NAŽIVO

Plánovaná schôdzka českého prezidenta Petra Pavla s kandidátom na ministra životného prostredia v budúcej vláde Filipom Turkom sa v pondelok neuskutoční.

Turek sa zo stretnutia ospravedlnil zo zdravotných dôvodov, uviedla v nedeľu večer kancelária hlavy štátu. České média predtým informovali, že Turek má problémy s chrbticou.

Včera 20:23

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol myšlienku, aby sa stiahol z politiky výmenou za milosť, ktorú by mu udelil prezident Jicchak Herzog v rámci korupčného procesu.

Ako možnosť to navrhovali niektorí opoziční predstavitelia. Informuje agentúra Reuters.

Včera 19:37

Maďarsko a Slovensko budú na Európskom súdnom dvore iniciovať zrušenie nariadenia RePowerEU o zákaze dovozu ruských energií a požiadajú o pozastavenie jeho účinnosti počas trvania konania. Na Facebooku to uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Informuje agentúra MTI.

Včera 19:35

Slovensko si tento rok do konca novembra požičalo spolu 12,181 miliardy eur. V roku 2025 už ďalšia pravidelná mesačná aukcia štátnych dlhopisov nebude, najbližšia je plánovaná na polovicu januára budúceho roka. Vyplýva to z aktuálneho mesačného reportu Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL).

Včera 19:34

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v nedeľu pohrozil Číne clami, ak nepodnikne kroky na zníženie svojho masívneho obchodného prebytku s EÚ. Informuje AFP.

Včera 17:15

Nemeckí spotrebitelia zostali počas prvého decembrového týždňa opatrní, pokiaľ ide o vianočné nákupy. Vyplýva to z prieskumu Nemeckej maloobchodnej federácie (Handelsverband Deutschland, HDE). Informuje DPA.

Včera 17:14

Európske ekonomiky by mohli znášať najväčšiu záťaž z čoraz intenzívnejšej čínskej konkurencie, keďže vláda v Pekingu obnovuje svoje úsilie o oživenie hospodárstva založené na exporte. Uviedla to vo svojej analýze banka Goldman Sachs.

Tá zároveň znížila svoje prognózy rastu európskych ekonomík v reakcii na obnovený exportný tlak Číny. Informuje portál Yahoo.

Včera 17:12

Tradičné predvianočné a vianočné zvyky predstavilo v nedeľu Múzeum slovenskej dediny v Martine počas podujatia Vianoce na dedine. Ako informovala Michaela Konečná zo Slovenského národného múzea (SNM) v Martine, nedeľným podujatím ukončili tohtoročnú sezónu v martinskom skanzene.

Múzeum slovenskej dediny
Na snímke uprostred anjel s Mikulášom počas podujatia Vianoce na dedine v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea (SNM) v Martine v nedeľu 7. decembra 2025 / Foto: TASR-Daniel Stehlík
Čítať viac | Včera 15:50
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

NHL: Tatar s gólom a dvomi asistenciami, Ovečkin vyrovnal Gartnera

Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel výraznou mierou k triumfu Montrealu Canadiens v nočnom zápase zámorskej NHL na ľade Philadelphie Flyers 4:1. Dvadsaťdeväťročný krídelník strelil v 20. minúte vyrovnávajúci gól na 1:1 a pridal aj dve asistencie. V prebiehajúcej sezóne tak nazbieral už 43 bodov (17+26)

❚❚
.

Skóre duelu otvoril v závere prvej tretiny domáci útočník Joel Farabee, ale len 18 sekúnd po jeho zásahu prišla veľká chvíľa Tatara. Slovenský útočník sa ocitol voľný na ľavom kruhu, položil si brankára Alexa Lyona a presnou strelou vyrovnal. Canadiens rozhodli o víťazstve na začiatku druhej dvadsaťminútovky, keď v priebehu 11 sekúnd skóroval Iľja Kovaľčuk a Artturi Lehkonen. Víťazstvo poistil svojím druhým gólom v zápase Kovaľčuk. Ruský veterán nazbieral od podpisu zmluvy s Canadiens sedem bodov v siedmich zápasoch. “Máme len jeden jasný cieľ a tým je postup do play off. Spravíme všetko pre to, aby sme to dokázali, nikto v našej šatni sa nevzdáva. Som len jeden z vojakov, snažím sa nechať na ľade to najlepšie a pomôcť tímu,” povedal Kovaľčuk pre nhl.com. Prítomnosť skúseného útočníka, ktorý sa po “reštarte” v NHL nechytil v Los Angeles, si pochvaľuje aj Tatar. “Na konte má viac ako 800 bodov, neprekvapuje ma, že dáva góly. Dostáva sa do čoraz väčšej pohody, vieme čo dokáže. Nie je náhoda, že strelil tak veľa gólov a nazbieral toľko asistencií. Sme radi, že k nám prišiel, je pre nás skvelou posilou,” povedal o ruskom “snajperovi” Tatar pre klubový web Canadiens. Slovenský útočník zaznamenal svoj druhý zápas s minimálne tromi bodmi v tejto sezóne a v drese Canadiens si pripísal 99., 100. a 101. bod v 129 zápasoch. Na ľade strávil 15 minút a 10 sekúnd, zaznamenal tri “plusky” a dve strely. Výraznou mierou sa o víťazstvo Montrealu zaslúžil Carey Price, ktorý chytil 40 striel Flyers.

Jednu asistenciu zaznamenal aj Richard Pánik pri triumfe jeho Washingtonu Capitals nad New Jersey Devils 5:2. Hviezdou zápasu bol Alexander Ovečkin, ktorý dal hetrik a prekonal hranicu 30 gólov v prebiehajúcom ročníku. Ruský kanonier tak pokoril túto métu vo všetkých 15 sezónach od začiatku kariéry a vyrovnal rekord NHL Mikea Gartnera. Ten strelil aspoň 30 gólov v úvodných 15 sezónach v profilige v sezónach 1979/80 až 1993/94. “Bez môjho tímu a mojich spoluhráčov by som to nikdy nedokázal. Je to tímová práca. Určite ma to však teší, nebudem klamať,” povedal zámorským médiám “Ovi”, ktorý má na konte 689 gólov a už len jeden presný zásah stráca na Maria Lemieuxa, ktorý je desiatym najlepším strelcom histórie NHL. “Mario bol jedným z mojich idolov v detstve. Mal som to šťastie, že som si zahral aj proti nemu. Je úžasné, že ho môžem dobehnúť v štatistikách,” dodal kapitán Capitals po svojom 25. hetriku v profilige. Pánik zaznamenal štvrtú asistenciu v sezóne, keď po jeho dobrej práci v útočnom pásme zvýšil v 16. sekunde druhej tretiny Carl Hagelin na 3:0. Slovenský útočník odohral takmer 14 minút, pripísal si plusový bod, jednu strelu a štyri trestné minúty.

Z triumfu sa tešili aj dvaja Slováci v drese Bostonu Bruins, ktorý na vlastnom ľade zdolal Pittsburgh Penguins 4:1. Kapitán Zdeno Chára odohral 20:37 minút a okrem dvoch “plusiek” zaznamenal aj jednu strelu na bránku a dva hity. V bránke žiaril Jaroslav Halák, ktorý kryl 29 z 30 striel súpera, mal 96,7% úspešnosť zákrokov a stal sa prvou hviezdou zápasu. Skvelé momenty predviedol na konci druhej tretiny, keď v posledných deviatich sekundách zaznamenal päť zákrokov a udržal svoj tím vo vedení 2:1. Na Haláka sa rútili dvaja hráči “Pens” Bryan Rust a Zach Aston-Reese, ale slovenského brankára ani na niekoľko pokusov neprekonali. “Dúfal som, že to už nestihnú do konca tretiny, ale nestalo sa. Sústredil som sa na hráča, ktorý mal puk a vďaka bohu, že ešte nezakombinovali, pretože to je pre brankára najhoršie. Rozhodol sa pre strelu a bol som na to pripravený,” povedal pre nhl.com Halák, ktorý je pri zranení Tuukku Raska tímovou jednotkou. Výkon slovenského brankára a najmä sekvenciu s piatimi zákrokmi vyzdvihol aj obranca Torey Krug. “Bez toho by sme asi nevyhrali zápas, boli to dôležité zákroky. Ak by sme inkasovali na 2:2, mohlo to úplne zmeniť obraz zápasu. Počas celej sezóny vieme, že aj keď spravíme chybu, tak on je tam a podrží nás,” chválil Slováka Krug. Ako jediný prekonal Haláka kapitán “tučniakov” Sidney Crosby, ktorý skóroval aj v druhom zápase po návrate po zranení.

.

Toronto prehralo doma s Calgary 1:2 po samostatných nájazdoch, v ktorých rozhodol Matthew Tkachuk. Flames vyhrali šiesty z posledných siedmich duelov. V drese Toronta strávil slovenský obranca Martin Marinčin na ľade 15:23 minút a raz vystrelil na bránku. Víťazstvo “plameňov” vychytal David Rittich, keď kryl 35 striel. “Výborne chytal aj Frederik Andersen. Hoci nepadlo veľa gólov, bolo množstvo šancí a hral sa dobrý hokej. Bolo to vyčerpávajúce, už sa teším, keď si sadnem do lietadla,” povedal český brankár, ktorý sa predstaví aj v Zápase hviezd v St. Louis namiesto zraneného Darcyho Kuempera z Arizony.

Z výhry sa netešil ani Erik Černák, keď jeho Tampa podľahla Minnesote tesne 2:3. Slovenský obranca odohral 16:21 minút a mal jednu “mínusku”. “Divosi” zastavili sériu štyroch prehier a nad Lightning vyhrali od 28. novembra 2011 ôsmy domáci zápas za sebou. “Mali sme skvelú druhú tretinu, veľmi sa mi páčila. Boli sme dôrazní, dávali sme puky na bránku. To sme robili, keď sme vyhrávali,” povedal brankár Wild Alex Stalock, ktorý si pripísal 18 zákrokov. Prekonal ho len Nikita Kučerov, ktorý strelil oba góly “bleskov.” “Hráme 14 zápasov za 21 dní, je to náročný program. Musíme ešte zvládnuť duel s Winnipegom, posledný pred All Star a potom si trochu oddýchneme,” povedal obranca Tampy Victor Hedman.

Dallas s Andrejom Sekerom podľahol Buffalu 1:4. Sabres si pripísali tretie víťazstvo za sebou, Dallas po šesťzápasovej víťaznej sérii prehral dva z posledných troch. Buffalo viedlo 2:1 a v závere pridalo dva góly do prázdnej bránky Stars. Jeden z nich strelil český útočník Michael Frolík a zaznamenal premiérový zásah v drese “šablí” po výmene z Calgary. “Je to síce gól do prázdnej bránky, ale beriem ho,” povedal Frolík. Sekera bol na ľade 19 minút a 56 sekúnd, zaznamenal mínusový bod a jeden hit.

V newyorskom derby vyhrali Rangers nad Islanders 3:2, keď o víťazstve rozhodol 24,6 sekundy pred koncom v presilovke Chris Kreider a potrestal vylúčenie Dericka Brassarda. “Jazdci” vyhrali štvrtý z posledných piatich zápasov a mestského rivala zdolali druhýkrát v tomto týždni. V pondelok vyhrali doma v Madison Square Garden 6:2.

V závere rozhodol aj Columbus, ktorý zdolal Carolinu 3:2. Víťazný gól strelil 101 sekúnd pred treťou sirénou kapitán Nick Foligno a zariadil tretie víťazstvo Blue Jackets za sebou. Gólom a asistenciou sa blysol Cam Atkinson, ktorý sa vrátil po 12-zápasovej pauze spôsobenej zranením členka. Hurricanes viac ako prehra mrzí zranenie kľúčového obrancu Dougieho Hamiltona, ktorý 17 sekúnd pred koncom nešťastne narazil na mantinel a nedohral duel pre zranenie dolnej časti tela. “Neviem detaily, ale nevyzerá to dobre. Neznášam, keď vidím zranenia hráčov, ale žiaľ je to súčasť hry,” povedal tréner Caroliny Rod Brind’Amour. Štvrtý najproduktívnejší obranca NHL po súboji s Kevinom Stenlundom stratil rovnováhu a narazil na mantinel s ľavou nohou v neprirodzenej polohe.

.

Úspešnú premiéru na lavičke Vegas absolvoval tréner Peter DeBoer, ktorý v stredu nahradil odvolaného Gerarda Gallanta. Golden Knights vyhrali v Ottawe 4:2 a zastavili sériu piatich prehier. “Bol to náročný týždeň. Chalani do toho dali energiu a dôraz, za čo sa dočkali odmeny. Verím, že sme začali víťaznú sériu,” povedal DeBoer, ktorý do 11. decembra viedol San Jose. Špeciálny duel odohral útočník “rytierov” Mark Stone, ktorý sa v Ottawe predstavil prvýkrát od minuloročnej výmeny do Vegas. Svojmu bývalému tímu strelil gól a pridal asistenciu.

 

Sumáre:

BOSTON BRUINS – PITTSBURGH PENGUINS 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Kuraly (Kuhlman, McAvoy), 13. Lindholm (Kuhlman), 44. Bergeron (Pastrňák), 60. Marchand (Pastrňák) – 1. Crosby (Simon, Johnson). Brankári: HALÁK – Jarry, strely na bránku: 30:30, 17.850 divákov.

.

 

COLUMBUS BLUE JACKETS – CAROLINA HURRICANES 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 2. Bemström (Atkinson, Gavrikov), 45. Atkinson (Wennberg, Nutivaara), 59. Foligno – 29. Nečas (Wallmark), 48. Staal (Teräväinen, Gardiner). Brankári: Merzlikins – Mrázek, strely na bránku: 18:34, 17.900 divákov.

 

FLORIDA PANTHERS – LOS ANGELES KINGS 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)

Góly: 7. Dadonov (Huberdeau, Barkov), 24. Vatrano (Toninato, Hoffman), 45. Matheson (Ekblad), 48. Boyle – 52. Iafallo (Doughty, Kopitar), 56. Carter (Kempe, Kopitar), 58. Kopitar (Prochorin, Brown). Brankári: Driedger (11. Montembeault) – Campbell, strely na bránku: 26:30, 12.575 divákov.

 

NEW YORK ISLANDERS – NEW YORK RANGERS 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)

Góly: 20. Bailey (Johnston, Kühnhackl), 53. Beauvillier (Pulock, Nelson) – 33. Zibanejad, 45. DeAngelo, 60. Kreider (Zibanejad, Panarin). Brankári: Varlamov – Georgijev, strely na bránku: 40:28, 13.917 divákov.

 

.

PHILADELPHIA FLYERS – MONTREAL CANADIENS 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 19. Farabee (Pitlick, Bunnaman) – 20. TATAR (Danault, Chiarot), 23. Kovaľčuk (Cousins, Weber), 23. Lehkonen (Danault, TATAR), 52. Kovaľčuk (Danault, TATAR). Brankári: Lyon – Price, strely na bránku: 41:40, 17.377 divákov.

 

TORONTO MAPLE LEAFS – CALGARY FLAMES 1:2 pp a sn (0:0, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 49. Nylander (Tavares, Barrie) – 28. Ryan (Hamonic, Dubé), rozh. náj. Tkachuk. Brankári: Andersen – Rittich, strely na bránku: 36:32, 19.462 divákov.

.

 

WASHINGTON CAPITALS – NEW JERSEY DEVILS 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 16. Ovečkin (Carlson, Bäckström), 20. Ovečkin (Bäckström), 21. Hagelin (Eller, PÁNIK), 47. Vrána, 56. Ovečkin (Wilson, Carlson) – 22. Simmonds (Hischier, Butcher), 44. Coleman (Zajac). Brankári: Samsonov – Dominque (21. Schneider), strely na bránku: 38:34, 18.573 divákov.

 

OTTAWA SENATORS – VEGAS GOLDEN KNIGHTS 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

.

Góly: 47. Namestnikov (Tierney, Brown), 53. Brown (White, Chabot) – 1. Šťastný (Stone, Schmidt), 39. Stone (Pacioretty, Šťastný), 46. Stephenson, 50. Reaves (Carrier). Brankári: Anderson – Fleury, strely na bránku: 35:43, 12.412 divákov.

 

MINNESOTA WILD – TAMPA BAY LIGHTNING 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Góly: 15. Parise (Staal, Spurgeon), 33. Eriksson Ek (Kunin, Foligno), 35. Suter (Greenway) – 28. Kučerov (Sergačov, Palát), 50. Kučerov (Stamkos, Cirelli). Brankári: Stalock – McElhinney, strely na bránku: 23:20, 17.305 divákov.

 

NASHVILLE PREDATORS – ANAHEIM DUCKS 2:4 (1:2, 0:1, 1:1)

Góly: 14. Arvidsson (Josi, Grimaldi), 56. Granlund (Tinordi) – 11. Manson (Kaše, Fowler), 13. Henrique (Rakell, Getzlaf), 30. Rakell (Getzlaf, Fowler), 49. Grant (Rowney, Manson). Brankári: Saros – Gibson, strely na bránku: 35:27, 17.388 divákov.

.

 

DALLAS STARS – BUFFALO SABRES 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Góly: 25. Benn (Heiskanen, Seguin) – 8. Vesey (Reinhart, Eichel), 37. Dahlin (Jokiharju, Okposo), 58. Frolík (Lazar, Ristolainen), 60. Girgensons (Okposo). Brankári: Bishop – Ullmark, strely na bránku: 29:22, 18.532 divákov.

 

COLORADO AVALANCHE – SAN JOSE SHARKS 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 1. Ničuškin (Burakovsky), 20. Makar (Kadri), 30. Graves (Kamenev), 33. Calvert (Bellemare). Brankári: Grubauer – Jones, strely na bránku: 38:27, 18.014 divákov.

 

.

VANCOUVER CANUCKS – ARIZONA COYOTES 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 16. Horvat (Hughes, Pettersson), 36. Virtanen (Miller, Pettersson), 60. Pearson (Eriksson, Edler) – 8. Dvorak (Hall, Ekman-Larsson). Brankári: Markström – Hill, strely na bránkz: 25:35, 18.871 divákov.

 

Slováci v akcii:

Tomáš Tatar (Montreal) 15:10 1 2 3 +3 2 0

Richard Pánik (Washington) 13:56 0 1 1 +1 1 4

Zdeno Chára (Boston) 20:37 0 0 0 +2 1 0

.

Martin Marinčin (Toronto) 15:23 0 0 0 0 1 0

Erik Černák (Tampa Bay) 16:21 0 0 0 -1 0 0

Andrej Sekera (Dallas) 19:56 0 0 0 -1 1 0

Jaroslav Halák (Boston) 59:53 29/30 96,7%

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, zákroky/strely, úspešnosť zásahov/

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.

Poľsko nebolo pozvané na samit, na ktorom sa plánuje diskutovať o krokoch na ukončenie vojny

Poľsko nebolo pozvané na samit, ktorý sa bude konať 8. decembra v Londýne, a na ktorom sa plánuje diskutovať o…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Syn prezidenta USA skritizoval ukrajinské orgány

Donald Trump ml., syn prezidenta USA, opäť skritizoval ukrajinské orgány, keď vyhlásil, že posielajú na front chudobných a pokračujú vo…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Verejný ochranca práv preverí incident zo Slovenskej Ľupče, pri ktorom mal policajt biť muža

Verejný ochranca práv Róbert Dobrovodský preverí incident zo Slovenskej Ľupče v okrese Banská Bystrica, pri ktorom mal policajt bez služobného…

07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

India vedie rokovania s Ruskom o spoločnej výrobe dronov

India vedie rokovania s Ruskom o spoločnej výrobe dronov, píše americký Inštitút pre štúdium vojny, citujúc Putina a šéfa „Rostechu“…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Danko politický problém koalície vidí v tom, že prezident Pellegrini so stranou Hlas-SD nasľuboval niečo ľuďom

Politický problém koalície vidí predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko v tom, že prezident Peter Pellegrini so stranou Hlas-SD nasľuboval…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Tomáš: Ferenčák nie je najzásadnejšou témou politickej scény

Poslanec Ján Ferenčák nie je najzásadnejšou témou politickej scény. V relácii Na telo TV Markíza to vyhlásil minister práce, sociálnych…

07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kňaz Šafárik pre HS: Deti dnes nevedia, čo je práca. A bez nej človek stráca dôstojnosť

Žijeme v konzumnej spoločnosti a odzrkadľuje sa to na všetkom, čo sa nás dotýka a je okolo nás… Dokonca už…

07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok ide do Bruselu s tým, že Slovensko odmieta tzv. migračný pakt EÚ

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok v pondelok (8. 12.) odcestuje na rokovanie ministrov vnútra do Bruselu. Ako uviedol, odchádza so…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Časť armády v africkom štáte Benin tvrdí, že zosadila prezidenta, jeho okruh to popiera

Príslušníci armády v africkom štáte Benin v nedeľu oznámili, že zosadili prezidenta Patricea Talona. Ľudia z jeho okruhu však vyhlásili,…

07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Aktualizované 07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Žiga: Nový šéf európskeho výboru by mohol byť známy budúci týždeň

Meno nového šéfa Výboru Národnej rady SR pre európske záležitosti by mohlo byť známe budúci týždeň. V nedeľnej diskusnej relácii…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vláda Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory

Vláda Friedricha Merza v Nemecku zaznamenala rekordný pokles podpory. Podľa prieskumu INSA pre Bild 70 % respondentov uviedlo, že nie…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Z lúpeže vo Zvolene obvinila troch mužov vrátane jedného mladistvého

Zo zločinu lúpeže obvinila polícia troch mužov vrátane jedného mladistvého, ktorí ešte v nedeľu 30. novembra v skorých ranných hodinách…

07. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Historický americký obrat vyvolal hystériu eurohujerov

Bezpečnostná architektúra sveta sa prepisuje s definitívnou určitosťou

07. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prezidenta Slovenska Petra Pellegriniho zaradili na čiernu listinu na ukrajinskom extrémistickom zozname Mirotvorec. A EÚ mlčí...

Ukrajina, 7. decembra 2025 - Slovenský prezident, Peter Pellegrini bol pridaný do databázy uk

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Kellogg vyhlásil, že dohoda o Ukrajine je v záverečnej fáze. A uviedol dva body, ktoré bránia uzavretiu dohody

Odchádzajúci špeciálny predstaviteľ Trumpa Joseph Keith Kellogg hovorí, že nevyriešené zostávajú otázky vlastníctva Zaporožskej jadrovej elektrárne a Doneckej oblasti

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rekordná jeseň – tempo postupu nebolo nikdy také rýchle: aké úspechy dosiahla ruská armáda za tri mesiace?

Rusko, 7. decembra 2025 - Vojenský korešpondent Komsomoľskej pravdy plukovník Viktor Baranec vysvetlil, prečo USA súria Zelenského, aby prijal Trumpov plán.…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Poľské vedenie vstúpilo do polemiky s Bielym domom a Elonom Muskom

Poľský premiér Donald Tusk sa obrátil na USA v súvislosti s diskusiou o novej americkej bezpečnostnej stratégii, ktorá kritizuje Európu…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dvališvili už nie je kráľom bantamu v UFC. Zosadil ho Rus Piotr Jan

Piotr Jan je prvým Rusom, ktorému sa podarilo vybojovať späť titul šampióna UFC Ruský bojovník zmiešaných bojových umení Piotr Jan…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Ľavica alebo pravica? Budúcnosť Maďarska závisí od voličov

Maďarská ľavica vždy verila, že práve ona vie najlepšie, čo treba s peniazmi daňovníkov urobiť. Preto vždy vzala rodinám a…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Obranyschopnosť detí možno zvýšiť prechádzkami, umývaním rúk či vitamínmi

Detskú obranyschopnosť možno zvýšiť pravidelnými prechádzkami, umývaním rúk, vitamínmi i odpočinkom. Dôležitá je aj zdravá strava. Poukázal na to Úrad…

07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Košickí kriminalisti odhalili dvojicu mužov, ktorí vytvárali falošné ženské profily na zoznamke a vydierali mužov

Košickí kriminalisti odhalili dvojicu mužov, ktorí vytvárali falošné ženské profily na zoznamke a vydierali mužov. Ako informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva…

07. 12. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Regióny | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ví něco, co my nevíme?

Přátelé, pamatujete, jak to bylo po minulých volbách v roce 2021? Den před volbami se nadávalo na Babiše za covid…

07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi “čo najviac zdržiavať”

Ukrajina by mala pri rokovaniach s Američanmi „čo najviac zdržiavať“, myslí si ukrajinský poslanec Roman Kostenko. Podľa neho situácia na…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na obrázku je ukrytá sova. Podarí sa vám ju nájsť?

Sova sa ukryla v rušnom supermarkete - a vašou úlohou je nájsť túto šibalskú sovu v časovom limite 9 sekúnd!…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území

Rozhovor s Whitkoffom a Kushnerom bol ťažký a týkal sa území, píše vydanie Axios. Rozhovor trval dve hodiny

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nasledujúce fotografie si budete musieť priblížiť, aby ste pochopili pointu

Keď sa na fotku pozriete len letmo, zdá sa byť úplne obyčajná, no všetko sa zmení, keď sa rozhodnete priblížiť…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí

Celkové straty Ruska a Ukrajiny vo vojne presiahli 2 milióny ľudí, vyhlásil špeciálny predstaviteľ Trumpa Keith Kellogg

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rekordný záujem o podporu bývania. Štátny fond rozvoja bývania hlási žiadosti nad rámec disponibilných zdrojov

Počet žiadostí o úvery zo Štátneho fondu rozvoja bývania rastie z roka na rok. Napriek zvýšenému rozpočtu zaznamenal fond aj…

07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Plánovaná schôdzka českého prezidenta Petra Pavla s kandidátom na ministra životného prostredia v budúcej vláde Filipom Turkom sa v pondelok neuskutoční.

Turek sa zo stretnutia ospravedlnil zo zdravotných dôvodov, uviedla v nedeľu večer kancelária hlavy štátu. České média predtým informovali, že Turek má problémy s chrbticou.

Včera 20:23

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol myšlienku, aby sa stiahol z politiky výmenou za milosť, ktorú by mu udelil prezident Jicchak Herzog v rámci korupčného procesu.

Ako možnosť to navrhovali niektorí opoziční predstavitelia. Informuje agentúra Reuters.

Včera 19:37

Maďarsko a Slovensko budú na Európskom súdnom dvore iniciovať zrušenie nariadenia RePowerEU o zákaze dovozu ruských energií a požiadajú o pozastavenie jeho účinnosti počas trvania konania. Na Facebooku to uviedol maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó. Informuje agentúra MTI.

Včera 19:35

Slovensko si tento rok do konca novembra požičalo spolu 12,181 miliardy eur. V roku 2025 už ďalšia pravidelná mesačná aukcia štátnych dlhopisov nebude, najbližšia je plánovaná na polovicu januára budúceho roka. Vyplýva to z aktuálneho mesačného reportu Agentúry pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL).

Včera 19:34

.

Požiar v nočnom klube v Indii zabil 25 ľudí vrátane turistov

Požiar, ktorý zachvátil nočný klub v indickom štáte Góa, zabil 25 ľudí. Uviedli to v nedeľu miestne úrady. Hlavný minister…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Umelá inteligencia ovplyvňuje vzdelávanie detí po celom svete

Informuje o tom portál The Economist. Publikácia analyzuje trendy zavádzania umelej inteligencie do života detí a mladých ľudí, ktorí teraz…

07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Košice dlho čakali na zápas, v ktorom nedostali gól. Dočkali sa proti Slovanu aj so 16-ročným obrancom

Výsledky sobotných zápasov 17. kola futbalovej Niké ligy zrejme nepotešili tradičných tipérov. Svoje zápasy prehrali prvý, druhý aj piaty tím…

07. 12. 2025 | 0 komentárov

Kresťania slávia druhú adventnú nedeľu

Kresťania slávia 7. decembra druhú adventnú nedeľu. Katolíci i evanjelici počas tohto dňa na adventnom venci zapaľujú druhú sviečku, ktorá…

07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Svätý Mikuláš

Muž zrodený pre dobrotu

07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Ladislav Kubík

Dušan Doliak

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Marek Brna

Ján Droppa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov