OSN a think-tanky podporujú 60 miliónov migrantov pre „starnúcu“ EÚ do roku 2050

Bratislava 23. novembra 2022 (HSP/rmx.news/Foto:TASR/AP-Valeria Ferraro)

 

EÚ tvrdí, že „veľká výmena“ je konšpiračná teória, ale OSN tvrdí, že Európa musí do roku 2050 prijať 60 miliónov migrantov, väčšinou z Afriky, informuje REMIX News

Nemecká humanitárna loď v noci na utorok zachránila 89 migrantov z Afriky
Na snímke migranti

V tom istom týždni, keď Európsky parlament hlasoval za uznesenie, v ktorom označil teóriu Veľkej náhrady za „rasistickú“, španielske noviny La Vanguardia informovali, že OSN, Wittgensteinovo centrum v Rakúsku a Centrum pre globálny rozvoj vo Washingtone obhajujú názor, že Európa potrebuje v nasledujúcich desaťročiach najmenej 60 miliónov migrantov, „aby prežila“, a že väčšina tejto imigrácie by mala pochádzať z Afriky.

OSN, ktorá už dlho obhajuje „náhradnú migráciu“ ako riešenie starnutia európskej populácie, teraz podľa španielskych novín varuje, že Európa týchto migrantov nezíska, „ak neprestane byť pevnosťou proti prisťahovalectvu“.

OSN odhaduje, že v roku 2050 bude v EÚ chýbať 60,8 milióna pracovníkov, a Wittgensteinovo centrum pre demografiu a globálny ľudský kapitál tvrdí, že tento nedostatok bude ešte väčší, pričom ho odhaduje na 72,7 milióna. Obe organizácie používajú svoje vlastné odhady na obhajobu ďalšej masovej imigrácie.

„Nebude stačiť predĺžiť vek odchodu do dôchodku, priviesť na trh práce viac žien alebo zvýšiť pôrodnosť. Nebude stačiť ani ďalšia robotizácia produktívnej ekonomiky alebo pokračovanie v offshoringu pracovných miest, ako to robíme doteraz,“ hovorí Charles Kenny, vedúci pracovník Centra pre sociálny rozvoj vo Washingtone, D. C. „Nič z toho Európu pred starnutím populácie nezachráni.“

Pokračoval slovami, že „Afrika musí zachrániť Európu pred demografickou krízou (…) Iba imigrácia môže napraviť túto nerovnováhu a imigrácia afrického pôvodu bude najprirodzenejším spôsobom, ako poskytnúť pracovnú silu potrebnú na udržanie rastu.“

Kennyho tvrdenie, že africkí prisťahovalci – potenciálne desiatky miliónov z nich – by mali doplniť pracovnú silu Európy, by nielen radikálne zmenilo demografiu kontinentu, ale vyvolalo by aj spoločenské a dokonca civilizačné dôsledky. Pokiaľ ide o Kennyho tvrdenia o prisťahovalcoch, ktorí zachránia európsky trh práce, už teraz existuje množstvo údajov z rôznych krajín, ktoré spochybňujú myšlienku, že „len prisťahovalectvo“ môže zachrániť Európu a jej trh práce

Koniec koncov, imigrácia z Afriky a Blízkeho východu je hojná a doteraz priniesla slabé výsledky. Napríklad údaje z Nemecka ukazujú, že takmer polovica migrantov, ktorí sa dostali do Európy počas krízy v rokoch 2015 a 2016, zostáva bez práce, a aj tí, ktorí sa zamestnali, pracujú väčšinou ako nízkokvalifikovaná pracovná sila a často zarábajú tak málo, že majú nárok na sociálne dávky od štátu.

Migranti v Európe sú v skutočnosti čistým úbytkom štátnych financií v mnohých krajinách vrátane Dánska, ktoré vynakladá 5 miliárd EUR ročne na integračné úsilie – úsilie, ktoré väčšinou zlyhalo. V skutočnosti je populácia nezápadných migrantov tak slabo integrovaná, že Dáni sú v drvivej väčšine proti prijímaniu ďalších prisťahovalcov. Dokonca aj ľavicová premiérka krajiny Mette Frederiksenová presadzuje politiku „nulového počtu“ žiadateľov o azyl.

„Každý piaty mladý muž s nezápadným pôvodom narodený v roku 1997 porušil zákon ešte pred dovŕšením 21 rokov. Nie je to každý. Ale je príliš veľa mladých mužov, ktorí berú slobodu iným, kradnú deťom budúcnosť, zastrašujú väzenskú stráž a zanechávajú za sebou dlhú stopu neistoty,“ povedala Frederiksenová v roku 2021. Jej postoj k migrácii je taký populárny, že počas predčasných volieb 1. novembra nielenže získala nový mandát na vládnutie, ale jej strana je aj zďaleka najväčšou v Dánsku.

Nie je to len liberálne Dánsko. V Nórsku pracuje len približne polovica migrantov napriek tomu, že do úsilia o pracovnú integráciu sa investovalo 6,6 miliardy eur. Vo Francúzsku stojí migrácia krajinu 25 miliárd eur ročne a mnohí migranti zostávajú bez práce aj po rokoch. Nemecko medzitým pred dvoma rokmi oznámilo, že na integráciu cudzincov, ktorých už má, vynakladá 64,5 miliardy eur na vzdelávanie, sociálne služby, bývanie a jazykové kurzy. Tieto obrovské finančné sumy boli vyplatené ešte predtým, ako do Nemecka tento rok prišlo ďalších takmer 1,5 milióna migrantov.

Ak možno veriť správe OSN a Kennyho tvrdeniam, títo migranti by mali byť vyhlásení za veľmi potrebnú posilu pre nemeckú pracovnú silu. Skutočnosť je však taká, že 12 zo 16 nemeckých spolkových krajín už úplne uzavrelo svoje hranice pre nových utečencov s odôvodnením, že ich bývanie, sociálne služby a vzdelávací systém sú na pokraji preťaženia.

Údaje tiež vyvracajú tvrdenie, že na začiatku budú problémy s integráciou, ale tie budú vyvážené výhodami, ktoré migranti nakoniec prinesú. Napríklad turecké obyvateľstvo, ktoré v mnohých prípadoch žije v Nemecku už niekoľko generácií, sa podľa mnohých ukazovateľov považuje za najhoršie integrovanú skupinu v celej krajine. Prísľub, že sa sem dostanú potrební lekári, právnici a inžinieri, ktorý vyzdvihovali zástancovia masového prisťahovalectva, sa tiež nenaplnil. Väčšina migrantov má nízku kvalifikáciu a nízke vzdelanie; v niektorých prípadoch je kvalifikácia migrantov taká nedostatočná, že pre nich neexistuje žiadna reálna cesta na európsky trh práce.

Iní jednoducho radšej poberajú sociálne dávky, ako by mali pracovať za nízke mzdy a podradnú prácu. Dokonca aj v prípadoch, keď boli lekári a inžinieri prijatí z Afriky, to vyvoláva znepokojujúce morálne otázky. Zaslúži si Európa, aby preberala najlepších a najšikovnejších z krajín, ktoré veľmi potrebujú schopných odborníkov? Ak by ekonomiky potrebovali mladých ľudí len na zabezpečenie lepšej budúcnosti, potom by Afrika bola na ceste k hospodárskemu úspechu. Napriek veľkému množstvu mladých ľudí sú však tieto krajiny plné korupcie, majú málo patentov a inovácií a vyznačujú sa extrémnou neistotou a vysokou kriminalitou.

Podľa mnohých politikov, intelektuálov a tvorcov politík jednoduchý dovoz týchto mladých ľudí do Európy nebude fungovať. Napríklad maďarský premiér Viktor Orbán vyhlásil, že budúcnosť Afričanov je v Afrike; navrhol alternatívnu cestu, ktorá zahŕňa zvýšenie pôrodnosti Európanov.

„V celej Európe je čoraz menej detí a odpoveďou Západu na to je migrácia,“ povedal Orbán v roku 2018. „Chcú, aby prišlo toľko migrantov, koľko chýba detí, aby sa čísla sčítali. My Maďari máme iný spôsob myslenia. Namiesto čísiel chceme len maďarské deti. Migrácia je pre nás kapitulácia.“

Mnohé z agresívnych prorodinných politík Maďarska sa už vyplatili, ale pravdepodobne by bolo potrebné spoločné úsilie v celej Európe, aby sme z tejto stratégie skutočne videli dividendy. Klesajúci počet obyvateľov a obmedzenia pre medzinárodný kapitál by mohli v skutočnosti prospieť demografickej situácii v Európe tým, že by pomohli znížiť ceny bývania, čím by sa zabezpečilo, že Európania si budú môcť dovoliť domy a byty, ktoré potrebujú na to, aby sa cítili bezpečne pri zakladaní rodín. Zároveň sa Európania čoraz viac obávajú posielať svoje deti do škôl s vysokou mierou diverzity, čo núti rodičov platiť za drahé súkromné školy – trend, ktorý môže len zhoršiť demografickú situáciu a stať sa ešte problematickejším s rastúcou imigráciou.

Odliv mozgov v Afrike v dôsledku imigračného programu západných krajín bude tiež pravdepodobne len ďalej podnecovať konflikty na kontinente, ktorý čelí populačnej explózii, a preto konzervatívci v Európe už dlho tvrdia, že najinteligentnejší imigranti by mali zostať vo svojich krajinách, kde môžu pomôcť vybudovať fungujúci systém.

Napriek týmto morálnym otázkam – spolu s problémami s integráciou a rastúcou kriminalitou migrantov – krajiny ako Nemecko presadzujú ešte vyšší počet prisťahovalcov. Súčasná ľavicová vláda už dlho signalizuje, že plánuje drasticky zvýšiť počet migrantov do Nemecka a uvoľniť imigračné pravidlá, aj keď susedné krajiny ako Rakúsko, Dánsko a Poľsko presadzujú zníženie imigrácie.

Zároveň niet pochýb o tom, že európska populácia rýchlo starne a tento trend predstavuje pre kontinent vážny problém.

„Čoraz staršia populácia je záťažou pre hospodársky rast a sociálny štát,“ povedal Juan Ramón Jiménez, odborník na migráciu v CIDOB a doktor politických a sociálnych vied na UPF.

„Dvadsať percent Španielov a Európanov má viac ako 65 rokov, čo je veková skupina, ktorá bude v roku 2070 predstavovať 30 percent (populácie). Teraz na jedného dôchodcu pripadajú traja pracujúci, ale keď baby boom prestane pracovať, tento pomer nebude možné udržať. Stratíme populáciu v produktívnom veku, teda ľudí vo veku 15 až 64 rokov.“

Realita je však taká, že krajiny s najväčším počtom prisťahovalcov často zaznamenali najhoršie výsledky. Napríklad Spojené štáty, ktoré prijali azda najväčší počet migrantov zo všetkých krajín sveta, zaznamenali pokles priemernej dĺžky života ešte pred Covidom 19, prudký nárast verejného dlhu na 30 biliónov dolárov, explóziu nerovnosti, vysokú mieru segregácie v školstve dokonca aj v liberálnych mestách a pokles reálnych miezd. USA prijali bezprecedentný počet prisťahovalcov, ktorý nemá v histórii obdobu, a napriek narastajúcim problémom majú zástancovia masovej imigrácie rovnaké argumenty ako jej podporovatelia v Európe: Všetky problémy sa vyriešia jednoducho väčším počtom prisťahovalcov.

Naopak, Japonsko, ktoré neprijalo prakticky žiadnych prisťahovalcov zvonku, nemá prakticky žiadnu infláciu napriek prudkému rastu cien na celom svete a vyššej priemernej dĺžke života; svoju klesajúcu pracovnú silu zvládlo aj vďaka umelej inteligencii a automatizácii. Napriek Kennyho tvrdeniam sa problém úbytku pracovnej sily bude v najbližších rokoch len urýchľovať; existujú však obavy, že v najbližších 20 až 30 rokoch nebude dostatok pracovných miest ani pre tých, ktorí chcú pracovať, najmä ak bude pokračovať pokrok v oblasti autonómnych vozidiel.

OSN, Wittgensteinovo centrum a Kenny tiež nezohľadňujú cenu etnicky a kultúrne rozštiepenej Európy. Politická polarizácia narastá okolo rasových a do istej miery aj náboženských otázok a tieto otázky budú časom len narastať, pretože bieli Európania sa budú približovať k menšinovému postaveniu. To znamená, že politika bude čoraz viac času venovať týmto otázkam týkajúcim sa identity namiesto toho, aby sa starala o základné záujmy občanov.

Nevyhnutným faktorom je aj kriminalita, a to mimoriadne nákladná. Značné množstvo policajných hodín sa v súčasnosti venuje samotnému zvládaniu problémov, ktoré prináša multikulturalizmus, či už ide o rozmach organizovaných drogových mafií v Holandsku, vlny sexuálnych útokov vo Švédsku, Nemecku, Taliansku a Belgicku alebo výrazne zvýšenú hrozbu terorizmu, ktorú možno pozorovať v Európe.

Napriek tvrdeniam, že Veľká výmena je konšpiračnou teóriou, je táto situácia podľa viacerých demografov, intelektuálov a politikov kvantifikovateľná a empiricky pravdivá. Európa už teraz zápasí s bytovou krízou, preplnenými triedami a problémami s integráciou, a to tak z hľadiska jazyka, ako aj kultúrnych noriem. Príchod ďalších 60 miliónov migrantov do roku 2050 do niektorých z najhustejšie osídlených krajín sveta pravdepodobne povedie k výbušnej politickej aj spoločenskej situácii a pravdepodobne nebude všeliekom, ako predpovedajú mnohí odborníci.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

NAŽIVO

14:01

Nemecký výrobca zbraní Rheinmetall je ochotný veľmi výrazne zvýšiť výrobu tankov a delostreleckej munície, aby uspokojil veľký dopyt na Ukrajine a na Západe, a zrejme začne v Nemecku produkovať americké salvové raketomety HIMARS. Pre tlačovú agentúru Reuters to povedal generálny riaditeľ spoločnosti Armin Papperger.

14:00

Severná Kórea v nedeľu poprela tvrdenia USA, že KĽDR dodáva zbrane ruskej súkromnej vojenskej Wagnerovej skupine. Predstaviteľ severokórejského ministerstva zahraničných vecí Kwon Čong-gon odmietol tieto obvinenia a upozornil USA, že v prípade ďalšieho šírenia tejto „fámy, ktorú si sami vytvorili“, môžu čeliť „nežiadúcej“ reakcii.

12:43

Nedeľňajšie krajinské voľby v Dolnom Rakúsku sú vnímané ako skúška širších politických nálad v krajine po sérii škandálov, ktoré narušili dôveru voličov.

11:32

V noci na dnes sa PMC Wagner prihlásila k dobytiu dediny Blagodatnoje, severne od Bachmutu a západne od Soledaru.

11:21

Britský premiér Rishi Sunak odvolal v nedeľu z funkcie predsedu Konzervatívnej strany Nadhima Zahawiho. Dôvodom je závažné porušenie pravidiel platných pre členov vlády, ktorého sa dopustil pri riešení svojich daňových nezrovnalostí.

10:40

Turecko vydalo cestovné varovanie pre svojich občanov, ktorí žijú v európskych krajinách alebo do nich plánujú cestovať. Varovanie prišlo po protestoch vo Švédsku z minulého víkendu, na ktorých antiislamský aktivista pálil Korán a prokurdské skupiny demonštrovali proti Turecku.

Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Kollár avizuje návrh, ktorý by prikázal voľby pol roka po páde vlády

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár avizuje návrh, ktorým by sa zaviedlo pravidlo, že po páde vlády by sa museli konať predčasné parlamentné voľby napríklad do pol roka. Povedal to v diskusii RTVS O 5 minút 12. Líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini…

Horskí záchranári ošetrili v sobotu v lyžiarskych strediskách 41 zranených

0 icon

Demänovská Dolina 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Horskí záchranári slúžiaci v jednotlivých lyžiarskych strediskách v sobotu (28. 1.) ošetrovali 41 zranených lyžiarov. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na sociálnej sieti Najčastejšie zasahovali v lyžiarskom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách, 14 zranení ošetrili na severnej strane a päť na…

Po zrážke na železničnom priecestí prišla o život 49-ročná chodkyňa

0 icon

Humenné 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Po zrážke s vlakom na železničnom priecestí v Humennom prišla v sobotu (28. 1.) o život 49-ročná chodkyňa. Pre TASR to potvrdil prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik K smrteľnej nehode došlo na Laboreckej ulici okolo 17.25 h. Žena z Humenného prechádzala cez…

Pavel: „Najkrajšiu gratuláciu som dostal od slovenskej prezidentky.“ Čo na ňu prezradil?

0 icon

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu uviedol, že najkrajšiu gratuláciu dostal od slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá za ním prišla priamo do volebného štábu.

Aký termín predčasných volieb preferujú Sme rodina, OĽaNO a SaS? Je pravdepodobná úradnícka vláda?

0 icon

Je pravdepodobné, že ak v Národnej rade (NR) SR neprejde v utorok (31. 1.) ani jeden termín predčasných parlamentných volieb, v stredu (1. 2.) nastúpi úradnícka vláda.

Predpoveď počasia pre Slovensko na pondelok 30. januára

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   V pondelok (30. 1.) má byť prevažne zamračené, na mnohých miestach snehové prehánky. Teploty 0 až 5 stupňov C Na západnom Slovensku zamračené, dážď so snehom, najnižšie ranné teploty -2 až -5 a najvyššie denné teploty 2 až 5 stupňov C. Na strednom Slovensku…

Podivná reakcia na smrť detského násilníka – drag queen

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Spectator/Foto:Twitter,Pixabay)   V nedeľu 22. januára 2023 bol Darren Moore nájdený mŕtvy. Moore bol dlhoročným a známym drag artistom v Cardiffe, kde žil. Bol tiež odsúdený za znásilnenie detí, píše James Esses pre konzervatívny časopis The Spectator Túto mrazivú skutočnosť však mainstreamové médiá pri informovaní o…

To najdôležitejšie z Ukrajiny

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Roman Hrytsyna) Aktualizované 29. januára 2023 13:45 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií   13:35 - V Chersonskej, Mykolajivskej a Odeskej oblasti platí letecký poplach. Miestne…

Djokovič po triumfe: „Je to najcennejšia trofej v kariére“

0 icon

Srbský tenista Novak Djokovič sa stal desiatykrát víťazom dvojhry na Australian Open a v pondelok bude opäť svetovou jednotkou.

Aký prvý spoločný plán vymysleli Pavel a Čaputová? Nie je ťažké to uhádnuť

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   V Čechách si zvolili prezidenta. Je pekný, pôsobí príjemne a dokonca má najvyššiu bezpečnostnú previerku NATO. Čo viac by ešte mohli občania od prezidenta chcieť? Gratulujeme bratom Čechom. Čo chceli, to majú – to bol prvý titulok tohto komentára, ktorý mi prišiel…

NAJNOVŠIE

BLOG

Miro Majerník

Ako to bolo s gratuláciou pani prezidentky?

0icon

Naši českí priatelia a bývalí spoluobčania si 27 až 28 januára 2023 volili nového pána prezidenta. Isť k voľbám je to ich občianska povinnosť a nie je na tom nič neobvykle. Veľa bežných Slovákov už počas volebnej kampane fandilo jednotlivým kandidátom a tak čakali ako voľby skončia. V deň vo

Marek Brna

Protest proti vláde a prezidentke! (SNP2)

0icon

Protest treba, vážení a milí, usporiadať proti vláde a prezidentke, ktorá nás zaťahuje do vojny! Celonárodný protest! A Bratislava musí byť na prasknutie zaplnená protestujúcimi. Žiadať okamžitú demisiu - kvôli doterajším, národ ohrozujúcim počinom. Ohrozujú národnú bezpečnosť! Oni majú už dávno zakúpené letenky, tak nech to vyu

Peter Lipták

Čaputová vo vytržení z odchovanca KSČ

0icon

1. Ako uviedla TASR(28.01.2023) slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z

Andrej Sablič

Pravda o vojnách

0icon

>>>Plienenie Austrálie  nespôsobili zajace (voľný radikál,) ktorým chutila mrkva, ale zajace všeobecne, teda aj tie práve okotené!!!>>> Toto platí aj o zisku.

Ivan Štubňa

Uniknuté spravodajské súbory odhaľujú nepohodlné pravdy bosnianskej vojny

0icon

  Pod týmto názvom uverejnil portál The Grayzone článok o pozadí tajných operácií zločineckej organizácie CIA v oblasti Balkánu s následkom vypuknutia vojenských operácií a množstva obetí. Neleg&aacut

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke 18. ročník zimnej furmanskej súťaže ťažných koní o Hriňovskú fujarku pri futbalovom ihrisku na Murinke v Hriňovej, v okrese Detva

Autor: TASR-Ján Krošlák

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Kollár avizuje návrh, ktorý by prikázal voľby pol roka po páde vlády

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Predseda parlamentu a Sme rodina Boris Kollár avizuje návrh, ktorým by sa zaviedlo pravidlo, že po páde vlády by sa museli konať predčasné parlamentné voľby napríklad do pol roka. Povedal to v diskusii RTVS O 5 minút 12. Líder mimoparlamentného Hlasu-SD Peter Pellegrini…

Horskí záchranári ošetrili v sobotu v lyžiarskych strediskách 41 zranených

0 icon

Demänovská Dolina 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Horskí záchranári slúžiaci v jednotlivých lyžiarskych strediskách v sobotu (28. 1.) ošetrovali 41 zranených lyžiarov. Informovala o tom Horská záchranná služba (HZS) na sociálnej sieti Najčastejšie zasahovali v lyžiarskom stredisku Jasná v Nízkych Tatrách, 14 zranení ošetrili na severnej strane a päť na…

Po zrážke na železničnom priecestí prišla o život 49-ročná chodkyňa

0 icon

Humenné 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Po zrážke s vlakom na železničnom priecestí v Humennom prišla v sobotu (28. 1.) o život 49-ročná chodkyňa. Pre TASR to potvrdil prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik K smrteľnej nehode došlo na Laboreckej ulici okolo 17.25 h. Žena z Humenného prechádzala cez…

Pavel: „Najkrajšiu gratuláciu som dostal od slovenskej prezidentky.“ Čo na ňu prezradil?

0 icon

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu uviedol, že najkrajšiu gratuláciu dostal od slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá za ním prišla priamo do volebného štábu.

Aký termín predčasných volieb preferujú Sme rodina, OĽaNO a SaS? Je pravdepodobná úradnícka vláda?

0 icon

Je pravdepodobné, že ak v Národnej rade (NR) SR neprejde v utorok (31. 1.) ani jeden termín predčasných parlamentných volieb, v stredu (1. 2.) nastúpi úradnícka vláda.

Predpoveď počasia pre Slovensko na pondelok 30. januára

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   V pondelok (30. 1.) má byť prevažne zamračené, na mnohých miestach snehové prehánky. Teploty 0 až 5 stupňov C Na západnom Slovensku zamračené, dážď so snehom, najnižšie ranné teploty -2 až -5 a najvyššie denné teploty 2 až 5 stupňov C. Na strednom Slovensku…

Podivná reakcia na smrť detského násilníka – drag queen

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Spectator/Foto:Twitter,Pixabay)   V nedeľu 22. januára 2023 bol Darren Moore nájdený mŕtvy. Moore bol dlhoročným a známym drag artistom v Cardiffe, kde žil. Bol tiež odsúdený za znásilnenie detí, píše James Esses pre konzervatívny časopis The Spectator Túto mrazivú skutočnosť však mainstreamové médiá pri informovaní o…

To najdôležitejšie z Ukrajiny

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Roman Hrytsyna) Aktualizované 29. januára 2023 13:45 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií   13:35 - V Chersonskej, Mykolajivskej a Odeskej oblasti platí letecký poplach. Miestne…

Djokovič po triumfe: „Je to najcennejšia trofej v kariére“

0 icon

Srbský tenista Novak Djokovič sa stal desiatykrát víťazom dvojhry na Australian Open a v pondelok bude opäť svetovou jednotkou.

Aký prvý spoločný plán vymysleli Pavel a Čaputová? Nie je ťažké to uhádnuť

0 icon

Bratislava 29. januára 2023 (HSP/Foto:TASR/AP-Petr David Josek)   V Čechách si zvolili prezidenta. Je pekný, pôsobí príjemne a dokonca má najvyššiu bezpečnostnú previerku NATO. Čo viac by ešte mohli občania od prezidenta chcieť? Gratulujeme bratom Čechom. Čo chceli, to majú – to bol prvý titulok tohto komentára, ktorý mi prišiel…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Miro Majerník

Ako to bolo s gratuláciou pani prezidentky?

0icon

Naši českí priatelia a bývalí spoluobčania si 27 až 28 januára 2023 volili nového pána prezidenta. Isť k voľbám je to ich občianska povinnosť a nie je na tom nič neobvykle. Veľa bežných Slovákov už počas volebnej kampane fandilo jednotlivým kandidátom a tak čakali ako voľby skončia. V deň vo

Marek Brna

Protest proti vláde a prezidentke! (SNP2)

0icon

Protest treba, vážení a milí, usporiadať proti vláde a prezidentke, ktorá nás zaťahuje do vojny! Celonárodný protest! A Bratislava musí byť na prasknutie zaplnená protestujúcimi. Žiadať okamžitú demisiu - kvôli doterajším, národ ohrozujúcim počinom. Ohrozujú národnú bezpečnosť! Oni majú už dávno zakúpené letenky, tak nech to vyu

Peter Lipták

Čaputová vo vytržení z odchovanca KSČ

0icon

1. Ako uviedla TASR(28.01.2023) slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla do volebného štábu Petra Pavla. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z

Andrej Sablič

Pravda o vojnách

0icon

>>>Plienenie Austrálie  nespôsobili zajace (voľný radikál,) ktorým chutila mrkva, ale zajace všeobecne, teda aj tie práve okotené!!!>>> Toto platí aj o zisku.

Ivan Štubňa

Uniknuté spravodajské súbory odhaľujú nepohodlné pravdy bosnianskej vojny

0icon

  Pod týmto názvom uverejnil portál The Grayzone článok o pozadí tajných operácií zločineckej organizácie CIA v oblasti Balkánu s následkom vypuknutia vojenských operácií a množstva obetí. Neleg&aacut

Vášeň v Tebe

Najväčší trapas Haliny Pawlowskej? Z mora ju ťahali vrtuľníkom na lane!

0 icon

Populárna česká spisovateľka a herečka Halina Pawlowská vo svojich knihách čitateľov nielen zabáva, ale odhaľuje aj zážitky zo svojho života. A nebojí sa vytiahnuť aj niektoré trápne situácie, ktoré, priznajme si, sa občas stanú každému. Veľmi vtipnú príhodu prezradila Jánovi Krausovi v jeho Show Jána Krausa. „Najväčší trapas bol, keď som uviazla v Severnom…

Ocot na znečistenú vodovodnú batériu ste už určite použili. Vyskúšali ste však školskú gumu?

0 icon

Častým problémom v domácnosti je usadený vodný kameň na vodovodnej batérii. Domáci trik s octom alebo kyselinou citrónovou ste už určite vyskúšali. Poznáte však trik na usadeniny s klasickou školskou gumou na gumovanie? Zanesené batérie pôsobia nielen neesteticky, ale zároveň môžu jej povrch poškodiť. Na usadeniny na vašej batérii v kuchyni či kúpeľni môžete…

Striekané šaty predviedli na modelke Hadid. Videli ste ale uvarené?

0 icon

Vo štvrtok 26. januára 2023 v novo zrekonštruovaných priestoroch Slovenskej národnej galérie odovzdávali v 27. ročníku Ceny Nadácie Tatra banky za umenie. V centre pozornosti bola Martina Ďurikovič. Podujatie moderovala Adela Vincezová, ktorá sa predviedla v šatách z bioplastických materiálov. Šaty vytvorila mladá dizajnérka Martina Ďurikovič, víťazka súťaže Best Fashion Talent 2022. Mladá…

TOP farby oblečenia, ktoré sa hodia k šedivým vlasom. Máte ich v šatníku?

0 icon

Časy, kedy sa ženy báli otravných šedín, sú už dávno preč. Strieborné, biele a dokonca aj šedivé vlasy sú teraz úplne trendy. Takže ak ste strieborná líška, je čas ponoriť sa hlboko do šatníka, aby ste zistili, čo vyhovuje vám a vašim krásnym vlasom, vyzýva portál Leaf.

Adela zverejnila súkromnú fotografiu. Ako keby ste videli svojho manžela?

0 icon

Moderátor Viktor Vincze dnes oslavuje 32. narodeniny. Jeho manželka moderátorka Adela mu zablahoželala aj verejne na sociálnej sieti. Zverejnila totiž súkromnú fotografiu Viktora, ku ktorej uviedla: „Všetko najlepšie, moja láska!“ Fotografia však nezobrazuje vystylovaného moderátora, ale spiaceho manžela, ktorý pravdepodobne zaspal po určitom fyzickom či psychickom vyčerpaní. Reakcia Viktora na…

Armádny Magazín

Wagnerovci obsadili dedinu Blagodatnoe. Nový batalión Azov bol vyslaný do Bachmutu

0 icon

Ukrajina, 29. januára 2023 (AM) – Obec Blagodatnoe, ležiaca juhozápadne od Soledaru, sa dostala pod kontrolu ruských síl, útočné skupiny „Wagner“ obsadili dedinu a začali ju čistiť. Oznámil to šéf a zakladateľ vojenskej spoločnosti Jevgenij Prigožin na oficiálnom kanáli TG. Prigožin, ktorý opakovane vyčítal vojenským korešpondentom unáhlené správy o zajatí tej

Scholz sľúbil občanom Nemecka, že vojna sa nepriblíži k ich hraniciam

0 icon

USA, 29. januára 2023 (AM) – Nemecký kancelár Olaf Scholz po schválení dodávky tankov na Ukrajinu urobil vyhlásenie, ktoré samo o sebe znie veľmi zvláštne. Šéf nemeckého kabinetu podľa vlastných slov prijme opatrenia, aby „zabránil priblíženiu vojny k hraniciam Nemecka“. Scholz na adresu Nemcov poukázal na to, že „v blízkosti prebieha…

O čo ide v ďalšej eskalácii izraelsko-palestínskeho konfliktu

0 icon

Izrael, 29. januára 2023 (AM) –Minulú stredu jednotky izraelských obranných síl (IDF) uskutočnili vojenskú operáciu proti militantom

Ukrajinská pravoslávna cirkev sa bude variť ako žaba. Cirkev a štát

0 icon

Rusko, 28. januára 2023 (AM) – Dmitrij Rode: Dmitrij Anatoljevič Žuravlev, lektor ФВУ(Факультет Высшего Управления-Fakulta vyššieho vzdelávania), má bohaté životné skúsenosti zo služby vo vyšších štruktúrach spojených s náboženskými organizáciami. Preto sme ho požiadali, aby nám dnes porozprával o organizácii, akou je Ruská pravoslávna cirkev (RPC). Nazval by

Ekonóm Chazin: Na začiatku špeciálnej vojenskej operácie všetci západní experti tvrdili, že ruská ekonomika sa zrúti

0 icon

Rusko, 29. januára 2023 (AM) – Všeruské centrum pre výskum verejnej mienky (VCIOM) nedávno predložilo tlačovej agentúre TASS štúdiu s názvom "Tri roky vo funkcii: výkon vlády podľa hodnotenia Rusov. Prieskum ukázal, že väčšina Rusov je vo všeob

TopDesať

10+ fotografií, ktoré ti ukážu, že si nemal až tak zlý deň

0 icon

Každý z nás môže mať zlý deň. Je však dôležité rozlíšiť tie zlé dni a tie oveľa horšie. Po vzhliadnutí týchto fotografií si určite spomenieš na svoje nešťastné dni a povieš si, že až také zlé neboli. Zlý deň môže byť plný stresu, neúspechov a sklamaní. Môže to znamenať, že…

Najsmrteľnejšie vody našej planéty: Môže za to ťažba lítia?

0 icon

Najsmrteľnejšie vody našej planéty. Aj takto by sme mohli nazvať vodné jazerá, ktoré sa nachádzajú v oblasti Atacama v Čile. Jedno z najsuchších miesta na planéte nie je miestom, kde by si očakával, že nájdeš tie najnebezpečnejšie vody na Zemi. Vysoko v Andách v Čile sú soľné pláne Salar de Atacama…

TEST: Dokážeš potlačiť zívanie pri týchto fotografiách?

0 icon

Dokážeš potlačiť zívanie pri pohľade na tieto fotografie? Podľa štúdie zverejnenej v roku 2017 zažívame nákazlivé zívanie, keď vidíme niekoho iného zívať. Takže je čas si túto teóriu vyskúšať na vlastnom tele. Vydržíš nezívať pri pohľade na nasledujúce fotografie? Alebo budeš automaticky otvárať ústa? Čo spôsobuje zívanie? Prečo vlastne zívame? Tento prejav…

Severná Kórea ako ju nepoznáme: Zakázané fotografie zachytávajú každodenný život

0 icon

Fotograf Eric Lafforgue je jedným z tých šťastlivcov, ktorí mali možnosť vidieť skutočnú Severnú Kóreu. Severná Kórea je totižto krajina, ktorá je "izolovaná" od celého sveta. K nám o nej prúdi strašne málo informácií a množstvo z nich je prikrášlených k horšiemu, ale aj k lepšiemu. Eric sa dostal do…

Instagram verzus realita: Žena poukázala na pálčivý problém dnešného sveta

0 icon

Instagram môže byť nádherným a inšpirujúcim miestom plným krásnych a umeleckých fotografií miest, ktoré chceme navštíviť, a ľudí, ktorými chceme byť. Avšak pod pozlátkom je tvrdá realita. Mnohé z týchto "dokonalých" fotografií podporujú úplne nereálne ideály a očakávania, ktoré sa nikdy nedajú dosiahnuť a vedú len k pocitom nedostatočnosti, žiarlivosti a možno až k depresiám.…

FOTO DŇA

Na snímke 18. ročník zimnej furmanskej súťaže ťažných koní o Hriňovskú fujarku pri futbalovom ihrisku na Murinke v Hriňovej, v okrese Detva

Autor: TASR-Ján Krošlák

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali