PAHREBA. Ešte to Merkelovej a spol. nezapne? Koľko tisíc obyvateľov EÚ ešte treba pozabíjať, aby v únii zmenili migrantskú politiku?

Bratislava 24. júla 2016 (HSP/Foto: TASR/AP-Huffington Post)

 

Dennodenne prichádzajú správy o desiatkach zabitých a stovkách zranených obyvateľov Európskej únie, na ktorých spáchali atentáty migranti – noví alebo aj tí, ktorí už dlhšie žijú v únii? Kedy sa zobudí Brusel, Berlín, Paríž a ostatní členovia „eseročky“?..

 

Na snímke Angela Merkelová
Na snímke Angela Merkelová

Nazdar, Jožo, zasa nám v Európe vybuchujú bomby a strieľa sa takmer v každom kúte? Už nielen vo Francúzsku, ale aj v Nemecku. B ostatných mesiacoch v najsilnejších krajinách EÚ, v centre Európy zabíjajú viac ľudí, ako na ukrajinských frontoch. Fakt, som z toho jeleň: dokedy to ešte bude trvať? Kedy sa zobudí Merkelová, ktorá bola hlavným iniciátorom „hosťovania“ miliónov migrantov v Európe? Kedy si konečne vezmú rozum do hrsti v Bruseli, Paríži, Berlíne? Koľko tisíc ľudí ešte musia pozabíjať, aby konečne naše vrchnosti sa spamätali a pochopili, že urobili trestuhodnú hlúposť?

Tak to je veľmi smutné. Neviem, ja som síce demokrat, liberál a diplomat, ale to, čo sa deje, prekračuje už všetky mantinely. Chceli sme byť pápežskejší ako samotný pápež, ale rozpútali sme vlastnými rukami skutočnú „diaboliádu“. Ako sa hovorí: každý dobrý skutok musí byť potrestaný – a migranti nás trestajú za to, že sme chceli pre nich urobiť čo najlepšie a zachrániť im holé životy. Teraz berú životy stovkám našich ľudí – je to nočná mora.

 

Očakával som, že islamisti začnú podobnú vojnu v Európe, aj keď priznám sa nemyslel som si, že sa to začne tak skoro: ešte sa tu nestihli poriadne usadiť, ale už začali zabíjať domácich a organizovať teroristické činy. Najhoršie na tom je, že tieto ohavnosti páchajú aj migranti, ktoré tu už žijú dlhé roky. A to je ešte jeden dôvod navyše, prečo treba stopnúť prílev migrantov: existuje vysoká pravdepodobnosť, že po rokoch títo vystrašení ubolení ľudia sa tu premenia na teroristov a krvilačných zabijakov.  

Neviem, nechápem našich bruselských politikov: na čo ešte čakajú? Teroristické útoky a vraždy sú na dennom poriadku – dokedy ešte chcú čakať? Verejnosť je naladená mimoriadne negatívne, nervozita a strach narastajú. Je to súd s pušným prachom a dlho to tak trvať nemôže – vybuchne. Ale politici a média pokračujú nás presviedčať, že všetko je v poriadku a to sú iba náhody. Vraj máme byť milosrdní. Ako môžeme byť milosrdní s tými, ktorí nás zabíjajú? Teraz budeme podozrievať každého moslima, že je potencionálny terorista a nech mi niekto povie, že na to nemám dôvod a právo. Bohužiaľ, realita nepustí.

 

Nuž, darmo tu niekto bude vyzývať k ľudskosti a nasadzovať stredovekú cenzúru, aby niekto náhodou nepovedal pár nepríjemných slov o moslimoch. Moslimovia sami „vybudovali“ verejnú mienku, ťažko to zmenia. Vlastne sa ani nesnažia. Vyvádzajú v Európe horšie ako v rodnej vlasti. Príde čas a budú sa čudovať, že s nimi konečne začnú robiť poriadok… Veď to nemôže pokračovať do nekonečná.  A prečo by?

Niektorí to berú ako odvetu a vysvetľujú súčasnú situáciu imperialistickou minulosťou viacerých európskych krajín. Stáročia dobíjali a okupovali štáty po celej planéte, týrali a rozkrádali, mučili a zabíjali. Vtedy všetky kontinenty zaplavili migranti z Európy, ktorí so zbraňami v rukách presadzovali svoje „európske právo“. A teraz sa karta otočila a migranti z bývalých kolónií začali okupovať Európu a vracať požičané. A tiež tu so zbraňami v rukách presadzujú svoje „islamistické právo“. Niečo na tom bude, aj keď tých príčin súčasnej situácie je viac. Bohužiaľ už dlhší čas celé vedenie EÚ nevie, čo s tým. Dodnes nič neurobilo.

 

No a otázkou je, kedy aspoň niečo začne robiť. Tie ploty nás nezachránia. Plot dá sa obísť, preskočiť alebo prekonať iným spôsobom. Dovtedy, kým EÚ nezačne strážiť svoje hranice, situácia sa nezlepší – ale určite sa zhorší, pretože budú sem prichádzať ďalšie stovky tisíc migrantov. Obávam sa, že bublina praskne, trpezlivosť ľudí skončí a začnú sa nepokoje. Mnohých súčasných európskych lídrov budú súdiť a viacerých odsúdi samotná história. Obávať sa, že genosku Merkelovú kvôli jej tuposti budú spomínať horšie ako Hitlera. Keď takto pôjde, obetí bude viac ako v časoch druhej svetovej vojny. A chaos a zabíjania nepotrvajú 5 rokov, ale desaťročia…

Dúfam, až taký smutný scenár to nebude. Ale, fakt, Merkelovú budú tisícročia opľuvať desiatky generácií Európanov a aj „rodných“ Nemcov. Síce aj v Nemecku sa už ľady pohli, ale sú to skôr kozmetické opatrenia. Nemecko opäť zaviedlo pasové kontroly na schengenských hraniciach s Rakúskom a niekoľkokrát pred migrantmi hranice uzavrelo. Hovorí sa o ukončení politiky „otvorených dverí“ a o prísnejšom spracovaní veľkého počtu žiadostí o azyl. Pritvrdili sa aj podmienky, za akých môže azylant žiadať o zlúčenie rodiny. To je ďalší problém. Desiatky tisíc utečencov a migrantov vrátane detí bez sprievodu, ktorí sa ako predvoj dostali do Európy, rátali s tým, že za nimi bude môcť už legálne pricestovať v mnohých prípadoch aj početné príbuzenstvo. A sú to ďalšie milióny migrantov!..

 

Aj iné štáty začali robiť rôzne opatrenia, ale zatiaľ sú to iba nejaké ploty a menšie obmedzenia. Rakúsko tiež robí kontroly na hraniciach so Slovinskom, Maďarskom a s nami. Svoje hranice si pevne stráži i Maďarsko. Na hraniciach so Srbskom postavilo ostnatý plot:  Srbsko nepatrí medzi štáty EÚ, a tak to Maďarsko odôvodnilo ochranou vonkajších hraníc únie. Ploty začalo stavať aj na hraniciach s Chorvátskom, ktoré je na rozdiel od Srbska členom únie. A aj so Slovinskom, ktoré patrí do schnegenskej zóny.

Ale tie ploty všetky problémy nevyriešia. Razantnejšie konajú naši susedia Maďari, za čo ich kritizujú liberáli z Bruselu, Parížu a Berlínu. Za prekročenie hraníc bez dokladov alebo víz v Maďarsku hrozí väzenie. Európski „demokrati“ tvrdia, že tento zákon je v rozpore s medzinárodným právom týkajúcim sa vojnových utečencov, ktorí majú právo požiadať o azyl. Niet sa čomu čudovať, že utečenci i migranti začali Maďarsku vyhýbať. Situáciu to predsa  nevyriešilo a migranti začali hľadať iné cesty do „rajských“ krajín – napríklad, cez   Chorvátsko a Slovinsko. A vôbec sa nezmenil počet migrantov, ktorí tam smerujú.

 

A keďže sa naše vrchnosti hrajú na zástupcov Pána Boha na zemi, ľudia sa začínajú ozbrojovať – je to logická reakcia na násilie a zabíjania. Už aj v Nemecku sa zvýšil záujem o držanie malých osobných zbraní. V Bavorsku sa dokonca vlani zdvojnásobil a stále sa zvyšuje. Pre nákup týchto, tzv. malých zbraní neplatia žiadne obmedzenia a v rámci celého Nemecka evidovali do konca januára tohto roka takmer 301-tisíc ich držiteľov. A keďže ľudia sa vyzbrojujú, onedlho môžeme čakať, že zbrane začnú aj používať – a to masovo. A tak nás migranti zatiahnu do občianskej vojny v únii…

Samozrejme, je to posledné, čo potrebujeme – aby ľudia začali brať spravodlivosť, bezpečnosť a ochranu seba a blízkych do vlastných rúk. Ale na druhej strane – čo majú robiť, keďže naše vrchnosti nič nerobia a hrajú sa na mŕtvych chrobákov? Vieš, v tejto súvislosti mi furt vŕta v hlave starý socialistický vtip. Je síce bradatý, ale perfektne pasuje do súčasnosti: „Hovorili, že sa socializmus ocitol na pokraji priepasti, ale odvtedy už urobil veľký krok dopredu…“ Presne po pasuje aj do súčasnosti: už sme sa ocitli na pokraji priepasti a jeden nepremyslený krok môže zapríčiniť obrovskú katastrofu. A tých zlých krokov naše bruselskí vrchnosti v ostatnom čase urobili viac ako dosť. Čudujem sa, že ešte žijeme…

 

Škoda, že to tak všetko dopadlo a kvôli pár zločincom celá Európa začína nenávidieť migrantov – moslimov. Predsa sú medzi nimi aj milióny dobrých a slušných ľudí.

A čo máme robiť? Vysvetlím ti to na jednoduchom príklade. Aké ovocie máš rád?

 

Ja? Čo ja viem? Maliny, hrušky, jahody. A čo to má s tým spoločné?

Pozri sa. Keď ti dajú misu s krásnymi a chutnými malinami či jahodami a prezradia, že zopár tých malín alebo jahôd sú otrávených – dotkneš sa tej misy? Vezmeš si aspoň jeden kus?

 

Určite nie. Ale nie je to veľmi objektívne prirovnávanie: pre ľudí a jahody platia iné zákony,  nedá sa to všetko vysvetliť na takých príkladoch. Je to zložitejšie.

Samozrejme, že je. Ale predsa. Je to tiež takmer taká istá samovražda, ako ochutnať otrávené jahody: rozhodnutie o prijímaní miliónov utečencov z úplne iného kultúrneho a náboženského prostredia je rovnakým zabijakom pre Európsku úniu. A to naši najmúdrejší a najdemokratickejší politici nevedeli od samotného začiatku. Potom je tú ďalšia horúca otázka: akých to debilov sme si zvolili? Takých, ktorí nás všetkých ženú k samovražde – k tomu obrovskému kroku dopredu z pokraja priepasti. Dokáže to niekto zastaviť?..

 

Eugen Rusnák

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Novou správkyňou Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti sa stala právnička Erdősová

0 icon

Bratislava 4. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Novou správkyňou Sorosovej Nadácie otvorenej spoločnosti (NOS-OSF) sa stala právnička Andrea Erdősová. Vo vedení nadácie vystrieda Jána Orlovského, ktorý ju viedol do konca roku 2020. TASR o tom informovala Miroslava Širotníková z NOS-OSF Svoje pôsobenie v Nadácii otvorenej spoločnosti chce nová správkyňa zamerať na…

Nočná show: Mesiac bude pozorovanie meteorického roja Perzeíd rušiť iba minimálne

0 icon

Bratislava 4. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Mesiac bude pozorovanie meteorického roja Perzeíd rušiť iba minimálne. Ako vysvetlila v tlačovej správe hovorkyňa Slovenskej akadémie vied (SAV) Katarína Gáliková, počas maxima aktivity roja bude Mesiac štyri dni po nove. Meteorický roj dosiahne maximálnu frekvenciu, približne 45 meteorov za hodinu, 12. augusta Rozloženie…

Splnomocnenkyňu vlády pre rómske komunity sklamali komentáre k návšteve pápeža na Luníku IX

0 icon

Bratislava 4. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Splnomocnenkyňa vlády pre rómske komunity Andrea Bučková vyjadrila ľútosť a veľké sklamanie nad vyjadreniami politikov aj bežných ľudí k plánovanej návšteve pápeža Františka na sídlisku Luník IX. v Košiciach. Úrad splnomocnenkyne vlády pre rómske komunity to uviedol v tlačovej správe, ktorú zaslal Michal…

S ničivým požiarom pri Aténach bojovalo vyše 500 hasičov

0 icon

Atény 4. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Thanassis Stavrakis)   Viac než 500 hasičov bojovalo v noci na stredu s rozsiahlym lesným požiarom na severe gréckej metropoly Atény. Plamene tam pohltili niekoľko obydlí a tisícky obyvateľov museli opustiť svoje domovy. Informovali o tom agentúra AP a grécky spravodajský server Ekathimerini.com Požiar šíriaci sa…

Americké CDC vydalo nové moratórium na vysťahúvanie z prenájmov

0 icon

Washington 4. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-J. Scott Applewhite, Pool, SITA/AP-Evan Vucci)   Americké Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) v utorok vydalo nové federálne moratórium na vysťahovanie ľudí z niektorých prenajímaných nehnuteľností. Takéto opatrenie vláda USA zaviedla prvýkrát vlani v marci, na začiatku pandémie vyvolanej koronavírusom SARS-CoV-2 Ako v noci…

Polícia sa naďalej zaoberá možnými trestnoprávnymi dôsledkami počas zhromaždení

0 icon

Bratislava 4. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Polícia sa aj naďalej zaoberá objasňovaním okolností a možnými trestnoprávnymi dôsledkami voči osobám v súvislosti so štvrtkovými a piatkovými (29. a 30. 7.) protestami v hlavnom meste. Pre TASR to potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff. Polícia sa tiež…

NAKA opäť zasahuje. V rámci akcie Mýtnik obvinila aj podnikateľa Výboha. Imrecze a Suchoba údajne vypovedajú aj na expremiéra Pellegriniho

0 icon

Bratislava 4. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:Yahoo.com)   Polícia obvinila oligarchu Miroslava V. v kauze Mýtnik. Informoval o tom Denník N. V tejto súvislosti tiež Národná kriminálna agentúra (NAKA) od rána zasahuje a zadržala niekoľko osôb. Podľa Denníka N v rámci akcie Mýtnik zadržali aj bývalú šéfku finančnej správy Lenku Wittenbergerovú…

Bude strana Hlas volebným predátorom? Ako sa budú vyvíjať jej preferencie s blížiacimi sa voľbami a prečo?

0 icon

Bratislava 4. augusta 2021 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Kto bude v budúcich voľbách rozdávať karty? A aký bude osud strany Hlas-SD, ktorá posledný rok kraľovala prieskumom volebných preferencií s pravidelným výsledkom nad 20 percent? Prieskumná agentúra Vox Politico priniesla v utorok prekvapivý výsledok ich najnovšieho prieskumu volebných preferencií (písali sme o…

Manželom v USA, ktorí sa so zbraňami vyhrážali pochodu BLM, udelil guvernér milosť

0 icon

Washington 4. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Laurie Skrivan/St. Louis Post-Dispatch, File)   Manželský pár z amerického štátu Missouri, ktorý vlani pred svojím domom mieril strelnými zbraňami na účastníkov demonštrácie v rámci hnutia Black Lives Matter (BLM) a pokrikoval na nich, dostal milosť od guvernéra. Uviedli to agentúry AFP a AP Odsúdení Mark…

Vyšetrovateľ ukončil vyšetrovanie kauzy Dobytkár

0 icon

Bratislava 4. augusta 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) 30. júla ukončil vyšetrovanie kauzy Dobytkár. Ako pre agentúru SITA potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka, vyšetrovateľ podal návrh na podanie obžaloby pre osem fyzických osôb a päť právnických osôb. Spis zároveň zaslal na Úrad špeciálnej prokuratúry…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Peter Štrba

Žiadosť na Ministerstvo zdravotníctva na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám

0icon

Dobrý deň, na základe zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám chcem Ministerstvo zdravotníctva SR (ďalej len MZ) požiadať o odpovede na nasledujúce otázky: 1) V januári MZ vydalo povolenie terapeurického použitia neregistrovaného lieku Ivermectin pre potreby zdravotníckych zariadení na šesť mesiacov. Keďže máme koniec tohto obdobia,…

Ivan Lehotský st.

Nie sme na „buzerplaci“

0icon

Maďar Miklós Horthy sa honosil titulom admirál, hoci nevelil žiadnej flotile, okrem nejakých dunajských bárok. Ak vychádzame z tejto skúsenosti z minulosti, smelo môžeme povedať, že aj my máme admirálov, dokonca troch: Naďa, Lengvarského a Klusa. Teda aspoň to tak vyzerá, podľa ich správania, ktoré pôsobí, akoby sa priam nadchýnali…

Boris Mesár

Je segregácia spásou pre nás neočkovaných ?

0icon

Ďalší dôležitý detail v téme „pandémie“ je v MSM ponechaný takmer bez povšimnutia. Ide o správy, že očkovaní sa stali zdrojom infekcie pre neočkovaných. Publikácia č. 1 Čoraz viac žien sa po očkovaní proti koronavírusu sťažuje na silné krvácanie. "... Americký profesor vykonal online prieskum ... a spôsobil lavínu: nespočetné…

Erik Majercak

Celý Covid je bublina. Návod, ktorý vás presvedčí na vlastnej koži za pár šupov

0icon

Ak jeden meter je jedným metrom zmeraným jedným dĺžkovým meradlom, tak by mal byť zmeraný ako jeden meter aj druhým dĺžkovým meradlom aj tretím aj štvrtým. Ak niečo nesedí, tak je chybné meradlo, alebo daná dĺžka nie je jeden meter Súhlasiť budete asi aj s tým, že keď má niekto Covid,…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Špión zo Scapa Flow: Potopenie lode Royal Oak 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou o skutočnom príbehu potopenia lode Royal Oak. Tento husársky kúsok si dovolila jedna z nemeckých ponoriek na čele s len 30 ročným kapitánom. Mali Nemci v Scapa Flow špióna? Kapitán ponorky - Prien si behom večera ešte všetko starostlivo preštudoval. Neskôr sa nechal počuť: „Pristúpil som k tomu ako k matematickej úlohe.“…

Otestuj sa! Toto je minútový IQ test, má len tri otázky

0 icon

V roku 2005 psychológ Shane Frederick vytvoril najkratší IQ test, ktorý vyhodnotí tvoj intelekt v priebehu minúty. Má len tri otázky, ktoré musíš zodpovedať čo najskôr. Odpovede si môžeš dokonca skontrolovať aj ty sám! Pozývame ťa teda spraviť si IQ test, vďaka ktorému si okamžite skontroluješ svoje kognitívne schopnosti. Zapni mozgové závity, zapíš si svoje…

Odkiaľ pochádza pôda a z čoho sa vlastne skladá?

0 icon

Pôda je najvrchnejšia časť zemskej kôry, ktorá vzniká za vzájomného pôsobenia biosféry, atmosféry, litosféry a hydrosféry v podmienkach určitého reliéfu. Ako vzniká? Pôda je zmesou minerálov, organických látok, živých organizmov, vody a vzduchu. Minerály (tvoria asi 50% pôdy) sú častice zvetrávanej horniny, medzi ktoré patria drobné zrná hliny a bahna, ako aj väčšie pieskové častice. Medzi živé organizmy patria huby, baktérie…

Admirál Canaris ako dvojitý agent? 3. časť

0 icon

Ak by Gibraltár padol, malo by to katastrofálne následky pre Britániu. Mocnosti Osy by ovládli Stredomorie a Británia by nedokázala ubrániť Maltu alebo Egypt. Zásobovanie Rommelovho vojska by bolo jednoduchšie a celý Blízky východ by padol do rúk Nemcom alebo by ho aspoň ovládali. Vitajte pri pokračovaní článku o rozporuplnej osobnosti admirála…

TOP10+: Fakty o parfumoch, ktoré prekvapia každého milovníka vôní

0 icon

Ľudstvo obľubuje pekné vône od nepamäti. Môžeš ich dostať priamo z prírody - z kvetov a iných materiálov, no časom sa začali vyrábať zmesi vôní, ktoré sa v prírode nenájdu. Čo je na parfumoch také očarujúce? Parfum je vlastne roztok vonných syntetických alebo prírodných látok a ich kombinácií. Slovo parfum v užšom…

Armádny Magazín

Veľká Británia po útoku na tanker na Blízky východ presunula elitnú špeciálnu jednotku

0 icon

Veľká Británia, 4.August 2021 (AM) – Veľká Británia po útoku na izraelský ropný tanker Mercer Street, počas ktorého zomreli rumunskí a britskí občania, na Ďaleký východ vyslala členov elitných jednotiek SBS (Special Boat Squadron) a SAS (Special Air Service). Informuje o tom The Mirror.   Podľa z

Rusko vsadilo na dominanciu vo vzdušnom priestore ako podmienku úspešného vedenia bojových akcií

0 icon

Rusko, 4.August 2021 (AM) – V Ruskej federácii aktuálne prebieha vývoj najnovšej leteckej hypersonickej strely dlhého doletu Ch-95. Informoval o tom vedúci vojenskej akadémie Generálneho štábu Ozbrojených síl RF, generálplukovník Vladimir Zarudnickij. Podľa jeho slov v dnešnej dobe je dominancia vo vzdu

Dve tretiny Talibanu chcú mier v Afganistane. Zbytok sú mladí radikáli z utečeneckých táborov

0 icon

Afganistan, 4.August 2021 (AM) – Dve tretiny lídrov hnutia Taliban sú naklonené mierovému osídleniu v Afganistane, uviedol Zamir Kabulov, riaditeľ druhého odboru Ázie na ruskom ministerstve zahraničných vecí.   "Podľa našich odhadov sa zhruba dve tretiny tohto hnutia vrátane najvyššieho vedenia angažujú v politickom riešení a

Modernizovaná riadená raketa Ch-59MKM

0 icon

Rusko, 4. augusta 2021 (AM) – Na

Zahraničné služby potrebovali posvätnú obeť: Šéf ruskej rozviedky odhalil ťaživé detaily prípadu Navaľného

0 icon

Rusko, 4.August 2021 (AM) – Zahraničná spravodajská služba (SVR) má o prípade Alexeja Navalného spoľahlivé informácie, ale celkový obraz je stále nejasný. Oznámil 1. augusta, riaditeľ SVR Sergej Naryškin.

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali