NAŽIVO

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov rázne odmietol tvrdenia európskych krajín, že ruský prezident Vladimir Putin sa usiluje o obnovu Sovietskeho zväzu. Správy o jeho údajných plánoch napadnúť členský štát NATO Peskov označil za „úplnú hlúposť“.

13:31

Historicky prvú ambasádu Alžírska na Slovensku dnes spoločne otvorili v Bratislave minister zahraničných vecí Alžírskej demokratickej ľudovej republiky Ahmed Attaf a šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár. Podľa oboch ide o významný míľnik budúcej spolupráce a zintenzívnenie vzťahov.

Blanár Ahmed Attaf
Na snímke sprava minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár (SMER-SD) a štátny minister a minister zahraničných vecí, krajanov v zahraničí a afrických záležitostí Alžírskej demokratickej ľudovej republiky Ahmed Attaf / Foto: TASR-Jaroslav Novák
Čítať viac | 12:53

Policajný vyšetrovateľ z Nového Mesta nad Váhom obvinil 37-ročného muža zo zločinu neoprávnenej výroby a obchodovania s omamnou látkou a psychotropnou látkou. Našli u neho viac ako 650 gramov sušenej konopy. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Petra Klenková.
Policajti zasahovali v obci v okrese Nové Mesto nad Váhom na základe oznámenia o domácich nezhodách. V izbe obvineného našli 654 gramov rastliny rodu cannabis, ktoré prechovával bez povolenia. Sušinu si muž zaobstaral v októbri v Českej republike.
Obvinenému policajti obmedzili osobnú slobodu a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. Vyšetrovateľ spracoval podnet na väzobné stíhanie.

11:46

Generálny prokurátor Maroš Žilinka plánuje zhodnotiť zákonnosť postupu orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) vo všetkých trestných veciach korupcie, ktoré prešli po zrušení Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) do pôsobnosti krajských prokuratúr. Ide o jednu z úloh, ktoré zaradil do Plánu hlavných úloh prokuratúry SR na rok 2026. Informuje o tom na sociálnej sieti.
Do plánov na budúci rok zaradil taktiež zhodnotenie zákonnosti postupu OČTK vo veciach podplácania zahraničných verejných činiteľov.
Žilinka to uvádza pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti korupcii (9. 12.).

10:37

Grécka vláda sa v utorok snažila nastoliť poriadok na Kréte po tom, čo farmári zablokovali dve hlavné letiská ostrova, aby požadovali vyplatenie dotácií EÚ.

Grécko Kréta poľnohospodári protest
Na snímke poľnohospodári počas protestu proti oneskoreným poľnohospodárskym dotáciám EÚ v Chanii na Kréte v Grécku v pondelok 8. decembra 2025 / Foto: TASR/AP-Eurokinissi via AP
Čítať viac | 10:30

Počas celoslovenskej osobitnej kontroly, ktorú vykonala polícia v noci z soboty na nedeľu (6. – 7. 12.), odhalili viaceré porušenia dopravných predpisov. Išlo o viac ako 750 priestupkov, prevažne prekročenie rýchlosti (271) či nedostatky technického stavu vozidiel (102). TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Lea Vilhanová.
Počas akcie vykonala polícia takmer 8000 dychových skúšok, v 18 prípadoch zistila alkohol u vodičov. V tejto súvislosti zadržala 12 vodičských preukazov. „Vykonali sme viac ako 90 ‚drogtestov‘, pričom v desiatich prípadoch bola zistená ich prítomnosť,“ doplnila Vilhanová.
Do akcie sa zapojilo viac ako 600 policajtov.

10:04

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline odvolalo pátranie po nezvestnej 14-ročnej Diane Svrčkovej. TASR o tom v utorok informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.
„Nezvestná bola vypátraná hliadkou obvodného oddelenia Policajného zboru Brezno živá a zdravá,“ uviedla Šefčíková.
Maloletá bola nezvestná od 8. decembra, keď odišla z Centra pre deti a rodiny v Bytči, ale do Základnej školy na Ulici mieru neprišla.

08:27

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

OTS: Otvorenie 3. ročníka kurzu "Hravo ži zdravo"

Bratislava 18. septembra (TASR-OTS) – Potravinárska komora Slovenska (PKS) informuje všetkých priaznivcov zdravého životného štýlu, že v septembri 2013 sa začína už 3. ročník internetového kurzu "Hravo ži zdravo". Žiaci 5. ročníkov základných škôl sa naučia bojovať s nadváhou, dokážu si zostaviť zdravý jedálniček a obmedziť tak riziko ochorení v dospelosti.

PKS pozýva všetkých učiteľov a žiakov 5. ročníkov základných škôl do ďalšieho ročníka internetového kurzu zdravého životného štýlu "Hravo ži zdravo", ktorý sa začne už 1. októbra 2013. Hlavným cieľom školského kurzu "Hravo ži zdravo" je interaktívnym a zábavným spôsobom vysvetliť deťom dôležitosť a základné pravidlá zdravého životného štýlu.

V 2. ročníku si vyskúšalo tieto pravidlá až 7109 žiakov z celého Slovenska. Kurz pomáha zábavnou formou viesť žiakov na ceste za zdravím. Detská obezita sa totižto negatívne odráža nielen na telesnom, ale aj na psychickom stave dieťaťa. Významnou mierou prispieva k poruchám metabolizmu, k vyššiemu výskytu cukrovky, stúpa s ňou riziko ochorenia srdca a ciev, predčasne dochádza k poškodeniu pohybového aparátu. Čím skôr obezita u detí vznikne, tým väčšie je nebezpečenstvo skoršieho nástupu týchto problémov v dospelosti. Ako u väčšiny chorôb je jednoduchšie obezite predchádzať, ako ju liečiť.

Účasť v 3. ročníku kurzu "Hravo ži zdravo" je pre základné školy aj ich žiakov bezplatná a pre žiakov 5. ročníka dokonca aj súťažná. Celý kurz bude mať štyri lekcie, ktoré sa budú venovať jednotlivým potravinovým skupinám. Žiaci si v lekciách pútavou formou preveria svoje vedomosti v oblasti príjmu a výdaja energie a získajú cenné rady, ako zdravým spôsobom udržať rovnováhu v príjme a výdaji energie. Internetový kurz "Hravo ži zdravo 2013" bude prebiehať v prvom školskom polroku 2013/2014, čo znamená od 1.10.2013 až do 31.1.2014. Registrácii samotných žiakov predchádza registrácia ich učiteľov do kurzu, ktorú PKS spustila už 9.9.2013.

"Verím, že spoluprácou na projekte Hravo ži zdravo prispejeme k vzdelávaniu detí, k ich lepšej informovanosti o zdravom životnom štýle a dosiahneme tak odvrátenie nepriaznivého vývoja v detskej nadváhe a obezite na Slovensku," hovorí MUDr. Darina Sedláková, riaditeľka Kancelárie WHO na Slovensku, ktorá prevzala nad projektom záštitu.

"Správne stravovacie návyky už v najrannejšom veku ovplyvňujú zdravie dospelého človeka," povedal MUDr. Peter Minárik, odborný garant projektu na Slovensku. "Deti by mali byť vedené k správnym stravovacím návykom a k zdravému životnému štýlu nielen svojimi rodičmi, ale aj v učiteľmi v škole pri mimoškolských aktivitách. Vybudovanie správnych návykov má väčšiu šancu vtedy, ak sa podporuje z viacerých komunít," dodáva MUDr. Peter Minárik.

.

Za príčinu detskej obezity sú dnes primárne označované dve kľúčové oblasti životného štýlu, ktorými sú zmena stravovacích návykov a nedostatok fyzickej aktivity, ktoré vo vzájomnej kombinácii môžu viesť až k epidémii obezity.

"Odpovede detí na otázky v dotazníku internetového kurzu potvrdzujú, že deti majú na svojom životnom štýle stále čo zlepšovať," upozorňuje riaditeľka PKS a predsedníčka Výboru pre zdravý životný štýl pri PKS Ing. Jarmila Halgašová a dodáva: "Obezita sa stáva jednou z najdôležitejších a najproblematickejších tém tohto desaťročia. Týka sa všetkých národov a všetkých vekových skupín bez ohľadu na životnú úroveň a ekonomiku štátov. Aj toto sú dôvody Potravinárskej komory Slovenska realizácie kurzu zdravého životného štýlu Hravo ži zdravo, ktorý tento rok pokračuje v 3. ročníku."

PKS v spolupráci s partnermi pripravila aj do 3. ročníka atraktívne ceny pre tých najlepších. Prví 3 najúspešnejší účastníci kurzu "Hravo ži zdravo" získajú športové oblečenie/obuv značky Authority, EXIray, EXItrek od spoločnosti EXIsport v hodnote 60,- € a všetci žiaci a učiteľ 3 najúspešnejších tried kurzu podľa bodového priemeru na žiaka budú odmenení mikinami značky Authority/EXIray do školy alebo na voľný čas rovnako od spoločnosti EXIsport. Spoločnosť PROTETIKA, a.s., poskytne pre každého žiaka a učiteľa 3 víťazných tried poukaz na nákup ortopedicko – rehabilitačných sandálov s anatomickou stielkou pod značkou PROTETIKA Orthopedic® v hodnote 10,- €. Žiaci prvých troch víťazných tried získajú aj vstup do ľubovoľnej expozície SNM na Slovensku.

"Misia EXIsportu je podporovať masový šport a aktívny životný štýl ako u dospelých, tak aj u detí. Je veľmi dôležité, aby sa športu venovali s radosťou, v správnej obuvi a oblečení a najmä pravidelne. A je preto prirodzené, že kurz Hravo ži zdravo pre zlepšenie a zaktívnenie životného štýlu detí nás oslovil a pokračujeme v jeho podpore," hovorí marketing manager spoločnosti EXIsport, Ing. Martina Tučeková.

"Spoločnosť Protetika víta aktivitu Potravinárskej komory Slovenska v oblasti vzdelávania detí, ktoré sa naučia nielen správnym stravovacím návykom, ale tiež adekvátnym pohybovým aktivitám ku ktorým pomôže aj naša obuv. Som presvedčený, že zdraviu prospešná, pohodlná a bezpečná obuv bude deti správne motivovať k dosahovaniu cieľov vo svojich určených pohybových aktivitách," uzatvára Ing. Ľubomír Pištek, riaditeľ akciovej spoločnosti PROTETIKA.

.

Viac informácií je dostupných na stránkach www.hravozizdravo.sk.

Základné údaje o 2. ročníku kurzu Hravo ži zdravo: – Uskutočnil sa v termíne 10.2.2012 – 31.12.2012; – Registrovaných 375 tried so 7109 žiakmi; – Súťaž úspešne dokončilo 2303 žiakov; – Víťazmi a výhercami mikín od spoločnosti EXIsport a vstupov do ľubovoľnej expozície Slovenského národného múzea sa stali 5.A zo ZŠ a MŠ v Ulič, 5.A zo ZŠ a MŠ v Modre nad Cirochou a 5.A zo ZŠ a MŠ Vývojová v Bratislave; – Traja žiaci s najvyšším počtom bodov získali od spoločnosti EXIsport športové oblečenie značky Authority podľa vlastného výberu v hodnote 60,- €; – Dvaja žiaci s rovnakým počtom bodov ako žiak umiestnený na treťom mieste, získali od PKS cenu útechy – športové oblečenie značky Authority podľa vlastného výberu v predajniach EXIsport v hodnote 40,- €.

Kontakt: Ing. Jarmila Halgašová riaditeľka Potravinárska komora Slovenska Digital Park II Einsteinova 23 851 01 Bratislava +421 2 444 500 45 +421 905 922 105 halgasova@pks.sk www.pks.sk

.

Upozornenie: Upozorňujeme odberateľov, že materiály označené skratkou OTS sú poskytované v rámci Originálnej textovej služby a za ich obsah nesie zodpovednosť zadávateľ.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.

Putin bol pozvaný do Maďarska, nie však do Budapešti

Ruský prezident Vladimir Putin pravdepodobne navštívi Maďarsko, a to už o niekoľko týždňov. Prvýkrát však nebol pozvaný do Budapešti

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Žilinka odvolal Tomáša Balogha z funkcie krajského prokurátora v Žiline

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka po predchádzajúcom odporúčajúcom vyjadrení Rady prokurátorov SR odvolal Tomáša Balogha z funkcie krajského prokurátora v…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto dnes vládne na Ukrajine?

Reálnu moc na Ukrajine už nemá v rukách ani prezident, ani parlament. Kto teda na Ukrajine vláde? A aký bol…

09. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov mierový plán sa ocitol “na pokraji zrútenia”

Trumpov mierový plán sa ocitol „na pokraji zrútenia“ po vyhlásení Zelenského, že Ukrajina nie je povinná odstúpiť územia Rusku, píše…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

MMF varuje EÚ pred zámerom siahnuť na zmrazené ruské aktíva

Medzinárodný menový fond vyzval európskych lídrov, aby rešpektovali národné a medzinárodné právo vzhľadom na ich plány využiť ruské aktíva na…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Black Friday ponuky sú späť! Doživotné balíky Office za menej ako 30€ a ďalšie kľúče s 90% zľavou!

Pozor! Godeal24 Vám znovu prináša výpredaj Black Friday! Toto je posledný týždeň, kedy počítačový softvér s mimoriadnym výkonom bude zrazu stáť…

09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Uzavretý ekosystém namiesto nezávislosti. Ako sa regulácia obsahu ocitla v rukách úradníkov a mimovládok

Slovensko sa môže ocitnúť v najhoršej verzii implementácie DSA: regulácia obsahu sa dostáva do rúk úradníkov a mimovládok, ktorých mená…

09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Pravdivý opis bitky pri Moháči

Bitka pri Moháči bola dôležitým medzníkom vo vývoji európskeho kontinentu. Osmanská armáda po dvojhodinovom zápase porazila uhorské vojská a predznamenala…

09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prezident Petr Pavel vymenoval Andreja Babiša za premiéra

Český prezident Petr Pavel v utorok na Pražskom hrade vymenoval predsedu hnutia ANO Andreja Babiša za premiéra. Babišovu tretiu vládu…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Slepá ulička. Čo sa deje ohľadne mierových rokovaní na Ukrajine?

Posledné vyhlásenia Trumpa a Zelenského naznačujú, že nezhody medzi Kyjevom a Washingtonom ohľadom plánu na ukončenie vojny pretrvávajú a zatiaľ…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová si zvýšila plat, zatiaľ čo Európska únia sa ďalej zadlžuje

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová opäť zvýšila svoj plat, ako aj platy svojich kolegov z bruselských úradov, a…

09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Stratégie národnej bezpečnosti USA je šokom pre európske elity

Piateho decembra bola zverejnená Stratégia národnej bezpečnosti USA. 29 strán textu odzrkadľuje víziu Donalda Trumpa a jeho stúpencov o nových…

09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

V Nemecku zadržali zamietnutého žiadateľa o azyl s 28 identitami

Spolková polícia v Aachene 6. decembra zatkla 37-ročného Libanončana, ktorý žil v Nemecku pod mimoriadnou sieťou falošných identít, čo opäť…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

S každým alebo s nikým?

Právnik a kontroverziami sprevádzaný podnikateľ Zoroslav Kollár sa v poslednom čase činil: okrem videí, v ktorých rozoberá osobnosti verejného života…

09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa na Ukrajinu pošle, to sa aj ukradne

Syn amerického prezidenta Donald Trump Jr. si nedáva servítku pred ústa a otvorene povedal, kam sa „tratia“ peniaze, ktoré na Ukrajinu…

09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci nás zaplavujú nebezpečnými dezinformáciami

Podľa najnovšej analýzy maďarského Úradu na ochranu suverenity sa viac ako 56 percent maďarského obyvateľstva stretlo s vojnovou propagandou v…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Čoho sa bojí Zelenskyj, že pojednávania s Kolomojským sa už štvrtýkrát neuskutočnilo?

Advokáti Igora Kolomojského vyhlásili, že už štvrtý týždeň po sebe nebol podnikateľ predvedený na súdne pojednávania

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Éra tzv. dúhovej liberálnej demokracie na Západe pomaly končí“

Europoslanec Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti uvádza, že ľudia už nechcú „totalitu slniečkarov“ ale chcú „skutočnú demokraciu“

09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovanie korupcie odhaľuje dvojité štandardy Bruselu

Vysokopostavení predstavitelia členských štátov Európskej únie, ktorí sú už dlho terčom bruselského establišmentu pre údajné „porušovanie“ zásad právneho štátu, sú…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

V obľúbenom morskom kúpalisku na španielskom ostrove Tenerife zahynuli dvaja Slováci

Prírodné kúpalisko na Isla Cangrejo, na pobreží Los Gigantes na Tenerife, je podľa miestnych médií obľúbené u zahraničných turistov, informuje…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Meta po pokute z EÚ podniká prvé kroky. Môžeme čakať menej reklám?

Spoločnosť Meta, gigant v oblasti sociálnych médií, sa poddala tlaku Európskej únie a dáva používateľom jej platforiem na výber. Opatrenia spoločnosti budú…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Každý štvrtý Poliak chce „Polexit“

Podľa medzinárodného prieskumu dosiahla úroveň podpory pre vystúpenie Poľska z Európskej únie – „Polexit“ – historické maximum

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Hegseth obhajuje smrtiace útoky na údajné lode kartelu v Karibiku

V rámci protidrogovej kampane Pentagónu sa Spojené štáty zameriavajú na plavidlá v Karibiku, kde zasiahli desiatky lodí a zabili najmenej…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Niektoré rodiny budú mať skromnú štedrú večeru do 20 eur, päť zo sto rodín plánuje minúť viac ako 200 eur

Slováci sú ochotní za štedrú večeru zaplatiť 50 až 100 eur, za vianočné upratovanie si však oproti vlaňajšku priplatia. Okrem…

09. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Fáze popírání…

Že je situace s Evropou vážná, došlo o víkendu i Milionu chvilek. Vydali svoji analýzu, ve které konstatovali, že Spojené…

09. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Kyberšikana medzi deťmi narastá vo všetkých európskych krajinách: Ktoré z nich trpia najviac?

Euronews Next spravodajského portálu Euronews sa podrobne zaoberá rastúcim fenoménom kyberšikany medzi adolescentmi v celej Európe. Odborníci vysvetľujú, prečo sa…

09. 12. 2025 | Zaujímavosti | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zaujímavosti | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tlak na boj proti drogám v Belgicku narastá

Za jediný týždeň boli v rámci niekoľkých veľkých operácií v Belgicku zadržaní užívatelia drog a pašeráci. Úrady spustili koordinované akcie…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Ambróz

Medový učiteľ a neochvejný stĺp Cirkvi

09. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Prístup Newcastlu ho šokoval. Dúbravka sa vrátil k rozhodnutiu neodísť do Saudskej Arábie

Bývalý brankár Newcastle United Martin Dúbravka prezradil, že sa počas posledných týždňov v klube zo St James\' Park hneval na…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska únia vstúpila s USA do vojny ideológií

Rusko, 8.decembra 2025 - Európska komisia musí prísne dodržiavať svoje digitálne pravidlá. S takouto výzvou vystúpil Bas Eickhout, spolupredseda strany…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Rada STVR schválila návrh rozpočtu, v uznesení aj povinnosti pre Flašíkovú

STVR bude v roku 2026 hospodáriť s rozpočtom bežných výdavkov vo výške 189.375.099 eur, kapitálovými výdavkami vo výške 12.889.849 eur,…

08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemec sa chystal na 3. svetovú vojnu namiesto toho musí desiatykrát vysvetľovať, prečo nebude Poliakom platiť za 2. svetovú vojnu

Nemecko, 8.decembra 2025 - Situácia, keď na konci roka 2025 priletí do Berlína poľský premiér s požiadavkou vyplatiť reparácie za…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Policajti z Varšavy odhalili skupinu ukrajinských hackerov. Mohla skupina operovať aj u nás?

Policajti z varšavského okresu Śródmieście zadržali troch ukrajinských občanov. Podozrivé osoby „cestovali po Európe“ v osobnom aute, ktoré bolo plné hackerského…

08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nostalgia na kolesách: Tieto veci nám chýbajú na moderných autách

Nostalgia na kolesách sa začína vo chvíli, keď si spomenieme na roky, keď šoférovanie znamenalo slobodu a nie aktualizáciu softvéru…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Macron v snahe získať kontrolu nad médiami narazil. Vzoprela sa pravica aj médiá

Francúzsky prezident pred časom navrhol, aby médiá niesli označenie udelené odborníkmi, ktoré by ich odlišovalo od šíriteľov falošných alebo neoverených…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov