Námestovo, Čadca a Tvrdošín. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Včera 19:57

Tvorcovia menovej politiky USA by vzhľadom na „krehkosť“ na trhu práce mali byť pripravení na ďalšie zníženie úrokov, myslí si viceguvernérka amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Michelle Bowmanová. „Ak nenastane jasné a trvalé zlepšenie podmienok na trhu práce, mali by sme byť pripravení na upravenie menovej politiky tak, aby sa priblížila k neutrálnej úrovni,“ povedala v piatok (16. 1.). Informovala o tom správa agentúry AFP.

Včera 19:33

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová, predseda Európskej rady António Costa a predstavitelia štyroch juhoamerických krajín – Brazílie, Argentíny, Uruguaja a Paraguaja – podpísali v sobotu v paraguajskej metropole Asunción historickú obchodnú dohodu medzi Európskou úniou (EÚ) a zoskupením Mercosur. Informovala o tom agentúra AFP.

„Vybrali sme si spravodlivý obchod pred clami, vybrali sme si produktívne dlhodobé partnerstvo pred izoláciou,“ povedala Von der Leyenová na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa konal v sídle Centrálnej banky Paraguaja, kde bola 26. marca 1991 podpísaná zmluva o založení združenia Mercosur (Spoločný trh juhu).

Mercosur-jd2026011744
Na snímke zľava slovenský eurokomisár pre obchod a hospodársku bezpečnosť Maroš Šefčovič, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva a brazílsky minister zahraničných vecí Mauro Vieira pózujú počas vyhlásenia po stretnutí v rámci obchodnej dohody medzi Európskou úniou a juhoamerickým zoskupením Mercosur v brazílskom Riu de Janeiro / Foto: TASR/AP-Bruna Prado
Včera 19:29

Americký prezident Donald Trump v sobotu oznámil, že na osem európskych krajín uvalí od 1. februára desaťpercentné clo, ktoré bude platiť dovtedy, kým sa nevyrieši otázka získania Grónska Spojenými štátmi. Clo sa neskôr môže zvýšiť až na 25 percent. Informovala o tom agentúra AFP.

Včera 19:28
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Piata kolóna opäť protestuje, Blaha žiada psychiatra

Časopis .týždeň priniesol vyhlásenie, podľa ktorého sa naša vlasť nachádza na nebezpečnej križovatke a po premiérovej návšteve Moskvy nám hrozí, že sa staneme vazalom Ruska a jeho imperiálnych ambícii

❚❚
.

K vyhláseniu sa zo strany Smer SD vyjadril poslanec Ľuboš Blaha, ktorý uviedol:

Pred pár týždňami “osobnosti” našej rusofóbnej pravice spísali psychopatické vyhlásenie, v ktorom varujú pred ruskou inváziou. Mali tým na mysli päť ruských motorkárov… Dnes spísali ďalšie psychopatické vyhlásenie: vraj premiér Robert Fico robí zo Slovenska “vazala Ruska”. Mali na mysli to, že bol na štandardnej bilaterálnej návšteve v Moskve, kde sa staral o naše ekonomické záujmy. A mali na mysli zrejme aj to, že premiér ako každý normálny Slovák oslavoval 70. výročie konca druhej svetovej vojny, respektíve oslobodenie Slovenska od fašizmu Červenou armádou. Toto má byť, prosím pekne, “vazalstvo”. Mimochodom, píšu to americkí pudlíci, ktorí oddane oblizovali jastrabov z Pentagonu, aj keď kriminálne plienili Irak… A poslušne vrčali a havkali na tie štáty (vraj starej) Európy, ktoré americkú agresiu v Iraku oprávnene kritizovali. Dnes sa títo pokrytci vo svojom vyhlásení oháňajú Európou. A hovoria o “vazalstve” len kvôli tomu, že niekto nezdieľa ich chorobnú nenávisť voči Rusku a normálne komunikuje s Ruskou federáciou… To už ani smiešne nie je… Vždy, keď si poviem, že už nič šialenejšie rusofóbi na Slovensku nemôžu urobiť, príde nejaká ešte väčšia bizarnosť… Dúfam, že ďalšie vyhlásenie budú osobnosti našej pravice na čele so stredoškolským učiteľom adresovať tam, kam treba: odborný liečebný ústav psychiatrický… A dúfam, že vyhlásenie bude začínať: “žiadame o odbornú starostlivosť…”

.

 

Prinášame plné znenie vyhlásenia:

Nechceme vymeniť Európsku úniu za Rusko!

Naša vlasť, Slovenská republika, sa ocitá na nebezpečnej križovatke. Rozhoduje sa medzi tým, či bude pevnou súčasťou civilizovaného sveta, alebo sa po vazalstve ku komunistickému Sovietskemu zväzu stane vazalom Ruska a jeho imperiálnych ambícií. Róbert Fico si ako mladý komunista nevšimol November 1989. Ako mladý komunista prisahal na večné časy vernosť Sovietskemu zväzu a prihlásil sa k tomu, že okupácia Československa v auguste 1968 bola bratskou pomocou. Rovnako nevšímavý je aj dnes. Nevšimol si, že nás ruské štátne médiá urážajú pritakaním sovietskej okupácii v roku 1968, prekáža mu, že sme spolu s celou Európskou úniou prijali sankcie voči Rusku. Uráža občanov Slovenskej republiky, ktorí zažili augustovú okupáciu Československa a majú ju uloženú v pamäti. Uráža našich európskych partnerov svojou dvojtvárnosťou, skrývajúcou sa za ekonomické záujmy, s ktorou sa na jednej strane tvári, že Slovenská republika je lojálnym spojencom Európskej únie a na druhej strane sa za masového potlesku ruských médií hlási ku kritike európskych sankcií. Jeho mlčanie, týkajúce sa okupácie Československa je v priamom protiklade so životnou historickou skúsenosťou občanov Slovenskej republiky v základnej otázke nášho bytia a nebytia a jeho hlasné odmietnutie sankcií voči Rusku je zbabelým súhlasom s Putinovou politikou anexie častí Ukrajiny a v priamom protiklade s politikou EÚ, ku ktorej sa hlási aj Slovenská republika.

Róbert Fico nie je súkromnou osobou. Je predsedom vlády, ktorá má zastupovať záujmy všetkých občanov, predsedom vlády, ktorý je štátom Európskej únie a NATO. Róbert Fico neospravedlniteľne poškodzuje záujmy Slovenskej republiky, porušuje jej zmluvné záväzky a vytvára vo svete falošný obraz Slovenska ako vazala Putinovho Ruska. Osemdesiatdeväť európskych politikov, intelektuálov a novinárov sa ocitlo v Rusku na zozname nežiaducich osôb. Róbert Fico a s ním aj Slovenská republika sa ocitli na zozname ruských pritakávačov a vazalov. Už za vlády Vladimíra Mečiara sa ukázalo, že Slovensko nemôže byť krajinou s jednou tvárou obrátenou do budúcnosti civilizovaného sveta a druhou, smerujúcou do komunistickej minulosti a autokratickej budúcnosti. K tejto dvojtvárnosti sa hlási Róbert Fico svojím návratom do komunistického hodnotového sveta a prihlásením sa k dnešnému svetu vazalstva k Putinovmu Rusku.

.

Protestujeme proti tomu, aby Róbert Fico zneužíval svoje postavenie predsedu vlády Slovenskej republiky a verejne sa za nás všetkých hlásil k hodnotám, ktoré sú v príkrom rozpore so životnými potrebami všetkých občanov a vitálnymi záujmami Slovenskej republiky, ako to ukázali aj posledné prezidentské voľby. Preto vyslovujeme nezmeniteľné presvedčenie, človek s takouto trvalou a nemennou mentálnou výbavou nesmie byť na čele vlády, ktorá sa hlási k politike EU a k základným európskym a atlantickým civilizačným hodnotám.

Fedor Gál, Jozef Hašto, Juraj Mesík, Martin Mojžiš, Ján Strasser, Boris Strečanský, Ľudmila Verbická, Peter Zajac, František Mikloško, Egon Gál, Daniel Hevier, Štefan Hríb, Dušan Trančík, Michal Kaščák, Ondrej Prostredník, Milena Prekopová, Jozef Lupták, Vladimír Reptiš, Ľubica Reptišová, Grigorij Mesežnikov, Alta Vášová, Viera Červeňová, Michal Patarák, Daniela Olejníková, Ján Hacaj, Katarína Hradská, Lucia Piussi, Natália Kaščáková, Tomáš Janovic, Daniel Matej, Gabriela Linhardtová, Juraj Kušnierik, Anabela Žigová, René Bílik, Blaho Uhlár, Karatína Adamíková, Andrea Puková, Andrej Bán, Pavol Meško, Katarína Zavacká, Ľubomír Burgr, Valér Mikula, Ľudovít Šmelko, Gabriela Rozvadsky Gugová, Robert Roth, Herta Tkadlečková, Ivan Štrpka, Pavel Petráš, Jakub Kratochvíl, Robert Kirchhoff, Ivan Siller, Fedor Blaščák, Gustáv Matijek, Daniel Pastirčák, Stanislav Rakús, Gabriela Rakúsová, Monika Kompaníková, Roman Kvasnica, Ján Šuba, Soňa Szomolányi, Miroslav Cipár, Štefan Olejník, Mário Homolka, Alojz Rakús, Juraj Smatana, Vladimír Michal, Ondrej Dostál, Rudolf Síkora, Eugen Korda.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.

Diabol sa ukrýva v detailoch

Bývalý správca policajných sociálnych sietí David Púchovský (Hoaxy & podvody) sa nevzdáva boja o pozornosť. Tentoraz zverejnil svoju „prednášku pre…

18. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Opozícia opäť bije do premiéra, ale Slovensku nepomáha

Poslanec Juraj Krúpa očividne nechápe rozdiel medzi zmluvami o obrannej a hospodárskej spolupráci. Okrem toho sa pustil do premiéra, ktorému…

18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Austrália zablokovala milióny detských účtov na sociálnych sieťach

Technologickí giganti v Austrálii zablokovali na svojich platformách 4,7 milióna účtov detí mladších ako 16 rokov, oznámil v piatok 16.…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Brusel reagoval na Trumpovu hrozbu clami

„Európska únia pevne stojí za ochranou medzinárodného práva,“ povedal António Costa, predseda Európskej rady, v reakcii na najnovšiu hrozbu Donalda…

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trumpove ambície v Grónsku: Rusko a Čína určite „pustili do gatí“

Reakcia Európy na Trumpove ambície v oblasti Grónska je žalostne smiešna, konštatuje generál Jozef Viktorín

18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Britská banka varuje pred mimozemšťanmi. Teóriu má potvrdiť Trump

Bank of England by sa mala pripraviť na možnú finančnú krízu, ktorá by mohla nastať, ak sa potvrdí existencia mimozemšťanov

18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Povolebná spolupráca medzi stranou Smer a hnutím Republika? Uhrík pre HS prezradil viac

Nedávno sa opäť otvorila téma prípadnej povolebnej spolupráce medzi stranou Smer a hnutím Republika. Z obidvoch strán zaznieva jasné áno,…

18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Aktualizované 18. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kurňa, vzpamatujte se!

Předchozí tři roky v politice měly jednu výhodu. Člověk se postupně dozvěděl OFF – o fšech fšechno. Mám spoustu přátel…

18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

V Modre si v nedeľu pripomenú 170. výročie úmrtia Ľudovíta Štúra

V meste Modra v nedeľu programom ukončujú Rok Ľudovíta Štúra. Uskutoční sa tam pietna spomienka pri príležitosti 170. výročia úmrtia…

18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko je pripravené bojkotovať futbalové MS, ak si Američania neprestanú nárokovať Grónsko

Nemeckí predstavitelia nevylučujú bojkot Majstrovstiev sveta vo futbale 2026 v prípade násilnej anexie Grónska Spojenými štátmi. Uviedol to Jürgen Hardt,…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Slafkovský dvakrát skóroval pri výhre Montrealu v Ottawe po predĺžení

Slovenská hviezda dnes v noci dosiahla už svoj 18. a 19. gól v sezóne a počet kanadských bodov zaokrúhlila na…

18. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruský politológ hovorí o jadrovom útoku v Európe, ak lídri EÚ neprestanú brániť mierovej dohode. Prvé na rane má byť Nemecko

Rusko by mohlo do roka spustiť jadrové útoky na Britániu a Nemecko, ak bude Európa naďalej „blokovať mierovú dohodu“ o…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Oslobodený Harabin vracia úder

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Štefan Harabin na súdnom pojednávaní v kauze hanobenia rasy a národa na Najvyššom súde SR

Európsky plán, slovenský problém

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Európsky plán

Disciplinárny proces s Danielom Lipšicom sa blíži ku koncu

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR by mal vo štvrtok 22. januára pokračovať disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Petr Pavel chce Ukrajine dodať bojové lietadlá

Český prezident Pavel sľúbil Zelenskému bojové lietadlá schopné zostreľovať drony, informuje agentúra Reuters

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Začalo sa Australian Open, kde sa predstaví len jedna Slovenka. Tucet Rusov štartuje pod neutrálnou vlajkou

Dvanásť Rusov sa zúčastní dvojhry Australian Open 2026, no všetci budú hrať v neutrálnom statuse. Turnaj na preslávených modrých antukových…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Chlapec spadol z lanovky vo Vysokých Tatrách, zasahovali leteckí záchranári

K pádu dieťaťa z lanovky došlo v sobotu dopoludnia na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Na mieste zasahovali leteckí záchranári

17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Kto napokon rozhodol že nebude útok na Irán?

Rusko, 17. januára 2026 - Verím, že Donald Trump sám prijal rozhodnutie nezaútočiť na Irán. Sledoval som, ako ho tlačili…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Najvyššia hora v slnečnej sústave: Olympus Mons

Najvyššia hora v slnečnej sústave sa nenachádza na Zemi, ale na Marse. Hoci sa ľudstvu Mount Everest javí ako vrchol…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Generálny tajomník OSN varoval pred mocnými silami, ktoré v dnešnom svete pôsobia proti globálnej spolupráci

Vo svete v súčasnosti pôsobia mocné sily, ktoré sa snažia narúšať globálnu spoluprácu, varoval v sobotu v Londýne generálny tajomník…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Postaví sa Ukrajina proti USA v otázke Grónska?

Uprostred škandálu okolo pokusov USA o odobratie Grónska od Dánska mnohí diskutujú o tom, ako zareagujú spojenci Kodane – krajiny…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Manévre Číny okolo Taiwanu pripomínajú americký scenár vo Venezuele

Čína podľa japonských novín Nikkei Asia nacvičuje únosovú operáciu v štýle Madura proti Taiwanu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Podľa Stoltenberga je potrebné viesť dialóg s Ruskom „ako so susedom“

Bývalý generálny tajomník NATO Stoltenberg vyzval na dialóg s Ruskom „ako so susedom“. Uviedol to v rozhovore pre nemecký časopis…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Miliónová pokuta, ktorá „zmizla“ v dohode o urovnaní

Kontajnerové mestečko v Lešti ukazuje, ako sa dá „časovou tiesňou“ obísť súťaž a zo zmluvnej sankcie spraviť vyjednávací žetón

17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Odborník odhadol, že až 150-tisíc Kyjevčanom môže prasknúť zamrznuté potrubie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Pracovníci Veľvyslanectva SR v Teheráne sú už v bezpečí, ministerstvo radí občanom urýchlene opustiť krajinu

Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár rozhodol o evakuácii personálu a dočasnom uzatvorení Veľvyslanectva SR v Teheráne. Dôvodom je zhoršujúca sa…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Použila Americká armáda vo Venezuele vysokofrekvenčné mikrovlnné zbrane?

USA, 17. januára 2026 - Americká armáda mohla počas operácie na zajatie venezuelského prezidenta Nicolasa Madura použiť silné sonické alebo…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Nič osobné, len biznis. Prvá ropa z Venezuely bola dodaná Trumpovmu sponzorovi

USA, 17. januára 2026 - Sadzby za prepravu tankermi prudko vzrástli v dôsledku posledných udalostí vo Venezuele. Zásah Washingtonu do…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Kadyrov mladší mal mať vážnu autonehodu

Syn Ramzana Kadyrova bol hospitalizovaný po vážnej autonehode, informuje ruský opozičný denník „Kavkaz Realii“ s odvolaním sa na svoje zdroje

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










V rámci „integrácie” migranti znásilňovali študentov

Rezidenčný komplex s názvom Stek Oost bol v roku 2018 predstavený ako vzorový projekt riešenia bytovej a migračnej krízy. Podľa…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Machadová navždy ostáva nositeľkou Nobelovej ceny za mier, potvrdil jej výbor

Nobelova cena mieru je neoddeliteľná od osoby, ktorá ju získala, uviedol v piatok Nobelov výbor v reakcii na štvrtkové oznámenie…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov