vlajka Libanonu

NAŽIVO

Zisk firmy Mercedes-Benz v minulom roku klesol o takmer polovicu. Poškodili ju americké clá a tvrdá konkurencia v Číne.

10:45

Poľsko by malo do 10 rokov strojnásobiť výkon veterných elektrární. Zástupcovia odvetvia upozornili na výrazné spomalenie investícií.

10:43

Kórejského exministra vnútra odsúdili na 7 rokov. Exministra uznal súd za vinného z toho, že zohral kľúčovú úlohu v príprave prezidentského dekrétu o vyhlásení stanného práva.

10:41

Fico pred samitom označil stav ekonomiky EÚ za katastrofálny. Ekonomika Európskej únie je pre nezmyselné klimatické a ideologické ciele v hroznom, priam katastrofálnom stave, uviedol.

10:12

Britská ekonomika vo štvrtom štvrťroku medzikvartálne vzrástla o 0,1 %. Očakávania analytikov, že hrubý domáci produkt (HDP) sa posilní o 0,2 %, sa nenaplnili.

10:11

Poslanci vo štvrtok pokračujú v diskusii o výročnej správe SR. Schodok verejnej správy v jednotnej európskej metodike dosiahol na Slovensku v roku 2024 hodnotu 5,5 % hrubého domáceho produktu (HDP) alebo 7,2 miliardy eur.

10:10

V Tumbler Ridge si pripomenuli obete streľby na miestnej škole. Smútiaci po obrade na námestí preniesli svoje sviečky k veľkému stromu, kde boli položené fotografie niektorých obetí.

10:09

Kolumbia vyhlásila núdzový stav pre záplavy, obetí je najmenej 18. Kolumbijská agentúra pre riadenie katastrof (UNGRD) v pondelok informovala o 22 obetiach, neskôr však tento počet znížila.

10:08

Bangladéšsky líder Júnus označil voľby za koniec nočnej mory v krajine. Voliči v Bangladéši vo štvrtok hlasujú v prvých parlamentných voľbách od pádu vlády premiérky Hasíny Vadžídovej, ktorá v auguste 2024 ušla z vlasti pod tlakom masových protestov.

10:08

Tržby vlani medziročne vzrástli vo všetkých sledovaných odvetviach. Rast neklesol ani v jednom odvetví pod 3 %. ..

09:18

Zamestnanosť v roku 2025 vo väčšine odvetví poklesla. Pokles pracovnej sily pokračoval v roku 2025 aj v zamestnávateľsky najväčšom odvetví, v priemysle (-1,7 %).

09:18

Výpadok príjmu pomôže zvládnuť finančná rezerva, upozorňuje ASINS. Kľúčom k zvládnutiu výpadku príjmu je systematická tvorba finančnej rezervy aspoň vo výške troj- až šesťnásobku mesačných výdavkov domácnosti.

09:17

Priemerná mzda v decembri vzrástla vo všetkých sledovaných odvetviach. Rasty miezd sa pohybovali od 3,7 % vo vybraných trhových službách do 12 % v reštauráciách spolu s pohostinstvami.

09:17

O prípadnom navýšení dotácií bude Poprad rokovať s poslancami. Opozičný klub Poprad na 1. mieste totiž navrhol navýšenie dotácií na šport o 50.000 eur z rezervného fondu.

09:15

Ceny ropy vzrástli, trh sa sústreďuje na napätie medzi USA a Iránom. Hoci americký prezident Donald Trump signalizoval, že sa snaží dosiahnuť s Teheránom dohodu, obchodníci sa obávajú možných vojenských akcií a rizika ohrozenia dodávok.

08:37

Herzog tvrdí, že antisemitizmus v Austrálii je „desivý“. Herzog sa tak vyjadril vo štvrtok, na záver svojej štvordňovej návštevy Austrálie.

08:36

Berlinale otvoria drámou o kameramanke pracujúcej v Afganistane. Predsedom poroty počas desaťdňového festivalu, ktorý patrí medzi najprestížnejšie v Európe, bude nemecký režisér Wim Wenders.

08:08

Samit o konkurencieschopnosti má preorientovať hospodársku politiku EÚ. Lídri členských krajín EÚ sa vo štvrtok stretnú v Belgicku na zámku Alden Biesen na neformálnom samite o konkurencieschopnosti.

08:07

Zisk firmy McDonald’s vo štvrtom kvartáli vzrástol o 7 %. Na americkom trhu tržby na tomto základe stúpli o 6,8 %.

08:06

Súd nariadil odškodné za prekrúcanie faktov o povstaní v Kwangdžu. Najvyšší súd Južnej Kórey rozhodol, že rodina zosnulého prezidenta Čon Du-hwana musí zaplatiť odškodné za skreslenie faktov v jeho pamätiach o prodemokratickom povstaní v meste Kwangdžu z mája 1980.

08:06

Počet obetí potlačenia protestov v Iráne presiahol hranicu 7000. Mnohé osoby sú stále nezvestné alebo sú obavy, že sú po smrti.

08:05

Šéf Instagramu popiera zámerné vytváranie závislosti mladých od sietí. Mosseri takto vypovedal v prelomovom súdnom procese v Kalifornii, ktorý má posúdiť, či jeho spoločnosť vedome vytvárala závislosť detí od svojej platformy s cieľom dosiahnuť zisk.

08:04

Trump nariadil Pentagónu nakupovať elektrinu z uhlia. Ide o Trumpovo najnovšie rozhodnutie na podporu odvetvia, ktoré výrazne prispieva k zmene klímy, informovala agentúra AFP.

08:03

Po ruských útokoch na Dnipro, Kyjev a Odesu hlásia zranených. Primátor Kyjeva Vitalij Kličko oznámil, že ruská armáda zaútočila na hlavné mesto balistickými raketami.

08:03

Waltz: USA začnú čoskoro splácať svoje podlžnosti voči OSN. Generálny tajomník OSN António Guterres na konci januára varoval, že neplatenie členských príspevkov krajín dostalo OSN na pokraj finančného kolapsu.

08:02
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pápežská nadácia ACN pomoc adresuje okrem iných aj kresťanom v Libanone

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej cirkvi svoju pomoc adresuje okrem iných aj kresťanom v Libanone. Vedeli ste, že Libanon je krajinou s najvyšším podielom kresťanov na Blízkom východe?

vlajka Libanonu
Ilustračné foto
❚❚
.

Alebo, že tmavý znak na libanonskej vlajke je libanonský céder, o ktorom sa píše v Biblii? Libanonské cédre, to sú tie cédre, z ktorých kráľ Šalamún postavil Boží chrám. Céder vonia ako kadidlo a môže rásť až 2 000 rokov. Preto je symbolom večnosti a Libanon si ho vybral za symbol svojej dlhovekej existencie.

Často sa predpokladá, že obyvateľstvo na Blízkom východe je výlučne moslimské. No po druhej svetovej vojne väčšinu obyvateľov Libanonu tvorili kresťania. Ich počet klesol, ale kresťanstvo je v krajine stále prítomné.
V Libanone je zem svätá, pretože po nej kráčal Ježiš. Názov Libanon je v Biblii spomenutý až 72-krát. Má teda korene v Ježišovi Kristovi.

Hizballáh v súčasnosti politicky presadzuje myšlienku, že Libanon je moslimskou krajinou, dokonca sa objavili informácie, že tu chce založiť islamskú republiku, podobnú ako v Pakistane. No demografické zmeny by nemali znižovať dôležitosť existencie kresťanských spoločenstiev, a to nielen v Libanone, ale aj v Iraku či ďalších krajinách. Veľké aj malé spoločenstvá sú pokračovaním Kristovej éry do tej dnešnej.

.

Význam prítomnosti kresťanov v Libanone však nesúvisí iba s ich počtom – ide o symbolické jadro Cirkvi. Tamojšie náboženské spoločenstvá majú korene už v čase apoštolov. Neskôr sa rozdelili na pravoslávnych a katolíckych kresťanov, existujú napríklad sýrski katolíci a sýrski pravoslávni kresťania. Niektoré spoločenstvá sú zjednotené s Rímom, iné nie. Najväčšou z nich je dnes Maronitská cirkev. Z celosvetového hľadiska je malá, ale v Libanone predstavuje náboženskú komunitu s najväčším počtom veriacich. Na jej počiatku ju formoval svätý Maron v 4. až 5. storočí. Komunita najskôr žila v Sýrii, teda v blízkosti Libanonu. V 8. a 9. storočí hľadala pokoj a útočisko v tejto krajine, pretože unikala prenasledovaniu zo strany odporcov Chalcedónskeho koncilu. Odvtedy v Libanone existuje maronitské spoločenstvo, ktoré sa vyznačuje veľmi silnou oddanosťou pápežovi. Ide o jedinú cirkev, ktorá sa nikdy nerozštiepila.

Maronitský znamená to isté čo rímskokatolícky, hoci sa cirkev plným názvom volá Sýrsko-maronitská východná cirkev (hovorí sa v nej sýrskym jazykom). Utrpela veľké prenasledovania predovšetkým v 7. – 9. storočí, keď musela byť skrytá, izolovaná v horách. Až v 11. storočí mohla znovu začať normálne fungovať.

Libanon má šesť miliónov obyvateľov, z toho štyri milióny sú Libanončania, no odhaduje sa, že mimo krajiny žije až 12 miliónov Libanončanov. Napríklad v Brazílii žije takmer šesť miliónov Libanončanov; ide o najväčšiu komunitu libanonského pôvodu. Veľké libanonské komunity sú v Argentíne, Mexiku, Čile, ako aj vo všetkých krajinách Latinskej Ameriky. V USA žije viac ako dva milióny Libanončanov.

Maronitská cirkev má vlastnú štruktúru a právne normy (sui iuris); má svojho patriarchu, biskupov i farnosti. Po celom svete sú stovky maronitských farností – len v USA ich je takmer 90. Mnohí Libanončania však opustili svoju krajinu. A je pravdou, že vysťahovalectvo nemá iba ekonomické, ale aj náboženské dôvody.

Okrem prenasledovania v prvých storočiach došlo v regióne k viacerým genocídam kresťanov. Najväčšie sa datujú do rokov 1840 a 1860, vykonali ich drúzovia za tureckej vlády. Chudobní ľudia odchádzali z krajiny bez toho, aby vedeli, kam idú. Zostali tam, kde loď zastavila.

.

Spočiatku sa väčšina z nich takto dostala do Argentíny, potom do Brazílie a USA. Po prvej a druhej svetovej vojne mnoho ľudí emigrovalo práve do týchto krajín. Okrem krajín, o ktorých sme už hovorili, žijú v Európe a Austrálii. Libanončania videli, ako ich krajina trpela v dôsledku vysťahovalectva. Zároveň však prijala mnoho ľudí, ktorí unikali pred vojnami či náboženským prenasledovaním, napríklad Arménov v roku 1915. O tejto strašnej genocíde nechce nikto hovoriť. Mnohí Arméni prišli do Libanonu a už sú z nich Libanončania. Stali sa neoddeliteľnou súčasťou krajiny. To je i dôvodom, prečo teraz niektorí ťažko znášajú, keď vidia, čo sa deje v Arménsku. Pripomína im to osmanské časy.

Po Arménoch prišli Palestínčania. Po vojne v Izraeli utiekli alebo boli vyhnaní z krajiny. Dodnes je v Libanone najmenej 10 palestínskych utečeneckých táborov. Potom prišli Iračania a Sýrčania, a to z dôvodu invázie Islamského štátu do Iraku a občianskej vojny v Sýrii. Situácia v Libanone sa tak znova destabilizovala. V súčasnosti má na stave krajiny veľký podiel veľmi kritická hospodárska situácia.

Napríklad nemôžu mať elektrinu počas celého dňa. Infraštruktúra je obmedzená a neumožňuje zabezpečiť všetko potrebné pre toľkých ľudí. Hospodárska kríza podnecuje sociálne problémy a politické napätie. Nevieme, kam to bude viesť, keďže sa situácia ešte komplikuje v dôsledku zdravotnej krízy spôsobenej ochorením COVID-19. Z Libanonu sa teda vytratil pocit bezpečia.

 

Viac článkov s náboženskou tématikou nájdete v kategórii Svetonázor.

.

Pošlite nám svoj príbeh s Bohom.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

.
.

Drogy alebo ropa? Dilema USA s Venezuelou vyriešená?

Napriek tomu, že situácia vo Venezuele ja stále nie celkom jasná, dnes sa zdá, že Washington dostal tamojšiu vládu pod…

12. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

Opozícia nezloží bez Matoviča vládu. KDH v problémoch

Podľa najnovších prieskumov by koaličnú stranu HLAS-SD vytlačilo mimoparlamentné hnutie Republika a dokonca aj hnutie Igora Matoviča. Ak by sa voľby…

12. 02. 2026 | Aktualizované 12. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Aktualizované 12. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ostrá debata v EP: „Zlodej kričí: Chyťte zlodeja!“

Počas včerajšej europarlamentnej rozpravy dostal slovo aj zástupca hnutia Republika Milan Uhrík . Počas svojho minútového prejavu nezostal progresívcom nič…

12. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

MRNA vakcíny by mali byť podľa zistení Kotlára stiahnuté z trhu

Splnomocnenec vlády Slovenskej republiky pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie Covid-19 Peter Kotlár prezentoval na stredajšom rokovaní…

12. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Europoslanci za SMER-SSD pripomínajú EÚ jej korupčné kauzy

Ťažká debata a kritická výmena názorov. Včerajšej  europarlamentnej diskusii dominovala debata o stave právneho štátu a neobišla sa ani téma Benešových dekrétov. Europoslanci…

12. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Green Deal v praxi: Povinné parkovanie bicyklov v nových bytovkách

Povinnosť je v zákone, priestor v projekte a náklad v cene bývania. Ako to dopadne na bežných ľudí?

12. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Sankcie výmenou za mier: USA po prvýkrát pripustili zrušenie sankcií na ruskú ropu

Vyhlásil to šéf amerického ministerstva financií Scott Bessent

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrobári Európskej Únie

V poslednej dobe silnejú tendencie spochybňovať význam európskej integrácie. My starší si pamätáme, že v deväťdesiatych rokoch minulého storočia bolo…

12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Tuskova popularita v Poľsku slabne

Podľa najnovšieho prieskumu agentúry Social Changes, ktorý agentúra pripravila pre televíziu wPolsce24, je viac ako polovica Poliakov nespokojná s činnosťou…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Chcete chrániť mozog pred demenciou? Osvojte si tento rituál

Podľa novej štúdie je mierna denná konzumácia kofeínu spojená s nižším rizikom demencie a pomalším kognitívnym poklesom, uvádza spravodajský portál…

12. 02. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

Španielski farmári zaplavili Madrid traktormi na protest proti dohode s Mercosurom

Stovky traktorov v stredu vtrhli do centra Madridu, keď španielski poľnohospodári zorganizovali veľký protest proti obchodnej dohode Európskej únie s…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: "Slaf" pred zámorskými novinármi vychválil brankára Hlavaja do nebies

O hráčov nášho tímu mali po víťaznom zápase s Fínskom v rámci Zimných olympijských hier 2026 v Miláne záujem aj…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Európska komisia oznamuje celoeurópsky „akčný plán“ na boj proti kyberšikane

Európska komisia podporí zavedenie online bezpečnostnej aplikácie vo všetkých členských štátoch EÚ, ktorá deťom a mladým ľuďom umožní jednoducho nahlásiť…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Kariéra bývalého anglického reprezentanta narazila na tvrdé dno. V kasíne nechal 150-tisíc

Anglický futbalista Dele Alli prehral za pár dní takmer 150-tisíc libier počas pokrových hier o druhej ráno v londýnskom kasíne.…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Naozaj spáchal Kurt Cobain samovraždu? Nová expertíza vzbudzuje pochybnosti

Forenzní lekári spochybnili samovraždu Kurta Cobaina,  speváka kultovej kapely Nirvana. Ich analýza  sa opiera o podrobné preskúmanie pôvodnej pitevnej správy…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Američania predstavili podvodné bojové plavidlá - prísavky

USA, 11. februára 2026 - Spoločnosť Lockheed Martin predstavila nové bezpilotné podvodné zariadenie s názvom Lamprey , určené na presun…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

NATO poprelo tvrdenia Zelenského o raketách Patriot

NATO poprelo tvrdenie Zelenského, že Ukrajina v januári zostala bez amerických rakiet Patriot kvôli oneskoreným platbám zo strany Európy, v…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Halinárová otvorene o zlej forme biatlonistiek: "Dostávať na kole skoro minútu nie je hodné olympiády..."

Slovenské reprezentantky Paulína Bátovská Fialková a Anastasia Kuzminová majú za sebou vytrvalostné preteky na 15 kilometrov na zimných olympijských hrách…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Holandská vláda chce pripraviť Maďarsko a Slovensko o právo veta a fondy EÚ

Nová  progresívna holandská vláda má vo svojej koaličnej zmluve pasáž, v ktorej hovorí, že chce zbaviť európskych fondov a hlasovacích…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ústavný súd pozastavil účinnosť zmeny Trestného poriadku o kajúcnikoch

Ústavný súd SR pozastavil účinnosť zmeny Trestného poriadku, týkajúcej sa nepoužiteľnosti dôkazov získaných od spolupracujúcej osoby. Návrhu na pozastavenie účinnosti…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
12. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Streľba v škole v Rusku si vyžiadala jednu obeť, traja sú zranení

Pri streľbe v technickej škole v ruskom meste Anapa na juhu krajiny prišiel v stredu o život bezpečnostný pracovník a…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozdiely, ktoré potrápia váš mozog: Nájdete 3 detaily v kúpeľni za 27 sekúnd?

Rozdiely ukryté v zdanlivo identických scénach sú obľúbeným spôsobom, ako si otestovať vizuálne schopnosti a rýchlosť myslenia. Tento typ hlavolamu…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Aký je názor lídrov EÚ na priame rokovania s Putinom?

Mala by Európska únia zdvihnúť telefón, zavolať Vladimirovi Putinovi a požiadať ho o rokovania? Záleží na tom, koho sa pýtate,…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Fascinujúce veci, ktoré nevidíte každý deň: 15 dôkazov, že svet je plný prekvapení

Fascinujúce veci nemusia pochádzať z inej planéty ani z vedeckého laboratória, aby nás ohromili. Často ich míňame každý deň bez…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Pravda o pôvode Slovanov

Nie desiatky, ale stovky historikov si kládli a kladú stále otázku, aký je pôvod Európanov? Vôbec to nie je také…

11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko dodá Azerbajdžanu 300 ťažkých samohybných mínometov

Slovensko, 11. februára 2026 - Azerbajdžan si objednal 96 automatických samohybných mínometov SAM120 kalibru 120 mm na základe zmluvy v…

12. 02. 2026 | 0 komentárov

Zvrat v kauze darovaných Migov: kto nám tu klamal do očí?

Politici niekedy nehovoria pravdu – stáva sa to aj novinárom, ale prokuratúre by sa to stávať nemalo, upozorňuje Robert Kaliňák

11. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Orbán: Brusel a Kyjev vyhlásili Maďarsku vojnu

Maďarský premiér Viktor Orbán tvrdí, že Brusel a Kyjev „vyhlásili Maďarsku vojnu“. Reagoval tak na článok portálu Politico o plánoch…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Zisk firmy Mercedes-Benz v minulom roku klesol o takmer polovicu. Poškodili ju americké clá a tvrdá konkurencia v Číne.

10:45

Poľsko by malo do 10 rokov strojnásobiť výkon veterných elektrární. Zástupcovia odvetvia upozornili na výrazné spomalenie investícií.

10:43

Kórejského exministra vnútra odsúdili na 7 rokov. Exministra uznal súd za vinného z toho, že zohral kľúčovú úlohu v príprave prezidentského dekrétu o vyhlásení stanného práva.

10:41

Fico pred samitom označil stav ekonomiky EÚ za katastrofálny. Ekonomika Európskej únie je pre nezmyselné klimatické a ideologické ciele v hroznom, priam katastrofálnom stave, uviedol.

10:12

Britská ekonomika vo štvrtom štvrťroku medzikvartálne vzrástla o 0,1 %. Očakávania analytikov, že hrubý domáci produkt (HDP) sa posilní o 0,2 %, sa nenaplnili.

10:11

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské bezpilotné lietadlá zničili hlavný závod vyrábajúci bezpilotné lietadlá Lasar’s Group

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Študent „Muro“ má konkurenciu v Modre

Vyzerá to tak, že opozícia na čele s Progresívnym Slovenskom siahla na dno –  v protivládnej kampani im neostáva nič iné, ako…

11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V prípade napadnutia komentátora denníka SME obvinila polícia konkrétnu osobu

V prípade napadnutia komentátora denníka SME Petra Schutza z 10. januára v Košiciach policajný vyšetrovateľ obvinil jednu konkrétnu osobu z…

11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szalay prezradil za aké výroky je obvinený Kotlár

Vládny splnomocnenec pre prešetrenie manažmentu pandémie COVID-19 Peter Kotlár bol obvinený zo šírenia poplašnej správy pre tvrdenia o toxicite a…

11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Merz odmietol Macronovu výzvu

Vláda nemeckého kancelára Friedricha Merza odmietla výzvu francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona na emitovanie spoločných dlhopisov. Informuje web Politico

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov