NAŽIVO

V Nemecku silnejú hlasy na repatriáciu nemeckých zlatých rezerv zo Spojených štátov v hodnote viac než 160 miliárd eur. Obavy Nemcov, že ich zlato nie je v USA v bezpečí, zvyšuje nepredvídateľná politika amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho čoraz väčšie konflikty s európskymi štátmi. Informoval o tom portál britského denníka The Guardian.

Včera 17:38

India plánuje výrazne znížiť clá na dovoz niektorých áut z Európskej únie. Uviedli to pre agentúru Reuters zdroje oboznámené so situáciou s tým, že clá by mali klesnúť z až 110 % na 40 %. To by znamenalo zatiaľ najväčšie otvorenie sa indického trhu pre európske automobilky.

Včera 17:36

Prínos plánovanej výstavby úplne novej, paralelnej vysokorýchlostnej trate (VRT) z Bratislavy k hraniciam s Českou republikou na rýchlosť 320 kilometrov za hodinu bude približne desať minút úspory času. Uviedol to železničný expert Jiří Kubáček vzhľadom na pokračujúcu modernizáciu železničnej trate z Devínskej Novej Vsi k hranici s Českom na rýchlosť do 200 kilometrov za hodinu.

Včera 17:33

Pápež Lev XIV. v nedeľu znova vyzval na ukončenie vojny na Ukrajine. Pokračujúce ruské útoky podľa neho vystavujú civilistov v krajine chladu v čase zimy. Informovali o tom agentúra APA a portál Vatican News.

„Pokračovanie nepriateľských akcií s čoraz závažnejšími následkami pre civilné obyvateľstvo prehlbuje priepasť medzi národmi a odďaľuje vyhliadku na spravodlivý a trvalý mier,“ povedal pápež po modlitba Anjel Pána na vatikánskom Námestí svätého Petra.

Včera 17:26

Slová amerického prezidenta Donalda Trumpa sú za hranou a znevažujú odkaz českých vojakov, uviedol v nedeľu pre portál Novinky.cz český premiér Andrej Babiš. Reagoval tak na tvrdenie šéfa Bieleho domu, že jednotky niektorých členských krajín Severoatlantickej aliancie (NATO) sa počas vojny v Afganistane vyhýbali frontovej línii.

Babiš-jd2026012017
Na snímke český premiér Andrej Babiš / Foto: TASR-Martin Baumann
Včera 16:29

Rusko v nedeľu vylúčilo možnosť rokovaní so šéfkou diplomacie Európskej únie Kajou Kallasovou o ukončení vojny na Ukrajine. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov ju spolu s ďalšími predstaviteľmi Únie označil za nekompetentných, informujú správy agentúr DPA a TASS.

Kaja Kallasová
Na snímke Kaja Kallasová / Foto: TASR/AP-Omar Havana
Včera 16:11

Pri gréckom pobreží sa potopilo plavidlo s viac ako 50 migrantami na palube. Zahynula pri tom žena a chlapec, ďalšie tri osoby sú nezvestné, ozrejmila pobrežná stráž v nedeľu. Informovala o tom správa agentúry AFP.

„Podarilo sa zachrániť päťdesiat migrantov“ pri ostrove Ikaria v Egejskom mori, uviedla hovorkyňa pobrežnej stráže.

Včera 16:07

Priame zahraničné investície (PZI) v Nemecku sa v minulom roku zvýšili na viac než dvojnásobok a s výnimkou pandemického roka 2020 prvýkrát prekonali objem nemeckých investícií v zahraničí za posledné dve desaťročia. Informovala o tom správa agentúry DPA, ktorá zverejnila najnovšie údaje Inštitútu nemeckého hospodárstva (IW).

Včera 15:45

Nemecká automobilka Volkswagen nebude môcť postaviť v USA závod na výrobu áut značky Audi, ak budú v platnosti súčasné dovozné clá. Povedal to v rozhovore pre nemecký ekonomický denník Handelsblatt generálny riaditeľ VW Oliver Blume. Informovala o tom agentúra DPA.

 

Včera 15:41

Poľsko sa nemieni ponáhľať so vstupom do eurozóny. Povedal to tento týždeň poľský minister financií Andrzej Domaňski s tým, že dôvody na prijatie eura zoslabli. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na britský denník The Financial Times (FT).

Včera 13:56

Súkromné spoločnosti, samosprávy a neziskový sektor sa môžu aj v roku 2026 zapojiť do desiatok grantových výziev. Pripravené sú stovky miliónov eur určené na podporu modernizácie ekonomiky, digitálnej transformácie, zelených projektov či tvorbu pracovných miest. Poukázal na to odborník na dotácie a granty Juraj Zelinka z GrantExpert.sk s tým, že najviac príležitostí budú mať malé a stredné podniky, pre ktoré je nastavená väčšina výziev.

Včera 13:38

Ceny ropy zaznamenali na záver obchodovania v tomto týždni rast o takmer 3 % po tom, ako americký prezident Donald Trump výrazne zvýšil tlak na Irán. Informovali o tom agentúry Reuters a Bloomberg.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v marci vzrástla na záver piatkového (23. 1.) obchodovania o 1,82 USD (2,84 %) a obchodovanie uzatvorila na úrovni 65,88 USD (56,11 eura) za barel (159 litrov). To je najvyššia uzávierka od 14. januára.

Včera 13:37

V Spojených štátoch v sobotu a v nedeľu pre nepriaznivé počasie zrušili viac ako 14.000 letov. Bez elektriny je vyše 230.000 odberateľov. Meteorológovia upozornili, že v nedeľu a nasledujúcich dňoch zasiahnu východné dve tretiny krajiny sneh, poľadovica, dážď a nebezpečne nízke teploty. Upozornili na to správy agentúr AFP, Reuters a stanice CNN.

Včera 13:35

Guvernér Kalifornie Gavin Newsom v nedeľu vyhlásil, že ministerka vnútornej bezpečnosti Kristi Noemová musí odstúpiť zo svojej funkcie. Okrem iného vyzval aj na zastavenie „militarizácie“ amerického Imigračného a colného úradu (ICE). Vyjadril sa tak na sociálnej sieti X po tom, čo agenti ICE v sobotu v Minneapolise zastrelili ďalšiu osobu v rámci protiimigračných zásahov vlády prezidenta Donalda Trumpa. Vyplynulo to zo správy  stanice BBC a príspevku Newsoma na X.

Včera 13:32

Medzinárodný deň čistej energie vyhlásilo Valné zhromaždenie (VZ) Organizácie Spojených národov (OSN) 25. augusta 2023. Pripomína sa 26. januára s cieľom zdôrazniť prechod na udržateľné energetické zdroje a zvýšiť informovanosť o opatreniach pre spravodlivý a inkluzívny prechod na čistú energiu. Tohtoročnou témou je – Čistá energia pre ľudí a planétu.

Včera 09:59

Spojené štáty získajú suverenitu nad oblasťami Grónska, kde sa nachádzajú americké vojenské základne. Prezident USA Donald Trump to povedal v rozhovore pre denník New York Post zverejnenom v sobotu.

„Budeme mať všetko, čo chceme. Vedieme zaujímavé rozhovory,“ povedal šéf Bieleho domu,

Včera 09:58

Sýrska vláda predĺžila v sobotu prímerie s kurskými silami na severe krajiny o ďalších 15 dní. Oznámila to s odôvodnením, že tak robí, aby podporila presun zadržaných džihádistov teroristickej skupiny Islamský štát (IS) zo Sýrie do Iraku. Informovala o tom agentúra AFP.

Včera 09:57

Metropolitná polícia v Londýne zadržala skupinu demonštrantov podporujúcich zadržaného aktivistu zo zakázanej propalestínskej skupiny Palestine Action. Protestujúci podľa polície prenikli do areálu väznice. Informuje o tom správa agentúry DPA.

Včera 09:42

Austrálsky premiér Anthony Albanese v nedeľu označil vyjadrenia amerického prezidenta Donalda Trumpa o pôsobení vojakov z iných krajín počas vojny v Afganistane za „neprijateľné“. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Viaceré európske krajiny reagovali ostro na tvrdenia Trumpa, že vojaci iných krajín NATO sa počas misie v Afganistane vyhýbali frontovej línii.

Anthony Albanese
Na snímke austrálsky premiér Anthony Albanese / Foto: TASR/AP-Lukas Coch/AAP Image via AP
Včera 09:27

Ľudskoprávni aktivisti vyjadrili obavy v súvislosti s podmienkami, v ktorých žijú odsúdení v tureckých väzniciach. Organizácia CISST, bojujúca za ľudské práva so sídlom v Istanbule, v sobotu uviedla, že väzni podľa správ zdieľajú postele, spia na podlahe a majú obmedzený prístup k toaletám, sprchám a hygienickým potrebám. Informuje o tom správa agentúry DPA.

Včera 08:59
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

OĽaNO chce zrušiť doplnkové ordinačné hodiny a zaviesť bezplatné objednávanie

Možnosť lekárov alebo poskytovateľov zdravotnej starostlivosti zriadiť si doplnkové ordinačné hodiny, počas ktorých by sa pacienti mohli objednať na vyšetrenie za maximálny poplatok 30 eur, by sa mala zrušiť. Navrhujú to opoziční poslanci z OĽaNO Igor Matovič a Marek Krajčí v novele zákona o zdravotnej starostlivosti.

❚❚
.

Poslanci pripomínajú, že doplnkové ordinačné hodiny boli schválené formou pozmeňujúceho návrhu, ktorý neprešiel štandardným legislatívnym procesom zahŕňajúcim medzirezortné pripomienkové konanie vrátane zapojenia verejnosti. “Lekári, odborná či laická verejnosť vyjadrili k tomuto návrhu zákona viacero kritických pripomienok,” uviedli.

Podľa dvojice predkladateľov sa zavedením doplnkových ordinačných hodín de facto zlegalizovali priame platby v zdravotníctve. “Je možné predpokladať, že by ich v praxi využívali najmä súkromné zdravotnícke centrá, ktoré vyšetrujú bonitných klientov. Veľká väčšina obyvateľstva Slovenska si však takéto objednávanie na vyšetrenie nemôže dovoliť,” tvrdia.

Svojou novelou preto presadzujú viaceré opatrenia, výsledkom ktorých bude podľa nich prínos pre všetky zainteresované subjekty. V prvom rade chcú zaviesť bezplatné objednávanie pacientov na vyšetrenia k všeobecnému a špecializovanému lekárovi, ktoré by malo predstavovať minimálne 30 percent schválených ordinačných hodín a povinné vyčlenenie časti takto vymedzeného času na účely prevencie lekármi primárneho kontaktu.

.

Ďalej navrhujú včasné vyšetrenie pacientov s podozrením na onkologické ochorenie prostredníctvom elektronického objednávania u špecializovaného lekára, ako aj možnosť, aby bola pacientovi za úhradu poskytnutá zdravotná starostlivosť u lekára v špecializovanej ambulancii aj bez výmenného lístka od všeobecného lekára. Počítajú aj s povinným objednávaním pacientov u špecializovaných lekárov do 48 hodín v prípade potreby poskytnutia neodkladnej zdravotnej starostlivosti, ak z tohto dôvodu nedošlo už skôr k neodkladnej preprave pacienta do zdravotníckeho zariadenia.

Právna norma hovorí aj o bonifikácii poskytovateľov zdravotnej starostlivosti zdravotnými poisťovňami za využívanie elektronického objednávania pacientov, ako aj sankcionovaní lekárov zdravotnými poisťovňami, ak si nebudú plniť povinnosti vyplývajúce im zo zákona. Ďalším opatrením je objednávanie pacientov prostredníctvom národného informačného systému na objednávanie pacientov.

Šéf Obyčajných Igor Matovič vyhlásil, že OĽaNO chce zrušiť 30-eurové poplatky a zaviesť objednávanie u lekára bezplatne pre všetkých, lebo nežijeme v dobe dinosaurov. “V Číne všetko robia mobilom, my na Slovensku ani nie sme schopní objednať sa k lekárovi bezplatne elektronicky. Objednáte sa bezplatne s autom do servisu či so psom k veterinárovi, ale keď idete sami so sebou, tak robia problémy,” povedal na utorkovej tlačovej konferencii.

Poslankyňa Elena Červeňáková (OĽaNO) ako sestra vyjadrila návrhu zákona podporu. “Využívanie elektronického zdravotníctva samozrejme chvíľu potrvá. Ale je to tá správna cesta. Znamená to benefit pre pacientov objednať sa z domáceho prostredia,” uviedla.

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker (nominant Smeru-SD) bol aj na konci roku 2017 presvedčený, že zavedenie doplnkových ordinačných hodín v ambulanciách lekárov je obsahovo dobrý návrh. Považuje za legitímne právo kohokoľvek ho kritizovať, on si však za ním stojí. “Myslím, že bol vytvorený tak, aby sme zabránili akémukoľvek zneužívaniu. Jednoznačne motivuje ambulantných lekárov, aby pracovali viac nielen v doplnkových, ale aj počas riadnych hodín, pretože na to, aby ste mohli mať doplnkové, musíte odpracovať minimálny počet ordinačných hodín, ktoré často mnohí dnes neodpracujú,” povedal Drucker.

.

Ako a či sa doplnkové ordinačné hodiny zavedú od mája 2018 aj do praxe, nie je zatiaľ zrejmé. Po tom, čo premiér Robert Fico (Smer-SD) v reakcii na kritiku opozície hovoril o ich možnom zrušení, rezort avizoval, že tému bude riešiť s poslancami parlamentného zdravotníckeho výboru.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Peter Bielik

Viktor Pondělík

Marek Brna

Milan Šupa

Miro Majerník

Anton Čapkovič

.
.
.

Začnite sa báť. Vojnoví propagandisti pridali na plyn

Titulok je zámerne ironický. Naši prokyjevskí spoluobčania totiž hlučne horekujú, ako Ukrajinci masovo mrznú kvôli výpadkom tepla. Pre porovnanie, nedávno…

25. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Vučić sa vyjadril k plánu prijať Ukrajinu do EÚ bez práva veta

Súčasťou mierového plánu je vstup Ukrajiny do EÚ v roku 2027, ale viacero európskych krajín bude proti tomu, vyhlásil srbský…

25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

SNS vyzýva Fica, aby odmietol členstvo v Rade mieru. Gröhling chce ísť do koalície ochotných

Slovenská národná strana vyzvala predsedu vlády SR Roberta Fica (Smer-SD), aby v mene SR odmietol ponúknuté členstvo v tzv. Rade…

25. 01. 2026 | Aktualizované 25. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Aktualizované 25. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Tragicky zahynul poslanec ukrajinského parlamentu zo Zelenského strany

Podľa správ ukrajinských médií zomrel poslanec strany Sluha ľudu Orest Salamacha. Údajne bol účastníkom dopravnej nehody pri šoférovaní štvorkolky. Bol…

25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európski lídri plánovali „malú vojenskú prítomnosť“ na Ukrajine. USA s tým majú problém

Jednou z hlavných prekážok na rokovaniach v Abú Zabí boli západné bezpečnostné záruky pre Ukrajinu „v akomkoľvek povojnovom scenári“, uvádza…

25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

V žiadnom prípade Smer, povedal šéf KDH na margo prípadnej budúcej koalície

Opozičné KDH nemôže ísť do vlády so stranou Smer-SD, keďže ťahá Slovensko do pekla. V diskusnej relácii V politike spravodajskej…

25. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Audit dotácií: politická objednávka, ktorá odhalila väčší problém než jednu kauzu

Nie je to len o „Šimečkových mimovládkach“. Je to o tom, že štát nevie dať občanovi overiteľný obraz, komu a…

25. 01. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko zvyšuje počet leteckých útokov

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Bol Solženicyn iba obyčajný klamár a informátor, ktorý zradil svoju vlasť̌? Táto kniha ničí mýtus ďalšieho držiteľa Nobelovej ceny

Slovensko, 25. januára 2026 - Kniha s názvom Solženicynov prešivák. Vládca myšlienok ruskej inteligencie od autorov Anatolija Beljakova a Olega…

25. 01. 2026 | 0 komentárov

Zelenskyj je pripravený podpísať zmluvu o bezpečnostných zárukách

Zelenskyj zopakoval pripravenosť návrhu bilaterálnej dohody o bezpečnostných zárukách medzi Kyjevom a Washingtonom

25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Saková naznačila, či vidí priestor pre zmenu vo vedení Hlasu-SD

Koaličná strana Hlas-SD nemá momentálne v pláne meniť lídra. V diskusnej relácii Politika 24 spravodajskej televízie Joj 24 to povedala…

25. 01. 2026 | Aktualizované 25. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Aktualizované 25. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo priniesli rokovania Ruska, USA a Ukrajiny v Abu Zabí?

Trilaterálne rozhovory medzi USA, Ruskom a Ukrajinou v Abu Zabí boli produktívne a umožnili pokrok, uviedli americkí predstavitelia pre Axios

25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovenskí Maďari „opäť zaujímaví”. Ako by sa správali v parlamente?

Členovia našej najpočetnejšej národnostnej menšiny majú svoje zastúpenie ako na úrovni samospráv, tak aj v krajských štruktúrach. V predvolebných prieskumoch…

25. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Menšík nenastúpi proti 10-násobnému víťazovi Djokovičovi. Zradili ho brušné svaly

Srbský tenista Novak Djokovič sa poľahky - bez boja dostal do štvrťfinále dvojhry mužov na Australian Open v Melbourne. Z…

25. 01. 2026 | 0 komentárov

Trump ide „znova robiť Irán veľkým“. Američania informovali arabské krajiny o útoku na Irán

USA, 25. januára 2026 - Američania informovali Irak, Jordánsko, Saudskú Arábiu a Spojené arabské emiráty o blížiacom sa začiatku útoku…

25. 01. 2026 | 0 komentárov

Z USA omylom deportovali rekordného lupiča šperkov v stomiliónovej hodnote

„Najproduktívnejší“ lupič šperkov v histórii Spojených štátov bol omylom deportovaný zo Spojených štátov. Informoval o tom denník The New York…

25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Korupcia, mafia atď.

Historik a bývalý politik Anton Hrnko upozorňuje na úpadok slovenskej politiky. Poukazuje na fakt, že namiesto riešení, ktoré by pomáhali…

25. 01. 2026 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Huliak sa chce zbaviť Kováčika. Potvrdil meno protikandidáta na post šéfa SFZ

Vo viacerých článkoch v posledných týždňoch sme písali o veľkom spore medzi ministrom športu a cestovného ruchu Rudolfom Huliakom a…

25. 01. 2026 | 0 komentárov

Blanár: Slovensko dostalo ponuku zapojiť sa do Trumpovej Rady mieru

Slovensko dostalo ponuku zapojiť sa do Rady mieru amerického prezidenta Donalda Trumpa už pred niekoľkými dňami, uviedol v sobotu minister…

25. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prípad sa zamotáva. Súd nedávno zakázal Borárosovi približovať sa k jeho dnes už zosnulej ex-snúbenici Jákliovej

Televízia Markíza v sobotu priniesla ďalšie nové informácie k prípadu fitnesky a influencerky Moniky Jákliovej, ktorá tento týždeň zomrela pri…

25. 01. 2026 | 0 komentárov

Demokrati v USA chcú zablokovať rozpočet kvôli dvom mŕtvym na ich protestoch

Americká vláda čelí novému odstaveniu vlády kvôli zabitiu ľudí federálnymi agentmi v Minnesote. Informovali o tom demokraticky orientované médiá vrátane…

25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Rezort zdravotníctva chce v Ženeve presadiť zásadné prepracovanie prílohy pandemickej dohody

Slovensko plánuje na februárovom zasadnutí Medzivládnej pracovnej skupiny k prístupu a zdieľaniu patogénov (PABS – Pathogen Access and Benefit-Sharing) v…

25. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V Oščadnici zomrel po páde 65-ročný Slovák

V Oščadnici na Kysuciach zomrel v sobotu po páde 65-ročný Slovák. Informovala o tom na sociálnej sieti Horská záchranná služba…

25. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Hluboká orba…

Asi znáte to biblické podobenství, kdy hospodář na svých polích zasel dobré osivo, ale když vzešlo, ukázalo se, že jeho…

25. 01. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

Je v hre spojenie Rumunska s Moldavskom?

Moldavské obyvateľstvo nepodporuje zjednotenie s Rumunskom, vyhlásil rumunský prezident Nicusor Dan. Podľa neho je zjednotenie možné len vtedy, ak ho…

25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Federálni agenti zastrelili muža so zbraňou na proteste proti Trumpovej politike

Federálni imigrační agenti v sobotu v americkom meste Minneapolis v štáte Minnesota zabili amerického občana. Ide o druhý takýto incident…

25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V pondelok sa má opäť začať súdny proces v kauze vraždy novinára J. Kuciaka

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku sa má v pondelok (26. 1.) začať už v poradí tretí súdny proces v…

25. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rozširuje sa vírus, s úmrtnosťou až 75 %. Ľudia upadajú do kómy

Objavil sa nový vírus, so smrtnosťou až 75 %. Ľudia upadajú do kómy. V Indii zaznamenali vypuknutie nevyliečiteľného smrteľného vírusu,…

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Putin v jemnej hre s USA urobil elegantný diplomatický ťah

Rusko, 25. januára 2026 - 21. januára počas stretnutia s členmi vlády ruský prezident Vladimir Putin vyjadril postoj Moskvy k…

25. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V Nemecku silnejú hlasy na repatriáciu nemeckých zlatých rezerv zo Spojených štátov v hodnote viac než 160 miliárd eur. Obavy Nemcov, že ich zlato nie je v USA v bezpečí, zvyšuje nepredvídateľná politika amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho čoraz väčšie konflikty s európskymi štátmi. Informoval o tom portál britského denníka The Guardian.

Včera 17:38

India plánuje výrazne znížiť clá na dovoz niektorých áut z Európskej únie. Uviedli to pre agentúru Reuters zdroje oboznámené so situáciou s tým, že clá by mali klesnúť z až 110 % na 40 %. To by znamenalo zatiaľ najväčšie otvorenie sa indického trhu pre európske automobilky.

Včera 17:36

Prínos plánovanej výstavby úplne novej, paralelnej vysokorýchlostnej trate (VRT) z Bratislavy k hraniciam s Českou republikou na rýchlosť 320 kilometrov za hodinu bude približne desať minút úspory času. Uviedol to železničný expert Jiří Kubáček vzhľadom na pokračujúcu modernizáciu železničnej trate z Devínskej Novej Vsi k hranici s Českom na rýchlosť do 200 kilometrov za hodinu.

Včera 17:33

Pápež Lev XIV. v nedeľu znova vyzval na ukončenie vojny na Ukrajine. Pokračujúce ruské útoky podľa neho vystavujú civilistov v krajine chladu v čase zimy. Informovali o tom agentúra APA a portál Vatican News.

„Pokračovanie nepriateľských akcií s čoraz závažnejšími následkami pre civilné obyvateľstvo prehlbuje priepasť medzi národmi a odďaľuje vyhliadku na spravodlivý a trvalý mier,“ povedal pápež po modlitba Anjel Pána na vatikánskom Námestí svätého Petra.

Včera 17:26

.

Zožerú vás zaživa, odkazuje Trump Kanade a hrozí jej 100 % clami

Donald Trump hrozí Kanade 100 % clami v prípade, že uzavrieť obchodnú dohodu s Čínou. Kanadského premiéra Marca Carneyho nazval…

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusi v noci pokračovali ničením infraštruktúry

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Na osamotenej výpovedi kajúcnika nie je možné založiť odsúdenie obžalovaného – rozhodnutie NS SR

Známy sudca Peter Šamko na webe Právny listy píše:

25. 01. 2026 | Z domova | 74 min. čítania | 0 komentárov
25. 01. 2026 | Z domova | 74 min. čítania | 0 komentárov

Blanár sa zastal ukrajinských civilistov a vyzval Rusko, aby prestalo s nehumánnym prístupom k nim

Minister zahraničných vecí Juraj Blanár vyjadril podporu ukrajinským civilistom. Urobil tak po opakovaných útokoch Ruska na energetické ciele na Ukrajine,…

24. 01. 2026 | Aktualizované 24. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | Aktualizované 24. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ďalší týždeň, ďalšie poníženie Európy

Ešte včera sa európski lídri tvárili, že sa im podarilo obrániť Grónsko, vďaka svojmu jednotnému postoju. Dnes presiakajú von informácie,…

24. 01. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 01. 2026 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Bielik

Viktor Pondělík

Marek Brna

Milan Šupa

Miro Majerník

Anton Čapkovič

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov