OTS: Ponuka partnerských skúšok pre systém BD MAX™ expanduje v Európe

Nová, plne automatizovaná skúška Diagenode Bordetella pertussis/parapertussis, validovaná na používanie so systémom BD MAX™

Baltimore a Liege, Belgicko, 23. júla /PRNewswire/ (TASR-OTS) – BD Diagnostics, segment globálnej spoločnosti BD vyvíjajúcej zdravotnícke technológie (Becton, Dickinson and Company), a spoločnosť Diagenode SA, medzinárodná biotechnická spoločnosť založená v Belgicku, dnes oznámili uvedenie súpravy polymerázovej reťazovej reakcie (ďalej len PCR) v reálnom čase Diagenode Bordetella pertussis/parapertussis určenej na používanie so systémom BD MAX™ na európsky trh. Súprava PCR v reálnom čase Diagenode Bordetella pertussis/parapertussis získala označenie CE a validáciu na používanie so systémom BD MAX™ pomocou extrakčnej súpravy BD MAX™ ExK™ DNA-1 ako činidlo otvoreného systému. Systém BD MAX™ je plne automatizovaný systém, ktorý štandardizuje extrakčný proces a zákazníkom ponúka jednoducho použiteľný a praxou potvrdený laboratórny pracovný postup.

Bordetella pertussis zodpovedá za 30 – 50 miliónov prípadov vysoko nákazlivých respiračných chorôb ročne, na ktoré sa všeobecne odkazuje ako na pertussis alebo „čierny kašeľ". [i] Včasné zistenie prostredníctvom PCR je dôležité pre zabránenie šíreniu choroby a zníženie rizika prepuknutia nákazy. Testovanie pomocou PCR je ideálne v tom, že umožňuje okamžitú diagnózu ochorenia pertussis odlíšenú od diagnóz iných respiračných chorôb, ako je atypický zápal pľúc alebo vírusy dýchacích ciest.

„Existuje potreba rýchleho zásahu v súvislosti s prepuknutím nákazy čierneho kašľa v prípade detských aj dospelých pacientov," povedal Gregory Meehan, viceprezident Oddelenia pre plánovanie výroby, BD Diagnostics – Diagnostic Systems. „Súprava PCR v reálnom čase Bordetella pertussis/parapertussis rozširuje ponuku špecifických syndrómov prostredníctvom skúšok nášho partnera testovaním, ktoré je včasné a vysoko účinné pri napĺňaní potrieb trhu."

Táto choroba najčastejšie postihuje deti a môže byť smrteľná najmä v prípade detí mladších ako 1 rok, môže však postihovať aj dospelých. Staršie deti a dospelí so slabšou prirodzenou imunitou alebo imunitou oslabenou očkovaním naopak vykazujú široké spektrum symptómov, čo si vyžaduje testovanie na stanovenie definitívnej diagnózy.

Infekcia Bordetella parapertussis je podobná infekcii spojenej s B. pertussis, má však miernejšie prejavy a kratšie trvanie.[ii] Približne 40 percent ľudí s infekciou B. parapertussis je asymptomatických.[iii] Osoby všetkých vekových kategórií sa môžu nakaziť a ochorieť na B. parapertussis, ale parapertussis sa vyskytuje najmä u detí mladších ako 10 rokov.[iv]

V spolupráci so spoločnosťami s vedúcim postavením vo vývoji diagnostiky in vitro (IVD), ako je spoločnosť Diagenode, rozširuje spoločnosť BD rýchlym tempom ponuku molekulárneho testovania tým, že ponúka syndrómovo špecifické a klinicky účinné skúšky IVD pre veľký počet syndrómov choroby. „Súprava PCR v reálnom čase Diagenode Bordetella pertussis/parapertussis prináša do systému BD MAX™ dôležité skúšky, ktoré sa skutočne zakladajú na flexibilite a univerzálnosti platformy. Ak sa spoja s činidlami otvoreného systému, umožní sa rýchly vývoj skúšok molekulárneho testovania," tvrdí Didier Allaer, výkonný riaditeľ spoločnosti Diagenode.

Rozšírená ponuka pre systém BD MAX™, otvorená účinnosť, plná automatizácia a štandardizovaný pracovný postup laboratóriám umožnia konsolidovať a štandardizovať širokú škálu molekulárnych testov pre vytvorenie programov, ktoré spĺňajú súčasné aj budúce klinické potreby.

O spoločnosti BD Spoločnosť BD vyvíjajúca zdravotnícke zariadenia s celosvetovým pôsobením a vedúcim postavením na trhu vytvára, vyrába a predáva zdravotnícke zariadenia, nástrojové systémy a činidlá. Cieľom spoločnosti je zlepšovať zdravie ľudí na celom svete. Spoločnosť BD sa zameriava na zdokonalenie distribúcie liekov, zvýšenie kvality a rýchlosti pri diagnostikovaní chorôb a rakoviny a podporu výskumu, vývoja a výroby nových liekov a vakcín. Činnosti spoločnosti BD slúžia ako nástroj v boji proti mnohým najzávažnejším svetových ochoreniam. Bola založená roku 1897 a jej hlavné sídlo je v Franklin Lakes, New Jersey. Spoločnosť BD zamestnáva takmer 30 000 pracovníkov vo viac ako 50 krajinách po celom svete. Spoločnosť poskytuje služby zdravotníckym inštitúciám, výskumným pracoviskám v oblasti zdravotníctva, klinickým laboratóriám, farmaceutickému priemyslu či širokej verejnosti. Viac informácií nájdete na stránke www.bd.com.

O spoločnosti Diagenode Spoločnosť Diagenode (http://www.diagenodediagnostics.com) vyvíja a predáva inovatívne zdravotnícke nástroje a systémy pre epigenetiku a molekulárnu diagnostiku a tiež má vedúce postavenie na trhu. Spoločnosť Diagenode vyvíja nové produkty pre diagnostiku infekčných ochorení, ale poskytuje tiež komplexné riešenia pre výskum v oblasti epigenetiky. Medzi zákazníkov spoločnosti Diagenode patria dôležití výskumníci v oblasti epigenetiky, akademické inštitúcie, spoločnosti pôsobiace v oblasti molekulárnej diagnostiky, farmaceutiky a biotechnológie. Výrobky spoločnosti Diagenode poskytujú zákazníckom najvyššiu kvalitu a výkon a vedcom umožňujú dosahovať konzistentné a dôležité výsledky pri rozumných nákladoch.

[i] http://www.itc.nl/library/papers_2012/msc/gfm/netsanet.pdf

[ii] http://www.cdc.gov/mmwr/preview/mmwrhtml/mm6128a1.htm

[iii] http://www.medscape.com/viewarticle/482815_3

[iv] http://www.dhs.wisconsin.gov/immunization/pdf/parapertussis.pdf

Kontakty:

Jamie Yacco Vzťahy s verejnosťou BD +1-201-847-4796 Jamie_Yacco@bd.com

Jean-Marie Hoornaert Predaj a marketing Diagenode +32-4-364-20-50 jean-marie.hoornaert@diagenode.com

UPOZORNENIE: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA