PAHREBA. Ešte to Merkelovej a spol. nezapne? Koľko tisíc obyvateľov EÚ ešte treba pozabíjať, aby v únii zmenili migrantskú politiku?

Bratislava 24. júla 2016 (HSP/Foto: TASR/AP-Huffington Post)

 

Dennodenne prichádzajú správy o desiatkach zabitých a stovkách zranených obyvateľov Európskej únie, na ktorých spáchali atentáty migranti – noví alebo aj tí, ktorí už dlhšie žijú v únii? Kedy sa zobudí Brusel, Berlín, Paríž a ostatní členovia „eseročky“?..

 

Na snímke Angela Merkelová
Na snímke Angela Merkelová

Nazdar, Jožo, zasa nám v Európe vybuchujú bomby a strieľa sa takmer v každom kúte? Už nielen vo Francúzsku, ale aj v Nemecku. B ostatných mesiacoch v najsilnejších krajinách EÚ, v centre Európy zabíjajú viac ľudí, ako na ukrajinských frontoch. Fakt, som z toho jeleň: dokedy to ešte bude trvať? Kedy sa zobudí Merkelová, ktorá bola hlavným iniciátorom „hosťovania“ miliónov migrantov v Európe? Kedy si konečne vezmú rozum do hrsti v Bruseli, Paríži, Berlíne? Koľko tisíc ľudí ešte musia pozabíjať, aby konečne naše vrchnosti sa spamätali a pochopili, že urobili trestuhodnú hlúposť?

Tak to je veľmi smutné. Neviem, ja som síce demokrat, liberál a diplomat, ale to, čo sa deje, prekračuje už všetky mantinely. Chceli sme byť pápežskejší ako samotný pápež, ale rozpútali sme vlastnými rukami skutočnú „diaboliádu“. Ako sa hovorí: každý dobrý skutok musí byť potrestaný – a migranti nás trestajú za to, že sme chceli pre nich urobiť čo najlepšie a zachrániť im holé životy. Teraz berú životy stovkám našich ľudí – je to nočná mora.

 

Očakával som, že islamisti začnú podobnú vojnu v Európe, aj keď priznám sa nemyslel som si, že sa to začne tak skoro: ešte sa tu nestihli poriadne usadiť, ale už začali zabíjať domácich a organizovať teroristické činy. Najhoršie na tom je, že tieto ohavnosti páchajú aj migranti, ktoré tu už žijú dlhé roky. A to je ešte jeden dôvod navyše, prečo treba stopnúť prílev migrantov: existuje vysoká pravdepodobnosť, že po rokoch títo vystrašení ubolení ľudia sa tu premenia na teroristov a krvilačných zabijakov.  

Neviem, nechápem našich bruselských politikov: na čo ešte čakajú? Teroristické útoky a vraždy sú na dennom poriadku – dokedy ešte chcú čakať? Verejnosť je naladená mimoriadne negatívne, nervozita a strach narastajú. Je to súd s pušným prachom a dlho to tak trvať nemôže – vybuchne. Ale politici a média pokračujú nás presviedčať, že všetko je v poriadku a to sú iba náhody. Vraj máme byť milosrdní. Ako môžeme byť milosrdní s tými, ktorí nás zabíjajú? Teraz budeme podozrievať každého moslima, že je potencionálny terorista a nech mi niekto povie, že na to nemám dôvod a právo. Bohužiaľ, realita nepustí.

 

Nuž, darmo tu niekto bude vyzývať k ľudskosti a nasadzovať stredovekú cenzúru, aby niekto náhodou nepovedal pár nepríjemných slov o moslimoch. Moslimovia sami „vybudovali“ verejnú mienku, ťažko to zmenia. Vlastne sa ani nesnažia. Vyvádzajú v Európe horšie ako v rodnej vlasti. Príde čas a budú sa čudovať, že s nimi konečne začnú robiť poriadok… Veď to nemôže pokračovať do nekonečná.  A prečo by?

Niektorí to berú ako odvetu a vysvetľujú súčasnú situáciu imperialistickou minulosťou viacerých európskych krajín. Stáročia dobíjali a okupovali štáty po celej planéte, týrali a rozkrádali, mučili a zabíjali. Vtedy všetky kontinenty zaplavili migranti z Európy, ktorí so zbraňami v rukách presadzovali svoje „európske právo“. A teraz sa karta otočila a migranti z bývalých kolónií začali okupovať Európu a vracať požičané. A tiež tu so zbraňami v rukách presadzujú svoje „islamistické právo“. Niečo na tom bude, aj keď tých príčin súčasnej situácie je viac. Bohužiaľ už dlhší čas celé vedenie EÚ nevie, čo s tým. Dodnes nič neurobilo.

 

No a otázkou je, kedy aspoň niečo začne robiť. Tie ploty nás nezachránia. Plot dá sa obísť, preskočiť alebo prekonať iným spôsobom. Dovtedy, kým EÚ nezačne strážiť svoje hranice, situácia sa nezlepší – ale určite sa zhorší, pretože budú sem prichádzať ďalšie stovky tisíc migrantov. Obávam sa, že bublina praskne, trpezlivosť ľudí skončí a začnú sa nepokoje. Mnohých súčasných európskych lídrov budú súdiť a viacerých odsúdi samotná história. Obávať sa, že genosku Merkelovú kvôli jej tuposti budú spomínať horšie ako Hitlera. Keď takto pôjde, obetí bude viac ako v časoch druhej svetovej vojny. A chaos a zabíjania nepotrvajú 5 rokov, ale desaťročia…

Dúfam, až taký smutný scenár to nebude. Ale, fakt, Merkelovú budú tisícročia opľuvať desiatky generácií Európanov a aj „rodných“ Nemcov. Síce aj v Nemecku sa už ľady pohli, ale sú to skôr kozmetické opatrenia. Nemecko opäť zaviedlo pasové kontroly na schengenských hraniciach s Rakúskom a niekoľkokrát pred migrantmi hranice uzavrelo. Hovorí sa o ukončení politiky „otvorených dverí“ a o prísnejšom spracovaní veľkého počtu žiadostí o azyl. Pritvrdili sa aj podmienky, za akých môže azylant žiadať o zlúčenie rodiny. To je ďalší problém. Desiatky tisíc utečencov a migrantov vrátane detí bez sprievodu, ktorí sa ako predvoj dostali do Európy, rátali s tým, že za nimi bude môcť už legálne pricestovať v mnohých prípadoch aj početné príbuzenstvo. A sú to ďalšie milióny migrantov!..

 

Aj iné štáty začali robiť rôzne opatrenia, ale zatiaľ sú to iba nejaké ploty a menšie obmedzenia. Rakúsko tiež robí kontroly na hraniciach so Slovinskom, Maďarskom a s nami. Svoje hranice si pevne stráži i Maďarsko. Na hraniciach so Srbskom postavilo ostnatý plot:  Srbsko nepatrí medzi štáty EÚ, a tak to Maďarsko odôvodnilo ochranou vonkajších hraníc únie. Ploty začalo stavať aj na hraniciach s Chorvátskom, ktoré je na rozdiel od Srbska členom únie. A aj so Slovinskom, ktoré patrí do schnegenskej zóny.

Ale tie ploty všetky problémy nevyriešia. Razantnejšie konajú naši susedia Maďari, za čo ich kritizujú liberáli z Bruselu, Parížu a Berlínu. Za prekročenie hraníc bez dokladov alebo víz v Maďarsku hrozí väzenie. Európski „demokrati“ tvrdia, že tento zákon je v rozpore s medzinárodným právom týkajúcim sa vojnových utečencov, ktorí majú právo požiadať o azyl. Niet sa čomu čudovať, že utečenci i migranti začali Maďarsku vyhýbať. Situáciu to predsa  nevyriešilo a migranti začali hľadať iné cesty do „rajských“ krajín – napríklad, cez   Chorvátsko a Slovinsko. A vôbec sa nezmenil počet migrantov, ktorí tam smerujú.

 

A keďže sa naše vrchnosti hrajú na zástupcov Pána Boha na zemi, ľudia sa začínajú ozbrojovať – je to logická reakcia na násilie a zabíjania. Už aj v Nemecku sa zvýšil záujem o držanie malých osobných zbraní. V Bavorsku sa dokonca vlani zdvojnásobil a stále sa zvyšuje. Pre nákup týchto, tzv. malých zbraní neplatia žiadne obmedzenia a v rámci celého Nemecka evidovali do konca januára tohto roka takmer 301-tisíc ich držiteľov. A keďže ľudia sa vyzbrojujú, onedlho môžeme čakať, že zbrane začnú aj používať – a to masovo. A tak nás migranti zatiahnu do občianskej vojny v únii…

Samozrejme, je to posledné, čo potrebujeme – aby ľudia začali brať spravodlivosť, bezpečnosť a ochranu seba a blízkych do vlastných rúk. Ale na druhej strane – čo majú robiť, keďže naše vrchnosti nič nerobia a hrajú sa na mŕtvych chrobákov? Vieš, v tejto súvislosti mi furt vŕta v hlave starý socialistický vtip. Je síce bradatý, ale perfektne pasuje do súčasnosti: „Hovorili, že sa socializmus ocitol na pokraji priepasti, ale odvtedy už urobil veľký krok dopredu…“ Presne po pasuje aj do súčasnosti: už sme sa ocitli na pokraji priepasti a jeden nepremyslený krok môže zapríčiniť obrovskú katastrofu. A tých zlých krokov naše bruselskí vrchnosti v ostatnom čase urobili viac ako dosť. Čudujem sa, že ešte žijeme…

 

Škoda, že to tak všetko dopadlo a kvôli pár zločincom celá Európa začína nenávidieť migrantov – moslimov. Predsa sú medzi nimi aj milióny dobrých a slušných ľudí.

A čo máme robiť? Vysvetlím ti to na jednoduchom príklade. Aké ovocie máš rád?

 

Ja? Čo ja viem? Maliny, hrušky, jahody. A čo to má s tým spoločné?

Pozri sa. Keď ti dajú misu s krásnymi a chutnými malinami či jahodami a prezradia, že zopár tých malín alebo jahôd sú otrávených – dotkneš sa tej misy? Vezmeš si aspoň jeden kus?

 

Určite nie. Ale nie je to veľmi objektívne prirovnávanie: pre ľudí a jahody platia iné zákony,  nedá sa to všetko vysvetliť na takých príkladoch. Je to zložitejšie.

Samozrejme, že je. Ale predsa. Je to tiež takmer taká istá samovražda, ako ochutnať otrávené jahody: rozhodnutie o prijímaní miliónov utečencov z úplne iného kultúrneho a náboženského prostredia je rovnakým zabijakom pre Európsku úniu. A to naši najmúdrejší a najdemokratickejší politici nevedeli od samotného začiatku. Potom je tú ďalšia horúca otázka: akých to debilov sme si zvolili? Takých, ktorí nás všetkých ženú k samovražde – k tomu obrovskému kroku dopredu z pokraja priepasti. Dokáže to niekto zastaviť?..

 

Eugen Rusnák

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Pirošíková: Český Najvyšší správny súd vyhlásil za nezákonný zákaz pohybu a pobytu bez ochranných prostriedkov dýchacích ciest z dôvodu nedostatočného odôvodnenia a chýbajúcej analýzy rizík

0 icon

Bratislava 18. júna 2021 (HSP/Foto:Pixabay, SITA-Alexandra Čunderlíková)   Pirošíková upozorňuje, že 11. júna 2021 Najvyšší správny súd rozsudkom vydaným pod sp. zn. 10 Ao 12/2021konštatoval nezákonnosť opatrenia Ministerstva zdravotníctva ČR z 27. apríla 2021, ktorým bol zakázaný  všetkým osobám pohyb a pobyt bez ochranných prostriedkov dýchacích ciest, ktorými sú respirátor…

Rozhodnutie o zbavení funkcie Bystríka P. sa posunie

0 icon

Bratislava 18. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Rozhodnutie o prípadnom zbavení funkcie prokurátora Bystríka P. staršieho sa posunie. Vyplýva to z rozpisu disciplinárnych pojednávaní na internetovej stránke Generálnej prokuratúry SR Prokurátora v novembri 2020 rozhodnutím prvostupňovej disciplinárnej komisie zbavili funkcie pre kontakty a poskytovanie informácií podnikateľovi Marianovi K. Proti rozhodnutiu však…

V Nemecku už viac ako polovica obyvateľov dostala aspoň jednu vakcínu

0 icon

Berlín 18. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Laszlo Balogh)   V Nemecku už dostala aspoň jednu dávku vakcíny proti koronavírusu viac ako polovica populácie. Úrady však obyvateľov vyzývajú, aby zostali opatrní a pomohli spomaliť šírenie nákazlivejšieho variantu delta, ktorý prvý raz identifikovali v Indii Počty nových infekcií v Nemecku v posledných týždňoch prudko…

Dobrovoľnosť už nie je garantovaná. Lengvarský: Uvažujeme o povinnom očkovaní určitých skupín. Rozhodne krízový štáb a pozrie sa na to Ministerstvo spravodlivosti

0 icon

Bratislava 18. júna 2021 AKTUALIZOVANÉ (HSP/TASR/Foto:TASR-Martin Baumannm, SITA-Marek Lukáč)   Minister zdravotníctva generál Vladimír Lengvarský (nom. OĽaNO) vo štvrtok v diskusii Denníka N hovoril o tom, či sa niektoré skupiny obyvateľstva nebudú očkovať proti koronavírusu povinne Pri očkovaní sa od začiatku pripomína princíp dobrovoľnosti a slobody rozhodnutia. Po novom by už…

Europoslanci v pléne zdôraznili dôležitosť konferencie o budúcnosti Európy

0 icon

Bratislava 18. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Konferencia o budúcnosti Európy bude priestorom na debatu, ktorá by mala byť odvážna a má smerovať k tomu, ako urobiť aj slovenský priestor európskejším a silnejším. V pléne Národnej rady (NR) SR to vyhlásil europoslanec Vladimír Bilčík V piatok v slovenskom parlamente vystúpilo…

Inšpekcia obvinila policajta pre predaj marihuany a extázy

0 icon

Bratislava 18. júna 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Obvineniu z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovanie s nimi čelí 35-ročný Tomáš, ktorý je príslušníkom Policajného zboru Ako ďalej informovalo ministerstvo vnútra, policajt sa k drogovej trestnej činnosti priznal a momentálne je stíhaný…

Matovič už nemá možnosť vyhodiť ma z vlády, tvrdí minister Sulík

0 icon

Bratislava 18. júna (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Igor Matovič (OĽaNO) mal ešte pár mesiacov dozadu možnosť vyhodiť ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) z vlády. Teraz ju už nemá, lebo sa strana Sloboda a Solidarita (SaS) postarala o to, že on už nie je premiérom. Sulík to povedal v rozhovore pre portál…

Matovič obvinil Sulíka, že kryl štátneho manažéra Holáka, ktorého včera zadržala NAKA. „Rok nechal prasa pri hrante“

0 icon

Bratislava 18. júna 2021 (HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Minister financií a predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič na sociálnej sieti komentoval najnovší zásah Národnej kriminálnej agentúry NAKA v rámci akcie Mýtnik 2. Uviedol, že zadržaného manažéra Andreja Holáka chcel odvolať už pred rokom. Matovič napísal, že pred rokom vyzval šéfa SaS a…

Peter Pčolinský: V polícii je bordel

0 icon

Bratislava 18. júna 2021 (HSP/Foto:Screenshot)   Brat väzobne stíhaného bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského, Peter Pčolinský, otvorene hovorí o vojne v Policajnom zbore. Svoj postoj k ministrovi vnútra Mikulcovi vyjadril počas jeho odvolávania, keď sa zdržal hlasovania. Napriek všetkému však verí, že pravda sa ukáže a jeho brat bude rehabilitovaný. Uviedol to v rozhovore v relácii…

Biden na summite venoval Putinovi letecké slnečné okuliare americkej výroby

0 icon

Washington 18. júna 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot Youtube/WPRI)   Americký prezident Joe Biden počas stredajšieho stretnutia so svojím ruským náprotivkom Vladimirom Putinom v Ženeve daroval šéfovi Kremľa letecké slnečné okuliare značky Randolph, ktoré sám s obľubou nosieva. Napísala o tom v piatok tlačová agentúra AFP Peter Waszkiewicz, riaditeľ firmy Randolph Engineering, bol…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ivan Štubňa

„Arbeit macht frei“ alebo „Vakcína je sloboda“

0icon

„Arbeit macht frei“ – smutne známy nápis z koncentračných táborov nacistov, známy v preklade ako prácou k slobode, práca oslobodzuje alebo práca Vás urobí slobodným. Týkalo sa to koncentrákov a cynizmus nacistov sa prejavil v tom, že keď ste neboli schopní pracovať, skončili ste v plynovej komore ako odpad. Čiže ste boli „oslobodení“ - smrťou... Dnes…

Štefan Harabin

Výzva občanov Slovenskej republiky parlamentu na okamžite odvolanie náčelníka podvodných pyramídových hier, Jána Mazáka, z členstva v Súdnej rade.

0icon

Ťažký kriminálnik Mazák sa pre Sorošovské ultraliberálne, fašistické média vyslovil, že je nehorázne u sudcu Mgr. Dalibora Miľana, ak si v súvislosti s rozhodovacím procesom viažucim aj k protipandemickým opatreniam Mikasa a vlády dovolil vykladať Ústavu. Treba mu preto okamžite zastaviť výkonu funkcie sudcu. Mazák bez najmenších pochybnosti na politickú…

Boris Mesár

Chazarská mafia už takmer zničila Ukrajinu .

0icon

Pád až na samé dno ! Ucro-stad vydal štatistiku za rok 2020 , z ktorej stávajú vlasy dupkom ! Keď som to videl prvý krát , nemohol som veriť ,že sa odvážili toto zverejniť. Demografia, priemysel, medicína, poľnohospodárstvo ... Tu sú len tie najpôsobivejšie body: V porovnaní s rokom 2013.…

Ivan Holek

Testovaním zlomené posledné zbytky hrdosti

0icon

Na Slovensku existuje rádio, ktoré o sebe tvrdí, že ako jediné má guráž. Je to hlavne preto, lebo hrá iba rockovú muziku. O rockových interpretoch je známe, že sú značne nekonvenční, alebo až rebeli. A to isté platí aj o ich fanúšikoch. Nektorí z nich sú otvorení rebeli, či už…

Pavel Jacz

Minister zdravia Lengvarský chce kupčiť so zdravím. Za očkovanie chce ponúkať peniaze na ruku, alebo lotériu.

0icon

Zostal som ako prikovaný, keď sa minister zdravotníctva Lengvarský vyjadril, že chcú zvýšiť percentá zaočkovania Slovákov štátnym úplatkom - finančnou odmenou, alebo lotériou. Aj týmto spôsobom sa chceme opičiť po Američanoch (max 100 USD) a Srboch (25 €)? Lenže všeobecná vzdelanostná úroveň Slovákov je o mnoho percent vyššia, ako našich…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Záhada nacistických pokladov: Presťahovanie rezerv. 3. časť

0 icon

Správa, že Američania uchmatli nacistické rezervy ríšskej banky v Merkerse, nacistickými pohlavármi riadne otriasla. Prezident banky Walther Frank naliehavo požiadal Hitlera, aby dal zvyšné rezervy previezť z Berlína niekam inam. Ruské vojsko neustále postupovalo, a tak Nemci nemali na záchranu ostávajúcich prostriedkov čas nazvyš. Pokračujeme treťou časťou série článkov s podtitulom Záhada nacistických pokladov.…

Ak chceš byť šťastný, nechaj si svoj život pre seba

0 icon

Mať nablízku svojich priateľov a rodinu je dôležité, no tí skutoční a oddaní priatelia sú vzácni. Mnohí z nás však zabúdajú, že svet nie je úplne ideálnym miestom, a tak by sme si mali nechávať svoj osobný život pre seba. Každý z nás je obklopený negatívnymi vibráciami a nie každý,…

Prečo je také ťažké prestať si chytať tvár?

0 icon

Niekedy chceme ovládať naše gestá a pohyby, ale keďže mnohé z nich sú neúmyselné, napríklad pomocou rúk vyjadrujeme svoje pocity, môže to byť zložitejšie, ako by sa očakávalo. Zamysli sa napríklad nad tým, že sa dotýkaš svojej tváre, čo je jednou z najbežnejších reakcií ľudského tela. Mohlo by ťa prekvapiť, koľkokrát…

Umelec strávil 3000 hodín úpravou historických fotografií

0 icon

Každého zaujíma, aké by to bolo, žiť v rôznych historických obdobiach a prežiť na vlastnej koži historické udalosti.  Možno by sa ti páčila príležitosť spoznať niektorých známych ľudí minulosti, ktorí už bohužiaľ medzi nami nie sú, a tak si ich nemohol stretnúť osobne. Napríklad, nás by potešilo zoznámiť sa s osobnosťami,…

Môže cvičenie pred spaním ovplyvniť tvoj spánok?

0 icon

Pravidelné cvičenie má mnoho výhod, vrátane lepšieho spánku. Môže podporovať relaxáciu, znižovať úzkosť a normalizovať tvoje vnútorné hodnoty. Cvičenie tiež zvyšuje teplotu tela a keď začne klesať, cítiš sa ospalo. Dlho sa verilo, že cvičenie pred spaním sťažuje zaspávanie. Podľa nedávneho výskumu to však nemusí byť pravda. Štúdie zistili, že…

Vo svete IT

Fotoaparát umiestnený pod displejom zatiaľ nie je úplne dokonalý. Oslavy sú zrejme predčasné

0 icon

Technológia selfie fotoaparátu umiestneného pod displejom smartfónov by mala zažiť veľký rozmach ešte v tomto roku, aspoň to pred niekoľkými mesiacmi predpovedali viacerí analytici, leakeri, ale i samotní výrobcovia zariadení. Aktuálne sa však na trhu nachádza iba jeden smartfón s touto technológiou, konkrétne ZTE Axon 20 5G. Technológiu môžeme v…

Rok 2021 bude možno prvým, kedy Huawei nepredstaví smartfón z produktovej rady Mate. Prečo sa tak možno stane?

0 icon

Huawei ešte vo februári 2013 predstavil prvú generáciu smartfónu z produktovej rady Mate. Bol to rok, ktorý započal jednu veľkú epochu tejto produktovej rady, ktorá sa teší veľkej obľube do týchto dní. Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál cnbeta však naznačujú, že Huawei si možno dá „nechcenú“ prestávku pri predstavovaní…

Niektoré Poco telefóny hlásia problémy: Môže za to posledná aktualizácia!

0 icon

Aktualizácie a stabilita systému sú achilovou pätou čínskej spoločnosti Xiaomi. Práve problémy so systémom priniesli spoločnosti nepekné renomé, ktoré sa s Xiaomi tiahne už dlhšiu dobu. I napriek tomu, že nám Xiaomi sľúbilo stabilnejší systém do budúcna a odstránenie chýb v systéme, najnovšie portál Piunikaweb.com eviduje problémy hneď u dvoch…

Tim Cook prezrádza, prečo sa iOS darí vyhýbať malwaru lepšie, ako Androidu. Ide o tajnú „zbraň“ úspechu?

0 icon

Android a iOS sú dva konkurenčné operačné systémy, ktoré dnes dominujú trhu. Používatelia iPhone zariadení nedokážu dopustiť na ich OS, ale rovnako je to aj v prípade Android používateľov. Android používatelia vo všeobecnosti hovoria o otvorenosti systému, ktorý im umožňuje zo zariadením robiť „čokoľvek“, zatiaľ čo iOS je limitovaným. Na…

Google pracuje na technológii, ktorá umožní vyhľadať stratený smartfón aj bez toho, aby zariadenie bolo online

0 icon

Stratený, či ukradnutý smartfón nie je nič príjemné a to bez ohľadu na to z akej cenovej kategórie máte zariadenie. Jedným z riešení, ako je možné vypátrať stratené zariadenie, je pomocou funkcie „Find my device“, teda nájdi moje stratené zariadenie. Táto funkcia funguje za podmienky, že váš smartfón je online.…

Armádny Magazín

Poľsko na východných hraniciach rozmiestňuje americké raketové systémy Javelin. Prvé testy už prebehli

0 icon

Poľsko, 18. júna 2021 (AM) – Poľsko na východe svojej krajiny rozmiestni protitankové raketové systémy FGM-148F Javelin. Vo štvrtok to novinárom povedal poľský minister národnej obrany Mariusz Błaszczak. Minister informoval, že sa vo štvrtok zúčastnil ukážkových cvičení na polyg

Ruské ministerstvo obrany informovalo o novej verzii stíhačky SU-57

0 icon

  Rusko, 18. júna 2021 (AM) – Ruské ministerstvo obrany a konštrukčná kancelária Suchoj plánujú vyvinúť pre export dvojmiestnu verziu stíhačky Su-57, informoval podpredseda vlády Jurij Borisov počas pracovnej cesty do Prímorského kraja. Podľa jeho slov takáto úprava zvýši dopyt v zahraničí.   "O tento stroj je záujem a podľa môjh

Klamali vám: Napoleona a Hitlera neporazili nízke teploty

0 icon

Nemecko, 17. júna 2021 (AM) – Zvyčajne sa uvádza, že Napoleon a Hitler boli v Rusku porazení surovými teplotami ruskej zimy, hoci vedeli o zložitosti vojenskej kampane v takýchto podmienkach. Španielsky autor Manuel P. Villatoro v tomto článku analyzuje, na čo sa obaja agresori spoliehali a čo ich zničilo.   Napoleon Bonaparte a Adolf

Rusi priviezli pre amerického prezidenta Joe Bidena aj jedno nepríjemné prekvapenie - generála Gerasimova

0 icon

Rusko, 18.jún 2021 (AM) – Rusi pripravili pre amerického prezidenta Joe Bidena prekvapenie, ktoré „Američania zjavne neočakávali“. V rámci delegácie bol na rokovanie s prezidentom vyslaný aj generál Valerij Gerasimov.   „Naše posledné varovanie,“ uviedol

Po čistkách v armáde Bielorusko začalo všeobecnú vojenskú mobilizáciu

0 icon

Bielorusko, 18.jún 2021 (AM) – Bieloruský prezident Alexander Lukašenko podľa viacerých údajov na pozadí hromadného prepúšťania v radoch dôstojníkov ozbrojených síl a „vojakov na kontrakt“ kvôli augustovým udalostiam minulého roka vyhlásil všeobecnú vojenskú mobilizáciu. Inform

Svetlo sveta

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali