NAŽIVO

Zelenskyj povedal, že Ukrajina usporiada voľby až po potvrdení bezpečnostných záruk a prímeria s Ruskom.

Včera 20:20

Americký minister energetiky Chris Wright pricestoval do Venezuely na rokovania s dočasnou prezidentkou Delcy Rodriguezovou a predstaviteľmi ropného priemyslu o využívaní zásob ropy vo Venezuele.

Včera 20:08

Spotová cena zlata dosiahla do 16.15 h SEČ 5067,93 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to predstavuje zvýšenie o 0,9 %.

Včera 19:41

Parížsky súd oznámil, že rozsudok v prípade Le Penovej vynesie 7. júla popoludní. „Čím skôr, tým lepšie, myslím si,“ povedala Le Penová.

Včera 19:27

Drogový gang pašoval z Nemecka do Česka kokaín ukrytý v tortovom korpuse. Torty potom v krabiciach prevážali kuriéri v autobusoch z Berlína na stanicu Florenc.

Včera 19:04

Kanada smúti po masovej streľbe v meste Tumbler Ridge. Mark Carney na znak smútku požiadal o spustenie všetkých vlajok v krajine na pol žrde na sedem dní.

Včera 19:01

Z údajov, ktoré zverejnil Dánsky námorný úrad vyplýva, že v roku 2025 preplávali tankery z ruskej tieňovej flotily dánskymi vodami takmer každý deň.

Včera 18:59

Predseda vlády SR Robert Fico vo štvrtok (12. 2.) odcestuje do Belgicka na neformálny samit Európskej rady. Lídri dvadsaťsedmičky budú diskutovať o konkurencieschopnosti Únie, ale aj o posilnení jednotného trhu a znížení hospodárskej závislosti.

Včera 18:55

Szijjártó vyhlásil, že Čína zohráva v novom svetovom poriadku kľúčovú úlohu, čo zvyšuje význam strategického partnerstva Maďarska a Číny, pričom Budapešť z tejto spolupráce vyťažila maximum.

Včera 18:21

Americkí predstavitelia uviedli, že drony mexického drogového kartelu narušili vzdušný priestor USA. Kvôli tomu bolo uzavrete medzinárodné letisko v meste El Paso v štáte Texas.

Včera 17:38

Zo správy Európskeho dvora audítorov vyplýva, že hlavný nástroj fondu EÚ na obnovu po pandémii vo výške 650 miliárd eur, vykazuje viaceré nedostatky v odhaľovaní, oznamovaní a náprave podvodov.

Včera 17:18

Nawrocki vyhlásil, že otázka kontaktov predsedu Sejmu Wlodzimierza Czarzastého z koaličnej Ľavice s ruskou občiankou Svetlanou Čestnychovou musí byť posudzovaná z hľadiska ochrany štátu a ústavných štandardov.

Včera 17:17
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Novinári proti Ficovi bojovali nečestnými zbraňami: Slovák žijúci v Taliansku oslovil taliansku novinárku, ktorú predtým kontaktoval novinár denníka SME s otázkami o rozhovore Fica s Vadalom. Novinára prichytil pri klamstve

Na včerajšej tlačovej konferencii sebaisto vystúpil Robert Fico s finálnym pobúrením voči médiám v súvislosti s ich tvrdeniami o existencii nahrávky jeho rozhovoru s mafiánom Vadalom. Jeho tvrdenia o neexistencii podobnej nahrávky potvrdil medzitým aj Úrad špeciálnej prokuratúry. Denník SME napriek tomu tvrdil, že existuje nejaká iná nahrávka, o ktorej má vedieť istá talianska novinárka ako aj novinárka, ktorá spolupracovala so zosnulým Jánom Kuciakom Petra Holcová. Tvrdenia denníka SME si však overoval Slovák žijúci v Taliansku a prišiel k zaujímavým informáciám

❚❚
.

Líder Smeru Robert Fico začal svoju štvrtkovú tlačovú konferenciu útokom na denníky SME a Denník N so slovami nemám pred vami žiadny rešpekt, nebojím sa vás a som pripravený ísť s vami do súboja a obvinil ich z vojny proti Smeru, ktorú vedú nečestným spôsobom

Fico novinárom odkázal, že je v ich vlastnom záujme hľadať pravdu. Zopakoval tiež, že ak Antonina Vadalu talianske úrady neodpočúvali, nemôže existovať ani žiadna nahrávka s údajným rozhovorom medzi talianskym podnikateľom a expremiérom. Jeho slová tesne predtým potvrdil Úrad špeciálnej prokuratúry, ktorý zverejnil v originálnom znení vyjadrenie talianskej prokuratúry v talianskom a anglickom jazyku. 

Na otázku novinára denníka SME, že čo spraví, ak sa zverejní nahrávka, ktorú vlastní niekto iný, prípadne, nahrávka z iného telefónneho čísla, z ktorého mohol Vadala volať Ficovi, predseda SMERu uviedol, že nech ju už konečne zverejnia a nech prestanú s týmito spravodajskými hrami. Povedal, že je veľmi ľahké niekoho obviniť a nech obvinený potom dokazuje, že to nie je pravda. Skritizoval novinárov, že majú spôsoby, ako sa dozvedieť pravdu a zámerne pritom manipulujú. Na otázku novinára o možnosti, že mohol Vadala s Ficom rozprávať z iného telefónneho čísla, ktoré nebolo sledované, Fico uviedol: “Dnes, keď vás chcú sledovať, vôbec nie sú viazaní na vaše telefónne číslo. Technológie postúpili tak, že analyzujú na základe hlasu, ktorý vám patrí.”

.

Na margo českej novinárky Petry Holcovej uviedol, že jej manipulujúce články čítal, a že ani ona, ktorú slovenské médiá citujú ako dôkaz existencie nahrávky, nedisponuje osobne touto nahrávkou, iba opakuje, že “počula, že taká existuje” a že údajne sa viedla v priateľskom duchu. Fico rezignovane žiadal, nech k nej naviguje a prestane takto manipulovať.

Novinárom opakovane zdôraznil, že sa nepotvrdila talianska stopa a že by mafia mala zabiť novinára Jana Kuciaka a jeho partnerku Martinu Kušnírovú. Súvislosť medzi Úradom vlády a mafiou označil za lož s cieľom vyburcovať ľudí, aby išli do ulíc

 

Ficove slová potvrdil aj slovenský občan, ktorý sa nakontaktoval na taliansku novinárku, ktorú často citoval denník SME s tým, že tá potvrdila existenciu nahrávky.

“Ja sa ani nečudujem, že ľudia na Slovensku, ktorí čítajú články od dezinformatorov z Denníka N, denníka Sme a Aktuality.sk, sú zmanipulovaní a velebia podobné vyprodukované výkaly, ktoré im tieto žumpy podhodia.”, píše expresívne Slovák Ľuboš Hrica, žijúci v Taliansku.

.

Na margo Fica uviedol:

“Ja sa tomuto chlapovi normálne čudujem, že dokáže byť kľudný, keď tieto novinárske hyeny po ňom denno denne hádžu hoaxy.” a pokračoval závažnými informáciami, ktoré ešte viac osvetľujú prácu dezinformačných novín, ktoré sa radia do mainstreamu:

“Novinár z denníka Sme zavolal talianskej novinárke, aby sa presvedčil, že taliansky prokurátori nemôžu poskytnúť slovenským veľvyslancom správy o tom, že sa v nejakom trestnom spise nachádza rozhovor medzi Ficom a Vadalom. Odpoved bola, že nemôžu. Novinár sa tejto informácie chytil a s kľudným svedomím začal šíriť hoaxačné exkrementy od nejakej ďalšej pseudonovinárky, ktorá si myslí, že niekto si myslí od ďalšieho ktorý si myslí, že Fico volal z Vadalom. Lenže zabudol na podstatnú vec. A to je tá, že slovenská prokuratúra môže na základe smerníc európskej únie spolupracovať z hocijakou prokuratúrou s členskými krajinami.”, čo sa aj stalo. Slovenská prokuratúra skutočne zverejnila vyjadrenie talianskej prokuratúry.

“Pred týždňom som osobne volal s talianskou novinárkou, s ktorou volal novinár z denníka Sme, ktorá mi vyvrátila, že Fico volal s Vadalom (pravdepodobne vie, že zavádzala a začína jej horieť pod riťou, pretože toto je medzinárodný škandál), ale začala si samozrejme vymýšľať, že z nejakých tajných zdrojov vie, že niekto si s ním určite telefonoval. Nakoniec mi povedala, aby som kontaktoval autora článku z talianskeho denníka La Reppublica Carla Boniniho. Kontaktoval som aj toho, ktorý mi po otázke odkiaľ vie, že Fico telefonoval s Vadalom odpovedal, aby som sa ho to spýtal mailom a zložil telefón. Napísal som do redakcie a jemu osobne približne šesť mailov na ktoré mi dodnes neodpísal.”, píše šokujúco Hrica.

Nakoniec Slovák trpko konštatuje:

.

“Takto funguje medzinárodná zločinecká novinárska organizácia, ktorá tieto konšpirácie aplikuje nie len v prevratoch v jednotlivých krajinách, ale aj pri vraždách ich kolegov… Prepáčte za vulgárne vyjadrovanie, ale inak sa nedalo. Táto žumpa, ktorá kazí dobre meno iným novinárom si myslí, že je nedotknuteľná, lebo ak sa ich raz dotknete, tak vás doslova zabijú.”

Podľa Fica médiá ovplyvnili aj prezidentskú kampaň. Spomenul titulnú stranu denníka SME zo dňa volieb s falošným hlasovacím lístkom, kde mala väčšina kandidátov zlé čísla. Denníku vyčítal, že nedodržiava zákon, neospravedlnil sa a nezverejnil opravu v rovnakom rozsahu

Fico uviedol, že SmerSD sa sústredí na novelizáciu zákona o médiách, najmä práva na odpoveď. Nevidíme dôvod, prečo by verejné osoby nemali mať právo odpovedať na absurdity, ktoré zverejňujete na dennej báze, dodal Fico. Bývalý premiér prehovoril aj o zodpovednosti vydavateľov a prevádzkovateľov internetových portálov za debaty pod článkami. Diskusie už by podľa neho nemali byť anonymné.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.

Fantázia! Do olympijskeho turnaja vstupujeme výhrou nad Fínskom 4:1

Slovenský tím prekvapujúco zdolal v prvom zápase na olympíjskom turnaji Fínov 4:1. Vynikajúci duel odohral brankár Samuel Hlavaj a tiež trojbodový Juraj Slafkovský Slovenskí hokejisti v celom súboji ani raz...

11. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NATO poprelo tvrdenia Zelenského o raketách Patriot

NATO poprelo tvrdenie Zelenského, že Ukrajina v januári zostala bez amerických rakiet Patriot kvôli oneskoreným platbám zo strany Európy, v…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Holandská vláda chce pripraviť Maďarsko a Slovensko o právo veta a fondy EÚ

Nová  progresívna holandská vláda má vo svojej koaličnej zmluve pasáž, v ktorej hovorí, že chce zbaviť európskych fondov a hlasovacích…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ústavný súd pozastavil účinnosť zmeny Trestného poriadku o kajúcnikoch

Ústavný súd SR pozastavil účinnosť zmeny Trestného poriadku, týkajúcej sa nepoužiteľnosti dôkazov získaných od spolupracujúcej osoby. Návrhu na pozastavenie účinnosti…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Streľba v škole v Rusku si vyžiadala jednu obeť, traja sú zranení

Pri streľbe v technickej škole v ruskom meste Anapa na juhu krajiny prišiel v stredu o život bezpečnostný pracovník a…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Aký je názor lídrov EÚ na priame rokovania s Putinom?

Mala by Európska únia zdvihnúť telefón, zavolať Vladimirovi Putinovi a požiadať ho o rokovania? Záleží na tom, koho sa pýtate,…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Pravda o pôvode Slovanov

Nie desiatky, ale stovky historikov si kládli a kladú stále otázku, aký je pôvod Európanov? Vôbec to nie je také…

11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Úplný masaker, porobil tých Fínov, potočil ich. Spoluhráči neskutočne reagovali na výkon Slafkovského

Krátko po euforickom víťazstve našej reprezentácie v úvodnom zápase ZOH 2026 s Fínskom sa vo vysielaní STVR viacerí hráči v…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Zvrat v kauze darovaných Migov: kto nám tu klamal do očí?

Politici niekedy nehovoria pravdu – stáva sa to aj novinárom, ale prokuratúre by sa to stávať nemalo, upozorňuje Robert Kaliňák

11. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Vytrvalostné preteky žien na ZOH 2026 bez Slovenky v Top 30

Slovenské biatlonistky majú za sebou vytrvalostné preteky žien na 15 km na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d\'Ampezzo.…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Orbán: Brusel a Kyjev vyhlásili Maďarsku vojnu

Maďarský premiér Viktor Orbán tvrdí, že Brusel a Kyjev „vyhlásili Maďarsku vojnu“. Reagoval tak na článok portálu Politico o plánoch…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Ruské bezpilotné lietadlá zničili hlavný závod vyrábajúci bezpilotné lietadlá Lasar’s Group

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov skritizoval Trumpove kroky: „To je čistá „bidenovščina“

Rusko, 11. februára 2026 - „To je čistá „bidenovščina“, - tak charakterizoval súčasnú politiku USA voči Rusku minister zahraničných vecí…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Študent „Muro“ má konkurenciu v Modre

Vyzerá to tak, že opozícia na čele s Progresívnym Slovenskom siahla na dno –  v protivládnej kampani im neostáva nič iné, ako…

11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nakupovanie vo Walmarte je pre niektorých ľudí viac než len rýchla zastávka

Nakupovanie môže byť rutinné, praktické alebo dokonca nudné, no vo Walmarte sa často mení na neplánovanú módnu šou. Ak si…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

V prípade napadnutia komentátora denníka SME obvinila polícia konkrétnu osobu

V prípade napadnutia komentátora denníka SME Petra Schutza z 10. januára v Košiciach policajný vyšetrovateľ obvinil jednu konkrétnu osobu z…

11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rodičia, ktorí vedia robiť život zábavným: 15 fotografií plných radosti

Rodičia vedia, že výchova detí nie je prechádzka ružovou záhradou a že so sebou prináša množstvo stresu, zodpovednosti a nečakaných…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

.

Szalay prezradil za aké výroky je obvinený Kotlár

Vládny splnomocnenec pre prešetrenie manažmentu pandémie COVID-19 Peter Kotlár bol obvinený zo šírenia poplašnej správy pre tvrdenia o toxicite a…

11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo predpovedal Wolf Messing o návrate ZSSR?

Rusko, 11. februára 2026 - V noci zo 6. na 7. novembra 1944 vo vládnej chate v Kuncevo sedel Stalin…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

Merz odmietol Macronovu výzvu

Vláda nemeckého kancelára Friedricha Merza odmietla výzvu francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona na emitovanie spoločných dlhopisov. Informuje web Politico

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kaja Kallas má pre Rusko tvrdé podmienky

Kaja Kallas má v úmysle požadovať od Ruska zníženie počtu vojakov v rámci urovnania situácie na Ukrajine, informuje agentúra Reuters

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Skončí Zelenskyj? Podľa FT sa niečo chystá, a to už koncom februára

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj môže oznámiť konanie prezidentských volieb a referenda 24. februára – v deň štvrtého výročia začiatku vojny…

11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Aktualizované 11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čo hľadá pro-ukrajinská propaganda na STVR?

Vedomá a inteligentná manipulácia más je súčasťou demokratického zriadenia – toto napísal Edward L. Bernays vo svojej legendárne knihe o…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mohlo to skončiť tragicky. Kramár by si mal upratať doma, kým začne znovu vyzývať študentov na protesty

Herecké remeslo predpokladá jeden kľúčový talent: dokázať sa tváriť, že ste niekto iný. Napríklad niekto, kto je lepší, než tí…

11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Po valentínskom víkende očakáva Slovensko vzácnu návštevu

Minister zahraničných vecí USA Marco Rubio cez víkend navštívi Budapešť a Bratislavu, informuje Hungary Today. Americký minister sa plánuje venovať…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zmena kurzu? Von der Leyenová: EÚ musí „zbúrať bariéry“, ak sa chce stať globálnym ekonomickým gigantom

Európska únia sa musí zbaviť vnútorných bariér, ktoré brzdia jej hospodársky rozvoj, aby sa mohla stať skutočným globálnym ekonomickým hráčom.…

11. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov: Mávajú nejakým “dokumentom” s 20 bodmi, ktorý nám nikto oficiálne ani neoficiálne neposlal

Rusko stále nedostalo návrh mierového plánu s 20 bodmi – ani oficiálnymi, ani neoficiálnymi kanálmi, povedal ruský minister zahraničných vecí…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Bezzásahovosť skončila. Takto vyzerá „volebný režim“ podľa DSA v praxi

Exhibit 7 odhaľuje spúšťače a pravidlá, ktoré sa zapínajú pred voľbami. Má Slovensko vôbec páky na obranu férovosti predvolebnej diskusie?

11. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Raketa Iskander s kazetovou hlavicou zasiahla výrobu dronov v oblasti Chersonu

Ukrajina, 10. februára 2026 - Ruské ozbrojené sily zničili výrobu útočných dronov v oblasti Cherson. Podľa ruských zdrojov raketa Iskander-M…

11. 02. 2026 | 0 komentárov

.


.

Zrýchlený vstup Ukrajiny do EÚ? Maďarsko hovorí rázne „nie“

Plán Európskej únie na urýchlené riešenie situácie na Ukrajine vyvolal ostrý konflikt s jedným z členských štátov –  Maďarskom. Brusel je totiž…

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Foreign Policy: Kurz generálneho tajomníka vedie NATO k strategickému kolapsu

Americký časopis „Foreign Policy“ publikuje ostrú kritiku generálneho tajomníka NATO Marka Rutteho a obviňuje ho zo strategickej nekompetentnosti

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Návrh zákona o umelej inteligencii

Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR predložilo 27. januára 2026 do pripomienkového konania návrh zákona o umelej inteligencii a…

11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Prečo Európa nemá vlastný platobný systém?

Rusko aj Čína už dávno pochopili riziko absencie národného platobného systému, zatiaľ čo vazalská Európska komisia sa zaoberala sebazničujúcou zelenou…

11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Komentáre | 10 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump pripravuje rozsiahle preteky v jadrovom zbrojení

New York Times naznačuje, že po vystúpení z dohody START III sa Trump pripravuje na rozsiahly pretek v jadrovom zbrojení

11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Peter Zajac-Vanka Ing.

Marek Brna

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov