OTS: Rongxiang Xu vynašiel "potenciálnu regeneratívnu bunku

Dr. Rongxiang Xu, majiteľ patentu v USA na "regeneráciu poškodených orgánov", ktorého vedecké riešenie podporil aj prezident Obama, vynašiel "potenciálnu regeneratívnu bunku (Potential Regenerative Cell)" (PRC)

LOS ANGELES, 12. september 2013 /PRNewswire/ — Dr. Rongxiang Xu, zakladateľ "vedy o regeneratívnej obnove ľudského tela" a renomovaný vedec v oblasti biológie a lekárskych vied, oznámil, že mu Štátny úrad duševného vlastníctva Čínskej ľudovej republiky (SIPO) udelil nový patent (Priorita: US10/004,103, 30. október 2001; č. patentu: ZL200610153824.8) za jeho vynález nazvaný "potenciálna regeneratívna bunka (Potential Regenerative Cell)" (PRC), ktorý je potvrdením existencie a funkcie PRC v ľudskom tele a ďalšieho overenia vrodeného ľudského regeneratívneho potenciálu a jeho pôvodu.

Od roku 2004 bolo Dr. Xuovi v Spojených štátoch udelených niekoľko patentov (vrátane patentu č. US6991813) za jeho vedecké riešenie a aplikáciu patentu na "pestovanie PRC pre pluripotentné kmeňové bunky a regeneráciu poškodených orgánov," pričom riešenie "regenerácie poškodených orgánov" už bolo uvedené ako priorita v oblasti rozvoja biológie v prejave prezidenta Obamu k štátom únie v roku 2013.

(Fotografia: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130912/LA78368-a)

(Fotografia: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130912/LA78368-b)

PRC v ľudskom tele sú bunky dospelého tkaniva, ktoré sa môžu zmeniť na funkčný stav pluripotentných kmeňových buniek. PRC sa môžu zmeniť na pluripotentné kmeňové bunky na základe kultivácie in vitro alebo in vivo. PRC je možné prebudiť in situ alebo in vitro na preukázanie funkcie pluripotentných kmeňových buniek a regeneráciu funkčných tkanív-orgánov. "Potenciálna regeneratívna bunka" je revolučným objavom v rozvoji ľudskej biológie.

"PRC" je latentný regeneratívny živý prvok v ľudskom tele. Prebudením a vyživovaním jeho funkcie môže každý ľudský orgán pestovať svoj vlastný regeneratívny život s použitím vlastnej regeneratívnej kapacity na svoju ochranu, záchranu, obnovu a omladenie, čo je proces, ktorý sa až do objavu Dr. Xua považoval za nemožný.

Umožnenie "PRC" prostredníctvom kultivácie v ľudskom tele sa uplatňuje postupne už 29 rokov, pričom v 73 krajinách boli zachránené tisícky pacientov s popáleninami a vredmi. V mnohých krajinách došlo k regeneratívnej obnove chorých ľudských vnútorných orgánov a regeneratívnemu omladeniu starnúcich orgánov. "Účelom ‚Oznámenia o ukončených technológiách na regeneráciu orgánov u ľudí‘ vydaného v júni 2013 bolo informovať verejnosť o vedeckých technológiách dostupných pri regenerácii a obnovení poškodených alebo starnúcich orgánoch," uviedol Dr. Xu.

Žiadosti o patent týkajúci sa "potenciálnej regeneratívnej bunky“ a „vedy o regenerácii poškodených orgánov" patria do podanej žiadosti rovnakej patentovej platformy s prioritou v USA v roku 2002.

Podľa stratégie Dr. Xua týkajúcej sa ochrany jeho duševného vlastníctva, podstatné preskúmanie žiadosti o udelenie patentu za vedecké riešenie regenerácie orgánov vďaka PRC bolo prvý raz podané na Patentový a známkový úrad USA (United States Patent and Trademark Office ("USPTO")) v roku 2002. Svoju žiadosť o patent týkajúcu sa potenciálnej kmeňovej bunky podal na SIPO v Číne s cieľom podstatného preskúmania v roku 2002. V rokoch 2005 až 2006 priznal USPTO Dr. Xuovi niekoľko patentov za metódu kultivácie PRC a vedeckého výskumu "konverzie PRC in situ na pluripotentné kmeňové bunky regenerujúce fyziologické tkanivá a orgány". Oproti tomu SIPO v Číne sa rozhodol zriadiť špecifický výbor, ktorý vykoná podrobné skúmanie PRC z vyhláseného dôvodu, že v histórii biológie neboli k dispozícii žiadne referenčné informácie ohľadom názvu a funkčnosti "potenciálnej regeneratívnej bunky" aplikovanej Dr. Xuom.

Od potvrdenia k popretiu a opäť k potvrdeniu viedla dlhá cesta. SIPO pokračoval v zásadnej kontrole a viedol s Dr. Rongxiang Xuom 11-ročnú diskusiu a dokonca mu 28. augusta 2013 priznal patent potvrdzujúci existenciu a funkciu PRC v ľudskom tele, ktorá predstavuje objavenie a vynález typu somatických buniek v ľudskom tele vykonávajúcich funkciu pluripotentných kmeňových buniek. Uplatnením procesu kultivácie podľa Dr. Xua môže ľudstvo priamo prebudiť tento typ buniek na výkon funkcie pluripotentnej kmeňovej bunky s cieľom obnoviť organ v prípade jeho poškodenia alebo napadnutia chorobou, čo by pre ľudstvo znamenalo maximálny benefit. Aby verejnosť pochopila vedecký prínos výhod PRC, poskytol Dr. Xu ďalšie vysvetlenie formou odpovedí na tieto otázky:

Q. Aký je rozdiel medzi "PRC" a koncepciou ľudskej kmeňovej bunky?

A. Ako už bolo uvedené v učebnici o kmeňovej bunke (NIH, May 2000), kmeňové bunky sú tie bunky, ktoré sú schopné vždy plniť funkciu proliferácie a diferenciácie počas embryonálneho vývoja a po narodení ľudského tela. Tie, ktoré sú schopné vyvinúť sa na celé ľudské telo sú totipotentné kmeňové bunky. Tie, ktoré sú schopné vyvinúť sa iba na fyziologické tkanivá a orgány sú pluripotentné kmeňové bunky a tie, ktoré pokračujú vo vykonávaní funkcie proliferácie a diferenciácie po narodení sú dospelé kmeňové bunky.    Oproti tomu "PRC" je somatická bunka existujúca v tkanivách dospelých ľudských orgánov. Ako bežná tkanivová bunka "PRC" zvyčajne nevykonáva funkciu proliferácie a diferenciácie avšak pri poškodení orgánu alebo tkaniva (stav straty funkcie) sa "PRC" priamo in situ mení na pluripotentnú kmeňovú bunku a regeneruje požadované fyziologické bunky, tkanivá a orgány in situ, pričom následne sa "PRC" vráti späť do stavu somatickej bunky a je v tkanivách a orgánoch latentná. "PRC" je nezávislý prvok vrodený v ľudskom tele a je "matkou" ľudskej regeneratívnej kmeňovej bunky a tiež náhradnej regeneratívnej bunky pri regenerácii orgánov a tkanív, ktoré príroda pri tvorbe človeka ponechá.

Q. Aký je vzťah medzi "PRC" a "vedeckým skúmaním regenerácie poškodených orgánov"?

A. Patentované "vedecké skúmanie regenerácie poškodených orgánov" je: tkanivové bunky v ľudských orgánoch sa menia in situ na pluripotentné kmeňové bunky a následne regenerujú nové bunky, tkanivá a tkanivá v orgánoch na obnovenie poškodeného orgánu a jeho funkcie. "PRC" je pôvodným zdrojom regenerácie a základným kameňom tohto vedeckého skúmania. Žiadne "PRC", žiadne vedecké riešenie "regenerácie poškodených orgánov".

Q.  Aký je rozdiel medzi "PRC" a výskumom línie embryonálnych kmeňových buniek?

A. Bunková línia je permanentne ustanovená bunková kultúra, ktorá natrvalo proliferuje na základe vhodného čerstvého média a priestoru. Mnohí bunkoví biológovia majú za to, že bunková línia je už podľa definície abnormálna a že smeruje k tomu, že sa stane kultúrou ekvivalentnou k neoplastickej bunke. Výskum línie embryonálnych kmeňových buniek sa venuje embryonálnej kmeňovej bunke počas embryonálneho vývoja na zriadenie bunkovej línie in vitro na výskumné účely. Ako naznačuje zdravý rozum v bunkovej biológii, keď sa z bunky stane bunková línia, stráca svoju pôvodnú vlastnosť.

Inak povedané, "PRC" je štúdiou in situ funkcie svojej vlastnej bunky v ľudskom tele, pričom patrí k štúdii svojej vlastnej fyziologickej regeneratívnej funkcie v tele. Tieto dva druhy výskumu sa odlišujú svojím charakterom: línia embryonálnej bunkovej línie je výskum experimentálneho bunkového modelu. "PRC" je aplikovaná štúdia na in situ regeneráciu ľudských fyziologických tkanív a orgánov pomocou in situ somatických buniek.

O Dr. Rongxiang Xuovi

Dr. Rongxiang Xu je zakladateľom vedy o regeneratívnej obnove ľudského tela (HBRRS). Je uznávaným vedcom v oblasti biológie a lekárskej vedy a predsedom predstavenstva MEBO International, riadiacej spoločnosti duševného vlastníctva so sídlom v Kalifornii a Pekingu, ktorá zodpovedá za riadenie HBRRS. Dr. Xu je tiež stálym členom Čínskej lekárskej asociácie a Čestným predsedom Čínskej asociácie popálenín s integráciou tradičnej a západnej medicíny. Viac informácií o PRC a Dr. Xuovi môžete nájsť na adrese www.mebo-international.com

Kontakt:

Jane Westgate: +1-336-209-9276, Jane@westgatecom.com

Cheryl Riley: +1-703-683-1798, cherylrileypr@comcast.net

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Dnes bude zamračené a hmlisto, s teplotami do 4 stupňov

0 icon

Bratislava 26. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Dano Veselský)   Dnes bude na Slovensku zamračené a hmlisto s ojedinelým mrholením. Pri mrznúcom mrholení sa môže tvoriť poľadovica. Na horách a ojedinele aj v nižších polohách bude slnečno a teplo. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na svojej stránke Najvyššia denná teplota sa…

Južná Kórea zaznamenala najviac prípadov za osem mesiacov

0 icon

Soul 26. novembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Ahn Young-joon)   Južná Kórea zaznamenala viac ako 500 nových prípadov nákazy koronavírusom v priebehu 24 hodín, pričom je to tak po prvý raz za osem mesiacov Krajina v súčasnosti čelí nárastu prípadov, ktorému predchádzalo októbrové uvoľnenie prísnych pravidiel sociálneho odstupu. V snahe bojovať s týmto…

Nemecko predĺži do 20. decembra čiastočný lockdown

0 icon

Berlín 26. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Kay Nietfeld, SITA/AP-Markus Schreibe)   Nemecko predĺži do 20. decembra čiastočný lockdown, ktorý mal pôvodne platiť do konca novembra Oznámila to v stredu večer nemecká kancelárka Angela Merkelová i premiéri spolkových krajín po absolvovaní spoločnej sedemhodinovej videokonferencie, informovala agentúra DPA. Podľa Merkelovej spomalili súčasné protipandemické opatrenia,…

Trump omilostil svojho bývalého poradcu Michaela Flynna

0 icon

Washington 26. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Evan Vucci, TASR/AP-Carolyn Kaster)   Dosluhujúci americký prezident Donald Trump v stredu oznámil, že omilostil svojho bývalého poradcu pre národnú bezpečnosť Michaela Flynna, ktorý sa koncom roka 2017 priznal, že počas klamal Federálnemu úradu pre vyšetrovanie (FBI) o svojich kontaktoch s ruskými predstaviteľmi. Informovala o tom…

Šátek: Matovič nechápe podstatu demokracie ani ľudských práv a slobôd

0 icon

Bratislava 26. novembra 2020 (HSP/Foto:TASR - Pavel Neubauer)   Premiér Igor Matovič (OĽaNO) nechápe podstatu demokracie ani ľudských práv a slobôd. Myslí si to bývalý elitný vyšetrovateľ Jozef Šátek, podľa ktorého premiérovi okrem iného chýba aj osobnostná výbava pre primeraný cit k ľudskosti a rešpektovaniu odlišností každej individuality a pre…

Pročko: Fico je logistický, konšpirátorský, politický, marketingový satan, že to je ťažké uveriť. On vie tieto hry robiť, a robí to, je geniálny

0 icon

Bratislava 26. novembra 2020 (HSP/Foto:SITA-Jana Birošová)   Voľba generálneho prokurátora sa odkladá, možný nový termín je utorok 2. decembra. Koalícia sa – ako inak – nevie zhodnúť na mene kandidáta, ktorého bude preferovať. A – ako inak – na vine je... ale to nepochybne uhádnete aj sami O funkciu generálneho…

Čína ponúka svetu riešenie na covid. Inšpiruje sa aj Matovič?

0 icon

Peking 26. novembra 2020 (HSP/Foto:Screenshot,SITA/AP-Andy Wong)   Čínsky prezident Si Ťin–pching, ktorý vystúpil na samite G20, predložil návrhy týkajúce sa úlohy „dvadsiatky„ v medzinárodnom poriadku a svetovom poriadku po skončení pandémie Covidu–19. Jeho prejav na 15. samite G20 mal názov „Spoločný boj proti pandémii, vytváranie spoločnej budúcnosti„ Čínsky prezident vo…

Korona-alarmisti sa mýlia: Evolučný biológ Flegr strašil tisíc mŕtvymi denne, čo sa nakoniec nepotvrdilo: „Neľutujem to. Urobil by som to znova, ľudia sú príliš málo vystrašení“ odvetil

0 icon

Bratislava 25. novembra 2020 (HSP/aktualne.cz/Foto:ScreenShot video)   Niektorí mainstreamom pretláčaní odborníci preukázateľne šíria zbytočnú paniku a dá sa povedať, že aj nezmysly. Dobrým príkladom je český evolučný biológ Jaroslav Flegr, ktorý strašil  verejnosť tým, že v Česku bude v novembri umierať denne okolo 1000 ľudí na koronavírus. Nakoniec je to…

Tip na náhradu za rúško: Tento športový nákrčník, sa vám zíde aj do chladného počasia!

0 icon

Bratislava 26. novembra 2020 (PR článok/Foto:Uber Nutrition)   Zimné mesiace sa pomaly blížia a nosenie rúška je stále povinné. Tento športový nákrčník vyrábaný na Slovenku ti poslúži ako ochrana krku a tváre pred chladom, aj ako rúško Pasuje k športovému oblečeniu a je použiteľný v teple aj v zime Na…

Monika Jankovská po priznaní k trestným činom podrobne vypovedala aj k ďalším osobám

0 icon

Nitra 26. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR - Ján Krošlák )   Bývalá štátna tajomníčka ministerstva spravodlivosti Monika J. sa v stredu pred vyšetrovateľmi NAKA v Nitre priznala k svojej trestnej činnosti a vypovedala o skutkoch, ktoré sa jej kladú za vinu. Zároveň sa podrobne vyjadrovala aj k osobám, ktoré súvisia s…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Peter Lipták

Zaznelo na tlačovej konferencii od predstaviteľov strany, ktorá má ambíciu prekonať NSDAP

0icon

O hlasovaní Hlasovanie na krízovom štábe 25.11. Hlasovalo sa jednohlasne, veď nikto sa ani nezdržal hlasovania, nakoniec ani nebolo potrebné tie kartičky dvíhať lebo jednoducho sa opýtalo, že kto je proti, alebo kto sa zdržal hlasovania a ani jedna ruka neišla hore, to znamená všetci boli za. Rokovanie, ktoré nemalo žiadne…

Štefan Harabin

Ľudia prosím Vás spamätajte sa preboha živého! Neverte a nedávajte sa testovať ani PCR testami.

0icon

Aj z rozhodnutia portugalského apelačného súdu v Lisabone je bez najmenších pochybnosti nesporné, že i chystané PCR testy sú zjavne nespoľahlivé pre identifikáciu COVID-19. Ich identifikačná spoľahlivosť podľa tohto rozhodnutia je až dramatický mimoriadne nízka.

Marián Tkáč

Slovensko sa stáva frontom zápasu svetla a tmy. Majme pri sebe zbraň, neustále a všetci. Ruženec.

0icon

Drahí priatelia, začal sa veľký, celovetový zápas ríše svetla a tmy - ak to tak môžem čo najvýstižnejšie nazvať. Všetko nasvedčuje tomu, že frontovou líniou tohto boja je Slovensko, naša vlasť a tým pádom všetci ľuda, ktorí tu žijeme. Bez rozdielu toho, či si to priznáme, či nie. Bez rozdielu…

Boris Mesár

Fašisti Matovič a Naď začali u nás zavádzať čínsky Sociálny kredit

0icon

Počas Norimberských procesov sa žalobca spýtal Hermana Göringa: "Ako ste Nemcov prinútili k poslušnosti?" A Göring povedal: "Nejde len o Nemecko. Toto funguje v akejkoľvek krajine, nech je to fašistická krajina, komunistická krajina, alebo monarchia či demokracia. To, čo vládcovia musia urobiť, je povedať ľuďom, že je tu niečo, čoho…

Dávid Béreš

Štát musí ľuďom podať pomocnú ruku

0icon

Naša spoločnosť sa dnes nachádza v bezprecedentnej situácií. Koronakríza trvá v podstate už deväť mesiacov nepretržite a ľudia začínajú pociťovať únavu a mnohokrát aj oprávnenú frustráciu. Únava a frustrácia obyvateľstva vyvrcholila ostatnými protestami. Ako zaujímavosť možno vnímať, že tieto protesty boli zorganizované len a výlučne prostredníctvom sociálnych sietí, bez podpory…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Čo je ekologickejšie? Kúpiť si umelý alebo živý vianočný stromček?

0 icon

Vianočný stromček začína byť v blížiacom sa období opäť súčasťou našich príbytkov. Ťažko uveriť, že na Slovensku ho poznáme už viac ako dve storočia. Aká je ale ekologickejšia verzia? Falošný alebo živý? Na naše územie sa tradícia zdobiť vianočný stromček dostala až koncom 18. storočia z Nemecka. Najprv sa udomácnil v…

Psy milujeme. Pri ich krmení ale robíme týchto 10 chýb

0 icon

V Českej republike žije podľa údajov Európskej federácie výrobcov krmív pre domácich miláčikov viac ako dva milióny psov. Tým sa v prepočte na počet obyvateľov radí Česko medzi najväčších milovníkov psov v Európe. Aj my, Slováci, psy milujeme. Napriek tejto láske ale stále robia mnohí chovatelia rad prehreškov hlavne pri…

Letiská a ich šialené príbehy zachytené na fotografiách

0 icon

Letiská bývajú najmä počas sviatkov preplnené ľuďmi, ktorí sa vracajú domov kvôli rodine. A tam kde je veľké množstvo ľudí sa často odohrávajú tie najšialenejšie príbehy. A inak tomu nie je ani dnes. V tomto článku ti ukážeme šialené príbehy, ktoré sa podarilo zachytiť na týchto fotografiách. Tieto šialené príbehy…

Aké sú tie najextrémnejšie vedecké laboratóriá na svete?

0 icon

Vedecké laboratóriá slúžia na vykonávanie testov a výskumných postupov, či na prípravu chemikálií a niektorých liekov. Nasledujúce laborky ale nie sú umiestnené práve na typických miestach a ty sa o nič dozvieš viac. Práca vedca nie je ani zďaleka nuda, ako si si možno predstavoval. Bonusom je, keď robia títo vzdelaní ľudia na neobvyklých…

Ako dlho by padal kamienok na dno Mariánskej priekopy?

0 icon

Mariánska priekopa je najhlbšou časťou oceánu. Ak ti teda niekedy omylom dačo vypadlo cez palubu, ako dlho by trvalo kým by sa napríklad kamienok dostal na morské dno? Mariánsky priekop, ktorý sa nachádza v Tichom oceáne zhruba na polceste medzi Japonskom a Novou Guineou, je najhlbšou časťou oceánu a ponára…

Vo svete IT

Prečo je pod povrchom Jupiterových mesiacov voda? Astronómovia sa približujú k odpovedi

0 icon

Štyri najväčšie mesiace Jupitera fascinujú ľudstvo už celé storočia. Objavil ich astronóm Galileo Galilei so svojim podomácky vyrobeným teleskopom a odvtedy sa o nich snažíme zistiť čo najviac. Týmto mesiacom sa však dostalo špeciálnej pozornosti počas uplynulých desaťročí, kedy astronómovia zistili, že aspoň tri z nich ukrývajú pod povrchom vodu,…

iPhone 12 Pro vs iPhone 12 – cena komponentov je v porovnaní iba o 28 eur vyššia, no pri predaji je cenový rozdiel násobne vyšší

0 icon

Už roky celosvetovo obľúbené smartfóny iPhone od americkej spoločnosti Apple sú už zrejme od ich vzniku známe o čosi vyššou cenovkou, ako ich konkurenti s operačným systémom Android. Cenový rozdiel medzi prémiovými Android výrobcami a spoločnosťou Apple sa v posledných rokoch výrazne okresal, respektíve vyrovnal. Väčšina Apple zariadení však nemôžme…

Signál „WoW!“ je najzáhadnejším signálom v oblasti astronómie. Odkiaľ ku nám prišiel?

0 icon

Rádiový teleskop The Big Ear sa nachádzal v Spojených štátoch a demontovaný bol v roku 1998. Nikdy nepatril medzi najväčšie, alebo najcitlivejšie teleskopy, píše portál astronomy.com. Napriek tomu sa mu podarilo zachytiť najznámejší signál v histórii astronómie. V 70. rokoch pátral teleskop Big Ear po stopách mimozemských civilizácií. V roku 1977…

Pozrite si prehľad platených Android aplikácií a hier, ktoré stiahnete z Google Play zadarmo. Ktoré z nich si vyberiete?

0 icon

Opäť raz vám prinášame nádielku platených Android aplikácií a hier, ktoré môžete dočasne z obchodu Google Play stiahnuť kompletne zadarmo. Tentokrát na zozname nižšie nájdete 13 aplikácií, z ktorých stoja za povšimnutie aplikácie PowerAudio Plus, Password Manager, či ProCam X. V prvom prípade ide o kvalitný hudobný prehrávač. V druhom…

Microsoft chce priniesť Android aplikácie k životu na Windows platforme

0 icon

Microsoft údajne pracuje na novom projekte, ktorý by mohol vyriešiť nedostatok aplikácií vo Windows Store obchode. Podľa publikovaných správ portálom windowslatest.com spoločnosť pracuje na tom, aby priniesla natívnu podporu Android aplikácií v rozhraní Windows 10. O tomto projekte sme už mohli počuť v minulosti Zároveň nám nedovolí povedať, že o obdobnom projekte sme…

Armádny Magazín

Rusko má podmorskú CIA - nový systém hydroakustického sledovania

0 icon

Rusko, 26. november 2020 (AM) - Podvodné bitky si dnes už prakticky nedokážeme predstaviť bez účasti ponorných bezpilotných prístrojov. A napokon ani bez spoločného centra pre zber dát založenom na moderných akustických prostriedkoch sledovania pod vodou. Aké prostriedky má Rusko v tejto sfére? A čo s tým má spoločné ame

Sýria: Rusko-Iránska pasca pre izraelské F-16

0 icon

Rusko, 26. november 2020 (AM) - Podľa zdrojov blízkych sýrskej armáde pravdepodobne raketový úder proti juhozápadu Damasku spôsobí nový bod obratu vo vojenskom pakte podpísanom v júni s Iránom, ktorý otvoril dvere Sýrskeho neba Iránskym systémom protivzdušnej obrany. Ten na seba nenechal dlho čakať a 17. novembra Bavar - 373 skutočne…

Kde sa začne boj Ruska s USA?

0 icon

Rusko, 26. november 2020 (AM) - Vpád Američanov do teritoriálnych vôd Ruska – to nebola obyčajná „provokácia“. „Ak by ste sa ma dnes opýtali, kde sa môže začať námorná vojna medzi USA a Ruskom, tak odpoviem – v zálive Petra Veľkého! Pretože nedávny vpád torpédoborca John McCain do tunajších výs

Baijiahao (Čína): nová hrozba pre Biely dom! Rusko ukázalo svoj „tromf“ v správnom momente – je ním bombardér nového typu

0 icon

Čína, 25. november 2020 (AM) - Podľa amerických médií Rusko údajne v rozhodujúcom momente oznámilo, že uskutočnilo prvý let strategického bombardéru novej generácie. Dňa 3. 11. 2020 Zjednotená letecká korporácia Ruska uviedla, že bombardér Tu-160M2 uskutočnil úspešný let s novými motormi z letiska v Kazani. Americké méd

Putin vyzval krajiny po celom svete, aby preklenuli rozdiely a posunuli sa vpred

0 icon

Rusko, 25. november 2020 (AM) - Ruský prezident sa zúčastnil na slávnostnom ceremoniáli odovzdania poverovacích listín veľvyslancom cudzích štátov.   Ruský prezident Vladimir Putin predniesol niekoľko vyhlásení pri odovzdávaní poverovacích listín zahraničným veľvyslancom v Kremli. Ruský vodca poznamenal, že sa napriek pandém

Svetlo sveta

25.11. Svätá Katarína Alexandrijská, mučenica čistoty

0 icon

Svätá Katarína Alexandrijská je mučenica, ktorá bola ako 18 ročná umučená rukami pohanského vládcu Maxentiusa. Cirkev ju zaraďuje medzi 14 svätých pomocníkov v núdzi, ktorých orodovanie u Boha sa uznáva ako osobitne účinné. Svätá Katarína bola o 1100 rokov identifikovaná svätou Johankou z Arku ako jednou z tých, ktorá sa…

Hriech Lenivosti

0 icon

« Je dokonané » (Jn 19, 30)Šieste slovo, ktorým sa nám prihovára Ježiš z kríža, je vyslovené na zadosťučinenie hriechu lenivosti. Lenivosť je choroba vôle, ktorá spôsobuje, že zanedbávame svoje povinnosti. V bežnom živote sa prejavuje ako lenivosť, neochota, ľahostajnosť, ľahkovážnosť. Lenivosť v náboženskej oblasti je predovšetkým nevôľa k duchovnému…

Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

0 icon

Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

0 icon

V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

0 icon

Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

icon FOTO DŇA