Štokholm 21. marca (TASR) – Zisk švédskeho predajcu odevov Hennes & Mauritz (H&M) v 1. kvartáli jeho fiškálneho roka 2012/2013 medziročne klesol o 10 %. Dôvodom je zlé počasie a nepriaznivá ekonomická situácia, informovala agentúra AP.
Čistý zisk za trojmesačné obdobie od decembra 2012 do konca februára 2013 dosiahol 2,46 miliardy švédskych korún (295 miliónov eur). Tržby sa mierne zvýšili na 28,4 miliardy SEK z 27,8 miliardy SEK v rovnakom období pred rokom.
Spoločnosť H&M uviedla, že negatívny vplyv na jej hospodárenie v uplynulom kvartáli malo zlé počasie, predovšetkým v Európe a Severnej Amerike. Neobvykle chladný začiatok prebiehajúceho štvrťroka tiež spôsobil posunutie štartu jarnej kolekcie.
Šéf H&M Karl-Johan Persson povedal, že rok 2013 bude náročný. Spoločnosť plánuje otvorenie svojich predajní v ďalších piatich krajinách. Počet predajní H&M na celom svete by tak mal vzrásť na približne 350.
Informovala o tom agentúra AP.
(1 EUR = 8,3374 SEK)