NAŽIVO

Taliansko zatiaľ nie je pripravené podpísať dohodu o voľnom obchode medzi EÚ a juhoamerickým združením Mercosur. Vyhlásila to premiérka Giorgia Meloniová, ktorá zároveň vyjadrila presvedčenie, že podmienky na podpísanie by mohli byť splnené začiatkom budúceho roka.

19:06

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že plán Európskej únie na využitie zmrazených ruských aktív na financovanie ukrajinskej obrany je nevyhnutný, aby sa zvýšil tlak na ruského prezidenta Vladimira Putina. 

19:05

Francúzsko vyšetruje bezpečnostnú hrozbu zo zahraničia pre škodlivý softvér, ktorý infikoval počítačový systém osobnej lode v Stredomorí. V prípade použitia by mohol umožniť diaľkové ovládanie plavidla, uviedol minister vnútra Laurent Nuez.

19:04

V Bruseli sa uskutoční summit Európskej únie a západného Balkánu, na ktorom bude Slovensko zastupovať premiér Robert Fico. Otázka rozširovania Únie o krajiny tohto regiónu sa stáva čoraz naliehavejšou, a to najmä z geopolitických dôvodov.

19:03

Európsky parlament schválil uznesenie na podporu tzv. vojenského schengenu proti potenciálnej ruskej agresii. Poslanci v ňom požadujú odstránenie vnútorných hraníc pre pohyb vojsk a vojenského vybavenia v rámci EÚ, ako aj modernizáciu železníc, ciest, tunelov a mostov.

19:02

V Anglicku začali štrajkovať rezidentní lekári už po štrnástykrát za menej ako tri roky za zlepšenie svojich platov a počet pracovných miest.

19:02

Chorvátsko podpísalo kontrakt na nákup až do 420 nákladných terénnych vojenských áut značky Tatra v hodnote 212 miliónov eur v rámci spoločného obstarávania s Českom a Slovenskom. Oznámilo to chorvátske ministerstvo obrany.

19:01

Ruská Severná flotila oznámila, že jej stíhacie bombardéry Su-24M úspešne zvládli nočné tankovanie vo vzduchu v úplnej polárnej tme.

18:57

Biely dom nepotvrdil plány nových sankcií proti Rusku, informuje agentúra Reuters.

„Úlohou ministerstiev je pripraviť možnosti postupu pre prezidenta,“ uviedol pre agentúru predstaviteľ Bieleho domu.

Agentúra Bloomberg skôr informovala, že USA pripravujú nové sankcie proti Putinovi, ak odmietne mierový plán.

17:51

Zelenskyj sa zúčastní na zasadnutí Európskej rady, ktoré sa uskutoční 18. – 19. decembra v Bruseli.

O tom informoval novinárov v stredu európsky úradník.

Zelenksy pôvodne plánoval zúčastniť sa na samite prostredníctvom videokonferencie.

17:24

The Washington Post tiež píše, že USA vyvíjajú tlak na Európu, aby nesiahala na zmrazené ruské aktíva.

Podľa informácií tohto vydania čelí tlaku belgický premiér De Wever a ďalší európski lídri.

Američania podľa denníka „jasne dali najavo“ Európanom, že chcú tieto prostriedky využiť na dosiahnutie mierovej dohody o Ukrajine.

17:17

Orbán vyhlásil, že otázka konfiškácie zmrazených ruských aktív nebude na programe samitu EÚ v Bruseli, ktorý sa začne zajtra.

Pripomíname, že ústrednou témou samitu je využitie aktív Ruskej federácie na poskytnutie reparančného úveru Ukrajine, čo sa považuje za krok rovnocenný s konfiškáciou aktív. Pripomíname, že proti tomu sa vyslovilo 7 krajín EÚ, vrátane Belgicka, ktoré drží väčšinu aktív.

Podľa médií USA vyvíjajú silný tlak na Európu, aby upustila od myšlienky poskytnutia reparančného úveru.

17:12

Kandidát na ministra životného prostredia za stranu Motoristi sebe Filip Turek požiadal českého prezidenta Petra Pavla o stretnutie a čaká na určenie termínu.

16:33

Devätnásť členských krajín Európskej únie vyzvalo Európsku komisiu financovať takzvané návratové centrá v tretích krajinách pre neúspešných žiadateľov o azyl. 

16:27

Českí poslanci budú rokovať o návrhu na vyslovenie dôvery vláde Andreja Babiša 13. januára 2026. Podľa predsedu Poslaneckej snemovne Tomia Okamuru to bude druhý bod programu riadneho zasadnutia snemovne.

16:15

Kremeľ naznačil, že napriek svojmu dlhodobému nesúhlasu je ochotný rokovať o možnom nasadení západných jednotiek na Ukrajine.

15:55

Európsky parlament podporil európsku občiansku iniciatívu na zlepšenie prístupu žien v Európe k interrupčnej starostlivosti prostredníctvom dobrovoľného mechanizmu finančnej solidarity. V prijatom texte upozornili, že mnohé ženy v Európe nemajú plný prístup k bezpečnému a legálnemu potratu.

15:54

Tadžikistan odsúdil útok v Rusku, pri ktorom starší žiak nožom smrteľne zranil desaťročného tadžického chlapca. Podľa Dušanbe bol útok motivovaný etnickou nenávisťou. Moskva vyjadrila tadžickej strane sústrasť a prisľúbila vec vyšetriť nezávisle.

15:53

Ukrajina kontroluje takmer 90 percent strategicky dôležitého mesta Kupiansk ležiaceho na východe Charkovskej oblasti. Uviedol to na platforme Telegram veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Olexandr Syrskyj.

15:52

Ak zlyhajú mierové rokovania, Rusko dosiahne svoje ciele na Ukrajine vrátane dobytia jej územia, ktoré si nárokuje, vojenskými prostriedkami. Vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin. Zároveň podľa agentúry TASS tvrdil, že vojnu na Ukrajine nezačalo Rusko, ale Západ, a že Moskva sa ju len snaží ukončiť. 

15:09

Predstavitelia Srbska sa nezúčastnia na summite predstaviteľov Európskej únie a krajín západného Balkánu, ktorý sa uskutoční v Bruseli, uviedol srbský prezident Aleksandar Vučič. Rozhodnutie nezúčastniť sa na summite označil za osobné. Opozícia toto rozhodnutie kritizuje.

15:08

Francúzske ministerstvo vnútra bolo minulý týždeň terčom rozsiahleho kybernetického útoku, pri ktorom páchatelia získali prístup k desiatkam súborov s údajmi o osobách, po ktorých pátrajú justičné orgány. Uviedol to francúzsky minister vnútra Laurent Nuez.

15:07

Bývalého riaditeľa márnice na prestížnej Harvard Medical School v Bostone odsúdili na osem rokov väzenia za krádež a predaj častí ľudských tiel darovaných na vedecký výskum. Oznámilo to americké ministerstvo spravodlivosti.

15:06

Poľský prezident Karol Nawrocki ako vrchný veliteľ ozbrojených síl schválil nasadenie poľských vojakov do operácií NATO v Baltskom mori, Nórskom mori, Severnom mori a v Atlantickom oceáne.

15:02
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Obyvatelia Fergusonu žiadajúci spravodlivosť zablokovali federálnu diaľnicu

Obyvatelia mesta Ferguson v štáte Missuri v zúfalej snahe dosiahnuť spravodlivosť zablokovali diaľnicu I-70. 

❚❚
.

Polícia zatkla viac ako 30 ľudí, ktorí zablokovali cestu v štáte v Missouri a toto zhromaždenia nazvala nezákonným, o tomto informujú miestne média. Miestni obyvatelia, ktorí nevedia akým ešte možným spôsobom majú vyzvať k zodpovednosti miestne úrady, sa rozhodli zablokovať federálnu diaľnicu I-70. Účastníci požadovali, aby potrestali policajta, ktorý 9. augusta zastrelil neozbrojeného 18-ročného afroameričana Michaela Browna.

Smrť neozbrojeného afroamerického teenagera rukami polície, vyvolalo pobúrenie miestnych obyvateľov Fergusonu, z ktorých väčšina sú afroameričania, čo bolo aj dôvodom masových nepokojov, ktoré trvali nepretržite dva týždne po udalosti.

Úrady začali vyšetrovanie tejto tragickej udalosti, ale mnohí miestni občania vyjadrili pochybnosť, že tento prípad bude dotiahnutý do konca a že za smrť Browna bude braný na zodpovednosť policajt Darren Wilson a dostane zaslúžený trest. Ľudia vo Fergusone požadovali vymenovanie špecialneho prokurátora, ktorý by nezaujato, ako sa domnievajú obyvatelia, mohol daný prípad vyšetriť. Pobúrený obyvatelia usporiadali protest na diaľnici I-70, ktorých cieľom je prinútiť guvernéra zveriť vyšetrovanie novému prokurátorovi.

.
Polícia zatýka protestujúcich na diaľnici I-70 pri Fergusone

Ešte pred začiatkom akcie kapitán cestnej hliadky v Missouri Ronald Johnson vysvetlil organizátorom zhromaždenia, že vláda nedovolí blokovať cesty a vyzval ich, aby upustili od prijatia týchto opatrení.

“Pokus o blokovanie federálnej diaľnice, je nebezpečný a neprijateľný, poznamenal kapitán. Ľudia usilujúci sa uzavrieť trasu, vážne ohrozujú nielen seba, ale aj vodičov.”

Sociálne siete sú plné fotografií z miesta udalosti a statusov ktoré vyzývajú k zmene a volajú po spravodlivosti. Protestujúci nesúhlasia s tým, že Darren Wilson, ktorý 9. augusta tohto roku zastrelil afroameričana je stále na slobode. 

Polícia sa snažila rozohnať dav. Tí, ktorí neboli zatknutí, boli odvedení k ich vozidlám a požiadaní, aby opustili federálnu diaľnicu. Ostatných nútili, aby sa rozišli hroziac im zatknutím.

Zástupcom poriadkových síl sa nakoniec podarilo rozohnať dav. Protestná akcia potom pokračovala už iba v blízkosti miesta, kde bola diaľnica zablokovaná. 

.

jf

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.

Ústavný súd pozastavil účinnosť zákona o transformácii ÚOO na nový úrad

Ústavný súd SR pozastavil účinnosť zákona o transformácii Úradu na ochranu oznamovateľov na nový úrad. Rozhodol o tom v stredu…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 9 min. čítania | 0 komentárov

.

Keď úplne stratíš súdnosť: Merz vyhlásil, že nemecké jednotky môžu byť vyslané na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že nemecké jednotky sa môžu zapojiť do koalície na zabezpečenie bezpečnosti demilitarizovanej zóny na Ukrajine…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tieňovú flotilu Ruskej federácie strážia vojaci

Tieňovú flotilu Ruskej federácie strážia vojaci, vyhlásil veliteľ operačného velenia švédskych námorných síl Marco Petkovič v éteri švédskej televíznej stanice…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová pred stretnutím lídrov Európskej únie zvýšila stávky

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová deň pred dôležitým stretnutím 27 lídrov Európskej únie v Bruseli zvýšila stávky a…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Po ruských útokoch má tretina ukrajinských obranných podnikov problémy

Rusko začalo cielene útočiť na sklady vojenského materiálu, problémy s dodávkami začali u tretiny obranných podnikov Ukrajiny, tvrdí ukrajinský vojenský…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Kto kryje Igora Matoviča?

Občiansky aktivista Miroslav Heredoš upozornil na nepriamu korupčnú schému, ktorá siaha až k Igorovi Matovičovi, a vyzýva orgány činné v trestnom konaní,…

17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 4 min. čítania | 0 komentárov

Koaličná poslankyňa v hľadáčiku „študentstva”

Poslankyňa Paula Puškárová sa stala terčom rebelskej časti študentov

17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Marshallove ostrovy ako prvé na svete zaviedli základný bezpodmienečný príjem

Marshallove ostrovy ako prvé na svete zaviedli základný bezpodmienečný príjem – všetkým občanom začali vyplácať 200 dolárov raz za tri…

17. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prejednávajú sa tri skutky Daniela Lipšica

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR dnes pokračuje disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR Danielom Lipšicom. Jeho disciplinárne stíhanie…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Hlasovanie o využití zmrazených ruských aktív môže vytvoriť nebezpečný precedens

Brusel chce obísť hroziace veto zo strany Slovenska či Maďarska a využiť právnu kľučku nachádzajúcu sa v európskych zmluvách. Neopodstatnené…

17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Andrea Predajňová končí vo funkcii generálnej riaditeľky SNM

Generálna riaditeľka Slovenského národného múzea Andrea Predajňová končí na svojom poste. TASR o tom informovala Petra Demková, riaditeľka odboru komunikácie…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko sa pridáva k Slovensku a hrozí vetom

Maďarská vláda zdieľa rovnaký postoj ako tá slovenská a odmieta finančné a právne záväzky voči Ukrajine. Vyplýva to z vyjadrení maďarského ministra pre…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu

USA pripravujú nové sankcie proti ruskému energetickému sektoru v prípade, že Putin odmietne mierovú dohodu s Ukrajinou, informuje agentúra Bloomberg…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Tlačová konferencia Hlasu-SD o „zaplatenej mimovládke“ a otázka, ktorú vládna strana obchádza

Hlas-SD hovorí o vplyve silných peňazí, no namiesto zákonov ponúka tlačovky. Prečo sa na Slovensku vedú mediálne vojny o mimovládky,…

17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Koľko zvierat dokážete nájsť? Tento hlavolam preverí vaše schopnosti

Koľko zvierat sa skutočne skrýva na tomto obrázku, dokážu zistiť len tí najpozornejší. Táto vizuálna výzva otestuje vašu rýchlosť, koncentráciu…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Lewandowski mieri po sezóne do MLS. Jeho manželka Anna si už bola pozrieť Chicago

Kariéra poľského futbalového ostrostrelca Roberta Lewandowského by mohla po FC Barcelona pokračovať v zámorskej MLS Tridsaťsedemročnému útočníkovi na konci aktuálnej…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Realitný maklér pre HS: Ceny bytov v Bratislave už neporastú raketovo, čaká nás skôr stagnácia. Predávať sa bude stále, no nie ako v minulých rokoch a kupujúci majú priestor zjednávať

Ceny nehnuteľností na Slovensku za ostatné roky prudko rástli, výnimkou nebol ani rok 2025. Šialené sumy za vlastné bývanie, ale…

17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

MBridge – medzinárodný digitálny most so zlatými piliermi

Čína, 17. decembra 2025 - Držitelia digitálnych mien zo „skupiny piatich“ môžu podľa želania konvertovať svoje CBDC na zlato.  …

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Europarlament odporúča vytvorenie „vojenského Schengenu“ na posilnenie vojenskej mobility

Európsky parlament v stredu prijal uznesenie, ktorým vyzval na odstránenie vnútorných hraníc pre pohyb vojsk a vojenského vybavenia v rámci…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Už aj Nemci majú hráča s vyše 1000 bodmi v NHL. Draisaitl sa zaradil za Šťastného a Jágra

Víťazstvo hokejistov Edmontonu v Pittsburghu malo špeciálnu príchuť pre Leona Draisaitla. Vďaka asistenciám pri štyroch góloch hostí sa prehupol cez…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Premiér nepodporí využitie zmrazených aktív na podporu vojny na Ukrajine

Premiér Robert Fico nepodporí na zasadnutí Európskej rady v Bruseli žiadnu schému, teda ani využitie zmrazených ruských aktív, ktorá by…

17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Aktualizované 17. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Fico pyšne napochodoval do pasce liberálov

Aby sme pochopili podstatu veci, nezaškodí krátky úvod. Slovenské úrady, najmä Slovenský pozemkový fond a štátny podnik Lesy SR, sa…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

EÚ uvalila sankcie na francúzskeho občana, ktorý “šíril ruskú propagandu”

EÚ schválila nové sankcie proti Rusku kvôli „tieňovej flotile“ a zahraničnému zasahovaniu, píše denník AA. Medzi menami sa nachádza aj…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Čo stojí za myšlienkou USA vytvoriť alternatívu k G7 s Ruskom

USA, 17. decembra 2025 - Spôsob, ako si opäť „kopnúť“ do Európy. Američania tradične milujú politické „stavebnice“: predstavujú si svet…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Vianočné trhy s policajtmi a zábranami? Aj takto vyzerá „progres“

Adventná atmosféra vianočných trhov sa v európskych mestách premenila na masové protesty, ktoré niekedy končia teroristickým útokom. Aj to je…

17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fotografie, ktoré dokazujú, že nešťastie si vždy nájde cestu

Nešťastie je presne ten typ životnej skúsenosti, ktorý dokáže zmeniť úplne obyčajný deň na sériu absurdných, frustrujúcich a niekedy až…

17. 12. 2025 | 0 komentárov

Slovensko zablokovalo posudzovanie žiadosti Kosova o vstup do EÚ

Žiadosť Kosova o vstup do Európskej únie je naďalej blokovaná kvôli odporu členských štátov, ktoré túto krajinu nepovažujú za suverénny…

17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | | 3 min. čítania | 0 komentárov

Británia ide testovať blokátory puberty na deťoch, Nigel Farage vyzýva na okamžité pozastavenie tohto experimentu

Viac ako 200 britských detí má dostať lieky – tzv. blokátory puberty – v rámci oficiálneho klinického výskumu tamojšej Národnej…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Taliansko zatiaľ nie je pripravené podpísať dohodu o voľnom obchode medzi EÚ a juhoamerickým združením Mercosur. Vyhlásila to premiérka Giorgia Meloniová, ktorá zároveň vyjadrila presvedčenie, že podmienky na podpísanie by mohli byť splnené začiatkom budúceho roka.

19:06

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že plán Európskej únie na využitie zmrazených ruských aktív na financovanie ukrajinskej obrany je nevyhnutný, aby sa zvýšil tlak na ruského prezidenta Vladimira Putina. 

19:05

Francúzsko vyšetruje bezpečnostnú hrozbu zo zahraničia pre škodlivý softvér, ktorý infikoval počítačový systém osobnej lode v Stredomorí. V prípade použitia by mohol umožniť diaľkové ovládanie plavidla, uviedol minister vnútra Laurent Nuez.

19:04

V Bruseli sa uskutoční summit Európskej únie a západného Balkánu, na ktorom bude Slovensko zastupovať premiér Robert Fico. Otázka rozširovania Únie o krajiny tohto regiónu sa stáva čoraz naliehavejšou, a to najmä z geopolitických dôvodov.

19:03

Európsky parlament schválil uznesenie na podporu tzv. vojenského schengenu proti potenciálnej ruskej agresii. Poslanci v ňom požadujú odstránenie vnútorných hraníc pre pohyb vojsk a vojenského vybavenia v rámci EÚ, ako aj modernizáciu železníc, ciest, tunelov a mostov.

19:02

.

Erdogan sa vyhrážal Ukrajine aj Rusku

Erdogan varoval Ukrajinu a Rusko pred útokmi v Čiernom mori, informuje Daily Sabah

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Úradníci Trumpovej administratívy vyvíjajú veľmi silný tlak na európske vlády, aby odmietli „reparačný úver“ Ukrajine

Informovali o tom noviny Politico štyria úradníci EÚ

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Európania po rokovaniach v Berlíne prisľúbili Ukrajine pomoc. V hre ostávajú územia a zmrazené ruské aktíva

Európania sľubujú, že v budúcnosti budú Ukrajinu chrániť pred Ruskom, a to aj vojenskými prostriedkami. Naďalej však pretrvávajú rozdiely v…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Streľba na Brownovej univerzite: Ďalší politicky motivovaný atentát na Republikánov?

Víkendová streľba na Brownovej univerzite v USA má podobné prvky ako atentát na konzervatívneho aktivistu Charlieho Kirka. Jedna z obetí…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump podal žalobu o desať miliárd dolárov na BBC, tá sa bráni

Americký prezident Donald Trump podal žalobu na britskú verejnoprávnu televíziu BBC, pričom od nej žiada odškodné desať miliárd dolárov. Spor…

17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Gustáv Murín

Erik Majercak

René Pavlík

Martin Kovac

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov