OTS: Rongxiang Xu vynašiel "potenciálnu regeneratívnu bunku

Dr. Rongxiang Xu, majiteľ patentu v USA na "regeneráciu poškodených orgánov", ktorého vedecké riešenie podporil aj prezident Obama, vynašiel "potenciálnu regeneratívnu bunku (Potential Regenerative Cell)" (PRC)

LOS ANGELES, 12. september 2013 /PRNewswire/ — Dr. Rongxiang Xu, zakladateľ "vedy o regeneratívnej obnove ľudského tela" a renomovaný vedec v oblasti biológie a lekárskych vied, oznámil, že mu Štátny úrad duševného vlastníctva Čínskej ľudovej republiky (SIPO) udelil nový patent (Priorita: US10/004,103, 30. október 2001; č. patentu: ZL200610153824.8) za jeho vynález nazvaný "potenciálna regeneratívna bunka (Potential Regenerative Cell)" (PRC), ktorý je potvrdením existencie a funkcie PRC v ľudskom tele a ďalšieho overenia vrodeného ľudského regeneratívneho potenciálu a jeho pôvodu.

Od roku 2004 bolo Dr. Xuovi v Spojených štátoch udelených niekoľko patentov (vrátane patentu č. US6991813) za jeho vedecké riešenie a aplikáciu patentu na "pestovanie PRC pre pluripotentné kmeňové bunky a regeneráciu poškodených orgánov," pričom riešenie "regenerácie poškodených orgánov" už bolo uvedené ako priorita v oblasti rozvoja biológie v prejave prezidenta Obamu k štátom únie v roku 2013.

(Fotografia: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130912/LA78368-a)

(Fotografia: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130912/LA78368-b)

PRC v ľudskom tele sú bunky dospelého tkaniva, ktoré sa môžu zmeniť na funkčný stav pluripotentných kmeňových buniek. PRC sa môžu zmeniť na pluripotentné kmeňové bunky na základe kultivácie in vitro alebo in vivo. PRC je možné prebudiť in situ alebo in vitro na preukázanie funkcie pluripotentných kmeňových buniek a regeneráciu funkčných tkanív-orgánov. "Potenciálna regeneratívna bunka" je revolučným objavom v rozvoji ľudskej biológie.

"PRC" je latentný regeneratívny živý prvok v ľudskom tele. Prebudením a vyživovaním jeho funkcie môže každý ľudský orgán pestovať svoj vlastný regeneratívny život s použitím vlastnej regeneratívnej kapacity na svoju ochranu, záchranu, obnovu a omladenie, čo je proces, ktorý sa až do objavu Dr. Xua považoval za nemožný.

Umožnenie "PRC" prostredníctvom kultivácie v ľudskom tele sa uplatňuje postupne už 29 rokov, pričom v 73 krajinách boli zachránené tisícky pacientov s popáleninami a vredmi. V mnohých krajinách došlo k regeneratívnej obnove chorých ľudských vnútorných orgánov a regeneratívnemu omladeniu starnúcich orgánov. "Účelom ‘Oznámenia o ukončených technológiách na regeneráciu orgánov u ľudí’ vydaného v júni 2013 bolo informovať verejnosť o vedeckých technológiách dostupných pri regenerácii a obnovení poškodených alebo starnúcich orgánoch," uviedol Dr. Xu.

Žiadosti o patent týkajúci sa "potenciálnej regeneratívnej bunky“ a „vedy o regenerácii poškodených orgánov" patria do podanej žiadosti rovnakej patentovej platformy s prioritou v USA v roku 2002.

Podľa stratégie Dr. Xua týkajúcej sa ochrany jeho duševného vlastníctva, podstatné preskúmanie žiadosti o udelenie patentu za vedecké riešenie regenerácie orgánov vďaka PRC bolo prvý raz podané na Patentový a známkový úrad USA (United States Patent and Trademark Office ("USPTO")) v roku 2002. Svoju žiadosť o patent týkajúcu sa potenciálnej kmeňovej bunky podal na SIPO v Číne s cieľom podstatného preskúmania v roku 2002. V rokoch 2005 až 2006 priznal USPTO Dr. Xuovi niekoľko patentov za metódu kultivácie PRC a vedeckého výskumu "konverzie PRC in situ na pluripotentné kmeňové bunky regenerujúce fyziologické tkanivá a orgány". Oproti tomu SIPO v Číne sa rozhodol zriadiť špecifický výbor, ktorý vykoná podrobné skúmanie PRC z vyhláseného dôvodu, že v histórii biológie neboli k dispozícii žiadne referenčné informácie ohľadom názvu a funkčnosti "potenciálnej regeneratívnej bunky" aplikovanej Dr. Xuom.

Od potvrdenia k popretiu a opäť k potvrdeniu viedla dlhá cesta. SIPO pokračoval v zásadnej kontrole a viedol s Dr. Rongxiang Xuom 11-ročnú diskusiu a dokonca mu 28. augusta 2013 priznal patent potvrdzujúci existenciu a funkciu PRC v ľudskom tele, ktorá predstavuje objavenie a vynález typu somatických buniek v ľudskom tele vykonávajúcich funkciu pluripotentných kmeňových buniek. Uplatnením procesu kultivácie podľa Dr. Xua môže ľudstvo priamo prebudiť tento typ buniek na výkon funkcie pluripotentnej kmeňovej bunky s cieľom obnoviť organ v prípade jeho poškodenia alebo napadnutia chorobou, čo by pre ľudstvo znamenalo maximálny benefit. Aby verejnosť pochopila vedecký prínos výhod PRC, poskytol Dr. Xu ďalšie vysvetlenie formou odpovedí na tieto otázky:

Q. Aký je rozdiel medzi "PRC" a koncepciou ľudskej kmeňovej bunky?

A. Ako už bolo uvedené v učebnici o kmeňovej bunke (NIH, May 2000), kmeňové bunky sú tie bunky, ktoré sú schopné vždy plniť funkciu proliferácie a diferenciácie počas embryonálneho vývoja a po narodení ľudského tela. Tie, ktoré sú schopné vyvinúť sa na celé ľudské telo sú totipotentné kmeňové bunky. Tie, ktoré sú schopné vyvinúť sa iba na fyziologické tkanivá a orgány sú pluripotentné kmeňové bunky a tie, ktoré pokračujú vo vykonávaní funkcie proliferácie a diferenciácie po narodení sú dospelé kmeňové bunky.    Oproti tomu "PRC" je somatická bunka existujúca v tkanivách dospelých ľudských orgánov. Ako bežná tkanivová bunka "PRC" zvyčajne nevykonáva funkciu proliferácie a diferenciácie avšak pri poškodení orgánu alebo tkaniva (stav straty funkcie) sa "PRC" priamo in situ mení na pluripotentnú kmeňovú bunku a regeneruje požadované fyziologické bunky, tkanivá a orgány in situ, pričom následne sa "PRC" vráti späť do stavu somatickej bunky a je v tkanivách a orgánoch latentná. "PRC" je nezávislý prvok vrodený v ľudskom tele a je "matkou" ľudskej regeneratívnej kmeňovej bunky a tiež náhradnej regeneratívnej bunky pri regenerácii orgánov a tkanív, ktoré príroda pri tvorbe človeka ponechá.

Q. Aký je vzťah medzi "PRC" a "vedeckým skúmaním regenerácie poškodených orgánov"?

A. Patentované "vedecké skúmanie regenerácie poškodených orgánov" je: tkanivové bunky v ľudských orgánoch sa menia in situ na pluripotentné kmeňové bunky a následne regenerujú nové bunky, tkanivá a tkanivá v orgánoch na obnovenie poškodeného orgánu a jeho funkcie. "PRC" je pôvodným zdrojom regenerácie a základným kameňom tohto vedeckého skúmania. Žiadne "PRC", žiadne vedecké riešenie "regenerácie poškodených orgánov".

Q.  Aký je rozdiel medzi "PRC" a výskumom línie embryonálnych kmeňových buniek?

A. Bunková línia je permanentne ustanovená bunková kultúra, ktorá natrvalo proliferuje na základe vhodného čerstvého média a priestoru. Mnohí bunkoví biológovia majú za to, že bunková línia je už podľa definície abnormálna a že smeruje k tomu, že sa stane kultúrou ekvivalentnou k neoplastickej bunke. Výskum línie embryonálnych kmeňových buniek sa venuje embryonálnej kmeňovej bunke počas embryonálneho vývoja na zriadenie bunkovej línie in vitro na výskumné účely. Ako naznačuje zdravý rozum v bunkovej biológii, keď sa z bunky stane bunková línia, stráca svoju pôvodnú vlastnosť.

Inak povedané, "PRC" je štúdiou in situ funkcie svojej vlastnej bunky v ľudskom tele, pričom patrí k štúdii svojej vlastnej fyziologickej regeneratívnej funkcie v tele. Tieto dva druhy výskumu sa odlišujú svojím charakterom: línia embryonálnej bunkovej línie je výskum experimentálneho bunkového modelu. "PRC" je aplikovaná štúdia na in situ regeneráciu ľudských fyziologických tkanív a orgánov pomocou in situ somatických buniek.

O Dr. Rongxiang Xuovi

Dr. Rongxiang Xu je zakladateľom vedy o regeneratívnej obnove ľudského tela (HBRRS). Je uznávaným vedcom v oblasti biológie a lekárskej vedy a predsedom predstavenstva MEBO International, riadiacej spoločnosti duševného vlastníctva so sídlom v Kalifornii a Pekingu, ktorá zodpovedá za riadenie HBRRS. Dr. Xu je tiež stálym členom Čínskej lekárskej asociácie a Čestným predsedom Čínskej asociácie popálenín s integráciou tradičnej a západnej medicíny. Viac informácií o PRC a Dr. Xuovi môžete nájsť na adrese www.mebo-international.com

Kontakt:

Jane Westgate: +1-336-209-9276, Jane@westgatecom.com

Cheryl Riley: +1-703-683-1798, cherylrileypr@comcast.net

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Kluby Premier League môžu mať od januára na skúšku sektory určené na státie

0 icon

Londýn 22. septembra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:Pixabay)   Po takmer troch dekádach sa na štadióny stretnutí anglickej futbalovej Premier League vracajú sektory na státie. Britské úrady totiž v stredu informovali, že od januára 2022 môžu niektoré kluby na skúšku časť svojich štadiónov upraviť a umožniť priaznivcov sledovať súboje postojačky. V krajine už…

Policajti za minulý týždeň zistili šesť prípadov porušenia karantény

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook-Polícia Slovenskej republiky)   Policajti za minulý týždeň zistili šesť prípadov porušenia lekárom stanovenej karantény a 59 prípadov porušenia povinnosti nosenia rúšok. Skontrolovali viac ako 31.000 osôb. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová Policajti v období od 13. do 19. septembra…

Branislav Gröhling: Mali by sme veriť vedeckým faktom a odborným názorom a dôverovať očkovaniu

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister školstva Branislav Gröhling pokračuje v diskusiách s riaditeľmi, zriaďovateľmi a učiteľmi po celom Slovensku. Dnes navštívil základnú školu v Nižnej a ďalšie základné školy a gymnázium v Trstenej. Jeho pracovná cesta na Orave bude pokračovať aj v Námestove Rezort školstva robí všetko…

Zástupcovia menšín sa ohradzujú voči aktivitám poslanca OĽANO Gyimesiho

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot video/Youtube, TASR-Dano Veselský)   Výbor pre národnostné menšiny a etnické skupiny (VNMES) sa ohradil voči ostatným aktivitám poslanca Národnej rady SR Györgya Gyimesiho (OĽANO). Zástupcovia menšín v nich vidia znehodnocovanie práce volených zástupcov národnostných menšín Členovia VNMES kritizujú Gyimesiho návrh novely o používaní jazykov národnostných…

Útok na Zelenského poradcu mal zrejme politický motív, tvrdí polícia

0 icon

Kyjev 22. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci)   Ukrajinská polícia v stredu oznámila, že pokus o vraždu poradcu prezidenta Volodymyra Zelenského bol zrejme politicky motivovaný. Informovala o tom agentúra AFP Pokus o atentát na Zelenského poradcu Serhija Šefira mohol súvisieť s jeho prácou alebo byť súčasťou snáh o vyvinutie nátlaku na…

Obvinili bývalého šéfa operatívcov NAKA Jána Kaľavského

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Michal Svítok)   Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v utorok (21. 9.) obvinil bývalého šéfa operatívcov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Jána K. Vyplýva to zo stanoviska Generálnej prokuratúry (GP) SR. Informoval o tom spravodajský portál tvnoviny.sk "Prokurátor ÚŠP dňa 21. septembra 2021 vzniesol obvinenie osobe J.…

Šefčovič: EÚ chce do konca roka vyriešiť všetky otvorené otázky súvisiace so severoírskym protokolom

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Francisco Seco)   Európska únia (EÚ) chce vo vzťahu k Veľkej Británii vyriešiť do konca roka všetky otvorené otázky súvisiace s takzvaným severoírskym protokolom. Uviedol to v utorok podpredseda Európskej komisie (EK) Maroš Šefčovič, ktorého cituje spravodajský portál Euronews Problematika je predmetom „veľmi častých diskusií“, pričom…

Kolíková vníma prípadné zavedenie povinného očkovania ako politickú otázku: “Vidím priestor na to, aby sa zaviedlo.” Niektorí vojaci by sa už naňho mali reálne pripraviť. Lengvarský zatiaľ nesúhlasí

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Pavel Neubauer)   Prípadné zavedenie povinného očkovania považuje ministerka spravodlivosti Mária Kolíková za politickú otázku. Z právneho hľadiska v tom nevidí problém. Novinárom o tom hovorila počas stredajšieho rokovania vlády "Z ústavnoprávneho hľadiska vidím priestor na to, aby sa zaviedlo povinné očkovanie. Nakoniec,…

Novak Djokovič si kalendárny Grand Slam premrhal v Tokiu, myslí si srbský expert

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/AP-Frank Franklin II)   Jeden víťazný zápas chýbal Srbovi Novakovi Djokovičovi k zavŕšeniu jedného z najväčších počinov v histórii tenisu. Ak by vo finále US Open zdolal Rusa Daniila Medvedeva, tešil by sa z triumfu na všetkých štyroch grandslamových turnajoch v jednom kalendárnom roku. To sa…

Hotelieri považujú druhý rok pandémie pre ubytovacie zariadenia za ešte horší ako predošlý

0 icon

Bratislava 22. septembra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) považuje druhý rok pandémie pre domáce ubytovacie zariadenia za ešte horší ako predchádzajúci. Počet prenocovaní od začiatku tohto roka dosiahol iba 48 % v porovnaní s rovnakým obdobím pred pandémiou a pri porovnaní s minulým rokom ide…

Podkasty

Video Podcast

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

  Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Gustáv Murín

Ilúzie o Žilinkovi skončili na kauze Tódovej

0icon

Loď, ktorej kapitán vypne všetky kontrolky, nutne raz stroskotá. Nezodpovedný neoliberálny experiment urobil z novinárov „strážnych psov demokracie“. Ale pretože najnovšie vďaka eko-fašistom (tento termín po drastických skúsenostiach s agresivitou „ochrancov zvierat“ vznikol na Západe) psy nesmú byť na reťazi, aj tí mediálni sa z tej reťaze utrhli a nie je nateraz toho statočného,…

Andrej Sablič

Ako merať spoločenskú hlúposť?

0icon

Na to je potrebné použiť peniaze. Je to síce najhlúpejší nástroj na meranie, aký ľudstvo vymyslelo, ale pre tento účel je ideálny. Potom už stačí iba poznať hodnotu majetku najbohatšieho člena spoločnosti a najchudobnejšieho a tento rozdiel je presná hodnota spoločenskej hlúposti národa či sveta. Zároveň táto hodnota ukazuje o…

Erik Majercak

Ako riešiť problémy vo vzťahoch muž a žena. Ako predchádzať likvidácii vlastnej rodiny, manželstva, ako zabrániť vlastnej životnej katastrofe.

0icon

Čo robiť, aby sa katastrofa nestala? Ako zistiť pravdu vo vzťahu? Pre tých, čo majú majú problémy, čo ich nechcú mať, čo chcú vzťah zlepšiť, pre podpapučníkov aj tých čo do vzťahu len idú vhupnúť. V dnešnom svete extrémne ťažká téma a jedna z najpodstatnejších v živote. Pokračovanie videoblogu Ako…

Pavel Jacz

Remišová: „Samozrejme, že to viem. DPH je 21%.“ Hotová úžasnosť!

0icon

Televízia Markíza nám v relácii Na telo s účasťou Veroniky opäť ponúkla zábavný programový bonbónik Kabaret Remišová. Možno by výstižnejší názov relácie pri účasti bojovnej buldočky bolo lepšiezmeniť na názov Na uterák! Po dlhšom čase som sa opäť zabával na tom, že naša sladká Veronika zo zásady neodpovedá priamo na…

Marián Tkáč

Na okraj Františkovej návštevy – 3. časť: Čo sme počuli a čo nie?

0icon

Posol z Ríma sa stretol so všeobecným nadšením médií, skoro ako tzv. pandémia. Návštevu pápeža Františka považujú takmer všetci naši europoslanci za prínosnú a výnimočnú. Hlava katolíckej cirkvi podľa nich ukázala, že Slovensko nie je bezvýznamnou krajinou v srdci Európy, a zviditeľnila spoločenské témy, ktoré politici prehliadajú. Na počudovanie sa…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Dunkerque a 2. svetová vojna (3. časť)

0 icon

Pokračujeme treťou časťou článku o francúzskom meste Dunkerque, ktorý bol roky roky, vďaka svojej strategickej polohe, zmietaný rôznymi vojnami či väčšími a menšími bitkami. Trvalo tri dni, kým francúzskemu veliteľovi generálovi Mauricemu Gamelinovi došlo, ako vážna situácia vôbec je. Nielen že sa Nemecko chystalo napadnúť Paríž, ale britské a francúzske…

5 miest na svete, kde je zákaz fotografovania

0 icon

Dovolenka je dlho očakávaný (zvyčajne rok ťažkej práce) čas cestovania a voľného času. Počas tejto doby by sme si mali zanechať čo najviac spomienok a samozrejme k tomu patria aj fotografie. Avšak v niektorých krajinách platia určité zákony. Medzi ne patrí aj napríklad zákaz fotografovania. Ten sa vzťahuje na ľudí,…

20 ľudí našlo svojho dvojníka v múzeu. Nemohli uveriť vlastným očiam

0 icon

Obľúbená webová stránka Boredpanda zhromaždila týchto 20 fotografií, na ktorých môžeš vidieť obyčajných ľudí, spoločne so svojimi neobyčajnými dvojníkmi. Zbytočne ti to budeme opisovať, tú podobu musíš jednoducho vidieť. Tomu sa teda povie poriadna náhoda! Tvárou tvár v múzeu

Ako vyzerali najznámejšie produkty kedysi?

0 icon

Dnes sa nájde zrejme minimálne množstvo ľudí, ktorí nevedia ako vyzerá zariadenie od Applu alebo Samsungu. Avšak tieto ale aj ostatné značky a ich produkty vyzerali kedysi úplne inak. Dnes si preto ukážeme, ako vyzerali kedysi tie najznámejšie produkty. A takto vyzerali najznámejšie produkty kedysi: Prvý počítač Apple 1

Toto sú krajiny s najvyšším priemerným IQ. Je medzi nimi aj Slovensko?

0 icon

Premýšľal si niekedy o tom, aká inteligentná je naša krajina v porovnaní so zvyškom sveta? Mnoho ľudí sa túto  otázku pýta a počas mnohých rokov sa uskutočnilo hneď niekoľko prieskumov priemerného IQ. Jeden z najnovších a najkomplexnejších výskumov IQ vykonal v roku 2016 štatistický výskumný ústav Statistic Brain Research Institute, medzinárodný vzdelávací…

Armádny Magazín

Lapin: "Aj keď do útoku pôjdu tisíce Talibancov, ich sily budú zničené za menej ako hodinu"

0 icon

Rusko, 22.september 2021 (AM) – Vedúci dočasnej vlády Afganistanu Mullah Mohammad Hasan Akhund, vymenovaný radikálnym Talibanom, má v Kábule stretnutie so zástupcami Ruska, Číny a Pakistanu. Oznámila to 21. septembra agentúra TASS s odvolaním sa na twitterovú stránku predstaviteľa radikálov Ahmadullaha Muttakiho.   K správe sú pripojené fotog

Irán a Azerbajdžan uviedli armády do plnej pohotovosti. Video

0 icon

Irán, 22.september 2021 (AM) – Sťahovanie iránskej vojenskej techniky a ťažkých zbraní do oblastí hraničiacich s Azerbajdžanom hrozí potenciálnym ozbrojeným konfliktom.   https://twitter.com/i/status/1439872195052793862   Podľa dostupných informácií potom, čo iránske jednotky začali vykonávať vojenské manévre pomocou tanko

Ján Čarnogurský odkazuje všetkým Rusom: "Nemôžete si byť istí spravodlivosťou krajín Európskej únie"

0 icon

Slovensko, 22.september 2021 (AM) – Bývalý predseda vlády Slovenska hodnotil zadržanie ruského občana Alexandra Frančhettiho v Českej republike na žiadosť Ukrajiny. Expremiér a bývalý šéf Ministerstva spravodlivosti Slovenska, vedúci Koordinačnej rady medzinárodného združenia „Priatelia Krymu“ Ján Čarnogurský sa vyjadril k zadržaniu občana Ruska Alexander Franch

Alexander Rogers: Ako USA zhodili Francúzsko (dvakrát)

0 icon

Ukrajina, 22.september 2021 (AM) – Pred niekoľkými dňami britský premiér Boris Johnson, austrálsky premiér Scott Morrison a americký prezident Joe Biden oznámili vytvorenie nového partnerstva obrany a bezpečnosti AUKUS.   Čo je na tom tak skvelé? Po prvé, táto aliancia, na rozdiel od NATO, ktoré bolo vytvorené proti ZSSR a v posled

Čo by mali kontinentálni Európania vedieť o rodiacom sa pakte?

0 icon

Rusko, 22.september 2021 (AM) – Prvoplánoví európski politici sa vyjadrujú o konaní trojstranného bezpečnostného paktu (Austrálie, V. Británie a USA) len ako o „biznis“ projekte, ktorý vraj urazil Francúzsko a neopodstatnene rozdeľuje Západ.   Čo je však v druhom pláne tohto projektu? To, že priamo pred očami sa nám tvorí fenomén 21. storočia, vznik etnickej koalí

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali